پنجشنبه, ۱۹ تیر, ۱۳۹۹ / 9 July, 2020
دوران کرونا
شاید حرف‌هایی بزنم که فراتر از ظرفیت برخی باشد | مدت‌ها دل‌شکسته بودم؛ دل نوشته‌ام را به رهبری دادم | برنامه کنترل کرونا تا ته خط را داشتیم
۲ ساعت قبل
شاید حرف‌هایی بزنم که فراتر از ظرفیت برخی باشد | مدت‌ها دل‌شکسته بودم؛ دل نوشته‌ام را به رهبری دادم | برنامه کنترل کرونا تا ته خط را داشتیم
سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: اگر من روزی قرار باشد که این زحمات همکاران من در این دوران به هر دلیل مورد هجمه قرار گیرد مجبورم حرفایی را بزنم که فراتر از ظرفیت بعضی از اندیشه هاست. من به شدت از تلاش وزارت بهداشت و همکارانم دفاع می‌کنم و زانو می‌زنم و دست یکایک کسانی که خارج از وزراتخانه مارا کمک کردند می‌بوسم.
وقتی تو دوران کرونا عروسی می گیرید! + کاریکاتور
۵ ساعت قبل
وقتی تو دوران کرونا عروسی می گیرید! + کاریکاتور
بی‌ملاحظه‌گی و اشتباه مرگبار برخی خانواده‌ها در اصرار به برگزاری مراسم ازدواج در روزهای اوج شیوع بیماری کرونا و افزایش آمار فوتی‌های مبتلا به این ویروس، سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
امسال حتی یک‌گل تاکتیکی هم نخورده‌ایم
۱۵ ساعت قبل
امسال حتی یک‌گل تاکتیکی هم نخورده‌ایم
امیرحسین اعظمی محمد دانشگر با آن ته‌لهجه جنوبی‌اش معمولا بی‌پروا حرف می‌زند. او جزو آن دسته از مدافعانی است که عاشق نفوذ کردن و گل زدن است، همانطور که روحیه‌ای تهاجمی هم دارد. دانشگر هم مثل تعدادی دیگر از بازیکنان استقلال، در این هیاهوی کرونا دچار این بیماری شده، هر چند که هم‌اکنون حال مساعدی دارد و دوران قرنطینه را هم پشت سر می‌گذارد. او در گفت‌و‌گو با همشهری ورزشی صحبت‌های جالبی را درخصوص آخرین وضعیت خودش و استقلال مطرح کرده است.   قبل از مثبت اعلام شدن تست‌ها خودت می‌دانستی کرونا داری؟ من …
بحران مشروعیت در فوتبال
۱۵ ساعت قبل
بحران مشروعیت در فوتبال
مجتبی هاشمی‌- روزنامه نگار بلبشو و ناهماهنگی در برنامه‌های فوتبال ایران به اوج خود رسیده است. شروع مجدد لیگ ایران بعد از دوران قرنطینه، با تردیدها و کش‌وقوس‌های فراوان اتفاق افتاد. چند تیم با برنامه‌های سازمان لیگ مخالف بودند، چند تیم دائما انصراف می‌دادند و تعداد تیم‌هایی که کاملا گوش‌به‌فرمان مقامات برگزارکننده بودند کمتر از انگشتان یک دست همان مقامات بود. این نافرمانی‌ها 2هفته بعد از شروع مجدد لیگ همچنان ادامه پیدا کرده و حالا به اوج خود رسیده است.  2تیم به‌دلیل ابتلای بازیکنان خود به کرونا …
۱۵ ساعت قبل
تجربه کرونا الگویی برای سایرصنایع
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: اتفاقاتی که در دوران شیوع بیماری کرونا در مدیریت کشور افتاد، می‌تواند به یک الگوی موفق در سایر موضوعات تبدیل شود. سعید زرندی با بیان این موضوع اظهار کرد: در دوران شیوع بیماری کرونا در بخش تولید محصولات مرتبط، اتفاقی قابل‌ملاحظه رخ داد که قابل تعمیم به سایر بخش‌ها نیز می‌تواند باشد.
۱۵ ساعت قبل
4 میلیون خانوار در صف وام یک میلیون تومانی کرونا
سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی وزارت رفاه با بیان اینکه اولین قسط تسهیلات یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه دوران کرونا از تیرماه از حساب یارانه کسر می‌شود، گفت: هنوز 4 میلیون خانوار در صف دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه حمایتی هستند. حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در مورد زمان شروع اقساط تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی دوران کرونا گفت: اولین قسط وام کرونا طبق اعلام بانک مرکزی و اعلام قبلی ستاد تسهیلات کرونا، از تیرماه به میزان 35 هزار و 100 تومان از حساب یارانه سرپرست خانوارها کسر می‌شود.
۱۶ ساعت قبل
دولتِ پساکووید
[دارون عجم‌اوغلو/ ترجمه رضا امیدی] دارون عجم‌اوغلو؛ استاد اقتصاد دانشگاه ام.‌آی.‌تی. در ایران با کتاب «چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟» شناخته می‌شود. اخیرا نیز کتاب «راه باریک آزادی» از او به فارسی ترجمه شده است. در پنجم ژوئن یادداشتی از او در پروجکت سندیکت درباره سناریوهای احتمالی دولت در دوران پس از کرونا منتشر شده که خواندنی است. در ادامه بخش ترجمه کوتاه‌شده‌ای از این یادداشت آمده است. 
۱۸ ساعت قبل / کنکور / کنکور 99 / وزیر علوم
پیشنهاد وزیر علوم به مجلس درباره کنکور امسال
روح‌الله متفکر آزاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حواشی پیش آمده در خصوص نحوه برگزاری کلیه آزمون‌های سراسری در دوران شیوع کرونا اظهار داشت: مصوبه روز گذشته کمیسیون آموزش مبنی براینکه نظر ستاد ملی مقابله با کرونا درباره برگزاری کنکور و آزمون‌ها از دیگر نظرات اولی‌تر است و جنبه توصیه‌ای دارد. این در حالی است روز گذشته در جلسه کمیسیون نگرانی شدید خانواده‌ها درباره کنکور اعلام کردم و نمایندگان در این باره مباحث زیادی را در حضور وزیر علوم مطرح کردند.
تلاش جهانی برای مقابله با دارو و تجهیزات غیراستاندارد کرونایی
۲۰ ساعت قبل / ویروس کرونا / ماسک / سهم_من_در_مهارکرونا / کالای قاچاق / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / هراس جهانی از ویروس کرونا
تلاش جهانی برای مقابله با دارو و تجهیزات غیراستاندارد کرونایی
تهران- ایرنا- مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل نسبت به عرضه ماسک، لوازم بهداشتی و ضدعفونی‌کننده غیراستاندارد در دوران اپیدمی کرونا هشدار داد و اعلام کرد: با هماهنگی اینترپل و ۹۰ کشور، ۱۲۱ گروه در سراسر جهان که ماسک‌های غیراستاندارد و داروهای غیرقانونی عرضه می‌کردند، بازداشت شدند.
نماینده مجلس: حمایت از حوزه درمان جنوب استان بوشهر ضروری است
۲۴ ساعت قبل / عسلویه / میدان گازی پارس جنوبی / پتروشیمی / کنگان / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
نماینده مجلس: حمایت از حوزه درمان جنوب استان بوشهر ضروری است
بوشهر- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت : حمایت از حوزه درمان جنوب این استان بویژه در دوران کنونی شیوع ویروس منحوس کرونا ضروری است.
علوم پزشکی مازندران پرستاران قرارداد موقت کرونایی را استخدام می‌کند
۲۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / مازندران
علوم پزشکی مازندران پرستاران قرارداد موقت کرونایی را استخدام می‌کند
ساری-ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: پرستارانی که در قالب قراردادهای موقت ۸۵ روزه در دوران کرونا به کمک درمانگران علوم پزشکی مازندران آمدند در اولویت استخدام این دانشگاه قرار دارند.
چندخانوار در صف دریافت وام جدید کرونایی هستند؟
۲۵ ساعت قبل
چندخانوار در صف دریافت وام جدید کرونایی هستند؟
سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی وزارت رفاه با بیان اینکه اولین قسط تسهیلات یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه دوران کرونا از تیرماه از حساب یارانه کسر می‌شود، گفت: هنوز ۴ میلیون خانوار در صف دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی قرض‌الحسنه حمایتی هستند.
مراقب سوءاستفاده از تقاضا برای لوازم حفاظتی کرونا باشید
۲۶ ساعت قبل / دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد / صادرات ماسک / کرونا در جهان
مراقب سوءاستفاده از تقاضا برای لوازم حفاظتی کرونا باشید
طبق گزارش سازمان ملل متحد، تقاضای کشورها برای خرید تجهیزات حفاظت فردی در دوران پاندمی ویروس کرونا فرصتی را برای گروه‌های مجرم ایجاد کرده که تجهیزات بدون استاندارد را وارد بازار می‌کنند و احتمالا به زودی به سمت داروها می روند.
وزیر معادن شیلی: سلامتی کارگران در دوران کرونا اولویت نخست است
۲۷ ساعت قبل / ویروس کرونا
وزیر معادن شیلی: سلامتی کارگران در دوران کرونا اولویت نخست است
وزیر معادن شیلی با اشاره به اینکه راه حل ساده‌ای برای کمک به بخش صنعت در زمان ویروس کرونا وجود ندارد، تاکید کرد که این کشور سلامتی کارگران را در اولویت قرار داده تا از خسارت‌های بیشتر جلوگیری شود.
نماینده ارومیه به کرونا مبتلا شد
۲۹ ساعت قبل
نماینده ارومیه به کرونا مبتلا شد
وحید جلال‌زاده خبر داده که پس از یک بار منفی شدن تست کرونای خود، «به دلیل تشدید علائم با مراجعه مجدد به پزشک و بررسی بیشتر و انجام اسکن بنا به تشخیص پزشک مثبت بودن ابتلا به بیماری کرونا قطعی شده، هم‌اکنون به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری دوران قرنطینه خانگی را سپری می‌کنم.»
قصه خوانی هنرمندان یاور کودکان مبتلا به سرطان
۳۰ ساعت قبل / موسسه محک / بهناز آسنگری / کودکان سرطانی
قصه خوانی هنرمندان یاور کودکان مبتلا به سرطان
هنرمندان یاور کودکان مبتلا به سرطان، قصه‌های کوتاه کودکانه را در دوران شیوع کرونا هر شب به خانه های کودکان می برند.
۳۱ ساعت قبل
امکان فارغ‌التحصیلی زودهنگام دانشجویان پزشکی در دوران کرونا | تغییر روش‌ سنجش و ارزشیابی دانشجویان علوم پزشکی
قائم‌مقام مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی از مطرح شدن بحث زودتر فارغ‌التحصیل کردن دانشجویان علوم پزشکی برای برطرف کردن نیاز کشور در شرایط کرونا و نیز تغییر روش‌های‌ سنجش و ارزشیابی دانشجویان علوم پزشکی خبر داد.
۳۶ ساعت قبل
عراق؛ آبستن حوادث
عراق در دوره گذار قرار دارد. یکی از ویژگی‌های دوره گذار این است که حوادث پیش‌بینی نشده و غیرقابل تصوری در آن رخ می‌دهد. عراق در سه سال گذشته سه دوره سخت را پشت‌سر گذاشته است؛ ورود به دوره پساداعش پس از پیروزی نیروهای مسلح عراق و حشدالشعبی بر داعش، دوره اعتراضات به دولت پیشین و دوره شکل‌گیری دولت جدید. این تحولات در شرایطی رخ می‌دهند که به دلیل کرونا و سقوط شدید قیمت و تقاضای نفت خام در بازارهای جهانی، شرایط اقتصادی و مالی عراق به‌شدت دچار مشکل شده است. همزمان پیرامون عراق هم تحولات و دگرگونی‌هایی در حال شکل‌گیری است، از شمال در مرز با ترکیه تا غرب در مرز با سوریه و همچنین رفتارهای خصمانه امریکا علیه ایران در شرق و تنش در خلیج‌فارس عراق را محاصره …
نحوه آموزش در دانشگاه‌ها پس از کرونا چگونه خواهد بود؟+فیلم
۳۷ ساعت قبل / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش مجازی / آموزش مجازی دانشجویان / معاون آموزشی وزیر علوم
نحوه آموزش در دانشگاه‌ها پس از کرونا چگونه خواهد بود؟+فیلم
معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه آموزش دانشگاه‌ها در دوران پس از کرونا به هیچ وجه به وضعیت قبل از بهمن ۹۸ باز نخواهد گشت، گفت: با توجه به مجازی شدن آموزش در دانشگاه‌ها مطمئنا پس از کرونا نیز آموزش الکترونیکی در کنار کلاس‌های حضوری ارائه خواهد شد، چرا که دانشجویان به هیچ عنوان دیگر به آموزش صرف حضوری تن نخواهند داد.
۳۹ ساعت قبل
تصویر تلخ از وریا غفوری در قرنطینه خانگی
کاپیتان استقلال این روزها در قرنطینه خانگی بسر می‌برد. به گزارش ورزش سه، وریا غفوری کاپیتان استقلال یکی از بازیکنان این تیم است که مبتلا به کرونا شده و خودش را در منزل قرنطینه کرده است. غفوری به همراه سایر بازیکنان کرونایی استقلال این روزها قرنطینه هستند و این دوران باید تا دو هفته ادامه داشته‌باشد تا آنها سلامتی شان را به دست‌آورند. در این شرایط تصویری تلخ از روزهای قرنطینه کاپیتان استقلال منتشر شده است؛ جایی که غفوری در یکی از اتاق‌های خانه است و از دیدن فرزند کوچکش نیز منع شده و به همین خاطر از پشت شیشه پنجره به بوسیدن فرزندش می‌پردازد. اتفاقی تلخ از روزهایی که اهالی فوتبال به خاطر مسابقات به جنگ‌های رسانه‌ای می‌پردازند و سلامتی بازیکنان را از یاد برده‌اند.
۳۹ ساعت قبل
افزایش قیمت ۸۹ قلم کالا در دوره کرونا
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفته که در دوران کرونا از بین ۱۰۰ قلم کالای اساسی قیمت ۳۶ قلم کالا کمتر از ۵ درصد و قیمت ۵۳ قلم کالا بیش از ۵ درصد افزایش یافته است. به گزارش «ایسنا» محمدرضا کلامی اظهار کرد: با بررسی حدود ۱۰۰ قلم کالا در سامانه ۱۲۹ سازمان حمایت، حدود ۱۱ قلم از این اقلام شامل کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای فاقد افزایش قیمت بوده است. به گفته وی طبق آخرین بررسی‌ها حدود ۳۶ قلم کالا با افزایش ۰ تا ۵ درصد و ۵۳ قلم هم بیش از 5 درصد افزایش را تجربه کرده‌اند. سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت همچنین گفت: قیمت گوشت گوسفند فقط 2/5 درصد افزایش یافته است. کلامی در پایان با اشاره به کاهش قیمت جهانی شکر سفید تصریح کرد: با این حال افزایش نرخ دلار در کشورمان این امکان را …
آمادگی صداوسیما برای فرهنگسازی کرونا/ پیشنهاد علی‌عسکری و خواسته وزیر بهداشت
۴۱ ساعت قبل / وزارت بهداشت / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / سریال ایرانی / رسانه ملی / تلویزیون
آمادگی صداوسیما برای فرهنگسازی کرونا/ پیشنهاد علی‌عسکری و خواسته وزیر بهداشت
رئیس رسانه‌ملی در دیدار با وزیر بهداشت بر تشکیل کمیته کاری متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و برنامه‌سازان با تجربه تأکید کرد که عمیق‌تر و هنرمندانه‌تر شرایط زندگی در دوران کرونا را به مردم انتقال دهند.
ستاره رئال به طب اسلامی روی آورد +عکس
۴۲ ساعت قبل / کریم بنزما / ویروس کرونا / حجامت / مادرید
ستاره رئال به طب اسلامی روی آورد +عکس
کریم بنزما، ستاره مسلمان رئال مادرید از حجامت خود در دوران کرونا خبر داد و در پست خود از لفظ «الحمدالله» استفاده کرد.
آموزش تاب‌آوری، زندگی دانشجویان را در دوران کرونا بهبود می‌بخشد
۴۵ ساعت قبل / ویروس کرونا / دانشگاه الزهرا
آموزش تاب‌آوری، زندگی دانشجویان را در دوران کرونا بهبود می‌بخشد
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه الزهرا(س) با اشاره بهت اب‌آوری‌ اجتماعی در دوران کرونا گفت: لازم است با ارائه آموزش‌های موثر و توصیه‌های مفید و کاربردی به دانشجویان، میزان تاب‌آوری و سبک زندگی آن‌ها را بهبود بخشیم.
گرفتن رژیم های لاغری سخت در دوران کرونا ممنوع
۴۶ ساعت قبل / اخبار سلامت / رژیم غذایی
گرفتن رژیم های لاغری سخت در دوران کرونا ممنوع
عضو هیات مدیره انجمن تغذیه ایران تاکید کرد: اولین و مهمترین توصیه این است که افراد از گرفتن رژیم های لاغری خودسرانه و با کالری پایین جدا پرهیز کنند این افراد اگر رژیم های زیر ۱۵۰۰ کالری دریافت کنند به محض مواجهه با ویروس کرونا ممکن است حالت شدید این بیماری را مبتلا شوند.
گردشگری ایران بعد از دوره کرونا اوج می گیرد
۴۶ ساعت قبل / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی / ایرانگردی / جهانگردی
گردشگری ایران بعد از دوره کرونا اوج می گیرد
تهران- ایرنا- کارشناسان حوزه گردشگری معتقدند این صنعت در دوره شیوع کرونا ضرر زیادی را متحمل شده اما این دوران همانند دیگر بحران‌ ها به پایان می‌رسد و باید برای دوران پسا کرونا که انفجار گردشگر است مهارت‌های لازم را فرا گرفت.
کرونا چه بر سر مغز می‌آورد؟
۴۷ ساعت قبل / کرونا / ویروس کرونا / مغز / مغز انسان / مغز و اعصاب / کووید 19
کرونا چه بر سر مغز می‌آورد؟
فرگوس والش گزارشگر پزشکیBBC/ سکته مغزی، اختلال حاد شناخت و هشیاری (دلیریوم)، اضطراب، گیجی و منگی، خستگی مفرط؛ این لیست همچنان ادامه دارد. کرونا، فقط یک بیماری تنفسی نیست و به مرور زمان بیشتر معلوم می‌شود که این ویروس می‌تواند طیفی از بیماری‌ها را در دستگاه عصبی ایجاد کند.برخی بعد از ابتلا به کرونای نسبتا خفیف با من تماس گرفته‌اند و از عوارض طولانی‌مدت آن بر توانایی‌های شناختی‌شان مثل حافظه، تمرکز و خستگی گفته‌اند. با این حال بیشتر نگرانی‌ها مربوط به موارد شدید بیماریست.با پل مایلریا که صحبت می‌کنی به سختی باورت می‌شود که او به علت کرونا دو سکته شدیدمغزی کرده است. این مرد ۶۴ ساله که مدیر ارتباطات دانشگاه کمبریج است بسیار فصیح صحبت می‌کند و علی رغم ضعف طولانی مدت در سمت راست، توانایی‌های جسمانی‌اش …
نشست های مجازی، راهکار حفظ روابط فرهنگی ایران و چین در دوران کرونا
۴۷ ساعت قبل / ویروس کرونا / دانشگاه علامه طباطبایی / دانشگاه شهید بهشتی / چین
نشست های مجازی، راهکار حفظ روابط فرهنگی ایران و چین در دوران کرونا
پکن- ایرنا- دومین نشست مجازی روابط فرهنگی ایران و چین در دوران پسا کرونا که امروز سه شنبه با همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در چین، دانشگاه علامه طباطبایی تهران و دانشگاه فرهنگ و زبان های خارجی پکن برگزار شد نشان داد که علیرغم محدودیت ها و مشکلاتی مانند کرونا و بسته بودن مرزها، توسعه روابط فرهنگی دو کشور قابل توقف نیست و همچنان به جلو می رود.
تغییرروش‌ سنجش و ارزشیابی دانشجویان/امکان فارغ‌التحصیلی زودهنگام دانشجویان پزشکی در دوران کرونا
۲ روز قبل / همه_باهم_علیه_کرونا / دانشجویان علوم پزشکی / وزارت بهداشت
تغییرروش‌ سنجش و ارزشیابی دانشجویان/امکان فارغ‌التحصیلی زودهنگام دانشجویان پزشکی در دوران کرونا
قائم مقام مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی با تأکید بر اینکه کمبود پزشک در کشور نداریم، گفت: نسبت پزشک براساس جمعیت ما شاخص مناسبی دارد و حتی ما بحث فارغ‌التحصیل کردن گروه‌های علوم پزشکی برای برطرف کردن نیاز کشور در شرایط کرونا را مورد بررسی قرار دادیم.
وزیر بهداشت: مردم استفاده از ماسک را جدی بگیرند/ فاصله گذاری را جدی گرفته و مسافرت‌ها را گسترش ندهیم
۲ روز قبل / استفاده از ماسک / پیشگیری از کرونا / سعید نمکی / شیوع کرونا در ایران / وزیر بهداشت
وزیر بهداشت: مردم استفاده از ماسک را جدی بگیرند/ فاصله گذاری را جدی گرفته و مسافرت‌ها را گسترش ندهیم
به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز سه شنبه در یک گفت‌وگوی خبری افزود: مدتی است که با مردم صحبت رو در رو نداشتیم، زیرا مشکلات سختی در این دوران به علت پیک جدید کرونا داشتیم. مرحله اول بیماری را با وجود تحریم‌ها و مشکلات عدیده در زمینه مسائل اقتصادی کشور داشتیم و توانستیم با کمک همه مردم و سازمان‌های مردم نهاد و جان فشانی کادر پزشکی و درمانی، دستاورد بزرگی را خلق کنیم و مرگ‌ها را به حدود ۳۰ نفر در روز برسانیم و به سمت تک رقمی شدن فوتی‌ها می‌رفتیم.
سازمان جهانی بهداشت: کرونا، امیدها برای ریشه‌کن ساختن «ایدز» را از بین برد
۲ روز قبل / ویروس کرونا / سازمان ملل متحد / ایدز / هراس جهانی از ویروس کرونا
سازمان جهانی بهداشت: کرونا، امیدها برای ریشه‌کن ساختن «ایدز» را از بین برد
تهران - ایرنا - شیوع ویروس تازه به دوران رسیده کرونا در جهان، برنامه‌ها و پیش بینی‌های سازمان ملل برای پایان دادن به همه‌گیری ایدز و ریشه کن ساختن ویروس آن تا سال ۲۰۳۰ میلادی را نقش بر آب کرد.  
جریان‌سازی تئاتر نیازمند به روزرسانی با معیارهای جهانی‌
۲ روز قبل
جریان‌سازی تئاتر نیازمند به روزرسانی با معیارهای جهانی‌
تهران - ایرنا - مدیر تالار محراب؛ تئاتر را هنری صرفا برای سرگرمی ندانست و تصریح کرد: در مسیر آغاز مجدد فعالیت هنرمندان نمایش به ویژه بعد از دوران کرونا و با استناد به تجربه چهار ماه تعطیلی این هنر با تمام آسیب‌هایش؛ این نکته بیش از همیشه نمود پیدا کرد که تئاتر برای تداوم جریان‌سازی نیازمند برنامه‌ریزی کلان مسئولان، به روز شدن استاندارهای آن با معیارهای جهانی و حمایت تمامی نهادهای فرهنگی جامعه است.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت:
قیمت ۸۹ قلم کالا در دوره کرونا افزایش یافت
۲ روز قبل
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت: قیمت ۸۹ قلم کالا در دوره کرونا افزایش یافت
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفته که در دوران کرونا از بین ۱۰۰ قلم کالای اساسی قیمت ۳۶ قلم کالا کمتر از ۵ درصد و قیمت ۵۳ قلم کالا بیش از ۵ درصد افزایش یافته است.
ورزشگاه‌های ما بسیار باارزش است / شفاف سازی رسول‌پناه درباره استادیوم کاظمی و شهدای گمنام
۲ روز قبل / مهدی رسول پناه / پرسپولیس تهران
ورزشگاه‌های ما بسیار باارزش است / شفاف سازی رسول‌پناه درباره استادیوم کاظمی و شهدای گمنام
سرپرست مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس که به خاطر ابتلا به ویروس کرونا دو هفته را در قرنطینه بود بعد از طی دوران بیماری به سرکار خود بازگشت.
برنج خارجی ۱۰۰ درصد گران شد | افزایش قیمت بیش از ۵ درصدی برخی اقلام در دوران کرونا
۲ روز قبل
برنج خارجی ۱۰۰ درصد گران شد | افزایش قیمت بیش از ۵ درصدی برخی اقلام در دوران کرونا
سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت از افزایش قیمت بیش از پنج درصدی برخی اقلام در دوران کرونا خبر داد.
بزرگترین کنکور جهان در دوران کرونا، الگوی چین برای دنیا
۲ روز قبل / ویروس کرونا / برگزیدگان آزمون سراسری / پکن
بزرگترین کنکور جهان در دوران کرونا، الگوی چین برای دنیا
پکن- ایرنا- در اقدامی که می توان از آن به عنوان الگویی برای جهان به ویژه ایران در دوران همه گیری کرونا یاد کرد چین از امروز سه شنبه آزمون سراسری دانشگاه ها را با شدیدترین و پیشرفته ترین پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آغاز کرد و تا فردا چهارشنبه ادامه دارد.
برنج خارجی ۱۰۰ درصد گران شد/مجبور به کنترل خروج تخم مرغ شدیم
۲ روز قبل / منصور پوریان / اتحادیه گوشت گوسفندی / ویروس کرونا / وزارت صنعت معدن و تجارت / کالاهای اساسی
برنج خارجی ۱۰۰ درصد گران شد/مجبور به کنترل خروج تخم مرغ شدیم
سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت از افزایش قیمت بیش از پنج درصدی برخی اقلام در دوران کرونا خبر داد.
ناشران در دوران سخت کرونا همچنان فعالند
۲ روز قبل / مشرق نیوز / کتاب / انتشارات راه یار
ناشران در دوران سخت کرونا همچنان فعالند
«دختر تبریز» دیگر کتاب این ناشر است که در روزهای گذشته، چاپ چهارم آن منتشر شده است.
۲ روز قبل
ادعای یک مقاوم وزارت صمت: افزایش قیمت کالاهای اساسی بالای ۵ درصد!
سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صمت از افزایش قیمت بیش از پنج درصدی برخی اقلام در دوران کرونا خبر داد.
تندیس یادبود خدمت‌رسانان دوران قرنطینه در مسکو
۲ روز قبل / مسکو / ویروس کرونا / مجسمه سازی
تندیس یادبود خدمت‌رسانان دوران قرنطینه در مسکو
تهران- ایرنا- تندیسی سه متری در تجلیل از اقدامات ماموران پیک و خدمات آنان در طول قرنطینه خانگی و شیوع ویروس کرونا در پایتخت روسیه رونمایی شد.
۲ روز قبل
اول حیات هنر بعد تقلید ژست روی فرش قرمز
گاهی خبرهایی می‌خوانیم حقیقتا رشک‌برانگیز. یکی‌اش همین که خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی نوشته؛ براساس گزارش‌ها قرار است یک صندوق مالی جدید برای حمایت از تئاتر بریتانیا به رهبری سم مندس و با حمایت مالی نتفلیکس، استیون اسپیلبرگ و آرماندو لانوچی راه‌اندازی شود.«انجمن صنفی صنعت تئاتر لندن و بریتانیا یک صندوق جدید راه می‌اندازند تا با تامین مبلغ ۶۲۳ هزار دلاری که از سوی نتفلیکس اهدا می‌شود، از تئاتر بریتانیا حمایت کنند. این ابتکار موجب می‌شود تا کمک‌های مالی کوچکی برای دست‌اندرکاران تئاتر فراهم شود و آنهایی که امکان کسب درآمد ندارند و به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی سالن‌های نمایش، درآمد خود را از دست داده‌اند، کمک بگیرند. این صندوق به‌ …
رمز و راز درهمی نوسان ارزی؛ سقوط کانالی در بازار سکه
۲ روز قبل / اقتصاد / نوسان ارزی / سکه
رمز و راز درهمی نوسان ارزی؛ سقوط کانالی در بازار سکه
بخشی زیادی از افزایش فشار بر نرخ حواله درهم ناشی از تقاضای انباشته شده‌ای است که در دوران قرنطینه کرونا و بسته بودن مرزها توان مرتفع شدن را نداشت.
۲ روز قبل
چرخش اروپا به سوی شرق
ائتلاف میان واشنگتن و اروپا اگرچه برای مدت بیش از ۷۰ سال به ‌عنوان یک بنیاد و اساس محکم برای ثبات اروپا ایفای نقش کرده و پشتوانه‌ای برای ارزش‌های نظام غرب تحت رهبری آمریکا بوده است، اما اکنون به نظر می‌رسد که مناسبات دیرین بین دو سوی اقیانوس اطلس در حال بازنگری و در آستانه دگرگونی‌های قابل توجه است.به گزارش سی‌ان‌ان، به نظر می‫رسد در سال جاری میلادی، مناسبات میان دو سوی اقیانوس اطلس در مسیر بازنگری‌های جدی قرار گرفته است.پیش‫تر در هفته جاری، اتحادیه اروپا از گنجاندن نام آمریکا در فهرست «کشورهای امن» خودداری کرد، این بدان معناست که از مسافران آمریکایی در کشورهای عضو این اتحادیه برای آینده‫ای قابل پیش‫بینی استقبال نخواهد شد که دلیل آن شمار بالای مبتلایان به کرونا در ایالات متحده است. این یکی از …
سقوط اشتغال در استان کویری
۲ روز قبل
سقوط اشتغال در استان کویری
تا کنون بر اثر شیوع ویروس کرونا تاسیسات گردشگری در کشور آسیب‌های جدی را تجربه کرده‌اند و هرچه شیوع این ویروس گسترش یابد میزان خسارتی که به این بازار وارد می‌شود نیز افزایش خواهد یافت. از همین‌رو هرچه زمان بیشتری را در دوران کرونا به سر می‌بریم خسارت‌های آن جبران‌ناپذیرتر می‌شود. بازار گردشگری استان سمنان نیز در این چرخه دستخوش آسیب شده‌ است به‌طوری‌که سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری میزان خسارت تاسیسات گردشگری این استان را حدود 56 میلیارد تومان برآورد کرده و عنوان کرد: بازار گردشگری استان سمنان برای بازگشت به شرایط قبل از کرونایی خود حدودا به یک تا دو سال زمان نیاز دارند.
۲ روز قبل
منهای سینما
 در ادامه روند سریالی تعطیلی کتابفروشی‌ها در کشور که با محدودیت‌های ایجادشده در ایام کرونا سرعت بی‌سابقه‌ای گرفته است، زمزمه‌های تعطیل‌شدن یک کتابفروشی باسابقه در خیابان کریمخان‌زند شنیده می‌شود. ماجرا از این قرار است که کتابفروشی «کتاب زند» در صفحه اینستاگرامی خود ارایه تخفیف 30‌درصدی را اعلام کرده و این اقدام به‌عنوان حراج و در مواجهه با فشارهای اقتصادی تعبیر شده است. بعضی از فعالان حوزه کتاب در صفحات مجازی خود با بازنشر خبر ارایه تخفیف از سوی این کتابفروشی نسبت به تعطیلی آن هشدار داد‌ه‌اند و از مخاطبان خود خواسته‌اند با حمایت از این کتابفروشی مانع از تعطیلی آن شوند.  «سم مندس» کارگردان انگلیسی …
زالی عنوان کرد؛ خطر خستگی کادر درمان در دوران شیوع کرونا
۲ روز قبل / پروتکل های بهداشتی / شیوع کرونا / علیرضا زالی
زالی عنوان کرد؛ خطر خستگی کادر درمان در دوران شیوع کرونا
شفقنا- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، خطر خستگی تیم مدافعان سلامت را یکی از مسائل نگران کننده در دوران شیوع کرونا عنوان کرد. علیرضا زالی، روز دوشنبه ۱۶ تیر ۹۹ در نشستی که با حضور رئیس...
۲ روز قبل
غذایی که مانند دارو برای مبتلایان به کرونا است
مرجان بهزادی مقدم،درباره تغذیه در دوران کرونا‌ گفت:« این بیماری درمانی ندارد و واکسنی هم برای آن کشف نشده باشد لذا کاری که می توانیم انجام دهیم این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم. این مسئله مغفول واقع شده و رویکرد کادر درمان ما رویکرد درمان دارویی کرونا است که اشتباه بزرگی است که در دنیا هم در حال اتفاق است و ما از مسئله رژیم درمانی کرونا غافل شده ایم.سیستم ایمنی بدن به شکلی باید تقویت شود که اگر فرد در معرض ویروس کرونا قرار گرفت به شکل خفیفی این بیماری را بگیرد ما برخی افراد مبتلا به کرونا را داشتیم که با رژیم درمانی کاملا بهبود پیدا کردند.»
تعامل مخاطب با هنرمندان؛ ضامن حیات تئاتر
۲ روز قبل / تئاتر کودک و نوجوان / نمایش / اداره کل هنرهای نمایشی / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
تعامل مخاطب با هنرمندان؛ ضامن حیات تئاتر
تهران - ایرنا - مدیر تالار هنر با تشریح اقدامات این سالن در زمینه اجرای شیوه‌نامه بهداشتی و اجرایی با توجه به مخاطبان هدف متفاوت خود که کودکان و نوجوانان هستند، تعامل مخاطب با هنرمندان را ضامن حیات تئاتر در دوران کرونا عنوان کرد.
کرونا در اروپا| از تداوم قرنطینه در اسپانیا تا خطر در کمین حیات اقتصادی شرکت‌های آلمانی
۲ روز قبل / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
کرونا در اروپا| از تداوم قرنطینه در اسپانیا تا خطر در کمین حیات اقتصادی شرکت‌های آلمانی
جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا از اعمال قرنطینه در دومین منطقه اسپانیا به دلیل شیوع مجدد بحران کرونا و در معرض خطر قرار گرفتتن حیات اقتصادی بسیاری شرکت‌های آلمانی در دوران این بحران خبر می‌دهد.
کودکان بازمانده از تحصیل در دوران کرونا
۲ روز قبل / عکس روز / تصاویر روز / ویروس کرونا
کودکان بازمانده از تحصیل در دوران کرونا
با شیوع ویروس کرونا و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر‌ها در سراسر جهان دربهای هزاران مدرسه به روی ۱.۶ میلیارد دانش‌آموز از سراسر جهان بسته شد و همه کودکان به خانه‌هایشان بازگشتند. تا پیش از دوران کرونا ۲۵۸ میلیون کودک از تحصیل بازمانده بودند. به گزارش موسسه آمار یونسکو ۵۹ میلیون نفر از این تعداد دانش‌آموزان ابتدایی هستند. تعطیلی مدارس تاثیر جدی بر اقتصاد جوامع دارد که سبب بوجود آمدن یک چرخه دائمی فقر چندوجهی شده است. در تصاویر روز آثار پدی داولینگ عکاس خبری که کودکان بازمانده از تحصیل را به تصویر کشیده است را ببینید.
۳ روز قبل
اعطای جایزه "مسئولیت اجتماعی " در شرایط کرونا به روابط عمومی افق کوروش
جایزه "مسئولیت های اجتماعی و لوح تقدیر روابط عمومی برتر در "چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی" که روز یکشنبه 15 آبان ماه 99 برگزار شد " به روابط عمومی افق کوروش اعطاء شد. به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی در محل مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی و با حضور جمعی از مدیران اجرایی، اساتید دانشگاه و پیشکسوتان روابط عمومی از جمله دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس و دبیر انجمن متخصصان روابط عمومی، رئیس مرکز روابط‌عمومی وزارت بهداشت برگزار شد.این رخداد ملی با ایراد سخنرانی با محوریت "ارتباطات انسانی و مسئولیت اجتماعی در شرایط کرونا" و "چالش‌ها و فرصت‌های اطلاع‌رسانی در حوزه کرونا" و بررسی فعالیت ها …
کمک ۵۰۰ هزار پوندی نتفلیکس برای حمایت از تئاتر
۳ روز قبل / سم مندس / صندوق هنرمندان تئاتر / تئاتر در دوران کرونا
کمک ۵۰۰ هزار پوندی نتفلیکس برای حمایت از تئاتر
«سم مندس» کارگردان انگلیسی تئاتر و سینما با ایجاد صندوق حمایت از کارکنان تئاتر در قدم اول ۵۰۰ هزار یورو کمک از کمپانی نتفلیکس دریافت کرد.
پرداخت 900هزار فقره تسهیلات در دوران کرونا توسط بانک مهر ایران
۳ روز قبل / ویروس کرونا
پرداخت 900هزار فقره تسهیلات در دوران کرونا توسط بانک مهر ایران
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اعلام کرد: این بانک در دوران شیوع بیماری کرونا بیش از 900هزار فقره تسهیلات به ارزش 95هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.
آمریکایی‌ها به دنبال مهاجرت به نیوزلند هستند
۳ روز قبل
آمریکایی‌ها به دنبال مهاجرت به نیوزلند هستند
آمارهای رسمی دولت نیوزلند حاکی است علاقه مردم آمریکا در دوران شیوع کرونا برای مهاجرت به این کشور واقع در جنوب غربی اقیانوس آرام افزایش یافته است.
بالاترین شمار ترافیک مرسولات پستی در دوران کرونا رقم خورد
۳ روز قبل / اینترنت / ترافیک / حمل و نقل / سلامت / ویروس
بالاترین شمار ترافیک مرسولات پستی در دوران کرونا رقم خورد
ایلنا: مدیر کل تجزیه و مبادلات شرکت ملی پست گفت: این مرکز با وجود دریافت و ارسال بالاترین ترافیک مرسولات پستی تاریخ خود در دوران کرونا، از ایمنی و سلامت کارکنان…
سام مندس به هر هنرمند بیکار 1000 دلار کمک می‌کند
۳ روز قبل
سام مندس به هر هنرمند بیکار 1000 دلار کمک می‌کند
ایلنا: سم مندس (کارگردان سینما و تئاتر) اعلام کرد که به منظور حمایت از هنرمندان و اهالی تئاتر که در طول دوران تعطیلی ناشی از شیوع کرونا از کار بیکار شده‌اند، 500…
مهمترین مشکل و راهکار کسب و کارها در دوران کرونا چیست؟
۳ روز قبل
مهمترین مشکل و راهکار کسب و کارها در دوران کرونا چیست؟
در حالی ۷۹ درصد کسب و کارها در دوره کرونا به نوعی با مشکلات مواجه بودند که عمده آن مربوط به پرداخت حقوق و دستمزد کارکنانشان بوده است. 
۳ روز قبل
مچ‌اندازی در بارسا؛ مسی می‌رود یا آقای رئیس؟
با اینکه از دوران ریاست بارتومئو بر بارسلونا یک سال دیگر باقی مانده ولی خودداری مسی از تمدید قراردادش با بلوگرانا می‌تواند معادلات قدرت را در این باشگاه تغییر دهد.لیونل مسی ستاره کم‌حرفی است. این خصلتی رفتاری است که ریشه در کودکی او دارد. یکی از هم‌تیمی‌های سابق مسی در تیم نوجوانان بارسلونا یک بار گفته بود که در زمان پیوستن مسی به این تیم کسی حتی صدای سلام کردن او را هم نمی‌شنید. این خصلت مسی حتی بعد از تبدیل شدن او به بهترین بازیکن دنیا تغییر نکرده و لیونل همیشه ترجیح داده فوتبالش به جای او حرف بزند نه زبانش.به گزارش ورزش سه، با این حال، چند صباحی است که اوضاع به کلی تغییر کرده و مسی از شروع سال میلادی 2020 به این نتیجه نرسیده که باید صدایش شنیده شود. همه چیز از وقتی شروع شد که اریک آبیدال مدیر …
۳ روز قبل
اجازه نخواهیم داد آژانس حلقه جاسوسی کشورهای متخاصم را تکمیل کند
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که جمهوری اسلامی در مقابل زیاده خواهی شورای حکام و آژانس بین‫المللی اتمی خواهد ایستاد و اجازه نخواهد داد که آژانس حلقه اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای متخاصم را تکمیل کند.به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی مسائل سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی با حضور وزیر امور خارجه بیان کرد: مردم ما از ابتدای انقلاب تا به امروز همیشه نشان دادند که هزینه انقلاب کشور را می‌پردازند اگر لازم بوده از جان خود گذشته‌اند و یا فرزندان خود را فدا کردند. مردم ما سختی اقتصادی را نیز تحمل می‌کنند و در همه عرصه‌ها، امتحان خود را به خوبی پس دادند و به مدیران و مسوولان در مقاطع مختلف کمک کردند.وی در ادامه اظهار کرد: آن چه که نمایندگان توقع دارند این است که هزینه اضافی …
دانشمندان در دوران کرونا چطور زندگی می‌کنند؟
۳ روز قبل
دانشمندان در دوران کرونا چطور زندگی می‌کنند؟
 همزمان با تبدیل شدن کرونا به بخشی از زندگی روزمره مردم، بسیاری هنوز نمی‌دانند چه کارهایی امن و چه کارهایی خطرناک هستند. 5 کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی، عادات جدید خود در دوران کرونا را برای واشنگتن‌پست تشریح کرده‌اند. اگر در دنیا کسانی باشند که بتوان آنها را مرجع درستی برای تغییر سبک زندگی خواند، قطعا همین دانشمندان خواهندبود.  کی و چه زمانی ماسک می‌زنید؟ دکتر آنتونی فاوچی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی: من تقریبا همه جا و همیشه ماسک می‌زنم. تنها زمانی که ماسک نمی‌زنم وقتی است که …
در مسیر استبداد انتخاباتی / پوتین با رای مردم می‌تواند تا 2036 در قدرت بماند
۳ روز قبل
در مسیر استبداد انتخاباتی / پوتین با رای مردم می‌تواند تا 2036 در قدرت بماند
رئیس‌جمهوری روسیه به‌خوبی می‌داند که چگونه این کشور را به شکل مستبدانه مدیریت کند؛ هرچند فعلا درگیر پس‌لرزه‌های ویروس کرونا است. با این حال در شرایطی که بسیاری از تحلیلگران از شیوع کرونا تحت عنوان بزرگ‌ترین چالش پوتین در دوران ریاستش یاد می‌کنند، رئیس‌جمهوری روسیه توانست همه‌پرسی را بدون تاخیر اجرایی کند.
۳ روز قبل
آمادگی برای پاسخ‌دهی به بحران بزرگ در استان تهران کافی نیست
  [ راضیه زرگری ] تهران پایتخت یک کشور 80 میلیونی است؛ منطقه‎ای بسیار استراتژیک و مهم برای جمعیت هلال‌احمر که یکی از تکیه‌گاه‌های اصلی کشور در مدیریت بحران‌ها محسوب می‌شود. رئیس جمعیت هلال‌احمر از روزهای ابتدایی شروع به کارش در ساختمان صلح، ارتباطات با مدیران استانی و بازدیدهایش از نهادهای زیرمجموعه جمعیت، انبارها و لجستیک به‌ویژه در استان تهران را در دستور کار قرار داد. او که معتقد است در استان تهران آمادگی برای پاسخ‌دهی به بحران بزرگ کافی نیست، زمان برگزاری مانور سراسری ساعت صفر را در هفته‌ها یا ماه‌های آینده اعلام کرده است تا همه اعضای خانواده هلال‌احمر گوش به زنگ باشند که در این مانور کمبودها و به اصطلاح گره‌های کار امدادرسانی …
۳ روز قبل
خبر سیاسی
روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت وعده داد:  ثبات بازار ارز در ماه‌های آینده رئیس‌جمهوری گفت: «با وجود شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی با دشمنان در دو ‌سال گذشته، آرزوی دیرینه مردم و نخبگان در تحقق اقتصاد بدون نفت پی‌ریزی شده است و با وجود تلاطم‌ها و تکانه‌های شدید اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا، روند شاخص‌های اصلی اقتصاد کشور در بخش تولید و صادرات به خوبی پیش می‌رود.»به گزارش ایسنا،‌ حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد اقتصادی دولت با بیان اینکه در این جنگ اقتصادیِ دشمنان و بحران ناشی از شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا، مردم در شرایط سختی قرار گرفته‌اند و در دوران دشواری هستیم، افزود: «همه ما با احساسی …
مهدی: بازیکنان سالم تیم‌های در قرنطینه، می‌توانند تمرین کنند
۳ روز قبل / فوتبال / ویروس کرونا / باشگاه استقلال
مهدی: بازیکنان سالم تیم‌های در قرنطینه، می‌توانند تمرین کنند
تهران- ایرنا- سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: بازیکنان سالم تیم‌هایی که در قرنطینه به سر می‌برند مجاز به انجام تمرین هستند تا دوران بهبودی بازیکنان مبتلا به ویروس کرونا سپری شود.
سی‌ان‌ان: ترامپ بیش از یک سال از دوران ریاست جمهوری‌ را در املاکش سپری کرده است
۳ روز قبل
سی‌ان‌ان: ترامپ بیش از یک سال از دوران ریاست جمهوری‌ را در املاکش سپری کرده است
ترامپ روز یکشنبه و در بحبوحه اوج گیری مجدد کرونا در آمریکا، برای سیصد‌وشصت‌وششمین بار به یکی از املاک خصوصی خود در آمریکا رفت تا تعطیلات آخر هفته را در زمین گلف خود در ایالت ویرجینیا سپری کند.
حمله زامبی ها برای جلوگیری از شیوع کرونا ! + عکس
۳ روز قبل
حمله زامبی ها برای جلوگیری از شیوع کرونا ! + عکس
یک گروه هنری در ژاپن راه‌ خلاقانه‌ای را برای اجرای ‌تونل وحشت در دوران کرونا طراحی کرده‌اند.
۳ روز قبل / جمعیت هلال احمر / حادثه در تهران / کریم همتی / مدیریت تهران
رئیس هلال احمر: تهران آمادگی حوادث بزرگ را ندارد
کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر امروز در حاشیه بازدید از جمعیت هلال‌احمر استان تهران در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: شروع کار ما در هلال‌احمر با بحث ویروس کرونا بود که همدلی میان مردم و نظام از دوران جنگ تحمیلی بهتر بود؛ هلال احمر هم از جایگاه خود به شایستگی دفاع کرد و فعالیت خوب جوانان، دا‌طلبان و امدادگران باعث شد تا حاشیه‌ها کنار رود.
هشدار  درباره چاقی و اضافه وزن کودکان و نوجوانان در دوران کرونا
۳ روز قبل / تغذیه / چاقی
هشدار درباره چاقی و اضافه وزن کودکان و نوجوانان در دوران کرونا
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت نسبت به احتمال ابتلا و مرگ و میر بیشتر کرونا در کودکان و نوجوانان چاق، هشدار داد و گفت: در حال حاضر از ۸ میلیون کودک زیر ۵ سال در کشور، حدود یک میلیون و ۱۲۰ هزار نفر یعنی حدود ۱۴ درصد کودکان زیر ۵ سال، دچار اضافه وزن و چاقی هستند.
ثبت‌نام تسهیلات کرونا برای فعالان گردشگری فاقد کد کارگاه آغاز می‌شود/ تورهای آشنا‌سازی سرفصل سیاست‌های همه استان‌هاست
۳ روز قبل
ثبت‌نام تسهیلات کرونا برای فعالان گردشگری فاقد کد کارگاه آغاز می‌شود/ تورهای آشنا‌سازی سرفصل سیاست‌های همه استان‌هاست
ایلنا: ویدئوکنفرانس «تحریک و مدیریت تقاضای سفرهای داخلی در دوران کرونا از طریق تورهای آشنا‌سازی» برگزار شد.
(تصاویر) ترس از کرونا کافی نیست؛ زامبی‌ها آمدند!
۳ روز قبل / زامبی ها / ویروس کرونا / کروناویروس / ژاپن
(تصاویر) ترس از کرونا کافی نیست؛ زامبی‌ها آمدند!
یک گروه نمایش در ژاپن راه‌ خلاقانه‌ای را برای اجرای ‌تونل وحشت در دوران کرونا طراحی کرده‌اند.
پاتریک استوارت در خانه‌نشینی خاطرات می‌نویسد
۴ روز قبل
پاتریک استوارت در خانه‌نشینی خاطرات می‌نویسد
پاتریک استوارت بازیگر کهنه‌کار انگلیسی قصد دارد با استفاده از شیوع کرونا و دوران خانه‌نشینی، کتابی درباره یک عمر فعالیت حرفه‌ای خود بنویسد.
مستندسازان از تجربه‌های عینی کار در دوران کرونا می‌گویند
۴ روز قبل / ویروس کرونا / مرکز گسترش سینمای مستند / مستند
مستندسازان از تجربه‌های عینی کار در دوران کرونا می‌گویند
در همان روزهای ابتدایی که ویروس کرونا در کشورمان شایع شد، دوربین تعدادی از مستندسازان در بیمارستان‌ها و سطح شهر روشن شد اما گویا این مستندسازی خیلی هم بی‌مخاطره نبوده است.
کرونا، طلاق‌های عاطفی را قانونی کرد
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / طلاق عاطفی / کروناویروس / بهزیستی / میبد
کرونا، طلاق‌های عاطفی را قانونی کرد
رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به تاثیرات نامطلوب شیوع ویروس کرونا بر روح و روان جوامع به ویژه خانواده‌ها، گفت: افزایش اختلافات زناشویی در این دوران علاوه بر افزایش برخی آسیب‌های اجتماعی مانند همسرآزاری و اقدام به خودکشی، طلاق‌های عاطفی را به طلاق‌های قانونی تبدیل کرد.
تشریح ماحصل اقدامات انجام شده در دوران کرونا از زبان«خیابانی»
۴ روز قبل
تشریح ماحصل اقدامات انجام شده در دوران کرونا از زبان«خیابانی»
سرپرست وزارت«صمت»،گفت: ماحصل اقدامات انجام شده در دوران کرونا این است که امروز از روزی 200 هزار عدد تولید ماسک به تولید روزی 6 میلیون رسیدیم و از واردکننده به صادرکننده تبدیل شدیم.
کتاب خاطرات پاتریک استوارت در دست تهیه است
۴ روز قبل
کتاب خاطرات پاتریک استوارت در دست تهیه است
پاتریک استوارت بازیگر کهنه‌کار انگلیسی قصد دارد تا با استفاده از شیوع کرونا و دوران خانه‌نشینی، کتابی درباره یک عمر فعالیت حرفه‌ای خود بنویسد.
چگونه فم‌تورها به بیراهه می‌روند؟/پاشنه‌آشیل تولید محتوا
۴ روز قبل / گردشگری / میراث فرهنگی / تورگردشگری
چگونه فم‌تورها به بیراهه می‌روند؟/پاشنه‌آشیل تولید محتوا
تورهای آشناسازی برای تبلیغ گردشگری ایران در دوران کاهش شیوع کرونا در استانهایی که وضعیت سفید دارند اجرا می‌شود اما همچنان با نواقص زیاد. به گونه ای که هدف اثرگذار آن را نشانه می‌رود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •