چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
عوارض خروج
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / ...
بنزین و گردشگری نوروز 99
گران شدن بنزین و افزایش عوارض خروج از کشور به همراه بالا رفتن نرخ دلار باعث شده تا امسال نه تنها سفرهای خارجی بلکه سفرهای داخلی نیز با چالش رو‌به‌رو شود و کاهش پیدا کنند. این در حالی است که در دوره اول دولت تدبیر و امید همزمان با توافق برجام، گردشگری تا حد قابل ملاحظه‌ای توانست خود را به عنوان یک صنعت درآمدزا و قابل اتکا برای افزایش درآمدهای عمومی جامعه و همچنین راهبردی فعال در اقتصاد مقاومتی مطرح کرده و در حساب و کتاب‌های اقتصادی دولت‌ جای خود را باز کند که البته عمر این دوره زیاد نبود و اتفاقات ناگوار پی در پی موانعی بر سر راه توسعه گردشگری کشور قرار دادند.
در سالگرد انجمن کهنسال گردشگری چه گذشت؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / سیاسی
در سالگرد انجمن کهنسال گردشگری چه گذشت؟
۶۲‌امین سالگرد انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران همزمان با دومین روز نمایشگاه گردشگری تهران برگزار شد. این نشست که بیشتر به انگیزه طرح مشکلات دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی برپا شده بود، با طرح انتقادها و اعتراض‌های آژانس‌دارها، در فضایی پرهیجان برگزار شد.
  گردشگری  آژانس مسافرتی  انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران  مالیات  سازمان تامین اجتماعی  تحریم  غلامرضا مصباحی‌مقدم  عوارض خروجی  بنزین سفر  امنیت
تغییر عوارض به مالیات سفر چرا باصراحت در مصوبه مجلس نیامد؟
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / فرهنگی و هنری
تغییر عوارض به مالیات سفر چرا باصراحت در مصوبه مجلس نیامد؟
رئیس هیئت مؤسس تشکل حرفه‌ای دفاتر گردشگری در نامه‌ای به وزیر میراث فرهنگی و رئیس مجلس درباره مالیات سفر این‌سوال را مطرح کرد: اگر مالیات همان‌عوارض است، چرا در مصوبه مجلس اشاره‌ای به آن نشد؟
  عوارض خروج از کشور  علی اصغر مونسان  کمیسیون اقتصادی مجلس  مالیات
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
3000 پیامک علیه بودجه 99
«عوارض خروج از کشور تغییری پیدا نکرده است. کسانی که می‌خواهند از کشور خارج شوند، مالیات نمی‌دهند.» این پاسخ رییس کمیسیون تلفیق بودجه 99 است به ابهامات ایجادشده درخصوص برخی اخبار مبنی بر دریافت توأمان مالیات و عوارض خروج، هنگام خروج از کشور. اول بهمن ‌ماه بود که خبری منتشر شد که براساس آن مسافران ایرانی برای خروج از کشور باید مالیات پرداخت می‌کردند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی آن روز، ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند. با این مصوبه سازمان امور مالیاتی موظف شد، بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی مبلغی به عنوان مالیات از مسافران دریافت کند و به حساب خزانه‌داری کل بریزد. این خبر بلافاصله با واکنش‌های منفی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
سردرگمی مردم در میان قواعد بی ثبات
گروه جامعه: «ثبات! دهه ما دهه ثباته. امنیت! این کشور کی باید روی امنیت رو ببینه؟ کی باید روی ثبات رو ببینه؟ اون پسر تو کی باید بتونه برای آینده‌اش برنامه‌ریزی کنه؟». این‌ها دیالوگ‌هایی معروف از فیلم «آژانس شیشه‌ای» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا است. ثبات، عنصری پایه‌ای برای آرامش و در نتیجه رشد جامعه است. در حوزه‌های گوناگون فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، ثبات می‌تواند تکیه‌گاهی برای حرکت باشد. اما آیا ثبات تنها به حوزه امنیت معطوف می‌شود؟سال گذشته پس از کش و قوس‌های فراوان، شهرداری و شورای شهر پایتخت با طرح فرآیندی که بر کارشناسی شده بودن آن تاکید داشتند، از تغییر در شیوه اجرای دو طرح ترافیکی پایتخت در دو محدوده «طرح ترافیک» و «زوج و فرد» خبر دادند. به دنبال این تغییرات، محدوده زوج و فرد …
احتمال اجرایی‌شدن مصوبه مالیات سفر
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / فرهنگی و هنری
احتمال اجرایی‌شدن مصوبه مالیات سفر
یک کارشناس اقتصادی گفت: ممکن است استفاده از مصوبه مالیات سفر در آینده اجرایی شود.
  گردشگری  مالیات  عوارض خروج از کشور
مالیات خروج از کشور همان عوارض است/ بیمه راهنمایان گردشگری مصوب شد/ حساب‌های اقماری گردشگری تبیین می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
مالیات خروج از کشور همان عوارض است/ بیمه راهنمایان گردشگری مصوب شد/ حساب‌های اقماری گردشگری تبیین می‌شود
ایلنا: مراسم رونمایی از پوستر سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌و‌سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، امروز دوشنبه ۷ بهمن ۹۸ در هتل لاله تهران برگزار شد.
  راهنمایان گردشگری  حساب‌های اقماری گردشگری
بیمه راهنما تصویب شد/ از مالیات اضافه سفرهای خارجی خبری نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / فرهنگی و هنری
بیمه راهنما تصویب شد/ از مالیات اضافه سفرهای خارجی خبری نیست
معاون گردشگری از تصویب قانون «بیمه راهنمایان گردشگری» در مجلس خبر داد و تصویب مالیات اضافه بر سفرهای خارجی ایرانی‌ها را منتفی دانست و گفت: مالیات اضافه‌ای بر سفرهای خروجی بسته نشده و آنچه تصویب شده طبق توضیحات سازمان امور مالیاتی، همان عوارض خروجی است.
  گردشگری  سفر  مالیات  عوارض خروجی  سقوط هواپیمای اوکراینی  امنیت
مالیات یا عوارض خروج از کشور، ریشه سردرگمی کجاست؟
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ / اقتصادی
مالیات یا عوارض خروج از کشور، ریشه سردرگمی کجاست؟
بالاخره برای خروج از کشور برای مالیات بدهیم یا مشمول پرداخت عوارض می‌شویم؟ در این مطلب به شما گفته‌ایم ریشه بحث این روزها از کجا آب می‌خورد.
طرح روز/ زیست بوم
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
طرح روز/ زیست بوم
ثنا حسین‌پور داستان مالیات بر سفر یا عوارض خروج از کشور ادامه دارد
داستان مالیات عجیب/ آیا تصویب قانون برای دریافت مالیات خروج از کشور در مجلس بر گردشگری داخلی و خارجی تاثیر می‌گذارد؟
سازندگی / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
داستان مالیات عجیب/ آیا تصویب قانون برای دریافت مالیات خروج از کشور در مجلس بر گردشگری داخلی و خارجی تاثیر می‌گذارد؟
سال97 عوارض خروج از کشور سه برابر شد. سال96 عوارض مسافرت هوایی به خارج از کشور 75هزارتومان بود و در سال 97 به 220 هزار تومان رسید. این مبلغ به صورت پلکانی برای سفر سوم تا 440 هزار تومان افزایش یافت. این مبلغ در سال 98 هم اعمال شده و تغییری نداشته است. اما گفته می‌شود بر اساس قانون، عوارض خروج از کشور باید هر سه سال متناسب با میزان تورم افزایش یابد.
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ...
مرور اخبار
 شرکت پخش فرآورده‌های نفتی: سهمیه بنزین وانت‌بارها، تاکسی‌ها و آمبولانس‌ها واریز شد  سازمان امور مالیاتی: مالیات جدید، همان عوارض خروج از کشور است  اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی: افزایش قیمت بادمجان به دلیل نابودی مزارع جنوب در سیل است  آذری‌جهرمی: «ظفر» قبل از دهه فجر به فضا پرتاب می‌شود  بنیاد مستضعفان: در سالگرد بعدی پلاسکو در ‌سال ۱۳۹۹ این ساختمان را به کسبه تحویل می‌دهیم  وزارت نیرو: استارت‌آپ‌ها برای کاهش مصرف انرژی دعوت به همکاری می‌شوند  انجمن صنفی صنایع لبنی ایران: رقبای برندهای ایرانی با انتشار فیلم صداوسیما، برندهای ایرانی را در بازارهای منطقه‌ای تخریب می‌کنند  وزیر …
سیاست حذف تدریجی سفر
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / فرهنگی و هنری
سیاست حذف تدریجی سفر
سفرهای خارجی ایرانی‌ها و حتی سفر آنها در داخل کشور سخت‌تر شد. این گزاره را می‌توان با نگاه به گرانتر شدن عوارض خروج از کشور از سال 87و تداوم آن تا سال 98، افزایش سه برابری قیمت بنزین و حتی مصوبه روز سه‌شنبه مجلس برای تغییر نام عوارض خروج از کشور به مالیات بر ارزش افزوده مشاهده کرد.
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
«ایران» مصوبه مجلس را شفاف گزارش می کند: مالیات خروج جایگزین عوارض خروج است
عوارض، مالیات شد. عوارض خروج از کشور در لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده به مالیات تبدیل شد. روز سه‌شنبه هفته جاری نمایندگان مجلس با تصویب ماده 33 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، سازمان مالیاتی را مکلف کردند که بابت خروج هر مسافر ایرانی به جز موارد استثنا از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
رییس کمیسیون اقتصادی: مالیات خروج از کشور پیش از این هم...
شفقنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات خروج از کشور پیش از این با عنوان عوارض خروج از کشور از مسافران دریافت می‌شد و چیز تازه‌ای نیست. ایسنا نوشت: الیاس حضرتی با اشاره به مصوبه روز گذشته مجلس...
  رییس کمیسیون اقتصادی  عوارض خروج  مالیات  مالیات خروج از کشور
مالیات خروج از کشور؛ سوءبرداشت نمایندگان یا مردم؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
مالیات خروج از کشور؛ سوءبرداشت نمایندگان یا مردم؟
مجلس روز گذشته لایحه مالیات بر ارزش افزوده خروج از کشور را درحالی تصویب کرد که واکنش‌ها و اعتراض‌های مردمی و فعالان گردشگری، برخی نمایندگان را بر آن داشت تا هنوز مُهر رأی‌شان خشک نشده، اذعان کنند که قرار نیست مالیات اضافه‌ای برای خروج از کشور گرفته ‌شود. سازمان امور مالیاتی نیز یک روز بعد درحالی‌که واکنش‌ها شدت گرفته بود، تصریح کرد که این مالیات همان عوارض خروجی است و برداشت‌های ناصواب و کذبی از آن مصوبه شده است.
  گردشگری  مالیات  عوارض خروج از کشور  مالیات بر ارزش افزوده  مجلس شورای اسلامی
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
پورابراهیمی: «مالیات بر سفرهای خارجی» همان عوارض خروج از کشور است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مالیات بر سفرهای خارجی موضوع جدیدی نیست و قبلا این مبلغ در قالب عوارض خروج از کشور اخذ می‌شد که با اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده درقالب مالیات اخذ می‌شود.
  عوارض خروج از کشور  مالیات بر سفرهای خارجی  محمدرضا پورابراهیمی
جنجال
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
جنجال "مالیات خروج"
«مالیات خروج از کشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است که قبلا تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداری‌ها پرداخت شود، صرفا نام آن به مالیات تغییر کرد تا منابع به خزانه کشور واریز شود. همچنین برخی معافیت‌های ضروری که در قوانین به صورت پراکنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.»
  اقتصاد  مالیات سفر  عوارض خروج
اخذ مالیات برای سفر خارجی، افزون بر عوارض خروج از کشور است/ برای تامین بودجه راهی جز اخذ مالیات وجود ندارد
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
اخذ مالیات برای سفر خارجی، افزون بر عوارض خروج از کشور است/ برای تامین بودجه راهی جز اخذ مالیات وجود ندارد
یک نماینده مجلس تاکید دارد که ماده تصویب شده در مجلس، پیرامون اخذ مالیات از مسافرانی که قصد خروج از کشور را دارند، در راستای طرح جداسازی و مستقل کردن بودجه کشور از در آمدهای نفتی با توسل به مالیات انجام می‌گیرد.
  مالیات خروج ازکشور  مالیات
رمزگشایی از مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور | فقط بازی با کلمات بود؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سیاسی
رمزگشایی از مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور | فقط بازی با کلمات بود؟
نماینده مردم تهران در مجلس درباره مصوبه جدید مجلس برای اخذ مالیات خروج از کشور، گفت: «این مصوبه، مالیات جدیدی نیست و همان عوارض خروج از کشور است. همان که قبلا تعریف شده است.»
توضیح درباره وضع مالیات خروج از کشور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
توضیح درباره وضع مالیات خروج از کشور
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: از مسافران عازم خارج از کشور تنها وجوهی که سابقا دریافت می گردید، در آینده نیز وصول خواهد شد.
  مالیات  عوارض خروج از کشور  مالیات بر ارزش افزوده
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
مالیات خروج برای مسافران فرنگ
[شهروند] دریافت مالیات از سفرهای خارجی در رسانه‌ها حسابی خبرساز شد. دیروز در صحن علنی مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده نمایندگان تصویب کردند که سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی از کشور وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. البته آنها رقم این مالیات را مشخص نکردند و تصمیم گرفتند که میزان آن در قوانین بودجه سنواتی پیش‌بینی شود. با این حال این خبر بسیار بحث‌برانگیز شد و تلقی رسانه‌ها و مردم این بود که قرار است علاوه بر عوارض خروجی رقمی به‌عنوان مالیات هم از مسافران خارج از کشور دریافت شود. با این حال، در پیگیری‌های «شهروند» …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
تفاوت عوارض و مالیات را با رسم شکل نشان دهید
خبر آمده که به زودی مسافران ایرانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند باید مالیات خروج از کشور بپردازند. خبری که صبح روز سه‌شنبه به سرعت در توییتر فارسی دیده شد و هشتگ «مالیات سفر» را ساخت و داغ کرد. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
هر روز گران‌تر از دیروز
با تصویب ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مجلس، مالیات سفرهای خارجی بیشتر می‌شود. به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه اول بهمن‌ماه ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به تصویب رساند که بر این اساس سازمان مالیاتی مکلف شد بابت خروج هر مسافر ایرانی ـ به جز موارد استثنایی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را به عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. ‌البته کارشناسان معتقدند سفرهای خارجی شهروندان ایرانی در حالی مشمول مالیات بر ارزش افزوده شده که هر مسافر پیش از خروج از کشور، روی بلیت هواپیما، مالیات یا عوارضی را قبلا پرداخت می‌کند و اگر خدمات دیگری همچون تور را از آژانس مسافرتی خریداری کند نیز یک دور دیگر مشمول پرداخت مالیات بر ارزش …
هدیه جالب سفیر یمن در ایران به فرزند حاج قاسم / محور گفتگوی بن‌علوی و ظریف در تهران / تعداد ردصلاحیت‌شدگان کاهش می‌یابد؟ / تصمیم عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
هدیه جالب سفیر یمن در ایران به فرزند حاج قاسم / محور گفتگوی بن‌علوی و ظریف در تهران / تعداد ردصلاحیت‌شدگان کاهش می‌یابد؟ / تصمیم عجیب کمیسیون تلفیق به نفع نجومی بگیران
رصد‌خانه «تابناک»؛ خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: روایت آخوندی از بزرگترین یادگار آیت‌الله هاشمی / چه گروه‌هایی از پرداخت عوارض خروج از کشور مستثنی شدند؟ / برخی داوطلبان قصد طرح دعوا علیه کدخدایی را دارند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
تعیین گروه‌هایی که از پرداخت عوارض خروج از کشور مستثنی شدند
نمایندگان مردم در مجلس گروه‌هایی را که از پرداخت عوارض خروج از کشور مستثنی شدند، مشخص کردند.
۱۰ خبر پربازدید سیاسی ایسنا در یکم بهمن
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
۱۰ خبر پربازدید سیاسی ایسنا در یکم بهمن
سه میلیون دلار جایزه نقدی برای کسی که ترامپ را بکشد/ بیست و سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری/ تعیین سازوکار اخذ مالیات خروج از کشور/ نامه سیدحسن خمینی به آیت الله العظمی سیستانی و... در صدر اخبار مورد توجه و پر بازدید مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می‌توانید در این گزارش مرور کنید.
  مهمترین اخبار سیاسی ایسنا  علی دیواندری  دونالد ترامپ  عوارض خروج از کشور
افزایش 2 برابری سهم وزارت میراث فرهنگ از عوارض خروج از کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
افزایش 2 برابری سهم وزارت میراث فرهنگ از عوارض خروج از کشور
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی وضعیت بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در لایحه بودجه سال 99 کل کشور را بررسی کرد؛ این مرکز افزایش 2 برابری سهم وزارتخانه از عوارض خروج از کشور نسبت به سال قبل را از نکات مثبت لایحه دانست.
تذکر نماینده خوی در مورد معافیت دانشجویان و مرزنشینان در اخذ عوارض خروج از کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
تذکر نماینده خوی در مورد معافیت دانشجویان و مرزنشینان در اخذ عوارض خروج از کشور
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا در لایحه بودجه برای مرزنشینان و دانشجویان در اخذ عوارض خروج از کشور، معافیت در نظر گرفته نشده است؟
  مرزنشینان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
تصویب وام ۵۰ میلیونی ازدواج در کمیسیون فرهنگی مجلس
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح بررسی‌های جلسه دیروز کمیسیون متبوع خود از تصویب افزایش وام ازدواج از ۳۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان در این جلسه خبر داد.به گزارش ایسنا، سیده‌فاطمه ذوالقدر، در‌خصوص جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه کمیسیون تبصره‌های ارجاعی درخصوص بودجه ۱۳۹۹ به کمیسیون فرهنگی مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. وی ادامه داد: براساس تبصره ۱۶ بند «ب» پیشنهاد شد که بانک مرکزی مکلف است از طریق بانک‌های عامل مبلغ ۷۰ هزار میلیارد ریال از محل منابع سپرده‌های پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی به تفکیک ۴۹ هزار میلیارد ریال به کمیته امداد امام خمینی‌‌(ره) و ۲۱ هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی کشور با معرفی دستگاه‌های ذی‌ربط به مددجویان و کارفرمایان …
چه خبر از بنزین سفر؟ | پاسخ عجیب معاون وزیر درباره نرخ بالای عوارض خروج از کشور
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
چه خبر از بنزین سفر؟ | پاسخ عجیب معاون وزیر درباره نرخ بالای عوارض خروج از کشور
با افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت بنزین در آبان امسال، بیم آن می‌رود که تعداد سفرهایی که مردم تاکنون با خودروهای شخصی انجام می‌دادند هم کاهش پیدا کند؛ چراکه مسئولان وزارت میراث فرهنگی می‌گویند فعلا سهمیه‌ای با عنوان بنزین سفر مطرح نیست.
از «بنزین سفر» چه خبر؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
از «بنزین سفر» چه خبر؟
معاون گردشگری گفت: سهمیه «بنزین سفر» فعلا پیگیری و مطالبه نمی‌شود.
  گردشگری  سهمیه بندی بنزین  بنزین سفر  سفر  عوارض خروج از کشور  بیمه راهنمایان گردشگری
حل مشکل بیمه راهنمایان از محل عوارض/ بنزین سفر خودروهای گردشگری
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / فرهنگی و هنری
حل مشکل بیمه راهنمایان از محل عوارض/ بنزین سفر خودروهای گردشگری
معاون گردشگری کشور با بیان اینکه پیشنهاد شده از محل عوارض خروج مشکل تامین بودجه بیمه راهنمایان حل شود، گفت: برای خودروهایی که پلاک گردشگری می‌گیرند می توان سهمیه بنزین در نظر گرفت.
  گردشگری  سفرهای نوروزی  ولی تیموری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
خداحافظی بانی «تغییر طرح ترافیک»
پیروز حناچی با استعفای محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران موافقت کرد. پیش از این اخباری از خداحافظی احتمالی پورسیدآقایی با معاونت حمل و نقل و ترافیک منتشر شده بود، اما توسط هیچ یک‌ از مقامات مسوول در شهرداری تهران تایید نشده بود تا اینکه روز گذشته خبر استعفای این معاون شهردار و موافقت حناچی با آن به شکل رسمی منتشر شد. محسن پورسیدآقایی پیش از حضور در شهرداری تهران به‌عنوان مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مشغول فعالیت بود و در پی وقوع حادثه برخورد دو قطار در سمنان استعفا داد. او شاید تنها مدیر شهرداری تهران در دوره جدید بود که اصلاحاتی را که مدنظر داشت، اجرا کرد و آن اصلاح طرح ترافیک بود. پورسیدآقایی از ابتدای سال 97 نسخه جدید طرح ترافیک را به اجرا گذاشت که طی آن …
افزایش عوارض سفرهای خارجی/ثبت جهانی دوتار در انتظار
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / فرهنگی و هنری
افزایش عوارض سفرهای خارجی/ثبت جهانی دوتار در انتظار
افزایش ۴۴ هزار تومانی عوارض خروج از کشو، نارضایتی هنرمندان از حذف معافیت مالیاتی صنایع دستی، بررسی بودجه میراث فرهنگی و ثبت دوتار از جمله خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
  گردشگری  میراث فرهنگی  صنایع دستی
کنایه کیهان به سلبریتی‌ها: از ویل اسمیت یاد بگیرید
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
کنایه کیهان به سلبریتی‌ها: از ویل اسمیت یاد بگیرید
حالا بد نیست سلبریتی‌های ایران که کورکورانه به تقلید محض از آن سوی آب‌ها می‌پردازند، لااقل این صفت برخی از آن‌ها را نیز بیاموزند و به جای دغدغه فرستادن ۱۰ هزار دلار ماهانه برای فرزندشان در آمریکا یا نگرانی از اضافه شدن عوارض خروج از کشور در فرودگاه و یا به سینه زدن سنگ آشوبگران و اغتشاشگران طبق رهنمود‌های رسانه‌های بیگانه و یا... کمی به فکر مشکلات واقعی اجتماعی و اقتصادی مردم خود بوده و اندکی از دستمزد‌های میلیاردی و پول‌های نجومی بادآورده خود را به این راه اختصاص داده یا اگر برای همدردی با مردم، عملی انجام نمی‌دهند، نمک هم به زخم‌های آن‌ها نپاشند.
  سلبریتی داخلی  کیهان  ویل اسمیت
بودجه ۹۹؛ دولت درآمد خود از مردم را چقدر افزایش می‌دهد؟
فرارو / ۱۳۹۸-۰۹-۱۹ / اقتصادی
بودجه ۹۹؛ دولت درآمد خود از مردم را چقدر افزایش می‌دهد؟
دولت نرخ‌هایش را بالا برد. لایحه بودجه سال ۹۹ که دیروز به مجلس رفته، تغییرات زیادی در بخش تعرفه خدمات دولتی دارد. جدول شماره ۱۸ لایحه بودجه به انواع تعرفه‌های خدماتی مثل صدور کارت معافیت، هزینه ثبت نام در آزمون‌ها، عوارض خروج از کشور، هزینه خدمات ثبتی و ... اختصاص دارد که در لایحه بودجه سال ۹۹ خیلی از تعرفه‌ها نسبت به بودجه سال ۹۸ افزایش پیدا کرده است. در این گزارش چند مورد از این تغییرات را بررسی کرده‌ایم که نشان می‌دهد دولت در بعضی موارد می‌خواهد نرخ‌هایش را تا ۲.۵ برابر افزایش دهد.
چرا دولت با سفرهای خارجی مردم مخالف است؟ با افزایش مجدد عوارض خروج از کشور به نظر می‌رسد دست دولت از جیب مردم کوتاه شدنی نیست
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ / اقتصادی
چرا دولت با سفرهای خارجی مردم مخالف است؟ با افزایش مجدد عوارض خروج از کشور به نظر می‌رسد دست دولت از جیب مردم کوتاه شدنی نیست
فقط سفرهای خارجی نیست که دولت با آن مشکل دارد؛ به نظر می‌رسد دولت روحانی با هرچیزی که مردم را با خارج مرتبط کند مخالف است؛ از اینترنت گرفته تا سفر خارجی و همچنین دسترسی آسان به خودروی خارجی باکیفیت و حتی محصولات خارجی وارداتی که مدتی است ورود آن به کشور به حداقل ممکن رسیده است. گرچه استدلال دولت در این خصوص این است که می‌خواهد مانع خروج ارز شود و در این راستا به دلایل خداپسندانه‌ای همچون تقویت محصول بومی متوسل می‌شود، مانند افزایش مجدد عوارض خروج و وعده بومی‌سازی اینترنت به منظور کاستن از وابستگی مردم به اینترنت خارجی است.
تاملی بر افزایش عوارض ۴۴هزار تومانی سفر/ سهم گردشگری چه می‌شود؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
تاملی بر افزایش عوارض ۴۴هزار تومانی سفر/ سهم گردشگری چه می‌شود؟
عوارض خروج از کشور در سال آینده ۴۴ هزار تومان افزایش دارد، از درآمد کل عوارض هم ۸۰ هزار تومان به گردشگری داده می‌شود ولی تجربه سالهای پیش نشان می‌دهد نباید امیدی به این تدبیر داشت!
  گردشگری  عوارض خروج از کشور  وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی
۱۹۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال آینده/ دماسنج بورس به ۳۳۲ هزار واحد رسید/ جدیدترین آمار از میزان مصرف بنزین پس از اجرای سهمیه‌بندی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
۱۹۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در بودجه سال آینده/ دماسنج بورس به ۳۳۲ هزار واحد رسید/ جدیدترین آمار از میزان مصرف بنزین پس از اجرای سهمیه‌بندی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون حقوق بگیر کمتر از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معاف از مالیات، تداوم افزایش قیمت دلار در کانال ۱۳ هزار، افزایش عوارض خروج از کشور در سال ۹۹، بنزین سوپر بی‌مشتری شد، یارانه خرید تضمینی گندم و نان ۲ برابر شد، زنگنه: قاچاق بنزین بسیار کم است، یک شرکت پتروشیمی بورسی می‌شود، هدف گذاری برای افزایش مبادلات ایران و عمان به ۵ میلیارد دلار و افت درآمد دولت از ناحیه خودرو را در بر دارد.
عوارض خروج از کشور سال ۹۹ چقدر است؟ + جزئیات
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
عوارض خروج از کشور سال ۹۹ چقدر است؟ + جزئیات
عوارض خروج از کشور در سال ۹۹ برای هر نفر برابر با ۲۶۴ هزار تومان است. عوارض خروج برای زائرین حج تمتع و عمره نیز برابر با ۱۳۲ هزار تومان تعیین شده است.
عوارض خروج از کشور 264 هزار تومان تعیین شد/عوارض حج تمتع 132هزار تومان
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
عوارض خروج از کشور 264 هزار تومان تعیین شد/عوارض حج تمتع 132هزار تومان
بر اساس لایحه بودجه 99 کل کشور عوارض خروج از کشور برای هر نفر 264 هزار تومان و عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره 132 هزار تومان پیش‌بینی شده است.
افزایش ۴۰ هزار تومانی عوارض خروج از کشور در بودجه ۹۹ / عوارض خروج  برای بار دوم تا ۵۰ درصد و برای بار سوم تا ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
افزایش ۴۰ هزار تومانی عوارض خروج از کشور در بودجه ۹۹ / عوارض خروج برای بار دوم تا ۵۰ درصد و برای بار سوم تا ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت
در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی شده تا عوارض خروج برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان باشد در حالی که در سال جاری ۲۲۰ هزار تومان پیش‌بینی شده بود. بر این اساس عوارض خروج برای مسافران برای بار دوم تا ۵۰ درصد و برای بار سوم تا ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
وام ازدواج ثابت ماند؛ عوارض خروج از کشور ۲۰ درصد گران شد
رقم وام ازدواج در سال آینده مطابق با بند «الف» تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، ۳۰ میلیون تومان تعیین شد؛ بنابراین رقم وام ازدواج در سال آینده مشابه سال جاری باقی ماند.
  بودجه 99  وام ازدواج  عوارض خروج از کشور
جزئیات بودجه ۹۹| عوارض خروج از کشور زیاد شد/ ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
جزئیات بودجه ۹۹| عوارض خروج از کشور زیاد شد/ ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول
در لایحه بودجه ۹۹، عوارض خروج برای هر نفر ۲۶۴ هزار تومان تعیین شده ضمن اینکه عوارض خروج زائرین حج تمتع و عمره ۱۳۲ هزار تومان لحاظ شده است.
معافیت زائران از پرداخت عوارض
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
معافیت زائران از پرداخت عوارض
ایلنا: در لایحه بودجه سال ۹۹ زائران از پرداخت عوارض خروج معاف شده‌اند.
  بودجه 99