سه شنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 28 January, 2020
کلوت شهداد
تصاویری از زیبایی های شگفت انگیز شهداد
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / عکس
تصاویری از زیبایی های شگفت انگیز شهداد
کلوت شهداد کرمان به عنوان یک جاذبه ی منحصر به فرد و طبیعی ایران شناخته میشود . چشم انداز ماورایی و وهم آلود کلوت های شهداد سالانه توریست های بسیاری را از داخل و خارج از کشور به سمت خود جذب می کند.نکته حائر اهمیت در خصوص کلوت شهداد کرمان که آن را در سراسر جهان بر سرزبان ها انداخته است، دارا بودن بالاترین درجه حرارتی کره زمین می باشد. به عبارت ساده تر منطقه شهداد در کرمان به عنوان گرم ترین نقطه کره زمین شناخته شده است، همچنین علاوه بر این بخشی از دشت لوت در میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.
توریست سوئیسی : جاذبه های کم نظیر گردشگری کرمان غافلگیرم کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / فرهنگی و هنری
توریست سوئیسی : جاذبه های کم نظیر گردشگری کرمان غافلگیرم کرد
کرمان - ایرنا - لولا برناردونی( Lola Bernardoni) گردشگر سوئیسی که برای اولین بار و بمنظور دیدن کلوت های شهداد و تجربه طلوع و غروب در کویر به کرمان سفر کرده ، جاذبه های طبیعی کرمان را کم نظیر خواند و گفت: از دیدن این همه جذابیت های متنوع طبیعی و تاریخی متحیر و غافلگیر شدم .
  گردشگری  کرمان  جاذبه توریستی  شهداد
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / سیاسی
(تصاویر) «کلوت شهداد» گرم‌ترین نقطه کره زمین
نکته حائر اهمیت در خصوص کلوت شهداد کرمان که آن را در سراسر جهان بر سرزبان‌ها انداخته است، دارا بودن بالاترین درجه حرارتی کره زمین می‌باشد.
  کلوت شهداد  گرم ترین نقطه زمین  تصاویر
عکس / کلوت زیبای شهداد در دشت لوت
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / عکس
عکس / کلوت زیبای شهداد در دشت لوت
کلوت های شهداد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ / عکس
کلوت های شهداد
ایرنا- کرمان- کویر لوت به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در ۲۷ تیرماه سال ۱۳۹۵ از سوی کمیته جهانی یونسکو در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید، قسمت عمده این کویر در استان کرمان قرار دارد، بخش شهداد آن در ۹۰ کیلومتری کرمان و دروازه ورود به بیابان لوت است، محوطه های باستانی، کلوت های شهداد، طبیعت بکر و پوشش منحصر بفرد گیاهی به عنوان یکی از جاذبه های این منطقه به شمار می رود.عکاس/ابوذر احمدیزاده
کلوت های شهداد با ثبت میراث جهانی در استان کرمان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ / عکس
کلوت های شهداد با ثبت میراث جهانی در استان کرمان
ایرنا- کرمان- کویر و کلوت های شهداد از زیباترین و بی‌نظیر ترین جاذبه‌های طبیعی ایران و جهان است، این پدیده‌های زیبا به دلیل جذابیت خاص خود عنوان چهارمین جاذبه طبیعی جهان را به خود اختصاص داده‌اند.5054