پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
ربات انسان نما
ربات انسان نما در مصر تست کرونا می‌گیرد+تصاویر
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
ربات انسان نما در مصر تست کرونا می‌گیرد+تصاویر
یک پژوهشگر مصری جوان از یک ربات انسان نما برای انجام تست‌های کرونا استفاده می‌کند. این ربات مخاطرات تماس انسان با بیماران کرونا را به حداقل می‌رساند و به نوعی دستیاری مناسب برای کادر درمانی محسوب می‌شود.
ببینید | خودرویی که فقط 30 ثانیه طول می کشد تا به یک ربات تبدیل شود!
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / خودرو / خودروسازان / ترکیه
ببینید | خودرویی که فقط 30 ثانیه طول می کشد تا به یک ربات تبدیل شود!
شرکت ترکیه ای Letrons اقدام به ساخت یک ربات تبدیل شونده Amtimon نمودند. این ربات یک خودرو بی­ام­و است که می تواند تغییر شکل داده و به یک ربات انسان نما با سر و پا و دست تبدیل شود. همچنین بدنه خودرو نیز چند متر بالاتر از سطح زمین قرار می گیرد. این خودرو رباتی از امکاناتی نظیر خارج کردن دود، روشن کردن چراغ ها و حرکت دادن انگشتانش برخوردار است. مهندسان شرکت "Letvision" هشت ماه بر روی طراحی و ساخت این ربات فعالیت نمودند.
کنترل ربات انسان نما با اینترنت ۵G
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ربات / فناوری 5G / رباتیک
کنترل ربات انسان نما با اینترنت ۵G
تویوتا با استفاده از اینترنت ۵G یک ربات انسان نما را کنترل می کند.
(تصاویر) ربات‌ها به کمک پزشکان ایتالیا آمدند
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ایتالیا / ویروس کرونا / ربات انسان نما / کروناویروس
(تصاویر) ربات‌ها به کمک پزشکان ایتالیا آمدند
مدیر بخش مراقبت های ویژه بیمارستان سیرکولو گفت: ربات ها، دستیارانی خستگی ناپذیر هستند که به ویروس کرونا مبتلا و بیمار نمی شوند.
توجه جهانی به سورنای ایرانی +فیلم
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
توجه جهانی به سورنای ایرانی +فیلم
ایران ساخت پروژه ربات‌های انسان نما را از سال ۸۷ و با ارائه طرح ساخت ربات سورنا ۱ آغاز کرد و از آن زمان یک دهه می‌گذرد. این دستاورد علمی و فنی آنقدر مهم بوده که یکی از رسانه‌های معتبر جهان در حوزه تکنولوژی با نام interestingengineering به بیان ویژگی‌های این محصول ایرانی پرداخته است.
هندی ها به زودی یک روبات انسان نما را به فضا می فرستند
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
هندی ها به زودی یک روبات انسان نما را به فضا می فرستند
 هند که از سالها پیش در حوزه هوافضا برنامه ریزی های گسترده ای دارد، اکنون تصمیم گرفته است که یک ربات انسان نما که ظاهری با هویت یک زن هندی را دارد به فضا ارسال کند.
ربات‌ انسان‌نمای هند سال آینده به فضا پرتاب می‌شود
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / ربات انسان نما / ماموریت فضایی / فضاپیما
ربات‌ انسان‌نمای هند سال آینده به فضا پرتاب می‌شود
هند قصد دارد پیش از آغاز نخستین ماموریت فضایی دارای سرنشین خود، یک ربات انسان‌نما را برای شبیه‌سازی شرایط ماموریت به فضا پرتاب کند.
نسخه جدید ربات  انسان‌نما معرفی شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
نسخه جدید ربات انسان‌نما معرفی شد
ربات انسان نما Ubtech در جدیدترین بروزرسانی صورت گرفته می‌تواند با سرعت بیشتر قدم بردارد و اشیاء سنگین‌تری را بلند کند.
فیلم | از ربات انسان نما توسط جوانان ایرانی رونمایی شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فناوری
فیلم | از ربات انسان نما توسط جوانان ایرانی رونمایی شد
جوانان و مخترعان ایرانی ربات انسان نمایی سورنا را ساختند و از آن رونمایی کردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ربات انسان نما / سورنا ستاری / سورنا
(ویدئو) حرف زدن ربات ایرانی سورنا چهار
ربات سورنا 4 که همزمان با هفته پژوهش و فناوری با حضور سورنا ستاری در دانشکده فنی دانشگاه تهران رونمایی شد توانایی تشخیص 100 فرمان صوتی و توانایی گفتاری و شنیداری دارد و می‌تواند به صورت تبدیل متن به گفتار ارتباط برقرار کند. همچنین این ربات می‌تواند 100 شیء مختلف را ببیند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / سورنا ستاری / ربات انسان نما / دانشگاه تهران / پیروز حناچی / شهردار تهران
(تصاویر) رونمایی از روبات انسان‌نمای سورنا ۴
مراسم رونمایی از روبات سورنا ۴ ظهر شنبه، همزمان با هفته پژوهش و فناوری با حضور سورنا ستاری در دانشکده فنی دانشگاه تهران رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ربات انسان نما / هندی / ربات
(ویدئو) ساخت اولین رباتی که به زبان هندی حرف می‌زند
رنجیت سوریواستاوا اولین ربات انسان نمای هندی در جهان به نام رشمی را ساخته است. فیلم‌هایی که از این ربات منتشر شده نشان می‌دهد که رشمی می‌تواند به زبان‌های انگلیسی، هندی، بوژپوری و مراتی صحبت کند. در او دارای قدرت تکلم، هوش مصنوعی، پردازنده داده‌های بصری و سیستم تشخیص چهره گنجانده شده است. واکنش کاربران هندی به این ویدئو متفاوت و بعضا طنز گونه بوده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / ربات / ربات انسان نما
ربات‌های انسان‌نمای استارتاپ روسی برای مشاغل پر مشتری
یک استارتاپ روسی یک خط تولید ربات‌های‌ انسان‌نما ساخته و امیدوار است این ربات‌ها در مشاغلی که با تعداد زیادی مشتری مواجه هستند، مورد استفاده قرار گیرند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ربات انسان نما
100 هزار پوند بگیر صورت خود را بفروش!
یک استارتاپ انگلیسی ادعا می‌کند حاضر است به هر فردی که حاضر شود اجازه استفاده از چهره اش را برای استفاده روی یک ربات بدهد، 100 هزار پوند پرداخت کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
ربات انسان نما پس از رسیدن به فضا عذرخواهی کرد
مسکو - ایرنا - مرکز هدایت پروازهای فضایی روسیه اعلام کرد که فضاپیمای سایوز ام.اس-۱۴ حامل نخستین ربات انسان نمای روسیه به نام فدور سرانجام توانست عملیات اتصال به ایستگاه بین المللی فضایی را با موفقیت به پایان برساند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱
فضاپیمای سایوز همراه با یک ربات به فضا پرتاب شد
"فضاپیمای بدون سرنشین سایوز ام.اس-۱۴ " (Soyuz MS-۱۴) امروز همراه با یک ربات انسان نما موسوم به " اسکای بوت اف-۸۵۰" راهی فضا شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۱
نژاد پرستی رباتیک در حال افزایش است؟
از زمانی که ربات ها روند توسعه خود را آغاز کرده اند سال ها می گذرد اما ربات های انسان نما یا ربات هایی که با الهام از ظاهر مشابه انسان ساخته می شوند، روز به روز بیشتر می شوند. با این وجود به نظر می رسد ربات ها نیز درگیر نژادپرستی می شوند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
Ai-Da، اولین ربات انسان نمای نقاش جهان را بشناسید!
به زودی نمایشگاهی از هنر در دانشگاه آکسفورد برگزار خواهد شد که در این نمایشگاه با یک هنر و هنرمند واقعی روبرو خواهیم. این هنرمند در واقع اولین ربات انسان نما در جهان است. در ادامه جزییات این خبر را شرح خواهیم داد. رباتی هنرمند به نام Ai-Da Ai-Da ربات هنرمندی است که این روزها معنای واقعی هنر را تغییر داده و این ربات با سیستم هوش مصنوعی، داشتن بازوهای متحرک رباتیک و دوربینی به عنوان چشم، قادر به کشیدن نقاشی و خلق آثار هنری بوده است. چند روز دیگر نمایشگاهی از هنرهای خلق شده این ربات، برگزار …
۱۳۹۸/۰۱/۲۹
ربات خبرخوان در تلویزیون روسیه
همشهری آنلاین: یک ربات انسان نما به نام الکس پس از برگزاری یک کنفرانس رباتیک در روسیه اخبار شبانگاهی Russia 24 را در تلویزیون رسمی این کشور خواند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •