سه شنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۸ / 21 January, 2020
سلامت روان
تست روانشناسی و خودشناسی چیست و چگونه می توان به صورت آنلاین آن را انجام داد؟
همشهری‌آنلاین / ۵ ساعت قبل / وبگردی
تست روانشناسی و خودشناسی چیست و چگونه می توان به صورت آنلاین آن را انجام داد؟
انتخاب درست شغل، انتخاب درست رشته تحصیلی، افزایش سرعت رشد در تمامی حوزه های علمی، هنری، اجتماعی و بهبود سلامت روان نیازمند این است که ما به درستی خودمان را شناخته و بر اساس توانمندی ها، پتانسیل و ویژگی هایمان مسیر پیشرفت را طی نماییم.
تولید انسولین از زرده تخم مرغ برای حل مشکل پمپ‌های انسولین
همشهری‌آنلاین / ۵ ساعت قبل / علمی و آموزشی
تولید انسولین از زرده تخم مرغ برای حل مشکل پمپ‌های انسولین
پژوهشگران "موسسه علوم اعصاب و سلامت روان فلوری استرالیا اخیرا موفق به تولید انسولین از زرده تخم مرغ شده‌اند.
دولت باید با مردم همدلی کند/ ضرورت ایجاد کمیته‌های سلامت روان در بحران‌ها
ایسنا / ۱۴ ساعت قبل / ...
دولت باید با مردم همدلی کند/ ضرورت ایجاد کمیته‌های سلامت روان در بحران‌ها
مدیر پلی‌کلینیک روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دولت باید بداند که مردم اکنون نگران هستند و تنها توقعی که از دولت دارند این است که با آن‌ها همدل باشد.
  استانی-علمی و آموزشی  سقوط هواپیمای اوکراینی  دانشگاه فردوسی مشهد  مشاوره
نجات فرد افسرده با جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی
ایسنا / ۱۷ ساعت قبل / ...
نجات فرد افسرده با جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی
کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: کمک به جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی، فرد افسرده را از خطر نجات می دهد.
  استانی-اجتماعی  افسرده  افکار مثبت  خراسان شمالی
روزنامه ابتکار / ۲۷ ساعت قبل / ...
اگر شب‌ها کمتر از ۷ ساعت بخوابید...
همه ما بار‌ها شنیده‌ایم و خوانده‌ایم که باید خواب شبانه‌مان را تا ۷ و یا ۸ ساعت حفظ کنیم. در این میان، اما برخی از افراد به دلیل مسائل مختلفی ساعات کمتری را صرف خواب شبانه‌شان می‌کنند.تحقیقات نشان می‌دهد که خواب شبانه کمتر از ۷ ساعت باعث بروز و رخ دادن اتفاقات بسیاری در بدن ما می‌شود که شاید حتی از وجود آن‌ها بی‌خبر هستیم. بسیاری از ما در طی شب به اندازه کافی نمی‌خوابیم و این موضوع تاثیرات قابل‌توجهی بر سلامت روزانه و البته طولانی‌مدت ما خواهد داشت. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته‌اند از سلامت روان گرفته تا نحوه ذخیره چربی در بدن، همه و همه می‌توانند تحت تاثیر خواب غیرکافی قرار بگیرند.به خوبی اثبات شده است که خواب کافی می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و …
صدمات وارده به روح و روان مردم در حوادث اخیر بازیابی شود
ایرنا / ۳۴ ساعت قبل / اجتماعی
صدمات وارده به روح و روان مردم در حوادث اخیر بازیابی شود
تهران - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به حوادث ناگوار دو هفته اخیر در کشور گفت: در اینگونه حوادث، مردم به طور طبیعی ناراحت و سوگوار می‌شوند اما مساله مهم‌تر این است که چگونه این موضوع در جامعه مدیریت شود تا صدمه‌ای که به روح و روان آنان وارد شده، بازیابی شود و شاخص‌های سلامت اجتماعی ارتقا یابد.
  خبرگزاری جمهوری اسلامی
خانه‌داران و متأهل‌ها درگیر مشکلات سلامت روان
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / بهداشت و سلامت
خانه‌داران و متأهل‌ها درگیر مشکلات سلامت روان
آمارهای مختلف نشان می‌دهد در بیشتر کشورهای دنیا زنان کمتر از مردان سلامت روان دارند و بیشتر از آنها درگیر بیماری‌های مرتبط با سلامت روان‌ مانند اضطراب و افسردگی هستند. در کشور ما ایران نیز همین‌گونه است اما موضوع مهم‌تر این است که چه کار کنیم تا سلامت روان مختل نشود، حفظ شود و حتی ارتقا یابد؟
افسردگی بعد از زایمان را جدی بگیرید
ایسنا / ۲ روز قبل / بهداشت و سلامت
افسردگی بعد از زایمان را جدی بگیرید
کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، نسبت به واکنش موثر با افسردگی پس از زایمان و اقدام به موقع درمان، با مراجعه به روانپزشک هشدار داد.
  استانی-علمی و آموزشی  افسردگی
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
راهکارهایی جهت کاهش بار ترافیکی انجام گرفت
حل معضل ترافیک در شهرها و تبعات منفی آن به حق یکی از مهم‌ترین مطالبات شهروندان از مسئولین و برنامه‌ریزان شهری است و این نکته نیز بر کسی پوشیده نیست که راهکارهای پیشنهادی و هزینه های صورت گرفته در اجرای این برنامه‌ها به همراه سایر هزینه‌های جانبی در بخش های سلامت و روان شهروندان، اهمیت و همکاری همه جانبه همه دستگاه ها و نقش مدیران شهری را در حل این مشکل برجسته می‌کند. برای این منظور تبیین مطالعه و ایجاد طرح جامع حمل و نقل شهری و تبعیّت تمامی مدیران دست اندرکار از طرح‌های پیشنهادی و اولویت بندی شده در این مطالعات امری ضروری بوده و به روزرسانی این مطالعات نیز موضوع ضروری تری خواهد بود. پیوستگی و تناسب برنامه‌های مدون در طرح های جامع بر مبنای بودجه مالی دستگاهها و همچنین رعایت موارد ذیل در این …
آیا می دانید سلامت روان چیست؟
انتخاب / ۳ روز قبل / وبگردی
آیا می دانید سلامت روان چیست؟
سلامت روان به سلامتی شناختی ، رفتاری و عاطفی ما اشاره دارد. این موضوع مربوط به نحوه تفکر ، احساس و رفتار ما است. اصطلاح "سلامت روان" گاهی به معنای عدم وجود یک اختلال روانی است.
برای افزایش اعتماد و آرامش در جامعه باید اقداماتِ فعالانه انجام داد
ایرنا / ۳ روز قبل / اجتماعی
برای افزایش اعتماد و آرامش در جامعه باید اقداماتِ فعالانه انجام داد
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پی شهادت تعدادی از هموطنان حادثه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: تلاش بر این است که عموم جامعه بتوانند در موقعیت های پراسترس و بحرانی با رویکرد خودمراقبتی به حفظ و تعادل سلامت روان خود کمک کنند.
  سقوط  سقوط هواپیما  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  پیدا و پنهان سقوط
خطر امواج مخابراتی؛ صفر یا صد؟
روزنامه همشهری / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
خطر امواج مخابراتی؛ صفر یا صد؟
اگر از مردم بپرسید امواج مخابراتی و رادیویی چه تأثیری بر سلامت جسم و روان انسان دارند، بدون شک بیشترشان از زیان آور بودن این پرتوها می‌گویند و بسیاری از نارسایی ها و بیماری‌های ناشناخته را به این امواج نسبت می‌دهند.این در حالی است که تقریبا نتیجه هیچ‌یک از تحقیقات و بررسی‌ها، گویای اثرات مخرب این امواج بر انسان نیست.
۷ هشدار برای کسانی که مدام احساس خستگی می‌کنند!
انتخاب / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
۷ هشدار برای کسانی که مدام احساس خستگی می‌کنند!
احساس خستگی مداوم بر سلامت روان شما تاثیرات جدی می‌گذارد ضمن این که می‌تواند نشانه‌ای از وضعیت جدی پزشکی باشد که ممکن است از آن آگاه نباشید.
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
توصیه‌هایی برای عبور از این «روزهای سخت»
«مخاطبان اخبار منفی تنش‌های شدیدی را پس از آگاهی از این اخبار و رویدادهای غیرمنتظره متحمل می‌شوند و این کار نه تنها به حجم ناامیدی‌شان اضافه می‌کند بلکه صرف زمان زیاد درباره فکر کردن و حرف زدن در مورد آن موضوع باعث می‌شود مخاطبان اخبار منفی بواسطه نگرانی خود بیش از اصل ماجرا فاجعه بسازند.» این‌ها بخشی از حرف‌های رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت است.
  سقوط هواپیمای اوکراینی  شهادت سردار سلیمانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
سپری برای روان
«این روزا» شروع جمله بسیاری از ما در شبکه‌های اجتماعی شده است. در دنیای واقعی از اتوبوس و تاکسی گرفته تا مهمانی‌های‌ خانوادگی، صحبت از سیاست، امنیت، گرانی و ترس از آینده است. همه خواسته یا ناخواسته، از آینده‌ای تاریک خبر می‌دهند و کمتر کسی می‌داند در شرایط بحران‌های اجتماعی چگونه از خودش مراقبت کند.«خسته شدیم از بس خبر بد شنیدیم  و خوندیم. به خدا ما هم آدمیم»، «دارم زیر بار فشار اخبار این مدت له میشم، هرچی دست و پا میزنم بیام بیرون بیشتر فرو میرم. توانم تحلیل رفته و نای بلند شدن و ادامه دادن هم ندارم»، «فضای رسانه‌ای پر از خبرهای منفیه»، «خسته شدیم از خبرای بد! خدا داره آموزش مدیریت بحران میده به ما ایرانیا»، «ایرانی شاد فقط نوشته‌ای بود روی نوار کاست»، «اگه خاورمیانه رو از اخبار روز دنیا حذف …
چگونه تاثیر روانی اخبار ناگوار را کنترل کنیم؟ 
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / علمی و آموزشی
چگونه تاثیر روانی اخبار ناگوار را کنترل کنیم؟ 
امروزه از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به همه اخبار دسترسی داریم، از این رو برای در امان ماندن از تاثیر منفی خبرهای هولناک بر سلامت جسم و روان خود باید خبرهایی را که به ما می‌رسد کنترل کنیم.
شهرداری تهران آماده اعزام متخصصین حوزه سلامت روان به مناطق سیل زده
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
شهرداری تهران آماده اعزام متخصصین حوزه سلامت روان به مناطق سیل زده
مدیرکل سلامت شهرداری تهران اعلام کرد: آماده ارائه خدمت، کار داوطلبانه تخصصی و اعزام متخصصین حوزه سلامت روان به مناطق سیل زده هستیم.
غم چگونه از جان جامعه می‌کاهد؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
غم چگونه از جان جامعه می‌کاهد؟
«غم» به عنوان احساسی درونی که با تنش‌های عصبی و تجربه وقایع تلخ و ناگوار بروز می یابد، چون موریانه‌ای بتدریج سلامت افراد جامعه را به ورطه نابودی می‌کشاند.امروزه ارتقای استانداردهای اجتماعی همچون عدالت و بشردوستی به منظور رشد و توسعه نشاط که بی شک نقشی موثر بر سلامت روان و پیشرفت جامعه ایفاء می کند، از اهداف اساسی هر یک از جوامع به شمار می رود.
  آسیب های اجتماعی  ایران  کیفیت زندگی
سیگار کشیدن افسردگی می آورد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
سیگار کشیدن افسردگی می آورد
محققان دریافتند سیگارکشیدن بر سلامت روان تاثیر گذاشته و با افسردگی ارتباط دارد.
  سیگار  افسردگی  سلامت روان
افسردگی میان هنگ‌کنگی‌ها 5برابر شد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
افسردگی میان هنگ‌کنگی‌ها 5برابر شد
نتایج یک بررسی آماری حاکی از آن است، میزان افسردگی در هنگ کنگ پس از ناآرامی‌های اخیر به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است. محققان بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ حدود ۱۸هزار نفر را مورد بررسی قرار دادند و درنهایت دریافتند، میزان افسردگی و اختلالات سلامت روان میان مردم این کشور بیش از 5برابر افزایش یافته است. به‌گزارش دیلی‌میل، سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۲ درصد افراد افسردگی احتمالی داشتند و این نرخ در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۱ درصد رسیده و نسبت مبتلایان به علائم استرس پس از آسیب PTSD از ۲ درصد به ۳۲ درصد افزایش یافته …
وقتی با اخبار بد بمباران می شویم چطور سلامت روان خود را حفظ کنیم؟
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۲۳ / بهداشت و سلامت
وقتی با اخبار بد بمباران می شویم چطور سلامت روان خود را حفظ کنیم؟
شاید روزی نباشد که تلویزیون یا رادیو را روشن کنیم یا گشتی در اینترنت بزنیم و با سیلی از اخبار بد و متاثرکننده مواجه نشویم، از حملات تروریستی، جنگ و فجایع طبیعی گرفته تا سوانح رانندگی، قتل و گم شدن کودکان. اما گاهی شرایطی رقم می‌خورد که خود را در میانه بمبارانی از اخبار بد می‌یابیم و این خبرهای بد به قدری زیاد می‌شوند که فرصتی برای پیدا کردن خود در این شرایط ناگوار به دست نمی‏آوریم.
علائم "بیش‌فعالی" کودکان چیست؟ + راهکارهای تغذیه‌ای برای کاهش بروز آن
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
علائم "بیش‌فعالی" کودکان چیست؟ + راهکارهای تغذیه‌ای برای کاهش بروز آن
اختلال کم‌توجهی ــ بیش‌فعالی (ADHD) نوعی اختلال در سلامت روان است؛ افراد مبتلا به بیش‌فعالی، توانایی تمرکز بر یک کار واحد و نشستن برای مدت طولانی در یک جا را ندارند؛ در این مطلب به علائم، علل و درمان‌های طبیعی این اختلال پرداخته‌ایم.
افزایش اختلالات خفیف سلامت روان در استان قزوین
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
افزایش اختلالات خفیف سلامت روان در استان قزوین
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: یکی از موارد رو به افزایش کشور اختلالات خفیف سلامت روان است، از همین رو ۲۵ کارشناس سلامت روان در سطح مرکز جامع خدمات مستقر شدند و مشاوره رایگان به مردم ارائه می‌دهند.
  استانی-اجتماعی  سلامت روانی  بهداشت و درمان  دانشگاه علوم پزشکی
رسانه ها در انتشار اخبار خودکشی به چه نکاتی توجه کنند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
رسانه ها در انتشار اخبار خودکشی به چه نکاتی توجه کنند؟
کارگاه یک روزه آموزشی سلامت روان و رسانه در تبریز با محوریت خودکشی و آسیب های اجتماعی و رسانه، ویژه دست اندرکاران رسانه، روابط عمومی و سلامت روان استان برگزار شد.
  استانی-علمی و آموزشی  خودکشی  آسیب‌های اجتماعی
توصیه‌های یک روانپزشک برای حفظ سلامت روان کودکان در برابر اخبار اضطراب‌آور
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بهداشت و سلامت
توصیه‌های یک روانپزشک برای حفظ سلامت روان کودکان در برابر اخبار اضطراب‌آور
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به عدم تکامل رشد شناختی در کودکان، نسبت به جلوگیری از مواجهه آنان با اخبار ناگوار و اضطراب آور هشدار داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
توسعه انسولین از زرده تخم‏مرغ
پژوهشگران موسسه علوم اعصاب و سلامت روان فلوری استرالیا اخیرا موفق به توسعه انسولین از زرده تخم‏مرغ شده‌اند. به گزارش ایسنا وبه نقل از گیزمگ، پژوهشگران استرالیایی در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه انسولین از زرده تخم‏مرغ شده‌اند که می‌تواند روزی به عنوان درمانی ارزان‌تر و امن‌تر برای بیماران مبتلا به دیابت مورد استفاده قرار گیرد. دیابت نوعی اختلال ناتوان‏کننده است که در سراسر جهان ۳۸۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است. یکی از مشکلات آن این است که بیماران می‌بایست به طور مداوم قند خون خود را مورد بررسی قرار دهند.در حال حاضر، پمپ‌های انسولین هورمون‌های مهمی که بدن به آنها نیاز دارد را ارسال می‌کنند، اما به دلیل ترکیبی که با نام فیبریل شناخته می‌شود نیاز به تعویض منظم دارند. این ترکیبات طی یک یا …
این رژیم سلامت مغز و بدن را تضمین می کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / بهداشت و سلامت
این رژیم سلامت مغز و بدن را تضمین می کند
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد رژیم‌های غذایی باعث بهبود مغز و بدن می‌شوند؛ قطع چربی و قند رابطه مستقیمی با سلامت روان و عملکرد شناختی دارد.
احساس غمگینی مداوم و بی علاقگی به انجام امور از علائم مهم افسردگی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
احساس غمگینی مداوم و بی علاقگی به انجام امور از علائم مهم افسردگی
کارشناس گروه سلامت روان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، احساس غمگینی مداوم و بی علاقگی به انجام امور را از علائم مهم افسردگی در افراد عنوان کرد.
  استانی-اجتماعی  افسردگی  خراسان شمالی
چگونه از کودکان‌مان در برابر اخبار بد مراقبت کنیم؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / بهداشت و سلامت
چگونه از کودکان‌مان در برابر اخبار بد مراقبت کنیم؟
این روزها اطراف‌مان پر از اخبار بد و تکان‌دهنده،از بلاهای طبیعی گرفته تا خبرهای جنگ و عملیات‌های تروریستی، شده است. جریان بی‌وقفه این اخبار، سلامت جسم و روان بزرگسالان را به خطر می‌اندازد، چه برسد به اینکه کودکان در معرض حجم بالای این نوع اخبار قرار بگیرند.
  سلامت کودکان  سلامت خانواده  اخبار پربیننده
سیگار؛ تهدیدی جدی برای سلامت روان 
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / علمی و آموزشی
سیگار؛ تهدیدی جدی برای سلامت روان 
تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان آمریکایی نشان می‌دهد سیگار علاوه بر خطرات جسمی، سلامت روانی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و با افسردگی مرتبط است. 
  نه به دخانیات  سرطان  سیگار
هشدار؛ وضعیت روانی ترامپ بحرانی شده است!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / بین‌المللی
هشدار؛ وضعیت روانی ترامپ بحرانی شده است!
گروهی از متخصصات سلامت روان در آمریکا که در انجمنی به نام «ائتلاف جهانی سلامت روان» عضویت دارند، در بیانیه‌ای خطاب به نمایندگان کنگره آمریکا هشدار داده‌اند که وضعیت روانی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور در پی اتفاقات اخیر از جمله بحران استیضاح و حمله موشکی ایران به نیرو‌های آمریکایی در عراق، به حد بحرانی رسیده است.
  ترامپ  کنگره آمریکا
جایگاه اجتماعی خانواده در سلامت روان افراد تأثیر دارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
جایگاه اجتماعی خانواده در سلامت روان افراد تأثیر دارد
محققان دریافتند، دیدگاه جوانان از جایگاه اجتماعی خانواده خود با سلامت روان و پیامدهای زندگی آنان در آینده ارتباط دارد.
  استانی-اجتماعی  سلامت روان  جایگاه اجتماعی
۵ تکنیک برای کاهش اضطراب و افسردگی
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بهداشت و سلامت
۵ تکنیک برای کاهش اضطراب و افسردگی
سال ۲۰۲۰ میلادی و دهه جدید در میان شماری از تهدیدات بین‌المللی، موجی از جرایم نفرت‌آمیز و نیز خطرات زیست محیطی متنوعی که کره زمین را تهدید می‌کند، آغاز شده و این فاکتورهای استرس‌زا در کنار عوامل دیگری از جمله شغل، مشکلات سلامتی، تغییرات زندگی و موارد دیگر می‌تواند منجر به شیوع مشکلات سلامت روان و افزایش افراد مبتلا به افسردگی و اضطراب در سراسر جهان شود.
معاون وزیر بهداشت: 20 درصد جمعیت کشور دچار اختلال روانی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بهداشت و سلامت
معاون وزیر بهداشت: 20 درصد جمعیت کشور دچار اختلال روانی است
تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اجرای برنامه ملی بهبود سلامت روان در کشور گفت: به طور متوسط انتظار داریم بین ۱۸ تا ۲۰ درصد افراد کشور دچار یکی از اختلالات روانی مثل افسردگی یا اضطراب باشند که بر اساس برنامه ملی با غربالگری فعال شناسایی می‌شوند و تحت مراقبت قرار می‌گیرند.
  سلامت روان  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت
وجود گیاه آپارتمانی در محل کار موجب کاهش استرس می‌شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / علمی و آموزشی
وجود گیاه آپارتمانی در محل کار موجب کاهش استرس می‌شود
محققان عنوان می‌کنند گیاهان آپارتمانی موجب تقویت سلامت روان و کاهش میزان استرس بخصوص در محیط کار می‌شوند.
اعتراف خواننده جوان به مشکلات حاد مرتبط با سلامت روان و افسردگی  
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / وبگردی
اعتراف خواننده جوان به مشکلات حاد مرتبط با سلامت روان و افسردگی  
کتی پری خواننده سرشناس که طرفدارانی پرشمار در سراسر جهان دارد، اخیرا در گفتگو با  نشریه "وگ" به مشکلات روانی و افسردگی شدید خود در بازه زمانی سالهای 2017 تا 2018 پرداخت.
مردم بیش از برنج و نان به گوشت پول می‌پردازند
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۴ / اقتصادی
مردم بیش از برنج و نان به گوشت پول می‌پردازند
تصور حذف گوشت از سفره ایرانیان امری بعید به نظر می‌رسد. حتی عبور قیمت این ماده پروتئینی از ۱۲۰ هزار تومان، نتوانست عاملی برای مصرف کمتر آن در میان مردم باشد، چراکه حذف یکباره گوشت به‌عنوان اصلی‌ترین ماده تامین پروتئین مورد نیاز بدن، معنایی جز تهدید سلامت جسم و روان ندارد.
«سلامت روان» نوجوانان هدف می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
«سلامت روان» نوجوانان هدف می‌شود
چین قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ تمام مدارس را قادر به ارائه خدمات روانشناختی برای دانش آموزان و دانشجویان به عنوان بخشی از یک برنامه عملی با هدف سلامت روان کودکان و جوانان کند.
فدراسیون روان شناسی ورزشی تاسیس شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
فدراسیون روان شناسی ورزشی تاسیس شود
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره گفت: تاکنون برای سلامت جسم برنامه ریزی مناسبی شده اما برای سلامت روان و نقش روان شناسی در موفقیت ورزشی برنامه‌ریزی چندانی نشده است. پیشنهاد ما این است فدراسیون روان شناسی ورزشی در وزارت ورزش و جوانان تاسیس شود.
  سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور  سلامت روانی
شیوع آسیب‌های روانی در نزدیکان فرد اوتیسم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بهداشت و سلامت
شیوع آسیب‌های روانی در نزدیکان فرد اوتیسم
تمام اعضای خانواده فرد اوتیسم باید حداقل هر 6 ماه یکبار چکاپ سلامت روان شوند و سطح اختلالات روانی آنها ارزیابی شود زیرا غیر از تبعات جسمی که جسم مادر یا پدر را به عنوان مراقب اصلی تحلیل می کند، بیماری های روان نیز آنها را تهدید می کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
داشتن عمری طولانی‌تر با رفتن به موزه و تئاتر
مطالعات جدید نشان می‌دهد که افراد مسنی که به کارهای هنری مشغول هستند، بیشتر از افراد دیگر عمر می‌کنند. به گزارش ایسنا وبه نقل از تک‌اکسپلوریست، فعالیت‌های هنری، به عنوان عوامل سلامتی چند‏وجهی شناخته می‌شوند؛ زیرا چندین عامل روانشناختی، جسمی، اجتماعی، رفتاری و ذاتی در انجام آنها ترکیب شده‌ است.در مطالعات پیشین رابطه میان فعالیت‌های هنری و شرایط بهتر روحی و روانی شناخته شده بود که از میان این شرایط می‌توان به زوال عقل، دردهای مزمن، افسردگی و ضعف اشاره کرد.حال در یک مطالعه جدید در کالج دانشگاهی لندن نشان داده شده که میان تناوب انجام فعالیت‌های هنری مختلف و مرگ یک ارتباط وجود دارد.در این مطالعه میزان ارتباط مشارکت در برنامه‌های هنری از قبیل رفتن به تئاتر، کنسرت، اپرا، موزه، گالری‌های هنری و نمایشگاه‌ها …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
بلای خاکستری
‏   [زهرا جعفرزاده] جهش ژنی، تخریب سلولی، اختلال در اکسیژن‌رسانی به قلب و مغز، کبد و کلیه و آسیب‌رسیدن به کیسه‌های هوایی و تأثیر بر سیستم اعصاب مرکزی تنها بخشی از بلایی است که آلودگی هوا بر سر ما و به‌طور ویژه گروه‌های حساس می‌آورد. ذرات معلق 2.5 میکرون منجر به آزادشدن رادیکال‌هایی می‌شوند که این رادیکال‌ها تأثیر مستقیمی بر سلول‌ها می‌گذارند و آنها را از حالت طبیعی خارج می‌کنند؛ سرطان ریه یکی از نتایج این اتفاق است. ذرات معلق منجر به افت عملکرد مغز می‌شوند و تفکر، تمرکز و دقت را کند و گاهی هم با ایجاد اختلال بر سیستم اعصاب محیطی، عملکرد دست‌ها و پاها را ضعیف می‌کنند. در فرآیند تخریب قلب سهم قابل توجهی دارد؛ …
سلامت روان موضوع داغ کسب‌وکار امروز
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
سلامت روان موضوع داغ کسب‌وکار امروز
این روزها اهمیت سلامت روان و سطح آگاهی مردم از این موضوع به اوج خود رسیده است. در سراسر جهان، بسیاری از بازیگران، ورزشکاران و خواننده‌ها که تعدادشان رو به افزایش است، بدون هیچ خجالت و ترسی از چالش‌های روانی خود صحبت می‌کنند. «مایکل فلپس»، شناگر مشهور آمریکایی که رکورددار دریافت بیشترین مدال المپیک است، به رسانه‌ها گفت که چطور با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کرده. «لیدی گاگا»، خواننده و بازیگر آمریکایی نیز یک روز سکوتش را شکست و به رسانه‌ها گفت که با مشکل «اختلال استرس پس از آسیب روانی» یا PTSD درگیر است. پرنس هری هم به این جمع پیوست و گفت که با اضطراب دست و پنجه نرم می‌کند. «دواین جانسون» کشتی‌گیر سابق و بازیگر هالیوود نیز در حالی که از مقابله با افسردگی صحبت می‌کرد، گفت: «یکی از مهم‌ترین چیزهایی …
اولویت سلامت روان اجتماعی
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
اولویت سلامت روان اجتماعی
وزیر بهداشت در مصاحبه‌ای نسبت به وضعیت روانی جامعه هشدار داده و گفته است: «درخصوص بهداشت روان جامعه اعلان خطر می‌کنم. شیوع افسردگی و روان‌های گرفتار، زنگ خطری برای متخصصان عرصه سلامت و امور اجتماعی است.»
مرگ سالانه ۳۱۳هزار ایرانی به‌دلیل بیماری‌های غیرواگیر
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
مرگ سالانه ۳۱۳هزار ایرانی به‌دلیل بیماری‌های غیرواگیر
وزیر بهداشت از مرگ سالانه ۳۱۳هزار ایرانی به‌دلیل بیماری‌های غیرواگیر خبر داد و بر لزوم توجه به بیماری‌های غیرواگیر در جهت کاهش و کنترل بروز آنها در کشور تأکید کرد. به‌گزارش ایسنا، سعید نمکی گفت: ۳۰سال پیش اداره کل بیماری‌های غیرواگیر را ایجاد کردیم؛ چرا که با روزمرگی نمی‌توان مملکت را اداره‌کرد.  بر همین اساس در این اداره کل با ۴بیماری مهم پرفشاری خون، دیابت، حوادث جاده‌ای و بهداشت روان، کار را شروع کردیم و یک روانپزشک را بر ریاست این اداره گذاشتیم؛ چرا که سلامت روان برایمان به‌عنوان یکی از گرفتاری‌های …
شیدایی از آسمان می‌بارد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
شیدایی از آسمان می‌بارد
شهره بانو پرخو_روانشناس بالینی این روزها تمام کسانی که در هوای آلوده تهران تردد دارند و مجبورند مدام در سطح شهر باشند حس خواب‌آلودگی، کلافگی، سردردهای ناگهانی، سرگیجه، بی‌حوصلگی، خستگی و... را تجربه می‌کنند. شاید فقط در آلودگی‌هاست که متوجه می‌شویم تنفس چه جایگاهی در سلامت و حیات ما دارد. بیشتر ما تصور می‌کنیم آلودگی هوا تنها سلامت جسم را تهدید می‌کند، اما به آسیب‌هایی که به روان وارد می‌شود بی‌توجه هستیم. شاید تنها به این دلیل که عوارض آن در کوتاه‌مدت هویدا نمی‌شود و به مرور تأثیر خود را بر زندگی …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
افزایش سواد رسانه‌ای از کودکی تا مرگ
مجتبی خرازی‌ها _ مدیر گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تهران  رسانه باید آینه جامعه باشد و مانند آینه نیز بازتابی از جامعه باشد. رسانه‌ها نباید احساس بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی وقایع و رویدادها را در ذهن بیننده‌ها القا کنند و از این رو، باید آنچه را که در دنیا و جامعه می‌گذرد به شکل درستی نشان دهند و فرقی بین واقعیت‌ها نگذارند؛ اما، این نکته را در نظر داشته باشید که  بچه‌ها نباید تا ساعت‌های پایانی شب بیدار بمانند و بیننده چنین اخبار و تصاویری باشند.  دلیلی وجود ندارد که بچه‌ها خبرهایی را که …
غمگینم اما... چگونه در شرایط غم اجتماعی مانع فروپاشی روحی و روانی شویم؟
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / بهداشت و سلامت
غمگینم اما... چگونه در شرایط غم اجتماعی مانع فروپاشی روحی و روانی شویم؟
خبر مرگ نوجوان کولبر 14ساله، مرگ دختری به‌علت تحریم دارویی، آلودگی هوای تهران، فشار خردکننده اقتصادی، گرانی بنزین، آنفلوانزای کشنده... اینها بخش کوچکی از اخبار و اتفاقاتی است که هر روز با آن درگیر هستیم. هر روز با اضطراب از خواب بیدار می‌شویم و با بغض به رختخواب می‌رویم. آیا واقعاً راهی هست تا بدون انفعال و عزلت گزینی نسبت به شرایط کشور و خاموش کردن اینترنت و درگیر نشدن با اخبار جانکاه، سلامت جسم و روان خود را حفظ کرد؟
آلودگی هوا «خودکشی» را افزایش می‌دهد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / علمی و آموزشی
آلودگی هوا «خودکشی» را افزایش می‌دهد
نتایج یک بررسی تازه نشان می‌دهد زندگی در شهرهای آلوده افراد را دچار افسردگی یا خودکشی می‌کند، زیرا ذرات سمی می‌توانند به مغز و سلامت روان آسیب برسانند.
عوارض زندگی در خانه‌های کوچک
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ / اجتماعی
عوارض زندگی در خانه‌های کوچک
داشتن فضای کافی در محل مسکونی نقش مهمی در شادابی و سلامت روح و روان هر فرد دارد و این موضوع برای کودکان و نوجوانان بخاطر انرژی و جنب و جوشی که دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وزیر بهداشت: در حوزه بهداشت روان در جامعه به‌شدت دچار مشکل هستیم؛ اعلان خطر می‌کنم
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / سیاسی
وزیر بهداشت: در حوزه بهداشت روان در جامعه به‌شدت دچار مشکل هستیم؛ اعلان خطر می‌کنم
وزیر بهداشت با اشاره به نیاز کشور به افزایش تخت‌های بیمارستانی روانپزشکی، گفت: امروز همه مسؤولان کشور باید به فکر سلامت روح و روان جامعه باشند و این کار تنها در وزارت بهداشت محقق نمی‌شود.
  وزیر بهداشت  روح و روان
فیلم | وزیر بهداشت زنگ خطر شیوع افسردگی را به صدا درآورد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / فیلم
فیلم | وزیر بهداشت زنگ خطر شیوع افسردگی را به صدا درآورد
سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: متاسفانه در حال حاضر در حوزه بهداشت روان در جامعه به شدت دچار مشکل هستیم و من به عنوان وزیر بهداشت در این رابطه اعلان خطر می‌کنم. شیوع افسردگی و روان های گرفتار زنگ خطری برای متخصصان عرصه سلامت است.
  سعید نمکی  وزارت بهداشت  سلامت روان  افسردگی
درخواست وزیر بهداشت از مسوولان: به فکر سلامت روح و روان جامعه باشید
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بهداشت و سلامت
درخواست وزیر بهداشت از مسوولان: به فکر سلامت روح و روان جامعه باشید
ایسنا نوشت: وزیر بهداشت با اشاره به نیاز کشور به افزایش تخت‌های بیمارستانی روانپزشکی، گفت: امروز همه مسؤولان کشور باید به فکر سلامت روح و روان جامعه باشند و این کار تنها در وزارت بهداشت محقق نمی‌شود.
  وزارت بهداشت  سعید نمکی  سلامت روان
گردهمایی دبیران انجمن‌های علمی سلامت روان دانشگاه‌های تهران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
گردهمایی دبیران انجمن‌های علمی سلامت روان دانشگاه‌های تهران
دومین نشست انجمن‌های علمی ـ دانشجویی حوزه سلامت روان دانشگاه‌های تهران 30 آذر در دانشگاه علامه‌طباطبایی برگزار شد.
  باشگاه دانشجویان ایسنا  انجمن علمی  دانشگاه علامه طباطبایی  حوزه سلامت روان
آمریکا در بخش سلامت روانی، پیشرفت کافی نداشته است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بین‌المللی
آمریکا در بخش سلامت روانی، پیشرفت کافی نداشته است
ایلنا: رئیس‌جمهوری آمریکا فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه سلامت روان در این کشور را ناکافی دانست.
  دونالد ترامپ
مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران راه‌اندازی خواهد شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
مرکز جامع سلامت روان شهرداری تهران راه‌اندازی خواهد شد
مدیرعامل شرکت شهر سالم گفت: نظر به استرس ها و اضطراب هایی که در حین کار و فعالیت در کارکنان ایجاد می شود و نظر به تامین سلامت روان کارکنان و بازنشستگان مرکز جامع سلامت روان در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.
یک سوم مردم تهران دچار اختلالات روانی هستند؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / فیلم
یک سوم مردم تهران دچار اختلالات روانی هستند؟
توضیحات اسماعیل محبوبی، روانپزشک درباره آماری که وزارت بهداشت درباره اختلالات روانی مردم تهران اعلام کرد که یک سوم مردم دچار اختلالات عصبی و روانی هستند.
  شهر تهران  سلامت روان  روانپزشکی
رئیس اداره سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت منصوب شد
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / علمی و آموزشی
رئیس اداره سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت منصوب شد
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عنوان رئیس اداره سلامت روان دانشجویان وزارت بهداشت منصوب شد
  رحمان خدابنده لو  سلامت روان  دانشجویان  دانشگاه های علوم پزشکی  فرهاد طارمیان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بهداشت و سلامت
نقش عوامل ژنتیکی و استرس‌ در اختلالات روانی
مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: عوامل ژنتیکی، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز اختلالات مؤثر هستند.
نماز موجب سلامت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
نماز موجب سلامت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
خوانسار- رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان گفت: خداوند نماز خواندن را بر همه ادیان الهی واجب دانسته است و فرموده اگر به دنبال سلامت جسم و روح و روان خود هستید به خواندن نماز اهمیت دهید.
  خوانسار  اجلاس نماز  دانش آموزان  ستاد اقامه نماز
ضعف مسئولیت‌پذیری در قبال سلامت روان جامعه
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / اجتماعی
ضعف مسئولیت‌پذیری در قبال سلامت روان جامعه
یک روانشناس، فراوانی آسیب‌ها را نشانه ضعف مسئولیت‌پذیری در قبال سلامت روان جامعه دانست و گفت: همواره چند قدم از این آسیب‌ها عقب هستیم، از این رو باید به سمت ارتقای سلامت اجتماعی پیش رفت.
  رویداد24  سلامت روان  سلامت روان جامعه  آسیب های اجتماعی  خشونت
فوبیا، می‌ترسم پس هستم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / بهداشت و سلامت
فوبیا، می‌ترسم پس هستم
تهران - ایرنا - همه انسان‌ها در زندگی احساس ترس به درجات مختلف را تجربه کرده‌اند، ترسی که از احساسات طبیعی زندگی روزمره به شمار می‌رود اما هنگامی که ترس، شدید، غیرمنطقی و بیمارگونه می شود آنگاه سلامت روان و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نام «فوبیا» را به خود می‌گیرد.
  فوبیا  سلامت روان  بهداشت و سلامت
نشست تخصصی ایــدز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
نشست تخصصی ایــدز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد
به‌مناسبت روز جهانی ایدز نشستی تخصصی درباره پیشگیری و درمان ایدز توسط مرکز مشاوره و آموزش‌های اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری کانون همیاران سلامت روان برگزار شد.
  ایدز
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
۴ عامل تاثیرگذار برای ارتقای زندگی و سلامت فرزندان
در این یادداشت کوتاه، به برخی از عوامل تأثیرگذار در زمینه ایجاد سلامت روان فرزندان توسط خانواده شاد، اشاره خواهیم کرد.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
هشدار روانپزشکان درباره ترامپ
شنیدیم گروهی متشکل از ۳۵۰روانپزشک و دیگر متخصصان بهداشت روان آمریکا طوماری را با موضوع هشدار نسبت به وخیم‌ شدن فزاینده سلامت روان دونالد ترامپ در جریان تحقیقات برای استیضاح امضا کرده و قصد تسلیم آن به کنگره آمریکا را دارند. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، دکتر بندی لی، یک روانپزشک دانشگاه ییل، جرولد پُست، یک تحلیلگر سابق وضعیت روحی-روانی در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و جان زینر، یک روانپزشک در دانشگاه جورج واشنگتن در بیانیه‌ای منضم شده به این طومار گفتند: ما در این مقطع زمانی می‌خواهیم صدایمان را به گوش همه برسانیم چون متقاعد شده‌ایم همچنان که استیضاح احتمالی دونالد ترامپ نزدیک‌تر می‌شود، او پتانسیلی واقعی برای خطرناک‌تر شدن و تبدیل‌شدن به تهدیدی جدی علیه امنیت ملت ما را دارد.
شمار روانپزشکان نگران از اختلالات روانی ترامپ به ۷۷۳ نفر رسید
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
شمار روانپزشکان نگران از اختلالات روانی ترامپ به ۷۷۳ نفر رسید
شفقنا- شمار متخصصان سلامت روان که با امضای طوماری درباره تشدید نشانه‌های اختلال روانی رئیس‌جمهور آمریکا ابراز نگرانی‌ کرده‌اند افزایش یافته و به ۷۷۳ نفر رسیده است. به گزارش تسنیم، شمار روان‌پزشکان و سایر متخصصان حوزه سلامت روان که با امضای طوماری درباره تشدید نشانه‌های اختلال روانی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در نتیجه تلاش‌ها برای استیضاح او ابراز نگرانی کرده‌اند […]
دلایلی که ممکن است موجب کمبود منیزیم در شما شوند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / بهداشت و سلامت
دلایلی که ممکن است موجب کمبود منیزیم در شما شوند
شاید خیلی وقت‌ها به کمبود پروتئین و آهن فکر کرده باشید؛ اما وقت زیادی را صرف توجه به کمبود منیزیم نکنید در حالی که جالب است بدانید عدم دریافت منیزیم کافی به طرز شگفت‌آوری می‌تواند بر سلامت روان و جسم شما از چندین طریق مختلف تأثیر بگذارد.
بالاترین مرحله‌ای که سلامت روح و روان فرد را تضمین می‌کند/ میزان تأثیرپذیری دختران در آموزش نماز نسبت به پسران
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
بالاترین مرحله‌ای که سلامت روح و روان فرد را تضمین می‌کند/ میزان تأثیرپذیری دختران در آموزش نماز نسبت به پسران
شفقنا – شبستان نوشت: سومین کنگره ملی نماز، سلامت روان و نشاط معنوی سه‌شنبه ۱۲ آذرماه، در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران و با همکاری مراکز و نهادهایی همچون معاونت دانشجویی و مرکز مشاوره دانشگاه تهران، دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ستاد اقامه نماز، سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، نهاد نمایندگی مقام معظم […]
راه‌های کسب رضایت از زندگی زناشویی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
راه‌های کسب رضایت از زندگی زناشویی
کارشناس مسئول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: همه زوجین باید مهارت‌های لازم برای داشتن زندگی موفق و آرام را بیاموزند و یکی از راه‌های کسب مهارت شرکت در کلاس آموزشی و ارتقاء آگاهی آن‌ها است.
  استانی-علمی و آموزشی  زوجین  رضایت از زندگی  مهارت  زندگی زناشویی  روانشناسی  زوج
سایه «اختلال روانی» بر سر دانش‌آموزان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / بهداشت و سلامت
سایه «اختلال روانی» بر سر دانش‌آموزان
این روزها افسردگی و اختلال روانی بزرگ و کوچک نمی‌شناسد. اگرچه تا پیش از این آمارها نسبت به شیوع بیماری‌های روانی در میان بزرگسالان خبر می‌داد، حالا اما آموزش و پرورش نسبت به عدم برخورداری 30 درصد از دانش‌آموزان ایران از استانداردهای سلامت روان و نیاز فوری یک درصد از آنها به خدمات اورژانسی هشدار داده است؛ هشداری که آموزش و پرورش را به فکر ساختن نوشدارو انداخته است.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
۳۰ درصد دانش‌آموزان استاندارد سلامت روان را ندارند
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۳۰ درصد دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در حوزه سلامت روان از استانداردهای لازم برخوردار نیستند