سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
کوئینزلند
(ویدئو) فرار از پلیس به سبک سارق استرالیایی
۵ روز قبل / کوئینزلند / سارق / تعقیب و گریز پلیس / استرالیا
(ویدئو) فرار از پلیس به سبک سارق استرالیایی
ویدئویی از تعقیب و گریز پلیس استرالیا با یک سارق خودرو در شهر کوئینزلند استرالیا منتشر شد. در بخشی از این ماجرا سارق جوان قصد فرار از پشت‌بام خانه‌ها را داشت که تلاش او به جایی نرسید و در نهایت توسط پلیس دستگیر شد.
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
جا خوش کردن یک مار در تختخواب زن بدشانس!
یک زن استرالیایی پس از بیدار شدن از خواب متوجه وجود یک مار کنار تخت‌خوابش شد. این حادثه در منطقه باردون، حومه بریزبن، کوئینزلند، استرالیا رخ داده است. مشخص شد که این زن قبل از خوابیدن پنجره اتاق خواب خود را باز گذاشته است تا باعث بشود که بیدار شود، ولی این اتفاق باعث ورود یک مار غول پیکر به اتاقش شد. به گزارش فرارو، مار در اطراف محل زندگی این زن زندگی می‌کرده است. این فرد بلافاصله با یک متخصص در زمینه صید مار‌ها تماس گرفته و برای خلاص شدن از مار که او را در اتاق خواب خود وحشت زده کرده بود، درخواست کمک کرد. تصاویری از یک تیم شکارچی مار در فیسبوک به اشتراک گذاشته شده است که بر اساس آن مار عظیم الجثه که به محل زندگی این زن نفوذ کرده بود شکار شده است. در این تصاویر مار در حالی که بدنش روی تشک و بالش …
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
نیم‌متر باران در 24ساعت
نیوساوت‌ولز: با بارش ۴۷۵میلی‌متر باران طی فقط ۲۴ساعت، اداره هواشناسی استرالیا به ساکنان منطقه مرزی بین نیو‌ساوت‌ولز و ایالت کوئینزلند، «هشدار جدی» داد. این محدوده، منطقه‌ای بسیار پرجمعیت است که بریزبن، سومین شهر بزرگ استرالیا نیز در آن قرار دارد. برق برخی خانه‌ها قطع شده و جزر و مد شدید، خانه‌های ساحلی را در معرض خطر قرار داده است. البته این باران امیدها برای خاموش شدن آتش‌سوزی گسترده در استرالیا را افزایش داد.
حمله زنبور‌ها به دومین فرودگاه
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
حمله زنبور‌ها به دومین فرودگاه
بریزبن:‌ زنبور‌ها که چند روز پیش فرودگاهی در هند را هدف حمله خود قرار داده بودند این بار به فرودگاه بریزبن استرالیا حمله کردند و چند پرواز هم به‌دنبال این مشکل لغو شد. به گزارش ایندیپندنت، در طول ۷سال گذشته، ۲۶سانحه دیگر که به زنبور مربوط می‌شود به‌ثبت رسیده است. این اتفاق، فرودگاه بریزبن، هواپیمایی کانتاس و سازمان امنیت زیستی کوئینزلند را وادار به انجام تحقیقات کرده‌ است.
آتش سوزی شرق استرالیا نیمی از بزرگترین جزیره شنی جهان را سوزاند
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / آتش سوزی / استرالیا / کوئینزلند
آتش سوزی شرق استرالیا نیمی از بزرگترین جزیره شنی جهان را سوزاند
تهران – ایرنا – مقام های استرالیا روز دوشنبه از ساکنان ناحیه ای مسکونی در "جزیره فریزر" در شرق این کشور خواستند که به علت نزدیک شدن آتش سوزی "فوراً خانه های خود را ترک کنند" .
کوئینزلند نامزدی میزبانی المپیک ۲۰۳۲ را تائید کرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / المپیک ۲۰۳۲ / استرالیا / کوئینزلند
کوئینزلند نامزدی میزبانی المپیک ۲۰۳۲ را تائید کرد
یک مقام سیاسی کوئینزلند حمایت خود را برای نامزدی بازی‌های المپیک ۲۰۳۲ اعلام کرد.
امیدواری نخست‌وزیر استرالیا از شروع برنامه‌ریزی برای میزبانی المپیک
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / استرالیا / المپیک ۲۰۳۲ / توماس باخ / نخست وزیر استرالیا
امیدواری نخست‌وزیر استرالیا از شروع برنامه‌ریزی برای میزبانی المپیک
نخست وزیر استرالیا ابراز امیدواری کرد کمپین حمایت از کوئینزلند برای المپیک ۲۰۳۲ آغاز شود.
طوطی سخنگو‌ صاحبش را نجات داد
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
طوطی سخنگو‌ صاحبش را نجات داد
کوئینزلند: پس از اینکه خانه مردی در استرالیا دچار آتش‌سوزی شد طوطی خانگی و سخنگوی او آنقدر او را صدا زد که او بیدار شد و توانست از مهلکه فرار کند. به‌گزارش سایت بریتانیایی مترو، این طوطی که در خانه آزاد بود می‌توانست فرار کند اما به گفته این مرد به قدری جیغ کشید و صاحبش را صدا زد که حتی همسایه‌های این مرد هم از آتش‌سوزی خانه او آگاه شدند. قرار است مدال افتخاری به این طوطی سخنگو اهدا شود.
بدرقه نخست‌وزیر استرالیا با پاشیدن رنگ قرمز به خودرویش
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / استرالیا / بحران پناهجویان / اسکات موریسون / نخست وزیر استرالیا
بدرقه نخست‌وزیر استرالیا با پاشیدن رنگ قرمز به خودرویش
نخست‌وزیر استرالیا که به سیاست‌های سختگیرانه‌اش در قبال مهاجران شناخته می‌شود، هنگام خارج شدن از دانشگاه کوئینزلند با اعتراضات مدافعان حقوق پناهجویان مواجه و به خودروی او رنگ قرمز پاشیده شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
چرا از حیوانات می‌ترسید؟
اگر از مار، سگ و حتی گربه وحشت دارید، در ترس از حیوانات تنها نیستید. وجود هراس از هر چیزی، از جمله هر نوع حیوانی، امکان‌پذیر است و در دسته فوبیاها قرار می‌گیرد.حیوانات بسیاری وجود دارند که ممکن است ما از آنها ترس داشته باشیم اما برخی از حیوان هراسی‌ها بیشتر از باقی است. فوبیای حیوانی یا حیوان هراسی معمولاً به چند دسته غیر رسمی از جمله شکارچیان، حیوانات «مشمئز کننده» و ترس‌های مبتنی بر خرافات تقسیم می‌شود.درنده‌هاحیواناتی که خویی وحشی و درنده دارند مانند سگ و کوسه در گروه «شکارچی» قرار می‌گیرند. احتمالاً می‌توانیم ترس از حیوانات درنده را به گردن روانشناسی تکامل بیندازیم. ترس از شکارچیان یک مهارت اساسی برای بقا در اجداد باستانی ما بوده است. حیوانات بزرگ و قدرتمند یا آنهایی که سمی هستند، می‌توانند …
تسکین درد سندرم روده تحریک‌پذیر به کمک سم نوعی عنکبوت غول‌پیکر
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی - علمی دانشگاهی
تسکین درد سندرم روده تحریک‌پذیر به کمک سم نوعی عنکبوت غول‌پیکر
محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا دریافتند، مولکول‌های زهر یکی از بزرگترین عنکبوت‌های جهان، می‌تواند عاملی برای تسکین درد افراد مبتلابه سندرم روده تحریک‌پذیر(IBS) باشد.
قتل توسط کوسه پس از 60سال
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
قتل توسط کوسه پس از 60سال
کوئینزلند: پس از 60سال که کوسه‌ها در ساحل استرالیا فقط انسان‌ها را با موجودات دریایی اشتباه گرفته و گهگاه به آنها حمله‌های ناموفقی می‌کردند، سرانجام یک کوسه موج‌سواری را کشت. به گزارش مترو، این موج‌سوار درحالی‌که دست‌هایش را روی تخته موج‌سواری برای رو به جلو رفتن تکان می‌داد، کوسه او را با یک موجود آبزی اشتباه گرفت‌ و به وی حمله کرد. سالانه میلیون‌ها کوسه توسط انسان‌ها کشته می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
دعوای بچه کوآلاها برای بالا رفتن از درخت (فیلم)
وریندا و رزماری دو کوآلای ۹ ماهه در باغ‌وحش شهر بریزین ایالت کوئینزلند در استرالیا بر سر بالا رفتن از درخت با هم دعوا دارند.
دانشمندان بهترین نوع ورزش برای بهبودی از بیماری قلبی را یافتند
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی - علمی دانشگاهی / بیماری قلبی / ورزش
دانشمندان بهترین نوع ورزش برای بهبودی از بیماری قلبی را یافتند
بیماری قلبی یکی از مهمترین دلایل مرگ است که سالانه جان میلیون‌ها نفر را می‌گیرد. شما می‌دانید که چگونه می‌توانید خطر آن را کاهش دهید؛ باید بیشتر ورزش کنید و غذای سالم بخورید. اما چگونه می‌توانید از بیماری قلبی که وجود دارد، بهبود یابید؟ دانشمندان دانشگاه کوئینزلند استرالیا دریافتند که تمرین تناوبی با شدت زیاد (HIIT) می‌تواند پاسخ این سوال باشد.
تشخیص به موقع بیماری با کمک زیست‌حسگرهای طلایی!
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / زیست حسگر / طلا / بیماری / دانشگاه کوئینزلند
تشخیص به موقع بیماری با کمک زیست‌حسگرهای طلایی!
پژوهشگران استرالیایی، زیست‌حسگرهایی از طلای متخلخل ابداع کرده‌اند که می‌توانند نشانه‌های بیماری را زودتر از بقیه روش‌ها تشخیص دهند.
کشفی امیدبخش برای کنترل مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۸
کشفی امیدبخش برای کنترل مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها
محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا کشف کردند که باکتری‌ها چگونه ژن‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک را به اشتراک می‌گذارند. این کشف می‌تواند امیدهای جدیدی را برای نجات جان افرادی که همه‌ساله در اثر عفونت‌های مقاوم‌به آنتی‌بیوتیک می‌میرند، به‌وجود آورد.
اتصال خودروها در استرالیا
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
اتصال خودروها در استرالیا
قرار است در برنامه آزمایشی خودروهای متصل، از زیر ساخت‌های ارتباطی در ایالت کوئینزلند استرالیا شامل حسگر‌های نصب شده در 29 تقاطع مختلف، برای ایجاد ارتباط میان وسایل نقلیه استفاده شود. این حسگرها کمک می‌کنند تا اطلاعات مهمی در خصوص حدود سرعت، تغییرات ناگهانی الگوهای ترافیکی و خطرات بالقوه جاده‌ای در اختیار رانندگان قرار گیرد. تاکنون دو شاسی‌بلند لکسوس برای استفاده از این دستگاه‌ها به تجهیزات ارتباطی کوتاه‌برد که امکان تبادل ارتباطات در تقاطع‌ها را فراهم می‌کند مجهز شده‌اند. البته قرار است این فناوری روی 500 دستگاه خودروی دیگر ارائه شود. وزیر حمل‌و‌نقل کوئینزلند ضمن سپاسگزاری از شرکت‌های داوطلب در این طرح گفت حمایت تولیدکنندگانی مثل لکسوس امکان جمع‌آوری اطلاعات و ایجاد ارتباط میان وسایل نقلیه را …
پیش بینی خطر آتش سوزی جنگلها با یک ابزار نقشه برداری تعاملی
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / استرالیا / مهار آتش سوزی / اپلیکیشن / سیل
پیش بینی خطر آتش سوزی جنگلها با یک ابزار نقشه برداری تعاملی
مقامات ایالت کوئینزلند استرالیا می‌گویند یک ابزار نقشه برداری تعاملی تحت وب را طراحی کرده اند که با استفاده از آن خطر وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی قابل پیش بینی است.
مرحله بالینی آزمایش واکسن جدید سرطان با کمترین عوارض آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / استانی - علمی دانشگاهی / واکسن / سرطان
مرحله بالینی آزمایش واکسن جدید سرطان با کمترین عوارض آغاز می‌شود
به گزارش ساینس دیلی، واکسن جدید توسط گروه تحقیقاتی متر (Mater) مستقر در موسسه تحقیقات ترنسلشنال استرالیا ( (Translational با همکاری دانشگاه کوئینزلند انگلستان تهیه‌شده است.
کمک نانوحفره به دندانپزشکان در کاشت ایمپلنت دندانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / ایمپلنت / فناوری نانو
کمک نانوحفره به دندانپزشکان در کاشت ایمپلنت دندانی
تهران- ایرنا- محققان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کوئینزلند برای کاهش شکست در فرآیند کاشت ایمپلنت‌های دندانی، روش جدیدی ارائه کردند که در آن از نانوحفره برای تثبیت بهتر ایمپلنت در لثه استفاده می‌شود.
هنر در دنیای زیر آب
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / عکس روز / تصاویر روز / هنرهای تجسمی
هنر در دنیای زیر آب
هنرمند بریتانیایی جیسون دی کری تیلور مجسمه ها و خلاقیتهای هنری خود را به زیر آبهای سواحل کوئینزلند برد. در تصاویر روز عکس های هنر زیر آب را از این هنرمند خللق بریتانیایی ببینید.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
استفاده از موی انسان برای ساخت نمایشگر اولد!
محققان دانشگاه صنعتی کوئینزلند موفق شدند با استفاده از موهای انسان نمایشگر اولد بسازند.به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، فناوری می‌تواند از منابع پایدارتری استفاده کند و اکنون محققان دانشگاه صنعتی کوئینزلند به یک منبع غیرمعمول برای ساخت نمایشگر روی آورده‌اند. این گروه نشان داده است که از موهای انسان که در آرایشگاه‌ها به سطل زباله ریخته می‌شود، می‌توان برای ساخت نمایشگرهای OLED استفاده کرد.موهای زیادی کف سالن‌های آرایش در سرتاسر جهان می‌ریزد و به سطل زباله می‌رود. بنابراین محققان دانشگاه صنعتی کوئینزلند تصمیم گرفتند این موها را از یک آرایشگر محلی جمع کنند و آنها را در دستگاه‌های الکترونیکی وارد کنند. مو منبع خوبی از کربن و نیتروژن است که برای ساختن ذرات ساطع‌کننده نور مفید است. محققان موها …
استرالیا از موفقیت واکسن ضد کرونا خبر داد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / ویروس کرونا / تولید واکسن / استرالیا
استرالیا از موفقیت واکسن ضد کرونا خبر داد
استرالیا اعلام کرد نتایج اولیه آزمایشات بالینی واکسن ضد کرونا در دانشگاه کوئینزلند نشان می‌دهد که این واکسن می تواند آنتی بادی هایی در جهت خنثی سازی ویروس کووید-۱۹ تولید کند.
واکسن کرونای استرالیا موفقیت‌آمیز بود
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
واکسن کرونای استرالیا موفقیت‌آمیز بود
نتایج اولیه آزمایش‌های بالینی واکسن توسعه یافته علیه ویروس کرونا که توسط دانشگاه کوئینزلند صورت گرفته حاکی ازآن است که این واکسن می‌تواند آنتی بادی‌هایی در جهت خنثی‌سازی ویروس مذکور تولید کند.
موفقیت آزمایش‌های اولیه یک واکسن ضد کرونا در استرالیا
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
موفقیت آزمایش‌های اولیه یک واکسن ضد کرونا در استرالیا
نتایج اولیه آزمایش‌های واکسن ضد کرونایی که در دانشگاه کوئینزلند استرالیا تولید شده است، موفقیت‌آمیز بوده و نشان داده است این واکسن می‌تواند آنتی‌بادی‌هایی را برای خنثی‌سازی ویروس کرونا تولید کند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / علم و فناوری / عنکبوت / زهر عنکبوت / مسکّن / اعتیاد / تریاک / مواد افیونی / اپیوئید / پارسی خبر
استفاده از زهر عنکبوت در ساخت مسکّن غیر اعتیادآور
محققان دانشگاه "کوئینزلند" موفق به استفاده از زهر عنکبوت "تارانتولا" در ساخت داروی تسکین دهنده درد غیراعتیاد آور شده اند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / ژن / پوست
تاثیر برخی ژن‌ها بر نحوه ساخت ویتامین دی
پژوهشگران "دانشگاه کوئینزلند" استرالیا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند چند ژن در پوست را کشف کرده‌اند که بر نحوه ساخت ویتامین دی بدن ما تأثیر می‌گذارند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / دانشگاه کوئینزلند / دانشگاه / استرالیا
درباره دانشگاه ۱۱۱ ساله "کوئینزلند" بیشتر بدانیم
دانشگاه "کوئینزلند" از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی استرالیا است که بزرگترین دانشگاه ایالت کوئینزلند است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / استرالیا / درمان کرونا / ویروس کرونا
استرالیا به درمان احتمالی کروناویروس رسید
پروفسور "دیوید پترسون" مدیر مرکز تحقیقات بالینی دانشگاه کوئینزلند گفت که محققان از دو دارو استفاده کرده‌اند که در درمان عوارض ناشی از کروناویروس در آزمایشات نتایج خوبی به جا گذاشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
کشف ماده‌ای که شاید ناباروری را درمان کند
در یک مطالعه جدید، محققان موفق به افزایش میزان باروری در موش‌های ماده مُسِن شدند. به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌اکسپلوریست، پیری از جمله فاکتورهایی است که تولید مثل جنس ماده پستاندارن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و کیفیت تخمک‌ها را کاهش می‌دهد.محققان دانشگاه کوئینزلند به سرپرستی هایدن هومر با انجام یک مطالعه جدید موفق شدند با استفاده از مقدار کمی مواد متابولیکی که روند پیری تخمک‌ها را معکوس می‌کنند، میزان باروری موش‌های ماده مسن را افزایش دهند.این داروی غیرتهاجمی، برای حفظ و احیای کیفیت تخمک‌ها در پیری است.هایدن هومر اظهار کرد: یکی از عوامل ضروری و اساسی در باروری، کیفیت تخمک زن است. در این راستا ما در تحقیق خود این موضوع را بررسی کردیم که آیا می‌شود روند پیری تخمک‌ها معکوس شود یا خیر؟این محققان …
۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / سلامت / کاهش وزن / چاقی / اضافه وزن / زنان
روش جدید مقابله با چاقی در زنان
محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا روشی جدید برای مقابله با چاقی ابداع کرده اند که به خصوص برای استفاده زنان میانسال مناسب است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ویروس کرونا / استرالیا / کوئینزلند
سیل حوادث طبیعی در استرالیا، حمله خفاش ها تازه ترین
تهران- ایرنا- استرالیا که در ماههای اخیر با حوادث مختلف زیست محیطی از جمله خشکسالی، آتش سوزی های گسترده و مکرر در جنگل‌ها، مزارع و مراتع و همچنین بیماری کرونا همراه شده در روزهای اخیر شاهد حمله صدها هزار خفاش به یک شهر کوچک در ایالت کوئینزلند شمالی بوده به گونه ای که ساکنان این منطقه را با رعب و هراس و مشکلات متعدد روبه رو ساخته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / استرالیا / دیدنی‌های روز
ببینید | حمله صدها هزار خفاش به شهری در استرالیا
صدها هزار خفاش به شهر اینگام در کوئینزلند استرالیا حمله کرده اند و باعث مختل شدن زندگی ساکنان این شهر شده اند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
فیلم | لحظه حمله خفاش‌ها به شهر
تصاویری از هجوم خفاش‌ها به شهر اینگهام در شمال کوئینزلند استرالیا را مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
استفاده از ایموجی در پلاک خودروهای امریکا قانونی خواهد شد
پس از ایالت کوئینزلند استرالیا، به‌زودی مردم بعضی مناطق امریکا هم امکان استفاده از ایموجی در پلاک خودرو خواهند داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / آتش سوزی استرالیا / بارندگی / استرالیا / سیل
فروکش کردن آتش و وقوع سیل در "کوئینزلند" استرالیا
بارندگی‌های سنگین امروز (یک‌شنبه) در ایالت "کوئینزلند" استرالیا، بخشی از آتش‌سوزی‌هایی را که از ماه سپتامبر ۲.۵ میلیون هکتار از زمین‌های این ایالت را سوزانده، خاموش کرده اما در حین حال منجر به جاری شدن سیلاب‌هایی در این منطقه شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
وقتی «حفاظت» زمین می‌خورد
    [حمیدرضا میرزاده]  تا قبل از قرن هفدهم، اروپاییان قو را پرنده‌ای مظهر پاکی می‌دانستند، چون هرچه قو در عمرشان دیده بودند، سفید رنگ بود. می‌گویند ‏حتی در قرون وسطی، انگلیسی‌ها ضرب‌المثلی برای رد ادعاهای خیلی عجیب و «شاخ‌دار» داشتند و ادعاهای باور نکردنی  را همسنگ ‏‏«دیدن قوی سیاه» می‌دانستند. پس از آنکه در 1606 میلادی هلندی‌ها شبه‌جزیره کیپ یورک در شمال کوئینزلند را کشف کردند و در ‏دهه‌های بعد مناطق دیگر قاره استرالیا را اروپاییان کشف کردند، این کاشفان در کمال تعجب دیدند که بدیهیات چند صد ساله‌شان به ‏یک‌باره رنگ باخت. آنها دسته‌های بزرگی از قوها را دیدند که …
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
بردن لاتاری پس از سوختن خانه
کوئینزلند: مردی در استرالیا پس از اینکه خانه‌اش در آتش‌سوزی‌های این کشور سوخت برنده جایزه لاتاری یک میلیون دلاری شد. به‌گزارش سایت بریتانیایی مترو، او خود را مدیون خرید بلیت بخت‌آزمایی توسط همسرش می‌داند. در استرالیا پس از سوختن 2هزار منزل مسکونی 25نفر نیز جان باختند. این آمار در کنار تلفات نیم‌میلیاردی حیوانات در این کشور بود.  
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
آتش تغییرات اقلیم بر حیات وحش استرالیا
گروه جامعه: فصل آتش‌سوزی برای استرالیایی‌ها اتفاق جدیدی نیست. به عبارت دیگر آتش‌سوزی بخشی از ریتم‌های طبیعی محیط استرالیا است اما تابستان امسال فاجعه‌بارترین آتش‌سوزی در استرالیا رقم خورده و دانشمندان می‌گویند قبلاً چنین چیزی ندیده‌اند. این کشور با برخی از بدترین آتش‌سوزی‌‌های تاریخ خود دست و پنجه نرم می‌کند. براساس گزارش رسانه‌ها در جریان این آتش‌سوزی حداقل 25 نفر کشته و صدها خانه ویران شده‌اند و حداقل آتش 12 میلیون هکتار از اراضی را زیر پا گذاشته و بیش از 100 حریق همچنان در استرالیا فعال است. آتش تصاویر ناخوشایندی را از حیات وحش استرالیا به نمایش گذاشته است. از جسد کانگوروهای سوخته در حال فرار تا مارها و خزندگانی که چیزی از آنها جز مفاصل و استخوان‌های‌شان باقی نمانده است. آتش‌سوزی استرالیا …
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / استرالیا / آتش سوزی / آتش سوزی جنگل ها
آتش‌سوزی در استرالیا همچنان ادامه دارد
آتش سوزی در شرق استرالیا همچنان ادامه دارد و چندین منطقه در حال سوختن است. مأموران آتش نشانی در ایالت‌های کوئینزلند و «نیو ساوت ولز» در تلاش برای فرونشاندن آتش هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / استرالیا / آتش سوزی / سیدنی
ویدئو / آتش‌سوزی‌های استرالیا، «فاجعه» می‌شود؟
آتش‌سوزی گسترده در استرالیا به خطری جدی در نواحی شرقی مملو از جمعیت این کشور تبدیل شده و دو ایالت این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند. تاکنون حداقل سه نفر کشته شده‌اند و هزاران نفر در ایالات «نیو ساوت ولز» و «کوئینزلند» خانه‌های خود را ترک کرده‌اند. مسئولان می‌گویند خطر زمانی جدی‌تر می‌شود که این آتش‌سوزی مهیب روز سه‌شنبه به اطراف سیدنی - بزرگترین شهر استرالیا - برسد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
عدم استرداد «دهباشی» به آمریکا براساس مقررات داخلی استرالیا صورت گرفت
دادستان کل استرالیا، عدم استرداد دانشجوی بازداشتی ایران در دانشگاه «کوئینزلند» به آمریکا را در چارچوب مقررات داخلی استرالیا و اختیارات اعطا شده به وی برشمرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
ویدیو / بازگشت رضا دهباشی، دانشجوی ایرانی مقیم استرالیا به کشور پس از ۱۳ ماه بازداشت
رضا دهباشی دانشجوی دکتری دانشگاه کوئینزلند استرالیا 13 ماه پیش به اتهام تلاش برای کمک به سیستم دفاعی ایران بازداشت شده بود، به کشور بازگشت.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / دانشجو / فناوری / توسعه علمی / ابداعات علمی
فیلم | دانشجوی ایرانی بازداشت شده در استرالیا به کشور بازگشت
دانشجوی نخبه ایرانی مقیم استرالیا پس از 13 ماه بازداشت غیرقانونی به کشور بازگشت. رضا دهباشی دانشجوی دکتری دانشگاه کوئینزلند استرالیا 13 ماه پیش به اتهام واهی تلاش برای کمک به سیستم دفاعی ایران بازداشت شده بود. این نخبه علمی کشورمان هنگام بازداشت مشغول تحقیق درباره ساخت دستگاه تشخیص سرطان پوست بود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / تاثیر فناوری بر کودکان
نخستین مطالعه جهانی برای بررسی تأثیر فناوری بر کودکان
نخستین مطالعه جهانی در مورد تأثیر فناوری دیجیتال بر روی کودکان در دانشگاه صنعتی کوئینزلند استرالیا انجام خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / آلزایمر / آنزیم
شناسایی آنزیم عامل بیماری آلزایمر
پژوهشگران "دانشگاه کوئینزلند"(University of Queensland) استرالیا در مطالعه اخیرشان یک آنزیم خاص را که در گسترش بیماری آلزایمر نقش دارد، مورد هدف قرار دادند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / دانشگاه فناوری کوئینزلند / آب سیاه / سلامت چشم
استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود دقت تست بینایی
تهران- ایرنا- محققان استرالیایی از هوش مصنوعی برای ابداع روشی دقیق‌تر و جزئی‌تر برای تحلیل تصاویر گرفته شده از پشت چشم استفاده کردند تا به پزشکان در تشخیص بیماری‌های چشمی کمک کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
شهرت یک کوالا که سعی داشت فرزند خود را از آتش سوزی استرالیا محافظت کند
یک کوآلای مادر که خود تا حد زیادی اسیب دیده و سوخته بود سعی کرد فرزند خود را از از منطقه روستایی کوئینزلند که دچار حریق شده بود نجات دهد و تصاویر این اقدام توجه بسیاری را به خود جلب کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
سوسمار بزرگ بعد از کشتن سگ، صاحب آن را هم زخمی کرد
 یک سوسمار مانیتور در ایالت کوئینزلند استرالیا، به سگ و صاحبش حمله کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ناتالی پیتروبون: تلاش برای تنوع‌بخشی در نیروی کار
ناتالی پیتروبون از سن پنج سالگی می‌دانست که می‌خواهد خلبان شود. به خودش قول داده بود یک روز بر فراز سقف ساختمان کهنه وسط مزرعه پدرش در شمال کوئینزلند استرالیا پرواز کند و شاهد قولی که به خودش داده بود، باشد. همه به او می‌گفتند که پرواز کردن فقط مختص پسران است، اما او می‌خواست به همه آنها ثابت کند که اشتباه می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹
گونه‌های جدید گندم محصول بیشتری می‌دهند
تهران- ایرنا - محققان دانشگاه کوئینزلند با بررسی سوابق پنج دهه کشت گندم در اروپا، دریافتند گونه‌های جدید گندم در شرایط مختلف محیطی پابه پای گونه‌های قدیمی پیش رفته و حتی بازدهی بیشتری داشته‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۴
خطر ۵ برابری اختلالات روان در مناطق بحران‌زده
بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که در مناطق بحران‏زده و درگیر جنگ‌ زندگی می‌کنند پنج برابر بیشتر احتمال دارد به افسردگی و اضطراب دچار شوند.گروهی از متخصصان دانشگاه کوئینزلند، واشنگتن و کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) بر اساس مطالعات خود اعلام کردند: زندگی کردن در مناطق بحران‏زده و تجربه‌ کردنِ درگیری‌های جنگی موجب می‌شود خطر ابتلا به افسردگی و اضطراب حدود پنج برابر افزایش پیدا کند. به گفته محققان بار و شدت اختلالات روان در میان افرادی که در مناطق درگیر بحران زندگی می‌کنند بسیار بالاست. برآوردها حاکی از آن است از هر پنج نفر که در این مناطق زندگی می‌کنند یک نفر در دوره‌ای به اختلالات سلامت روان مبتلا خواهد شد و میزان افسردگی و اضطراب در این مناطق نسبت به دیگر نقاط جهان پنج برابر بیشتر است. در این …
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
ساخت "جنگل شناور" برای جلوگیری ازتخریب سواحل
دانشگاه کوئینزلند برای جلوگیری از تخریب سواحل، یک جنگل شناور را طراحی و ساخته است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹
ساخت اپلیکیشنی که بیماری کودکان را از روی سرفه تشخیص می‌دهد
پژوهشگران یک برنامه تلفن همراه طراحی کرده‌اند که فعلاً برای تشخیص سینه پهلو یا ذات الریه، خروسک، آسم، التهاب نایژک و دیگر بیماری‌های دستگاه تنفسی از روی سرفه کودکان آموزش دیده است.اگر فرزند شما به طور مداوم سرفه می‌کند، بدون تردید باید بررسی کنید که یک مسئله جدی نباشد. در این شرایط بردن کودک نزد پزشک اولین راهی است که به ذهن می‌رسد اما محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا به تازگی یک برنامه هوشمند جدید آنالیز سرفه برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرده‌اند که می‌تواند در شرایطی که پزشک در دسترس نیست کمک کننده باشد.این پروژه به رهبری پل پورتر و اوندانتا ابیراتن، محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا و با جمع‌آوری پایگاه داده‌ای از صدای سرفه‌های مختلف آغاز به کار کرد. این صداها از ۱۴۳۷ کودک بستری شده ۲۹ روزه …
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
اوبر تاکسی زیردریایی رونمایی می‌کند
شرکت اوبر در همکاری با اداره گردشگری کوئینزلند استرالیا روز پنج شنبه ۲۳ ماه مه اعلام کردند که ScUber، به عنوان نخستین زیردریایی با قابلیت حمل و نقل انسان فعالیت خود را به زودی آغاز خواهد کرد. سفر دونفر با این زیردریایی نزدیک ۲ هزار دلار آمریکا هزینه بر می‌دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۷ / اسپیس / تصاویر برتر فضایی
از زنبور فضانورد تا سیل در کوئینزلند
پایگاه خبری "اسپیس" منتخبی از اخبار فضایی برتر روزهای اخیر را منتشر کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۳۰
پدری فرزندش را از دهان سگ وحشی نجات داد
پدری در یک جزیره توریستی به نام «فراستر آیلند» در کوئینزلند استرالیا، پسر ۱۴ماهه‌اش را از دهان یک سگ وحشی نجات داد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
تصاویر | عقاب گرسنه ماهی هم شکار می‌کند!
لیندا الیور، عکاسی از ایالت کوئینزلند استرالیا، از صحنه شکار ماهی توسط یک عقاب گرسنه در آب های منطقه مسکونی رائوسو واقع در جزیرهٔ هوکایدو ژاپن عکاسی کرده که در زیر می‌بینید.
۱۳۹۷/۱۲/۲۴
نخست‌وزیر استرالیا پاسخ اظهارات ضد اسلامی سناتور نژادپرست را داد
شفقنا- اقدام نژادپرستانه یک سناتور استرالیایی در توجیه حمله تروریستی به نمازگزاران در مساجد نیوزیلند، واکنش نخست وزیر کشورش را در پی داشت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، سناتور «فریزر آنینگ»، نماینده مستقل ایالت کوئینزلند در مجلس سنای استرالیا امروز (جمعه) با صدور بیانیه ای، حمله تروریستی به نمازگزاران هنگام اقامه […]
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
شناسایی سریع و ارزان سلول‌های سرطانی خون ممکن شد
گروهی از محققان دانشگاه ایلینویز آمریکا و دانشگاه کوئینزلند استرالیا موفق به تولید یک ابزار کوچک و ساده شده‌اند که با سرعتی بالا و هزینه اندک سلول‌های سرطانی موجود در نمونه‌های خون را تشخیص می‌دهد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
چرا پوست گورخرها راه راه است؟
در تحقیق مشابهی که در سال ۲۰۱۳ به وسیله محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا انجام شد، آمده است که خط های سفید و سیاه بدن گورخرها به ویژه وقتی به صورت گله‌ای حرکت می‌کنند، چشم دشمنان را می‌زند و آنها را گمراه می‌کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱ / دانشگاه کوئینزلند / دی ان ای / ترس
جولان بی وای دی F3 در برابر برلیانس H330؛ کدام پیروز است؟
برلیانس در طراحی محصولات خود زبان طراحی منحصر به خود را جای می‌دهد. همین موضوع نیز باعث شده تا محصولات این کمپانی در بین برندهای چینی از اعتبار بیشتری برخوردار باشد. هرچند بر سر شباهت‌های زبان طراحی این کمپانی با بی ام و صحبت‌هایی مطرح است، اما طراحان برلیانس ادعا دارند که این طراحی جلوپنجره T شکل کپی‌برداری از برندهای معتبری مانند بی ام و نبوده و مختص خود برلیانس می‌باشد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دستکاری دی‌ان‌ای برای پاک کردن خاطرات تلخ
مشرق نوشت: یک بررسی جدید در دانشگاه کوئینزلند استرالیا نشان می‌دهد دستکاری دی ان ای انسان برای پاک کردن خاطرات ناراحت کننده و ترسناک از مغز ممکن است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •