یکشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۸ / 19 January, 2020
مترو قم
فاز اول متروی قم در سال آینده تکمیل می شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
فاز اول متروی قم در سال آینده تکمیل می شود
شهردار قم از تکمیل فاز یک متروی قم در سال آینده خبرداد.
  مترو قم
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / عکس
(تصاویر) آخرین وضعیت متروی قم
مسیر احداث متروی قم از جنوب غربی به شمال غربی این شهر یعنی از مسجد مقدس جمکران تا قلعه کامکار است که دسترسی به آن از طریق ۱۴ ایستگاه میسر می‌شود. در حال حاضر فاز نخست خط یک مترو قم ۶۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هفت رام قطار برای مترو قم تصویب شده که این تعداد رام تا پنج سال پس از بهره‌برداری مترو قم کفایت می‌کند. فاز نخست خط یک متروی قم بنا بود تا پایان سال گذشته به پایان برسد که علاوه بر مشکلات اقتصادی داخلی، مسائل تحریم نیز بر تأخیر این پروژه تأثیرگذار بود چرا که تجهیزاتی مانند پله‌برقی، گیت ورودی، واگن و تهویه، وابسته به خارج از کشور بوده و پیش بینی ها از راه اندازی فاز نخست متروی قم در صوت تحصیص اعتبارات لازم در دهه فجر سال ۹۹ حکایت دارد.
  مترو قم  جمکران  قم  مترو
نزدیک شدن مترو قم به ایستگاه بهره‌برداری‎
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / عکس
نزدیک شدن مترو قم به ایستگاه بهره‌برداری‎
مسیر احداث متروی قم از جنوب غربی به شمال غربی این شهر یعنی از مسجد مقدس جمکران تا قلعه کامکار است که دسترسی به آن از طریق ۱۴ ایستگاه میسر می‌شود .
  مترو  مترو قم  قطار شهری
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
معاون فنی شهرداری قم: فاز اول متروی قم ۴۷ درصد پیشرفت دارد
شفقنا- معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه خط نخست مترو به طول ۱۴.۸ کیلومتر از قلعه کامکار تا مسجد جمکران اجرا می‌شود، ابراز کرد: ۱۴ ایستگاه در این مسیر پیش‌بینی‌شده است که در مجموع پیشرفت کلی پروژه مترو ۴۷ درصد در فاز اول می باشد. به گزارش شفقنا، علیرضا قاری قرآن آخرین وضعیت خط دو مترو قم […]
موافقت کمیسیون اقتصاد با تامین ۸۰ دستگاه واگن مترو شهر قم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / سیاسی
موافقت کمیسیون اقتصاد با تامین ۸۰ دستگاه واگن مترو شهر قم
به دلیل تفاوت اساسی مشخصات خط و سیستم تغذیه قطار شهری قم با سایر شهرهای ایران عدم امکان داخلی سازی واگن های مورد نیاز متروی قم، کمیسیون اقتصاد هیئت دولت با خریداری ۸۰ دستگاه واگن مترو از شرکت پوژن چین موافقت کرد.
  قم  کمیسیون اقتصاد دولت