سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
مرکز رشد
۱ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / مرکز رشد و فناوری / جهاد دانشگاهی / بنیاد نخبگان
اساتید باید تلاش خود را بر عملیاتی کردن دانش خود بگذارند
رئیس بنیاد نخبگان قم گفت: اساتید باید با سود رساندن به جامعه خود، انفاق علم خود را انجام دهند و علاوه بر تعلیم دانشجویان از علم خود برای رفع نیاز های جامعه نیز استفاده کنند و دانش خود را عملیاتی سازند، باید همه جوانان به فکر رفع نیاز خود و جامعه از طریق نوآوری و ارائه ایده‌های جدید باشند.
هدف مراکزنوآوری، فراهم کردن فرصت کسب و کار برای جوانان است
۱ ساعت قبل / جهاد دانشگاهی / مرکز رشد و فناوری
هدف مراکزنوآوری، فراهم کردن فرصت کسب و کار برای جوانان است
معاون تجاری سازی در امور نوآوری جهاد دانشگاهی کل کشور گفت: مراکز نوآوری محلی است که جوانان می‌توانند ادبیات اولیه‌ی ورود به دنیای کسب و کار را در آن آموزش ببینند و خود را آماده سازند.
نیاز به سرگرمی در شرایط بحران و رشد مخاطبان آی‌فیلم
۵ ساعت قبل / شبکه آی فیلم / سریال / تلویزیون
نیاز به سرگرمی در شرایط بحران و رشد مخاطبان آی‌فیلم
تهران- ایرنا- بر اساس اعلام نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی، شبکه آی‌فیلم نسبت به سال گذشته در بهار ۹۹ رشد ۴ و نیم درصدی مخاطب را داشته است.
۱۹ ساعت قبل
اویغورها در چین و وضعیت ما!
با کشورهای مغولستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، افغانستان و پاکستان هم‌مرز است. این منطقه که در شمال‌غرب چین قرار دارد، استانی خودمختار است که در مسیر راه‌های ارتباطی مهم چین با کشورهای دیگر در غرب آسیا و اروپا (درگذشته جاده ابریشم) قرار گرفته است. سین‌کیانگ بزرگ‌ترین استان چین است و در مرکز سرزمین‌های وسیع در میانه اوراسیا قرار گرفته است. سین‌کیانگ حدودا یک‌هشتم کل مساحت جمهوری خلق چین را دربر می‌گیرد. سین‌کیانگ از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و نفت فقط یکی از منابع مهم آن به ‌شمار می‌آید. از شهرهای مهم سین‌کیانگ که ۱٫۶ میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد، می‌توان ارومچی، کاشغر، تورفان، کارامی، یینینگ و شیهزی را نام برد. من این …
۲۳ ساعت قبل
زوال باغستان سنتی قزوین
[شهروند] روزگار درازی است که سبزی باغ‌های باغستان سنتی قزوین، این شهر را همچون حُله‌ای ابریشمین در بر گرفته است. میراثی از تاریخ ایران که این روزها به محاصره شهرسازی و توسعه کارخانه‌ها و خیابان‌های شهر قزوین درآمده است؛ قصه ناتمام سلاخی مکان‌های طبیعی و تاریخی. «پاتریشیا کرون» جامعه‌شناس و مورخ، در کتاب خود «کالبدشکافی جهان پیشامدرن» می‌نویسد که با گسترش شهرها و پدید آمدن صنایع، به مرور حجم تولیدکنندگان محصولات کشاورزی کم و کمتر می‌شود. گسترده‌شدن شهر به معنای ساختن خانه‌های بیشتر و تغییر کاربری زمین‌هاست. اما ساخته‌شدن خانه و کارخانه و خیابان و جدول، همه داستان یک شهر نیست. نظمی از زندگی، برآمدن گونه متفاوتی …
۲۳ ساعت قبل
منشأ تورم و رشد منفی اقتصاد ایران چیست؟ ‏
باتوجه به اینکه آمار مرکز پژوهش‌های مجلس تورم بالا و رشد اقتصادی منفی کشور در هشت‌سال ‏اخیر را نشان می‌دهد، یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است از آنجا که نقدینگی به سمت تولید هدایت ‏نشده و میزان تولید هم افزایشی نداشته، این موضوع موجب رشد منفی اقتصاد و افزایش تورم شده ‏است. ‏  به گزارش ایسنا، گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس متوسط نرخ تورم بلندمدت اقتصاد ایران را نزدیک به ‏‏۲۰‌درصد اعلام کرده که همین امر ایران را پس از ونزوئلا، زیمبابوه و آرژانتین در رتبه چهارم جهان قرار ‏داده است. همچنین، افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر به افزایش تورم نقطه به نقطه (نسبت به ماه ‏مشابه‌سال قبل) و همچنین تورم ماهانه در تیرماه منتهی شده؛ به‌طوری …
گزارش «چگونه پژوهش را به کرونا مبتلا کنیم؟» منتشر شد
۳۰ ساعت قبل / مرکز رشد دانشگاه امام صادق
گزارش «چگونه پژوهش را به کرونا مبتلا کنیم؟» منتشر شد
به گزارش الف، بی شک انتظار می رود در مواجهه با مسائل و چالش های جامعه، نظام دانشگاهی کشور در ارائه راه حل پیش قدم باشد. لیکن روشن است که پژوهش های دانشگاهی ارتباط وثیقی با مسائل و معضلات جامعه و صنعت کشور ندارند. تلاش های بسیاری صورت گرفته است تا پژوهش های دانشگاهی را به مسائل و معضلات روز جامعه گره بزند لیکن بسیاری از این تلاش های عقیم مانده اند. 
تلاش مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مسیر پشتیبانی از ایده‌ها و خلاقیت‌ها
۳۸ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / جهاد دانشگاهی / چهل سال با جهاد دانشگاهی / مرکز رشد / استان مرکزی
تلاش مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی استان مرکزی در مسیر پشتیبانی از ایده‌ها و خلاقیت‌ها
معاون فناوری مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی استان مرکزی در محلات و نیم ور محلات گفت: این مرکز تلاش می کند که از ایده‌ها و خلاقیت‌ها در راستای حرکت رو به جلو و تبدیل شدن به محصولات قابل عرضه و تجاری پشتیبانی کند.
۴۳ ساعت قبل
هوش مصنوعی ضامن امنیت ملی است
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور عصر امروز از بزرگ‌ترین مرکز تحقیقات هوش مصنوعی کشور در شرکت دانش‌بنیان پارت بازدید و از سه سامانه هوش مصنوعی ساها، سهاب و هوشیو رونمایی کرد. سورنا ستاری گفت: هوش مصنوعی حوزه اقتدار کشورهاست در آینده نزدیک و ضامن امنیت ملی آنان است.  به همین علت این مبحث با جدیت در معاونت علمی دنبال می‌شود. او افزود: ایران صاحب بزرگ‌ترین استارتاپ‌های منطقه در حوزه‌های مختلف ‌ای‌سی‌تی و بیوتکنو بوده و در هوش مصنوعی هم مدعی هستیم و باید در هوش مصنوعی در حد بیو و نانو تکنولوژی سرمایه‌گذاری انجام شود. او با اشاره به اینکه درست است که کشورهای اطراف از سامانه‌های خارجی استفاده می‌کنند اما از توان خوب نوشتن نرم‌افزارها …
از توسعه ساختارهای فرهنگی تا راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری‌های به‌نژادی دام سبک شمال شرق کشور
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی / جهاد دانشگاهی / خراسان شمالی
از توسعه ساختارهای فرهنگی تا راه‌اندازی مرکز توسعه فناوری‌های به‌نژادی دام سبک شمال شرق کشور
رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: حفظ و ترویج فرهنگ جهادی و باور به توانمندی نیروی انسانی متعهد و متخصص داخلی در دستیابی به فناوری و ارائه خدمات تخصصی متناسب با نیاز جامعه در جهت رشد و توسعه‌ کشور، رمز موفقیت نهاد انقلابی علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی است.
۲ روز قبل
بدهی ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت تا پایان سال 98
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طی گزارشی، وضعیت اقتصادی کشور، چالش‌ها و راهکارهای بهبود شرایط را تشریح کرده است. براساس این گزارش، چارچوب تحلیل اقتصاد ایران، نرخ رشد اقتصادی کاهنده، نوسانات زیاد رشد اقتصادی و رشد وابسته به نفت تشریح شده است. مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این گزارش عنوان کرده است که درآمد سرانه کشور از سال ۱۳۹۰ تا سال ۱۳۹۸ کاهشی ۳۴درصدی داشته است. در واقع به‌رغم افزایش درآمد اسمی خانوارها، قدرت خرید هر فرد ایرانی نسبت به سال ۱۳۹۰ حدود یک‌سوم کاهش یافته است. این گزارش همچنین تصریح کرده است که در صورت تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی از سال ۱۳۹۹ به بعد حداقل شش سال زمان نیاز خواهد بود تا به سطح درآمد ۱۳۹۰ بازگردیم. البته مرکز پژوهش‌های مجلس در این گزارش …
۲ روز قبل
پراکندگی مددجویان در جغرافیای ایران
[شهروند] «حذف فقر و برقراری عدالت اجتماعی در کشور ایران با توجه به دستورات صریح دینی و قانونی در مقایسه با سایر کشورها از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ به نحوی که از ‌سال1357 به این سو نهادهای مدنی ـ رفاهی فراوانی در راستای ایجاد رفاه و توزیع خدمات عمومی به جامعه تأسیس شده است. یکی از مهم‌ترین این نهادها کمیته امداد امام خمینی(ره) است.» این مقدمه متن گزارشی پژوهشی است که از سوی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر شده است. این گزارش پژوهشی درصدد آن است تا توزیع پراکندگی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) را بررسی‌کند که در سطح 421 شهرستان کشور به همبستگی آنها با عوامل اقتصادی (بیکاری ُبعد خانوار) و اجتماعی (نرخ روستانشینی و سطح سواد) می‌پردازد. داده‌های …
شرکت‌های نوپای فعال برای پذیرش و عضویت در پارک فناوری پردیس ثبت نام کنند
۳ روز قبل / پارک فناوری پردیس / فراخوان آموزشی / تکنولوژی
شرکت‌های نوپای فعال برای پذیرش و عضویت در پارک فناوری پردیس ثبت نام کنند
پردیس- علی‌اکبریان، مدیر کل ارزیابی و نظارت واحدهای فناور پارک فناوری پردیس از برگزاری سیزدهمین دوره پذیرش متقاضیان عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس خبر داد.
دستگاه تولید ماسک پنج لایه ان۹۵ در کهگیلویه و بویراحمد آماده افتتاح است
۳ روز قبل / کهگیلویه وبویراحمد / یاسوج / پارک علم و فناوری
دستگاه تولید ماسک پنج لایه ان۹۵ در کهگیلویه و بویراحمد آماده افتتاح است
یاسوج- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک دستگاه تولید ماسک در مرکز رشد گچساران وابسته به پارک علم و فناوری استان ساخته شده که قابلیت تولید ماسک پنج لایه «ان ۹۵» را داراست.
راه اندازی سامانه آموزشی «وانیار کلود» در خراسان شمالی
۳ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / خراسان شمالی / مرکز رشد و فناوری / پارک علم و فناوری خراسان شمالی / اینترنت
راه اندازی سامانه آموزشی «وانیار کلود» در خراسان شمالی
رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی از راه اندازی سامانه آموزشی «وانیار کلود» در استان خبرداد.
ارائه تسهیلات به واحدهای فناور مرکز رشد کشاورزی قم
۳ روز قبل / حسین اخوان علوی / پارک علم و فناوری قم / قم
ارائه تسهیلات به واحدهای فناور مرکز رشد کشاورزی قم
قم - رئیس پارک علم و فناوری قم با تأکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های فناوری در حوزه کشاورزی از پرداخت تسهیلات متنوع به واحدهای فناور مرکز رشد کشاورزی قم خبر داد.
مهلت عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان اعلام شد
۳ روز قبل / مرکز رشد علم و فناوری / پارک فناوری پردیس / شرکت دانش بنیان
مهلت عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان اعلام شد
تهران- ایرنا- مهلت پذیرش متقاضیان در سیزدهمین دوره از عضویت در مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، تا ۲۴ مرداد ماه اعلام شد.
رونمایی از کرونا مثبت ۲
۳ روز قبل / کرونا / مرکز رشد دانشگاه امام صادق
رونمایی از کرونا مثبت ۲
 رونمایی از "کرونا مثبت ۲" روز شنبه ۱۱ مرداد ما به صورت زنده در برنامه "تهران بیست" شبکه ۵ سیما صورت خواهد پذیرفت. این جلسه با حضور آقایان دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران و همچنین حمید ایزدبخش پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار خواهد شد.
اولین رویداد مجازی ایده تا پدیده در ایلام برگزار شد
۴ روز قبل / منطقه ایلام / شرکت شهرک های صنعتی / استانی-اقتصادی
اولین رویداد مجازی ایده تا پدیده در ایلام برگزار شد
اولین رویداد مجازی ایده تا پدیده  با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام این رویداد به همت شرکت شهرک های صنعتی استان با همکاری مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام، شتاب دهنده کیانا و با حضور ایده پردازان و شرکت کنندگان مجازی در محیط آنلاین در حضور داوران و مدیران مربوطه برگزار شد.
۵ روز قبل
جدال لفظی بر سر تورم
در هفته‌های گذشته، محافل اقتصادی و برخی نمایندگان مجلس بر کنترل تورم و در دستور کار قرار گرفتن وضعیت معیشت مردم تاکید می‌کنند. شاید در هیچ زمان دیگری به اندازه «حال» همه بر مخاطرات جدی تورم و امکان سه رقمی شدن آن همصدا و هم‌نظر نبودند؛ از یک‌سو رییس کل بانک مرکزی وعده هدفگذاری تورم به 22درصد را می‌دهد و از یک‌سو مجلس دوازدهم با طرح‌های دوفوریتی مانند «تامین کالاهای اساسی» سعی در کنترل اوضاع و جلوگیری از بلبشوی قیمتی و احتکار دارد. باوجود اینکه روز سه‌شنبه، معاون اقتصادی و محاسبات مرکز آمار اعلام کرد «ایران جزو 4 کشور با تورم بالاست» و در برآورد خرداد بانک جهانی، ایران، نهمین کشور با تورم بالا معرفی شده است، اما رییس‌جمهور …
۵ روز قبل
افزایش قیمت مسکن در رکود معاملاتی
بانک مرکزی گزارشی از تحولات بازار مسکن منتشر کرده که براساس آن تعداد معاملات مسکن در  4 ماهه ابتدایی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50درصد کاهش داشته اما روند قیمت‌ها همچنان افزایشی است. از سوی دیگر مرکز آمار نیز در گزارشی به کاهش حدود 10درصدی صدور پروانه‌های ساخت و ساز اشاره کرد. با کنار هم قرار دادن این گزارش می‌توان پیش‌بینی کرد که بازار مسکن در فصول آینده تحولات قیمتی بیشتری خواهد داشت. براساس آمار اعلامی بانک مرکزی در ۴ ماهه ابتدایی امسال تعداد معاملات مسکن حدود ۵۰درصد کاهش و متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی نیز رشد ۴۲.۶درصدی داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن تهران در تیر ماه، حدود 14 هزار واحد مسکونی معامله شدند که نسبت به تیر ماه سال گذشته …
۵ روز قبل
متهم موج تورمی کیست؟
با وجود گزینه‌های متفاوتی که در رابطه با عوامل افزایش تورم مطرح است، باز هم افزایش نرخ ارز، متهم اصلی عنوان می‌شود که البته پای کرونا و وام یک میلیونی یارانه‌بگیران هم در میان است.در ماه‌های اخیر افزایش قیمت‌ها و تورم محسوس قابل توجه بود؛ روندی که در گزارش‌های رسمی مرکز آمار نیز دیده می‌شود و نرخ تورم از ابتدای امسال در دو شاخص نقطه به نقطه (نسبت به ماه مشابه سال قبل) و تورم ماهانه (نسبت به ماه قبل) افزایش داشته است.به گزارش ایسنا، مروری بر وضعیت تورم نشان می‌دهد که از فروردین سال جاری تورم نقطه به نقطه از ۱۹.۸ تا ۲۶.۹ در پایان تیر ماه رشد و حدود هفت درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه نیز در چهار ماه ابتدای امسال از ۲.۱ تا ۶.۴ درصد افزایش دارد، اما تورم سالانه روند کاهشی داشته و از ۳۲.۲ به ۲۶.۴ …
۵ روز قبل
آغاز موج دوم کرونا در اروپا
با افزایش تعداد کل مبتلایان به کرونا در اروپا و رسیدن به عدد 2.9‌میلیون نفر، نگرانی‌ها در مورد موج دوم شیوع این ویروس در اروپا افزایش یافته است. این آمارها براساس آخرین داده‌های مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپاست. به گزارش هفته‌نامه نیوزویک، کشورهای اسپانیا، بلژیک و هلند بیشترین رشد را در تعداد مبتلایان جدید اخیر داشته‌اند. براساس گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی، هریک از این کشورها بین 130 تا 600‌درصد در یک‌ماه گذشته افزایش نرخ مبتلایان را داشته‌اند. در اینجا نگاه نزدیک‌تری به آمار و ارقام برخی از کشورهای اتحادیه اروپا انداخته‌ایم که بیشترین رشد تعداد مبتلایان را داشته‌اند. اسپانیا   جمعیت: حدود 47‌میلیون نفر   …
۵ روز قبل
اقدامی برای داشتن سیاره‌ای سالم
[شیما بیرقی – کارشناس برنامه سلامت مادران و شیر مادر مرکز بهداشت شمال تهران]هفته جهانی تغذیه با شیر مادر از یکم تا هفتم آگوست مصادف با دهم تا شانزدهم مرداد به مدت یک هفته در ‏سراسر جهان گرامی‎ ‎داشته می‌شود. هدف از برگزاری هفته جهانی تغذیه با شیر مادر بالا بردن آگاهی ‏همگانی درباره اهمیت تغذیه با شیر‎ ‎مادر و تشویق مادران به شیردهی برای بهبود سطح سلامت کودکان ‏در سراسر جهان است. هر ساله شعاری برای این‎ ‎هفته اعلام می‌شود و شعار امسال «سیاره‌ای سالم با ‏حمایت از تغذیه با شیرمادر» است. شیر مادر مناسب‌ترین تغذیه برای شیرخواران است. توصیه جهانی ‏برای تغذیه مطلوب شیرخواران مبنی بر شروع تغذیه با شیرمادر در ساعت اول تولد، …
فاصله تورمی دهک‌ها به ۴.۷ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / دهک درآمدی / مرکز آمار ایران / نرخ تورم
فاصله تورمی دهک‌ها به ۴.۷ درصد رسید
تهران - ایرنا - مرکز آمار کشور اعلام کرد که بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در تیرماه ۹۹ به ۴.۷ درصد رسید که نسبت به ماه قبل ٠.۵ واحد درصد رشد داشت.
یک تعبیر تلخ از حاکمیت سایبری در ایران/ تبدیل به مصرف کننده پلتفرم های خارجی شدیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / حاکمیت سایبری / حکمرانی فضای مجازی / مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) / شبکه های اجتماعی
یک تعبیر تلخ از حاکمیت سایبری در ایران/ تبدیل به مصرف کننده پلتفرم های خارجی شدیم
پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) معتقد است که روند فعلی حکمرانی فضای مجازی کشور باعث شده است که ایران عملاً به مصرف‌کننده پلتفرمی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خارجی فضای مجازی تبدیل شود.
ضرباهنگ تورم در سفره مردم
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
ضرباهنگ تورم در سفره مردم
 تورم بالا همچنان ایران را در جایگاه چهارم دنیا قرار داده و سفره مردم را کوچک‌تر می‌سازد. ضرباهنگ نرخ تورم درحالی‌که هدف بانک مرکزی کشاندن سطح عمومی قیمت‌ها به حداکثر 24درصد در پایان سال‌جاری است، باعث شده تا معیشت شهروندان ایرانی با موج تازه رشد قیمت‌ها سخت‌تر شود. تا جایی که بسیاری از خانوارها برای گذراندن امور خود ناچار شده‌اند قید برخی هزینه‌های ضروری‌شان را بزنند. دیروز مرکز آمار ایران خبر داد که فقط در تیرماه امسال هر کیلوگرم گوشت مرغ به‌عنوان ماده غذایی اکثر قشر متوسط ضعیف شده ایران نسبت به …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
زنگ خطر در آلمان برای مقابله با موج دوم کرونا
ادامه آلودگی به ویروس کرونا در مناطق مختلف آلمان مقامات این کشور را در مورد آغاز موج دوم همه‌گیری این ویروس خطرناک نگران کرده ‌است. دولت آلمان و مقامات ایالت‌های مختلف این کشور نگران موج دوم شیوع کرونا در این کشور هستند. در همین راستا آنگلا مرکل، صدراعظم از شهروندان خواسته است تا با همبستگی رفتار کنند. او تأکید کرد که چنین امری از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون به این جدیت مطرح نبوده است. در پی این اظهارات دولت‌های فدرال و ایالتی تصمیم به ممنوعیت برقراری تماس برای بیش از دو نفر گرفتند. این اقدامات درحالی انجام می‌گیرد که طی ماه‌ها از آغاز موج نخست همه‌گیری کرونا در آلمان امید می‌رفت زندگی رفته‌رفته به حالت عادی بازگردد. اکنون با گذشت چهار ماه از شیوع …
مرکز رشد و نوآوری تخصصی حوزه مهندسی نقشه‌برداری راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سازمان نقشه برداری / مرکز رشد / پارک علم و فناوری / پارک فناوری تهران
مرکز رشد و نوآوری تخصصی حوزه مهندسی نقشه‌برداری راه‌اندازی می‌شود
تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و سازمان نقشه‌برداری کشور منعقد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
رونق استارتاپی در بارسلونا
بارسلونا یکی از زیباترین شهرهای دنیا محسوب می‌شود و بیماری کووید- 19 تاکنون خسارات سنگین و جبران‌ناپذیری را به صنعت گردشگری این شهر بزرگ وارد آورده است. به گزارش وبسایت «ای‎یو استارتاپس»، اگرچه به‌نظر می‌رسد که وضعیت اقتصادی در مرکز ایالت کاتالونیا روزبه‌روز بدتر می‌شود، اما استارتاپ‌هایی در این شهر وجود دارند که توانسته‌اند در این ایام، شرایط را به نفع خود تغییر دهند و رشد فزاینده‌ای داشته باشند. یکی از این استارتاپ‌ها، MediQuo نام دارد که در حوزه سلامت و پزشکی فعالیت می‌کند. این استارتاپ در سال2017 …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تنزل ایران در جایگاه تولید گاز از سوم به چهارم
بر اساس آنچه مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرده، ایران در 20سال آینده مقام سومین تولیدکننده گاز را به چین واگذار می‌کند و خود در مقام چهارمین تولیدکننده گاز جهان قرار می‌گیرد. درحال حاضر کشورمان با تولید 231میلیارد مترمکعب (آمار سال 2018) مقام سوم دنیا را دارد اما در سال 2040 خواهد توانست سقف تولید خود را به 302 میلیارد مترمکعب برساند که در همین فاصله چین تولید خود را از تولید سالانه 160میلیارد مترمکعب به 306 میلیارد مترمکعب خواهد رساند و گوی سبقت را از ایران خواهد ربود. آنچه در بازبینی این اعداد اهمیت دارد، تفاوت میزان رشدی است که ایران و چین در بازه زمانی بین 2018 تا 2040 به دست می‌آورند. در بازه زمانی معین و ثابت چین از عدد تولید 160 به 306 می‌رسد و ایران از 231 به 302 …
مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس به‌زودی افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-علمی و آموزشی / سید نظام حبیب‌پور / دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس / مرکز رشد
مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس به‌زودی افتتاح می‌شود
معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با بیان اینکه مرکز رشد این دانشگاه در حال تجهیز است از افتتاح آن تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: این مرکز در محل دانشکده باهنر برپا خواهد شد.
جهاددانشگاهی؛ نماد مبارزه علمی برای رفع خلاء‌های کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / زنجان / چهل سال با جهاد دانشگاهی / مرکز رشد / صنایع فرهنگی
جهاددانشگاهی؛ نماد مبارزه علمی برای رفع خلاء‌های کشور
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: جهاددانشگاهی نماد مبارزه علمی برای رفع خلاء‌های کشور است.
رشد 11 تا 13 درصدی قیمت گوشت، لبنیات و تخم مرغ در تیرماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / رشد / شاخص / گوشت / لبنیات / مرکز آمار ایران
رشد 11 تا 13 درصدی قیمت گوشت، لبنیات و تخم مرغ در تیرماه
براساس اعلام مرکز آمار ایران، شاخص تورم در تیرماه 99 به عدد 227.9 رسیده که نسبت به عدد 214.2 خرداد ماه 6.4 درصد رشد کرده و به این معنی است
بالاترین نرخ تورم ماهانه در ۲۱ ماه گذشته؛ تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بالاترین نرخ تورم ماهانه در ۲۱ ماه گذشته؛ تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
قیمت‌ها در اولین ماه تابستان به اوج حرارت رسید. مطابق اعلام مرکز آمار ایران، در تیر ماه، تورم ماهانه به ۴/ ۶ درصد رسید؛ درحالی‌که اقتصاد ایران در دهه ۹۰، فقط در مهر ماه ۹۷، تورمی بیش از این را تجربه کرده بود. افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن و افزایش شاخص قیمت خوراکی‌ها را می‌توان ۲ عامل پررنگ در اوج‌گیری شاخص قیمت مصرف‌کننده دانست. اوج‌گیری تورم ماهانه موجب شد تا تورم نقطه‌ای نیز با رشد ۴/ ۴ درصدی نسبت به خرداد، به ۹/ ۲۶ درصد برسد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
عبور از دوران بی‌تصمیمی
سرنوشت هر کشوری در پرتو تصمیم‌هایی رقم می‌خورد که مسوولان، مدیران، صاحب‌نظران و در کل حاکمان آن کشور می‌گیرند. زیرساخت خط‌مشی هر جامعه‌ای در قالب تصمیمات راهبردی و عملیاتی ماهیت وجودی می‌یابد. بر این اساس کیفیت کشور‌داری به کیفیت تصمیمات وابسته می‌شود. در این معادله عملکرد مدیران شاخص ارزیابی کیفیت تصمیم در یک جامعه تعریف می‌شود. از این رو آنچه ‌باید بررسی شود، درک فضای بی‌تصمیمی از فضای تصمیم‌گیری است و پی بردن به این مساله که ما در جغرافیای کدام دایره تعریف می‌شویم؟ شواهد مبین آن است که هنوز نظام تدبیر در جامعه به معنای واقعی شکل نگرفته و عملا شکاف فزاینده‌ای بین مدیران راهبردی و عملیاتی وجود دارد و همین مساله، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تورم در 2 مسیر متفاوت
تازه‌ترین گزارش از روند نرخ تورم نشان می‌دهد درحالی‌که نرخ تورم سالانه در تیرماه امسال روند کاهشی ماه‌های اخیر را ادامه داده اما نرخ تورم ماهانه و نقطه به نقطه در نخستین‌ماه از فصل تابستان سال‌جاری عمدتا تحت‌تأثیر التهابات ارزی و همچنین نرخ رشد نقدینگی، روندی افزایشی را تجربه کرده است. مرکز آمار ایران از کاهش 1.4درصدی نرخ تورم سالانه در تیرماه امسال خبر داد و اعلام کرد: نرخ تورم سالانه در نخستین‌ماه از فصل تابستان امسال به 26.4درصد رسیده است. این نهاد آماری می‌گوید: میانگین نرخ تورم نقطه به نقطه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تب بالا در اجاره و خوراکی‌ها
تورم مصرف‌کننده در ماه گذشته رکورد 21 ماهه زد. مطابق اعلام مرکز آمار ایران، شاخص قیمت مصرف‌کننده در اولین ماه تابستان، 4/ 6 درصد رشد را ثبت کرد. از دریچه دیگر، در دهه 90 تنها مهرماه 97 بود که نرخ تورم بیشتری در اقتصاد ایران ثبت شده بود. در تحولات ماه گذشته قیمت‌ها 2 گروه «اجاره» و «خوراکی‌ها» نقشی کلیدی داشته‌اند. تورم ماهانه خوراکی با ضریب اهمیت 25 درصدی، 7/ 6 درصد بوده است. رشد قیمت خوراکی‌های تازه بیشترین اثر را بر روند این گروه داشته‌ است؛ اما مهم‌تر از خوراکی‌ها، تحولات قیمتی در «اجاره بهای مسکن» بوده که نقشی کلیدی در تورم ماه گذشته بازی کرده است. تورم ماهانه اجاره با ضریب اهمیت 30 درصدی، معادل 2/ 7 درصد بوده است. به نوعی، افزایش قیمت در 2 گروه خوراکی‌ها و اجاره مسکن، در حدود 4 درصد از تورم …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
عـــدد خــبــــر
2.3٪ تردد بین شهری رشد کرد [ایرنا] مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌و نقل جاده‌ای کشور ضمن اعلام افزایش ۲‌درصدی تردد بین استانی از بارش باران در برخی جاده‌های استان گیلان خبر داد. بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲هزار و ۲۸۶ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، میزان تردد در روز چهارشنبه نسبت به روز قبل از آن ۲.۳‌درصد افزایش داشته است. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۶.۴ درصد بوده است اوج تردد بین ساعت ۱۸:00 تا 19:00 و کمترین تردد بین ساعت ۳ تا ۴ انجام شده که هم‌وطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری برای سفر انتخاب کنند.
حمایت از مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه هنر ضامن پیشرفت دانشجویان هنری
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / دانشگاه هنر / مرکز رشد / دانشجویان
حمایت از مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه هنر ضامن پیشرفت دانشجویان هنری
عضو هیات علمی دانشگاه هنر گفت: حمایت و توجه به مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه هنر، باعث پیشرفت و تعالی دانشگاه هنر و پیشرفت تحصیلی دانشجویان به ویژه دانشجویان رشته‌های سینما، صنایع دستی، هنرهای تجسمی و هنرهای کاربردی خواهد شد.
سایه کرونا بر تولید و قیمت فرش دستباف
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
سایه کرونا بر تولید و قیمت فرش دستباف
کاهش قدرت خرید مشتریان، ممنوعیت‌های صادراتی و رشد دستمزد، مواداولیه و سایر هزینه‌های تمام‌شده تولید، موجب افزایش قیمت و تشدید رکود حاکم بر بازار فرش دستباف ایرانی شده است. به گزارش همشهری، مشکلات تولید‌کنندگان فرش در زمینه هزینه تمام‌شده تولید و به تعویق افتادن بیمه قالیبافان زمینه کاهش تولید و افزایش قیمت انواع فرش دستباف ایرانی در بازار مصرف را فراهم کرده است. این در حالی است که اخیرا رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه از بین یک میلیون و ۲۰۰ هزار بافنده فرش، تنها ۲۲۰ هزار نفر دارای بیمه هستند، …
تولید«پاگیره» در خراسان شمالی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / خراسان شمالی / مرکز رشد و فناوری / استانی-علمی و آموزشی
تولید«پاگیره» در خراسان شمالی
مدیر عامل شرکت اوریناگ رویش صنعت که در مرکز رشد بجنورد مستقر است، از تولید «پاگیره» محصولی جایگزین دستگیره در خبر داد.
کتاب « اهل بیتی‌ها» با حضور مهدی رسولی رونمایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
کتاب « اهل بیتی‌ها» با حضور مهدی رسولی رونمایی می‌شود
مراسم رونمایی از کتاب «اهل بیتی‌ها» با موضوع هیأت و خانواده براساس سخنرانی‌های حجت‌الاسلام عابدینی که به همت مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) آماده شده‌است، امشب ۳۱ تیرماه در منزل شهید حدادیان برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
نشست مجازی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با کارکنان صندوق در سراسر کشور برگزار شد
نشست مجازی دکتر اسلام کریمی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد با روسا و کارکنان مناطق 32 گانه صندوق در سراسر کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومی صندوق قرض الحسنه شاهد، ظهر امروز اولین نشست مجازی مدیرعامل با روسا و کارکنان مناطق 32 گانه صندوق در سراسر کشور بر بستر طراحی شده توسط مرکز آموزش صندوق قرض الحسنه شاهد برگزار شد.در این نشست مجازی که با حضور حدود 80 درصد از پرسنل سراسر کشور برگزار شد، دکتر اسلام کریمی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره صندوق قرض الحسنه شاهد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد صندوق در سال 1398 و تشریح برنامه های در دستور کار سال 1399 به همکاران، خواستار تلاش مضاعف تمامی پرسنل صندوق در بخش های مختلف برای ارائه خدمات و تسهیلات بهتر به خانواده های معظم و معزز شاهد و ایثارگر عضو شد.مدیرعامل …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
افزایش موبایل‌قاپی نسبت به دیگر سرقت‌های سریع
رئیس پلیس آگاهی تهران از افزایش جرم کلاهبرداری در سه ماهه نخست سال و افزایش وقوع موبایل قاپی نسبت به سایر قاپ زنی‌ها خبر داد و گفت: طرح کاشف با وجود شیوع کرونا اجرا شد. به گزارش مهر، سردار علیرضا لطفی درخصوص عملکرد سه ماهه ابتدای سال جاری ماموران پلیس آگاهی تهران بزرگ، اظهار کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ افزایش خاصی در حوزه سرقت نداشتیم. رئیس پلیس آگاهی تهران به یافته‌های دقیق مرکز ۱۱۰ و عملیات پلیس اشاره کرد، و تصریح کرد: در سه ماهه امسال بیش از ۶.۲ دهم درصد افزایش کشف داشتیم و بر اساس آمار ۷۶.۳ درصد کل جرایم را کشف کردیم. وی درخصوص جرایم مهم تهران عنوان کرد: در حوزه جرایم مهم کاهش وقوعات را شاهد هستیم؛ در سرقت منزل ۱۴ درصد، سرقت مغازه ۲ درصد و جیب‌بری بیش از ۶۰ …
تاکید صدیقی و لشکری بر تداوم همکاری‌های فدراسیون ووشو و مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
تاکید صدیقی و لشکری بر تداوم همکاری‌های فدراسیون ووشو و مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد
روسای فدراسیون ووشو و مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد بر تداوم همکاری‌ها به منظور رشد هرچه بیشتر این رشته ورزشی تاکید کردند.
اینفوگرافیک/ رشد شاخص فلاکت از سال ۹۵ تا سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
اینفوگرافیک/ رشد شاخص فلاکت از سال ۹۵ تا سال ۹۸
شاخص فلاکت از جمله شاخص‌های مهم اقتصادی است که مجموعه‌ای از نرخ بیکاری و تورم را در اقتصاد کشور در بر می‌گیرد و تغییرات آن می‌تواند تبعات اقتصادی و اجتماعی خاص خود را به همراه داشته باشد. در این اینفوگرافیک که بر اساس گزارش مرکز آمار ایران تهیه شده، به آمارهای سه بخش یعنی شاخص فلاکت، نرخ تورم و نرخ بیکاری بین سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ اشاره شده است.
بررسی قیمت 179 کالای مصالح ساختمانی توسط مرکز آمار
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / مرکز آمار ایران / مصالح ساختمانی
بررسی قیمت 179 کالای مصالح ساختمانی توسط مرکز آمار
تهران - ایرنا - بررسی قیمت 179 قلم کالای مصالح ساختمانی در نیمه دوم پارسال نسبت به 6 ماهه نخست 1398 در دستور کار مرکز آمار قرار دارد که بیشترین رشد مربوط به قیمت ورق مس ثبت شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
ماسک را در آمریکا اجباری نمی کنم
رئیس جمهوری آمریکا در ادعایی عجیب باردیگر با نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی گفت: فرمان اجباری شدن استفاده از ماسک در آمریکا را صادر نخواهد کرد.به گزارش مهر به نقل از هیل؛ «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در گفت‫وگویی با فاکس نیوز گفته است که فرمان اجباری شدن استفاده از ماسک در آمریکا را صادر نخواهد کرد.در حالی که آمار روزانه مبتلایان به کرونا در آمریکا هر روز در حال افزایش است، اما ترامپ مدعی شده به این دلیل که رشد کرونا آهسته شده، فرمان اجباری شدن استفاده از ماسک را نخواهد داد. ترامپ در گفت‫وگوی خود همچنین مدعی شد که او خواستار آزادی مشخصی برای مردم است و اعتقادی به ضرورت انجام این کار (اجباری شدن استفاده از ماسک) ندارد.رئیس جمهوری جنجالی آمریکا همچنین در ادامه ادعاهای خود گفت: با این گفته …
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
تجلیل شهردار گرگان از دختران نخبه گرگانی
با تلاش دفتر امور بانوان و خانواده شهرداری گرگان از دختران نخبه شهر گگران تجلیل شد.ه گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری گرگان، عبدالرضا دادبود در مراسم تجلیل از دختران نخبه شهر گرگان که به تلاش دفتر امور بانوان و خانواده شهرداری گرگان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان برگزار شد، اظهار کرد: توجه به موضوع موفقیت بانوان در زمینه‌های مختلف موضوعی است که به طور قطع باعث پیشرفت جامعه و افزایش انگیزه بانوان برای حرکت در مسیر موفقیت خواهد شد.وی ادامه داد: نخبه بودن تنها کسب مدال افتخار و ثبت یک رکورد یا عنوان در زمینه‌های فرهنگی، علمی، ورزشی و هنری نیست بلکه نخبه بودن یک بانو در جامعه اسلامی موفقیت در کسب رتبه در کنار موفقیت در حفظ و ترویج آموزه‌های دینی و اسلامی …
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
قیمت به اجاره در قله تاریخی
جهش قیمت مسکن در مراکز استان‌ها - تحت‌تاثیر تقاضای سرمایه‌ای - باعث شد نسبت «قیمت به اجاره» به بالاترین سطح طی سال‌های اخیر صعود کند. اطلاعات رسمی از بازار مسکن 31 مرکز استان‌ نشان می‌‌دهد شاخص «قیمت به اجاره» که از آن برای سنجش دمای بازار ملک و شناسایی حباب قیمتی استفاده می‌شود در زمستان 98 روی عدد 29 قرار گرفت. عدد حاصل از این نسبت در بازار املاک مسکونی مراکز استان‌ها در سال 95 معادل 16 بوده؛ اما طی دست‌کم یک‌سال اخیر با تند شدن سرعت رشد قیمت از یکسو و روند متفاوت تورم اجاره از سوی دیگر، شکاف قیمت و اجاره به شکل بی‌سابقه گسترش پیدا کرده است. سقف متعارف نسبت قیمت به اجاره، عدد 24 تا حداکثر 25 است که در این حالت عایدی بازار اجاره‌داری به حداقل می‌رسد؛ اما اکنون این عایدی از کف همیشگی نیز پایین‌تر …
اپلیکیشن زوم رکورد تیک تاک را شکست
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
اپلیکیشن زوم رکورد تیک تاک را شکست
اپلیکیشن ویدئوکنفرانس زوم توانست رکورد بیشترین تعداد دانلود یک اپلیکیشن در سیستم عامل iOS را به نام خود ثبت کند. به گزارش مرکز تحقیقاتی Sensor Tower، اپلیکیشن زوم که طی ماه‌های اخیر و به لطف همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، رشد غیرمنتظره‌ای را تجربه کرد، توانست رکورد بیشترین تعداد دانلود در پلت‌فرم iOS را در طی یک بازه زمانی سه ماهه بشکند. طبق این گزارش، در بین روزهای اول آوریل تا سی‌ام ژوئن، میزان دانلود این اپلیکیشن بالغ بر 94 میلیون بار عنوان شده است. طی ماه‌های اخیر، بخش عمده‌ای از دانلودهای زوم از سوی کاربران هندی و به دنبال آن کاربران آمریکایی بوده است که بیشترین تعداد دانلود را به خود اختصاص داده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
قهرمانی رئال بدون رونالدو
رئال مادرید با قهرمانی خود در لالیگا ثابت کرد که حتی بدون کریستیانو رونالدو هم می‌تواند از بارسلونای لیونل مسی سبقت بگیرد.رئال مادرید پنجشنبه شب در خانه خود میزبان ویارئال بود و با پیروزی 2-1 مقابل این تیم، یک هفته مانده به پایان فصل موفق شد سی و چهارمین قهرمانی‌اش در لالیگا را ثبت کند. شاگردان زیدان از زمان شروع دوباره لالیگا بعد از وقفه ناشی از قرنطینه کرونا‌، دهمین پیروزی پیاپی را به دست آوردند و با اقتدار به قهرمانی رسیدند.به گزارش ورزش سه، شاگردان زین‌الدین زیدان بعد از سه سال سرانجام موفق شدند جام قهرمانی را از چنگ بارسلونا بیرون آورده و بالای سر ببرند. دو ستاره بزرگ و کهنه‌کار رئال مادرید‌، سرخیو راموس در قلب خط دفاعی و کریم بنزما در مرکز خط تهاجمی‌، در کنار مربی‌شان زیدان مهمترین نقش …
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
ظهور روی تورمی نقدینگی
ضریب فزاینده نقدینگی در زمستان 98 به کمترین میزان در 12 فصل منتهی به آن رسید. بر اساس داده‌های مرکز آمار ایران، ضریب فزاینده نقدینگی در آخرین فصل سال 98، معادل 01/ 7 بوده که پایین‌ترین سطح از زمستان 95 به حساب می‌آید. افت ضریب فزاینده نقدینگی نسبت به سال 97، موجب شد تا رشد نقدینگی بیشتر از محل پایه پولی صورت گیرد. تحقیقات حاکی از آن است که رشد نقدینگی از این محل، بروز تورم را در اثر رشد نقدینگی تسریع می‌کند.
رشد سریع و غیرقابل تصور چین در برنامه‌های پنج‌ساله 2020
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
رشد سریع و غیرقابل تصور چین در برنامه‌های پنج‌ساله 2020
موسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری گفت: چین در ماه مه 2020 در سال پایانی سیزدهمین برنامه پنج‌ساله موفق شد تا حامل راکت Long March-B5 را روانه فضا کند به طوری که رشد سریع علم و فناوری در برنامه‌های پنج‌ساله سیزده‌گانه چین حیرت آور و غیر قابل تصور است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
وبینارهای تخصصی مرکز فناوری سامسونگ برای حمایت از کسب‌وکارها
مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در راستای فعالیت‌های مسوولیت اجتماعی خود و با هدف حمایت هر چه بیشتر از ایده‌های نوآورانه و رشد کسب‌وکارهای کوچک، وبینارهای تخصصی «با همدلی برای راهکارآفرینی» را برگزار می‌کند. این وبینارها در هفت دوره و به منظور آشنایی شرکت‌کنندگان با مفاهیم و اصول کاربردی و ضروری راه‌اندازی یک استارت‌آپ و کسب‌وکار برگزار می‌شود.
ساخت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا در کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / دستگاه تصفیه هوا / همه_باهم_علیه_کرونا
ساخت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا در کشور
دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا توسط فناوران یکی از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.
رشد ۳.۸ درصدی مخاطبان سیما در بهار ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران / صدا و سیما / تلویزیون / مدیریت شبکه سه سیما  / شبکه سه سیما
رشد ۳.۸ درصدی مخاطبان سیما در بهار ۹۹
تهران- ایرنا- براساس تازه‌ترین نظرسنجی منتشرشده از سوی مرکز تحقیقات رسانه، در بهار امسال، ۸۰.۲ درصد مردم بیننده برنامه‌های مختلف سیما بوده‌اند که در مقایسه با بهار ۹۸، تعداد بینندگان ۳.۸ درصد رشد داشته است.
رشد ۳۹ درصدی تولید گوشت قرمز در خرداد۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / مرکز آمار ایران / فیلم کشتارگاه
رشد ۳۹ درصدی تولید گوشت قرمز در خرداد۹۹
تهران - ایرنا - مرکز آمار اعلام کرد که در خرداد ماه کشتارگاه‌های رسمی ۳۰ هزار و ۴۰۰ تن گوشت قرمز تولید کردند و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد رشد داشت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
استارت‌آپ‌های فین‌تک و آموزشی در دوران کرونا خوش درخشیدند
رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه بیشتر استارت‌آپ‌ها در شرایط شیوع کرونا خوش درخشیدند، گفت: حوزه‌های فین‌تک، تولید محتوا، آموزش و... توانستند رشد کنند. اسماعیل قادری‌فر اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا و اپیدمی گسترده آن در دنیا و به تبع آن در کشور ما، بازار جدید، بکر و نهفته‌ای را پیش روی برخی استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا و خدماتی کشور باز کرده و برخی دیگر را تحت تاثیر منفی قرار داده است.
استارت آپ هایی که در دوران کرونا خوش درخشیدند/ رشد ۳۰۰ درصدی استارت آپهای بازار دیجیتال
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / اسماعیل قادری فر / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / استارتاپ ایرانی / ویروس کرونا
استارت آپ هایی که در دوران کرونا خوش درخشیدند/ رشد ۳۰۰ درصدی استارت آپهای بازار دیجیتال
رئیس مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری با بیان اینکه بیشتر استارت آپها در شرایط شیوع کرونا خوش درخشیدند،گفت:حوزه های فین تک،تولید محتوا، آموزش و... توانستند رشد کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
2 هزار و ۴۱۱ پیوند عضو در سال 98
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت پیوند عضو در سال ۱۳۹۸، گفت: در سال گذشته 2 هزار و ۴۱۱ پیوند عضو در کشور انجام شده است. دکتر مهدی شادنوش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پس از تدوین و ابلاغ پروتکل مرگ مغزی در سال ۱۳۷۹ جهش چشم‌گیری در زمینه اهدای عضو از اهداکنندگان مرگ مغزی در کشور اتفاق افتاد، گفت: به طوری که تا کنون بیش از ۲۲هزار و ۵۵۳ پیوند عضو از اهداکنندگان مرگ مغزی در کشور انجام شده است. شادنوش گفت: همچنین نزدیک به ۷۰ درصد از اهداکنندگان مرگ مغزی مرد و بیش از ۳۰ درصد از آنها زن بوده‌اند. شادنوش اظهار کرد: بیشترین علت مرگ مغزی در سال ۱۳۹۸، سکته مغزی (CVA) با بیش از ۴۵ درصد موارد بوده است. پس از آن تروما با نزدیک به ۲۹ درصد دومین علت مرگ مغزی محسوب می‌شود. …
صیانت حقوقی از سرمایه‌گذاران بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
صیانت حقوقی از سرمایه‌گذاران بورس
به‌دنبال رشد چشمگیر شاخص بورس در ماه‌های اخیر و ورود بسیاری از مردم عادی برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام از یک سو و لزوم صیانت و حمایت حقوقی از سرمایه‌گذاران از سوی دیگر، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در دیدار با رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، توافقی در این زمینه منعقد کردند. به‌گزارش همشهری، در این دیدار، علی بهادری جهرمی، رئیس مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه، ضمن اشاره به ارتباط کارشناسان رسمی با مجموعه بورس گفت: بسیاری از این خدمات کارشناسی به سازمان …
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
رشد 2 برابری ارزش بازار محتوای دیجیتال در پنج سال آینده
پیش‌بینی شده ارزش کل بازار محتوای دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ به ۳۱۷ میلیارد دلار می‌رسد که این رقم نزدیک به دو برابر ارزش این بازار در سال ۲۰۱۹ است. بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها افزایش بی‌سابقه استفاده از محتوای دیجیتال بر اثر شیوع بیماری کرونا، خانه‌نشینی و روی‌آوردن مردم به تجهیزات دیجیتال همراه، می‌تواند سرعت رشد بازار را به شکل چشمگیری افزایش دهد. گزارش مرکز تحقیقاتی ریسرچ اند مارکتس نشان می‌دهد ارزش بازار محتوای دیجیتال که سال گذشته میلادی به ۱۴۸ میلیارد دلار رسید، با توجه به شیوع جهانی بیماری کرونا، در سال ۲۰۲۰ با رشد قابل توجهی مواجه شود. سال ۲۰۱۷ ارزش کل بازار محتوای دیجیتال ۱۱۵ میلیارد دلار بود، اما در دوره ۷ ساله ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ پیش‌بینی می‌شود این بازار با رشد سالانه 5/ 13 درصدی مواجه باشد و بیش …
دستگاه اسکن سه‌بعدی لیزری ساخته شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / اسکن سه بعدی / سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران
دستگاه اسکن سه‌بعدی لیزری ساخته شد
دستگاه «اسکن سه‌بعدی لیزری» توسط فناوران یکی از شرکت‌های عضو مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن در تهران
قیمت مسکن در تهران چقدر افزایش یافت + جدول
فارس نوشت: آمارهای رسمی از وضعیت فصلی اقتصاد که توسط مرکز آمار تهیه شده نشان می دهد که در سال 98 قیمت مسکن متوسط 67.95 درصد نسبت به سال 97 رشد کرده است. همچنین قیمت اجاره ماهانه نیز متوسط 32.65 درصد گران شد.
رویداد استارتاپ ویکند صنعت برق در دانشگاه تبریز به کار خود پایان داد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استانی-علمی و آموزشی / استارت آپ‌ها / صنعت برق / دانشگاه تبریز / رقابت / کسب و کار
رویداد استارتاپ ویکند صنعت برق در دانشگاه تبریز به کار خود پایان داد
مدیر مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز ضمن اعلام اختتامیه مرحله نهایی اولین رویداد "استارتاپ ویکند صنعت برق" گفت: طی دو روز برگزاری مرحله نهایی، تیم‌های راه یافته به مرحله دوم، اقدام به دفاع از طرح‌های استارت آپی خود کرده و در پایان سه ایده برتر این رویداد معرفی شد.
ساخت کیت سرولوژی تشخیص کرونا در شیراز
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / بیماری کرونا / کیت تشخیصی
ساخت کیت سرولوژی تشخیص کرونا در شیراز
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طراحی و ساخت کیت سرولوژی تشخیص بیماری کووید ۱۹ به روش الیزا در مرکز رشد بیوتکنولوژی این دانشگاه انجام شده است.
انقلاب گلخانه‌ای در استان اردبیل
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / وزارت جهاد کشاورزی / استان اردبیل / گلستان
انقلاب گلخانه‌ای در استان اردبیل
اردبیل - ایرنا - کشتزارهای وسیع گندم در شمال، مزرعه‌های گسترده سیب زمینی در مرکز و باغات بزرگ در مرکز و جنوب تصویری از جغرافیای کشاورزی استان در سال های گذشته بود اما از چند سال پیش رشد سریع گلخانه‌ها در اعماق زمین‌های بایر و نیز کشتزارهای استان خودنمایی کرده و خبر از انقلابی در این بخش می‌دهد.
تلاش برای راه‌اندازی خط تولید دستگاه تراش صنعتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / دستگاه سی ان سی / تراش صنعتی / صندوق نوآوری و فناوری
تلاش برای راه‌اندازی خط تولید دستگاه تراش صنعتی
یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد پارک علم و فناوری کرمانشاه با ساخت دستگاه سی‌ان‌سی (CNC) چهار و پنج محوره درصدد است تا با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی خط تولید صنعتی این دستگاه را راه اندازی کند.
احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های کرونایی به تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های کرونایی به تهران
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: در وضعیت تهران هنوز تغییری مشاهده نشده است، اما با این روند رشد بیماری، پیش بینی می‌شود برخی از محدودیت‌ها مجددا باز گردد.
رشد بهاره 32درصدی شاخص قیمت مصالح ساختمانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
رشد بهاره 32درصدی شاخص قیمت مصالح ساختمانی
افزایش قیمت مواداولیه و دستمزد و گرانی نرخ ارز موجب رشد هزینه تمام‌شده تولید اغلب محصولات ازجمله مصالح ساختمانی را فراهم کرده است. به گزارش همشهری، مرکز آمار ایران با انتشار گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل بهار ١٣٩٩ بر مبنای سال پایه ١٣٩٠ اعلام کرد، درصد تغییرات شاخص قیمت مصالح ساختمانی در بهار امسال نسبت به فصل مشابه سال قبل معادل ٣١,٩ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٢٨.٣) ٣.٦ واحد درصد افزایش داشته است. براساس این گزارش، همچنین در فصل بهار سال١٣٩٩ شاخص …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
رشد اقتصادی بدون نفت به منفی ۰.۶ رسید
توسعه ایرانی- مرکز آمار ایران رشد اقتصادی کشور در سال ۹۸ را با نفت منفی ٧ درصد و بدون نفت منفی ٠.٦ درصد اعلام کرد. گزارش عملکرد بخش واقعی اقتصاد در سال ١٣٩٨ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. بر این اساس، عملکرد واقعی اقتصاد در سال ١٣٩٨ نشان می‌دهد که محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سال ١٣٩٨ به رقم ٧٠٣٧ هزار میلیارد ریال با نفت و ٦١٢١ هزار میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالیکه رقم مذکور در سال قبل با نفت ٧٥٦٧ هزار میلیارد ریال و بدون نفت ٦١٥٧ هزار میلیارد ریال بوده که نشان از رشد منفی ٧ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و منفی ٠.٦ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در سال ١٣٩٨ دارد.
متوسط رشد اقتصادی از سال ۹۲ نزدیک به صفر است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / دولت / سهام عدالت / مجلس شورای اسلامی / سید یاسر جبرائیلی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / سازمان خصوصی سازی / مرکز آمار ایران / رشد اقتصادی
متوسط رشد اقتصادی از سال ۹۲ نزدیک به صفر است
رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست‌های کلی نظام گفت: اگر بخواهیم کلان نگاه کنیم، دولت نقش‌های هادی، ناظر و حامی را ایفا نکرده است. ریشه اصلی تحقق نیافتن اهداف سیاست‌های کلی اصل 44، همین رهاسازی در فرآیند خصوصی‌سازی است.
تولید ناخالص داخلی سال گذشته ۶ میلیون و ۱۲۱ هزار میلیارد ریال شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / مرکز آمار ایران / تولید ناخالص ملی / سازمان برنامه و بودجه
تولید ناخالص داخلی سال گذشته ۶ میلیون و ۱۲۱ هزار میلیارد ریال شد
تهران - ایرنا - مرکز آمار اعلام کرد: تولید ناخالص داخلی بدون نفت سال گذشته ۶ میلیون و ۱۲۱ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به سال قبل از آن منفی ۰.۶ درصد رشد داشته است.
هتل جهانگردی اصفهان
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
هتل جهانگردی اصفهان
اصفهان سومین شهر بزرگ ایران است که در مرکز کشورمان قرار داد. شهری تاریخی و زیبا که آثار زیادی را در خود گنجانده است. در قرن شانزدهم میلادی، زمانی که صفویان به حکومت رسیدند، اصفهان پایتخت شد و از آن پس رشد زیادی در زمینه‌های معماری و هنری و فرهنگی داشت.
صرفه‌جویی ارزی ۹۵ هزار دلاری با تولیدات یک واحد فناور در خراسان رضوی
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / مشهد / افغانستان / شرکت دانش بنیان / عراق / دانشگاه فنی وحرفه ای
صرفه‌جویی ارزی ۹۵ هزار دلاری با تولیدات یک واحد فناور در خراسان رضوی
مشهد- ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید منتظری مشهد گفت: از محل تولید بردهای کوره‌های القایی توسط یک واحد فناور زیر مجموعه مرکز رشد این دانشگاه، ۹۵ هزار دلار صرفه‌جویی ارزی شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / اقتصاد کشورهای همسایه ایران
کوچک شدن اقتصاد کشورهای همسایه ادامه دارد
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، طبق اعلام مرکز آمار گرجستان، رشد اقتصادی این کشور افزایش یافته اما در محدوده منفی باقی مانده است؛ تا جایی که در ۱۲ ماه منتهی به می، نرخ رشد اقتصادی این کشور با ۳.۱ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به منفی ۱۳.۵ درصد رسید که تقریبا برابر با رقمی است که پیشتر انتظار می رفت.
نخستین مجتمع فناوری سلامت در دانشگاه شهیدبهشتی تاسیس می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / سلامت / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / پارک علم و فناوری
نخستین مجتمع فناوری سلامت در دانشگاه شهیدبهشتی تاسیس می‌شود
تهران - ایرنا - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از موافقت شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی از ایجاد نخستین پارک علم و فناوری سلامت و تاسیس مرکز رشد تجهیزات پزشکی با رویکرد بین‌المللی در این دانشگاه خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •