پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
جهش تولید
۳ ساعت قبل
اعلام فوری‌ترین مسئله اقتصاد کشور از سوی رهبر انقلاب
حساب کاربری منتسب به رهبر معظم انقلاب در توئیتی نوشت: از مسائل فوری اقتصاد کشور، هدایت نقدینگی است. نقدینگی برای اقتصاد کشور یک خطر بزرگ است اما همین را می‌شود تبدیل کرد به سود. اگر بتوانیم این نقدینگی را به سمت تولید هدایت بکنیم نه فقط دیگر ضرر ندارد بلکه سودمند هم خواهد بود؛ و این کار ممکن است. این توئیت با هشتگ جهش تولید منتشر شده است.
۶۱ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان سمنان واگذار شده است
۶ ساعت قبل / حسن آل بویه / سمنان / واحد های صنعتی / شهرک های صنعتی استان سمنان / کارخانه های صنعتی
۶۱ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان سمنان واگذار شده است
سمنان- مدیرکل شهرک های صنعتی سمنان گفت: در سه ماهه اول سال جاری و با توجه به شعار سال یعنی جهش تولید ۶۱ هکتار زمین در شهرک‌های صنعتی استان برای متقاضیان و سرمایه گذاران واگذار شده تا در آن واحدهای صنعتی احداث شود.
رشد ۶۷ درصدی تولید آلومینیوم تا پایان تیر ماه
۷ ساعت قبل / تولید آلومینیوم / وزارت صنعت، معدن و تجارت / صنایع معدنی
رشد ۶۷ درصدی تولید آلومینیوم تا پایان تیر ماه
آلومینیوم در سال جهش تولید، همچنان بالاترین رقم رشد تولید را در بین تولیدات شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در اختیار دارد. تولید شمش این محصول طی چهار ماه ابتدای امسال با رشد ۶۷درصدی همراه شد.
۴۸۰۰ شغل با جهش تولید در مازندران ایجاد می شود
۸ ساعت قبل / محمد باقر نوبخت / سازمان برنامه و بودجه / جهش تولید
۴۸۰۰ شغل با جهش تولید در مازندران ایجاد می شود
ساری- معاون رئیس جمهور و رئیس سازان برنامه و بودجه گفت: چهار هزار و ۸۰۰ اشتغال جدید امسال در مازندران با جهش و رونق تولید ایجاد می شود.
درخشش شاخص‌های اقتصادی استان یزد در سخت‌ترین شرایط
۱۰ ساعت قبل / جهش تولید / یزد / اقتصاد مقاومتی / کارآمدی دولت / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
درخشش شاخص‌های اقتصادی استان یزد در سخت‌ترین شرایط
یزد - ایرنا - معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان یزد گفت: با وجود تحریم‌ها و مشکلات متعددی که در سال‌های اخیر اقتصاد کشور با آن مواجه بوده، شاخص‌های اقتصادی استان یزد مبین رویکردی باثبات و پایدار است که نتیجه آن درخشش این استان در برخی شاخص‌های اقتصادی در سطح کشور است.
پیش‌نیاز جهش تولید، بخش خصوصی کارآمد با محوریت تشکل‌های اقتصادی است
۱۰ ساعت قبل / غلامحسین شافعی / بخش خصوصی / اتاق بازرگانی ایران / جهش تولید
پیش‌نیاز جهش تولید، بخش خصوصی کارآمد با محوریت تشکل‌های اقتصادی است
شافعی، رئیس اتاق ایران، مهم‌ترین ابزار و پیش‌نیاز شکوفایی اقتصادی را تحقق جهش تولید و توسعه صادرات غیرنفتی دانست که باید توسط بخش خصوصی کارآمد و با محوریت تشکل‌های اقتصادی به انجام برسد.
تحقق برخی اهداف جهش تولید در استان فارس
۱۰ ساعت قبل / استانی-سیاسی / جهش تولید / فارس / آزادراه شیراز- اصفهان / سازمان مدیریت و برنامه ریزی / وزارت دفاع
تحقق برخی اهداف جهش تولید در استان فارس
استاندار فارس خاطرنشان کرد که با بهره برداری از واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی که سال‌ها آرزوی مردم فارس بود، می توان گفت که جهش تولید در بخش صنعت فارس محقق شده است.
حجم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران سه برابر شده است
۱۲ ساعت قبل / سرمایه گذاری خارجی / یزد / سرمایه گذاری / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
حجم سرمایه‌گذاری خارجی در ایران سه برابر شده است
یزد - ایرنا - مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، گفت: با وجود اعمال شدیدترین تحریم‌ها و شرایط خاص کشور، شاهد تداوم حضور سرمایه گذاران در ایران هستیم و حجم سرمایه گذاری خارجی در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل سه برابر شده است.
جهش تولید و فروش شرکت صنایع تجهیزات نفت و خودکفائی در تحریم‌ها
۱۴ ساعت قبل / کریسمس / نفت / وزارت نفت / سیاست / تحریم ها
جهش تولید و فروش شرکت صنایع تجهیزات نفت و خودکفائی در تحریم‌ها
مدیرعامل شرکت صنایع تجهیزات نفت گفت : در راستای سیاست‌های وزارت نفت و خودکفائی کشور در سال جهش تولید، گام‌های موثری در تولید، فروش و تامین تعهدات برداشته ایم.
تولید و توزیع ۱.۵ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تا پایان سال
۱۵ ساعت قبل / رونق تولید / لوازم خانگی / جهش تولید
تولید و توزیع ۱.۵ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تا پایان سال
تهران- ایرنا- سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، یکی از واحدهای تولیدی بزرگ کشور تا پایان امسال یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه لوازم‌خانگی ارزان تولید و در اختیار گروه‌های هدف قرار می‌دهد.
سخنان «مدرس خیابانی» در مجلس شورای اسلامی
۱۵ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / رای اعتماد / وزارت صنعت معدن و تجارت / جهش تولید / مجلس یازدهم / حسین مدرس خیابانی
سخنان «مدرس خیابانی» در مجلس شورای اسلامی
«حسین مدرس‌خیابانی»، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، امروز (چهارشنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با ارائه‌ برنامه‌های خود برای اداره وزارت صمت و در دفاع از صلاحیت خودگفت: راه نجات کشور در تولید و صادرات و تمرکز روی استان‌های مرزی است. همچنین امروز در حال تجربه اقتصاد بدون نفت هستیم.
مدرس‌خیابانی: در حال تجربه اقتصاد بدون نفت هستیم
۱۵ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / جهش تولید / حسین مدرس خیابانی / صادرات غیر نفتی
مدرس‌خیابانی: در حال تجربه اقتصاد بدون نفت هستیم
تهران- ایرنا- وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: راه نجات کشور در تولید و صادرات و تمرکز روی استان‌های مرزی است. همچنین امروز در حال تجربه اقتصاد بدون نفت هستیم.
زنگنه: حضور مدرس خیابانی در وزارت صنعت با جهش تولید منافات دارد
۱۶ ساعت قبل / نمایندگان مجلس / مجلس / وزارت صنعت و معدن
زنگنه: حضور مدرس خیابانی در وزارت صنعت با جهش تولید منافات دارد
نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد ما در دست مافیاهای مختلف صنعت، معدن و کالاهای اساسی است، گفت: حضور مدرس خیابانی در وزارت صنعت با جهش تولید منافات دارد.
تنها راه نجات اقتصاد توجه به بخش مردمی تعاون است
۱۶ ساعت قبل / البرز محمدی / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / شرکت های تعاونی / جهش تولید
تنها راه نجات اقتصاد توجه به بخش مردمی تعاون است
محمدی، مدیرکل دفتر تعاونی‌های وزارت تعاون گفت: رویکرد امور تعاون در یکی دوسال اخیر بیشتر بر تولید متمرکز بوده است.
۱۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل در زنجان احیا شده است
۱۷ ساعت قبل / صنایع کوچک / ناصر فغفوری / صنعت و معدن زنجان
۱۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل در زنجان احیا شده است
زنجان- فغفوری، رئیس سازمان صمت زنجان با بیان اینکه در سال جهش تولید احیای ۳۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل در دستور کار است، گفت: تاکنون ۱۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل احیا شده است. 
جهش تولید در همدان بر مدارِ شهر خلاق صنایع دستی
۱۸ ساعت قبل / شکیبا کولیوند / صنایع دستی / جهش تولید
جهش تولید در همدان بر مدارِ شهر خلاق صنایع دستی
همدان- «شهر خلاق صنایع دستی علاوه بر جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌تواند زمینه ساز ایحاد بازارهای فروش باشد و جهش تولید را رقم بزند»؛ این جملات بخشی از یادداشت شکیبا کولیوند کارشناس ارشد پژوهش اجتماعی برای بازار است که در ادامه می‌خوانید.
خروج دود سفید از دودکش واحدهای راکد استان اردبیل
۱۸ ساعت قبل / رونق تولید / جهش تولید / اردبیل
خروج دود سفید از دودکش واحدهای راکد استان اردبیل
اردبیل-ایرنا- هنوز مشکل به کلی تمام نشده، واحدهای بسیاری در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل نیمه فعال و یا راکد هستند اما کاری که در دولت تدبیر و امید برای فعال‌سازی کارخانه‌های تعطیل در این استان انجام شده به اذعان کارشناسان منصف کاری مهم و ارزشمند بوده است.
۲۴ ساعت قبل
تلاش دولت برای ثبات اقتصاد
فارغ از این‌گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه درنهایت کلید گشایش اقتصاد در جیب کیست و دولت چگونه قادر خواهد بود در این اوضاع وخیم اقتصادی و شرایط ناگوار معیشتی، کاری صورت داده و گشایشی ایجاد کند، حسن روحانی، رییس‌جمهوری در آخرین اظهارات خود که در جریان نشست ستاد اقتصادی دولت انجام شد بار دیگر بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کار خود، با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، تاکید کرد. روحانی گفته است: مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. به گزارش ایسنا، حسن روحانی که در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صحبت می‌کرد، با اشاره به دغدغه‌های متخصصان …
۲۵ ساعت قبل
مردم از تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند
رئیس‌جمهوری با تاکید مجدد بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کار خود، با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، اظهار کرد: مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.حسن روحانی دیروز در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به دغدغه‌های متخصصان و اقتصاددانان در زمینه حجم نقدینگی موجود در جامعه و لزوم هدایت آن به مسیر تولید و مقابله با تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان، تاکید کرد: دولت به ویژه ستاد اقتصادی همواره در تلاش برای اتخاذ و اجرای سیاست‫ها وتدابیری در جهت کنترل نقدینگی و هدایت آن به مسیر درست و چرخه تولید بوده است.رئیس‌جمهوری طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی …
۲۷ ساعت قبل
خبر سیاسی
روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:  مردم از تلاش دولت برای ایجاد ثبات در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه دولت تا آخرین ساعت کار خود با همه توان انجام وظیفه خواهد کرد، گفت: «مردم باید در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد اطمینان خاطر داشته باشند و بدانند برای حفظ معیشت و دارایی آنان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.» به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز سه‌شنبه در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به دغدغه‌های متخصصان و اقتصاددانان در زمینه حجم نقدینگی موجود در جامعه و لزوم هدایت آن به مسیر تولید و مقابله با تحریم و جنگ اقتصادی دشمنان تأکید کرد: «دولت به‌ویژه ستاد اقتصادی همواره …
۳۰ ساعت قبل / فولاد مبارکه اصفهان / فولاد مبارکه / اخبار فولاد مبارکه / حمیدرضا عظیمیان
اراده فولادمبارکه برحمایت حداکثری از ظرفیت‌های ارزشمند صنایع کوچک و داخلی است
۲۱ مردادماه سال ۱۳۹۹ در تقویم رسمی کشور روز حمایت از صنایع کوچک نام نهاده شده است؛ صنایعی که نقش آن‌ها در رونق اقتصادی و جهش تولید اگر بیشتر از صنایع بزرگ نباشد، به‌طور قطع کمتر نیست. بخش اعظمی از صنایع کوچک کشور را واحد‌های صنعتی تشکیل می‌دهند که هریک از آن‌ها در شرایط فعلی می‌توانند نقش فزاینده‌ای در استمرار حرکت چرخ اقتصادی کشور داشته باشند.
نیروی زمینی ارتش در تولید و ساخت تریلر تانک‌بر خودکفا شد
۳۱ ساعت قبل / تولید داخلی / نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران / جهش تولید
نیروی زمینی ارتش در تولید و ساخت تریلر تانک‌بر خودکفا شد
تهران - ایرنا - جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در بازدید از صنایع شهید زرهرن، گفت: در حوزه ساخت و تولید تانک‌بر و خودروهای فوق سنگین به خودکفایی رسیده‌ایم.
دانشگاه آزاد و سازمان صنایع کوچک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
۳۳ ساعت قبل / سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران / دانشگاه آزاد اسلامی / جهش تولید
دانشگاه آزاد و سازمان صنایع کوچک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
تهران-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به منظور برطرف کردن نیازهای فناورانه صنایع و ایجاد کسب و کارهای نوپا امضا شد.
بانک مرکزی و وزارت صمت در حال تامین کنجاله سویا
۳۳ ساعت قبل / کاظم خاوازی / جهش تولید / کنجاله سویا / وزارت جهاد کشاورزی
بانک مرکزی و وزارت صمت در حال تامین کنجاله سویا
خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی گفت: در تامین کنجاله سویا وقفه‌ای افتاد که با همت بانک مرکزی و وزارت صمت در حال تامین و تدارک است؛ فکر می‌کنم به زودی مشکل حل شود.
طرح جهش تولید و ساماندهی بازار مسکن در نوبت اعلام وصول
۳۵ ساعت قبل / کمیسیون عمران / سال جهش تولید / جهش تولید در سال 99
طرح جهش تولید و ساماندهی بازار مسکن در نوبت اعلام وصول
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از اتمام بررسی طرح جهش تولید و ساماندهی بازار مسکن در کمیسیون عمران و قرار گرفتن در نوبت اعلام وصول به صورت دو فوریتی خبر داد.
فرماندار ساوه: احیای صنایع کوچک موجب جهش تولید می شود
۳۵ ساعت قبل
فرماندار ساوه: احیای صنایع کوچک موجب جهش تولید می شود
فرماندار ساوه گفت: حمایت و احیای صنایع کوچک موجب جهش تولید می‌شود.
حکمی برای تعطیلی شرکت داروسازی شفا صادر نشده بود
۳۶ ساعت قبل / جهش تولید / قوه قضاییه / استان البرز
حکمی برای تعطیلی شرکت داروسازی شفا صادر نشده بود
کرج- ایرنا- معاون قضایی رییس کل دادگستری البرز با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای حل مشکل شرکت داروسازی شفا اظهار داشت که حکمی برای تعطیلی این شرکت صادر نشده بود.
ساخت یک هزار واحد صنعتی کوچک در شهرک‌های صنعتی فارس
۳۸ ساعت قبل / احد فتوحی / شرکت شهرک های صنعتی فارس / استان فارس
ساخت یک هزار واحد صنعتی کوچک در شهرک‌های صنعتی فارس
شیراز - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از اجرای ٢٥٠ عنوان برنامه جهش تولید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان خبر داد و گفت: یک هزار واحد صنعتی کوچک با سرمایه گذاری ٢٠٠ میلیارد تومان در فارس با پیشرفت فیزیکی مناسب در مراحل پایانی ساخت وساز است و امیدواریم تا پایان سال این واحدها افتتاح شود.
رفع مشکل و بازگشت به چرخه تولید در 41 واحد تولیدی و صنعتی در آذربایجان شرقی
۳۸ ساعت قبل / استانی-سیاسی / دادگستری / آذربایجان شرقی / واحد تولیدی راکد / واحد صنعتی / حمایت از تولید داخلی / سال جهش تولید
رفع مشکل و بازگشت به چرخه تولید در 41 واحد تولیدی و صنعتی در آذربایجان شرقی
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: با نظارت تشکیلات قضایی استان، مشکلات 24 واحد حل شده و 17 واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته است.
رشد ۱۷ درصدی انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر در استان کرمان طی سال جاری
۳۹ ساعت قبل / نیروی انتظامی / کشف مواد مخدر / اخبار اجتماعی - کرمان / نیروی انتظامی / کروناویروس / کالای قاچاق
رشد ۱۷ درصدی انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر در استان کرمان طی سال جاری
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به رشد ۱۷ درصدی انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر در استان طی سال جاری گفت: در مقابله با قاچاق کالا که یکی از اولویت های ماموریتی ناجا در سال جهش تولید است بیش از ۹۰ میلیارد تومان ارزش ریالی کالای قاچاق مکشوفه توسط همرزمان ما در این حوزه بوده که ۸۲ درصد افزایش نسبت به سال قبل داشته است.
واردات برنج و نگرانی از حیف و میل شدن ارز دولتی
۳۹ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / واردات برنج
واردات برنج و نگرانی از حیف و میل شدن ارز دولتی
جلوگیری از واردات، توسعه صادرات، برقراری معافیت‌های مالیاتی، تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی و جلوگیری از تخصیص ارز به کالاهای لوکس و تشریفاتی، شفافیت مالی و برخورد گسترده با فساد و رانت از جمله مواردی است که می‌تواند به تولیدکننده واقعی کمک کند تا جهش تولید را رقم بزند، موضوعی که این روزها به دغدغه برنجکاران مازندرانی تبدیل شده است.
توسعه بنگاه‌های خرد اقتصاد مازندران را جهش می دهد
۳۹ ساعت قبل / احمد حسین زادگان / استانداری مازندران / جهش تولید
توسعه بنگاه‌های خرد اقتصاد مازندران را جهش می دهد
ساری- حسین زادگان، توسعه بنگاه های خرد و متوسط را در پیمایش مسیر اقتصادی و جهش تولید استان حائز اهمیت دانست.
عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی چیست؟
۳۹ ساعت قبل / بازار خودرو / خودرو
عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی چیست؟
دبیر انجمن سازندگان قطعه عدم همکاری بانک مرکزی و تخصیص ارز قطعه‌سازان که ترخیص نشدن قطعات از گمرک و در نتیجه کمبود قطعات را موجب شده است، را عامل افزایش خودرو‌های ناقص در دو خودروسازی دانسته و معتقد است که بانک مرکزی نه‌تن‌ها یاریگر صنایع در جهش تولید نبوده، بلکه مانع جهش تولید نیز می‌شود
مجلس به‌دنبال توجه ویژه به اقتصاد دانش‌بنیان در قانون ۵ساله هفتم
۴۰ ساعت قبل / سید محسن دهنوی / اقتصاد دانش بنیان / مجلس شورای اسلامی
مجلس به‌دنبال توجه ویژه به اقتصاد دانش‌بنیان در قانون ۵ساله هفتم
دهنوی، رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس با تأکید بر تقویت اقتصاد دانش‌بنیان گفت: این موضوع باید به صورت مفصل زمان تدوین قانون برنامه پنجساله هفتم در نظر گرفته شود تا شاهد جهش تولید باشیم.
۳۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در بوشهر اجرا می‌شود
۴۰ ساعت قبل / رسول رستمی / استانداری بوشهر / پروژه اقتصادی / اقتصاد مقاومتی / جهش تولید
۳۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در بوشهر اجرا می‌شود
بوشهر- رستمی، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر از اجرای ۳۷ پروژه اقتصاد مقاومتی در استان با اعتباری حدود هفت هزار میلیارد تومان خبر داد.
خوشه‌های صنعتی حلقه مفقوده جهش تولید در کرمان
۴۲ ساعت قبل / کرمان / جهش تولید / صمت / صنایع کوچک و متوسط / کارآمدی دولت / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
خوشه‌های صنعتی حلقه مفقوده جهش تولید در کرمان
کرمان - ایرنا - خوشه‌های صنعتی به عنوان مجموعه‌ای از بنگاه‌ها با هدف توسعه تولیدات دانش محور داخلی، در مقابله با تحریم‌ها نیز می‌توانند ضمن نیازسنجی اولیه، به‌عنوان سازمان‌های میانجی زنجیره ارزش افزوده استان کرمان را ارتقا دهند و ضمن اشتغالزایی زمینه تحقق جهش تولید را فراهم آورند.
۲ روز قبل / بورس / فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد
توصیه های بورسی وزیر اقتصاد به مردم
به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در همایش  کار و تولید  رادیو اقتصاد با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری  به نام  جهش تولید گفت: سرمایه گذاری و  بهره وری  از محورهای اساسی برای تحقق جهش تولید است.
۲ روز قبل
مردم در کنار جذابیت بورس از ریسک‌های آن غافل نشوند
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: «امروز اقبال نسبت به بازار سرمایه بسیار عالی است اما مردم نباید با برخی اقدام‌ها شکنندگی سبد دارایی‌های خود را بالا ببرند؛ زیرا بورس در سطح جهان پذیرش ریسک را در ذات خود به همراه دارد.» فرهاد دژپسند افزود: «امسال به نام «جهش تولید» مزین شده و نیازمند جهش در فضای کسب و کار هستیم که یک محور اساسی آن سرمایه‌گذاری و بهره‌وری است.»او گفت: «بنابراین باید از سرمایه‌های انباشته‌شده در عرصه‌های فیزیکی، مالی و انسانی استفاده بهینه داشته باشیم.»دژپسند یادآور شد: «‌سال ۹۱ و با آغاز دور تازه تحریم‌ها تا کنون در سه ‌سال رشد سرمایه‌گذاری مثبت بوده و در بقیه سال‌ها …
۲ روز قبل
اعلام آمادگی استاندار خراسان رضوی برای احداث 2‌هزار خانه‌ هلال
[شهروند] کریم همتی در نشست شورای مدیران جمعیت هلال ‌احمر خراسان رضوی با اشاره به اینکه استانداری‌ها به تشکیل خانه‌های هلال و آموزش همگانی مردم کمک کنند، گفت: «راه‌اندازی خانه‌های هلال در دورافتاده‌ترین نقاط کشور می‌تواند باعث نجات جان انسان‌ها در حوادث با افزایش سطح آموزش همگانی و ایجاد آمادگی مردم در برابر بلایا و ارتقای سطح تاب‌آوری جامعه شود.» او با اشاره به زلزله دماوند و پیگیری رئیس‌جمهوری برای امداد‌رسانی در سریع‌ترین زمان ممکن به مردم تأکید کرد:   «دسترسی به حادثه‌دیدگان در این منطقه حدود یک ساعت‌ونیم زمان نیاز داشت در حالی ‌که با افزایش سطح آمادگی عمومی از طریق برگزاری دوره‌های …
وزیر اقتصاد: بازار سرمایه کریدور قابل اعتماد برای تامین مالی است
۲ روز قبل
وزیر اقتصاد: بازار سرمایه کریدور قابل اعتماد برای تامین مالی است
وزیر اقتصاد و دارایی با حضور در همایش آثار کوتاه رادیویی کار و تولید در جمع خبرنگاران گفت: سرمایه گذاری  از ملزومات  پایه جهش تولید در کشور است.
ضرورت همراهی مجلس انقلابی با پروژه خط نورد گرم 2 در فولاد مبارکه
۲ روز قبل
ضرورت همراهی مجلس انقلابی با پروژه خط نورد گرم 2 در فولاد مبارکه
دولت، وزارت صمت و شخص آقای مدرس خیابانی نشان داده اند که در بخش فولاد از اقدامات انقلابی فولاد مبارکه پشتیبانی می کنند. اکنون نوبت مجلس انقلابی است که با حمایت از پروژه های راهبردی صنعت فولاد، از جمله پروژه خط نورد گرم 2 ثابت کنند که مجلس انقلابی، حامی اصلی و جدی جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است.
کاهش ارزبری ۱۵۳ میلیون یورویی از مسیر داخلی سازی تولید تا انتهای امسال
۲ روز قبل / ایران خودرو / اخبار ایران خودرو
کاهش ارزبری ۱۵۳ میلیون یورویی از مسیر داخلی سازی تولید تا انتهای امسال
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با اشاره به برنامه‌های امسال این خودروساز در راستای نهضت ساخت داخل، گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، با کمک مهندسان و کارگران شریف ایرانی، تا انتهای سال جهش تولید از طریق خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشا خارجی، ۱۵۳ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد.
بانک‌ها با واحدهای خوش حساب همراهی بیشتری داشته باشند
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / منطقه ایلام / قاسم سلیمانی‌دشتکی
بانک‌ها با واحدهای خوش حساب همراهی بیشتری داشته باشند
استاندار ایلام گفت: تمام تلاش مجموعه دولت برداشتن موانع از پیش پای تولید و تسهیل امور برای تحقق شعار جهش تولید است.
افزایش  ۲۰ درصدی تولید انواع خودرو در ۴ ماهه امسال
۲ روز قبل / ایران خودرو / جهش تولید / خودرو / سایپا / خودرو سازی ایران / بازار خودرو | پیش فروش خودرو
افزایش ۲۰ درصدی تولید انواع خودرو در ۴ ماهه امسال
تهران- ایرنا- مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در بازه زمانی چهار ماهه ابتدای امسال، ۳۲۳ هزار و ۶۶۳ دستگاه انواع خودرو تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۲۰.۳ درصدی نشان می‌دهد.
راه‌اندازی مجدد ۴۶۸ واحد صنعتی از ابتدای امسال
۲ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران / جهش تولید / اشتغال زایی
راه‌اندازی مجدد ۴۶۸ واحد صنعتی از ابتدای امسال
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از احیا و راه‌اندازی مجدد ۴۶۸ واحد صنعتی از ابتدای سال ۹۹ تاکنون خبر داد.
جهش ۱ درصدی قیمت نفت خام با کاهش تولید عراق و گزارش آرامکو
۲ روز قبل / قیمت نفت / افزایش قیمت نفت / نفت خام / شرکت نفت آرامکو عربستان / عراق
جهش ۱ درصدی قیمت نفت خام با کاهش تولید عراق و گزارش آرامکو
خوش‌بینی سعودی‌ها به چشم‌انداز تقاضای نفت آسیا و درخواست عراق برای تعمیق کاهش تولیدات، باعث شد تا قیمت‌های نفت جهش کند. هرچند نامشخص بودن چشم‌انداز اقتصاد آمریکا رشد قیمت را محدود کرد.
دلایل گرانی «میلگرد» اعلام شد
۲ روز قبل / بازار آهن / فولاد ایران / قیمت میلگرد
دلایل گرانی «میلگرد» اعلام شد
به گزارش تسنیم، احمد رضوی نیک، رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران در خصوص گرانی قیمت میلگرد، گفت: در سال جهش تولید، فولادسازان با برگزاری جشن و در بوق و کرنا از افزایش تولید 7 تا 15 درصدی خبر داده‌اند؛ به طوریکه تولید بیلت به 22 تا 24 میلیون تن رسیده است که البته نوردکاران هم از این موضوع خوشحال هستند اما نوردکاران نسبت به روند قیمت‌گذاری محصولات فولادسازان در بورس گلایه دارند.
واحدهای تولیدی تعطیل شده بر اثر کرونا در ایلام مورد حمایت بانک ها قرار گیرند
۲ روز قبل / جهش تولید / پیامد اقتصادی کرونا / قاسم سلیمانی دشتکی / استانداری ایلام
واحدهای تولیدی تعطیل شده بر اثر کرونا در ایلام مورد حمایت بانک ها قرار گیرند
ایلام- استاندار ایلام با اشاره به سال جهش تولید، گفت: واحدهای تولیدی تعطیل شده بر اثر کرونا در ایلام مورد حمایت بانک ها قرار گیرند.
زنگنه:۷۰ درصد از تجهیزات نفتی از داخل تامین می‌شود 
۲ روز قبل / بیژن نامدار زنگنه / رونق تولید / سازمان ملی استاندارد ایران / جهش تولید / اقتصاد مقاومتی / افزایش تولید / نفت
زنگنه:۷۰ درصد از تجهیزات نفتی از داخل تامین می‌شود 
تهران - ایرنا - وزیر نفت با اشاره به قراردادهای جدید نفتی گفت: بیش از ۷۰ درصد از تجهیزات در این قراردادها از تجهیزات داخلی تامین می‌شود. 
۳ روز قبل
گلایه قطعه‌سازان از بانک مرکزی
به اعتقاد دبیر انجمن سازندگان قطعه و مجموعه‌های خودرو کشور، برخلاف آنکه تمامی صنعتگران و نهادها به دنبال جهش تولید هستند بانک مرکزی با عدم تخصیص ارز و تامین نیاز قطعه‌سازان، دو صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی را زمین‌گیر خواهد کرد.به گزارش ایسنا، مازیار بیگلو در رابطه با موضوعات مطرح شده در آخرین جلسه انجمن‌های قطعه‌سازی با سرپرست وزارت صمت که با حضور مدیران دو خودروساز کشور و در راستای بررسی موانع و مشکلات صنعت قطعه‌سازی برگزار شد و همچنین نتایج آن، اظهار کرد: این جلسه به طور کلی پیرامون پیگیری موضوعات مطرح شده و مصوبات آن در نشست قبلی (حدودا دوماه پیش) برگزار شد. موضوع اصلی این جلسه، بحث نیاز ارزی قطعه‌سازان و عدم همکاری بانک مرکزی در این زمینه بود.بانک مرکزی کماکان روال سابق خود را ادامه می‌دهد …
۳ روز قبل
ورود فولاد صنعت بناب به بورس در سال جهش تولید
مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: پروژه بزرگ ذوب و نورد درمجموع با ظرفیت 2 میلیون تن وهمچنین 5 کارخانه توسعه ای فروآلیاژی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد یورو با تامین از محل صندوق توسعه ملی در سال جاری به اجرا درخواهد آمد.بابک علیزاد شهیر در جمع خبرنگاران گفت: در سال جهش تولید شاهد یکی از بزرگ‫ترین پروژه های در حال احداث کشور خواهیم بود که می تواند سهم بسزایی را در تولید محصولات فولاشدی و اشتغال واقتصاد منطقه داشته باشد.وی از افزایش تولید در سال جاری خبر داد و افزود: در خرداد ماه امسال توانستیم رکورد تولید در 10 سال اخیر را بهبود داده و در جهت دستیابی به تولید بالای یک میلیون تن گام برداریم که هم در ذوب و هم در نورد رکورد تولید شکسته شد که در چند سال اخیر بی سابقه بود.علیزاد شهیر ادامه …
۳ روز قبل
بازدید سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی از برخی واحدهای تولیدی
اراک ـ کمال‌آبادی: همزمان با فرارسیدن 21 مرداد روز ملی حمایت از صنایع کوچک و متوسط سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی و معاونین و مدیران این شرکت از برخی واحدهای تولید بازدید نمودند.با فرارسیدن 21 مرداد روز ملی حمایت از صنایع کوچک ، سرپرست و معاونین ومدیران این شرکت  با حضور در برخی واحدهای تولیدی مستقر در  شهرک صنعتی خیرآباد از نزدیک در جریان تنوع تولید و مشکلات صنایع مستقر در این شهرک قرار گرفتند و با اهداء لوح از آنان تقدیر بعمل آمد.سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی در حاشیه این بازدید گفت: در شرایط کنونی  و در سالی که به نام جهش تولید نام گذاری شده است رفع موانع تولید و حمایت از صنایع کوچک و متوسط و ایجاد شرایط مناسب جهت تولید ضروری است.وی افزد :  بهره گیری از صنایع کوچک و متوسط می …
بومی سازی و توسعه صادرات اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت است
۳ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / جهش تولید
بومی سازی و توسعه صادرات اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت است
تهران - ایرنا - وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تحقق اهداف جهش تولید، بومی سازی، تکیه بر توان داخل، تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام، توسعه صادرات و کنترل واردات را اولویت‌های کاری خود پس از کسب رای اعتماد از مجلس دانست.
بهره‌برداری ۱۴۷ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در بوشهر
۳ روز قبل / بوشهر / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / جهش تولید / سرمایه گذاری / صادرات غیر نفتی
بهره‌برداری ۱۴۷ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در بوشهر
بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در هفت سال گذشته ۲۴۱ پروانه بهره‎برداری صنعتی با سرمایه‎گذاری ۱۴۷ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۶هزار و ۴۳۰ نفر در این استان محقق شده‌ است.
با تامین نقدینگی و توسعه صادرات به رکوردهای بالاتر تولید خواهیم رسید
۳ روز قبل / حسین مدرس خیابانی / ایجاد اشتغال / جهش تولید
با تامین نقدینگی و توسعه صادرات به رکوردهای بالاتر تولید خواهیم رسید
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب «جهش تولید باید در سفره مردم بنشیند» که بخشی از آن با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام محقق می‌شود، زیرا با تکمیل هر پروژه، اشتغال پایدار ایجاد شده و درآمد آن بر سر سفره کارگران می‌آید.
آشنایی مردم با بازار بورس موجب هدایت سرمایه ها به سمت جهش تولید
۳ روز قبل / بازار سرمایه / جهش تولید / حسین مهری
آشنایی مردم با بازار بورس موجب هدایت سرمایه ها به سمت جهش تولید
مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: اقبال عموم مردم به بورس و ورود به بازار سرمایه بیشتر شده و افراد درحال آشنایی بااین بازار هستن وفرهنگ سازی واطلاع رسانی میتواند به این بازار تعمیق دهد و سرمایه ها را بسمت جهش تولید هدایت کند
بررسی افزایش تولید برنج در برنامه «رویش»
۳ روز قبل / شبکه آموزش / برنج / جهش تولید
بررسی افزایش تولید برنج در برنامه «رویش»
برنامه «رویش» شبکه هفت سیما، امروز ۱۹ مرداد به موضوع بررسی افزایش تولید برنج می پردازد.
صدور و تمدید ۸۳۹ ضمانتنامه سرمایه گذاری از ابتدای سال ۹۶ تا کنون
۳ روز قبل / صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک / محمدرضا مقیسه / وزارت صنعت، معدن و تجارت / جهش تولید
صدور و تمدید ۸۳۹ ضمانتنامه سرمایه گذاری از ابتدای سال ۹۶ تا کنون
مقیسه، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: این صندوق در حوزه صدور و تمدید ضمانتنامه در راستای دو راهبرد جهش تولید و اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ در مجموع ۸۳۹ فقره ضمانتنامه تمدید یا صادر کرده است.
افتتاح پنج واحد تولیدی استان سمنان امسال ۸۵۰ اشتغال ایجاد می‌کند
۳ روز قبل / سمنان / وزارت صنعت معدن و تجارت / افتتاح طرح / جهش تولید / اشتغال زایی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
افتتاح پنج واحد تولیدی استان سمنان امسال ۸۵۰ اشتغال ایجاد می‌کند
سمنان- ایرنا- رییس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بهره‌برداری از پنج طرح صنعتی و معدنی پیشران و ملی این استان تا پایان امسال برای ۸۵۰ اشتغالزایی به همراه دارد.
تمرکز بر صادرات کالاهای استراتژیک دارای مزیت صادراتی
۳ روز قبل / افروز بهرامی / صندوق ضمانت صادرات ایران / محمد لاهوتی
تمرکز بر صادرات کالاهای استراتژیک دارای مزیت صادراتی
بهرامی، مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: به منظور ارتقای اثربخشی خدمات در راستای جهش تولید و افزایش صادرات و ارزآوری، صندوق ضمانت صادرات با تمرکز بر ارایه خدمات ویژه به شرکت های کوچک و متوسط به همراه تشکل های تخصصی صادراتی، زمینه را برای حضور این شرکت ها در عرصه صادرات فراهم آورده است.
۳ روز قبل / رسانه ملی / تلویزیون
تلویزیون برای ادای دین به کارگران فیلم می‌سازد
عبدالرضا اکبری، حبیب دهقان‌نسب و چند بازیگر دیگر، جلوی دوربین "27 برج" قرار می‌گیرند؛ فیلم تلویزیونی که قرار است به قشر کارگر و فضای جهش تولید ادای دینی داشته باشد.
نماینده مجلس: همه ارکان نظام باید در سال جهش تولید فعال شوند
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / بستان / وزارت راه و شهرسازی / دانشگاه فرهنگیان / ایالات متحده آمریکا / نماینده مجلس شورای اسلامی / ایذه / قوه قضاییه / باغملک / فرهنگیان
نماینده مجلس: همه ارکان نظام باید در سال جهش تولید فعال شوند
تهران-ایرنا- نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک با تاکید بر اینکه باید همه ارکان نظام در سال جهش تولید فعال شوند، گفت: متاسفانه در هر جا که بخش خصوصی به دنبال تولید است با موانعی مانند استعلام‌های چندگانه روبه رو می‌شود و سرمایه‌گذار در پیچ و خم بروکراسی اداری، تولید را رها می‌کند.
لزوم حمایت از بخش تولید جهت توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار
۳ روز قبل
لزوم حمایت از بخش تولید جهت توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد حمایت از تولیدکنندگان را علاوه بر توسعه اقتصادی و تثبیت اشتغال‌، در تحقق جهش تولید موثر خواند.
انرژی و مسکن؛ رهاورد سفرهای استانی در هفته گذشته
۳ روز قبل / بوشهر / دولت تدبیر و امید / افتتاح طرح / شرکت دانش بنیان / لرستان / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
انرژی و مسکن؛ رهاورد سفرهای استانی در هفته گذشته
استان ها- ایرنا- هفته دوم مردادماه برای دولتمردان روزهای پرکاری بود از افتتاح طرح های گازرسانی در روستاها گرفته تا بهره برداری از طرح های زیربنایی برق رسانی و طرح اقدام ملی مسکن و از همه مهم تر ۳ طرح پترشیمی که هر یک در نوع خود نوید بخش عمران و آبادانی برای نقاط مختلف کشور است.
جهش تولید را دولت محقق نکرد
۳ روز قبل / حسین سلاح ورزی / اتاق بازرگانی ایران / جهش تولید / بخش خصوصی / هیات دولت / گفتگو بازار
جهش تولید را دولت محقق نکرد
حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با بازار، در خصوص کارنامه دولت در سال جهش تولید و تعامل آن با بخش خصوصی گفت: سالی که در آن قرار داریم به نام سال جهش تولید نامگذاری شده است و انتظار می‌رود دولت به رونق تولید و راه اندازی واحدهای تولیدی نگاه ویژه‌ای داشته باشد اما وقتی دقیق‌تر کارنامه دولت را بررسی کنیم، خواهیم دید که این نام فقط در حد شعار باقی مانده و اقدام موثری صورت نگرفته است. سلاح ورزی ادامه داد: البته امسال شیوع ویروس کرونا ضربه‌هایی به بخش خصوصی وارد آورد و با توجه به تشدید تحریم‌ها و کاهش شدید درآمد نفتی کشور، دولت قادر نبود آنطور که باید از این بخش حمایت کند.
تکمیل محور شهرکرد - لردگان، مهر پایانی بر جاده‌مرگ
۳ روز قبل / وزارت راه و شهرسازی / چهارمحال وبختیاری / اقتصاد مقاومتی / کارآمدی دولت
تکمیل محور شهرکرد - لردگان، مهر پایانی بر جاده‌مرگ
شهرکرد- ایرنا- شتاب در تکمیل چهار خطه شدن محور شهرکرد- بروجن- لردگان نمود بارز تحقق یکی از وعده‌های مهم دولت تدبیر و امید به شمار می‌رود که بستر امنیت و توسعه اقتصادی را در محوری که به جاده مرگ لقب گرفته در سال جهش تولید فراهم  می‌کند.
نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره‌های مردم با توسعه اشتغال
۳ روز قبل / نرخ ارز / رونق تولید / توسعه صادرات / جهش تولید / افزایش تولید / حسین مدرس خیابانی / حسن روحانی / صادرات غیر نفتی
نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره‌های مردم با توسعه اشتغال
تهران- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب «جهش تولید باید در سفره مردم بنشیند» که بخشی از آن با تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام محقق می‌شود، زیرا با تکمیل هر پروژه، اشتغال پایدار در منطقه ایجاد شده و درآمد آن بر سر سفره کارگران می‌آید.
۴ روز قبل
فعال‌سازی 1020 معدن غیرفعال
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جهش تولید، 1020 معدن غیرفعال شناسایی شده به چرخه تولید باز خواهند گشت.
مدرس خیابانی: تا پایان امسال ۲۰۰ طرح صنعتی پیشران افتتاح می‌شود
۴ روز قبل / وزارت صنعت معدن و تجارت / جهش تولید / حسین مدرس خیابانی
مدرس خیابانی: تا پایان امسال ۲۰۰ طرح صنعتی پیشران افتتاح می‌شود
تهران - ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال ۲۰۰ طرح صنعتی پیشران با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۷۰ هزار میلیارد تومان و امکان اشتغال زایی مستقیم برای بیش از ۴۱ هزار نفر افتتاح می‌شود.
۱۴ هزار راس گوسفند افشاری درزنجان ژن دار می‌شوند
۴ روز قبل / جواد تاراسی / جهاد کشاورزی زنجان / گوسفند
۱۴ هزار راس گوسفند افشاری درزنجان ژن دار می‌شوند
زنجان- تاراسی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان گفت: در سال جهش تولید در بخش دامپروری جهاد کشاورزی استان، ژن‌دار کردن ۱۴ هزار راس گوسفند افشاری را در دستور کاری خود دارد و تاپایان سال انجام خواهد داد. 
افتتاح طرح توسعه شرکت “شمس جاوید اروند” در ادامه نهضت جهش تولید در سرزمین فتح
۴ روز قبل / استان خوزستان
افتتاح طرح توسعه شرکت “شمس جاوید اروند” در ادامه نهضت جهش تولید در سرزمین فتح
مدیرعامل شرکت شمس جاوید اروند گفت: پروژه ی تولید نایلون و نایلکس با ظرفیت تولید سالانه پنج هزار تن و ارزش ۶۰ میلیارد ریالی ماشین آلات شان در مدت زمان شش ماه اجرا و به مرحله ی بهره برداری رسید.
«هنرستان‌ها» کانون جهش تولید در کشورند/ تولید 3.5 میلیون ماسک توسط دانش‌آموزان
۵ روز قبل / آموزش / توسعه / بخش خصوصی / برنامه درسی / مدیرکل آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آ&#
«هنرستان‌ها» کانون جهش تولید در کشورند/ تولید 3.5 میلیون ماسک توسط دانش‌آموزان
مدیرکل آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معتقدم «هنرستان‌ها» کانون جهش تولید در کشورند، گفت: هنرستانی‌ها در ایام کرونا بیش از 3.5 میلیون ماسک و همچنین مواد ضدعفونی کننده و لباس پرستاری تولید کردند.
۵ روز قبل / بورس اوراق بهادار / مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت
وزارت صمت: کلیه محصولات فولادی در بورس عرضه می‌شود
به گزارش میزان، بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت صمت، حسین مدرس خیابانی در تشریح برنامه‌های محوری وزارت صمت در سال جهش تولید اظهار کرد: امسال ۴ برنامه راهبردی در دستور کار این وزارتخانه است که مهمترین آن تحقق اهداف جهش تولید پیرو فرمان مقام معظم رهبری می‌باشد و حتماً به عنوان مهمترین راهبرد در سال ۹۹، با اتکا به توان داخل و قطع وابستگی‌های بخش‌های مختلف صنعتی کشور و همچنین قطع وابستگی ارزی دنبال خواهد شد.
«علاج تحریم»|قوی شدن اقتصاد با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های انسانی
۵ روز قبل / جهش تولید / اقتصاد
«علاج تحریم»|قوی شدن اقتصاد با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های انسانی
رئیس کمیته دستمزد شوراهای اسلامی کارگفت: بهره وری حداکثری از ظرفیت های انسانی، طبیعی، جغرافیایی، فناوری و زیرساختی,خودکفایی و خوداتکایی و شفاف سازی در اقتصاد و جلوگیری از اقدامات و زمینه های فسادزا می تواند در قوی کردن اقتصاد مفید باشد.
۵ روز قبل / توقف تولید پراید / صنعت خودرو
خروج پراید از خط تولید سایپا/ تولید انبوه شاسی بلند جدید تا پایان سال
به گزارش تسنیم، جواد سلیمانی مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم رونمایی رسمی از محصول جدید سایپا و آغاز تولید انبوه 2 محصول فیس لیفت و آیین خروج پراید از خط تولید، گفت: بسیار خرسندیم که در سال جهش تولید در حوزه تولید ملی، حرکت همگانی انجام داده ایم.
فرمانداران موظفند نسبت به احیای واحدهای تولیدی راکد اقدام نمایند
۵ روز قبل / بابک دین پرست / جهش تولید / واحدهای تولیدی / وزارت کشور
فرمانداران موظفند نسبت به احیای واحدهای تولیدی راکد اقدام نمایند
دین پرست، معاون اقتصادی وزیر کشور، یکی از موانع موجود در مسیر سرمایه گذاری در کشور را تعدد دستگاه هایی دانست که بی دلیل در مسیر بررسی طرحهای سرمایه گذاری قرارگرفته اند و اجراء و توسعه هرگونه طرح تولیدی، صنعتی و سرمایه گذاری را، منوط به صدور مجوزهای پی درپی و فرسایشی، از سوی خود می دانند.
نهضت گلخانه‌داری خراسان جنوبی در محاق؛ هفت خوان رستم پیش روی سرمایه گذاران
۵ روز قبل / جهاد کشاورزی خراسان جنوبی / غلامرضا قوسی / توسعه گلخانه ها
نهضت گلخانه‌داری خراسان جنوبی در محاق؛ هفت خوان رستم پیش روی سرمایه گذاران
بیرجند- این روزها در حالی نهضت گلخانه ای حرف اول مسئولان برای جهش تولید در خراسان جنوبی است که سرمایه گذاران برای گرفتن مجوز باید از هفت خوان رستم گذر کنند و ماجراهای بانکی هم چالشی بزرگ بر سر راه این نهضت شده است.
کارگاه‌های تولید قارچ در قم باید حمایت شوند/ تأکید بر تأمین آب مورد نیاز صنایع
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / بهرام سرمست / قم / استانداری قم / تولید قارچ
کارگاه‌های تولید قارچ در قم باید حمایت شوند/ تأکید بر تأمین آب مورد نیاز صنایع
قم - سرمست، استاندار قم گفت: کارگاه‌های تولید قارچ خوراکی در قم برای رسیدن به جهش تولید نیازمند حمایت و معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایی هستند.
جهش تولید با افزایش تولید، خود اتکایی و صادرات امکان پذیر است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / استانی-اقتصادی / جهش تولید / رونق تولید / صادرات / توسعه پایدار / آذربایجان شرقی / صادقی‌ نیارکی / شهرستان هریس
جهش تولید با افزایش تولید، خود اتکایی و صادرات امکان پذیر است
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای رسیدن به جهش تولید نیاز است با هم افزایش و برنامه محوری در جهت افزایش تولید، خود اتکایی و صادرات محصولات، گام‌های اساسی برداشته شود.
در سال جهش تولید، پیوند صنعت و رسانه ضروری است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / فرشاد مقیمی / روزخبرنگار
در سال جهش تولید، پیوند صنعت و رسانه ضروری است
فرشاد مقیمی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو طی پیامی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ خبرنگاران، تصریح کرد: صنعت و اقتصاد کشور در سال جهش تولید بیش از پیش نیازمند حمایت رسانه‌ای و تلاش جهادگران عرصه رسانه‌ است.
عزم مجلس برای تقویت بازار بورس
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / بازار بورس / محمدباقر قالیباف
عزم مجلس برای تقویت بازار بورس
قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب دو فوریت لایحه دولت در مورد افزایش سرمایه از طریق صرف سهام، نشان از عزم مجلس برای تقویت نقش بازار بورس در جهش تولید دارد.
مدیرعامل ایران خودرو روز خبرنگار را تبریک گفت
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مدیرعامل ایران خودرو روز خبرنگار را تبریک گفت
مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو طی پیامی ضمن ارج نهادن به مقام شامخ خبرنگاران، تصریح کرد: صنعت و اقتصاد کشور در سال جهش تولید بیش از پیش نیازمند حمایت رسانه‌ای و تلاش جهادگران عرصه رسانه‌ است.
گام‌های بلند پتروشیمی ایران برای درآمد ۲۵ میلیارد دلاری
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / عسلویه / بوشهر / پتروشیمی / افتتاح طرح / بندردیر
گام‌های بلند پتروشیمی ایران برای درآمد ۲۵ میلیارد دلاری
بوشهر- ایرنا- هم‌اکنون ظرفیت تولید پتروشیمی‌های ایران در سال ۶۶ میلیون تن است که امروز با افتتاح سه واحد دیگر در استان‌های بوشهر و لرستان نخستین گام‌های بلند خیز دوم این صنعت برای جهش به تولید ۱۰۰ میلیون تن و درآمد ۲۵ میلیارد دلاری تا سال ۱۴۰۰ و پایان دولت دوازدهم برداشته شد.
حمایت صندوق ضمانت صادرات از شرکت های کوچک و متوسط
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
حمایت صندوق ضمانت صادرات از شرکت های کوچک و متوسط
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: به منظور ارتقای اثربخشی خدمات در راستای جهش تولید و افزایش صادرات و ارزآوری، صندوق با تمرکز برارایه خدمات ویژه به شرکت های کوچک و متوسط، زمینه را برای حضور این شرکت ها در عرصه صادرات فاهم آورده است.
قالیباف: خبرهای خوبی در حوزه سامان بخشی به بازار بورس و ارز در راه است
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / مجلس شورای اسلامی / محمدباقر قالیباف / سال جهش تولید
قالیباف: خبرهای خوبی در حوزه سامان بخشی به بازار بورس و ارز در راه است
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که به زودی آغاز تحول در حوزه ثبات اقتصادی را شاهد خواهیم بود، گفت: خبرهای خوبی در حوزه سامان بخشی بازار بورس، ارز و ریال داریم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •