سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
جویشگر بومی
چرا کاربران به استفاده از موتور جست‌وجو عادت کرده‌اند؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / جویشگر بومی / موتور جست‌وجوگر
چرا کاربران به استفاده از موتور جست‌وجو عادت کرده‌اند؟
بسیاری از کاربران عادت دارند به‌جای وارد کردن مستقیم آدرس یک وب‌سایت، آن را در جویشگر جست‌وجو کنند و به همین دلیل است که با از کار افتادن جویشگر، دسترسی به سایت‌ها عملا دشوار می‌شود. اینجاست که جویشگرها نقش خود را نشان می‌دهد و برخورداری از موتور جست‌وجویی که بتواند به نیازهای کاربران پاسخ دهد، اهمیت پیدا می‌کند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / دانشگاه تربیت مدرس / جویشگر بومی
معرفی یک موتور جستجو با امکان جستجوی یکپارچه در منابع علمی فارسی
موتور جستجوی خاص منظوره برای جستجو در اسناد علمی فارسی با نام "علم نت" (elmnet.ir)، با هدف کاهش هزینه‌های زمانی و مالی پژوهش و افزایش کیفیت پژوهش‌های انجام شده در زبان فارسی طراحی شده و جهت بهره‌برداری پژوهشگران در اختیار محققان، دانشجویان و اساتید قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / شرکت ارتباطات زیرساخت / جویشگر بومی / حمید فتاحی
توسعه زیرساخت؛ زیرساخت توسعه
تهران- ایرنا- حدود دو ماه قبل شرکت زیرساخت با مدیریت جدید شروع به کار کرد؛ این مجموعه که سال گذشته نیز توانسته بود به اهداف خود خصوصا در زمینه تجاری دست یابد، در نظر دارد در دوره جدید مدیریت، توسعه زیرساخت‌های کشور را در محورهای گوناگون مورد توجه ویژه‌ قرار دهد چرا که اعتقاد دارد، توسعه زیرساخت، زیرساخت توسعه در کشور است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / وحید یزدانیان / جویشگر بومی / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
جویشگرهای بومی نتوانستند انتظارات را برآورده کنند
تهران-ایرنا- حمایت از جویشگرهای فارسی منجر به پیدایش دو جویشگر عمده شد؛ پارسی‌جو و یوز. هر دو این جویشگرها اکنون فعال هستند، اما از نظر کاربر نتوانسته‌اند موفق عمل کنند و به نوعی شکست‌خورده به حساب می‌آیند. رئیس پژوهشگاه ارتباطات معتقد است با وجود اینکه پروژه‌ها آنچنان موفق نبوده‌اند اما حمایت از آنها را ادامه خواهند داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / وحید یزدانیان / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / مخابرات
بررسی دلایل عدم موفقیت جویشگر بومی / ارزیابی امنیتی اپلیکیشن های موبایل
رئیس مرکز تحقیقات مخابرات از ارزیابی امنیتی اپلیکیشن های موبایل و بررسی دلایل عدم موفقیت جویشگر بومی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات / جویشگر بومی / اینترنت اشیا / فناوری اطلاعات
سرنوشت دو جویشگر بومی/عدم اجرایی‌سازی نقشه راه اینترنت اشیا به طور ۱۰۰ درصدی در کشور
رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پیاده‌سازی جویشگر بومی در کشور اظهار کرد: افزایش تعداد کاربران این جویشگر نیاز به فرهنگ‌سازی دارد؛ ضمن آنکه اگر تصور بر این باشد که کسب‌وکارهایی در ذیل این جویشگرها صورت گیرد، تاکنون این امر محقق نشده، ولی دولت به عنوان وظیفه حاکمیتی در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
کسی از گوگل‌های ایرانی خبر ندارد
به نظر می‌رسد پروژه جویشگر بومی که چند سالی از تصمیم‌گیری برای راه‌اندازی آن می‌گذرد، به فراموشی سپرده شده و اگر نگوییم به تاریخ، اما تا حد زیادی به حاشیه پیوستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •