جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
علی نصیریان
سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / برزین ضرغامی / سمپوزیوم مجسمه سازی / علی نصیریان / فرزاد طالبی / سازمان زیباسازی شهرداری تهران
سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران افتتاح شد
سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران ویژه دانشمندان به صورت مجازی و با حضور برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران و فرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان افتتاح شد.
گزارش تئاتر 53
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
گزارش تئاتر 53
  مهرداد رهسپار     نمایش‎های مهم سال1353کم نیستند. آربی اوانسیان در این سال «کالیگولا» نوشته آلبر کامو را در کارگاه نمایش به صحنه می‎برد، «جمعه‎کشی» از اسماعیل خلج و «جان نثار» از بیژن مفید نیز در همین سال در کارگاه نمایش اجرا می‎شوند. علی نصیریان که از آغاز مشهور به نویسنده و کارگردان «تئاتر ملی» است، با همان سبک و سیاق سابق خود در تالار 25شهریور «بنگاه تئاترال» را به صحنه می‎برد. «طلبکارها» از استریندبرگ، «انسان حیوان و تقوا» از لوئیجی پیراندلو، «معلم من پای من» از پیتر هاندکه نمایشنامه‎های …
ببینید | انتقاد تند علی نصیریان به ساخت مجسمه‌اش در خانه هنرمندان
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / علی نصیریان / هنرمندان / خانه هنرمندان ایران / مجسمه
ببینید | انتقاد تند علی نصیریان به ساخت مجسمه‌اش در خانه هنرمندان
بعد از انتقادات روزهای اخیر درباره مجسمه‌های نصب شده از شخصیت های مطرح هنری و سینمایی در باغ هنر خانه هنرمندان و همچنین انتقاد همسر داوود رشیدی از این مجسمه‌ها، علی نصیریان از مجسمه‌ایی که از او ساخته شده انتقاد کرد و گفت: نباید با تخیل خودشان صورت من را بسازند.
واکنش علی نصیریان به نصب سردیس این هنرمند +فیلم
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
واکنش علی نصیریان به نصب سردیس این هنرمند +فیلم
علی نصیریان: این منم یا شبیه من؟!
۱۳۹۹/۰۸/۲۳
علی نصیریان: این منم یا شبیه من؟!
شهروند آنلاین: بعد از واکنش‌های مجازی و رسانه‌ای پرتعدادی که در قبال ساخت و نصب سردیس‌ها و مجسمه‌های بی‌کیفیت برخی از هنرمندان در محوطه خانه هنرمندان شاهد بودیم، حالا یکی از همان هنرمندان هم انتقادش را به این جریان علنی کرده است.
کیارستمی بی‌عینک، فنی‌زاده تپل و علی نصیریان عجیب!
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
کیارستمی بی‌عینک، فنی‌زاده تپل و علی نصیریان عجیب!
پولاد امین، شهروند آنلاین: ماجرای ساخت و نصب سردیس‌ها و مجسمه‌های برخی از مشاهیر در ماه‌های اخیر بارها و بارها بحث‌انگیز شده است. بعد از انتقاداتی که بعد از نصب تندیس‌هایی بی‌کیفیت از «شهید سردار سلیمانی» در برخی از شهرها رسانه‌ای شد، حالا نصب مجسمه‌های هنرمندان در محوطه خانه هنرمندان نیز خبرساز شده و منتقدان به شماری از ویژگی‌های این مجسمه‌ها و سردیس‌ها ازجمله بی‌شباهتی آنها به چهره هنرمند مورد نظر اعتراض و انتقاد کرده‌اند.
سردیس های مفاخر  کشور در خانه هنرمندان ایران
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / سازمان زیباسازی شهر تهران / انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران / خانه هنرمندان ایران
سردیس های مفاخر کشور در خانه هنرمندان ایران
ایرنا - تهران - ۲۲ سردیس جدید در جریان دومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر معاصر ایران در محوطه خانه هنرمندان ایران به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران نصب و رونمایی شد. این سردیس‌ها از جنس فایبر گلاس و برگرفته از چهره‌های هنرمندانی چون عباس کیارستمی، علی حاتمی، علی نصیریان، داوود رشیدی، پرویزفنی زاده، جمیله شیخی، پرویز تناولی ،مجید انتظامی محمد کریم پیرنیا، محمد علی کشاورز،جواد حمیدی،قباد شیوا، عربعلی شروه، سید هادی میرمیران ،ابراهیم حقیقی، هوشنگ کاظمی، سید حسن میرخانی،پرویز کلانتری ،محمد بهرامی،رضا مافی،حسن اسماعیل‌زاده و احمد عالی است.
خورشید مجیدی از تفرش طلوع کرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / فیلم سینمایی « خورشید » / طناز طباطبایی / مجید مجیدی / علی نصیریان / جواد عزتی / شهر تفرش
خورشید مجیدی از تفرش طلوع کرد
دلیل انتخاب شهر تفرش از سوی سازندگان سفید بودن این شهر از ویروس کروناست.
«خورشید» یک هفته در تفرش اکران می‌شود/ وضعیت سفید منطقه
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / اراک / علی نصیریان / طناز طباطبایی / جواد عزتی / مجید مجیدی / تفرش / فیلم خورشید
«خورشید» یک هفته در تفرش اکران می‌شود/ وضعیت سفید منطقه
فیلم سینمایی «خورشید» ساخته مجید مجیدی یک هفته در تفرش اکران می‌شود.
نظر علی نصیریان درباره برگزاری جشنواره فجر
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / تاثیر کرونا بر سینما / جشنواره فیلم فجر / سی و نهمین جشنواره فیلم فجر / همسر علی نصریان
نظر علی نصیریان درباره برگزاری جشنواره فجر
بازیگر شاخص سینما و تلویزیون در خصوص احتمال برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: این جشنواره مخاطبان زیادی دارد و اگر برگزار شود از اکران عموم تماشاگر بیشتری خواهد داشت که طبیعتا برای وضعیت فعلی خطرناک است، اگر هم بخواهیم که بدون تماشاگر برگزارش کنیم که هیچ شور و هیجانی نخواهد داشت. به نظرم برگزاری جشنواره فیلم فجر در شرایط فعلی جایز نیست. 
افراد مشهور ماه تولد شما چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / ماه تولد / افراد مشهور / پارسی خبر / سبک زندگی
افراد مشهور ماه تولد شما چه کسانی هستند؟
همه ما در یک ماه خاصی به دنیا آمده ایم و به تبع آن برخی ویژگی‌های ماه تولد را با خود به همراه داریم. این باعث می‌شود که برخی افراد دیگر که همراه با ما در یک ماه خاص به دنیا آمده اند ویژگی‌ها و علاقه مندی‌های مشترکی داشته باشیم. پس بیاید خود را بشناسید و ببینید با کدام افراد مشهور در سراسر دنیا در یک متولد شده اید شاید جا پای آن‌ها بگذارید! فروردین: محمدعلی کشاورز، خسرو شکیبایی، علی دایی، مهران مدیری، پوران درخشنده، مریلا زارعی،رخشان بنی اعتماد، علیرضا افتخاری، مجید مجیدی، آدولف هیتلر، مارلون براندو، تنسی ویلیامز، چارلی چاپلین. اردیبهشت: دکتر مصدق، سیمین دانشور، دکتر محمد معین، غلامحسین بنان، رهی معیری، اصغر فرهادی، رضا عطاران، بهاره کیان افشار، منوچهر نوذری، بهرام رادان، علیرضا حقیقی، طناز طباطبایی، …
کاشی‌کاری و نمایش‎های سنگلج
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
کاشی‌کاری و نمایش‎های سنگلج
  مهرداد رهسپار    18مهر 1344تا 5 آبان موسم نخستین «جشنواره نمایش‎های ایرانی» در تالار 25شهریور (سنگلج) است. این جشنواره با نمایش «امیرارسلان نامدار» نوشته پرویز کاردان به کارگردانی علی نصیریان افتتاح می‌شود. «چوب به دستان ورزیل» نوشته غلامحسین ساعدی (گوهر مراد) به کارگردانی جعفر والی دومین نمایش این جشنواره است و به‌ترتیب «کالسکه طلائی» نوشته و کارگردانی خلیل موحد دیلمقانی،«مجموعه نمایش‎های ایرانی» به کارگردانی پرویز صیاد، «بهترین بابای دنیا» نوشته غلامحسین ساعد (گوهر مراد) به کارگردانی عزت‎الله …
شجریان یک مکتب بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
شجریان یک مکتب بود
علی نصیریان- بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینما محمدرضا شجریان یک نابغه استثنایی و کم‌نظیر در موسیقی ایران به‌خصوص موسیقی آوازی ایران بود. نابغه‌ای که علاوه بر آواز در ابعاد دیگر حرفه‌اش بسیار متفاوت بود. یک بعد زندگی شجریان پژوهش و تحقیق بود. شجریان در طول زندگی خود همواره در حال تحقیق و پژوهش بود. در طول زندگی‌اش فراگرفت و همواره آموخت. ابداع و ابتکار جزو جدا نشدنی زندگی‌اش بود و در طول این سال‌ها علاوه بر کار کردن با افراد کارآمد و مجربی مانند محمدرضا لطفی، حسین علیزاده و پرویز مشکاتیان به‌دنبال …
«خورشید» پروانه نمایش گرفت/ فیلم مجید مجیدی روی پرده می‌رود
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / مجید مجیدی / خورشید / شورای صدور پروانه نمایش
«خورشید» پروانه نمایش گرفت/ فیلم مجید مجیدی روی پرده می‌رود
شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی به فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی و بازی جواد عزتی و علی نصیریان پروانه نمایش داد.
سروش هفتگی با پرونده «خورشید» روی پیشخوان آمد
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / علی نصیریان / علی غابشی / خورشید / روح الله زمانی / نیما جاویدی / جشنواره فیلم ونیز / ناخدا خورشید / انتشارات سروش
سروش هفتگی با پرونده «خورشید» روی پیشخوان آمد
شماره جدید مجله سروش هفتگی به فیلم «خورشید» ساخته جدید مجید مجیدی اختصاص دارد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
لیلا اوتادی: اعتقادی به جشنواره فیلم فجر ندارم (فیلم)
لیلا اوتادی: چرا که هر سال جایزه بین چند نفر دست به دست میشود! علی نصیریان بعد از چند دهه تلاش فقط یک جایزه نقش مکمل گرفته؟!
عزت الله انتظامی و علی نصیریان، ۴۰ سال قبل
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
عزت الله انتظامی و علی نصیریان، ۴۰ سال قبل
عزت الله انتظامی، فرخ غفاری و علی نصیریان در اواخر دهه چهل در یک مصاحبه مطبوعاتی.
عکس قدیمی از بزرگان سینما در یک مصاحبه مطبوعاتی
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
عکس قدیمی از بزرگان سینما در یک مصاحبه مطبوعاتی
عزت‌الله انتظامی، فرخ غفاری و علی نصیریان در اواخر دهه چهل در یک مصاحبه مطبوعاتی.
تبریک رئیس بنیاد روایت فتح به مجید مجیدی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / مجید مجیدی / علی نصیریان / جشنواره فیلم ونیز / فیلم خورشید
تبریک رئیس بنیاد روایت فتح به مجید مجیدی
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح موفقیت فیلم سینمایی «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی را در جشنواره فیلم ونیز به این کارگردان سینمای ایران تبریک گفت.
علی نصیریان درباره روح الله زمانی، کودک‌ کاری که با فیلم «خورشید» وارد بازیگری شد: این بچه نشان داد که چه استعدادی دارد / اگر برای دیگر کودکان کار هم شرایط فراهم شود با استعدادهای تازه‌ای در حوزه‌های مختلف روبرو خواهیم شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
علی نصیریان درباره روح الله زمانی، کودک‌ کاری که با فیلم «خورشید» وارد بازیگری شد: این بچه نشان داد که چه استعدادی دارد / اگر برای دیگر کودکان کار هم شرایط فراهم شود با استعدادهای تازه‌ای در حوزه‌های مختلف …
نصیریان اما با تحسین بازی روح الله زمانی می‌گوید: «این بچه نشان داد که برخوردار از چه استعدادی است. جوانان ما، حتی در سنین بسیار پایین هم برخوردار از استعدادهای خوب و درخشان هستند که اگر فرصتی فراهم شود خودشان را نشان می‌دهند. البته این درخشش استعدادها به دوره خاصی محدود نمی‌شود و در هر زمانی با استعدادها و بازیگران خلاقی طرف هستیم.»
توصیه علی نصیریان به بازیگران نوجوانی که در ونیز درخشیدند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
توصیه علی نصیریان به بازیگران نوجوانی که در ونیز درخشیدند
علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون تحسین بازی روح الله زمانی در فیلم سینمایی خورشید می‌گوید: جوانان ما، حتی در سنین بسیار پایین هم برخوردار از استعدادهای خوب و درخشان هستند که اگر فرصتی فراهم شود خودشان را نشان می‌دهند.
منتقدین خارجی خورشید مجیدی را در ونیز ستودند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / امریکا / فیلم / جشنواره جهانی فیلم فجر / مکزیکوسیتی / جواد عزتی / فیلم خورشید / علی نصیریان / مجیدی / دبورا یانگ / فیلم « خورشید »
منتقدین خارجی خورشید مجیدی را در ونیز ستودند
پیتر دبروگ:اثری اخلاقی و صادقانه با فرمی نئورئالیستی که مجیدی در کارنامه‌اش از این جنس فیلم زیاد دارد.
روزنامه‌نگار و هنرمند پیشکسوتان تئاتر استانی درگذشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / علی نصیریان / بهرام بیضایی / استان ایلام / هنرمند تئاتر
روزنامه‌نگار و هنرمند پیشکسوتان تئاتر استانی درگذشت
تهران- ایرنا- علی باسره که حدود ۶۰ سال داشت شب گذشته پس از یک دوره مبارزه با سرطان در ایلام درگذشت.
تجربه یازدهمین حضور بین‌المللی «مسخره باز» در کرواسی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / علی نصیریان / صابر ابر / همایون غنی زاده / اکران فیلم
تجربه یازدهمین حضور بین‌المللی «مسخره باز» در کرواسی
تهران - ایرنا - بیست و پنجمین جشنواره سینمای جدید «اسپلیت» به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی کشور کراوسی در بخش رقابتی خود میزبان فیلم «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی‌زاده شد.
«مسخره باز» با بازی علی نصیریان در راه کرواسی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / همایون غنی زاده / علی نصیریان / جشنواره‌های سینمایی
«مسخره باز» با بازی علی نصیریان در راه کرواسی
«مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی زاده در یازدهمین حضور بین‌المللی خود در جشنواره «اسپلیت» قدیمی‌ترین جشنواره فیلم کشور کرواسی به رقابت خواهد پرداخت.
تمجید هنرمندانه علی نصیریان از محمدرضا شجریان
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
تمجید هنرمندانه علی نصیریان از محمدرضا شجریان
شجریان توده مردم را با مفاهیم شعر حافظ آشنا کرد. او حافظ را به مردم شناساند. برای مردم وطنش خواند و چه زیبا خواند. او همواره با مردم بوده و هست. شجریان نماینده به‌حق فرهنگ ایران در دنیاست.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
شجریان به روایت شجریان
[نیره خادمی] همه هنرها مشکل است، اما از نظر محمدرضا شجریان نستعلیق از همه مشکل‌تر است، باشو غریبه کوچک را دوست دارد و در نوروز‌ سال 78 که با خبرنگار مجله روزهای زندگی به گفت‌وگو نشسته، هنوز موفق‌نشده «خانه دوست کجاست» را ببیند، اما دوست داشته به تماشایش برود. همواره در طول سال‌های کار مداوم علاقه‌مند بوده به سینما برود، اما وقتش را نداشته و این را بارها در مصاحبه‌هایش گفته است. در میان بازیگران سینما عزت‌الله انتظامی، فنی‌زاده، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز، داریوش ارجمند و فخری خوروش و در میان تئاتری‌ها بازی ارحام صدر مورد پسندش هستند. بیشتر صدای سیدحسین طاهرزاده و قمر را گوش کرده و در دهه 70 هر بار مطبوعاتی‌ها پای صحبتش نشستند، …
عکس‌هایی کمتر دیده شده از علی حاتمی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / موزه سینما / علی نصیریان / داوود رشیدی / علی حاتمی / جمشید مشایخی / سینما / تلویزیون / میراث فرهنگی / محمدعلی کشاورز / عزت الله انتظامی
عکس‌هایی کمتر دیده شده از علی حاتمی
تهران- ایرنا- موزه سینما در سالروز تولد علی حاتمی، کارگردان، فیلم‌نامه نویس و بازیگر و سازنده آثاری چون سوته‌دلان، هزاردستان و دلشدگان و...، عکس‌هایی کمتر دیده شده از وی را منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
رقابتی دیگر بین ماجرای نیمروز، سرخپوست و شبی که ماه کامل شد
نامزدهای بخش سینمای بیستمین جشن دنیای تصویر معرفی شدند. این نامزدها از فیلم‌هایی انتخاب شده‌اند که بعد از نوروز ۹۸ تا ‏نوروز ۹۹ در سینماها اکران یا تا پانزدهم اردیبهشت اکران آنلاین  داشته‌اند. بنابراین گزارش، رقابت بهترین فیلم جشن حافظ بین فیلم‌های درخونگاه، سرخپوست، شبی که ماه کامل شد، طلا، قسم، ماجرای ‏نیمروز ۲: رد خون و  جهان با من برقص برگزار می‌شود‎. نرگس آبیار، سیاوش اسعدی، محسن تنابنده، نیما جاویدی، پرویز شهبازی، رضا میرکریمی و محمدحسین مهدویان نامزدهای ‏بهترین کارگردانی هستند و  رقابت در بخش بهترین بازیگر مرد بین حامد بهداد (قصر شیرین)، پرویز پرستویی (مطرب)، ‌هادی ‏حجازی‌فر (ماجرای نیمروز ۲:رد خون)، بابک حمیدیان (مسخره‌باز)، …
اعلام نامزدهای بخش سینمای جشن حافظ
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / محمود کاشانی / محمدرضا تخت‌کشیان / اشکان رهگذر / فرامرز قریبیان / نوروز 98 / جلوه های ویژه میدانی / نیما جاویدی / امیرحسین ثقفی / محمد داوودی / بابک حمیدیان
اعلام نامزدهای بخش سینمای جشن حافظ
نامزدهای بخش سینمای بیستمین جشن حافظ معرفی شدند.
ریش سفید حکومت
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
ریش سفید حکومت
   حمیدرضا محمدی   علی نصیریان را که می‌بینم یاد «میرزا حسن‌خان مستوفی‌الممالک» می‌افتم؛ نقشی که در فیلم سینمایی «شاه خاموش» (ساخته همایون شهنواز، محصول 1382) ایفا کرد و ماجرای اشغال ایران به‌دست قوای روس و انگلیس در جریان جنگ جهانی اول را روایت می‌کرد. محمدرضا فروتن هم البته نقش احمدشاه را برعهده داشت. داستان به مرداد 1294برمی‌گشت که قوای بیگانه قصد اشغال وطن را داشتند و او رئیس‌الوزرا بود. او پیش‌تر در سال 1293، وقتی جنگ آغاز شد، باز هم شخص دوم مملکت بود و در نهم آبان آن سال، اعلان بی‌طرفی دولت …
علی نصیریان: ترجیح می‌دهم زمانی به ایفای نقش بپردازم که جامعه از کرونا مصون شده باشد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
علی نصیریان: ترجیح می‌دهم زمانی به ایفای نقش بپردازم که جامعه از کرونا مصون شده باشد
علی نصیریان، بازیگر فیلم سینمایی «گاو» گفت: من ترجیح می‌دهم در شرایطی به ایفای نقش بپردازم که جامعه از بیماری کرونا مصون شده باشد، شرایطی که بدانم روح و روان جامعه‌ام آرام است.
وقتی بزرگ آقای سینما آواز می خواند + ویدئو
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
وقتی بزرگ آقای سینما آواز می خواند + ویدئو
در این ویدئو علی نصیریان را می بینید که برای محمدعلی کشاورز آواز می خواند.
علی نصیریان: بازی نیمه‌کاره ندارم /  این روزها بیشتر توجه‌ام به مطالعه و کتاب خواندن است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
علی نصیریان: بازی نیمه‌کاره ندارم / این روزها بیشتر توجه‌ام به مطالعه و کتاب خواندن است
علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت سریال «شهرزاد» با بیان این که برای کمک به کادر درمان بیشتر در خانه بمانیم، گفت: پروژه سینمایی یا تلویزیونی با بازی بنده که به دلیل کرونا نیمه کار مانده باشد، ندارم و در حال حاضر در خانه کتاب می‌خوانم.
علی نصیریان: برای کمک به کادر درمان در خانه بمانیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / علی نصیریان
علی نصیریان: برای کمک به کادر درمان در خانه بمانیم
علی نصیریان در گفت‌وگو با  ایرنا، درباره فعالیت‌های خود در این روزهای کرونایی، اظهار داشت: با توجه به توصیه پزشکان و برای کمک به کادر درمان هر چقدر امکان بیشتر در خانه ماندن را داشته باشیم و رعایت کنیم، بهتر است.
«خورشید» با علی نصیریان و کودکان کارش به ونیز راه یافتند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / فیلم خورشید / سینمای ایران / مجید مجیدی / جشنواره فیلم ونیز
«خورشید» با علی نصیریان و کودکان کارش به ونیز راه یافتند
فهرست فیلم‌های هفتادوهفتمین جشنواره فیلم ونیز با حضور سه فیلم از سینمای ایران در بخش رقابتی و افق‌ها اعلام شد.
علی نصیریان: ماسک بزنید/ از شنیدن اخبار درگذشت همکارانم و هموطنانم آزرده‌خاطرم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ویروس کرونا / علی نصیریان / بازیگران سینما و تلویزیون ایران
علی نصیریان: ماسک بزنید/ از شنیدن اخبار درگذشت همکارانم و هموطنانم آزرده‌خاطرم
ایرنا نوشت: بازیگر پیشکسوت سریال «شهرزاد» با بیان این که برای کمک به کادر درمان بیشتر در خانه بمانیم، گفت: پروژه سینمایی یا تلویزیونی با بازی بنده که به دلیل کرونا نیمه کار مانده باشد، ندارم و در حال حاضر در خانه کتاب می‌خوانم.
غرفه‌ای در موزه سینما برای محمدعلی کشاورز، به زودی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اصفهان / ایران / بازی / علی نصیریان / موزه
غرفه‌ای در موزه سینما برای محمدعلی کشاورز، به زودی
محمدعلی کشاورز به زودی صاحب غرفه‌ای از یادگاری‌ها و افتخاراتش در موزه سینما می‌شود.
پایان «حکایت دریا» با فروش آنلاین ۵۸۰ میلیون تومانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / فاطمه معتمدآریا / علی نصیریان / اکران آنلاین / علی مصفا / لیلا حاتمی
پایان «حکایت دریا» با فروش آنلاین ۵۸۰ میلیون تومانی
تهران- ایرنا- فیلم سینمایی «حکایت دریا» آخرین فیلم بهمن فرمان‌آرا با بیش از ۳۸ هزار بلیط فروش رفته در مجموع دو سرویس فیلیمو و نماوا به پایان مسیر اکران آنلاین رسید.
فیلم «حکایت دریا» با بازی لیلا حاتمی، چقدر فروخت؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / لیلا حاتمی / علی مصفا / علی نصیریان / اکران آنلاین
فیلم «حکایت دریا» با بازی لیلا حاتمی، چقدر فروخت؟
«حکایت دریا»، تازه‌ترین فیلم بهمن فرمان‌آرا است که با بیش از ۳۸ هزار بلیت فروش رفته در مجموع دو سرویس فیلیمو و نماوا، به پایان مسیر اکران آنلاین رسید.
اجرای آنلاین سالار عقیلی در رودکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ایران / علی نصیریان / قلب / کرونا / بنیاد رودکی / تالار وحدت / سالار عقیلی / وحید تاج / معمای شاه / کنسرت آنلاین
اجرای آنلاین سالار عقیلی در رودکی
ایلنا: سالار عقیلی در هشتمین اجرای آنلاین به میزبانی بنیاد رودکی روی صحنه رفت.
ژست کرونایی فاطمه‌معتمد آریا و علی نصیریان
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
ژست کرونایی فاطمه‌معتمد آریا و علی نصیریان
عکسی که فاطمه‌معتمد آریا به همراه استاد علی نصیریان در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.
خانه عروسک‌های مومی
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
خانه عروسک‌های مومی
محمد ناصر احدی_روزنامه نگار این عکس علی نصیریان که پای مجسمه مومی «ابوالفتحِ» سریال «هزاردستان» نشسته، شاید در نگاه اول برای اغلب بینندگان تداعی‌گر گذر عمر و مو سپیدکردن در راه هنر باشد، که البته همینطور هم هست. اما وقتی بدانیم که این مجسمه قرار است در موزه سینمای ایران به احترام علی نصیریان و یک عمر کوشندگی او در عالم بازیگری به یادگار بماند، این سؤال پیش می‌آید که از میان ده‌ها نقشی که این استاد نقش‌باز در سینما نقش زده، چرا دست‌اندرکاران موزه سینما سراغ نقشی از او در سریالی تلویزیونی رفته‌اند؟ …
علی نصیریان: امروز همه انتظار فرش قرمز دارند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / علی حاتمی / علی نصیریان / فرش / فیلم سینمایی / موزه
علی نصیریان: امروز همه انتظار فرش قرمز دارند
تندیس علی نصیریان بر اساس نقش‌آفرینی این بازیگر در فیلم سینمایی «کمیته مجازات» در موزه سینما رونمایی شد
ویدئو/ رونمایی از تندیس علی نصیریان با حضور فاطمه معتمدآریا و رضا کیانیان
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / رضا کیانیان / علی نصیریان / فاطمه معتمدآریا
ویدئو/ رونمایی از تندیس علی نصیریان با حضور فاطمه معتمدآریا و رضا کیانیان
تندیس علی نصیریان رونمایی شد | حال خوب و حرف‌های خواندنی او از خاطرات سال‌های فعالیتش
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
تندیس علی نصیریان رونمایی شد | حال خوب و حرف‌های خواندنی او از خاطرات سال‌های فعالیتش
تندیس علی نصیریان روز گذشته ۲۱ تیر در تالار معاصران موزه سینمای ایران رونمایی شد.
رونمایی از تندیس پیشکسوت سینمای ایران + عکس
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
رونمایی از تندیس پیشکسوت سینمای ایران + عکس
تندیس علی نصیریان بر اساس نقش‌آفرینی این بازیگر در فیلم سینمایی «کمیته مجازات» در موزه سینما رونمایی شد.
تندیس «علی نصیریان» در موزه سینما رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / سینمای ایران / سینما
تندیس «علی نصیریان» در موزه سینما رونمایی شد
تندیس علی نصیریان در تالار معاصران موزه سینمای ایران رونمایی شد.
معتمدآریا: علی نصیریان به بازیگری هویت و شخصیت داد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / فاطمه معتمدآریا / موزه سینما / سازمان سینمایی و امور سمعی و بصری / علی نصیریان / بازیگر تئاتر / رضا کیانیان / علی حاتمی / موزه سینمای ایران / عزت الله انتظامی
معتمدآریا: علی نصیریان به بازیگری هویت و شخصیت داد
تهران- ایرنا- فاطمه معتمدآریا در مراسم رونمایی از تندیس علی نصیریان در موزه سینما او را نماینده یک نسل تکرارنشدنی در سینما و تئاتر ایران نامید که به حرفه بازیگری هویت و شخصیت داد.
تندیس علی نصیریان رونمایی شد/ نماینده یک نسل تکرار نشدنی
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / منوچهر انور / داوود رشیدی / علی نصیریان / رضا کیانیان / داریوش مهرجویی / علی حاتمی / فاطمه معتمد آریا / مهران عباسی / فیلم مسخره باز / فرخ غفاری
تندیس علی نصیریان رونمایی شد/ نماینده یک نسل تکرار نشدنی
تندیس علی نصیریان روز گذشته ۲۱ تیر در تالار معاصران موزه سینمای ایران رونمایی شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
تقوایی؛ کارگردانی خلاق و با وسعت‌نظر
برای معرفی شخصیت ناصر تقوایی هیچ بیانی واضح‌تر و کامل‌تر از نگاهی به کارهایی که او در سینما و ادبیات میهن ما خلق کرده، نیست. پرداختن به یک به یک آثار سینمایی و نوشته‌های تقوایی در این مختصر ممکن نیست. معتقدم برای معرفی، وسعت‌نظر و خلاقیت تقوایی در سینما و ادبیات بهتر است به دو اثر مهم او که مورد استقبال فراوان قرار گرفته و ماندگاری جهانی پیدا کرده است، اشاراتی مختصر داشته باشم؛ اول سریال دایی جان ناپلئون که نشانه کار و خلاقیت تقوایی در زمان جوانی است و دیگر فیلم ماندگار «ناخدا خورشید» که حاصل کار او در سال‌های میانسالی عمر است که عمر ناصر به سال‌های زیاد مستدام بماند. هر دو این آثار اقتباس از نوشته‌های دیگران است. معلوم است که بدون وجود کتاب بی‌نظیر …
«ناخدا خورشید» در محاصره توده‌ای‌ها!
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
«ناخدا خورشید» در محاصره توده‌ای‌ها!
داریوش ارجمند، علی نصیریان و فتحعلی اویسی در فیلم مشهور ناصر تقوایی، کدام برهه از تاریخ معاصر ایران را روایت می‌کنند؟
ترانه علیدوستی از ابهت علی نصیریان می گوید + ویدئو
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ترانه علیدوستی از ابهت علی نصیریان می گوید + ویدئو
ببینید | دلایل جالب علی نصیریان برای عدم حضور در فصل های بعدی «شهرزاد»
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / علی انصاریان / سریال شهرزاد / بازیگران سینما و تلویزیون ایران
ببینید | دلایل جالب علی نصیریان برای عدم حضور در فصل های بعدی «شهرزاد»
علی نصیریان در تازه ترین گفتگویش با مجله فیلم درباره عدم حضورش در فصل‌های بعدی شهرزاد گفت: ادامه ندادم برای اینکه بی ربط می‌شد. می‌خواستند از من فلاش بک و خاطره درست کنند و این خوب نمی‌شد و دیدیم که خوب نشد.
سنگی بر گوری
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / فاطمه معتمدآریا / علی نصیریان / لیلا حاتمی / نقد فیلم / اکران فیلم
سنگی بر گوری
تهران- ایرنا- حالا نوبت حکایت ماست. یک فیلم که بسادگی زندگی است و نیازی به افزونه های داستانی ندارد تا پیامش را در زرورق پیچیده و به خورد مخاطب دهد. شاید برای همین است که پیشکشی است به کیارستمی.
درباره عزت الله انتظامی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / خانه سینما / علی حاتمی / دانشگاه الزهرا / حمید سمندریان / کمال‌الملک / فیلم گاو / عزت الله انتظامی / تالار وحدت / داریوش مهرجویی / ناصر تقوایی
درباره عزت الله انتظامی
تهران- ایرنا- عزت الله انتظامی مشهور به «آقای بازیگر» در طول حیات هنری خود در ۵۶ فیلم سینمایی و بیش از ۷۰ نمایش تلویزیونی به عنوان بازیگر یا کارگردان به ایفای نقش پرداخته است. از برجسته‌ترین کارهای او می‌توان به بازی در فیلم «گاو» ساخته داریوش مهرجویی، همچنین ایفای نقش در فیلم‌های آقای هالو، ستارخان، حاجی واشنگتن، ناصرالدین شاه آکتور سینما و روز واقعه اشاره کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
لایق این بود نامش ابدی شود
باید اسپند دود می‌کردم که نکردم: دوستی‌مان چنان محکم و پیمان‌مان چنان ناگسستنی به نظر می‌آمد که هر حسودی را تا بن دندان می‌سوزاند: از قرار مخالفان من به او توصیه کرده بودند که کس دیگری مدیریت و طراحی خانه موزه‌اش را به عهده بگیرد و او با صلابت گفته بود: فقط بهروز غریب‌پور، والا پول‌تان را پس می‌دهم و معامله را فسخ می‌کنم. همان موقع باید اسپند دود می‌کردم. آقای بازیگر پای من ایستاده بود. محکم‌تر از آنچه فکرش را بتوان کرد ایستاده بود. همه‌ چیز خوب پیش می‌رفت تا دمدمای افتتاح که ورق برگشت و ما شدیم دو دشمن قسم خورده؛ کار به دادگاه کشید و شد آنچه نمی‌بایست شد. البته ختم به‌خیر شد اما حیف که برخلاف پیش‌بینی‌ها …
حکایت دریا، روایت ِ نسلی که به محاق می‌رود
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / فاطمه معتمدآریا / علی نصیریان / رویا نونهالی / لیلا حاتمی / نقد فیلم
حکایت دریا، روایت ِ نسلی که به محاق می‌رود
تهران- ایرنا- «حکایت دریا» فیلمی است از جنسِ سینمای فرمان‌آرا، فیلمسازی که سبک و سیاق آثارش، خاصِ خود اوست، جنس روایتش، زاویه دید، حرکت دوربین و حتی نوع چیدمان و صحنه‌آرایی کاملا برای دنبال‌کننده‌گان سینمای وی مشهود است.
بازیگری که نشان درجه یک هنری و اخلاقی را با هم داشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / داود رشیدی / عزت الله انتظامی / پرویز پرستویی / علی نصیریان / جمشید مشایخی
بازیگری که نشان درجه یک هنری و اخلاقی را با هم داشت
زندگی و فعالیت‌های هنری محمدعلی کشاورز در نگاه همکاران و دوستان او، نشان‌دهنده جایگاه بلند این بازیگر پیشکسوت در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون است؛ هنرمندی که خاطرات فراوانی را برای چندین نسل به یادگار گذاشته است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
دایی جان سرهنگ هم رفت
درگذشت محمدعلی کشاورز، بازیگر پیشکسوت باعث شده در شبکه‌های اجتماعی بسیاری عکس و صحنه‌هایی از فیلم‌هایی که این هنرمند در آنها حضور داشته را با دیگران به اشتراک بگذارند. کاربران توییتر فارسی هم با داغ کردن هشتگ محمدعلی کشاورز به این موضوع واکنش نشان دادند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست:  ‌«‏محمدعلی کشاورز از بین ما رفت، بدین ترتیب از پنج بزرگمرد سینمای ایران فقط علی نصیریان باقی مانده است. ایشالا زنده و پاینده باشن»، «‏محمدعلی کشاورز فوت شد. الان ناصر سریع تاکسی رو می‌فروشه و با آذر می‌رن خونه مولود رو اجاره می‌کنن»، «سال 1374 بود که تلویزیون سریال پدرسالار رو نشون می‌داد. تو اون سریال همیشه حمیده …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
سوپراستارهای کم‌سو
فاطمه امین‌الرعایاتاریخ سینمای ایران را ستاره‌هایی چون جمشید مشایخی، داوود رشیدی، عزت‌الله انتظامی، محمدعلی کشاورز و علی نصیریان روشن می‌کنند، بازیگرانی که تنها بازیگر نبودند بلکه مانند راهنمایی مسیر بازیگران نسل‌های بعدی را روشن کردند. حالا این ستاره‌ها یکی یکی از میان ما می‌روند و نسل‌های بعدی به عرصه قدم می‌گذارند اما آیا بازیگران نسل‌های بعد از این بزرگان می‌توانند جا پای بزرگان پیشین بگذارند؟روز یکشنبه محمدعلی کشاورز، بازیگر نامدار ایرانی که ایفاگر بسیاری از نقش‌های درخشان در سینمای ایران بود، از آسمان بازیگری ایران پرکشید و حالا از 5 رفیق و 5 ستاره تنها علی نصیریان باقی مانده است. در این سال‌ها بازیگران زیادی به عرصه بازیگری پاگذاشته‌اند، برخی موفق و برخی هم ناموفق. حالا سوپراستارهایی جدید …
دریغ که یکی از بهترین بازیگران از میانمان رفت/ هنرمندی مردمی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / خانه هنرمندان ایران / محمدعلی کشاورز / علی نصیریان / عباس کیارستمی / علی حاتمی / حسن بلخاری / ناصر تقوایی / موسسه تصویر شهر / تماشاخانه ایرانشهر / بهرام بیضایی
دریغ که یکی از بهترین بازیگران از میانمان رفت/ هنرمندی مردمی
در پی درگذشت محمدعلی کشاورز پیام های تسلیتی از سوی مراکز و افراد مختلف صادر شد.
علی نصیریان: با رفتن کشاورز نسل طلایی بازیگری منقرض شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / درگذشت محمدعلی کشاورز / سینمای ایران / علی نصیریان / محمدعلی کشاورز
علی نصیریان: با رفتن کشاورز نسل طلایی بازیگری منقرض شد
علی نصیریان در گفت‌وگو با میزان، پیرامون فقدان از دست دادن «محمدعلی کشاورز» بازیگر مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون گفت: محمدعلی کشاورز از جمله بازیگران و انسان‌های غیر قابل تکرار است، من و کشاورز در اواسط دهه ۳۰ با یکدیگر همکاری داشتیم و وی با کارگردانان بزرگی در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون همکاری داشت.
تصاویری از زنده‌یاد محمدعلی کشاورز
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
تصاویری از زنده‌یاد محمدعلی کشاورز
محمّدعلی کشاورز ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ در اصفهان بدنیا آمد. او بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران و دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود. از محمدعلی کشاورز، در کنار داوود رشیدی، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و علی نصیریان به سبب تأثیرشان در فیلم‌های ایرانی به عنوان پنج بازیگر مرد ماندگار تاریخ تئاتر، سینما و تلویزیون ایران یاد می‌شود. این هنرمند در ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ بر اثر نارسایی کلیه در سن ۹۰ سالگی در تهران درگذشت. در تصاویر روز عکس‌های این هنرمند شهیر ایرانی را ببینید.
حضور هنرمندان در خانه محمدعلی کشاورز / عکس
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / سینمای ایران / علی نصیریان / بازیگران سینما و تلویزیون ایران
حضور هنرمندان در خانه محمدعلی کشاورز / عکس
میزان نوشت: دیروز محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بعد از مدت‌ها تحمل بیماری کلیوی در سن ۹۰ سالگی چشم از جهان فرو بست.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
دل‌تنگیِ سنگلج ابدی شد
شورش تسلیمی| عجب بر روزگار بی‌مروت است؛ یک عمر هنرمندی و خوش رقصی در جهان را به پاپاسی آخرین بازدم می‌فروشد. کافی است حالا نام محمدعلی کشاورز را جست‌وجوی سرانگشتی کنید، یک خبر روی سر تمام خبرها و عکس‌ها و یادگارها می‌ایستد. از کوچه باغ‌های اصفهان سال 1309 که این چراغ روشن شد تا تابستان گرم 1399 که چشم بر جهان فروبست در بسیاری از آثار تئاتری، سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. نمایش «اشباح» نوشته هنریک ایبسن یکی از نخستین و قدیمی‌ترین همکاری‌های تئاتری محمدعلی کشاورز با زنده‌یاد حمید سمندریان به شمار می‌رود. جایی که او با جمیله شیخی، عباس مغفوریان، اسماعیل داورفر و عزت پریان به ایفای نقش پرداخت. او همچنین در «مرده‌های …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
نگاه کن؛ آن ستاره خاموش شد!
آفتاب یزد – گروه فرهنگی: استاد محمدعلی کشاورز هنرمند سینما، تئاتر و تلویزیون که به دلیل کهولت سن و عارضه کلیوی مدتی در بیمارستان آتیه بستری بود، عصر روز گذشته 25 خرداد در سن 90 سالگی به دیار باقی شتافت. صفحه رسمی استاد کشاورز در اینستاگرام با انتشار یک متن خبر درگذشت این هنرمند را تایید کرد. در بخشی از متن منتشرشده آمده است: «استاد محمد علی کشاورز در کمال آرامش و در کنار خانواده و یگانه فرزندشان امروز 25 خردادماه 1399 به سفر ابدی رفتند. روحشان شاد و یادشان تا ابد جاودانه و گرامی» این هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران در تاریخ 26 فروردین سال 1309 در محله سیچان اصفهان به دنیا آمد. خاندان او اصالتاً از گرجی‌تبارانی بودند که در زمان شاه‌عباس به ایران آمدند. از آنجا که کشاورز به هنر علاقه‌مند …
خداحافظ تله‌تئاتر
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
خداحافظ تله‌تئاتر
فهیمه پناه‌آذر ـ روزنامه‌نگار سال1337 نخستین کانال تلویزیونی در ایران راه‌اندازی شد و نکته جذابش این بود که بعد از مدت کوتاهی، این شبکه، چهارشنبه‌شب‌ها را به نمایش برنامه‌های تئاتری اختصاص داده بود؛ تئاتری که با وجود هنرمندان بزرگی در اوج، خود روزگارش را با تمام ناملایمات سپری می‌کرد. مخاطبان ایرانی با تئاترهای تلویزیونی روبه‌رو شدند. بعد از مدتی 6گروه تئاتری به سرپرستی عباس جوانمرد، عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، جعفر والی، مرحوم موحد دیلمقانی و مرحوم رکن‌الدین خسروی فعالیت خود را آغاز کردند …
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
ظرافت در سینما، اغراق در تلویزیون
محمدناصر احدی ـ روزنامه نگار با اینکه همیشه نامش در ردیف یکی از 5بزرگ سینمای ایران مطرح بود، اما نمی‌توان کتمان کرد که برخلاف عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی، داوود رشیدی و علی نصیریان که بیشتر به‌واسطه نقش‌های سینمایی‌شان به اشتهار رسیدند، محمدعلی کشاورز با بازی در سریال‌های تلویزیونی برای مردم به چهره‌ای شناخته‌شده بدل شد. تا پیش از حضور در سریال «دایی‌جان ناپلئون» در سال 1354، در فیلم‌های مهم و پیشگامی همچون «شب قوزی» (فرخ غفاری، 1344)، «خشت و آینه» (ابراهیم گلستان، 1344)، «آقای هالو» (داریوش …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
بازیگر صحنه را برای همیشه ترک کرد
   [پولاد امین] «نود ‌سال زندگی کرده‌ام و در تمام این نود ‌سال همیشه انسان خوشبختی بودم. دوستان خوبی داشتم و دارم، عاشقانه مردم و سرزمینم را دوست دارم و فکر می‌کنم خوشبختی در زندگی همین چیزهاست. من هیچ‌وقت دنبال پول نبودم، چون اعتقاد داشتم پول خوشبختی نمی‌آورد، هرچند که بودنش برای زندگی راحت‌تر لازم است و من خیلی وقت‌ها این راحتی را نداشتم»...حالا دیگر این آدم خوشبخت، این نود ساله موفق زنده نیست تا سرش را بالا بگیرد و از 9 دهه زندگی سربلند بگوید. دیروز عصر رسانه‌ها اعلام کردند که محمدعلی کشاورز هم پیوست به رفقای همیشه‌اش، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی، داود رشیدی و البته علی حاتمی که کشاورز می‌گفت سربلندی‌اش …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •