یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
مرز شلمچه
مرز بازرگان باز شد، شلمچه هفته آینده
۳۹ ساعت قبل
مرز بازرگان باز شد، شلمچه هفته آینده
بعد از گذشت بیش از ۵۰ روز، عراق روز چهارشنبه برای بازگشایی گذرگاه مرزی شلمچه در استان بصره (جنوب عراق) در یک هفته آینده اعلام آمادگی کرد.عدنان عبدالله، معاون اداری گذرگاه مرزی شلمچه در استان بصره ابراز امیدواری کرد که تدابیر پیشگیرانه از ویروس کرونا ظرف حداکثر یک هفته آینده به اتمام رسیده و تبادلات تجاری در این مرز بین 2کشور عراق و جمهوری اسلامی ایران از سرگرفته شود. خبر دیگر اینکه سرپرست وزارت صمت ایران هم از بازگشایی مرز بازرگان خبر داده است. به گزارش ایرنا، حسین مدرس خیابانی می‌گوید: اکنون ۱۷مرز …
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
38 سال پس از آزادی خرمشهر
اما به دلیل مسائل حاشیه‌ای پس از شیوع کرونا، رفت و آمد خودرو و ماشین‌های حاوی کالا از این مرز به صورت جدی مختل شده است.  تا پیش از گسترش این بیماری روزانه بین  1500 تا 2 هزار خودرو از این مرز به عراق می‌رفتند یا کالا از عراق وارد می‌کردند که کالاهای وارداتی نیز به کل ایران ارسال می‌شد، اما پس از این بیماری و به دلیل اهمال‌کاری خودمان، مشکلاتی در این مرز رخ داد. درخواست طرف عراقی برای ادامه عبور و مرور کالا، ضدعفونی کردن و گندزدایی ماشین‌ها بود که تا به امروز این اتفاق در مرز رخ نداده است. براساس گفته‌های نیروی انتظامی رونق گرفتن مرز شلمچه نه تنها بر بیکاری که بر کاهش جرم و جنایت نیز موثر بود، چراکه افراد می‌توانستند از این مرز برای رونق …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بازگشایی مرز شلمچه به تعویق افتاد
عراق اعلام کرد که بازگشایی گذرگاه مرزی شلمچه میان ایران و این کشور تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. به گزارش موازین نیوز، ثائر عیسی نجم، سخنگوی کمیته بحران استان بصره اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش مبتلایان در این استان افتتاح گذرگاه مرزی شلمچه میان جمهوری اسلامی ایران و عراق تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.وی گفت: مرز شلمچه قرار بود 15 ماه جاری (میلادی) بازگشایی شود اما به منظور مقابله با انتشار ویروس کرونا به تعویق افتاد.
رایزنی ایران و عراق برای بازگشایی مجدد مرز تجاری شلمچه
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
رایزنی ایران و عراق برای بازگشایی مجدد مرز تجاری شلمچه
مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند و بصره عراق روز شنبه در خصوص رفع محدودیت‌های تردد کالا میان ۲ کشور و بازگشایی مجدد مرز تجاری شلمچه مذاکره و تبادل نظر کردند.
خبر بازگشایی سه مرز از بخش عربی عراق صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / مرز شلمچه / عراق / مرز مهران
خبر بازگشایی سه مرز از بخش عربی عراق صحت ندارد
سخنگوی گمرک ایران گفت: خبر بازگشایی سه مرز از بخش عربی عراق، مورد تائید نیست.
انسداد مرزهای ایران و عراق تا ۲۷ فروردین تمدید شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / مرز مهران / مرز شلمچه / سید روح الله لطیفی / گمرک / ویروس کرونا
انسداد مرزهای ایران و عراق تا ۲۷ فروردین تمدید شد
سخنگوی گمرک از مسدودی مرزهای ایران و عراق به جز از سمت اقلیم کردستان تا ۲۷ فروردین خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
گمرک مهران همچنان بسته است
گمرک ایران اعلام کرد که براساس اعلام اداره گذرگاه مرزی عراق، فعالیت مرز مهران در بخش تجاری و مسافری تا اطلاع ثانوی بسته است. اداره گذرگاه مرزی عراق، فعالیت ترخیص کالاهای وارداتی را به عراق از روز یکشنبه (۱۸ اسفند) به مدت یک هفته (۲۵ اسفند) از تمامی مرزهای خسروی، سومار، مهران، چزابه و شلمچه برای پیشگیری و ضدعفونی‌کردن محوطه‌های گمرکی و افزایش تجهیزات و امکانات مرزی برای مقابله با کرونا متوقف کرده بود؛ اما با اتمام این مهلت در روز جاری و به‌رغم مذاکرات تلفنی با طرف مقابل و تمهیدات پیشگیرانه برای انجام کنترل‌های بهداشتی مجددا در مکاتباتی از سوی طرف عراقی اعلام شد که به علت شیوع کروناویروس، فعلا مرزهای یاد شده از جمله مرز مهران، هم از قسمت تجاری و هم از بخش مسافری تا اطلاع ثانوی بسته خواهد بود. گمرکات …
احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته /صادرکنندگان احتیاط کنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / ویروس کرونا / مرز مهران / مرز شلمچه / مرز سومار / مرز خسروی / مرز چزابه
احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته /صادرکنندگان احتیاط کنند
طبق اعلام اداره گذرگاه مرزی عراق احتمال بسته شدن مرزهای عراق بمدت یک هفته وجود دارد .
استمرار صادرات از مرز شلمچه
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
استمرار صادرات از مرز شلمچه
صادرات کالای ایرانی ادامه دارد و اینجا مرز شلمچه است...
عراق مرز چذابه ، مهران و شلمچه را به روی ایرانی ها بست! + جزئیات
۱۳۹۸/۱۲/۰۳
عراق مرز چذابه ، مهران و شلمچه را به روی ایرانی ها بست! + جزئیات
فرماندار دشت آزادگان اظهار کرد که مرزبانی عراق مرز چذابه (شیب) را در یک اقدام احتیاطی با هدف پیشگیری از سرایت ویروس کرونا به این کشور بست.
فرماندار خرمشهر: مرز شلمچه را عراق بسته؛ ربطی به انتخابات ندارد
۱۳۹۸/۱۲/۰۲
فرماندار خرمشهر: مرز شلمچه را عراق بسته؛ ربطی به انتخابات ندارد
شفقنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از بسته شدن مرز شلمچه خبر داد و گفت: مرز شلمچه از سوی دولت عراق بر روی مسافران و زائران عتبات عالیات بسته شد. وی اظهار داشت: این موضوع ربطی به برگزاری...
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / ایران و عراق / مرز شلمچه
عراق مرز شلمچه را بست
محمد حیدری جمعه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: مرز تجاری شلمچه باز است و هیچ گونه مشکلی برای انجام فعالیت های تجاری در این گذرگاه مرزی وجود ندارد اما تردد اتباع عراقی و زائران عتبات عالیات از مرز شلمچه تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است.
جزئیات بسته شدن مرز شلمچه از سوی دولت عراق
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / مرز شلمچه / خرمشهر
جزئیات بسته شدن مرز شلمچه از سوی دولت عراق
فرماندار خرمشهر با اشاره به بسته شدن مرز شلمچه از سوی دولت عراق گفت: احتمالا بسته شدن مرز شلمچه موقتی است و به نظر نمی‌رسد که این وضعیت طولانی‌مدت باشد.
مجهزترین و بزرگترین ایکس‌ری کامیونی کشور در شلمچه افتتاح شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ایکس ری / مرز شلمچه / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / منطقه آزاد اروند
مجهزترین و بزرگترین ایکس‌ری کامیونی کشور در شلمچه افتتاح شد
با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مجهزترین و بزرگترین ایکس‌ری کامیونی کشور امروز، ۱۴ بهمن ماه در شلمچه افتتاح شد.
مرز شلمچه به دستگاه ایکس ری کامیونی مجهز شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
مرز شلمچه به دستگاه ایکس ری کامیونی مجهز شد
آبادان - ایرنا - در سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی دستگاه ایکس‌ری کامیونی با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در مرز بین‌المللی شلمچه راه‌اندازی شد.
پیکرهای مطهر ۱۶۷ شهید دفاع مقدس شناسایی شدند
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
پیکرهای مطهر ۱۶۷ شهید دفاع مقدس شناسایی شدند
آبادان - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای پاک و مطهر ۱۶۷شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس که اخیرا شناسائی شده اند هشتم بهمن ماه از طریق مرز شلمچه وارد کشور می‌شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
تشییع پیکر شهدای مقاومت در آبادان و خرمشهر
پیکر شهید «ابومهدی المهندس» و دیگر شهدای مقاومت بر شانه مردم آبادان و خرمشهر تشییع و به سمت بصره بدرقه شد. به گزارش گروه ایرانشهر، در این مراسم که با حضور گسترده سوگواران برگزار شد، مردم ۵ کیلومتر پیاده‌روی کردند و مانند ایام اربعین، طول مسیر تشییع مملو از موکب‌هایی بود که به مردم خدمات‌رسانی می‌کردند. حضور عشایر هم در این مراسم قابل توجه بود که فریاد «خون در مقابل خون» و انتقام خواهی سردادند. پیکر شهدا پس از تشییع در آبادان و خرمشهر از طریق مرز بین‌المللی شلمچه به مقامات عراقی تحویل داده شد.
تشییع پیکر شهید «ابومهدی المهندس»
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
تشییع پیکر شهید «ابومهدی المهندس»
پیکر پاک شهید ابومهدی المهندس، فرمانده شهید مقاومت پس از تشییع در آبادان و خرمشهر در مرز شلمچه تحویل مقامات عراقی و مسئولان استان بصره شد.
مشهد شهدای شلمچه به روی شهید ابو مهدی آغوش گشود
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ابو مهدی المهندس / قاسم سلیمانی / ابادان / شهرستان خرمشهر / مرز شلمچه
مشهد شهدای شلمچه به روی شهید ابو مهدی آغوش گشود
آبادان- مشهد شهدای شلمچه به عنوان آخرین مسیر تشییع پیکر شهید ابو مهدی المهندس آغوشش را به روی این شهید بزرگوار گشود.
بدرقه با شکوه پیکر «ابومهدی المهندس» توسط مردم خرمشهر و آبادان + تصاویر
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ابومهدی المهندس / بدرقه ابومهدی المهندس / خرمشهر و آبادان / شهادت ابومهدی المهندس
بدرقه با شکوه پیکر «ابومهدی المهندس» توسط مردم خرمشهر و آبادان + تصاویر
شفقنا- اقشار مختلف مردم شریف و قدرشناس خرمشهر و آبادان از صبح روز سه‌شنبه با اجتماع در جوار بقعه سیدعباس، پیکر شهید ابومهدی المهندس را تا مرز شلمچه بدرقه کردند. به گزارش شفقنا، پس از بدرقه با شکوه...
وداع شهر به شهر
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
وداع شهر به شهر
پیکر فرمانده شهید سپاه قدس صبح امروز از مرز شلمچه وارد کشور می‌شود و از ساعت 7و نیم تا 9و نیم صبح برنامه وداع با پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در اهواز برگزار می‌شود. روز شنبه مراسم وداع با پیکر سردار شهید سلیمانی و شهدای حمله تروریستی آمریکا در کاظمین، بغداد، کربلا و نجف عراق برگزار شد. میلیون‌ها نفر از مردم عراق و تعدادی از مقامات بلندپایه دولتی و پارلمانی عراق در این مراسم حضور پیدا کردند. عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق، همام حمودی رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی عراق در …
خوزستانی‌ها میزبان سردار سلیمانی می‌شوند /پیکر حاج قاسم از مرز شلمچه وارد کشور می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
خوزستانی‌ها میزبان سردار سلیمانی می‌شوند /پیکر حاج قاسم از مرز شلمچه وارد کشور می‌شود
ایرنا نوشت: استاندار خوزستان گفت: خوزستان مهد شهدای هشت سال دفاع مقدس، با افتخار اولین میزبان پیکر پاک و مطهر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی در کشور خواهد بود.
روزانه ۶ هزار گردشگر از مرز شلمچه تردد می‌کنند
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / گردشگری / خرمشهر / خوزستان / عراق / مرز شلمچه
روزانه ۶ هزار گردشگر از مرز شلمچه تردد می‌کنند
آبادان - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر با بیان اینکه تردد اتباع خارجی عمدتا از کشور عراق در مرز شلمچه برقرار است گفت: روزانه ۶ هزار تبعه خارجی در قالب گردشگر از این مرز بین‌المللی تردد می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
مرز شلمچه برای صادرات کالا و ورود اتباع عراقی باز است؛ زائران ایرانی سفر خود را به تعویق بیندازند
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر گفت: مرز بین‌المللی شلمچه برای تردد زائران عتبات عالیات در کشور عراق باز است، ولی توصیه می‌شود زائران ایرانی که به صورت انفرادی قصد سفر به عتبات‌عالیات دارن
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
مرز مهران تا زمانی که شرایط عراق عادی نشود، بسته می‌ماند/ در صورت تسری اعتراض‌های عراق ممکن است مرز شلمچه و چذابه هم بسته شود
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور درباره بسته شدن مرز مهران گفت: مهمترین مساله‌ای که اینجا وجود دارد بحث امنیت شهروندان ماست که می‌خواهند به عراق سفر کنند. اخبار و گزارش‌هایی که از داخل عراق داریم و رصد می‌کنیم نشان می‌دهد که اغتشاشات به حدی است که ناامنی‌های جدی را برای خود عراقی‌ها ایجاد کرده است. قطعا در این حالت شهروندان ما هم در امان نخواهند بود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ایران و عراق / مرز شلمچه
گذرگاه شلمچه بازگشایی شد
هیئت گذرگاههای مرزی عراق از بازگشایی گذرگاه مرزی شلمچه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / تجارت / خوزستان / عراق / مرز شلمچه / مرز چذابه
صادرات کالا به عراق از چذابه و شلمچه ادامه دارد
اهواز - ایرنا - مدیرکل سیاسی انتظامی و امور مرزی استانداری خوزستان گفت: صادرات کالاهای غیرنفتی از پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
فعالیت در مرز شلمچه و بندر ام القصر از سر گرفته شد
شفقنا- با وجود آنکه معترضان عراقی صبح امروز بندر ام القصر را بستند اما پس از مذاکره، فعالیت این بندر استراتژیک از سر گرفته شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از منابع عراقی، صبح امروز منابع عراقی از بسته شدن راه های ارتباطی در بندر ام القصر در بصره خبر دادند. دقایقی پیش منابع عراقی خبر دادند که […]
۱۳۹۸/۰۸/۲۵
اسکای نیوز: معترضان عراقی گذرگاه مرزی شلمچه را بستند
شفقنا- اسکای نیوز مدعی شد که معترضان عراقی گذرگاه مرزی شلمچه، در مرز با ایران را بستند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، اعتراضات در عراق وارد چهارمین هفته پیاپی خود شده است و همچنان وضعیت در بعضی از شهرها ناآرام گزارش شده است. صبح امروز معترضان عراقی بندر ام القصر و میدان نفتی مجنون در بصره را بستند و این […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / عتبات عالیات / عراق / مرز شلمچه / مرز چذابه
توقف سفر کاروان‌های زیارتی به عراق از مرزهای چذابه و شلمچه
اهواز - ایرنا - مدیر حج و زیارت خوزستان گفت: عزیمت کاروان‌های زیارتی به شهرهای مقدس عراق از مرزهای چذابه و شلمچه روز چهارشنبه به علت ادامه برخی ناآرامی ها در شهرهای این کشور متوقف شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / دفاع مقدس / شهدا / خوزستان / مرز شلمچه
انتقال پیکرهای شهدا از شلمچه به زمان دیگری موکول شد
آبادان - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بازگشت پیکرهای ٧٢ شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس به خاک وطن که قرار بود فردا دوشنبه از مرز شلمچه انجام شود به زمان دیگری موکول شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / گردشگری / خوزستان / عراق / مرز شلمچه / مرز چذابه
آهنگ ورود زائران عراقی بدون روادید از چذابه تندتر شد
اهواز - ایرنا - مدیرپایانه مسافری چذابه گفت: آهنگ ورود زائران و گردشگران عراقی بدون روادید به جمهوری اسلامی ایران از پایانه مسافری چذابه از روز شنبه تندتر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / استانی-سیاسی / بافت تاریخی شیراز / آسیب‌های اجتماعی / شهرداری
تشکر امام جمعه شیراز از دست‌اندرکاران برگزاری اربعین حسینی و هم‌وطنان عراقی
امام جمعه شیراز از همه دست‌اندرکاران برگزاری مراسم اربعین حسینی به ویژه هم‌وطنان عراقی تشکر کرد و با بیان این مطلب که در این حماسه ۵۵ ملیت با زبان‌های مختلف اما با نگاه مشترک پر از رفاقت حضور داشتند، گفت: فارس و شیراز مسیر تردد زوار خارجی از هند و کشمیر و ‌پاکستان است که چند ساعتی در مسیرهای پیش‌بینی شده استراحت و مجددا به سمت مرز شلمچه حرکت می‌کنند، بنابراین ضرورت دارد که مجموعه مدیران متولی از هم‌اینک تمهیدات لازم برای استقبال شایسته از زوار خارجی اربعین در سال آینده را اتخاذ کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / پیکر شهدای تازه تفحص شده / تفحص شهدا
پیکر پاک ۷۰ شهید تازه‌تفحص‌شده به وطن بازمی‌گردد
پیکر پاک و مطهر ۷۰ شهید تازه‌تفحص‌شده دوران دفاع مقدس از مرز شلمچه در شهرستان خرمشهر به خاک وطن بازمی‌گردد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
آموزش‌های بهداشتی به ۱۰۰ هزار زائر در شلمچه
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: افزون بر ۱۰۰ هزار زائر اربعین امسال در مرز شلمچه به صورت فردی آموزش بهداشتی دیدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / باران / مرز مهران / شلمچه / مرز خسروی / هواشناسی / اربعین ۹۸
بارش باران در مرز ایران و عراق
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در مرز خسروی طی دو روز آینده (۳۰ مهر و اول آبان ماه) رگبار باران و در مرزهای مهران و شلمچه بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اربعین حسینی / پیاده‌روی اربعین / اربعین ۹۸ / پلیس راه / پلیس راهور / فرمانده پلیس‌راه کشور / مهران / اربعین حسینی / پاکستانی / ایلام
برخورد با اتوبوس‌های شرکت واحدی که اقدام به جابجایی مسافر بین شهری می‌کنند
رییس پلیس راه کشور تاکید کرد که اتوبوس‌های درون شهری که به برای جابجایی زائران اربعین به پایانه‌های مرزی منتقل شده‌اند، مجاز به سوارکردن مسافر برای جابجایی بین‌شهری نیستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / خرمشهر / اربعین حسینی / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / مرز شلمچه / پیاده‌روی اربعین ۹۸
۲۲۰ هزار زائر خارجی اربعین امسال از شلمچه به عراق سفر کردند
آبادان- ایرنا - فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در شلمچه به عبور ۲۲۰ هزار زائر خارجی از مرز بین‌المللی شلمچه برای شرکت در همایش اربعین اشاره کرد و  گفت:این زائران از ۲۰ کشور جهان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی و زیارت عتبات عالیات از مرز عبور کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اربعین ۹۸ / محمود واعظی
واعظی: کارهای بزرگی برای اربعین امسال انجام شد
رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به آخرین تصمیمات دولت برای موج بازگشت زائران اربعین گفت: کارهای بزرگی برای اربعین امسال در مرز مرزهای مهران، شلمچه و چزابه انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
بیش از صد میلیارد تومان در چهار پایانه مرزی کشور هزینه شد
شفقنا- مدیر کل دفتر فنی و  امور پیمان‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت : طی ۲ ساله گذشته حدود یک هزارو ۶۰ میلیارد ریال سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در پایانه‌های مرزی کشور هزینه کرده‌است . ایرنا نوشت: بابک طالبی اظهار داشت :حدود ۷۰ درصد این اعتبار در مرز شلمچه و مابقی به پایانه […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / مرز شلمچه / اربعین 98 / شلمچه / اربعین حسینی
فیلمی از بازگشت زائران در مرز شلمچه
اهواز - موج بازگشت زائران اربعین حسینی از مرزهای کشور آغاز شده و در شلمچه به واسطه امکانات در نظر گرفته شده، بازگشت با آرامش در حال انجام است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / شلمچه / کربلای معلی / سرهنگ منصور رضا عزیزی / پارکینگ
استقرار بیش از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران در مرز شلمچه
فرمانده هنگ مرزی خرمشهر از استقرار بیش از ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابه جایی زائران اربعین در پایانه مرزی شلمچه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / مرز مهران / زائران اربعین / مرز شلمچه
آخرین وضعیت تردد زائران اربعین از مرزهای کشور
به گفته دبیر و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی در روزگذشته ۱۶۷ هزار و ۹۵۷ نفر از ۴ مرز وارد کشور شده اند، همچنین در همین بازه زمانی ۵ هزار و ۴۱۷ نفر از کشور خارج شده اند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری / اوقاف / اربعین حسینی / اربعین ۹۸ / کهگیلویه و بویراحمد / مرز شلمچه
توزیع ۸ تن سیب درختی در موکب شهدای مدافع حرم در مرز شلمچه
معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هشت تن سیب درختی اهدایی توسط خیرین استان کهگیلویه و بویراحمد در موکب شهدای مدافع حرم این استان در مرز شلمچه در حال توزیع بین زائرین اربعین حسینی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / مرکز مدیریت راه های کشور / مرز مهران / عراق / اربعین ۹۸ / مرز شلمچه / مرز چذابه
تردد در سه مرز چذابه، خسروی و شلمچه پرحجم اما روان گزارش شده است
تهران- ایرنا- بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور از آخرین وضعیت راه‌های منتهی به مرزهای مهران- شلمچه- چذابه و خسروی، به غیر از جاده مهران تردد در سه پایانه مرزی دیگر پرحجم اما روان گزارش شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
سمفونی باشکوه اربعین
گروه جامعه: مراسم اربعین حسینی با شکوه هر‏چه‏تمام‌تر برگزار شد. حضور نزدیک به چهار میلیون زائر ایرانی در اربعین حسینی جلوه‌ای دیگر از ارادت باطنی و قلبی مردم شیعه ایران را به امام‏حسین(ع) به عنوان نماد مقاومت و مظلومیت نشان داد. در کنار حضور پرشور مردمی در مراسم امسال اربعین باید به حضور پرشور جاماندگان اربعین حسینی در تهران و سایر شهرهای ایران اشاره کرد. راهپیمایی اربعین شیعیان به سوی کربلا، به یکی از مهم‌ترین و گسترده‌ترین مراسم عزاداری شیعیان جهان، تبدیل شده، مراسمی که هر ساله میلیون‌ها عاشق را به سوی کربلای معلی می‌کشاند و البته آنان که از این سفر جامانده‌اند، خود را به قافله عشق رسانده و در شهر و دیار خود به عزاداری می‌پردازند. امسال نیز به رسم هر ساله مسلمانان بی‌شماری راهی عراق شده‌اند …
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / محمد رسولی / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی / اربعین 98 / مرز شلمچه
طرح اتصال ریلی به عراق در شلمچه و خسروی اجرا می شود
شلمچه – مدیرعامل شرکت راه آهن کشور گفت: در دو نقطه شلمچه و خسروی طرح اتصال ریلی به عراق را اجرا می کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / بهداشت و درمان / خوزستان / مرز شلمچه / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
زائران علیه ۱۴ بیماری تب‌زا در مرزهای چهارگانه کشور غربالگری می‌شوند
آبادان - ایرنا - رئیس کمیته بحران وزارت کشور گفت: زائران اربعین حسینی در مرزهای چهارگانه کشور علیه ۱۴ بیماری تب‌زا غربالگری می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
فیلم| تصاویر هوایی از آخرین وضعیت پارکینگ شلمچه
تصاویر هوایی، نشان دهنده حجم خودرو در پارکینگ‌های مرز شلمچه است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / مرز مهران / مرز خسروی / عراق / ایران / اربعین ۹۸ / مرز شلمچه / مرز چذابه
بازگشت ۳۵۰ هزار زائر در ۲۴ ساعت گذشته
احمدمحمدی فر دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی از حضور بیش از سه میلیون زائر ایرانی در عتبات عالیات خبر داد و گفت از این تعداد تاکنون دو میلیون ۳۰۰ هزار نفر به کشور بازگشته اند و به طور روزانه نیز بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر از هموطنان از پایانه های مرزی همچون شلمچه و مهران در حال بازگشت هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
اربعین 98| کاهش 11 درصدی حوادث ترافیکی مربوط به زائران
رئیس پلیس راهور از کاهش 11 درصدی حوادث ترافیکی مربوط به زائران اربعین نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در مرز شلمچه و چذابه هیچگونه مشکل ترافیکی نداریم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / هلال‌احمر / اربعین ۹۸
 ارائه خدمات درمانی به بیش از ۳۵ هزار زائر در مرزهای خوزستان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از ارائه خدمات درمانی به بیش از ۳۵ هزار زائر اربعین تاکنون در دو مرز شلمچه و چذابه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / سردار حسین اشتری / فرماندهی نیروی انتظامی کشور / اربعین 98 / مرز شلمچه
بازگشت ٢.۱ میلیون زائر ایرانی به کشور/ صدور ٦۰۰ هزار گذرنامه موقت
شلمچه- فرمانده نیروی انتظامی گفت: سه میلیون و ۱۰۰ هزار زائر ایرانی از چهار مرز کشور به عتبات عالیات رفته اند که تاکنون دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفرشان به میهن بازگشتند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / ترافیک / اربعین / پیاده روی اربعین / محور ایلام / محور مهران / ترافیک ایلام / ترافیک مهران
ترافیک پرحجم در مسیرهای بازگشت زوار اربعین
بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار حسینی با اشاره به اینکه در صورت افزایش بار تردد زوار، یک طرفه شدن مسیر از مرزهای شلمچه و خسروی نیز در دستور کار خواهد بود، اشاره کرد: در صورت یک طرفه شدن مرز خسروی به داخل کشور، محور قدیم سرپل‌ذهاب ـ قصرشیرین مسیر جایگزین خواهد بود؛ البته در صورت اعمال محدودیت، اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
بدرقه زائران افغانستانی اربعین در حرم امام مهربانی‌ها + تصاویر
زائران اربعین حسینی که از افغانستان وارد مشهد شده‌اند پس از مراسمی در حرم امام رضا (ع) بسوی مرز شلمچه بدرقه شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / پیاده روی اربعین / مرز شلمچه
تردد ۱.۵ میلیون زائر از مرزشلمچه/ بازگشت ۵۷۱ هزار نفر
فرماندار ویژه خرمشهر از بازگشت ۵۷۱ هزار نفر به کشور از طریق مرز شلمچه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
خدمت به زوار "امام حسین" با موکب‌های دانش‌آموزی در مرز شلمچه و چذابه
دانش‌آموزان در مدرسه عشق حسینی آموزه‌های بسیاری را فرامی‌گیرند ‌‌و حالا در موکب‌های دانش‌آموزی در مرز شلمچه و چذابه، خدمت به زوار حسینی را تجربه می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶
خوزستان در زمینه «راهنمایی زائران اربعین» استان شاخص است
شفقنا- فرمانده قرارگاه مرزی ستاد راهنمای زائر اربعین کشور گفت: خوزستان با دو مرز بین المللی چذابه و شلمچه در زمینه «راهنمای زائران اربعین» استانِ شاخص سال ٩٨ بود. مهدی علیزاده پنجشنبه شب در جلسه ستاد هماهنگی استانی ستاد راهنمای زائر اربعین حسینی خوزستان که به ریاست وی در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، افزود: با حمایت های […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اربعین 98 / اربعین حسینی / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / مرز شلمچه / مرز خسروی / مرز چذابه / مرز مهران / محمد رودباری
استقرار ۲۵۰ اکیپ راهداری در شلمچه، چذابه، مهران و خسروی
مدیرکل دفتر تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه ها گفت:۲۵۰ اکیپ راهداری با استفاده از ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک راهداری در محورهای منتهی به مرزهای شلمچه، مهران، چذابه و خسروی مستقر هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اربعین ۹۸ / استانی-سیاسی / مرز شلمچه / مرز مهران
زائران با احتیاط سفر کنند
دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: در مرزها سیل بازگشت زائران عزیز را داریم؛ در 12 ساعت گذشته بیش از 150 هزار نفر از زائران به مرزهای کشور وارد شده‌اند و حدود 23 هزار نفر از مرزها خارج شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
معاون وزیر کشور: در ایام اربعین تنها دو مورد مشکل امنیتی داشتیم که وزارت اطلاعات کشف کرد
حسین ذوالفقاری در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای ایام اربعین تاکنون بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر زائر حسینی از مرزها خارج و به عراق سفر کردند.وی افزود: از این تعداد نیز، تا کنون بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار...
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / ایرج حریرچی / اربعین 98 / وزارت بهداشت / مرز شلمچه
مراجعه ۲۳۰ هزار زائر بیمار به مراکز درمانی در مرزهای ۴ گانه
شلمچه- معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در اربعین امسال تاکنون ۲۳۰ هزار زائر بیمار به مراکز درمانی واقع در مرزهای چهارگانه کشور رخ داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / خرمشهر / وزارت کشور / ستاد اربعین / خوزستان / مرز شلمچه / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
مشکل امنیتی در مرزهای کشور گزارش نشد
آبادان - ایرنا - رئیس ستاد مرکزی اربعین و معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه تا این لحظه هیچ مشکل امنیتی در مرزهای کشور گزارش نشده است گفت: برآورد امنیتی و انتظامی استان خوزستان خیلی خوب و کارگشا بوده و از تمام موکب‌ها مراقبت شبانه روزی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / محمد اسلامی / اربعین 98 / مرز شلمچه / وزارت راه و شهرسازی
مردم از سفرهای غیر ضرور پرهیز کنند
اهواز- وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به حجم بازگشت زائران اربعین و استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل دیگر استان ها برای بازگشت زائران، مردم از سفرهای غیر ضرور پرهیز کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / خرمشهر / ستاد اربعین / خوزستان / مرز شلمچه / اربعین ۹۸ / عبدالرضا رحمانی فضلی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
وزیر کشور: توسعه زیر ساخت‌ها همایش اربعین امسال را شتاب بخشید
آبادان - ایرنا - وزیر کشور با بیان اینکه توسعه زیر ساخت‌ها در گذرگاه‌های مرزی همایش اربعین امسال را شتاب بخشید گفت: زیر ساخت‌های ایجاد شده در مرزهای چهارگانه با میزان جمعیت زائران قابل تطبیق است و مشکلات زائران امسال کاهش بسیاری داشته‌است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
جان باختن ۷۷ زائر در مراسم اربعین امسال
حسین ذوالفقاری پنجشنبه در بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت: نیمی از این زائران در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. وی به زائرانی که دارای خودرو شخصی هستند توصیه کرد در بازگشت از سفر و قبل از رانندگی حتما استراحت کنند تا به سلامت به مقصد برسند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
ورود بالغ بر 500 هزار زائر از دو مرز خوزستان به کشور
مدیرکل امنیتی انتظامی و امور مرزی استانداری با بیان اینکه ورود زائران از مرز شلمچه بیش از مرز چذابه است، گفت: تا کنون بالغ بر 500 هزار زائر عتبات از دو مرز این استان وارد کشور شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / وزارت راه و شهرسازی / خوزستان / اربعین ۹۸ / مرز شلمچه / پیاده‌روی اربعین ۹۸
زیرساخت‌ جاده‌ای در پایانه‌های مرزی کشور ایجاد می‌شود
آبادان - ایرنا - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی زیرساخت‌های جاده‌ای تا سال آینده در مرزهای چهارگانه کشور ایجاد می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اربعین 98 / زائران اربعین / مرز شلمچه
بازدید وزیر کشور از پایانه مسافربری شلمچه
عبدالرضا رحمان فضلی وزیر کشور صبح پنجشنبه از پایانه مسافربری شلمچه و همچنین مواکب خادمین حسینی بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / اربعین 98 / مرز شلمچه
۱۱ هزار اتوبوس برای بازگشت زائران پیش‌بینی شده است
اهواز – وزیر راه و شهرسازی گفت: حدود ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران پیش‌بینی شده که به طور منظم از پایانه‌ها به ستادهای معین و از آنجا به استان‌های مختلف کشور زائران منتقل می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵
وزیر کشور از مرز بین المللی شلمچه بازدید کرد
شفقنا- وزیر کشور که محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی وی را همراهی می کرد صبح پنجشنبه با حضور در نقطه صفر مرزی در شلمچه روند انتقال زائران اربعین از شلمچه به شهرهای نجف و کربلا را بررسی کرد و در جریان روند خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در این گذرگاه مرزی قرار گفت. ایرنا نوشت: رحمانی فضلی در […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •