چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
قرائت قرآن
ترتیل صفحه ۴۳۷ قرآن باصدای مصطفی اسماعیل+صوت و متن
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / قرآن / پیامبر / ترتیل / اهل بیتش
ترتیل صفحه ۴۳۷ قرآن باصدای مصطفی اسماعیل+صوت و متن
پیامبر (ص) می‌فرمایند: «اَدِّبوا اَولادَکُم عَلی ثَلاثِ خِصالٍ : حُبِّ نَبِیِّکُم وَ حُبِِّ اَهلِ بَیتِهِ وَ قِراءَةِ القُرآنِ» فرزندان خود را برسه خصلت تربیت کنید، دوستی پیامبرتان و دوستی اهل بیتش و قرائت قرآن.
ایاصوفیه و عبور ترکیه از لاییسیته
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مسجد ایاصوفیهٔ استانبول
ایاصوفیه و عبور ترکیه از لاییسیته
تبدیل دوبارۀ «ایاصوفیا»ی استانبول به مسجد و برگزاری نماز جمعه در آن پس از ۸۶ سال در حضور رجب طیب اردوغان و شروع رسمی مراسم با قرائت قرآن از جانب او مهم‌ترین خبر دیروز - جمعه - سوم مرداد ۱۳۹۹ بود اما سیمای جمهوری اسلامی توجه چندانی به این خبر نشان نداد؛ به گونه‌ای که در اخبار ساعت ۱۴ شبکۀ اول، حتی یک کلمه هم دربارۀ آن گفته نشد. این در حالی بود که برخی از رسانه‌های معتبر جهان به‌صورت مستقیم، مراسم را پوشش می‌دادند.
مسجدی که جنیان در آن به اسلام ایمان آوردند + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
مسجدی که جنیان در آن به اسلام ایمان آوردند + عکس
مسجد«جن» از مشهورترین مساجد قدیمی مکه مکرمه است و سوره جن بر پیامبر اکرم(ص) در این مکان نازل شد و با قرائت قرآن پیامبر، جنیان به اسلام ایمان آوردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
مدرسه تابستانی
مدرسه تابستانی تهران با دوره‌های‌ قصه‌های قرآنی و تجربه کتابخوانی وارد چهارمین هفته خود ‌شد. در این هفته سروش صحت و مجتبی جباری از تجربه کتابخوانی با مخاطبان می‌گویند. از امروز شنبه دوره‌های اصلی هفته چهارم شامل آموزش قرآن و تجربه کتابخوانی آغاز می‌شود. در دوره آموزش قرآن، حسن حبیبی نکات مختلفی در خصوص حفظ و قرائت قرآن را آموزش می‌دهد. دوره دیگر تجربه کتابخوانی است که در این دوره سروش صحت، مجتبی جباری و شرمین نادری از تجربیات خود با کتاب و اهمیت کتابخوانی می‌گویند.  در مدرسه تابستانی ویدیوهای آموزشی شامل بازیگری تئاتر، انیمیشن، گویندگی و اجرا، موسیقی، طنز، داستان‌نویسی، قرآن و فیلمسازی آسان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. همچنین در سومین …
اجرای داوری مرحله نهایی جشنواره قرآنی مجازی نور امید
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
اجرای داوری مرحله نهایی جشنواره قرآنی مجازی نور امید
مرحله نهایی داوری جشنواره قرآنی مجازی نور امید در دو رشته قرائت ترتیل و تحقیق در محل دبیرخانه جشنواره واقع در شورای عالی قرآن شهرداری تهران برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
مروری کوتاه بر خانواده «دُره میرحیدر»
دُره میرحیدر در5 اردیبهشت ‌ماه 1311 ش در شهر کرمانشاه و در خانواده‌ای اهل علم و ادب و هنر متولد شد. اگرچه تاریخ صحیح تولد او سال 1313 است ولی در شناسنامه 1311 ثبت شده است. مادرش راضیه خانم، دختر حاج میرزا یحیی قزوینی و نوه سعیدالملک از مخالفان مشروطه و طرفداران مشروعه بود. او در تهران و در خانواده‌ای متمکن و متدین متولد شد. پدربزرگ مادرش حاج حسینعلی‌خان نوری از فضلا و شعرای معروف عهد ناصری و متخلص به «وفا» بود.  دیوان شعر او که در مدح اهل‌بیت (ع) است چاپ و در اختیار علاقه‌مندان به شعر و ادب قرار گرفته است. مادرش در چنین خانواده‌ای پرورش یافت و حساب، فارسی و قرائت قرآن را نزد معلمان سرخانه آموخت. پس از مدتی با استعداد سرشاری که داشت نه‌تنها …
گزارش تسنیم از اولین جلسه آموزش قرآنِ محمود نوروزی + فیلم و عکس
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / تفسیر قرآن / قاریان قرآن / قرآن کریم
گزارش تسنیم از اولین جلسه آموزش قرآنِ محمود نوروزی + فیلم و عکس
محمود نوروزی با جمعی از قرآن‌دوستان شرق تهران دور هم جمع شدند و تصمیم گرفتند جلسه آموزش قرائت و حفظ قرآن را راه‌اندازی کنند.
اجازه‌نامهِ قرائت ۱۳ قاری قرآن صادر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / قرآن کریم / شورای عالی قرآن
اجازه‌نامهِ قرائت ۱۳ قاری قرآن صادر شد
تهران- ایرنا- در اختتامیه دوره تخصصی اقراء از سوی شورای عالی قرآن امروز ۱۳ قاری ممتاز اجازه‌نامه قرائت دریافت کردند.
جلسه آموزش قرائت و حفظ قرآن توسط محمود نوروزی افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / قاریان قرآن / قرآن کریم
جلسه آموزش قرائت و حفظ قرآن توسط محمود نوروزی افتتاح شد
جلسات آموزش قرائت قرآن محمود نوروزی در خیابان‌ شهید مدنی برگزار می‌شود.
زیدآبادی: چرا به نماز آیات خواندن نمایندگان گیر می‌دهید
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
زیدآبادی: چرا به نماز آیات خواندن نمایندگان گیر می‌دهید
زید آبدی نوشت: به نظر من که اگر نمایندگان تمام وقت خود را صرف قرائت قرآن و خواندن نماز کنند از صمیم قلب باور دارم که برای دنیا و آخرتِ خودشان و جملگی ما، بسیار مفیدتر از آن اظهارنظر‌ها و بحث‌هایی است که بعضاً در سطح علنی مجلس مطرح می‌کنند!
نمکی: بیش از ۹۰ درصد گرفتاری‌ها «روحی و روانی» است/ باید جایگاه قرآن در سلامت معنوی مورد توجه قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / ترویج قرآن / سعید نمکی / مشکلات روحی
نمکی: بیش از ۹۰ درصد گرفتاری‌ها «روحی و روانی» است/ باید جایگاه قرآن در سلامت معنوی مورد توجه قرار گیرد
به گزارش فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت در ششمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت  با اشاره به اهمیت و جایگاه قرآن، اظهار داشت: خیلی از سالها که قرآن می‌توانست تأثیر زیادی در کشور بگذارد، بخوبی روی این کتاب آسمانی کار نکردیم.نوع قرائت ما از قرآن باید در نسل جوان متحول شود. از همه همکاران و دلسوزان قران تقاضا دارم یکبار برگردیم و ببینیم چه بدست آورده‌ایم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / قرآن / تفسیر قرآن / مجری رادیو و تلویزیون
فروغ دوباره/درباره یکی از ستاره های دهه شصت تلویزیون
خبرنیوز نوشت:نیمه های دوم دهه 60 بود که پای یک پسر بچه هفت، هشت ساله به تلویزیون باز شد و خیلی زود به عنوان ستاره قرائت قرآن سر زبان ها افتاد، درست زمانی که از شبکه های اجتماعی و موبایل و... خبری نبود!
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
قتل رومینا و چند سوال
قتل وحشتناک رومینا دختر نوجوان به دست پدر خویش، سوالات زیادی را در باره ماده 301 قانون مجازات اسلامی مطرح می‌کند. بر اساس قرائت عامی که ازاین قانون می‌شود و مبنای مجازات در دستگاه قضایی کشورمان است، پدر در صورت ارتکاب جرم (قتل) قصاص نمی‌شود و بر اساس ماده 612 تعزیرات او را می‌توان به 3 تا 10 سال حبس محکوم کرد. این قانون مجازات اسلامی مبتنی بر برداشت فقها از قرآن کریم و احادیث و روایات نوشته شده است. در باره مجازات پدری که قتل را مرتکب شده، دستگاه قضا می‌تواند از نظر عمومی ورود پیدا کند . پیشینه دستگاه قضایی کشورمان در چند دهه اخیر نشان داده معمولا قاتل یعنی پدر به حبس بین 3 تا 10 سال محکوم می‌شود. فرض اصلی طراحی چنین قانونی بر این است که ترس فرزندان از مجازات توسط …
بیوگرافی و زندگینامه علی لهراسبی + تصاویر
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / علی لهراسبی / موسیقی پاپ / دورهمی / سبک زندگی / پارسی خبر
بیوگرافی و زندگینامه علی لهراسبی + تصاویر
علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ ایرانی است. علی لهراسبی متولد ۲۰ فروردین ۱۳۵۵ در تهران، خواننده است. علی لهراسبی نخستین فرزند خانوادهٔ شش‌نفره است و ۳ برادر کوچکتر از خود دارد. پدرش از بازنشستگان نیروی هوایی و مادرش خانه‌دار است. در رشتهٔ الکترونیک به تحصیل پرداخت و دارای مدرک کارشناسی الکترونیک از دانشگاه آزاد کرج می‌باشد.     شغل اول علی لهراسبی   موسیقی شغل دوم علی لهراسبی است و شغل اصلی اش کار تبلیغات است. علی لهراسبی یکی از مدیران پروژه یک شرکت تبلیغاتی نامدار است و شما میتوانید ایده‌های خلاقانه وی را درمیان تیزر‌های تلویزیونی جستجو کنید!     فعالیت حرفه‌ای   علی لهراسبی اولین آلبوم خود را در سال ۱۳۸۴ با نام دریایی‌ها روانه بازار کرد. وی با خوانندگی آهنگ تیتراژ‌های تلویزیونی از جمله سریال …
سرابی: مزایای مدرک تخصصی قاریان و مدرسان قرآن محقق نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / قرآن کریم / شورای عالی قرآن
سرابی: مزایای مدرک تخصصی قاریان و مدرسان قرآن محقق نمی‌شود
قائم مقام شورای عالی قرآن از عملکرد سازمان اداری و استخدامی کشور برای عدم اعطای مزایای قانونی به قاریان و مدرسان دارای مدرک تخصصی قرائت قرآن انتقاد کرد.
آغاز نهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه به قاریان و مدرسان قرآنی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / قرآن کریم / شورای توسعه فرهنگ قرآنی / شورای عالی قرآن
آغاز نهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه به قاریان و مدرسان قرآنی
تهران- ایرنا- نهمین دوره ارزیابی و اعطای گواهینامه تخصصی به قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم، از فردا پنج‌شنبه با ثبت‌نام داوطلبان آغاز می‌شود.
کتاب‌هایی که در شب قدر نوشته شده‌اند
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / مشرق نیوز / کتاب / ماه رمضان
کتاب‌هایی که در شب قدر نوشته شده‌اند
عالمان دین ما در بهترین و برترین شب سال که مقدرات یک‌سال آینده عمر انسان رقم می‌خورد، علاوه بر عبادت و قرائت قرآن و تفکر، دستی به کتابت هم داشتند.
طنین صدای العفو در ایران
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
طنین صدای العفو در ایران
در شب بیست و یکمین ماه مبارک رمضان، مومنان با قرائت ذکر و دعا به راز و نیاز با خدای متعال پرداخته، قرآن به سر گرفته و ندای بک یا الله سردادند.
خوانش تمدنی افراط در عصر اولیه و معاصر اسلام
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / امام علی (ع)
خوانش تمدنی افراط در عصر اولیه و معاصر اسلام
«فهم کج‌اندیشانه از دین باعث می‌شود شخص، متعصب و خشک‌مذهب شود، لذا تنها به ظواهر دین اکتفا کرده و در برخی موارد عدم درک همین ظواهر شخص مسلمان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌کند. یکی از شخصیت‌هایی که در آن عصر می‌زیست ابن ملجم مرادی بود که با قرائت خشک و بی‌مغز از دین، با تمام عبادت و مجاهدت‌هایی که برای اسلام انجام داده بود راه حق از باطل را تشخیص نداده و در ورطه جهالت افتاد و تنها ناطق قرآن را با تفسیر به رأی خود به شهادت رساند.»
بیان هنری گمشدهء ترویج قرآن است
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بیان هنری گمشدهء ترویج قرآن است
عیسی محمدی این خود خداست که در کتابش، فرموده که دل‌ها جز به یاد او آرام نمی‌گیرد. به همین دلیل است که افرادی که انس بیشتری با مذهب و قرآن دارند، آرامش بیشتری را هم تجربه می‌کنند و به همین دلیل است که آواهای خوش‌نشین قرائت کلام خدا، این‌چنین بر دل می‌نشیند؛ حتی اگر معنای آن را درست و حسابی هم ندانید و دانش عربی‌تان ناقص باشد. وقتی که دل‌ها جز با یاد خدا آرام نمی‌گیرد، پس این همه تلاش و دست و پا زدن بیهوده بشر برای چیست؟ چرا مستقیم سروقت سرچشمه این آرامش، کلام‌الله مجید نمی‌روند؟ نخستین دریچه آشنایی …
شرح دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
شرح دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان
در شرح دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان آمده است: «برکات ماه مبارک رمضان عبارتند از خواندن دعا، عبادت کردن، تلاوت قرآن و قرائت دعاهایی مانند ابوحمزه از برکات رمضان است. بهره ماه رمضان بهشت و بهره‌های معنوی است. بهره‌هایی که خدا می‌دهد، معنوی‌اند که باید برای رسیدن به آنها دعا کرد.»
از اسماءالحسنی تا نوای برادر با صدای پرویز پرستویی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
از اسماءالحسنی تا نوای برادر با صدای پرویز پرستویی
در ماه های دیگر قرائت یک جزء قرآن عادت روزانه امام خمینی (ره) بود، ولی در ماه مبارک رمضان هر روز ده جزء قرآن می‌خواندند و تا پایان ماه ده بار قرآن را ختم می کردند. امام خمینی با رؤیت هلال ماه مبارک، تغییراتی در برنامه زندگی خود می دادند، از جمله دیدارهای عمومی را تعطیل می کردند تا بیش تر به دعا و قرآن و خلاصه به خودشان برسند. امام می فرمودند: «خود ماه رمضان کاری است!»
حواشی روضه خوانی جنجالی دو مداح مشهور
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
حواشی روضه خوانی جنجالی دو مداح مشهور
طی روزهای گذشته همزمان با ایام ماه مبارک رمضان، فعالیت دو مداح معروف در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. در ابتدا منصور ارضی، مداح جنجالی اصولگرا، بر خلاف مصوبه ملی ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر منع برگزاری مراسم و تجمعات مذهبی، مراسم مناجات‌خوانی هرساله خود را در مسجد ارگ تهران به‌صورت روزانه برگزار ‌کرد. آن هم در شرایطی که حتی مراسم قرائت قرآن رهبری، امسال به‌صورت مجازی درحال برگزاری است.
قرآن را با تدبر و تفکر تلاوت کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ویروس کرونا / قرآن کریم / مناسک دینی / ماه مبارک رمضان؛ روزگار کرونایی
قرآن را با تدبر و تفکر تلاوت کنیم
تهران- ایرنا- نویسنده تفسیر قرآن مهر ضمن بیان مراحل تلاوت و قرائت کلام وحی گفت: در ماه مبارک رمضان به دنبال قرائت و ترتیل و همچنین به دنبال تفکر و تعقل و تدبر در آیات باشیم.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
ماه مبارک رمضان در یمن
مردم یمن در ماه مبارک رمضان و با وجود شیوع ویروس کرونا با حضور در مسجد کبیر در شهر صنعاء به قرائت قرآن و عبادت مشغول هستند.
او را سردار آتش می‌نامیدند...
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
او را سردار آتش می‌نامیدند...
او را "سردار آتش" می‌نامیدند، سرداری که روزهایش را با زیارت عاشورا آغاز می‌کرد و شب‌هایش را با قرائت قرآن می‌گذراند و با نبوغ و همتش، نام و آوازه دلاوری‌هایش را بر پیشانی غرورآفرین این سرزمین به یادگار گذاشت.
ارتباط تلاوت قرآن و رضایت الهی
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / قرآن کریم / اخلاق / مناسک دینی / ماه مبارک رمضان؛ روزگار کرونایی
ارتباط تلاوت قرآن و رضایت الهی
تهران- ایرنا- استاد حوزه حضرت عبدالعظیم (ع) معتقد است یکی از اهداف قرائت قرآن این است که بدانیم خدا به چه چیزهایی راضی است و از چه چیزهایی راضی نیست تا به دستورهای الهی عمل کنیم و مورد رضایت الهی قرار گیریم.
آغاز جلسه شورای تهران با قرائت قرآن توسط یک پاکبان
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / شورای اسلامی شهر تهران / شهر تهران / شهرداری تهران
آغاز جلسه شورای تهران با قرائت قرآن توسط یک پاکبان
تهران - ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران با دعوت از یک پاکبان که قاری قرآن است، دویست و دهمین جلسه خود را آغاز کردند.
کاری کنیم، دلتنگ قرآن شویم
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / سازمان اوقاف و امور خیریه / ماه رمضان / ماه مبارک رمضان / امیرالمومنین / پیامبر اکرم / محمدررضا ‌پورزرگری / جمهوری اسلامی ایران / مسابقات سراسری قرآن کریم
کاری کنیم، دلتنگ قرآن شویم
خداوند همیشه برای قرائت قرآن ثواب عظیمی به ما ارزانی می‌کند و وقتی در ماه قرآن یعنی در ماه رمضان، قرآن تلاوت می‌کنیم این ثواب ده‌ها برابر خواهد شد.
جزئیات جدیدی از رمضانی‌های تلویزیون
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / برنامه‌های تلویزیونی / جواد شیخ اکبری / سریال‌های ماه رمضان / صدا و سیما / نظارت بر برنامه سازی
جزئیات جدیدی از رمضانی‌های تلویزیون
هر روز ساعت 20 در طول هفته قرائت زیارات امین‌الله، دعای هفتم صحیفه سجادیه، خمس عشر، یستشیر، سمات، مناجات ماه رجب و دعای توسل هر سه‌شنبه از شبکه قرآن و معارف سیما و برخی شبکه های دیگر از مشهد مقدس، قم و جمکران روی آنتن رفت.  برنامه سحرگاهی تسبیح از اول ماه رجب برای مناجات خوانی و ارتباط با خدا برای بندگان شب زنده‌دار در شبکه قرآن روی آنتن رفت و هر سه‌شنبه برنامه دعای توسل از شبکه‌های تلویزیون پخش شد.
فیلم | همخوانی قاری ایرانی با خواننده تازه مسلمان شده آمریکایی
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
فیلم | همخوانی قاری ایرانی با خواننده تازه مسلمان شده آمریکایی
همخوانی قاری ایرانی با جنیفر گروت، خواننده و مدل آمریکایی که به تازگی مسلمان شده و به قرائت قرآن روی آورده است
نمی‌دانستید میرحسین شیمیایی شده؟ ‌+‌ عکس
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / مشرق نیوز / شهید / ویروس کرونا / حمله شیمیایی
نمی‌دانستید میرحسین شیمیایی شده؟ ‌+‌ عکس
وقتایی که زود به زود سرما می‌خورد و گاهی سرمای سخت و تارهای صوتی‌ش اذیت می‌شد، حتی برای حرف زدن. یا این که از یه جایی به بعد بخاطر حنجره‌اش دیگه نتونست قرائت قرآن کنه و فقط ترتیل می‌خوند. ‌
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / رادیو / نماز جمعه تهران / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / مجریان تلویزیون / شبکه سه / رسانه ملی / تلویزیون
دعوت به پویش قرائت زیارت عاشورا/ نماهنگ "جان جهان" با صدای احسان علیخانی + فیلم
برنامه "نغمه عشاق" شبکه قرآن مردم را به پویش قرائت زیارت عاشورا، توسل و ندبه دعوت می‌کند و رادیو تهران برای جبران خلأ برگزار نشدن نماز جمعه در ایام کرونایی تلاش می‌کند.
دعوت مردم به پویش قرائت زیارت عاشورا، توسل و ندبه
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / شبکه قرآن و معارف سیما / پویش قرائت زیارت عاشورا
دعوت مردم به پویش قرائت زیارت عاشورا، توسل و ندبه
برنامه «نغمه عشاق» شبکه قرآن و معارف سیما مردم را به دومین پویش قرائت زیارت عاشورا، توسل و ندبه دعوت می‌کند.
دستورهای قرآن را در متن زندگی قرار دهیم
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / امام سجاد / قرآن کریم / مناسک دینی
دستورهای قرآن را در متن زندگی قرار دهیم
تهران- ایرنا- استاد حوزه در شرح دعای چهل و دوم صحیفه سجادیه نوشت: کسی که قرآن را قرائت می کند باید دستورهای آن را در متن زندگی خود اجرا کند.
انس با قرآن اولین تاثیر قرائت کلام الهی است
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / امام سجاد / قرآن کریم / اخلاق / مناسک دینی
انس با قرآن اولین تاثیر قرائت کلام الهی است
تهران- ایرنا- یک استاد حوزه در شرح دعای چهل و دوم صحیفه سجادیه نوشت: کسی که پیوسته با قرآن انس داشته باشد، آثار قرآن در ذهن او خطور می کند، به گونه‌ای که هرگز به سوی مجالس باطل گرایش پیدا نکند.
گلریزان برای مبارزه باکرونا درقم تاطرح تقدیرازخانواده‌های مدافعان سلامت
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / کرونا / ویروس کرونا / قم / بیماری های ویروسی / بیماری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
گلریزان برای مبارزه باکرونا درقم تاطرح تقدیرازخانواده‌های مدافعان سلامت
قم - ایرنا - قرائت دعا در شب نیمه‌شعبان، فضای مجازی ظرفیت مهمی در برگزاری آیین‌های نیمه شعبان، دعوت به پویش «در خانه با قرآن بمانیم»، لزوم تجهیزات بهداشتی نانواییها ،اجرای طرح ابتکاری تقدیر از خانواده جهادگران سلامت و فرونشست مرگبار میدان کشاورز همچنان در دست بررسی؛ از اخبار هفته گذشته قم بود.
زویدات: خانه‌نشینی اجباری را با
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
زویدات: خانه‌نشینی اجباری را با "حفظ قرآن" شیرین کنیم
امسال نوروز متفاوتی خواهیم داشت، پس باید سبک زندگی را در این قرنطینه‌ای که پیش آمده، تغییر بدهیم. یکی از بهترین موارد قرائت و حفظ قرآن است.
توصیه شهردار تهران درباره پنجشنبه آخر سال: مردم از راه دور قرائت فاتحه کنند
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ویروس کرونا / پیروز حناچی / شهرداری تهران
توصیه شهردار تهران درباره پنجشنبه آخر سال: مردم از راه دور قرائت فاتحه کنند
شهردار تهران گفت: با هدف قطع زنجیره تکثیر ویروس کرونا در روزهای پایانی سال، با قرائت قرآن و فاتحه باید از دور یاد و خاطره عزیزان درگذشته را گرامی بداریم.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / زیارت قبور / شهردار تهران
شهردار تهران: پنج شنبه بهشت زهرا(س) نروید
به گزارش مهر، پیروز حناچی، با اشاره به لزوم قطع زنجیره تکثیر ویروس کرونا، گفت: از شهروندان تقاضا داریم پنجشنبه آخر سال در خانه، یاد رفتگان را با قرائت قرآن و فاتحه گرامی بدارند تا اینکه با حضور در آرامستان، خود و سایر افراد را در معرض خطر قرار دهند.
حناچی: امسال با قرائت فاتحه، یاد عزیزان خود را از دور گرامی بداریم
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / ویروس کرونا
حناچی: امسال با قرائت فاتحه، یاد عزیزان خود را از دور گرامی بداریم
تهران - ایرنا - شهردار تهران گفت: با هدف قطع زنجیره تکثیر ویروس کرونا در روزهای پایانی سال، با قرائت قرآن و فاتحه باید از دور یاد و خاطره عزیزان درگذشته را گرامی بداریم.
برگزاری ‌مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم در ارومیه
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ‌مسابقه حفظ و قرائت قرآن کریم
برگزاری ‌مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم در ارومیه
‌مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم همزمان با هفته قرآن و عترت و گرامیداشت دهه فجر با شرکت ۳۲۴ نفر با حضور بانوان و آقایان در ارومیه برگزار شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
حضور رهبری در مرقد امام خمینی(ره) و گلزار شهدا
همزمان با آغاز دهه فجر و در آستانه چهل‌ویکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در مرقد مطهر امام عظیم‌الشأن ملت ایران حضور یافتند و با قرائت نماز و قرآن یاد آن عزیز سفر کرده را گرامی داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با حضور بر مزار شهیدان عالی‌مقام آیت‌الله بهشتی، رجایی، باهنر و شهدای حادثه هفتم تیر، علو درجات آنان را از خداوند متعال مسالت کردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی سپس در گلزار شهیدان حضور یافتند و با درود و سلام به ارواح مطهر مجاهدان راه خدا و مدافعان عزت و اقتدار ایران اسلامی، برای استمرار حرکت پرافتخار ملت ایران دعا کردند.
حضور رهبر معظم انقلاب در مرقد امام ره
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
حضور رهبر معظم انقلاب در مرقد امام ره
همزمان با آغاز دهه فجر و در آستانه چهل‌ویکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در مرقد مطهر امام عظیم‌الشأن ملت ایران حضور یافتند و با قرائت نماز و قرآن یاد آن عزیز سفر کرده را گرامی داشتند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با حضور بر مزار شهیدان عالی‌مقام آیت‌الله بهشتی، رجایی، باهنر و شهدای حادثه هفتم تیر، علو درجات آنان را از خداوند متعال مسئلت کردند. رهبر انقلاب اسلامی سپس در گلزار شهیدان حضور یافتند و با درود …
ببینید | حضور رهبر انقلاب بر مزار شهیدان عالی‌مقام و شهدای حادثه هفتم تیر و گلزار شهدا
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب / دهه فجر / امام خمینی
ببینید | حضور رهبر انقلاب بر مزار شهیدان عالی‌مقام و شهدای حادثه هفتم تیر و گلزار شهدا
همزمان با آغاز دهه فجر و در آستانه چهل‌ویکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح شنبه در مرقد مطهر امام عظیم‌الشأنِ ملت ایران حضور یافتند و با قرائت نماز و قرآن یاد آن عزیز سفر کرده را گرامی داشتند.
معرفی نفرات برتر مسابقات حفظ و قرائت قرآن ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت شمال کشور
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / استانی-فرهنگی و هنری / مسابقات قرآنی / قرآن کریم
معرفی نفرات برتر مسابقات حفظ و قرائت قرآن ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت شمال کشور
هفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترجمه مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت شمال کشور با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
مسابقات سراسری قرآن کریم خواهران در قم آغاز شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / کلاس های قرآنی / قم / سازمان دارالقرآن الکریم / قرآن کریم
مسابقات سراسری قرآن کریم خواهران در قم آغاز شد
قم-ایرنا- سیزدهمین دوره مسابقات مسابقات سراسری قرآن کریم دارالقرآن امام علی بن ابیطالب(ع) در بخش های حفظ، قرائت و ترتیل خوانی قرآن کریم خواهران همراه با یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در قم آغاز شد.
یادبود شهید سلیمانی در سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / استانی-فرهنگی و هنری
یادبود شهید سلیمانی در سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)
مدیرعامل دارالقرآن امام علی‌بن‌ابی‌طالب علیه‌السلام از برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین‌المللی حفظ، قرائت و ترتیل خوانی قرآن کریم با یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد.
یادداشت‌های اعتمادالسلطنه، شنبه ۲۴ دی ۱۲۶۶ / معلم قرآن انیس‌الدوله که از آبغوره تا جواهر به حرمسرا می‌فروخت
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
یادداشت‌های اعتمادالسلطنه، شنبه ۲۴ دی ۱۲۶۶ / معلم قرآن انیس‌الدوله که از آبغوره تا جواهر به حرمسرا می‌فروخت
دیروز شیخ اسدالله اعمی، قاری و حافظ کلام‌الله، فوت شد. این شخص را انیس‌الدوله به جهت این‌که قرائت بیاموزد حرم‌خانه آورد. کم‌کم اعتبار غریبی پیدا کرده بود... بعضی‌ها تا چهل هزار تومان می‌گویند. اصلا هم ترک بود... این شخص به قدری زرنگ و باهوش بود، به حرم‌خانه از آب‌غوره تا جواهرات و پارچه می‌فروخت.
برگزاری مراحل شهرستانی و استانی سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه ایثارگران
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بنیاد شهید
برگزاری مراحل شهرستانی و استانی سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه ایثارگران
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مراحل شهرستانی و استانی سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر در ۴ رشته تفسیر، مفاهیم، قرائت و حفظ خبر داد.
قرائت قرآن با موسیقی عجین است/ آکسان‌ها و الحان دستگاه‌های فارسی در قرآن کاربردی ندارند/ قاریانی که با تقلید کارشان را شروع می‌کنند، موفق‌تر هستند
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / قرآن کریم / موسیقی / وزارت ارشاد / دفتر موسیقی / قرآن مجید / الحان / جواد پناهی / قاری قرآن کریم / گفتگوی ایلنا با جواد پناهی
قرائت قرآن با موسیقی عجین است/ آکسان‌ها و الحان دستگاه‌های فارسی در قرآن کاربردی ندارند/ قاریانی که با تقلید کارشان را شروع می‌کنند، موفق‌تر هستند
ایلنا: یکی از قاریان قرآن کریم درباره کاربرد موسیقی دستگاهی ایرانی در تلاوت قرآن کریم می‌گوید: به این دلیل که قرائت قرآن…
سیزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و ترتیل قرآن، یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در قم
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / مسابقات قرآنی
سیزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و ترتیل قرآن، یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در قم
سیزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل قرآن کریم ویژه خواهران دارالقرآن امام علی بن ابیطالب (ع)، یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مجتمع یاوران مهدی قم برگزار می‌شود.
مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) با یادبود حاج قاسم برگزار می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / مسابقات قرآن کریم
مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) با یادبود حاج قاسم برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- سیزدهمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و ترتیل قرآن ویژه خواهران دارالقرآن امام علی (ع) با یادبود سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.
سخنان حضرت آیت الله سبحانی در مورد مقامات حضرت زهرا در قرآن
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / آیت الله سبحانی / حضرت زهرا / فاطمیه
سخنان حضرت آیت الله سبحانی در مورد مقامات حضرت زهرا در قرآن
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سبحانی با قرائت آیاتی از سوره مبارکه هل اتی گفتند: این سوره پیرامون شخصیت حضرت زهرا(س) سخن گفته است. به گزارش شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت فاطمه زهرا(س) گفتند: حضرت زهرا در قرآن کریم دارای مقامات زیادی است و چندجای […]
تصاویر | روشن کردن شمع در محل اصابت موشک به خودروی حامل سردار شهید قاسم سلیمانی
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
تصاویر | روشن کردن شمع در محل اصابت موشک به خودروی حامل سردار شهید قاسم سلیمانی
مردم عراق با حضور در محل اصابت موشک تروریست‌های آمریکایی به خودروی حامل سردار شهید قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی شمع روشن کرده و آیاتی از قرآن قرائت کردند.
سیاه پوشی مساجد، قرائت قرآن از ماذنه‌ها و قرائت دسته جمعی سوره فجر در کانون‌های مساجد
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی / مساجد
سیاه پوشی مساجد، قرائت قرآن از ماذنه‌ها و قرائت دسته جمعی سوره فجر در کانون‌های مساجد
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه سردار سلیمانی مزد و پاداش سال‌ها مجاهدت خالصانه خود را کسب کرد و به مقام رفیع شهادت نائل آمد، گفت: پایانی جز شهادت برای سردار آسمانی متصور نبود او به قرارگاه خود بازگشت اما راهش همچنان ادامه دارد.
تلاوت دسته جمعی قرآن در کانون‌های مساجد به یاد سردار شهید
۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / حبیب رضا ارزانی / کانون فرهنگی هنری مساجد / قاسم سلیمانی
تلاوت دسته جمعی قرآن در کانون‌های مساجد به یاد سردار شهید
تهران- ایرنا- رییس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور از سیاه پوشی مساجد خبر داد و گفت: قرائت قرآن از ماذنه‌ها و قرائت دسته جمعی سوره فجر از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد به مدت سه شب است تا ثواب آن به روح مطهر شهید عالی مقام حاج قاسم سلیمانی هدیه شود.
تجلیل پلیس راه ایلام از سرباز وظیفه نمونه حافظ قرآن کریم و مداح اهل بیت
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / استان خوزستان / اهل بیت / پلیس راه / قرآن / قرآن کریم
تجلیل پلیس راه ایلام از سرباز وظیفه نمونه حافظ قرآن کریم و مداح اهل بیت
رئیس پلیس راه استان ایلام در پی کسب مقام دوم رشته قرائت قرآن در مسابقات پایگاه های بسیج استان خوزستان از سرباز وظیفه "علی اکبر فخرایی" سرباز نمونه پلیس راه ایلام قدردانی کرد.
همایش ملی حوزه‌های علمیه، مرجعیت شیعه و قرآن
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / حوزه علمیه / مرجعیت تقلید شیعه / قم / علیرضا اعرافی‌ / موسسه مرکز فقهی ائمه اطهار (ع ) قم / قرآن کریم / مطالعات قرآنی / همایش
همایش ملی حوزه‌های علمیه، مرجعیت شیعه و قرآن
قم - ایرنا - همایش ملی حوزه‌های علمیه، مرجعیت شیعه و قرآن با عنوان «دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله محمد فاضل لنکرانی از مراجع فقید شیعه» در سالن اجتماعات مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با قرائت پیام آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، سخنرانی آیات رضا استادی، محمدجواد فاضل لنکرانی و علیرضا اعرافی از استادان برجسته حوزه و ارائه چند مقاله برتر برگزار شد. / عکاس: عباس منجمی گیلانی
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
نوجوانان زیر ۱۶ در مسابقات "فرازهای آسمانی" به رقابت می‌پردازند
مسابقات قرائت قرآن با عنوان فرازهای آسمانی ویژه نوجوانان زیر ۱۶ سال در سطح کشوری برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / مسابقات قرآنی / هفته قرآن
فعالیت 13 دارالقرآن در مدارس کردستان/آغاز مسابقات قرآن و احکام و معارف اسلامی
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش استان کردستان به فعالیت ۱۳ دارالقرآن در مدارس استان کردستان اشاره کرد و گفت: این دارالقرآن‌ها در زمینه‌های حفظ جزء سی، حفظ کل، آموزش صحیح‌خوانی قرآن، روخوانی و روان‌خوانی قرآن، تجوید، قرائت دف‌نوازی با حضور مربیان قرآن به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
آغاز دوازهمین دوره مسابقات قرآن کریم طلاب اصفهان
شفقنا-دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم طلاب حوزه علمیه اصفهان صبح امروز با حضور ۲۰۰ شرکت کننده آغاز شد. در این دوره از مسابقات، برادران طلبه در رشته های حفظ ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل و همچنین رشته ترتیل و قرائت به رقابت می پردازند. در بخش فرزندان پسر طلاب زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
قاری ایرانی به مسابقات بین‌المللی قرآن تونس اعزام شد+عکس
مسابقات بین‌المللی قرآن تونس از امروز آغاز شد و نمایندگان کشورمان در رشته‌های حفظ و قرائت این رقابت‌ها حضور دارند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
مهدوی راد در بزرگداشت علامه سید جعفر عاملی: تالیفات علامه جعفر عاملی راهگشای مسائل علمی و فقهی بود
شفقنا-مراسم بزرگداشت چهلمین روز ارتحال علامه سید جعفر مرتضی عاملی شامگاه امروز پنجشنبه در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) قم برگزار شد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، در این مراسم پس از قرائت قرآن و مرثیه سرایی برای سید و سالار شهیدان، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد در سخنانی انسان را خدامحور، انسان محور و دیگر محور دانست و اظهار داشت: […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / انتخابات مجلس یازدهم / وزارت کشور
از انصراف زودهنگام پسر نوبخت تا قرائت قرآن پیش از کاندیداتوری /نمایندگان ادوار در صف بازگشت به پارلمان/حواشی روز پنجم ثبت‌نام کاندیداهای مجلس
رئیس مرکز حراست وزارت کشور گفت: نظر وزیر کشور این است که انتخاب پر شور سالم و با هماهنگی کامل انجام شود. امیدوارم مراحل ثبت نام و تعیین صلاحیت را به خوبی و به سرعت پشت سر بگذاریم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
فراخوان اعطای مدرک تخصصی قرائت به اساتید و قاریان پیشکسوت قرآن
شورای عالی قرآن در فراخوانی جدید از قاریان و مدرسان پیشکسوت هنر تلاوت برای کسب مدرک تخصصی بدون آزمون دعوت کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / قرائت قرآن / مدارس علمیه
طلاب در اجرای طرح «احیای قرائت قرآن در خانواده‌ها» پیش‌قدم شوند
سرپرست حوزه علمیه لرستان با تأکید بر ضرورت اجرا و تقویت برنامه‌های قرآن‌محور در مدارس علمیه، گفت: اجرای طرح «احیای قرائت قرآن در خانواده‌ها» می‌تواند اقدامی مؤثر در نهادینه‌سازی فرهنگ قرائت قرآن باشد که می‌طلبد طلاب در اجرای این طرح پیش‌قدم باشند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
برگزاری آزمون نظری طرح ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن ۲۸ آذر در تهران
آزمون نظری هشتمین دوره ارزیابی و ارتقاء قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم پنجشنبه ۲۸ آذر‌ماه در تهران برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
کرسی قرائت قرآن در ۷ مسجد تهران برگزار می‌شود+جزییات
محافل قرآنی به همّت مرکز رسیدگی به امور مساجد در هفته وحدت برگزار می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •