جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
منطقه 9
۲ گود پر خطر منطقه ۹ ایمن شد
۸ ساعت قبل / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / مسکن - مصالح ساختمانی / مسکن - آپارتمان‌ نشینی / مسکن - نخاله ساختمانی
۲ گود پر خطر منطقه ۹ ایمن شد
«۲ گود پرخطر منطقه ۹ با اجرای سازه نگهبان و عملیات ساختمانی، رفع خطر می‌شوند.» این مطلب را سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهردار منطقه ۹ در حالی مطرح می‌کند که در شماره ۷۸۳ همشهری محله، به موضوع گودهای پرخطر پرداخته شده بود.
تولید ملی  به سبک حسام و پدرش
۴ روز قبل / جهش تولید / کارگران / همشهری محله / صنعت / کارآفرینی / همسایه / تولید کنندگان
تولید ملی  به سبک حسام و پدرش
محله «فتح» یکی از قدیمی‌ترین محله‌های صنعتی تهران در منطقه ۹ است که بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و کارگاهی را در خود جای داده است.
معضل چند وجهی «کارتن‌خوابی»
۴ روز قبل
معضل چند وجهی «کارتن‌خوابی»
معضل اجتماعی کارتن‌خوابی در انواع مختلف از گورخوابی تا لوله خوابی، معضلی چند وجهی و پیچیده‌ است که افراد به دلایل مختلف به آن روی می‌آورند.   عوامل این معضل شهری را می‌توان به ۲ بخش عامل «فردی ـ اجتماعی» مانند بیماری‌های روحی، مصرف موادمخدر، خشونت خانگی، گسیختگی خانوادگی و حمایت نشدن از سوی خانواده‌ و جامعه و عامل «ساختاری ـ بیرونی» مانند شرایط اقتصادی، شغل، مسکن و رفاه در ابعاد گوناگون تقسیم‌بندی کرد. در این میان منطقه ۹ با توجه به ویژگی‌های مهاجرپذیری و پایین بودن میانگین درآمد افراد ساکن …
مانور «دور میزی بحران» در منطقه ۹
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / همشهری محله / منطقه ۹ / هلال احمر / اورژانس
مانور «دور میزی بحران» در منطقه ۹
خسارات واژگونی خودرو حمل پسماند و مواد شیمیایی در بزرگراه «آیت‌الله ‌سعیدی» و «فتح» با وجود آمادگی همه نهادها جبران‌ناپذیر است.
ترافیک بزرگراه فتح کاهش می‌یابد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
ترافیک بزرگراه فتح کاهش می‌یابد
ترافیک بزرگراه «فتح» تا پایان دی ماه با طرح‌های اجرایی کاهش می‌یابد.   سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منطقه ۹ با اعلام این خبر گفت: «با توجه به وجود ترافیک در بخش‌هایی از بزرگراه فتح به سبب توقف برخی خودروها و خروج آنها از دسترسی‌های محلی، طرح اصلاح هندسی در این محدوده از منطقه آعاز شد و در نخستین گام، عملیات ساخت رفیوژ میانی در بزگراه فتح از خیابان «صفری» تا خیابان «درخشنده» به اجرا در آمد.» «علی حیدری» افزود: «این محدوده یکی از نقاط عامل ترافیک به دلیل خروج ناگهانی خودروها از خیابان به …
زیباسازی دریچه‌های معابر با طرح‌های خلاقانه
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
زیباسازی دریچه‌های معابر با طرح‌های خلاقانه
دریچه‌های فلزی «مخابرات» و «برق» خیابان‌های منطقه ۹ با طرح‌های خلاقانه زیباسازی می‌شود. معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردار منطقه ۹ گفت: «تکه نهم پایتخت از بافت متراکم و فرسوده برخوردار است و اجرای طرح‌های زیباسازی در آن آسان نیست، برای همین مجبور به اجرای طرح‌های خلاقانه هستیم که نمونه‌اش رنگ‌آمیزی دریچه‌های فلزی مخابرات و برق است.» «مصطفی دینی» افزود: «در این طرح، علاوه بر رنگ‌آمیزی دریچه‌ها، نقش نگاره‌هایی مرتبط با «کرونا» طراحی شده است تا علاوه بر زیبایی، زمینه آموزش شهروندان نیز فراهم شود.»
تصویر رنگی از کرونا در غرب تهران
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / شیوع کرونا / سلامت / ویروس کرونا / شهرداری تهران
تصویر رنگی از کرونا در غرب تهران
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹، گفت: با پویش رنگ و زندگی، پیامی از جنس سلامت و  شادی به شهروندان منطقه منتقل می‌شود.
«اندیشه‌سرای قریب» پاتوق کتابخوانان آماتور است
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / شعر و شاعر / همشهری محله / کتاب - نویسندگان و پدید آورندگان / منطقه ۹
«اندیشه‌سرای قریب» پاتوق کتابخوانان آماتور است
«شاعر بودن هم درد دارد هم لذت» این را «منیره سادات ساداتی»، ۳۰ ساله، ساکن محله «استاد معین» می‌گوید که ۱۰ سال است از شعرگویی‌های‌گاه و بی‌گاهش و به صف کشیدن لشکر واژگان برای نگارش و خلق داستان‌های کوتاه و رمانش در ژانر عاشقانه می‌گذرد.
پویش «موتورسوارخوب» به غرب تهران رسید
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / موتور و موتور سوار / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / شهردار
پویش «موتورسوارخوب» به غرب تهران رسید
پویش «موتورسوار خوب» با تأکید به وضعیت هر منطقه در زمینه حضور موتورسواران و پیگیری ۴ موضوع آغاز شد.
سلامتی مردم برایم در اولویت است
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
سلامتی مردم برایم در اولویت است
«محمد سهرابی» از نانوایان خیابان «دامپزشکی» است که به تازگی در برنامه «پاک‌کار» (همیار سلامت) فرهنگسرای «کار و تعاون» و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۹ به‌عنوان «همیار سلامت نمونه» انتخاب شده است. چون با شیوع «کرونا» زمینه‌ای را فراهم کرده است تا مشتریان بدون نگرانی بتوانند نان خانه خود را خریداری کنند. او با قرار دادن الکل، دستکش، دستمال و... در نانوایی­اش سبب شده است تا استرس شهروندان کم شود. البته سهرابی از ۱۸ سال پیش کار در نانوایی را آغاز کرده و از همان روزهای نخست فعالیتش، رعایت …
محله‌های منطقه ۹ را از فراز بام‌ها تماشا کنید
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
محله‌های منطقه ۹ را از فراز بام‌ها تماشا کنید
امکان تماشای مکان‌های مختلف شهری با دوربین از منطقه ۹ فراهم می‌شود. شهردار منطقه ۹ با اعلام این خبر گفت: «طرح مشاهده اماکن شهری از ارتفاع به وسیله دوربین (ویوپوینت) به‌عنوان یکی از طرح‌های اجرایی برای سرآمد کردن منطقه ۹ پیشنهاد شد که با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران در حال اجرا است.» «سید مصطفی موسوی» با اشاره به تکمیل شدن این طرح تا دهه‌فجر افزود: «در این طرح، چند دوربین در نقاط مرتفع نصب می‌شود و شهروندان می‌توانند محدوده محله‌ها و فضاهای شهری را تماشا کنند و امیدواریم طرح به‌زودی عملیاتی شود.»
شبکه پزشکی از راه دور در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۴ / استانی-اجتماعی / پزشکی از راه دور
شبکه پزشکی از راه دور در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود
دبیر کارگروه پزشکی از راه دور دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طبق هماهنگی‌ها و پیش بینی‌های انجام شده، شبکه پزشکی از راه دور در کلان منطقه ۹ کشور، در خراسان جنوبی راه‌اندازی می‌شود.
تجلیل و تکریم از خانواده شهید مدافع حرم هادی زاهد در منطقه 9
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / فرهنگسرای رویش / شهدای مدافع حرم / تجلیل از خانواده شهدا
تجلیل و تکریم از خانواده شهید مدافع حرم هادی زاهد در منطقه 9
فرهنگسرای رویش ویژه برنامه مهرآیین را روز شنبه ۱۳ دی در منزل شهید هادی زاهد برگزار می‌کند.
قیمت آپارتمان در مناطق جنوبی تهران + جدول
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / اقتصاد / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / قیمت ملک
قیمت آپارتمان در مناطق جنوبی تهران + جدول
اقتصاد نیوز : تحقیقات میدانی از بازار مسکن در دو منطقه ۹ و ۱۰ که با عنوان مناطق مصرفی واقع در مرز نیمه شمالی و جنوبی تهران شناخته می‌شوند، از عقب‌نشینی برخی مالکان این مناطق از قیمت‌های قبلی حکایت دارد.
«کـاپ» یا فروش نقدی زباله؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / زباله / همشهری محله / تفکیک زباله / منطقه ۹
«کـاپ» یا فروش نقدی زباله؟
سال ۱۳۹۷ بود که طرح «کاپ» یا طرح «کاهش پسماند» با هدف جمع‌آوری سطل‌های روباز زباله شهری در پایتخت و بهبود نمای بصری و افزایش بهداشت محیط‌زیست مطرح شد و خیلی زودتر از آنچه که تصور می‌شد، به تصویب شورای‌شهر تهران رسید.
همدلی و مشارکت شهروندان ضامن موفقیت طرح‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / کروناویروس / همشهری محله / دفاع مقدس / شهرداری / منطقه ۹ / شهردار
همدلی و مشارکت شهروندان ضامن موفقیت طرح‌ها
با نگاهی اجمالی به تاریخ کشور به‌ویژه در یک سده اخیر، نشان می‌دهد که هرگاه وجود خطری برای آحاد جامعه مشخص و ملموس می‌شود، به‌تدریج عزمی جدی برای مقابله با آن از سوی مردم شکل می‌گیرد.
برای یک لقمه نـان
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / پیاده رو
برای یک لقمه نـان
بساط‌گستری و دوره‌گردی، واقعیت دیرین و جدایی‌ناپذیر از بافت محله‌ها و شهرها است
اجرای ۴۱ پروژه شهری در محله‌های منطقه ۹
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
اجرای ۴۱ پروژه شهری در محله‌های منطقه ۹
۴۱ پروژه عمرانی، فرهنگی و ترافیکی در بخش‌های مختلف منطقه ۹ در ۲ مرحله اجرایی می‌شوند. معاون هماهنگی و توسعه امور شهری شهردار منطقه ۹ گفت: «۴۱ پروژه توسعه محله‌ای در سامانه کنترل پروژه منطقه به ثبت رسیده است که این موارد بر اساس خواسته شهروندان، شورایاران و پیگیری دفاتر نوسازی محله‌ها و بررسی کارشناسان در محله‌های مختلف در ۲ مرحله اجرایی می‌شوند.» «مینا شهامت‌نژاد» افزود: «از پروژه‌های شناسایی شده، ۲۵ مورد در مرحله نخست و ۱۶ مورد در مرحله دوم اجرایی می‌شوند که برخی در قالب زیباسازی معابر، رفع مشکل …
احترام به عقاید و باورها موجب نزدیکی ما شده است
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
احترام به عقاید و باورها موجب نزدیکی ما شده است
سحر جعفریان   سال نو میلادی در حالی آغاز می‌شود که تاختن «کرونا» اجرای مراسم مختلف جهانی از جمله برگزاری جشن «کریسمس» را با محدودیت‌هایی روبه‌رو کرده است. اما دیدن کاج‌های تزیین شده و المان‌های سال نو میلادی در گوشه و کنار شهر از جمله منطقه ۹ این امید را می‌دهد که به‌زودی با برچیده شدن بساط کرونا، جشنی بزرگ در راه است. اینها را «روبن اسحاق» هم‌محله‌ای «مسیحی – آشوری» ۶۹ ساله، ساکن محله «مهرآبادجنوبی» می‌گوید که به سبب فراهم آوردن بستر آموزش‌های رایگان ویژه مشاغل صنعتی و اشتغالزایی برای مددجویان …
ساختمان‌های ناایمن منطقه ۹ اخطار می‌گیرند
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
ساختمان‌های ناایمن منطقه ۹ اخطار می‌گیرند
مالکان ساختمان‌های ناایمن منطقه ۹ حتی مراکز دولتی اخطار می‌گیرند. رئیس ستاد ساماندهی شهرداری منطقه ۹ با اعلام این خبر گفت: «با تشکیل کمیته ایمنی در منطقه، بازدیدهای مستمر از ساختمان‌های پر تردد و پرجمعیت منطقه آغاز شده است و در این میان علاوه بر شناسایی ساختمان‌های ناایمن و تأکید به مدیران آنها برای رفع خطر، اخطاریه‌های لازم با هدف ایمن‌سازی ساختمان، صادر می‌شود.» «امین تاجری» با اشاره به اینکه اعضای کمیته را نمایندگان سازمان‌های آتش‌نشانی، ستاد بحران و شهرداری تشکیل می‌دهند، افزود: «در بازدیدها …
راه اندازی نخستین «ویوپوینت» شهری در منطقه ۹
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / شهرداری منطقه 9 تهران / شهرداری تهران / بوستان های تهران
راه اندازی نخستین «ویوپوینت» شهری در منطقه ۹
شهردار منطقه ۹ از راه انداری «ویوپوینت» شهری (مشاهده اماکن شهری از ارتفاع به وسیله دوربین)در بوستان المهدی(عج) خبر داد.
کرونا را در محله‌ها زمینگیر می‌کنیم
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / سلامت / بهداشت عمومی / کروناویروس / همشهری محله / دفاع - بسیج / منطقه ۹ / پایتخت
کرونا را در محله‌ها زمینگیر می‌کنیم
حدود یک سال است ازشیوع ویروس «کرونا» در جهان می‌گذرد.
مسئولیت‌پذیری؛ بهترین هدیه شهروندان به پرستاران
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / کروناویروس / همشهری محله / منطقه ۹ / بیماری - پرستار / بیماری - بیمارستان
مسئولیت‌پذیری؛ بهترین هدیه شهروندان به پرستاران
یکی از تعبیراتی که با پدید آمدن «کرونا» ویروس، شکل گرفت و بر سر زبان‌ها افتاد، تعبیر «مدافعان سلامت» است.
در اعماق مشکلات گودها
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
در اعماق مشکلات گودها
 سحر جعفریان  موضوع گود و گودبرداری یکی از چالش برانگیزترین موضوع‌های شهرسازی پایتخت است که با کش آمدن تهران، شلوغ شدن هرچه بیشتر محله‌ها، افزایش ساخت‌وساز و قدکشیدن ساختمان‌ها، افزایش یافته است. به‌ویژه گودهای ناایمن و دردسرساز که سال‌ها از بلاتکلیفی‌شان می‌گذرد. منطقه ۹ نیز از وجود این گودها بی‌نصیب نمانده و گودهای خیابان‌های «جرجانی» و «هاشمی» را بیش از یک دهه در خود جای داده است. این بلاتکلیفی و رهاشدگی‌های خطرآفرین سبب گلایه اهالی شده است که در این گزارش به بررسی دلایل آن پرداخته‌ایم. محله …
برای شهری بهتر تو هم داوطلب شو
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / شهردار / شورای شهر
برای شهری بهتر تو هم داوطلب شو
بیشتر از نیم قرن است که از نامگذاری روزی با عنوان روز «داوطلبانه» یا روز ملی «داوطلب‌های اجتماعی» می‌گذرد.
اهدای گلدان به مراکز درمانی
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / درمان درمانگاه / کروناویروس / همشهری محله / منطقه ۹
اهدای گلدان به مراکز درمانی
«سحر نوری» از بانوان فعال ساکن محله «هاشمی» است که تا پیش از شیوع ویروس «کرونا» به درمانگاه‌های مختلف رفته و با بررسی محیط، برای ارتقای زیبایی درمانگاه‌ها با هزینه شخصی و با مشارکت خیّران و دوستان اقدام به جانمایی گلدان‌های گل و نقاشی دیواری می‌کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
فروشندگان مسکن ۵.۵ درصد قیمت‌ها را پایین آوردند
روند نزولی قیمت مسکن شهر تهران در دو هفته اخیر ادامه یافته و آمار از کاهش ۵.۵ درصدی نرخ‌های پیشنهادی حکایت دارد. آخرین داده‌های به دست آمده از قیمت‌های پیشنهادی مسکن در شهر تهران نشان‌دهنده افت ۵.۵ درصدی نرخ‌هاست. در عین حال از ۸ تا ۲۱ آذر ماه تمایل برای فروش در مقایسه با دو هفته قبل از آن ۱۳.۵ درصد افزایش یافته است. از بین ۱۱ منطقه پرتقاضا که به نوعی بورس بازار مسکن محسوب می‌شوند بیشترین افت قیمت در منطقه ۸ به میزان ۱۷ درصد رخ داده و در عین حال در منطقه 7 نرخ‌های پیشنهادی ۷.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. در هر دو منطقه مذکور عرضه مسکن به ترتیب ۱۷ و ۱۶ درصد در مقایسه با دو هفته قبل از آن کاهش یافته است. اطلاعات به دست آمده از سامانه «کیلید» که تغییرات …
تولد ققنوس از دل درخت خشکیده
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / هنر
تولد ققنوس از دل درخت خشکیده
آنجا که ظرافت و لطافت هنر با ناموزونی و سختی برخی پدیده‌های شهری گره می‌خورد، اثری مانا و زیبا خلق می‌شود.
برج آزادی از آبگرفتگی در امان می‌ماند
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / سیل / منطقه ۲۱ / منطقه ۵ / همشهری محله / منطقه ۹ / برج آزادی
برج آزادی از آبگرفتگی در امان می‌ماند
خسارت‌های ناشی از آبگرفتگی و نفوذ آب به زیرساخت‌ها و سازه‌های برج «آزادی» کنترل می‌شود.
میدان هاشمی احیا می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
میدان هاشمی احیا می‌شود
میدان «هاشمی» در فضایی به وسعت ۲ هزار‌مترمربع به‌عنوان مرکز اجرای برنامه‌های مختلف احیا می‌شود. شهردار منطقه ۹ با اعلام این خبر گفت: «یکی از پروژه‌های اولویت‌دار و انسان محور منطقه، احیای میدان هاشمی است. چراکه این میدان در گذشته به وسعت هزار‌مترمربع وجود داشت و افراد زیادی زیر درختان و بوستان آن گردهم می‌آمدند. اما پس از مدتی با ساخت بزرگراه «یادگار امام» (ره) هویت آن تا حدودی تغییر کرد. به همین دلیل، طرح احیای هویت میدان هاشمی در وسعت ۲ هزار‌مترمربع آغاز شد.» «سید مصطفی موسوی» با اشاره به افتتاح …
پسماند بدهید، ماسک بگیرید
۱۳۹۹/۰۹/۲۴
پسماند بدهید، ماسک بگیرید
شهروندان منطقه ۹ در ازای تحویل پسماندهای خشک، ماسک و اقلام بهداشتی دریافت می‌کنند. معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهردار منطقه ۹ گفت: «با اجرای طرحی با هدف تفکیک پسماند از مبدأ و با شعار «با تفکیک پسماند خشک کرونا را شکست دهیم» زمینه‌ای فراهم شد تا شهروندان منطقه در ازای تحویل زباله‌هایی مانند کاغذ، پلاستیک، شیشه و... بتوانند ماسک و اقلام بهداشتی دریافت کنند.» «مصطفی دینی» با اشاره به اینکه ۱۲ غرفه در منطقه فعالیت می‌کنند، افزود: «با اجرای این طرح نه تنها تفکیک پسماندها از مبدأ انجام می‌شود بلکه …
افزایش ۶.۶ درصدی جمعیت شهر تهران طی ۵ سال
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
افزایش ۶.۶ درصدی جمعیت شهر تهران طی ۵ سال
منطقه چهار با ٩١٩ هزار و یک نفر (١٠,۶ درصد) و منطقه ٩ با ١٧۴ هزار و ٢٣٩ نفر (٢.٠ درصد) به ترتیب پرجمعیت‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین مناطق شهر تهران بوده‌اند.
فضای نشاط برای شهروندان منطقه ۹ با «نت پاییزی»
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / فصل پاییز / شهرداری منطقه 9 تهران / تاب آوری
فضای نشاط برای شهروندان منطقه ۹ با «نت پاییزی»
برنامه ای با عنوان «نت پاییزی» در آخرین پاییز قرن، با حضور شهروندان و جمعی از مدیران شهری در خیابان اجتماعی منطقه ۹ برگزار شد.
نیازهای ضروری شهروندان در اولویت باشد
۱۳۹۹/۰۹/۲۱ / همشهری محله / منطقه ۹ / شهر
نیازهای ضروری شهروندان در اولویت باشد
فضاهای عمومی هر شهر از جمله اماکن پر ترددی هستند که برای فراهم آوردن رفاه و نشاط شهروندان در آن به اجرای طرح‌ها ‌و پروژه‌های شهری مؤثر نیاز است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
کوچه رنگی در دل پایتخت
کوچه رنگی طرحی است که در قالب پروژه محله رنگی در منطقه ۹ اجرا شده و قرار است کوچه‌های دیگری در این محل نیز رنگ‌آمیزی شود. به علت فرسودگی زیاد کوچه شهید «خسرو قدیانی» برای اجرای اولین پروژه انتخاب شده و قرار است شهرداری این طرح را در سایر نقاط شهر به اجرا بگذارد. در این پروژه که با هدف دوستی در محلات تهران دنبال می‌شود، ابتدا دیوارهای سیمانی کهنه تعمیر و به رنگی درمی‌آیند که اهالی محل آن را انتخاب کرده‌اند و پس از آن کودکان و نوجوانان محل می‌توانند کف آسفالت کوچه را هم بر اساس طرح‌هایی که انتخاب شده است، رنگ‌آمیزی کنند.
تصاویر | کوچه رنگی در دل پایتخت ؛ پاییز این کوچه تهران دیدنی است
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / تهران / شهر / منطقه ۹ / تهران / شهر / منطقه ۹
تصاویر | کوچه رنگی در دل پایتخت ؛ پاییز این کوچه تهران دیدنی است
کوچه رنگی طرحی است که در قالب پروژه محله رنگی در منطقه ۹ اجرا شده و قرار است کوچه‌های دیگری در این محل نیز رنگ‌آمیزی شود.
محوطه «برج آزادی» بزرگترین میدانگاه تهران می شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
محوطه «برج آزادی» بزرگترین میدانگاه تهران می شود
شهردار منطقه ۹ گفت: محوطه مجموعه برج و میدان آزادی مهمترین و بزرگترین پلازای (میدانگاه) شهر تهران می شود.
عملیات لوله‌رانی در ضلع شرقی بزرگترین میدان پایتخت | آب‌گرفتگی‌ها رفع می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / میدان‌ آزادی
عملیات لوله‌رانی در ضلع شرقی بزرگترین میدان پایتخت | آب‌گرفتگی‌ها رفع می‌شود؟
عملیات لوله‌رانی میدان آزادی به منظور ساماندهی و جمع‌آوری آب‌های سطحی بزرگراه محمدعلی جناح بر اساس گزارش شهرداری منطقه ۹ تهران در حال اتمام است.
انتقال فرودگاه مهرآباد به نقطه توسعه پایتخت تبدیل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / شهرداری تهران / شهر تهران / شهرداری منطقه نه تهران / پرسش از خبر
انتقال فرودگاه مهرآباد به نقطه توسعه پایتخت تبدیل می‌شود؟
تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۹ با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد طی سال‌های آینده از شهر تهران خارج می‌شود، اعلام کرد: فضای به نسبت وسیع این فرودگاه در آینده به مهمترین نقطه توسعه پایتخت تبدیل خواهد شد.
تخلیه فاضلاب انسانی در کانال آب‌های سطحی!
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / همشهری محله / منطقه ۹ / آبفا - آب و فاضلاب / شهر
تخلیه فاضلاب انسانی در کانال آب‌های سطحی!
فاضلاب انسانی یکی از خطرناک ترین آلاینده های زیست محیطی است که باید به صورت اصولی دفن شود، چرا که این آلودگی منشا بیماری های میکروبی و ویروسی بسیاری می شود.
محله زیبای مــن
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / زیبا سازی / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / نقاشی - نقاشان
محله زیبای مــن
یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های سنجش کیفیت محیط‌های محلی و شهری، نمای همگون و به دور از آلودگی‌های بصری است.
برج سپید را دریابیم
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / تلویزیون مجری / همشهری محله / منطقه ۹ / برج آزادی
برج سپید را دریابیم
در روزهای اخیر، پس از ۵۰ سال برای نخستین بار به برج «آزادی» رفتم و بدون اغراق شگفت‌زده شدم.
داستان چیپس چوب
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / منطقه ۲۱ / منطقه ۲۲ / منطقه ۵ / همشهری محله / گیاهان و درختان / منطقه ۹
داستان چیپس چوب
فصل خواب زمستانی درختان از راه رسیده است و برگ‌ها ی زرد و قرمز با شاخه سار خشکیده، نوید یک خواب راحت را می‌دهد.
عکس روز
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
عکس روز
کوچه رنگی پروژه‌ای است که در قالب طرح محله رنگی در منطقه ۹ اجرا شد و قرار است در دیگر محله ها نیز اجرا شود.    عکس: ایرنا، حسین ریاضی
ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران تا بهار ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / شهرداری / منطقه ۹ / تهران
ساخت بزرگترین بوستان دوستدار کودک تهران تا بهار ۱۴۰۰
نخستین و بزرگترین بوستان دوستدار کودک در محدوده پادگان جی و خیابان اجتماعی استاد معین و در نزدیکی دو محله شهید دستغیب و امامزاده عبدالله منطقه ۹ تهران تا بهار ۱۴۰۰ ساخته می‌شود.
ببینید | طرحی تحسین‌برانگیز از شهرداری تهران؛ کوچه رنگی پیام‌آور دوستی
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / نقاشی / دیدنی‌های روز / شهر تهران
ببینید | طرحی تحسین‌برانگیز از شهرداری تهران؛ کوچه رنگی پیام‌آور دوستی
کوچه رنگی پروژه‌ای است که در قالب طرح محله رنگی (دوستی) در منطقه ۹ اجرا شده و قرار است کوچه‌های دیگری در این محل نیز رنگ‌آمیزی شوند. منبع: ایرنا
تصاویر: کوچه رنگی
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تصاویر: کوچه رنگی
کوچه رنگی پروژه‌ای است که در قالب طرح محله رنگی (دوستی) در منطقه ۹ اجرا شده و قرار است کوچه‌های دیگری در این محل نیز رنگ‌آمیزی شوند. در این پروژه که با هدف دوستی در محلات پرخطر دنبال می شود، ابتدا دیوارهای سیمانی کهنه تعمیر و به رنگی در می آیند که اهالی محل آن را انتخاب کرده اند و پس از آن کودکان و نوجوانان محل می‌توانند کف آسفالت کوچه را هم بر اساس طرح هایی که انتخاب شده رنگ آمیزی کند.
مرز پرگهر
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / رنگ آمیزی / کودکان و نوجوانان / zwnj / کوچه / رنگی
مرز پرگهر
کوچه رنگی پروژه‌ای است که در قالب طرح محله رنگی (دوستی) در منطقه ۹ اجرا شده و قرار است کوچه‌های دیگری در این محل نیز رنگ‌آمیزی شوند.
قیمت اجاره خانه در منطقه 9 تهران/ کاهش قیمت ها کلید خورد
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / اجاره‌نشینی / بازار مسکن تهران
قیمت اجاره خانه در منطقه 9 تهران/ کاهش قیمت ها کلید خورد
دنیای‌اقتصاد نوشت : به‌رغم شروع کاهش سطح قیمت‌های پیشنهادی فروش آپارتمان در بازار معاملات مسکن شهر تهران در مناطق مختلف از جمله مناطق مصرفی، سطح اجاره‌بهای پیشنهادی مالکان به مستاجران در مناطق مصرفی نسبت به ماه‌های قبل تغییر محسوسی نداشته است.
نرخ رهن و اجاره در یکی از مناطق پرتقاضای تهران+عکس
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / اقتصاد / پایتخت / شهر تهران / مسکن / منطقه
نرخ رهن و اجاره در یکی از مناطق پرتقاضای تهران+عکس
اقتصاد نیوز : منطقه ۹ شهر تهران یکی از مناطق پرتقاضای مصرفی نیمه‌جنوبی پایتخت است که همواره بخش قابل‌توجهی از تقاضای خرید و اجاره مسکن در این منطقه وارد شده و تمرکز یافته‌اند.
طرح تفصیلی مناطق ۹ و ۲۱ نیازمند بازنگری است
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / منطقه ۲۱ / منطقه ۲۲ / حمل و نقل / منطقه ۵ / همشهری محله / منطقه ۹ / شورای شهر
طرح تفصیلی مناطق ۹ و ۲۱ نیازمند بازنگری است
پروژه‌های عمرانی خرد و کلان فراوانی در سال‌های اخیر در محدوده غربی تهران اجرا شده است که برخی از آنها کارکرد و اثرگذاری فرا منطقه‌ای و حتی فراتر از شهر تهران داشته‌اند.
مزرعه خانوادگی در پاتوق مخبر
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / همشهری محله / منطقه ۹ / بوستان / خانواده
مزرعه خانوادگی در پاتوق مخبر
نمای فیزیکی، اجتماعی و نمادین هر شهر و محله باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که ضمن ایجاد رفاه حال شهروندان، امنیت را به‌عنوان ضروری‌ترین عامل پویایی شهر و محله نیز تأمین کند.
ورزش، بهانه‌ای برای مهرورزی
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / کروناویروس / همشهری محله / منطقه ۹ / ورزش
ورزش، بهانه‌ای برای مهرورزی
جغرافیای فعالیت‌هایشان به پیش از «کرونا» و پس از کرونا تقسیم می‌شود.
افتتاح بازار میوه وتره‌بار محله امامزاده عبدالله(ع)
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / شهردار / میوه و تره بار / امامزاده
افتتاح بازار میوه وتره‌بار محله امامزاده عبدالله(ع)
پنجمین بازار میوه وتره‌بارمنطقه 9 در خیابان «جرجانی»، پس از یک سال پیگیری، افتتاح شد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / استان گیلان / بارش برف / زمستان / سرما / گاز
آمادگی منطقه 9 گیلان برای فصل سرما
اولین جلسه هم‌اندیشی و هم‌افزایی با شرکت گاز استان گیلان جهت آمادگی کامل برای ورود به فصل سرما با حضور مدیر منطقه 9 و مدیرعامل شرکت گاز گیلان و معاونین برگزار شد. مقدم بیگلریان، مدیر منطقه اظهار کرد:
خط لوله «دامغان- کیاسر- نکا» به لوله گاز شمال متصل شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
خط لوله «دامغان- کیاسر- نکا» به لوله گاز شمال متصل شد
ساری- مدیر منطقه ۹ عملیات انتقال گاز از اتصال نهایی خط لوله ۴۲ اینچ «دامغان- کیاسر- نکا» به خطوط لوله ۳۰ اینچ شمال کشور خبر داد.
رفع مشکلات ۳۵۰۰ مشترک در مانور تعمیرات شبکه برق شرق اصفهان
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / استانی-اقتصادی / برق / شبکه برق‌رسانی / نگهداری و تعمیرات
رفع مشکلات ۳۵۰۰ مشترک در مانور تعمیرات شبکه برق شرق اصفهان
فرمانده مانور سراسری تعمیرات شبکه برق شرق اصفهان گفت: با اجرای مانور تعمیرات بر روی فیدر ۴ قلعه شور در محدوده برق منطقه ۹ شرکت توزیع برق اصفهان شاهد تاب آوری شبکه و کاهش خاموشی ها خواهیم بود.
نوسازی پیکانشهر روی میز مدیران شهری
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / منطقه ۲۲ / همشهری محله / شهرداری / منطقه ۹ / شورای شهر
نوسازی پیکانشهر روی میز مدیران شهری
شهرک «پیکانشهر» در منطقه ۲۲، سال ۱۳۴۶ به‌عنوان مکانی برای اسکان کارگران شرکت خودروسازی ساخته شد.
۲۹هزار یار مهربان در پاتوق‌های کاغذی
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / همشهری محله / منطقه ۹ / کتابخانه، کتابخوانی، کتابداری / پایتخت
۲۹هزار یار مهربان در پاتوق‌های کاغذی
فعالیت مستمر و به‌روز کتابخانه‌ها و مراکز فروش کتاب در محله‌ها، یکی از شاخصه‌های سنجش کیفیت سرانه‌های شهری در گروه آموزش و فرهنگ است.
ضیافت رنگ‌ها
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / همشهری محله / منطقه ۹ / نقاشی - نقاشان
ضیافت رنگ‌ها
منطقه ۹ پایتخت با بیش از ۴۸‌درصد فرسودگی بافت‌های ریزدانه از نظر تراکم پلاک‌های فرسوده تهران در جایگاه دوم قرار گرفته است.
مدیریت شهری به سبک اصلاح‌طلبان/ وقتی آقازاده وزیر کشور اصلاحات در کوچه‌های تهران تمرین نقاشی می‌کند! +تصاویر
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / مصطفی موسوی لاری / دولت اصلاحات / شهرداری / کفتار / محمد نوریزاد / سید محمد خاتمی / عبدالله نوری / اصلاح‌طلبان / معین / آقازاده
مدیریت شهری به سبک اصلاح‌طلبان/ وقتی آقازاده وزیر کشور اصلاحات در کوچه‌های تهران تمرین نقاشی می‌کند! +تصاویر
با وجود پروژه‌های معطل مانده‌ای مانند امتداد اتوبان یادگار امام، ساماندهی بافت فرسوده فرودگاه مهرآباد، مشکلات فراوان ترافیکی در منطقه ۹، موسوی لاری مشغول نقاشی کوچه‌های این منطقه است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
تصویر ماه
عکس‌های خبری همواره خودشان را به روزنامه تحمیل می‌کنند. تردیدی نیست برای انتخاب عکس‌های برتر ماه هم باید سوژه‌های پرمخاطب ‌ماه را بررسی کرد. با این حال در حاشیه برنامه‌های خبری، گاهی تصاویری متفاوت از فضای شهری و طبیعت هم خودنمایی می‌کنند. عکس‌های منتشرشده در این صفحه، با چنین رویکردی از میان عکس‌های آبان99 توسط گروه عکس روزنامه همشهری انتخاب شده‌اند.  در این روزهای سرد کرونازده بیش از هر زمانی به رنگ و تصاویر گرم نیاز داریم. این عکس تصویری از کوچه شهید قدیانی، واقع در منطقه 9شهرداری تهران است …
کتابخوانی ضروری‌ترین ابزار توسعه جامعه
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
کتابخوانی ضروری‌ترین ابزار توسعه جامعه
یکی از ضروری‌ترین ابزار توسعه جوامع در حوزه فرهنگی، «کتاب» و «مطالعه» است که در روزگار همه‌گیری «کرونا» و شکل‌گیری ابعاد تازه‌ای از «فردگرایی»، اهمیت دو صد چندان یافته است. همچنان که دشواری دسترسی و بهره‌وری کتابخانه‌های محلی و عمومی در روزهای کرونازده، انواع خدمات اینترنتی کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌های خانگی را جایگزین کرده است. البته این جایگزینی در همه محله‌ها و مناطق به یک نسبت استاندارد اجرایی نشده است. منطقه ۹ در یکی از غربی‌ترین مناطق پایتخت، مثال روشنی بر فقر سرانه‌های فرهنگی (کتابخانه و …
برسد به دست شهردار
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
برسد به دست شهردار
سحر جعفریان اوایل دهه ۸۰ بود که موضوع آموزش‌های شهروندی در پایتخت به‌عنوان نیاز اصلی کلانشهرها مطرح شد و خیلی زود نهادها و ارگان‌های مرتبط با آن در سیستم‌های مدیریت شهری و محله‌ای، جایی برای خود باز کردند. چراکه ارائه اطلاعات و آگاهی برای بهتر زیستن در محله‌هایی که روز به روز مرزهایشان گسترش پیدا می‌کند، نقش مهم و تأثیرگذاری دارد و چه بهتر که این آموزش‌ها از سنن پایه آغاز شود. مانند طرح «نامه به یک شهردار» که به تازگی در منطقه ۹ اجرا شده تا با مشارکت دادن کودکان و نوجوانان در شناسایی معضلات شهری …
همشهری TV | ضیافت رنگ‌ها در کوچه دوستی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / همشهری تی وی
همشهری TV | ضیافت رنگ‌ها در کوچه دوستی
اهالی این کوچه در منطقه ۹ تهران در خانه‌هایشان را که باز می‌کنند قدم در یک تابلوی نقاشی بزرگ می‌گذارند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
9 کلنگ زنی و افتتاحیه ویژه در نهم آذرماه در منطقه 9 شهرداری اصفهان
اصفهان-بهروز راعی : مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پروژه دوم اصلی در منطقه 9 ایجادلوپ گردشگری گل و گیاه است، ادامه داد: یکی از پتانسیل های منطقه گلخانه های خیابان های قدس، بهشت و شهید حجازی است که تبدیل یک یا چند خیابان به میدانگاهی برای گردشگری گل و گیاه می تواند برای مردم اثربخشی داشتهو شرایط تعاملی بین افراد خانواده ها را افزایش دهد.رفیعی تصریح کرد: یکی دیگر از طرح های منطقه، ایجاد گذر ارگانیک است؛ در شهر اصفهان راسته های متفاوتی مثل لوازم صوتی و تصویری، خوار و بار و ..... وجود دارد اما ایجاد گذر ارگانیک با ماهیت منطقه 9 سنخیت دارد و فعالیت های مختلفی در زیرمجموعه این گذر پیش بینی شده است. وی افزود: در روز نهم آذرماه 99 همزمان با افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه منطقه …
اجرای عملیات پخش آسفالت در گذرهای بافت های فرسوده کلید خورد
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / سازمان نوسازی شهر تهران / شهرداری تهران / علی اکبری / آسفالت معابر / بافت فرسوده
اجرای عملیات پخش آسفالت در گذرهای بافت های فرسوده کلید خورد
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: پیرو تفاهم نامه همکاری مشترک دولت و شهرداری ، تهیه و پخش آسفالت در معابر بافت فرسوده نیازمند آسفالت،در کوچه های نیازمند آسفالت در منطقه 9 عملیاتی شد.
بفرمایید آب گوارای سد امیرکبیر
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / منطقه ۲۱ / منطقه ۲۲ / منطقه ۵ / همشهری محله / منطقه ۹ / منطقه ۱۸ / سد
بفرمایید آب گوارای سد امیرکبیر
فاز نخست بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه خاورمیانه در تهران، پس از گذشت ۱۱ سال به بهره‌برداری رسید.
ببـار بـاران  ما آماده‌ایم
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / منطقه ۲۱ / منطقه ۲۲ / زباله / منطقه ۵ / همشهری محله / منطقه ۹
ببـار بـاران ما آماده‌ایم
بی‌سبب نیست که برخی کارشناسان شهری، تهران را یک ده بزرگ می‌دانند، چراکه گاهی اوقات، نبود زیرساخت‌های کافی مانند شبکه دفع آب‌های سطحی، مشکلاتی ایجاد می‌کند که حل آن به آسانی امکان‌پذیر نیست.
کمین قاتل خاموش در خانه‌های کوچک
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / مرگ / همشهری محله / گاز / منطقه ۹ / بخاری
کمین قاتل خاموش در خانه‌های کوچک
روزهای سرما که از راه می‌رسد، حوادث مربوط به گازگرفتگی هم بیشتر می‌شود. حوادثی که زمینه بروز آن در محله‌های دارای بافت‌های فرسوده و ریزدانه با سیستم‌های گرمایشی کهنه فراهم است.
تردد از خیابان حبیب اله تا میدان آزادی با دوچرخه
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تردد از خیابان حبیب اله تا میدان آزادی با دوچرخه
 تردد شهروندان با دوچرخه از خیابان شهید حبیب اله تا میدان آزادی با دوچرخه آسان می‌شود. سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری منطقه 9گفت: «یکی از مشکلات شهروندان برای رسیدن به میدان آزادی نبود جای پارک و‌گاه ترافیک سنگین بود به همین دلیل افراد خودروهای خود را در خیابان‌های منتهی به میدان پارک می‌کردند و پیاده وگاه با تاکسی به مسیر ادامه می‌دادند، برای رفع این مشکل عملیات ساخت مسیر دوچرخه‌سواری به طول هزارو 50‌متر از چندی پیش در محدوده خیابان شهید حبیب اله تا میدان آزادی آغاز شد و اکنون به مراحل …
کوچه های رنگی در طرح محله دوستی منطقه۹
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
کوچه های رنگی در طرح محله دوستی منطقه۹
کوچه خسرو قدیانی در محله دستغیب منطقه ۹ با مشارکت اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.
بازدید شهردار تهران از کوچه رنگی پایتخت | شهر رنگی به روایت پیروز حناچی
۱۳۹۹/۰۸/۱۶ / شهرداری / منطقه ۹ / پیروز حناچی / تهران
بازدید شهردار تهران از کوچه رنگی پایتخت | شهر رنگی به روایت پیروز حناچی
رنگ تهران خاکستری است اما شاید بتوان با تشویق شهروندان از استفاده از رنگ‌های مختلف، روحیه آنان را نیز بالا برد. این یکی از اهداف کم هزینه و پربازده شهرداری تهران است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲ / جهان / زمستان / سبک زندگی / گاز / محیط زیست
برگزاری جلسه عملیاتی منطقه 9 عملیات انتقال گاز
جلسه عملیاتی منطقه 9 با حضور مدیر، معاونین، روسای واحدهای ستادی و روسای ایستگاه‌های تاسیسات تقویت فشار گاز و م
منطقه ۲۲ پر از خیابان و میدان بی‌نام است
۱۳۹۹/۰۸/۰۹ / منطقه ۲۱ / منطقه ۲۲ / همشهری محله / منطقه ۹ / خیابان / پایتخت
منطقه ۲۲ پر از خیابان و میدان بی‌نام است
«خیابان امیرکبیر به خیابان شهیدان سلامت تغییر نام یافت.» خبر مختصر و کوتاه بود، اما به سرعت در گروه‌های مجازی منطقه ۲۲ منتشر شد و واکنش‌های بسیاری از شهروندان، شورایاران و ساکنان منطقه را برانگیخت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •