شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
فصل پاییز
حرکت دلار و سکه از قله به دره+ نمودار
۱۵ ساعت قبل / نرخ دلار / اقتصاد نیوز / رویکرد / متقی / انس
حرکت دلار و سکه از قله به دره+ نمودار
اقتصاد نیوز: سکه و دلار که در اوایل فصل پاییز با سرعت قله‌های قیمتی را یکی پس از دیگری فتح می کردند، از ابتدای فصل زمستان با ورود به سراشیبی قیمت روی دیگری از خود را به نمایش گذارده‌اند.
بیکاری در پاییز ۹۹ چگونه به پایین‌ترین نرخ ۲۵ سال اخیر رسید؟
۱۷ ساعت قبل / بیکاری / نرخ بیکاری
بیکاری در پاییز ۹۹ چگونه به پایین‌ترین نرخ ۲۵ سال اخیر رسید؟
به گزارش مهر، بازار کار یکی از بخش‌هایی بود که پس از شیوع ویروس کرونا به شدت تحت تأثیر قرار گرفت، چراکه بسیاری از کسب و کارها متأثر از شیوع این ویروس یا رو به تعطیلی رفتند و یا مجبور به تعدیل نیرو شدند، به شکلی که طبق اعلام معاون اول رئیس جمهوری، در فصل بهار ۱.۴ میلیون نفر بیکار شدند که این عدد در فصل تابستان با کاهش ۲۰۰ هزار نفری به ۱.۲ ملیون نفر رسید. در فصل پاییز نیز یک میلیون و ۳۳ هزار نفر همچنان بیکار مانده‌اند.
۴۱ ساعت قبل
آواز مرغان دریایی در خلیج فارس
یکی از جاذبه‌های گردشگری بندر بوشهر، پرواز شالوها - مرغ‌های دریایی که در گویش‌ بوشهری شالو خوانده می‌شود که بر فراز ساحل بی‌نظیر و زیبای خلیج‌فارس است. مرغ‌های مهاجر دریایی یا کاکایی‌ها در هوای دلپذیر فصل پاییز و زمستان بر کرانه ساحل بوشهر پرواز می‌کنند و ساحل‌نشینان نیز به تماشای آنها نشسته و یا به آنها غذا داده و از آنها عکاسی می‌کنند. پرواز منظم و چرخش این پرنده‌های مهاجر که در زبان فارسی مرغ‌های نوروزی خوانده می‌شوند؛ بر فراز ساحل خلیج‌فارس با خلق صحنه‌های بسیار زیبا چشم هر رهگذری را به خود خیره می‌کنند./ایسنا
کاهش بیکاری پاییز کرمانشاه را مثبت ببینیم
۴۲ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه / بیکاری
کاهش بیکاری پاییز کرمانشاه را مثبت ببینیم
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: باید به کاهش نرخ بیکاری استان در فصل پاییز نگاه امیدوارانه داشته باشیم.
اعلام میزان کاهش قیمت انواع خودرو/ پراید ارزان شد؟
۴۵ ساعت قبل / سکه و طلا / مسکن / برجام / بورس / بازار ارز
اعلام میزان کاهش قیمت انواع خودرو/ پراید ارزان شد؟
اقتصاد نیوز : خودرو در شرایطی لقب کم‌بازده‌ترین بازار را در میان بازارهای بورس، مسکن، ارز و سکه به خود اختصاص داده است که بازارهای دیگر نیز به سبب کاهش ریسک‌های غیراقتصادی در مسیر کاهشی قرار داشتند؛ اما خودرو توانست گوی سبقت را برباید و همانند آبان‌ماه ۹۹ در صدر جدول کم‌بازده‌ترین بازارها در آخرین ماه از فصل پاییز قرار بگیرد.
حباب قیمت خودرو در حال ترکیدن / ارزانی ۸ درصدی در یک ماه
۴۶ ساعت قبل / بازار خودرو / قیمت پژو / قیمت خودرو / قیمت سمند
حباب قیمت خودرو در حال ترکیدن / ارزانی ۸ درصدی در یک ماه
بررسی مقایسه‌ای بازارهای کشور در آذرماه نشان‌دهنده صدرنشینی خودرو در افت قیمت است. تحلیل آماری از روند قیمتی بازارها بیانگر آن است که خودرو در آخرین ماه از فصل پاییز، بیشترین کاهش قیمت را در مقایسه با بازارهای ارز، بورس، سکه و مسکن تجربه کرده است. نوشته حباب قیمت خودرو در حال ترکیدن / ارزانی ۸ درصدی در یک ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جاذبه گردشگری بندر بوشهر، پرواز شالو‌ها +عکس‌ها
۲ روز قبل
جاذبه گردشگری بندر بوشهر، پرواز شالو‌ها +عکس‌ها
یکی از جاذبه‌های گردشگری بندر بوشهر، پرواز شالوها - مرغ‌های دریایی که در گویش‌ بوشهری شالو خوانده می‌شود که بر فراز ساحل بی‌نظیر و زیبای خلیج‌فارس است. مرغ‌های مهاجر دریایی یا کاکایی‌ها در هوای دلپذیر فصل پاییز و زمستان بر کرانه ساحل بوشهر پرواز می‌کنند.
تصاویر | پرواز شالوهای زیبا بر فراز دریای بوشهر
۲ روز قبل / خلیج فارس
تصاویر | پرواز شالوهای زیبا بر فراز دریای بوشهر
یکی از جاذبه‌های گردشگری بندر بوشهر، پرواز شالوها - مرغ‌های دریایی که در گویش‌ بوشهری شالو خوانده می‌شود که بر فراز ساحل بی‌نظیر و زیبای خلیج‌فارس است. مرغ‌های مهاجر دریایی یا کاکایی‌ها در هوای دلپذیر فصل پاییز و زمستان بر کرانه ساحل بوشهر پرواز می‌کنند و ساحل‌نشینان نیز به تماشای آنها نشسته و یا به آنها غذا داده و از آنها عکاسی می‌کنند. پرواز منظم و چرخش این پرنده‌های مهاجر که در زبان فارسی مرغ‌های نوروزی خوانده می‌شوند؛ بر فراز ساحل خلیج‌فارس با خلق صحنه‌های بسیار زیبا چشم هر رهگذری را به خود خیره می‌کنند. منبع: ایسنا
تصاویر: پرواز شالوها
۲ روز قبل
تصاویر: پرواز شالوها
یکی از جاذبه‌های گردشگری بندر بوشهر، پرواز شالوها - مرغ‌های دریایی که در گویش‌ بوشهری شالو خوانده می‌شود که بر فراز ساحل بی‌نظیر و زیبای خلیج‌فارس است. مرغ‌های مهاجر دریایی یا کاکایی‌ها در هوای دلپذیر فصل پاییز و زمستان بر کرانه ساحل بوشهر پرواز می‌کنند و ساحل‌نشینان نیز به تماشای آنها نشسته و یا به آنها غذا داده و از آنها عکاسی می‌کنند. پرواز منظم و چرخش این پرنده‌های مهاجر که در زبان فارسی مرغ‌های نوروزی خوانده می‌شوند؛ بر فراز ساحل خلیج‌فارس با خلق صحنه‌های بسیار زیبا چشم هر رهگذری را به خود خیره می‌کنند.
یکه‌تازی خودرو در بازدهی منفی
۲ روز قبل
یکه‌تازی خودرو در بازدهی منفی
بررسی مقایسه‌ای بازارهای کشور در آذرماه نشان‌دهنده صدرنشینی خودرو در افت قیمت است. تحلیل آماری «دنیای‌اقتصاد» از روند قیمتی بازارها بیانگر آن است که خودرو در آخرین ماه از فصل پاییز، بیشترین کاهش قیمت را در مقایسه با بازارهای ارز، بورس، سکه و مسکن تجربه کرده است. آنچه مشخص است تخلیه حباب قیمتی خودرو که از اواسط آبان ماه آغاز شد در آذرماه نیز تداوم یافته و تخلیه بیشتر حباب قیمت را رقم زد.
افزایش ۴۳ درصدی تعداد دام پرواری
۲ روز قبل
افزایش ۴۳ درصدی تعداد دام پرواری
مرکز آمار ایران از افزایش ۴۳ درصدی تعداد دام پرواری و ۱۲ درصدی تعداد دام سبک موجود در دامداری‌های کشور در فصل پاییز خبر داد.
رشد ۴۳ درصدی دام سبک پروار شده در پاییز ۹۹
۲ روز قبل / دام سبک / گوسفند / دام و گوسفند
رشد ۴۳ درصدی دام سبک پروار شده در پاییز ۹۹
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تعداد دام سبک پروار شده در فصل پاییز نسبت به پاییز سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است.
شاخص کیفیت کلانشهرها نسبت به سال گذشته بدتر شده است
۳ روز قبل / کرونا / ویروس کرونا / آلودگی هوا / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / آلودگی هوا در کلان‌شهرهای ایران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
شاخص کیفیت کلانشهرها نسبت به سال گذشته بدتر شده است
تهران - ایرنا - رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود محدودیت‌های کرونایی، شاخص کیفیت هوای کلانشهرها در فصل پاییز و زمستان امسال بدترین وضعیت را نسبت به سال‌های گذشته دارد.
استاندار: نرخ بیکاری در تهران در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۲.۶ درصد کاهش یافته
۴ روز قبل
استاندار: نرخ بیکاری در تهران در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۲.۶ درصد کاهش یافته
انوشیروان محسنی بندپی در تشریح روند کاهش نرخ بیکاری در استان تهران با اشاره به اینکه در سومین فصل از سال جاری نیز نرخ بیکاری استان تهران کاهشی شده است، افزود: بر اساس آخرین گزارش منتشره توسط مرکز آمار ایران نرخ بیکاری فصل پاییز استان ۶.۸ درصد اعلام شده است که نسبت به پاییز سال گذشته که نرخ بیکاری استان ۹.۴ درصد بود ۲.۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
تهرانی‌ها چقدر پسماند خطرناک خانگی تولید می‌کنند؟
۵ روز قبل / پسماند شهری / پسماند خانگی
تهرانی‌ها چقدر پسماند خطرناک خانگی تولید می‌کنند؟
یافته‌های یک مطالعه نشان داد که حدود ۱.۲۲ تا ۱.۵۶ درصد از کل پسماند خانگی شهر تهران، پسماند خطرناک است. بیشترین درصد پسماندهای خطرناک خانگی از کل پسماند، در فصل زمستان تولید می‌شود و کمترین آن مربوط به فصل پاییز است.
کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری افراد ۱۵ سال و بیشتر
۵ روز قبل
کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری افراد ۱۵ سال و بیشتر
مرکز آمار ایران اعلام کرد: بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۵ ساله و بیشتر در فصل پاییز امسال، حاکی از کاهش ۱.۲ درصدی این نرخ است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
ریزش پاییزی شاغلان در بازار کار
اتفاق ناگواری که باعث شده بود نرخ بیکاری تابستان امسال با وجود کاهش تعداد شاغلان، افت کند و تک‌رقمی شود، در فصل پاییز نیز تکرار شده تا نرخ بیکاری کشور به بهای اضافه شدن افراد در سن کار به جمعیت غیرفعال تک‌رقمی بماند و به 9.4درصد برسد. به‌گزارش همشهری، برآوردهایی که درباره اثرگذاری کرونا بر کار انجام شده بود از بیکاری 2 تا 6میلیون نفر از شاغلان فعلی کشور حکایت داشت و این مسئله در 6‌ماه گذشته به‌صورت ریزش سنگین جمعیت فعال اقتصادی در حال وقوع است. درحقیقت مناسبات بازار کار به‌گونه‌ای شده که نه با اشتغال‌زایی، …
کاهش ۱٫۲ درصدی نرخ بیکاری / نرخ بیکاری چگونه در پاییز کاهش یافت؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / آمار بیکاری / بیکاری فصل پاییز / جمعیت فعال / نرخ بیکاری / نرخ مشارکت
کاهش ۱٫۲ درصدی نرخ بیکاری / نرخ بیکاری چگونه در پاییز کاهش یافت؟
نرخ بیکاری کل کشور در پاییز ۹۹ به ۹٫۴ درصد رسید. عددی که نشان می‌دهد نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱٫۲ درصد کمتر شده است. اما آیا واقعا در زمان شیوع کرونا و تعطیلی برخی از کسب‌وکارها می‌توان پذیرفت که نرخ بیکاری کاهش یافته است؟ نوشته کاهش ۱٫۲ درصدی نرخ بیکاری / نرخ بیکاری چگونه در پاییز کاهش یافت؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گل‌های نرگس از خوسف تا دُبی
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / تعاون روستایی / خوسف / توسعه ایران / جهش تولید / کشاورزی / خراسان جنوبی / گلزار / اراضی کشاورزی / امارات‌ متحده ‌عربی / صادرات غیر نفتی
گل‌های نرگس از خوسف تا دُبی
بیرجند - ایرنا - فصل پاییز و زمستان در خراسان جنوبی تداعی کننده آمدن بهار در نرگس‌زارهای خوسف است که آوازه و بوی خوش گل‌های آن تا امارات متحده عربی و شهر دُبی هم رفته است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
خبرهای کوتاه/ حجم آب و وسعت دریاچه ارومیه کاهش یافت
حجم آب دریاچه ارومیه به 3.29میلیارد مترمکعب کاهش یافت و به‌گفته عضو ستاد احیای دریاچه ارومیه، حجم آب این دریاچه که دی‌ماه سال گذشته 3.35میلیارد مترمکعب بود در دی‌ماه امسال به 3.29میلیارد مترمکعب کاهش یافت. یوسف غفارزاده، علت کاهش حجم آب دریاچه ارومیه را تبخیر فصل تابستان و کاهش بارندگی‌های فصل پاییز عنوان کرد و افزود: حجم آب دریاچه نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۶میلیون مترمکعب و نسبت به ابتدای سال آبی (اول مهر امسال) 3میلیون مترمکعب کاهش یافته است. او به مهر گفت: حجم آب دریاچه ارومیه نیز در مقایسه با …
کاهش پسماندسوزی در پاکدشت نسبت به سال‌های گذشته
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / آلودگی هوا / پسماند‌سوزی / واحدهای آلاینده / اداره کل محیط زیست استان تهران / شهرستان پاکدشت
کاهش پسماندسوزی در پاکدشت نسبت به سال‌های گذشته
پسماندسوزی معضل زیست محیطی است که سال‌ها است در اطراف و حاشیه شهرها با آن روبه‌رو می‌شویم اما در فصل‌های سرد سال بر اهمیت این معضل افزوده می‌شود چراکه این اقدام می‌تواند بر تشدید آلودگی هوا موثر باشد. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت ضمن بیان اینکه موارد پسماندسوزی در شهرستان پاکدشت نسبت به گذشته کمتر شده است،گفت: واحدهای صنعتی و کارگاه‌ها به‌صورت مستمر پایش می شوند و طی فصل پاییز سال جاری  ۶۳ مورد اخطاریه برای واحدهای آلاینده صادر شده است.
کشت ۴۶۵۰ هکتار گندم و جو در شهرستان دلگان
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / شهرستان دلگان / کشت گندم / سیستان و بلوچستان
کشت ۴۶۵۰ هکتار گندم و جو در شهرستان دلگان
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی دلگان سیستان وبلوچستان گفت: با آغاز فصل پاییز، کشاورزان شهرستان دست بکار کشت محصولات پاییزه شدند و امسال ۴۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی خود را به کشت گندم و جو اختصاص دادند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
اکران و چالش‌های پیش رو
امسال سال سینما نبود؛ این گزاره واقعیتی است انکارناپذیر. نه تنها در ایران که سینما در جهان با بدبیاری عجیبی مواجه بود. ویروس کرونا اگرچه آسیب‌های فراوانی بر پیکره اقتصاد کشور وارد کرد ولی در یک نگاه خوشبینانه (تا حدودی) با مشاغل دیگر کنار آمد تا آنها به حیات خود امیدوار باشند اما با هنر هفتم و صنعتگران سینما جنگ و دشمنی عجیبی داشت و دارد. در نظر بگیرید ابتدای سال در مرحله اول قرنطینه عمومی و تعطیلات پی در پی رسما کرکره سینماها بیش از سه ماه پایین بود و بعد از بازگشایی (تابستان) هم اگرچه تقلای زیادی برای رفع رکود و کسادی و رونق دوباره آن شکل گرفت اما بر کسی پوشیده نیست که در مدت کوتاه بازگشایی سه ماهه تابستان وضعیت اقتصادی سینماها کاملا فلج بود، نه مخاطبان زیادی به سالن‌های سینما می‌آمدند …
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
تورم اجاره بها در پاییز ۹۹
در فصل پاییز ١٣٩٩، شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، به عدد ٢٠٩.٠ رسید که نسبت به فصل قبل (١٩٥.٨)، ٦.٨ درصد افزایش داشته است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
تورم پاییزی بازار اجاره به 6.8درصد رسید
آمارهای رسمی از رشد 6.8درصدی میانگین قیمت اجاره در پاییز امسال حکایت دارد؛ البته این میزان رشد، 5درصد کمتر از تورم بازار اجاره در فصل تابستان است. به‌گزارش همشهری، طبق اعلام مرکز آمار ایران، در فصل پاییز امسال، شاخص قیمت اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری، با رشد 6.8درصدی نسبت به فصل قبل به ٢٠٩واحد رسیده که بیانگر رشد 109درصدی نسبت به سال پایه 1395 است. بررسی‌ها نشان می‌دهد میانگین قیمت اجاره در مناطق شهری ایران در پاییز امسال 108درصد نسبت به پاییز سال95 افزایش یافته و میانگین تورم سالانه این …
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
توسعه کاشت کامیلنا در استان فارس
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از کاشت کامیلنای پاییزه در سطح 80 هکتار به صورت دیم در سال زراعی جاری در این استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حسین پژمان با اشاره به سازگاری کاملینا در مناطق مختلف این استان، گفت: متوسط عملکرد این گیاه در شرایط دیم در فارس 1.25تن در هکتار و بیشترین عملکرد در سال گذشته در شهرستان رستم 2.85 تن در هکتار بوده است.به گفته وی؛ کاملینا برای اولین بار به صورت تحقیقی در سطح یک هکتار در سال 1395 در شهرستان خرامه و در سنوات بعد در شهرستان های لار، سروستان، رستم، سپیدان، مرودشت و ارسنجان در سطح 50 هکتار کاشته شد.او با بیان اینکه کاملینا در شرایط دیم در فصل پاییز کاشته می شود و بیشترین عملکرد مربوط به این فصل است، افزود: به صورت آبی نیز …
طرز تهیه ترشی انار و لبو
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / ترشی / تزیین غذا‌ / طرز تهیه ترشی / سبک زندگی / پارسی خبر / سبک زندگی
طرز تهیه ترشی انار و لبو
ترشی از مخلفات اصلی سفره غذا برای ایرانی‌هاست که بیشتر در فصل پاییز و زمستان تهیه می‌شود. یکی از ترشی‌های لذیذ و خوش‌رنگ این فصل ترشی انار و لبو است.
۳۷۲ تماس با مرکز سامد استانداری همدان در فصل پاییز ثبت شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / همدان / سامد / استانداری همدان
۳۷۲ تماس با مرکز سامد استانداری همدان در فصل پاییز ثبت شد
همدان-ایرنا- مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری همدان از ثبت بیش از ۳۷۲ تماس مردمی با مرکز سامد استانداری (سامانه تلفنی ۱۱۱) و پیگیری درخواست های مطرح شده در فصل پاییز خبر داد.
طرز تهیه مرغ نادونی؛ غذای اصیل مازندرانی‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / مرغ ناردون / یلدا / خورش
طرز تهیه مرغ نادونی؛ غذای اصیل مازندرانی‌ها
مرغ ناردونی یکی از غذاهای لذیذ شمال ایران و خطه مازندران است. این خورش خوشمزه که دانه انار از مواد اصلی آن محسوب می‌شود، معمولاً برای شب یلدا و بیشتر در فصل پاییز و زمستان طبخ می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / تبلیغات / زهرا / شرکت آب و فاضلاب / شهر تهران / مدیریت بحران
در شهر
سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اعلام نتایج ارزیابی سه ماهه سوم (فصل پاییز) عملکرد ستاد‌های مدیریت بحران مناطق ۲۲گانه شهر تهران خبر داد
بورس‌بازی با چاشنی هیجان
۱۳۹۹/۱۰/۱۱
بورس‌بازی با چاشنی هیجان
بورس تهران دومین روز متوالی را با افت شاخص کل پشت‌سر گذاشت و پس از گذشت 23 روز مجددا به زیر مرز 4/ 1 میلیون واحد سقوط کرد. افت حدود یک درصدی نماگر اصلی بازار سهام در آخرین روز کاری هفته سبب شد تا معاملات هفتگی این بازار با کاهش 5/ 3 درصدی شاخص کل سپری شود. شاخص هم‌وزن اما به افت یک درصدی بسنده کرد. هفته‌های آینده از منظر افزایش گزارش‌های عملکرد دوره‌ای شرکت‌ها در فصل پاییز برای فعالان بازار سهام از اهمیت بالایی برخوردار است. گزارش‌هایی که می‌تواند مجددا افزایش جذابیت سهام کامودیتی‌محور را به‌دنبال داشته باشد.
معرفی مناطق برتر مدیریت بحران در تهران
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران / تهران
معرفی مناطق برتر مدیریت بحران در تهران
سرپرست معاونت آمادگی، مقابله و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اعلام نتایج ارزیابی سه ماهه سوم (فصل پاییز) عملکرد ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه شهر تهران خبر داد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / استان تهران / اصفهان / جنسیت / قانون / مالیات
افزایش صدور پروانه کسب ‌وکارهای مجازی برای خانم‌ها
۲۵۲ فقره پروانه کسب در پاییز ۹۹ از طرف اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی صادر شده که از این میان ۲۱۹ پروانه برای آقایان و ۳۳ پروانه برای خانم‌ها بوده و در مقایسه با گزارش کلی این اتحادیه، میزان کسب پروانه توسط خانم‌ها در فصل پاییز با افزایش ۳ درصدی همراه بوده است.
پیگیری حضوری و مجازی خواسته‌های اهالی
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
پیگیری حضوری و مجازی خواسته‌های اهالی
کاظم فتحی / دبیر شورایاری محله خزانه بخارایی دبیر شورایاری محله خزانه بخارایی با تأکید بر اینکه پیگیری امور شهرومحله تعطیلی ندارد، می‌افزاید: «هر چند شیوع ویروس کرونا باعث کاهش رفت وآمدها و محدودیت در برگزاری جلسات دیدار با مردم شده، اما فعالیت شورایاری محله خزانه بخارایی تعطیل نشده واعضای شورایاری مشکلات شهروندان را در موضوعات مختلف شناسایی و برای رفع آن تلاش می‌کنند. برای نمونه شورایاری محله قبل از آغاز فصل پاییز و احتمال آبگرفتگی معابر در زمان بارش باران، طرح شناسایی معابر آبگیر و نهرهای مشکل‌آفرین …
برپایی نمایشگاه عکس دانشجویان مرکز علمی کاربردی زرین‌شهر
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / نمایشگاه عکس / استانی-شهرستانها
برپایی نمایشگاه عکس دانشجویان مرکز علمی کاربردی زرین‌شهر
مسئول برگزاری نمایشگاه عکس دانشجویان مرکز علمی کاربردی زرین‌شهر گفت: نمایشگاه عکس گروهی ۱۴ دانشجو با موضوع کرونا و فصل پاییز در قالب ۳۳ عکس در فرهنگسرای شهید توکلی زرین‌شهر برپا شده است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
بورس زمستان را چگونه سپری می‌کند؟
بعد از نوسان‌های پرشتاب بازار سهام در فصل پاییز، سهامداران با آغاز زمستان و به دلیل ورود دوباره شاخص بورس به مدار نزولی، نگران معاملات آن تا پایان سال جاری شدند.
بورس بازان نگران بخوانند؛ پیش بینی آینده بورس/ بورس قرمزپوش می‌ماند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
بورس بازان نگران بخوانند؛ پیش بینی آینده بورس/ بورس قرمزپوش می‌ماند؟
بعد از نوسان‌های پرشتاب بازار سهام در فصل پاییز، سهامداران با آغاز زمستان و به دلیل ورود دوباره شاخص بورس به مدار نزولی، نگران معاملات آن تا پایان سال جاری شدند.
بورس در در فصل زمستان رشد خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
بورس در در فصل زمستان رشد خواهد کرد؟
بعد از نوسان‌های پرشتاب بازار سهام در فصل پاییز، سهامداران با آغاز زمستان و به دلیل ورود دوباره شاخص بورس به مدار نزولی، نگران معاملات آن تا پایان سال جاری شدند که در این زمینه کارشناسان امیدواری‌هایی را نسبت به بهبود وضعیت فعلی بازار تا چند روز آینده داده‌اند.
پیش‌بینی تورم در سه ماهه آخر سال؛ تورم روی ریل صعود!
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / تورم / تورم نقطه به نقطه / کسری بودجه
پیش‌بینی تورم در سه ماهه آخر سال؛ تورم روی ریل صعود!
این تورم ۳۰.۵ درصدی فصل پاییز که اعلام‌شده یک تورم ضمنی است نه تورمی که در کل کالا‌ها وجود دارد. نزدیک به ۳۸۰ تا ۴۰۰ رقم کالا در این باره بررسی می‌شود. میانگین این‌ها در نظر گرفته شده و سی پی آی (CPI) که شاخص قیمت مصرف‌کننده است در پاییز ۳۰.۵ درصد شده است، اما سطح تورم سبد معیشتی بسیار بالاتر از این است. روزی نیست که قیمتی افزایش پیدا نکند. در عرض همین ۹ ماه گذشته بعضی از اقلام ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشته و ما نمی‌توانیم این ۳۰.۵ درصد تورم در پاییز را به سبد مصرفی معیشتی تعمیم دهیم. ممکن است این تورم در کل اقلام مصرفی مورد محاسبه که همان ۳۸۰-۴۰۰ قلم کالاست صدق کند، اما نمی‌توانیم این را در مورد سبد مصرفی که مردم روزانه با آن سروکار دارند و می‌دانند چقدر افزایش قیمت دارد تسری دهیم. در این صورت، …
پرتوکل‌های بهداشتی که باید با رفع محدودیت‌های کرونایی رعایت شود
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / تست کرونا / ویروس کرونا
پرتوکل‌های بهداشتی که باید با رفع محدودیت‌های کرونایی رعایت شود
با شروع فصل پاییز و تغییرات اقلیمی انتظار می‌رفت ‏که شیوع ویروس کرونا با تشدید همراه شود، متاسفانه همین اتفاق رخ داد بطوریکه تعداد افراد مبتلا شده در پایان آبان ‌نسبت به مهرماه افزایش قابل توجه‌ای داشت.
جریمه کرونایی 100 واحد تجاری تهران در فصل پاییز توسط تعزیرات
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / ویروس کرونا / سازمان تعزیرات حکومتی
جریمه کرونایی 100 واحد تجاری تهران در فصل پاییز توسط تعزیرات
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از صدور حکم سازمان تعزیرات علیه 100 واحد تجاری متخلف به جرم رعایت نکردن مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، در شهر تهران و در طول فصل پاییز خبر داد.
بازار صعودی را در دی ماه تجربه خواهیم کرد
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
بازار صعودی را در دی ماه تجربه خواهیم کرد
رضاپور ضمن واکنش به وضعیت فعلی بازار و پیش بینی آینده معتقد است که در هفته جاری به واسطه رسیدن گزارش عملکرد آذرماه شرکت ها که گزارشات خوبی بوده و چشم‌انداز گزارش‌های نه ماهه شرکت‌ها برای فصل پاییز انتظار می رود که دی ماه نسبتاً خوبی داشته باشیم.
پاییز امسال در گلستان چقدر باران بارید؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / استانی-اجتماعی / هواشناسی گلستان / گلستان
پاییز امسال در گلستان چقدر باران بارید؟
مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: در فصل پاییز ۹۹، میانگین بارش استان ۷۷.۸ میلیمتر بوده که این میزان بارش، ۳۹ درصد نسبت به متوسط این فصل در درازمدت و ۲۱ درصد نسبت به پاییز سال گذشته کاهش داشته است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
هوای پایتخت در انتظار اقدام مدیران
با پایان فصل پاییز و افزایش روزهای آلوده پایتخت، گمانه‌زنی‌های متفاوتی درباره منشأ آلودگی هوا در میان سکوت مسوولان منتشر شده است. در این میان، بررسی‌ها درباره شاخص کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد استفاده از سوخت «مازوت» در اطراف تهران، متهم ردیف اول «مه‌دود» است. غلظت آلاینده دی‌اکسیدگوگرد طی روزهای اخیر تقریبا به ۵/ ۱ برابر مدت مشابه در سال گذشته رسیده است. پس از گذشت چند روز از این بررسی‌ها، یکی از اعضای هیات‌رئیسه شورای شهر تهران ردپای مازوت در آلودگی هوا را تایید می‌کند.
کیفیت هوای تهران در پاییز طی هیچ روزی برای همه افراد ناسالم نبود
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / محسن روشنی / هوای ناسالم / فصل پاییز
کیفیت هوای تهران در پاییز طی هیچ روزی برای همه افراد ناسالم نبود
مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت گفت: پاییز امسال هیچ روزی در شرایط ناسالم برای همه اقشار قرار نگرفت اما پاییز سال گذشته کیفیت هوای تهران طی سه روز در شرایط‌ ناسالم برای همه گروهها قرار داشت.
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
پایان پاییز در مازندران
همزمان با آخرین روزهای پاییزی، طبیعت شرق مازندران جلوه خاصی و عاشقانه ای پیدا کرده است. منطقه دودانگه ساری و روستای پاسند از توابع بهشهر در فصل پاییز زیبایی و جلوه خاصی از خود به نمایش گذاشتند که دل هر بیننده‌ای را با خود می‌برد./مصطفی توحیدیان
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
رشد تجارت جهانی کالا در فصل سوم 2020
حجم تجارت جهانی کالا در 3ماه سوم 2020، یعنی تابستان، نسبت به 3ماه پیش از خود افزایش قابل توجهی داشته‌است. این موضوع پیوندی مشخص با وضعیت شیوع کرونا دارد. گرچه هنوز هم 3ماه سوم اعدادی پایین‌تر نسبت به دوره مشابه سال قبل نشان می‌دهند، اما باید منتظر فصل بعدی بمانیم تا بتوانیم قضاوت بهتری درباره کل سال داشته باشیم. تا این‌جای کار فصل پاییز آن‌قدرها امیدبخش نبوده‌است.
سرمایه‌گذاران کدام بازار کمتر ضرر کردند؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / بازار سرمایه / ارز / دلار / سکه / بورس
سرمایه‌گذاران کدام بازار کمتر ضرر کردند؟
هیچ یک از بازارهای دلار، طلا، سکه و بورس نتوانستند در فصل پاییز ارزش خود را حفظ کنند و همه دچار افت شدند. اما بیشترین افت ارزش در بازار سهام و کمترین آن در بازار ارز رخ داد.
پروتکل‌های بهداشتی و تست کرونا در منزل با اسنپ دکتر
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
پروتکل‌های بهداشتی و تست کرونا در منزل با اسنپ دکتر
با شروع فصل پاییز و تغییرات اقلیمی انتظار می‌رفت ‏که شیوع ویروس کرونا با تشدید همراه شود، متاسفانه همین اتفاق رخ داد بطوریکه تعداد افراد مبتلا شده در پایان آبان ‌نسبت به مهرماه افزایش قابل توجه‌ای داشت.
 پربازده‌ترین بازارهای پاییز ۹۹ را بشناسید
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / اقتصاد ایران / ارز / دلار / بازار طلا و ارز / بورس
 پربازده‌ترین بازارهای پاییز ۹۹ را بشناسید
ایران نوشت: دیروزآخرین روز فصل پاییز بود و براساس ضرب المثل قدیمی (جوجه‌ها را باید آخرپاییز شمرد) زمان مناسبی برای شمارش جوجه هاست. از ابتدای سال‌جاری تا پایان پاییز یعنی ۹ ماهه امسال، سرمایه‌گذاران بسته به تجربه و انتظار سود در یکی از بازارهای سرمایه‌گذاری پنجگانه اصلی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و اکنون می‌توان محاسبه کرد که کدام سرمایه‌گذاران بازدهی و سود بیشتری کسب کرده‌اند.
مسیری که فلز زرد در پاییز 2020 رفت
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا / ارز / اقتصاد جهان
مسیری که فلز زرد در پاییز 2020 رفت
دنیای‌اقتصاد نوشت: تصویر طلا در فصل پاییز را می‌توان در نوسانات بالای روزانه و هفتگی، اما ناکامی در رسیدن به مرزهای قیمتی بالاتر دید.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
تحولات بازار کار در دوره شیوع کرونا
تحلیلگر بازار کار گفت: نرخ بیکاری نباید تنها شاخص ما برای بررسی بازار کار کشور باشد و رجوع سیاست‌گذار به یک شاخص ساده نرخ بیکاری، جهت سیاست‌گذاری غلط است.پس از شیوع کرونا یکی از بخش‌های اقتصادی که به شدت تحت تاثیر قرار گرفت، بازار کار بود چراکه متاثر از شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها یا رو به تعطیلی رفتند و یا مجبور به تعدیل نیرو شدند.به گزارش مهر، براین اساس در حالی که انتظار می‌رفت اثرات کرونا بر بازار کار کشور، خود را در شاخص‌های نیروی کار دو فصل ابتدایی امسال نشان دهد، مرکز آمار نرخ بیکاری بهار امسال را ۹.۸ درصد و تابستان را ۹.۵ درصد اعلام کرد که از کاهش یک درصدی نرخ بیکاری نسبت به مدت‌های مشابه سال قبل حکایت داشت.در حالی که بنظر می‌رسد عامل اصلی کاهش نرخ بیکاری، کاهش جمعیت فعال باشد، مرکز …
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
پایان منفی ماه مثبت سهام
در 10 دقیقه ابتدایی شروع معاملات روز یکشنبه معامله‌گران بازار سهام در حالی شاهد رشد 7969 واحدی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران بودند که به یک‌باره برتری عرضه نسبت به تقاضا در اوایل بازار جریان معاملاتی را تغییر داد. به‌طوری که تا دقایق پایانی داد و ستد‌های روز گذشته نماگر اصلی با افت 5871 واحدی معادل (4/ 0 درصد)، به رقم یک میلیون و 439 هزار واحدی نزول پیدا کرد تا معاملات این بازار در آخرین ماه پاییز با رشد 7 درصدی شاخص کل پایان یابد. با وجود عملکرد مثبت شاخص سهام در آذرماه اما در مجموع فصل پاییز شاهد افت 8/ 9 درصدی این نماگر بودیم. از این رو میزان رشد دماسنج تالار شیشه‌ای از ابتدای سال تاکنون به 181 درصد محدود شد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
بازگشت طلا به نقطه شروع پاییز
تصویر طلا در فصل پاییز را می‌توان در نوسانات بالای روزانه و هفتگی، اما ناکامی در رسیدن به مرزهای قیمتی بالاتر دید. فلز زرد روز اول مهر را در قیمتی نزدیک به مرز 1900 دلاری آغاز کرد، اما در ادامه این فصل نتوانست جایگاه خود را در بالای این مرز روانی مهم حفظ کند و در محدوده1880دلار به کار خود پایان داد تا افت یک‌درصدی در پاییز برای اونس رقم بخورد. به‌طور کلی مهم‌ترین چالش معامله‌گران در این فصل رفت و برگشت طلا میان کانال‌های 1900 و 1800 دلاری بود.
کاهش بستری بیماران کرونایی در پاییز شهرستان سیمرغ
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / مازندران / سیمرغ / ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا / یلدای متفاوت
کاهش بستری بیماران کرونایی در پاییز شهرستان سیمرغ
ساری - ایرنا - فرماندار سیمرغ از کنترل بهتر شیوع کرونا در این شهرستان طی فصل پاییز خبر داد و گفت که در این فصل آمار بستری بیماران کووید-۱۹ به ۳۸ نفر رسید.
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
هملت ایرانی، یک زن است
آرش نهاوندی- روزنامه نگار اقتباسی ایرانی، دانمارکی و اسکاندیناویایی از هملت در سال2021 ساخته خواهد شد. علی عباسی، کارگردان ایرانی- دانمارکی قرار است پس از موفقیت کم‌نظیری که با ساخت فیلم«مرز» نصیبش شده، اقتباس سینمایی جدیدی از هملت بسازد. تاریخ آغاز فیلمبرداری اقتباس سینمایی هملت فصل پاییز سال2021 اعلام شده است. استین ملگارد مادسن، تهیه‌کننده فیلم هملت است. این فیلم با همکاری بوم فیلمز تولید خواهد شد. به گزارش ورایتی، علی عباسی درباره اقتباس جدید سینمایی هملت گفته است: شکسپیر داستان هملت را از …
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
آخرین نفس‌های پاییز
فصل پاییز و نارنجی‌های بی‌نظیر که در طبیعت زیبای استان ایلام نفس‌های آخر خود را می‌کشد به تصویر کشیده شده و نوید رسیدن زمستان سرد و زیبا را می‌دهد.
ریل گردی؛ پاییز زمستانی در «ورسک»
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / سوادکوه / قطار / فصل پاییز
ریل گردی؛ پاییز زمستانی در «ورسک»
سوادکوه-در آخرین روزهای پاییز، با ساعتی ریل‌گردی در ورسک می‌توان از پاییز هزار رنگ زیبا وزمستانی را در ایستگاه های ریلی ورسک و سه خط طلا نظاره کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
سامانه مدیریت آب‌های سطحی تهران فعال می‌شود
بارش‌های فصلی گاه‌وبی‌گاه حال و هوای تازه‌ای به شهر تهران می‌دهد؛ از باران‌های مستمر در برخی روزها گرفته تا بارندگی‌های چندساعته. از دیرباز باران نعمت الهی محسوب می‌شد و حالا همراه آن، آبگرفتگی یا حتی سیلاب در پایتخت نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد. البته در آستانه عبور از فصل پاییز هنوز گزارشی درباره آبگرفتگی یا سیلاب در پایتخت مخابره نشده است و به‌نظر می‌رسد پایش مسیل‌ها، مسیرها و تونل‌ها تا‌کنون نتیجه‌بخش بوده و امروز نیز فاز نخست سامانه پایش و مانیتورینگ بارش و رواناب شبکه مدیریت آب‌های سطحی شهر تهران …
سایه سنگین گرانی بر بازار کم رونق میوه در شب یلدا
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / میوه / میدان میوه و تره بار / شب یلدا / گرانی / زمستان / فصل پاییز / اراک / عکس استانها
سایه سنگین گرانی بر بازار کم رونق میوه در شب یلدا
‌آخرین بررسی‌های بازار میوه نشان می‌دهد که نرخ میوه در آستانه شب یلدا افزایش چشمگیری دارد.
پاییز طلایی در بهشت دربید یزد
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / استانی-عکس / پاییز / یزد
پاییز طلایی در بهشت دربید یزد
روستای تاریخی و زیبای دربید دردانه‌ای در دل کویر یزد است که در فصل پاییز به رنگی طلایی در می‌آید و زیبایی‌هایش دو چندان می‌شود.
تصاویر| شلوغی بازار در آستانه آخرین یلدای قرن
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / فصل پاییز / شب یلدا
تصاویر| شلوغی بازار در آستانه آخرین یلدای قرن
شب یلدا فرصت و بهانه‌ای برای با هم بودن است و از همین رو، ایرانی‌ها، یک دقیقه بیشتر بودن این شب را جشن می‌گیرند.
قیمت آپارتمان کمتر از ۱۰۰ مترمربع در تهران
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / آپارتمان / تهران / بازار مسکن / بازار ملک / قیمت / خرید و فروش
قیمت آپارتمان کمتر از ۱۰۰ مترمربع در تهران
در مجموع آن‌طور که بررسی‌های بانک‌مرکزی نشان می‌دهد در میانه فصل پاییز امسال، واحد‌های مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ مترمربع، ۲/ ۵۷ درصد از معاملات منعقد شده را به خود اختصاص داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
غلبه کاهش ریسک‌ها بر قیمت خودرو
بازار خودرو در هفته آخر آذر همانند هفته پیش از آن روزهای بی‌رونقی داشت و شیب قیمتی محصولات موجود در بازار نیز همچنان نزولی بود. روند کاهشی نمودار قیمت خودروها از زمان اعلام نتایج اولیه انتخابات آمریکا استارت خورد و به رغم رشدهای اندک قیمتی طی این بازه 40 روزه، در قریب به اتفاق روزها شاهد افت قیمت خودروهای موجود در بازار، چه داخلی و چه وارداتی بودیم.در حالی بازار خودرو در هفته آخر از فصل پاییز بدین ترتیب نزولی بود که نرخ ارز در بازار، هر چند کُند، روند صعودی در پیش گرفت.
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
آخرین روزهای پاییز در کوه‌های ایلام
بارش باران و برف در آخرین روزهای فصل پاییز زیبایی دوچندانی به طبیعت کوه‌های استان ایلام داده است.
«خداحافظ پاییز»
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / فصل پاییز / سوادکوه / روستا / عکس استانها
«خداحافظ پاییز»
آخرین روزهای پاییزی در روستای یاقکوه سوادکوه سپری می شود و آرام آرام باید با آخرین پاییز سال خداحافظی کرد.
استراتژی صبر و انتظار
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
استراتژی صبر و انتظار
بازار معاملات مسکن که از ابتدای سال جاری به دلیل تاثیرپذیری از شرایط کلان اقتصادی و ریسک‌های غیراقتصادی، با رشد شتابان قیمت همراه بود، از نیمه فصل پاییز وارد فصل جدیدی از تحولات شد. این وضعیت به خوبی از طریق بررسی و تحلیل آمار رسمی بانک مرکزی قابل ردیابی است. این گزارش نشان می‌دهد پس از هفت ماه متوالی، سرعت تورم ماهانه مسکن به‌طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
با این نکات بهترین کادو شب یلدا را برای نزدیکان خود تهیه کنید
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / خرید اینترنتی کادو شب یلدا / کرونا / کادو شب یلدا
با این نکات بهترین کادو شب یلدا را برای نزدیکان خود تهیه کنید
آیا برای شما هم رسم و رسوماتی مانند شب یلدا مهم است و برای این مناسبت به فکر خرید هدیه شب یلدا می افتید؟ شب آخر فصل پاییز برای ایرانی ها یک سنت قدیمی و دلچسب به حساب می آید و اغلب با انواع تنقلات و شیرینی آن را به صبح می رسانند.
ریزش سنگ نما خطری در کمین عابران و خودروها
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / پیچ و روپلاک نما / شرکت ارتفاع کاران سایت / سنگ نماهای ساختمانی
ریزش سنگ نما خطری در کمین عابران و خودروها
در فصل پاییز با افزایش ساخت و سازها در تهران و شهرهای دیگر شاهد سقوط سنگ‌های ساختمان‌های چند طبقه که به شکل صحیح اجر نشده‌اند هستیم.
پاییز هزار رنگ «النگدره»
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / استانی-اجتماعی / گرگان / النگدره گرگان / پاییز
پاییز هزار رنگ «النگدره»
در فصل پاییز از سبزی و طراوت درختان کاسته شده و طبیعت به رنگ‌های زیبا آراسته می‌شود.
ویدئو / پاییز یزد در کوچه‌های کهن و باغ‌هایی که هنوز تخریب نشده‌اند
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / پاییز / منطقه یزد / عقدا / شهر تفت
ویدئو / پاییز یزد در کوچه‌های کهن و باغ‌هایی که هنوز تخریب نشده‌اند
پاییز در مناطق مختلف ایران حال و هوای خاص خود را دارد. استان یزد هم از جمله مناطقی است که هر نقطه‌اش حس متفاوتی در روزهای هزاررنگ ایجاد می‌کند. در این ویدئو، گوشه‌هایی از حال و هوای هفته‌های پایانی فصل پاییز در یزد، تفت، میبد و برخی کوچه‌ها و کوچه‌باغ‌های این استان را شاهد خواهید بود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •