پنجشنبه, ۱۹ تیر, ۱۳۹۹ / 9 July, 2020
شهرداری منطقه 7
۴۲ دقیقه قبل
اعزام آتش‌نشانان تبریز برای اطفای آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: گروهی از آتش‌نشانان این شهر برای خاموش کردن آتش سوزی مراتع مشرف به جنگل‌های ارسباران به این منطقه اعزام شدند.
۱۳ ساعت قبل
یک ساختمان و مقصران‌بسیار
در مورد کلینیک سینا اطهر یک نکته بسیار مهم وجود دارد. پرونده این کلینیک به دلیل تخلفاتش به کمیسیون ماده صد ارسال و بابت تغییرات اعمال‌شده در این ساختمال حکم قلع و قمع آن صادر شده بود. این حکم اما به اجرا درنیامد. در همین نکته اول باید دانست که مسوولیت اجرای حکم ماده صد با اجرای احکام منطقه است؛ یعنی شهرداری منطقه یک تهران و بنابراین بخشی از حادثه ناشی از کوتاهی شهرداری منطقه یک تهران است. اما این ظاهر ماجرا است. باطن ماجرا چیست؟ ما 22 مبحث ملی ساختمان داریم که راهنمای فعالیت‌های حوزه ساخت‌وساز در کشورمان هستند. مبحث بیست و یکم مقررات ملی ساختمان که مبحث طراحی سازه‌ها برای شرایط پدافندی است متاسفانه خیلی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. وقتی می‌گوییم پدافند، فکر می‌کنیم …
راهِ ناصرخسرو به کاخ گلستان باز می‌شود
۱۶ ساعت قبل / امام جمعه / امام خمینی / شهرداری / مدرسه / معماری
راهِ ناصرخسرو به کاخ گلستان باز می‌شود
رییس مجموعه جهانی کاخ گلستان، با اعلامِ تصویبِ فعال شدنِ درب شرقی این مجموعه جهانی از خیابان ناصرخسرو در شورای راهبردی کاخ گلستان، از تهیه پیش‌نویسِ همکاری بین این مجموعه و شهرداری منطقه ۱۲ تهران خبر داد.
زباله دانی به وسعت یک جنگل
۲۴ ساعت قبل / جنگل / دفع زباله
زباله دانی به وسعت یک جنگل
ایرنا - ساری - دهستان « اندارگلی » در میانه جنگل شیرگاه قرار گرفته است. جایی که به گواه دوستداران محیط زیست حال و روز وخیم‌تری نسبت به دیگر نقاط پهناور جنگل کناره‌ای هیرکانی دارد. تخلیه زباله شهر شیرگاه تنها یکی از موارد تعرض به این جنگل‌ و زیستگاه مهم زمین است که سال ها از دپوی زباله در این منطقه توسط شهرداری این شهر می گذرد و هر روز بر دامنه این دشت وسیع زباله می افزاید.
۵ زمین تنیس بوستان ولایت مرکز استعدادیابی می‌شود
۲۴ ساعت قبل / تنیس / بوستان ولایت / استعدادیابی
۵ زمین تنیس بوستان ولایت مرکز استعدادیابی می‌شود
عزیزی گفت: مجموعه زمین‌های تنیس بوستان ولایت که توسط شهرداری منطقه ۱۹ احداث شده و بزودی بهره برداری خواهد شد، محل خوبی برای مرکز همگانی و استعدادیابی قهرمانان تنیس محسوب می شود.
آغاز ساخت خط 10 مترو در نیمه دوم سال جاری
۲۵ ساعت قبل
آغاز ساخت خط 10 مترو در نیمه دوم سال جاری
علی امام با اشاره به آغاز عملیات اجرایی خط 10 متروی تهران در نیمه دوم سال 1399، عنوان کرد: این خط با عبور از 6 منطقه شهرداری تهران یکی از خطوطی است که به دلیل فرصت های سرمایه گذاری که در مسیر آن است، توان تامین بخشی از هزینه ساخت خود را دارد.
بررسی احداث "دهکده ورزش" در بوستان جنگلی سرخه حصار
۲۹ ساعت قبل / شهرداری تهران / سرخه حصار / دهکده ورزش
بررسی احداث "دهکده ورزش" در بوستان جنگلی سرخه حصار
در بازدید مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران و مدیران این سازمان به همراه شهردار منطقه ۱۳ از بوستان جنگلی سرخه حصار ، ضمن بررسی احداث "دهکده ورزش" در این بوستان برنامه ریزی برای بهره‌برداری حداکثری از فضاهای ورزشی و تفریحی بوستان سرخه حصار در دستور کار قرار گرفت.
۲۹ ساعت قبل / بافت فرسوده / قم / نوسازی بافت فرسوده
(تصاویر) زندگی در بافت فرسوده قم
یک هزار و ۶۷۰ هکتار بافت فرسوده که ۳۱۵ هکتار آن بافت تاریخی بوده و ۲۰۰۰ هکتار بافت ناکارآمد در ۱۳ منطقه شهر قم ثبت‌شده است. ۷۵ درصد از مردم قم در محدوده بافت فرسوده و تاریخی قم سکونت دارند. در جهت نوسازی این بافت‌های فرسوده، سیاست‌ها و مکانیزم‌های تشویقی از طرف شورای اسلامی شهر و شهرداری قم در نظر گرفته شده، اما این سیاست‌های تشویقی با توجه به هزینه‌های بالای ساخت و ساز انگیزه‌ای برای ساکنان در جهت نوسازی ساختمان ایجاد نمی‌کند و استقبالی از آن صورت نمی‌گیرد.
بازدید حق‌شناس از کتابخانه مصطفی رحماندوست | برنامه شهرداری برای کتابخانه تخصصی کودک تهران
۲۹ ساعت قبل
بازدید حق‌شناس از کتابخانه مصطفی رحماندوست | برنامه شهرداری برای کتابخانه تخصصی کودک تهران
محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران همزمان با روز ادبیات کودک و نوجوان از کتابخانه مصطفی رحماندوست در منطقه ۳ تهران بازدید کرد.
ضرورت تسریع در تعیین تکلیف بیمارستان‌رها شده جرجانی
۴۷ ساعت قبل / زهرا صدراعظم نوری / شهرداری منطقه 7 / توسعه فضای سبز / بیمارستان
ضرورت تسریع در تعیین تکلیف بیمارستان‌رها شده جرجانی
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران؛ گفت: بیمارستان رها شده جرجانی تبدیل به محلی برای وقوع جرم شده که باید با تعامل با سازمان تامین اجتماعی کاربری این محل تغییر کند.
تکلیف املاک فریز شده خیابان پاکستان را مشخص کنید
۲ روز قبل / محمد سالاری / مصلی تهران / شورای شهر تهران / شهرداری منطقه 7
تکلیف املاک فریز شده خیابان پاکستان را مشخص کنید
سالاری کمبود سرانه های خدماتی، کمبود پارکینگ، تعریض معابر، املاک فریز شده خیابان پاکستان و... را مهم ترین مشکلات منطقه ۷ دانست و خواستار انجام اقدامات لازم برای رفع این مشکلات شد.
یک بام و دو هوای منطقه ۵ همدان در جذب نیرو
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / شهرداری / بافت فرسوده / جذب نیرو / استانداری
یک بام و دو هوای منطقه ۵ همدان در جذب نیرو
اعضای دوره چهارم شورای شهر همدان سال ۹۲ طرح راه اندازی شهرداری منطقه ۵ را به بهانه کلانشهر شدن، مدیریت مرکز شهر همدان و ساماندهی کسبه و بازار و حتی بافت فرسوده مطرح کرده و به تصویب رساندند و در دی ماه سال ۹۴ راه‎اندازی شهرداری منطقه ۵ را طلب شهرداری از دولت دانستند.
سازه نا ایمن محوطه تئاتر شهر در بوستان دانشجو برچیده شد
۳ روز قبل
سازه نا ایمن محوطه تئاتر شهر در بوستان دانشجو برچیده شد
شب گذشته سازه موقت و نا ایمن محوطه تئاتر شهر در بوستان دانشجو به دلیل شکایت شهروندان و احتمال خطر آفرینی با دستور مقام قضایی از سوی شهرداری منطقه 11 برچیده شد.
کاتالونیا قرنطینه شد
۳ روز قبل
کاتالونیا قرنطینه شد
سگریا: دولت کاتالونیای اسپانیا در پی شیوع کووید- ۱۹ در سگریا دستور داد در این ناحیه «تا اطلاع ثانوی» قرنطینه سراسری برقرار شود. این محدودیت مشخص نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. به گزارش ایندیپندنت، ناحیه سگریا در غرب کاتالونیا قرار دارد، مرکز آن لیداست و در ۳۸ منطقه شهرداری آن حدود ۲۰۹ هزار نفر زندگی می‌کنند. شمار بستری‌شدگان در بیمارستان دانشگاه لیدا در 10روز گذشته 3برابر شده است.  
اشتباه استراتژیک شهرداری منطقه یک و حادثه کلینیک سینا اطهر
۴ روز قبل / آتش سوزی کلینیک سینا / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
اشتباه استراتژیک شهرداری منطقه یک و حادثه کلینیک سینا اطهر
حادثه تراژیک کلینیک سینا اطهر دردی دیگر بر روزهای کرونایی مردم آوار کرد و مردم به درستی می پرسند چرا دستگاه های مسئول در خصوص رعایت مسائل ایمنی اصول اولیه پیشگیری را رعایت نمی کنند؟
نباید ۳۰۰ نفر به بهانه منطقه بافت مرکزی به شهرداری اضافه شود
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / شهرداری / مدیرکل دفتر امورشهری استانداری / خواهر خواندگی / درآمد پایدار شهرداری
نباید ۳۰۰ نفر به بهانه منطقه بافت مرکزی به شهرداری اضافه شود
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری همدان گفت: شهرداری بافت مرکزی به منظور حفظ بافت تاریخی همدان نباید به ساختار فعلی شهرداری اضافه شود چراکه نباید شهرداری بیش از این عائله مند شود.
۴ روز قبل
بازخوانی یک حریق
گروه اجتماعی| هنوز گزارش رسمی بررسی حادثه‌ای که منجر به آتش‌سوزی و انفجار در یک مرکز درمانی در محدوده میدان قدس تهران شد اعلام و منتشر نشده است. در همین حال نخستین ایرادها به شیوه اطلاع‌رسانی مربوط نام مرکز حادثه‌دیده است. در همه خبرها از «سینااطهر» به عنوان محل حادثه نام برده شد درحالی که گویا این مرکز صرفا یک طبقه از مرکز درمانی «سینا مهر شمیران» بوده است. به جز این موضوع که روزنامه اعتماد نیز در حال بررسی بیشتر تفاوت در مکان دو مرکز است به نظر می‌رسد باید با تامل بیشتری این حادثه را از لحظه نخست تا پایان عملیات اطفا مورد بررسی قرار داد.  ایرنا در گزارشی در این باره نوشته است: با وجود آنکه بلافاصله آتش‌نشانان، امدادگران هلال احمر، پلیس، …
۴ روز قبل
مهار آتش سوزی منابع طبیعی مسجدسلیمان با همت نفتی ها
آتش سوزی منابع طبیعی منطقه امام زاده بی بی بتول مسجدسلیمان با همت آتش نشانان نفتی مهار و خاموش شد .توسط خودروهای عبوری شهروندان وقوع آتش سوزی در مراتع و منابع طبیعی منطقه امامزاده بی بتول به ایستگاه آتش نشانی شرکت نفت وگاز مسجدسلیمان گزارش که این حادثه فوراً به مسئولین اداره منابع طبیعی شهرستان اعلام گردید .با درخواست اداره منابع طبیعی از اداره HSE شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان مبنی بر مشارکت در عملیات اطفای آتش ، بلافاصله تیم آتش نشانی بهمراه یک دستگاه خودروی آمبولانس و تیم پزشکیاری به منطقه اعزام شدند .باتوجه به گستردگی مراتع منطقه و وزش باد شدید و گرمای شدید منطقه احتمال سرایت و گسترش آتش به سمت منطقه چم آسیاب بسیار زیاد بود به همین منظور عوامل حاضر در عملیات که شامل اداره منابع طبیعی – اداره …
جزئیات جدید از حادثه کلینیک سینا مهر/ 278 ملک پرخطر در شمال تهران
۴ روز قبل
جزئیات جدید از حادثه کلینیک سینا مهر/ 278 ملک پرخطر در شمال تهران
شهردار منطقه ۱ تهران با بیان اینکه کلینیک سینا مهر کاربری مسکونی داشته است، گفت: ساختمان‌های خطرناک مشابه سینا مهر زیاد است ولی به دلیل تعارض قانون، شهرداری نمی‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.
تبدیل محدوده میدان امام خمینی به پیاده‌راه، به زودی اجرایی می‌شود
۵ روز قبل / امام خمینی (ره) / شهرداری تهران / شهر تهران
تبدیل محدوده میدان امام خمینی به پیاده‌راه، به زودی اجرایی می‌شود
شهردار منطقه 12 با اشاره به تغییرات ترافیکی در محدوده میدان امام خمینی (ره)، گفت: به زودی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز عملیات اجرای تبدیل این عرصه به پیاده راه در شهر را آغاز می‌کند.
دستور حناچی برای بررسی علت نیمه‌کاره ماندن باغ صبا | پروژه‌ای که از ۱۵ سال پیش در آستانه اتمام رها شد
۵ روز قبل
دستور حناچی برای بررسی علت نیمه‌کاره ماندن باغ صبا | پروژه‌ای که از ۱۵ سال پیش در آستانه اتمام رها شد
رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با بازدید از پروژه آئینی باغ صبا در منطقه ۷ تهران، در جریان آخرین وضعیت این پروژه نیمه‌کاره قرار گرفت.
۵ روز قبل
لاکچری های غیرمجاز لواسان
ویلاهای فوق لاکچری و غیر قانونی که در لواسان شهر تهران هر روز در حال افزایش است . در لواسان میتوان به باستی هیلز محله ای که چند وقتی است گیت ورودی آن برداشته شده است اشاره کرد . محله دیگر لاکچری نشین های های لواسان تپه سرخه است که زمین خواران با سد معبر و ایجاد مزاحمت و انسداد راه باعث مزاحمت برای مردم شده اند و مسوولان شهرداری منطقه متاسفانه نسبت به این موضوع سکوت کرده اند .
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / بیمارستان / شورای اسلامی شهر تهران / شورای شهر تهران / شهرداری / مشکلات
درشهر
محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری منطقه یک تذکرهایی به مسوولان کلینیک سینا اطهر به جهت ناایمن بودن ساختمان داده بود، گفت:
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
پیگیری تخلف مسئول دفتر قالیباف در واگذاری 70 هکتار زمین به یک نهاد نظامی
زمانی که شوشتری مسئول دفتر وقت شهردار تهران (محمدباقر قالیباف) قصد ترک صندلی‌اش را داشته کلید زمینی 70 هکتاری که یک مکان تفریحگاهی در منطقه 22 بوده را تحویل سپاه می‌دهد و می‌رود. حالا این 70 هکتار می‌خواهد به پادگان جدیدی در تهران تبدیل شود.محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران هفته گذشته در تذکری از تبدیل 70 هکتار زمین در منطقه 22 به یک نهاد نظامی خبر داد و اعلام کرد قرار است پادگان تازه‌ای درتهران ایجاد شود. 70 هکتاری که پیش از این به عنوان اردوگاه میرزا حسینی معروف بود و شهرداری با هزینه 141 میلیاردی آن را به مکانی تفریحی تبدیل کرده بود. اما مسئول دفتر شهردار وقت آن را به یک نهاد نظامی تحویل می‌دهد. این اتفاق درسال نخست فعالیت شورای پنجم اتفاق افتاده است چند ماهی که مدیران سابق همچنان در شهرداری …
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
مدیر مخابرات منطقه مرکزی با رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی دیدار کرد
اراک ـ کمال‌آبادی: به گزارش اداره روابط عمومی مخابرات منطقه مرکزی ملک حسینی، مدیر مخابرات منطقه مرکزی به همراه مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با کریمی ، نماینده مردم شریف شهرستان های اراک ،کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد .بر پایه این گزارش در ابتدای این دیدار لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، گزارشی از مهمترین اقدامات و برنامه های وزارت ارتباطات در راستای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک ارائه کرد .در ادامه این دیدار ملک حسینی، مدیر مخا برات منطقه مرکزی اظهار داشت: کلیه مصوبات سفر وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به استان مرکزی محقق شده است وبهره برداری از این طرح های مخا براتی در شهرستان …
پرونده کلینیک سینا اطهر در شورای شهر تهران بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آتش سوزی مرکز درمانی "سینا اطهر" در شمال تهران
پرونده کلینیک سینا اطهر در شورای شهر تهران بررسی می‌شود
تهران- ایرنا- رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری منطقه یک تذکرهایی به مسؤولان کلینیک سینا اطهر به جهت ناایمن بودن ساختمان داده بود و پرونده مربوط به این حادثه به صورت ویژه در شورای شهر رسیدگی می‌شود.
شهرک‌ها برای شهرداری‌های مناطق بسیار ارزشمند هستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / شهرداری منطقه 5 / شهرک آپادانا / شهرداری تهران
شهرک‌ها برای شهرداری‌های مناطق بسیار ارزشمند هستند
شهردار منطقه ۵ اظهار کرد: شهروندان در هر نقطه‌ای از شهر و شهرک برای ما مهم هستند و نگاه شورای شهر و شهرداری دراجرای پروژه‌های کوچک مقیاس می‌تواند در رفع مشکلات شهرک و محلات کارگشا باشد.
رنگواره های زندگی در محله هرندی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
رنگواره های زندگی در محله هرندی
همشهری آنلاین/ فاطمه عسگری نیا: شهرداری منطقه 12 در راستای اجرای طرح افزایش رنگ در شهر و ایجاد شادابی و نشاط در محله هرندی، اقدام به رنگ کردن دیوار خانه ها در این محله کرد. عکسها:سید یوسف صفوی
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
استارت سرخ‌ها برای چهارمین قهرمانی
هفته بیست‌ودوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران یکشنبه شب بعد از تعطیلی طولانی مدت با بازی دو تیم تراکتور و نساجی در تبریز آغاز شد. در این بازی نساجی موفق شد با تک گل زودهنگامش به پیروزی یک بر صفر دست پیدا کند و به قول محمود فکری سرمربی تیم، خیالش از بابت ماندن در لیگ راحت شود. اما تراکتور که یکی از مخالفان اصلی برگزاری لیگ بود و با کلی غایب و مصدوم راهی زمین مسابقه شده بود با این باخت 37 امتیازی ماند و شانسش برای کسب سهمیه کمرنگ شد.  در ادامه بازی‌های یکشنبه شهرخودرو در مشهد از ذوب‌آهنی پذیرایی کرد که بدون سرمربی به این مسابقه وارد شده بود. تیم مشهدی در این بازی موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد مهمان اصفهانی‌اش بگذرد و 38 امتیازی شود. شهرخودرو با این شروع خوب گام …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شرح حال پادگانی که قرار است در منطقه 22 سبز شود
  [سوگل دانائی] پادگان‌ها باید از سطح شهر تهران جمع‌آوری شوند؛ این را قانون خروج و انتقال پادگان‌های نظامی و آموزشی به خارج از حریم شهرها می‌گوید؛ قانونی که ‌سال 1388 تصویب شد. نهادهای نظامی باید از حریم شهر خارج شوند و زمین‌شان به فضاهای عمومی شهر بازگردد، یا به جای آنها بوستان و گلستان بنشیند. برای خروج پادگان‌ها شهرداری می‌بایست با نهاد نظامی به توافقی برسد. پادگان 06 یکی از مکان‌های نظامی بود که بر سر بوستان‌شدنش سروصدای زیادی ایجاد شد و شهرداری توانست درباره ماهیت آن با ارتش به توافق برسد؛ توافقی که شیپور آن از دوره شهرداری قبل نواخته شده بود، اما صدایش یک ماه پیش درآمد. بوستان‌شدن پادگان 06 و بارگذاری فضای تجاری در آن البته با …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
زمین‌ عمومی پادگان می‌شود؟
  [سوگل دانائی] پادگان‌ها باید از سطح شهر تهران جمع‌آوری شوند؛ این را قانون خروج و انتقال پادگان‌های نظامی و آموزشی به خارج از حریم شهرها می‌گوید؛ قانونی که ‌سال 1388 تصویب شد. نهادهای نظامی باید از حریم شهر خارج شوند و زمین‌شان به فضاهای عمومی شهر بازگردد، یا به جای آنها بوستان و گلستان بنشیند. برای خروج پادگان‌ها شهرداری می‌بایست با نهاد نظامی به توافقی برسد. پادگان 06 یکی از مکان‌های نظامی بود که بر سر بوستان‌شدنش سروصدای زیادی ایجاد شد و شهرداری توانست درباره ماهیت آن با ارتش به توافق برسد؛ توافقی که شیپور آن از دوره شهرداری قبل نواخته شده بود، اما صدایش یک ماه پیش درآمد. بوستان‌شدن پادگان 06 و بارگذاری فضای تجاری در آن البته با …
آغاز برنامه های شادستان منطقه چهار با رعایت پروتکل های بهداشتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آغاز برنامه های شادستان منطقه چهار با رعایت پروتکل های بهداشتی
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار تهران از آغاز برنامه های شادستان منطقه چهار با شروع فصل تابستان خبر داد و گفت: برنامه های فرهنگی ورزشی تابستانه منطقه چهار برای گروه های سنی مختلف برگزار می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تیم انتقال خون در شهرداری منطقه ۱۹ مستقر می‌شود
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ از استقرار تیم انتقال خون در ساختمان ستادی شهرداری این منطقه خبر داد.
7 پروژه عمرانی و خدماتی در تبریز به بهره‌برداری رسید
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اجتماعی / پروژه / شهرداری تبریز / پروژه عمرانی / افتتاح پروژه عمرانی
7 پروژه عمرانی و خدماتی در تبریز به بهره‌برداری رسید
با حضور مسئولان استانی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، هفت پروژه عمرانی و خدماتی توسط شهرداری منطقه دو تبریز افتتاح شد.
درختان مجتمع‌های مسکونی منطقه ۲ شناسنامه‌دار می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / رسول کشت پور / منطقه 2 شهرداری تهران / درخت
درختان مجتمع‌های مسکونی منطقه ۲ شناسنامه‌دار می‌شوند
شهردار منطقه ۲ گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری منطقه و هیات مدیره مجتمع مسکونی باغ بهشت، پلاک کوبی بیش از ۱۲ هزار اصله درخت این مجتمع آغاز شد.
تصمیم جدید کمیته بازآفرینی تهران | فرحزاد دهکده گردشگری می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تصمیم جدید کمیته بازآفرینی تهران | فرحزاد دهکده گردشگری می‌شود
سی‌وچهارمین جلسه کمیته خدمات زیرساخت ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با محوریت ساماندهی محله فرحزاد با حضور فرماندار، معاون استاندار، اعضای شورای شهر، شهردار منطقه ۲ و جمعی از مدیران شهرداری و شورایاری محله فرحزاد برگزار شد.
7 پروژه عمرانی، سلامت، بهداشت و بحران در تبریز افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-اجتماعی / افتتاح پروژه عمرانی / شهرداری تبریز
7 پروژه عمرانی، سلامت، بهداشت و بحران در تبریز افتتاح می‌شود
با حضور مسئولان استانی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، هفت پروژه عمرانی، سلامت، بهداشت و بحران توسط شهرداری منطقه دو تبریز افتتاح می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
موضوع فاضلاب برای‌مان اهمیت دارد
محسن هاشمی گفت: کاش مدت ۲۵ ساله برای استفاده رایگان از پساب، مادام‌العمر می‌شد. همان قدری که موضوع مترو برای ما اهمیت داشته است موضوع شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه‌ها هم اهمیت ویژه‌ای داشته است. به گزارش مهر، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم امضای تفاهم میان شهرداری تهران و شرکت و آب و فاضلاب گفت: اهمیت آب، از برق و گاز هم بالاتر است. غربی‌ها می‌گویند برای شروع هر کاری باید ابتدا به موضوع آب توجه شود. او ادامه داد: در استان تهران از سد طالقان، امیرکبیر، لار، ماملو و لتیان به عنوان پنج مخزن آبی شهر استفاده می‌کنیم. هاشمی با اشاره به اینکه اولویت اول ما، کاهش مصرف آب است به خصوص کاهش مصرف آب در حوزه آبیاری فضای سبز خاطرنشان کرد: البته می‌توان …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بافت اطراف حرم / کریمی قدوسی
کریمی قدوسی: مخالف مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی در خصوص بافت پیرامونی حرم مطهر هستیم
به گزارش فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، جواد کریمی قدوسی در حاشیه بازدید از منطقه ثامن شهرداری مشهد با بیان اینکه پروژه نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی جزو مشکل‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور در 40 سال اخیر بوده است و این مهم دلایل مختلفی دارد، اظهار کرد: نخست اینکه این پروژه در کنار مضجع منور رضوی در حال اجراست، پس پروژه معمولی نیست و همچنین تمامی مقامات و علماء در طول سالیان مختلف در این بافت تردد داشته و در ابعاد شرعی، فرهنگی و دینی و مذهبی اظهارنظر داشته‌اند.
بررسی وضع سلامت چنارهای خیابان ولیعصر
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
بررسی وضع سلامت چنارهای خیابان ولیعصر
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر صبح امروز با حضور شورایاران محدوده خیابان ولیعصر، مسئولان سازمان بوستان‌ها و فضای سبز تهران و شهرداری منطقه 11، با پیاده‌روی از محدوده میدان راه آهن تا چهارراه ولیعصر، به بررسی وضعیت درختان چنار و فضاهای سبز این محدوده پرداخت.
ورود تجهیزات سنگنین برای اشغال سیاتل؛شهردار وارد عمل شد/عکس
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ایالات متحده آمریکا
ورود تجهیزات سنگنین برای اشغال سیاتل؛شهردار وارد عمل شد/عکس
ایسنا نوشت: شهردار شهر سیاتل آمریکا بعد از آنکه تظاهرکنندگان در منطقه خودمختارشان در این شهر با دراز کشیدن در خیابانها و نشستن روی موانع جلوی تلاشهای مقامهای شهرداری به منظور برچیدن منطقه تشکیل شده توسط آنها را گرفتند، به دیدار آنها رفت.
آب شرب تهران کرونایی نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آب شرب تهران / آب و فاضلاب تهران
آب شرب تهران کرونایی نیست
به گزارش ایرنا، محمدرضا بختیاری در آئین امضای تفاهم نامه شهرداری تهران با شرکت آبفا، ساخت تصفیه خانه فاضلاب خرگوش دره در منطقه ۲۲ پایتخت گفت: مصرف آب شرب در تهران با شیوع ویروس کرونا افزایش یافته و به زیر سه میلیون متر مکعب نرسیده است اما با این وجود یک ساعت قطعی آب نداشتیم.
تلاش شهردار سیاتل برای قانع کردن معترضان برای برچیدن منطقه خودمختار
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آمریکا / اعتراضات در آمریکا
تلاش شهردار سیاتل برای قانع کردن معترضان برای برچیدن منطقه خودمختار
شهردار شهر سیاتل آمریکا بعد از آنکه تظاهرکنندگان در منطقه خودمختارشان در این شهر با دراز کشیدن در خیابانها و نشستن روی موانع جلوی تلاشهای مقامهای شهرداری به منظور برچیدن منطقه تشکیل شده توسط آنها را گرفتند، به دیدار آنها رفت.
حل معضل فاضلاب منطقه ۲۲ به طور ویژه پیگیری می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / آب و فاضلاب شهری / مجتبی یزدانی / منطقه ۲۲ شهرداری تهران / تفاهم نامه همکاری
حل معضل فاضلاب منطقه ۲۲ به طور ویژه پیگیری می‌شود
یزدانی با اشاره به اینکه بحث ساخت تصفیه خانه در شهرداری منطقه ۲۲ به طور ویژه پیگیری می شود، گفت: با انعقاد تفاهم میان آب و فاضلاب و شهرداری بزودی کارهای اجرایی آغاز می شود.
صدور رأی اولیه تخلفات ساختمان جدید بورس | انتقاد شهرداری از بهره‌برداری قبل از صدور پایان کار
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
صدور رأی اولیه تخلفات ساختمان جدید بورس | انتقاد شهرداری از بهره‌برداری قبل از صدور پایان کار
شهردار منطقه ۲ تهران از بهره‌برداری ساختمان جدید بورس قبل از صدور پایان کار انتقاد کرد و گفت: پرونده تخلفات ساختمان جدید سازمان بورس در کمیسیون ماده ۱۰۰ بررسی شده و منتظر ابلاغ رأی نهایی هستیم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
14 تا 20‌درصد تهرانی‌ها مبتلا به کرونا شده‌اند
[شهروند] آخرین بررسی‌های انجام‌شده حکایت از ابتلای 14 تا 20‌درصد از ساکنان شهر تهران به کووید-19 دارد. بالاترین میزان مرگ‌ومیر در تهران هم مربوط به مناطق، 4، 14، 2 و 5 است. اینها را فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران می‌گوید.  به گفته علیرضا زالی، منطقه 4 شهرداری 900‌ هزار نفر جمعیت دارد که یکی از پرجمعیت‌ترین منطقه‌های شهری و جغرافیایی تهران به شمار می‌رود و به همین دلیل ساکنان این منطقه بیشترین میزان ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به این بیماری را دارند. منطقه 2 هم با جمعیت 800‌هزار نفری در رتبه دوم از نظر میزان ابتلا به کرونا قرار دارد، مناطق 14 و 5 هم در رده‌های بعدی قرارمی‌‌گیرند. براساس نتیجه این بررسی‌ …
همشهری TV | موزه پمپ بنزین یکساله شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
همشهری TV | موزه پمپ بنزین یکساله شد
جشن سالگرد و امضاء تفاهم نامه شهرداری منطقه ۱۲ و موزه پمپ بنزین دروازه دولت برگزار شد.
پیش از خرید ملک از شهرداری مشاوره رایگان بگیرید
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اجتماعی / شهرداری مشهد / خرید ملک
پیش از خرید ملک از شهرداری مشاوره رایگان بگیرید
شهردار منطقه ۲ مشهد گفت: یکی از مشکلات در حوزه شهرسازی این است که مردم یا از قوانین اطلاعی ندارند یا در صورت اطلاع نسبت به آن تعهدی ندارند و صرفا در صورت اجبار و بروز مشکل به شهرداری مراجعه می‌کنند؛ در صورتی که شهروندان می‌توانند قبل از خرید ملک از مشاوره رایگان واحد شهرسازی منطقه خود بهره برند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
آتش به جان جنگل‌های اطراف گرگان افتاد؛ عملیات اطفا در حال انجام است
از ساعتی قبل بخشی از عرصه‌های جنگلی شهر گرگان در منطقه صیادشیرازی دچار حریق شد. ، رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری گرگان اظهارداشت: سطح آتش‌سوزی وسیع نیست اما اعلام دقیق وسعت حریق نیازمند پایان عملیات اطفا است.
نشت بنزین جایگاه سوخت
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / آتش‌نشانی / پمپ بنزین / جایگاه سوخت / نشت بنزین
نشت بنزین جایگاه سوخت "کمپلو" اهواز به مغازه‌های مجاور
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از نشت بنزین در جایگاه سوخت در منطقه کمپلو خبر داد.
آغاز طرح خدماتی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
آغاز طرح خدماتی "پنجشنبه‌های جهادی" در شهرداری اهواز
معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز طرح خدماتی "پنجشنبه های جهادی" را از دو هفته پیش آغاز کرده است. در این طرح، هر هفته بخشی از امکانات و نیروی انسانی مناطق شهرداری اهواز به یکی از محلات کم‌برخوردار اختصاص خواهد یافت. این طرح از کوی سیاحی در منطقه ۶ آغاز شده است و مواردی از جمله لایروبی کانال های خاکی فاضلاب در حال انجام است. هفته آینده نیز کار در یکی از محلات کم برخوردار منطقه ۷ اجرا می‌شود.
دو تفاهم‌نامه در سالگرد تاسیس موزه پمپ بنزین
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / موزه / موزه پمپ بنزین / شهرداری منطقه12 / اداره موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت / تفاهم نامه
دو تفاهم‌نامه در سالگرد تاسیس موزه پمپ بنزین
موزه مرکز اسناد صنعت نفت همزمان با سالگرد تاسیس موزه پمپ بنزین دروازه دولت، در تفاهم‌نامه‌های جداگانه با مرکز اسناد و موزه‌های آستان قدس رضوی و شهرداری منطقه ۱۲ تهران، با اهداف مشخص از جمله افزایش همکاری‌ها تفاهم‌نامه امضا کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
بیش از 30 پروژه شهری افتتاح و کلنگ زنی شد
مرضیه کولانی :  بیش از سی پروژه شهری با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردارهمدان، معاونان، مدیران شهری، معتمدین محلات و شهروندان در سطح منطقه چهار شهر همدان افتتاح و گلنگ زنی شد.به گزارش  ابتکار همدان رییس شورای اسلامی شهر همدان در این مراسم، گفت: سیاست شورای شهر دوره پنجم و شهرداری توسعه متوازن شهر، توزیع عادلانه خدمات و تصویب بودجه کارشناسی شده بر اساس نیازهای شهروندان در مناطق مختلف و با هدف کسب رضایتمندی مردم است.رئیس شورای شهر همدان  با تقدیر از عملکرد شهرداری منطقه چهار در پیگیری و اجرای پروژه ها، عنوان کرد: با اجرای پروژه های مختلف در سطح منطقه چهار شاهد افزایش نسبی رضایت مردم از مدیریت شهری هستیم که در این میان باید از مشارکت بالای مردم در تعریض و بازگشایی معابر تشکر کرد.گردان …
تکلیف من چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
تکلیف من چیست؟
فرانک جواهری ـ خبرنگار برنامه تصویری «سلام آقای شهردار» بیش از یک ‌ماه است به‌طور منظم از شبکه شهر در حال پخش است. در هر قسمت از برنامه از شهروندان و  اقشار مختلف می‌خواهیم پرسش خود را از شهردار تهران بپرسند و سپس فیلمِ پرسش برای شهردار پخش شده و او پرسش شهروندان را پاسخ می‌دهد. این برنامه بخشی کوچک از تلاش شبکه شهر است تا تهران را در راستای شعار شهردار تهران تبدیل به شهری برای همه کند. پرسش و پاسخ این قسمت برنامه «سلام آقای شهردار » را بخوانید. شهروند: سلام آقای شهردار، من در شهرداری منطقه ۹ …
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
تخریب تابلوی جدید خیابان پرسپولیس
با توجه به قرارداشتن باشگاه پرسپولیس در میدان پیروزان سابق شهرداری این منطقه نام آن را به میدان پرسپولیس تغییر داده بود اما اکنون انتشار تصاویری از تابلوهای آن نشان می‌دهد که این موضوع چندان به مذاق برخی از ساکنان و شاید رهگذران این منطقه خوش نیامده است و اقدام به پاک‌کردن و تخریب آن با رنگ کرده‌اند. این اتفاق البته چندی قبل برای خیابان مرحوم ناصر حجازی هم افتاده بود که با واکنش جامعه فوتبال همراه شده بود.
وضعیت نامناسب اجتماعی در محدوده کوره‌های آجرپزی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / علی اعطا / شورای شهر تهران / کوره های آجر پزی
وضعیت نامناسب اجتماعی در محدوده کوره‌های آجرپزی
رئیس کمیته معماری و طرحهای شهری شورای شهر تهران در بازدید از منطقه خلازیر (محدوده کوره های آجرپزی) بر وجود مشکلات ساخت بوستان ایرانیان و رفع این مشکلات از سوی شهرداری تهران تاکید کرد.
تخلفات ملک نهاد ریاست جمهوری در جماران +سند
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
تخلفات ملک نهاد ریاست جمهوری در جماران +سند
با وجود اینکه نهاد ریاست جمهوری تاکید دارد که کاربری ملک جماران اداری است اما شهردار منطقه یک گفت: کاربری ملک 3 بر نهاد ریاست جمهوری در جماران مسکونی است و دولتی ها برای ساخت و ساز شرایط خاص دارند و برای دریافت عوارض این ملک هم بین شهرداری و دولت حساب و کتاب های وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
حاشیه‌های احیای ساختمانی که خانه رییس ‌جمهور معرفی شد
نورا حسینی|زمانی خانه رییس‌جمهور دولت اصلاحات بود تا وقتی که آپارتمان محل زندگی‌اش ساخته شود. مدت‌ها این خانه رها شد تا زمانی که درخواست تخریب و بازسازی‌اش را دادند. 6 سالی گودی رها شده بود تا زمانی که دوباره بحرانی شدن وضعیت گود میانه زمین انگیزه‌ای شد برای ساخت دوباره بنا. اما در این فاصله طرح جماران به تصویب رسید و ساخت‌و‌ساز در این زمین‌ها قوانین خود را یافت. براساس طرح تقصیلی شهر تهران امکان ساخت 5 طبقه در این زمین وجود دارد.  شورای شهر تهران زمانی از این ساخت و ساز خبردار می‌شود که ساختمان در مراحل پایان اجرای ستون‌ها و سقف طبقه پنجم (دو طبقه از روی گذر بالا و چهار طبقه از روی گذر پایین و یک طبقه زیرزمین، پایین‌تر از گذر پایین) …
چالش همدان برای تعیین هویت منطقه 5
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
چالش همدان برای تعیین هویت منطقه 5
فاطمه کاظمی- همدان - خبرنگار     از دوره چهارم شورای شهر، اجرای طرح تشکیل یک منطقه جدید شهرداری با عنوان «شهرداری بافت تاریخی» در همدان مطرح شد و بررسی آن به دوره پنجم رسید. چندی است شورای شهر پنجم اقدام به برگزاری جلسه‌هایی در این زمینه می‌کند. رئیس کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورای شهر و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی همدان معتقدند تشکیل این منطقه با عنوان بافت تاریخی، کمک بزرگی به حفظ این بافت در همدان خواهد کرد، اما شهردار همدان می‌گوید این منطقه جدید، شهرداری منطقه 5 خواهد بود …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
«ابتکار» از چالش‌های پیش روی ساکنان محورهای تاریخی-‫فرهنگی درپی طرح‌های عمرانی شهرداری گزارش می‌دهد
دردسر های شهروندان در مسیر زیبایی تهرانگروه جامعه: بعد از 2 سال تلاش تیم مدیریتی جدید شهر تهران برای ایجاد تغییر و تحولاتی در شهر تهران، پیاده‌راه شهریار در پهنه فرهنگی رودکی البته با یک هفته تاخیر از زمان معین شده به دلیل مناسب‫سازی آن برای معلولان افتتاح شد. این پیاده‌راه بخشی از برنامه‌های شهرداری برای پهنه تاریخی-فرهنگی شهر تهران است که به سرانجام رسیده، طرحی که قرار است در چند منطقه دیگر از تهران تکرار شود. اگرچه این طرح‌ها اتفاقات نسبتا خوبی را برای شهر تهران رقم می‌زند اما همانند سایر طرح‌هایی که تاکنون شهرداری تهران متولی اجرای آن بوده، شهروندان ساکن در این مناطق را با چالش روبه‌رو می‌کند؛ از چالش جای پارک خودرو گرفته تا تغییرات ترافیکی خیابان‌ها. چالش‌هایی که ساکنان پهنه رودکی نیز از …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
اتابک صاحب مرکز محله درخشان شد
آیین رونمایی از کتاب‌های منتشر شده سازمان نوسازی شهر تهران و انعقاد تفاهمنامه همکاری مشترک سازمان نوسازی و مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران صبح دیروز اندکی پس از افتتاح «مرکز محله درخشان» در مرکز محله شیرین‌دخت اتابک  منطقه 15تهران برگزار شد. به گزارش همشهری، مرکز محله درخشان که سومین مرکز محله این منطقه به‌حساب می‌آید، افزایش سرانه‌های سلامت و بهداشت و ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان را دنبال می‌کند. عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در این مراسم گفت: «موضوع …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
مرمتگران از خانه نیما رفتند
[شهروند] مرمت خانه نیما یوشیج در خیابان دزاشیب متوقف شده و مدتی است که فقط دو نگهبان کار حفاظت از این خانه را انجام‌می‌دهند. این خانه پس از خروج از ثبت ملی بارها به تخریب تهدید شد و خریداران به «شهروند» گفته بودند که می‌خواهند آن را به سفره‌خانه تبدیل کنند، اما بالاخره خرداد ‌سال پیش شهرداری منطقه آن را خرید و کار مرمتش را برای تبدیل به مرکزی فرهنگی آغاز کرد. هرچند درحال حاضر طرح مرمت و ساماندهی خانه‌ نیما متوقف شده است. چند ماه قبل که سازمان زیباسازی، خانه نیما را تحویل گرفت، برزین ضرغامی، مدیرعامل این سازمان خبر داد که «پس از خرید خانه نیما، این فضای تاریخی تحویل ما بوده و در اولین فرصت مرمت را آغاز می‌کنیم. این مرمت باید متناسب با کارکرد …
باغ پرندگان تهران بعد از چهارماه بازگشایی شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
باغ پرندگان تهران بعد از چهارماه بازگشایی شد
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: با گذشت چهار ماه از تعطیلی باغ پرندگان تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا، فعالیت این مجموعه تفریحی و گردشگری از سر گرفته شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
پیاده راه پارکینگ دانشگاه در منطقه 6ساماندهی می‌شود
روابط عمومی شهرداری منطقه 6تهران پیرو چاپ پیام مردمی با موضوع ایجاد مزاحمت دستفروشان و اشغال پیاده راه توسط ایستگاه اتوبوس و پارکینگ دانشگاه در ستون با مردم روز 20خرداد‌ماه پاسخ داده است: «ضمن تقدیر از دغدغه این شهروند گرامی به اطلاع می‌رساند: موضوع ساماندهی راسته مورد نظر و موارد ذکر شده در متن پیام از مدتی قبل در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار داشته و در این خصوص نیز مجددا به نواحی و معاونت‌های اجرایی تأکید شده است تا در اسرع وقت نسبت به حل و فصل آنها اقدام نمایند.»
نجات خانه‌ داماد مصدق از تخریب
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ایران / پایتخت / شهر تهران / شهرداری / فلسطین
نجات خانه‌ داماد مصدق از تخریب
دبیر کمیته پیگیری خانه‌های تاریخی تهران از رایزنی شهرداری منطقه ۱۱ شهر تهران با مالک بنای تاریخی «متین دفتری» در خیابان فلسطین جنوبی و نجاتِ این بنای تاریخی از خطرِ تخریب خبر داد.
۱۴ کیلومتر به مسیر دوچرخه رو در تهران افزوده شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / شهر تهران / فدراسیون دوچرخه سواری / شهرداری منطقه پانزده تهران
۱۴ کیلومتر به مسیر دوچرخه رو در تهران افزوده شد
تهران- ایرنا- معاون حمل و ترافیک منطقه شهرداری ۱۵ تهران گفت: ۱۴ کیلومتر مسیر دوچرخه در راستای تحقق شعار «سه‌شنبه بیدود» در منطقه ۱۵ احداث و به مسیر دوچرخه سواری پایتخت افزوده شد.
زنده‌گیری عقاب در مهدکودک
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / آتش‌نشانی / اهواز
زنده‌گیری عقاب در مهدکودک
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از زنده‌گیری عقابی که در یک مهدکودکی در منطقه زیتون کارگری پناه گرفته بود، خبر داد.
خانه «متین دفتری» در پایتخت مرمت و احیاء می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / شهر تهران / شهرداری منطقه یازده تهران / میراث فرهنگی
خانه «متین دفتری» در پایتخت مرمت و احیاء می‌شود
تهران - ایرنا- معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۱ تهران گفت: خانه تاریخی و واجد ارزش «متین دفتری» با همکاری مالک، مرمت و احیاء می‌شود.
شهرداری به تخلفات ملک جماران رسیدگی کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
شهرداری به تخلفات ملک جماران رسیدگی کند
ایلنا: عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران گفت: شهرداری منطقه یک چطور هم باغ بودن ملک جماران را تایید کرده و هم اخیرا بیانیه‌ای رسانه‌ای صادر کرده که ملک باغ نی…
ماجرای ساخت و ساز دولت در محله جماران
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / شورای شهر تهران / محمد سالاری / ملک نهاد ریاست جمهوری در جماران
ماجرای ساخت و ساز دولت در محله جماران
به گزارش ایسنا، محمد سالاری در دویست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران  در تذکری با تاکید بر انجام وظیفه پاسخگوی به افکار عمومی و شفاف سازی در خصوص ماجرای تحلف ساخت و ساز در ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری گفت: هفته گذشته به موجب گزارش‌های مردمی خبر ساخت و ساز در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری واقع در محله جماران در فضای رسانه‌های و مجازی منتشر شد به همین دلیل این جانب به عنوان مسوول کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران  بلافاصله  پس از اطلاع از موضوع به همراه شهردار منطقه یک در محل پروژه حاضر و خواستار توضیحات لازم  و ارائه اسناد قانونی شامل پروانه ساختمانی و نقشه‌های مصوب از سوی شهرداری شدم.
باغ زیتون در منطقه ۱۶ احیا می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / شهرداری تهران / شهر تهران
باغ زیتون در منطقه ۱۶ احیا می‌شود
پروژه احیای مشارکتی باغ زیتون با ۶۰۰ اصله درخت و سن حدودی ۲۵ سال از طریق کشاورزی شهری، با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۶ اجرا می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
رمزگشایی از یک خبرسازی علیه روحانی
ایران/ شهرداری منطقه یک تهران و روابط عمومی ریاست جمهوری از ابعاد تبدیل یک خبر به شایعه‌ای علیه حسن روحانی رئیس جمهوری، رمزگشایی کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
اداری یا مسکونی
این‌بار «ملک جماران»، حسن روحانی را روی سیبل انتقادات قرار داد. در یکی، دو روز گذشته کاربران فضای مجازی این پرسش را مطرح می‌کردند که چرا رییس‌جمهوری مشغول ساخت و ساز ملکی 4000 متری در یکی از بهترین مناطق تهران است تا محل سکونت خود را تغییر داده و به محله‌ای که از امام‌خمینی تا آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی آنجا زندگی کرده‌اند و ازقضا یکی از گران‌ترین مناطق تهران است، نقل‌مکان کند؛ آن‌هم روزهایی که معضل «مسکن» از خرید تا اجاره‌بها چنان حاد شده و رشدی نامعقول و افسارگسیخته پیش گرفته که همین اواخر کمیته‌ای ویژه برای کنترل آن از جانب دولت تشکیل شد، اما ماجرای «ملک جماران» از کجا آغاز شد؟ …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
پسر شهردار اصولگرا علیه شهردارِ اصلاح‌طلب
در محکمه‌ای دیگر، 4 ماه حبس تعزیری به مجموعه 6 سال و نیم حبس محمدعلی نجفی افزوده شد تا اگر اتفاق خاصی دیگر نیفتد، او قریب به 7 سال دیگر را در زندان سپری کند  اگرچه  حکم هنوز قطعی نیست.  حمید گودرزی، وکیل مدافع محمدعلی نجفی دیروز خبر داد که موکلش در پرونده شکایت الیاس قالیباف به جرم افترا به 4 ماه حبس محکوم شده است. او در این مورد به ایسنا گفته است: «شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کارکنان دولت موکلم را به اتهام افترا به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرده و درباره اتهامات دیگر موکلم یعنی نشر اکاذیب و گزارش خلاف واقع حکم برائت صادر کرده است.» شهردار وقت منطقه 2 در سال 96، گزارشی درمورد تخلف در باغ 22 هزار متری معروف به باغ برره را برای محمدعلی نجفی که آن زمان شهردار تهران بود، ارسال کرد …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
ابهام‌های محکومیت شهردار سابق به افترا علیه فرزند شهردار اسبق
وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفت: موکلم در پرونده شکایت الیاس قالیباف از او به اتهام افترا به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.به گزارش ایسنا، حمیدرضا گودرزی درباره پرونده شکایت الیاس قالیباف از موکلش گفت: شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کارکنان دولت موکلم را به اتهام افترا به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم کرده و درباره اتهامات دیگر موکلم یعنی نشر اکاذیب و گزارش خلاف واقع حکم برائت صادر کرده است. وی با شرح ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی افزود: در پرونده اصلی گزارش شهرداری خطاب به دادستانی ارسال و مراتب به شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت ارجاع شده است و هنوز تصمیمی در مورد آن اتخاذ نشده است؛ لذا جرم افترا هنوز تحقق نیافته که بتوان متهم را محکوم کرد. وکیل مدافع محمدعلی نجفی افزود: موضوع دیگر این است که گزارش مربوطه را شهرداری منطقه …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
ذره‌بین
نجفی به 4 ماه زندان محکوم شد [ایسنا] محمدعلی نجفی با شکایت الیاس قالیباف به چهار ماه زندان محکوم شد. شهردار پیشین تهران پیش از این نیز به اتهام قتل همسرش به 6‌سال و نیم زندان محکوم شده بود. حمیدرضا گودرزی، وکیل‌مدافع محمدعلی نجفی دراین‌باره گفت:   «موکلم در پرونده شکایت الیاس قالیباف از او به اتهام افترا به چهار ماه حبس تعزیری محکوم شده است. شعبه ۱۰۵۹ دادگاه کارکنان دولت موکلم را به اتهام افترا به چهار ماه حبس تعزیری محکوم و درباره اتهامات دیگر موکلم یعنی نشر اکاذیب و گزارش خلاف واقع حکم برائت صادر کرد. طبق ماده ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی «هر کس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر به کسی امری را …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
منهای سینما
 شعبه انجمن خوشنویسان ایران در منطقه آزاد ارس به‌عنوان سرزمین مادری میرزاطاهر خوشنویس، تأسیس و آغاز به کار کرد.  نمایشگاه عکاسی «۹۹» متشکل از آثار بیش از ۹۰ عکاس پیشکسوت و جوان، روز گذشته ۳۰ خردادماه در گالری هنر طهران آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه، آثاری از عباس کیارستمی، مریم زندی، مسعود زنده روح کرمانی، کامران شیردل، سیوا شهباز، سیف‌الله صمدیان، سعید صادقی، حمید جانی‌پور، نیوشا توکلیان، صادق تیرافکن، نادر سماواتی، مجید برزگر، مهدی پاکدل، ساسان توکلی‌فارسانی، نادر داوودی، نوید سجادی‌حسینی، بهروز بادروج، کوروش ادیم، آلفرد یعقوب‌زاده، ساعد نیک‌ذات، مرتضی نیکوبذل، محمود کلاری، عباس کوثری، آرمان استپانیان، ساسان مویدی و... به نمایش درآمده …
شورای شهر تهران پیگیر تخلف ملک نهاد ریاست جمهوری
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / خانه حسن روحانی / ملک نهاد ریاست جمهوری در جماران / ناهید خداکرمی / نهاد ریاست جمهوری
شورای شهر تهران پیگیر تخلف ملک نهاد ریاست جمهوری
ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، درباره خبر ساخت و ساز غیرقانونی خانه حسن روحانی در جماران اظهار داشت: این ساختمان دولتی و مربوط به نهاد ریاست جمهوری است ولی با این وجود به دلیل تخلف انجام گرفته در ساخت و ساز شهرداری منطقه اقدام به تخریب آن کرد.
بخش‌های مختلف تماشاخانه سنگلج ضد عفونی شدند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / تماشاخانه سنگلج / تئاتر ایران / بیماری کرونا
بخش‌های مختلف تماشاخانه سنگلج ضد عفونی شدند
بخش‌های مختلف تماشاخانه سنگلج روز جمعه سی خردادماه با همکاری ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۲ ضدعفونی و گندزدایی شد.
«سنگلج» ضدعفونی شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / تماشاخانه سنگلج / همه_باهم_علیه_کرونا
«سنگلج» ضدعفونی شد
بخشهای مختلف تماشاخانه سنگلج در روز جمعه سی خرداد ماه با همکاری ناحیه یک شهرداری منطقه 12 و براساس پروتکلهای بهداشتی سم‌زدایی و ضدعفونی شد.
همدلی با خانواده های کودکان کار | توزیع بسته های غذایی و بهداشتی میان ساکنان کوره پزی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
همدلی با خانواده های کودکان کار | توزیع بسته های غذایی و بهداشتی میان ساکنان کوره پزی
بسته های غذایی و بهداشتی در قالب طرح همدلی به دستور شهردار منطقه 6 و توسط شهرداری ناحیه یک با مشارکت خیریه «مسعودی» در میان خانواده های ساکن اطراف کوره های آجرپزی خلازیر توزیع شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •