شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
گراز
کشف قدیمی ترین نقاشی جهان/ 45 هزار ساله در غار اندونزی (+عکس)
۱ ساعت قبل
کشف قدیمی ترین نقاشی جهان/ 45 هزار ساله در غار اندونزی (+عکس)
پشت این گراز بزرگ، دو تصویر دست انسان نیز دیده می شود. این نقاشی ها به رنگ قرمز تیره هستند.
(ویدئو) بازی شیر با بچه گراز قبل از خوردن!
۷ ساعت قبل / شیر / گراز وحشی / ماسایی مارا / کنیا / حیات وحش / حیوانات وحشی
(ویدئو) بازی شیر با بچه گراز قبل از خوردن!
یک شیر نر جوان که اقدام به سرقت بچه گراز شکار شده از یک شیر ماده کرده بود پیش از آنکه این حیوان را بکشد اقدام به بازی کردن با آن کرد.
کاهش80درصدی شکار مجاز درسال 98
۴ روز قبل
کاهش80درصدی شکار مجاز درسال 98
زهرا رفیعی- خبرنگار صندوق ملی محیط‌زیست گزارش هزینه‌کرد درآمد حاصل از شکار در سال گذشته را منتشر کرد. براساس این گزارش سال گذشته با تأخیر 3ماهه برای مناطق حفاظت شده و آزاد پروانه شکار صادر شد و براساس آنچه مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست به همشهری گفته بود با احتساب مناطق آزاد، 547مجوز برای شکار آهو، کل، قوچ و گراز صادر شد. این آمار در شرایطی به همشهری اعلام شده بود که حالا براساس گزارش صندوق ملی محیط‌زیست مشخص شده است که سال گذشته تعداد ۴۳۷پروانه شکار چهارپا شامل؛ …
فیلمی جالب از عبور گله‌ی گراز‌ها از رودخانه
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
فیلمی جالب از عبور گله‌ی گراز‌ها از رودخانه
ویدئویی از عبور گله ی گرازها از رودخانه مند، دشتی . استان بوشهر/دشتی‌ها
دستگیری شکارچیان گرازهای وحشی در الموت
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
دستگیری شکارچیان گرازهای وحشی در الموت
یک گروه شکارچی غیرمجاز که ۳۴ راس گراز وحشی شکار کرده بودند، با رصد اطلاعاتی ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
پیشنهاد پروتز برای پلنگ بی‌دست هرمزگان
«نازک» پلنگ ایرانی هرمزگان و گونه در معرض انقراض 3 روز تمام در تله‌ فلزی کشاورزان هرمزگانی گرفتار ماند و از درد زجرآور دام فلزی بیهوش شد. کشاورزان هرمزگانی نمی‌دانستند تله فلزی آنها نه‌تنها محصول‌شان را از هجوم گرازها که عادت به شخم زدن مزارع دارند، در امان نگه ‌دارد که می‌تواند منجر به حذف دائمی «نازک» پلنگ ایرانی در معرض انقراض از طبیعت شود. تله فلزی چنان دست پلنگ را گرفت که حیوان از درد شدید بیهوش شد. کوهنوردها، پلنگ را با حال نزار در تله یافتند. آنها بلافاصله سازمان حفاظت محیط‌زیست را خبر کردند …
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
نیزارهای زریبار زیستگاه‌ خوک وحشی
دریاچه و تالاب زریبار در استان کردستان از زیستگاه‌های مطلوب برای حضور خوک وحشی (گراز) است. زیستگاه خوک وحشی بیشتر جنگل‌های پست، بیشه‌زار، نیزار و بوته‌زارهای کنار رود و مرداب است و این حیوان بیشتر تمایل به زندگی در مناطق پرآب با پوشش گیاهی دارد./ایرنا
کشف گوشت گراز وحشی و ۴۲ قطعه سهره در شهرستان بجنورد
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / استانی-شهرستانها / بجنورد / کشف گوشت / سهره
کشف گوشت گراز وحشی و ۴۲ قطعه سهره در شهرستان بجنورد
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بجنورد گفت: طی بازرسی از منزل فرد متخلف که توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بجنورد و اداره کل صورت گرفت، تعداد ۴۲ قطعه سهره و مقدار ۳۰ کیلو گرم گوشت گراز وحشی بصورت بسته بندی شده و فریز شده کشف و ضبط شد.
مشاهده گله گرازها در استان آذربایجان‌شرقی
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / گراز / میانه / حیات وحش
مشاهده گله گرازها در استان آذربایجان‌شرقی
تبریز- منطقه حفاظت شده کاغذکنان میانه دارای دره‌های عمیق، صخره‌ها و مناظر زیبای طبیعی بوده و گونه‌های جانوری چون گراز، آهو، خرس قهوه‌ای، پلنگ، کل، بز، گرگ و قوچ در آن زندگی می‌کنند.
هشدار عضو موتلفه درباره لشکرکشی در آستانه انتخابات 1400
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / حزب موتلفه اسلامی / انتخابات ۱۴۰۰
هشدار عضو موتلفه درباره لشکرکشی در آستانه انتخابات 1400
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه قطع رابطه با آمریکا مساوی با پایان کار نیست، گفت:راهگشای مشکلات، ادامه مقاومت است و یقینا اگراز ظرفیتها فراوانی که داریم بهره بگیریم و با شجاعت و همت درمقابل مشکلات سینه سپر کنیم می توانیم تحریم ها را خنثی کرده و پیروز میدان شویم.
(ویدئو) استارت انفجاری گراز مقابل پلنگ!
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / گراز / پلنگ / کروگر / حیوانات وحشی / حیات وحش
(ویدئو) استارت انفجاری گراز مقابل پلنگ!
یک پلنگ در آستان شکار یک گراز وحشی در حیات وحش آفریقا قرار داشت اما گراز پا به فرار گذاشت.
ایران زیباست؛ پاییز در روستای کهندان قم
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
ایران زیباست؛ پاییز در روستای کهندان قم
روستای کهندان با قدمتی بیش از سه هزار سال در دامنه کوه وتوس از رشته کوه زاگرس و در بخش خلجستان قم واقع شده و با ارتفاعی بالغ بر ۲۰۰۰ متر از سطح دریا منطقه ای سردسیر و ییلاقی است. این منطقه که در دامن کوه ها واقع شده علاوه بر باغات گردو، بادام و ... از لحاظ پوشش گیاهی منحصر به فرد بوده و گونه های مختلف حیات وحش از جمله گرگ، روباه، شغال، جوجه تیغی، گراز، خرگوش، بز کوهی و ... را داراست و همه ساله طبیعت پاییزی زیبایی را از خود نمایان می کند.
آجر نقشینه ایلام با ۴۵ کارگر مشغول کار است/ تولید از سر گرفته شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
آجر نقشینه ایلام با ۴۵ کارگر مشغول کار است/ تولید از سر گرفته شد
ایلنا: کارگران کارخانه آجر نقشینه می‌گویند که این واحد صنعتی بعد از دو سال تعطیلی از مرداد ماه سال جاری فعالیت تولیدی خود را با ۴۵کارگراز سر گرفته و در سال جاری قصد…
فرار از چنگال کروکودیل
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / حیات وحش / حیات وحش طبیعت / گراز / طبیعت
فرار از چنگال کروکودیل
فیلمی جالب از حیات وحش و فرار سریع گراز از دست کروکودیل را مشاهده می کنید.
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
(ویدئو) حمله مرگبار گراز وحشی به توله چیتا
میزان مرگ و میر بسیاری از این یوزپلنگ ها، به شیر ها نسبت داده شده است. البته شکارچیان دیگری همچون کفتار ها،بابونها، و پرندگان شکاری نیز سهمی در این کشتارها دارند.
دستگیری ۱۷ شکارچی و ماهیگیر غیرمجاز
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
دستگیری ۱۷ شکارچی و ماهیگیر غیرمجاز
۱۷ شکارچی غیرمجاز پرندگان، گراز وحشی و صیاد غیرمجاز ماهیان در چند روز گذشته در مناطق مختلف استان مازندران دستگیر شدند.
اعتراض به گرازکشی پلیس ایتالیا
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
اعتراض به گرازکشی پلیس ایتالیا
رم: شهرد‌‌ار رم د‌‌ستور د‌‌اد‌‌ د‌‌رباره حاد‌‌ثه‌ای که د‌‌ر آن پلیس این شهر یک خانواد‌‌ه از گرازها را د‌‌ر یک زمین بازی کود‌‌کان کشته، تحقیق کند‌‌. به‌گزارش یورونیوز، پلیس ابتد‌‌ا به آنها د‌‌ارت بیهوش‌کنند‌‌ه شلیک کرد‌‌ و پس از آن با تزریق د‌‌ارو این حیوانات را کشت. پس از اینکه پلیس اعلام کرد‌‌ه بود‌‌ قفسی برای نگهد‌‌اری این حیوانات ند‌‌اشته و به همین د‌‌لیل آنها را کشته، اعتراض‌ها د‌‌ر این کشور آغاز شد‌‌.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
توقف شکار قانونی در فصل کرونا
زهرا رفیعی- خبرنگار  شیوع کرونا در کشور به داد حیات‌وحش ایران رسید و براساس اعلام سازمان حفاظت محیط‌زیست، هنوز مجوز رسمی برای شکار گونه‌های جانوری صادر نشده است. سال گذشته با تأخیر سه‌ماهه، 547مجوز برای شکار آهو، کل، قوچ و گراز صادر شد. اما امسال به گفته شهاب‌الدین منتظمی، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست، تکلیف سازمان اول باید در مورد کرونا مشخص شود. او در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: تاکنون هیچ صحبتی در مورد صدور مجوز نشده و فعلا موضوع متوقف شده است. صدور پروانه شکار …
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
۲ گراز وحشی که شرق تهران را به هم ریختند
آتش نشانان تهران ۲ گراز بازیگوش را که برای آب خوردن به یکی از استخرهای پارک جنگلی سرخه حصار رفته بودند و به داخل آن سقوط کرده بودند را نجات دادند.
پیش‌بینی ۵ تحلیل‌گراز تحولات امروز بورس تهران+جدول
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / بورس تهران / تحلیل / گراز / بینی / تحولات
پیش‌بینی ۵ تحلیل‌گراز تحولات امروز بورس تهران+جدول
اقتصادنیوز:از ۵تحلیل‌گری که در یک نظرخواهی درباره تحولات امروز بورس شرکت کرده‌اند، تنها یک نفر پیش‌بینی کرده است که امروز بورس تهران متعادل خواهد بود.
اسامی برندگان قرعه کشی خودروهای سایپا کی اعلام می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / طرح پیش فروش سایپا
اسامی برندگان قرعه کشی خودروهای سایپا کی اعلام می شود؟
قرعه کشی طرح پیش فروش محصولات سایپا دوشنبه ۱۴ مهر ماه برزگراز می‌شود. سایپا در طرح پیش فروش مهر ماه خود چهار محصول را عرضه کرد.
بدترین سکانس «بازی تاج و تخت» از نظر خالق سریال
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
بدترین سکانس «بازی تاج و تخت» از نظر خالق سریال
  فصل اول با بودجه‌ی ۶ میلیون دلار برای هر اپیزود ساخته شد اما در فصل ششم، بودجه تا ۱۰ میلیون دلار برای هر قسمت افزایش پیدا کرد [شهروند آنلاین] اپیزودهای پایانی سریال «بازی تاج‌وتخت» بنا بر گزارش‌هایی که سال گذشته منتشر شدند نزدیک به ۱۵ میلیون دلار هزینه داشتند و بسیار پرخرج‌تر از استانداردهای تلویزیون بودند، این در حالی‌ست که بدترین سکانس «بازی تاج و تخت» از نظر خالق سریال مربوط به فصل اول است.  تولید فصل پایانی سریال در نهایت حدود ۹۰ میلیون دلار برای HBO هزینه داشت، در حالی که اپیزودهای فصل اول آن به سختی به ۶ میلیون دلار می‌رسید. اما این بدان معنا نیست که هزینه‌ تولید فصل اول ارزان تمام شده، و برای راضی کردن «جورج …
ببینید | گرازی که به طرز جالبی بچه اش را از چنگال پلنگ نجات داد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / حیوانات وحشی / حیوان / حیات وحش
ببینید | گرازی که به طرز جالبی بچه اش را از چنگال پلنگ نجات داد
گرازی که یکی از بچه هایش در چنگال یک پلنگ گرفتار شده بود با حمله به شکارچی خطرناک موفق شد بچه اش را نجات دهد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
«سردار» در جنگل پیدا شد
[شهروند] پسربچه سه ساله به طرز معجزه‌آسایی از دل جنگل نجات پیدا کرد. این کودک ترکمن که  «سردار» نام دارد 20 ساعت به دور از خانواده در جنگل گلستان گم شده بود. امدادگران هلال‌ احمر با کمک نیروهای مردمی پس از ساعت‌ها جست‌وجو در این جنگل وسیع موفق شدند پیش از ظهر یکشنبه  او را پیدا کنند و این کودک را در سلامت کامل تحویل خانواده‌اش بدهند. نجات سردار آن هم در شرایطی که این جنگل زیستگاه گونه‌های مختلف حیوانات وحشی است، بیشتر به معجزه می‌ماند. آن‌طور که نیروهای هلال ‌احمر شهرستان گالیکش می‌گویند بیشترین نگرانی آنها طی عملیات حمله گراز و سایر حیوانات وحشی به کودک بوده است. با وجود این بخت با سردار و خانواده‌اش یار بود؛ زیرا به …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
حل معضل زندگی جنگلی
[امیر عربلو، نویسنده] بحبوحه‌ و زمزمه‌ جنگ بین اسپانیا و انگلیس بود که مادر «تامس‌ هابز» وحشت‌زده شد و او را زودتر به دنیا آورد. چطوری‌اش را نمی‌دانم از خودش بپرسید.‌ هابز، زود به دنیا آمد و برخلاف حوادث گوناگون قرن شانزدهم و هفدهم اروپا، سه‌برابر افراد معمولی که امید به زندگی‌شان 30‌سال بود، عمر کرد. او رفته‌رفته بزرگ شد و سرش به کتاب گرم بود. یک‌بار در کتابخانه، همین‌طور که کتاب‌ها را ورق می‌زد، به «هندسه‌ اقلیدس» برخورد و آن را تا آخر خواند. بعد فریاد زد: «خدا شاهده این کتاب رو آدمیزاد ننوشته»! منظورش این بود که خیلی کتاب شاهکاری است. خلاصه او هم مانند شخصیت قصه‌ها در زندگی‌اش …
جام افسانه‌‌ای
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / جام / مارلیک / تمدن / زندگی / افسانه
جام افسانه‌‌ای "مارلیک"
هیچ چیز اضافه‌ای در کار نیست. بز و گراز و درخت و کرکس همان‌طور تصویر شده‌اند که باید باشند. همان روندی را طی می‌کنند که به‌صورت عادی در طبیعت طی می‌کنند و حال یک مشاهده‌گر آن را به‌صورت واقعی بازتاب می‌دهد.
دستگیری متخلف شکار۳ قلاده گراز در چرام گهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-اجتماعی / استانی-شهرستانها / کهگیلویه و بویراحمد / محیط زیست / شکار گراز / شکارچی متخلف
دستگیری متخلف شکار۳ قلاده گراز در چرام گهگیلویه و بویراحمد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چرام گفت: متخلف شکار سه قلاده گراز دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شد.
نجات توله خرس از تله گراز گیر در مازندران
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / سازمان حفاظت محیط زیست / ساری / استانداری مازندران
نجات توله خرس از تله گراز گیر در مازندران
ساری - ایرنا - یک قلاده خرس قهوه‌ای که در حاشیه پارک ملی پابند در شرق مازندران در تله سیمی گرفتار شده بود، به سلامت در زیستگاه خود رهاسازی شد.
شکارچیان گراز در ایجرود دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / شکارچیان غیرمجاز / اداره کل حفاظت محیط زیست زنجان / زنجان
شکارچیان گراز در ایجرود دستگیر شدند
زنجان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: ۲ شکارچی متخلف غیربومی به همراه راهنمای محلی به جرم شکار یک راس گراز در حوالی روستاهای نکتو و قلقاتی شهرستان ایجرود در دام محیط بانان گرفتار آمدند.
فراکسیون وفاداری لبنان: جریان‌های وابسته، از انفجار بیروت سوء استفاده می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳
فراکسیون وفاداری لبنان: جریان‌های وابسته، از انفجار بیروت سوء استفاده می‌کنند
در بیانیه‌ای که پس از نشست دوره‌ای فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان به ریاست "محمد رعد" در حومه جنوبی بیروت برگراز شد، آمده است: در شرایطی که لبنان به بالاترین سطح همبستگی ملی نیاز دارد، برخی گروههای سیاسی و رسانه‌ای که اهداف آنها کاملا روشن است، کشور را به هرج و مرج امنیتی، قانون شکنی و ایجاد خلاء در مراکز دولتی هدایت کردند.
گراز بی سر از شایعه تا واقعیت!
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
گراز بی سر از شایعه تا واقعیت!
پیدا شدن لاشه یک گراز بدون گوشت و تنها با یک سر سالم و استخوان‌های باقیمانده بر بدن این حیوان، توسط پاکبانان حوزه شهری تنکابن و انتشار این خبر در کانال اطلاع رسانی مجموعه شهرداری این شهر در روز دوشنبه موجب شد تا در فضای مجازی و به ویژه در میان اهالی این شهرستان زمزمه‌هایی مبنی بر توزیع و استفاده از گوشت حیوانات غیرمجاز صورت گیرد.
تصاویر | جشن ازدواج زوجین جوان در روزهای کرونایی در آستانه اشرفیه
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ازدواج / ویروس کرونا / طرح فاصله گذاری اجتماعی
تصاویر | جشن ازدواج زوجین جوان در روزهای کرونایی در آستانه اشرفیه
جشن ازدواج زوجین جوان در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) در آستان مقدس حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) در آستانه اشرفیه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگراز شد. منبع: میزان
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / اعتراض کارگران هفت تپه / بازداشت کارگر هفت تپه
کارگران هفت‌تپه:از پس هزینه‌های بالای وکالت برنمی‌آییم
اغلب کارگران به دلیل عدم آگاهی به مسائل حقوقی، با شکایت از کارفرما با اتهامات مختلفی، بازداشت می‌شوند تا با این ترفند، کارگراز مطالبه حقوق خود عقب بکشد، قطعاً این شرایط وجود وکیل حاذق را در کنار کارگران می‌طلبد اما هزینه‌های بالای وکالت مانع انجام این امر می‌شود.  
این فیلم نمایش یک جنایت کامل محیط‌زیستی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
این فیلم نمایش یک جنایت کامل محیط‌زیستی است
فرد اسحله بر دوش یک کشتار کامل راه انداخته و ۱۷ خرگوش را برای خواباندن کَلِ فردی که خود شکارچی غیرقانونی گراز است، اینچنین خرگوش ها را قتل عام کرده است. تصاویری که گفته شده است احتمالا برای حوالی گناوه در بوشهر باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
کشتار ۱۷ خرگوش به خاطر ‌کل‌کل دو شکارچی (فیلم)
این فیلم نمایش یک جنایت کامل محیط‌زیستی است. فرد اسحله بر دوش یک کشتار کامل راه انداخته و ۱۷ خرگوش را برای خواباندن کل شکارچی غیرقانونی گراز است، قتل عام کرده است. تصاویری که در شبکه های اجتماعی گفته شده احتمالا برای حوالی گناوه در بوشهر باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تصویب ۱۰ میلیارد ریال برای مقابله با آتش در پارک ملی گلستان
گروه اجتماعی| سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ۱۰میلیارد ریال برای استفاده از تجهیزات نوین و آموزش جوامع محلی در مدیریت مقابله با آتش احتمالی پارک ملی گلستان تصویب کرد. به گزارش ایرنا، محمدرضا کنعانی، مدیر کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: پارسال برای نخستین‌بار سامانه هشدار و تشخیص حریق به صورت آزمایشی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پارک ملی گلستان نصب شد که به زودی بهره‌برداری کامل آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست آغاز می‌شود. او افزود: علاوه بر افزایش تجهیزات اطفای حریق، محیط‌بانان پارک ملی گلستان به ردیاب و دوربین چشمی و مبادی ورودی پارک در مناطق «آلمه» و کمربندی «سوله‌گرد» به دوربین‌های پلاک‌خوان خودرو مجهز شد. به گفته کنعانی …
سرعت عمل گراز در نجات دادن فرزندش از دهان پلنگ
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
سرعت عمل گراز در نجات دادن فرزندش از دهان پلنگ
ما برای شما، در تابناک جوان هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون موضوعات کسب و کار، رسانه، فرهنگ و هنر، خانواده، نشاط و سرگرمی، جامعه و ... را تولید و/یا ارائه می کنیم. «تابناک جوان» برای انتشار مطالب ارسالی شما نیز آمادگی دارد! روی تیترها کلیک کنید تا گزارش کامل گزیده‌ خبرهای «تابناک جوان» را بخوانید.
(ویدئو) وقتی کفتار یک گراز را از دست پلنگ نجات می‌دهد!
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / پلنگ / گراز وحشی / کفتار / کشتی / حیات وحش / حیوانات وحشی
(ویدئو) وقتی کفتار یک گراز را از دست پلنگ نجات می‌دهد!
ورود سرزده یک کفتار به میدان معرکه میان یک گراز و پلنگ باعث شد که گراز پا به فرار بگذارد.
چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / فضای مجازی / پلیس فتا / حیوان آزاری
چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد
ایران نوشت:روز 21 خرداد فیلمی کوتاه در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی در سردشت با تحریک یک سگ گله وی را وادار به کشتن یک بچه گراز کرده و خودش نیز از این صحنه فیلمبرداری می‌کند که انتشار این فیلم در فضای مجازی، باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
روی خط سینما
 جشنواره بین‌المللی مستند «هات داکس» کانادا که امسال به صورت آنلاین برگزار شد، مستند «گراز دریایی و افشاگر» به کارگردانی «ناتالی بیبو» را به‌عنوان برنده بهترین فیلم از نگاه مخاطبان این رویداد سینمایی معرفی کرد. «کودکان ۱۱ سپتامبر» ساخته «الیزابت سنت فیلیپ» و «به چچن خوش آمدید» به کارگردانی «دیوید فرانس» نیز به ترتیب در رتبه دوم و سوم بهترین فیلم به انتخاب مخاطبان جشنواره‌ هات داکس قرار گرفتند و مستند آمریکایی «ولگرد» به کارگردانی «الیزالبت لو»  جایزه اصلی بهترین مستند بین‌المللی این رویداد سینمایی را از آنِ خود کرد.
«هات داکس» برنده بهترین فیلم مخاطبان را معرفی کرد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / جشنواره فیلم هات داکس
«هات داکس» برنده بهترین فیلم مخاطبان را معرفی کرد
جشنواره بین المللی مستند «هات داکس» کانادا، مستند «گراز دریایی و افشاگر» را به عنوان برنده بهترین فیلم از نگاه مخاطبان این رویداد سینمایی معرفی کرد.
تصاویر: پناهگاه طبیعت
۱۳۹۹/۰۳/۱۶
تصاویر: پناهگاه طبیعت
منطقه حفاظت شده ورجین که قبل از انقلاب یکی از شکارگاه‌های سلطنتی بود در سال 58 به سازمان حفاظت محیط زیست واگذار و در سال 61 براساس مصوبه شورایعالی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده در محدوده البرز مرکزی معرفی شد. حالا این منطقه یکی از زیباترین و پرجاذبه ترین مناطق در کنار کلان شهر تهران به شمار می‌رود. آب و هوای مطبوع، پوشش گیاهی غنی و چشم‌نواز، رودخانه‌های پرآب، چشمه‌ها و ارتفاعات سرسبز، از جمله جاذبه‌ها و چشم‌اندازهای طبیعی این منطقه به شمار می‌آید. حیات وحش این منطقه شامل قوچ و میش، کل و بز، آهو و جبیر، گراز، لاکپشت و انواع پرندگان و... است و پوشش گیاهی خاص و آب و هوای منحصر به فرد آن، منجر شده تا تبدیل به محیط امنی برای تراکم جمعیت قوچ و میش شود. در این میان اما با توجه به …
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / حیات وحش / ورجین
(تصاویر) جولان آهوها، قوچ‌ها، گرازها و... در ورجین
منطقه حفاظت شده ورجین که قبل از انقلاب یکی از شکارگاه‌های سلطنتی بود در سال 58 به سازمان حفاظت محیط زیست واگذار و در سال 61 براساس مصوبه شورایعالی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه حفاظت شده در محدوده البرز مرکزی معرفی شد. حالا این منطقه یکی از زیباترین و پرجاذبه ترین مناطق در کنار کلان شهر تهران به شمار می‌رود. آب و هوای مطبوع، پوشش گیاهی غنی و چشم‌نواز، رودخانه‌های پرآب، چشمه‌ها و ارتفاعات سرسبز، از جمله جاذبه‌ها و چشم‌اندازهای طبیعی این منطقه به شمار می‌آید. حیات وحش این منطقه شامل قوچ و میش، کل و بز، آهو و جبیر، گراز، لاکپشت و انواع پرندگان و... است و پوشش گیاهی خاص و آب و هوای منحصر به فرد آن، منجر شده تا تبدیل به محیط امنی برای تراکم جمعیت قوچ و میش شود. در این میان اما با توجه به …
ببینید | تصاویر تلخ فرار گله وحشت زده گرازها از زبانه‌های آتش در زاگرس
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / آتش سوزی / حیوان / محیط زیست / جنگل
ببینید | تصاویر تلخ فرار گله وحشت زده گرازها از زبانه‌های آتش در زاگرس
گله وحشت‌زده گراز، از هراس آتش،در زاگرس حال فرار هستند. این ویدیو توسط یکی از محیط بانان گرفته شده است.
دو سوءتفاهم بزرگ در ماجرای رومینا/چه کسی مطالبه‌گر خون اوست؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / فرهنگ عمومی / قتل / متهم به قتل
دو سوءتفاهم بزرگ در ماجرای رومینا/چه کسی مطالبه‌گر خون اوست؟
ماجرای قتل وحشتناک رومینا دختر نوجوان شمالی به دست پدرش؛ تحمل این روزها را سخت کرده است. این سختی شاید باعث نادیده گرفتن بخش‌هایی و رخ دادن سوءتفاهماتی در بخش‌هایی دیگراز ماجرا شود.
ثبت فعالیت مغزی با خالکوبی الکترود روی پوست
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / جراحی مغز و اعصاب / خالکوبی
ثبت فعالیت مغزی با خالکوبی الکترود روی پوست
تهران- ایرنا- مهندسان دانشگاه گراز واقع در اتریش، فناوری جدیدی را توسعه دادند که امکان ثبت فعالیت مغزی را با استفاده‌ از خالکوبی موقت الکترودها روی پوست فراهم می‌کند.
اجازه نمی‌دهیم عده‌ای طلا فروش و سرمایه‌دار از بیمه کارگران ساختمانی سوءاستفاده کنند/ انحصار کارگرازی‌ها در دست بازنشستگان، نیست/ هیچ پیمانکاری نمی‌تواند از پرداخت حق بیمه فرار کند
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سازمان تامین اجتماعی / کرونا / بیمه کارگران ساختمانی / کارگران ساختمانی / احراز اشتغال کارگران ساختمانی / بازرسی بیمه کارگران ساختمانی / قطع کردن بیمه کارگران ساختمانی / قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی / انجمن صنفی کارگزاری‌های رسمی سازمان تامین اجتماعی / علی برین
اجازه نمی‌دهیم عده‌ای طلا فروش و سرمایه‌دار از بیمه کارگران ساختمانی سوءاستفاده کنند/ انحصار کارگرازی‌ها در دست بازنشستگان، نیست/ هیچ پیمانکاری نمی‌تواند از پرداخت حق بیمه فرار کند
ایلنا: علی برین گفت: به هیچ وجه بازرسی از اشتغال کارگران ساختمانی‌ به شکل تلفنی انجام نمی‌شود. بازرسان به کارگاه ساختمانی مراجعه می‌کنند و اگر فرد در محل حضور نداشته…
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / بخش کشاورزی / کشاورزی / مشکلات / منابع طبیعی / دادگستری / اراضی ملی‌ / وزیر دادگستری / وزیر کشاورزی
آمادگی دادگستری برای حمایت‌های قانونی از اراضی ملی و منابع طبیعی
ایلنا: نشست مشترک وزیر دادگستری با وزیر کشاورزی به منظور توسعه تعاملات بین بخشی برای رفع مشکلات بهره‌برداران بخش کشاورزی در زمینه امور اراضی برگراز شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / خرس قهوه ای / اسپانیا / حیات وحش / حیوانات وحشی
(ویدئو) مشاهده خرس قهوه‌ای در اسپانیا پس از ۱۵۰ سال
یک خرس قهوه ای برای اولین بار طی ۱۵۰ سال گذشته در پارک ملی اینورنادرو در شمال غربی اسپانیا رویت شد. هرچند حضور گرگ، گوزن و گراز وحشی در این منطقه مسبوق به سابقه است اما تخمین زده می شود که مشاهده خرس قهوه ای از ۱۵۰ سال پیش تاکنون سابقه نداشته است.اسپانیا از سال ۱۹۷۳ میلادی خرس قهوه ای را در فهرست گونه جانواران در معرض خطر انقراض قرار داده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / درایواین سینما / طرح سینما خودرو
کرونا «درایواین سینما» را احیا می‌کند؟
پاندمی کروناویروس که تاثیر خسارت‌باری بر سینمای دنیا گذاشته، اگر چه موجب تعطیلی سالن‌ها شده اما انگار احیای نوعی دیگراز سینما را هم نشانه گرفته؛ سینمایی که اتفاقا همین سینمای مدرن و دیجیتالی امروز آن را از رونق انداخت.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
تب خوکی اروپا را تهدید می‌کند
پاریس: پس از بیماری کووید-۱۹ که در پی شیوع گسترده ویروس کرونا به یک بحران جهانی سلامت تبدیل شده حالا صدای پای یک بیماری همه‌گیر تازه نیز به گوش می‌رسد. نام این بیماری «تب خوکیِ آفریقایی» است که پس از مبتلا کردن گرازها و خوک‌های پرورشی طی روزهای اخیر به مرزهای اروپا نیز نزدیک شده است. به گزارش یورونیوز، این در حالی است که برخی منابع خبری در چین پیش‌تر از آغاز شیوع این بیماری در یونانگیانگ واقع در جنوب غربی این کشور خبر داده بودند.  
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / غلامرضا صادقیان / استانبول / استرالیا / حیوانات
صدای نکره انسانی
ما که جانورشناس نیستیم تا بدانیم چرا این روزها وحوش به نزدیکی و داخل شهرها سرک می‌کشند- از نزدیک شدن دلفین‌ها به سواحل استانبول گرفته تا ورود گرازها و بزها و خرس‌ها به شهرهای جهان !
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی / کرونا
جلسه کمیسیون امنیت ملی برای مقابله با کرونا برگزار می‌شود
ایلنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از برگرازی جلسه این کمیسیون با اعضای دولت در خصوص مبارزه با کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
جواهر بسیار کمیاب!
در سال 1972 بود که شرکت دایملر بنز AG (دایملر AG کنونی) با کمپانی اشتایر دایملر پوش (مگنا اشتایر کنونی) اتریش برای تولید اولین نسل G کلاس همکاری کرد. سه سال بعد بود که تولید انبوه افسانه‌ای‌ترین آفرودر دنیا شروع شد. همچنین این دو شرکت در سال 1975 موافقت کردند کارخانه جدیدی در گراز اتریش به منظور تولید G کلاس تاسیس شود. این کارخانه از اول فوریه 1979 کار تولید G کلاس را شروع کرد.در برخی کشورها همچون اتریش و سوئیس G کلاس تا سال 1999 به جای لوگوی مرسدس با نشان پوش عرضه می‌شد. این خودرویی که مشاهده می‌کنید یکی از پوش‌های موردبحث بوده، اما نمونه‌ای بسیار کمیاب است؛ زیرا تنها 3 دستگاه از 500 GE در سراسر دنیا تولید شده و به جای نشان ستاره سه‌پر مرسدس با لوگوی پوش شناخته شده است. اولین G کلاس 8 سیلندر …
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / شکار غیرمجاز / شکار گراز / محیط زیست
واکنش سازمان محیط زیست به شکارغیرمجاز یک راس گراز
به گزارش ایسنا سرهنگ جمشید محبت خانیاظهار کرد: فیلمی به‌تازگی در اختیار یگان حفاظت سازمان محیط زیست قرار گرفته است که در آن چند نفر شکارچی متخلف با استفاده از سگ‌های گله و نیزه اقدام به شکار یک راس گراز به شیوه بسیار ناجوانمردانه کرده‌اند و تصاویر این عمل شقاوت آمیز در فضای مجازی منتشر شده و باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان
بهبودی مرد میانسال آسیب دیده از حمله گراز وحشی در میناب
رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب از بهبودی حال مرد میانسال ۵۳ ساله که بر اثر حمله گراز وحشی آسیب دیده بود، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / استان هرمزگان / حیوان / سد آبی
ببینید | ماجرای حمله «گرازها» به شهر «میناب» چه بود؟
صبح دیروز با گشودن دریچه‌های سد استقلال میناب و بالا آمدن آب در رودخانه، چندین رأس گراز که محل‌های زندگیشان مملو از آب شده بود، همراه با جریان آب وارد شهر میناب شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
حمله گراز وحشی به شهروندان میناب + فیلم
با پر شدن رودخانه میناب چند گراز به ناچار به خیابانهای شهر پناه آوردند و متأسفانه یک نفر که به گراز نزدیک شده بود مجروح شد. شهردار میناب از بیرون راندن گرازها به خارج از شهر خبر داده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / ورود گراز به میناب / منطقه هرمزگان
درخواست محیط زیست از مردم برای نزدیک نشدن به حیات وحش
در پی انتشار ویدیویی از ورود گراز به شهرستان میناب به دلیل وقوع سیل در استان هرمزگان، رییس اداره محیط زیست این استان از مردم خواست که ضمن نزدیک نشدن به حیات وحش، هنگام مواجهه با حیوانات، موضوع را بلافاصله به محیط زیست استان اطلاع دهند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / میناب / شهرداری میناب / بارش باران
بچه گراز در میناب یک نفر را زخمی کرد
بندرعباس - ایرنا -درپی بارندگی و رها شدن آب پشت سد میناب استقلال، یک بچه گراز که خود را در محاصره سیلاب دیده بود در خیابان ورودی شهر میناب ظاهر شد و درحالی مردم آن را دنبال می کردند یک نفر از شهروندان زخمی کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
گرازها به خارج از شهر میناب رانده شدند
شهردار میناب گفت: پس از بارندگی و باز شدن دریچه سد استقلال تعدادی گراز وارد شهر میناب شدندکه با کمک نیروهای آتش‌نشانی و حیط‌زیست به خارج از شهر رانده شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
فیلم | لحظه حمله یک گراز به شهروندان مینابی پس از بارندگی شدید
پس از بارندگی و باز شدن دریچه سد استقلال تعدادی گراز وارد شهر میناب شدند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / سیل
اخبار سیل در ۱۳ استان/ جازموزیان زیر آب رفت/ حمله گرازها به مردم در میناب
مجتبی خالدی اظهار کرد: متاسفانه تا کنون ١٠ استان از جمله هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، قم، گیلان، خراسان جنوبی، مازندران، سمنان و کرمان درگیر حوادث جوی شده اند این در حالی است که تا ساعت ١١ امروز هفت استان درگیر بودند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
تمپا در قاب 4K
«تامپا / تمپا / Tampa» شهر و بندری در غرب ایالت فلوریدای آمریکا است. باغ بوش یکی از جاذبه‌های محبوب در منطقه تمپا شهر فلوریدا است. این پارک آفریقایی دارای انواع مختلف حیوانات عجیب و غریب است و مغرورانه ادعا می‌کند که یکی از بزرگترین باغ وحش آمریکای شمالی است. مرکز تماشای گاو دریایی الکتریک تمپا نیز در ساحل آپولو واقع شده است. یک نیروگاه محلی آب را گرم می‌کند و این موجودات عجیب شبیه گراز دریایی را جذب می‌کند. مناظر شگفت‌انگیزی از اقیانوس از روی پل معروف سان شاین اسکای وی قابل مشاهده است و این پل، یک شاهکار مهندسی زیبایی شناختی است. این پل در حقیقت بزرگراهی به طول 19 کیلومتر است که به صورت هلال روی خلیج تمپا قوس پیدا کرده است. تمپای را از نمای نزدیک در قاب 4K می‌بینید.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
تصاویر: طاق بستان در آستانه بهار
طاق‌بستان مجموعه‌ای از سنگ نگاره‌ها و سنگ نوشته‌های دورهٔ ساسانی است که در ایران در محله طاق‌بستان در شمال غربی شهر کرمانشاه و در غرب ایران واقع شده‌است. این مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده‌است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد. چند صحنهٔ تاریخی از جمله تاج‌گذاری خسرو پرویز، تاج‌گذاری اردشیر دوم، تاج گذاری شاهپور دوم و سوم و هم‌چنین چند سنگ نوشته (کتیبه) به خط پهلوی کتیبه‌ای و مراسم شکار گراز توسط سوار کاران و نواختن موسیقی با آلات موسیقی چنگ در آن حک شده‌است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / تغییرات اقلیمی / گرمای جهانی / اروپا
بحران تغییرات اقلیمی و ژانویه گرمِ ۲۰۲۰ برای اروپایی‌ها
در اروپا هوا خارج از فصل، گرم است و علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی و چوپان‌های گوزن‌های شمالی در میان افرادی هستند که به شدت دلتنگ برف و یخ هستند و در همین حال کمی شمال‌تر، حیواناتی مانند خرس قطبی، فک و گراز دریایی، شاهد آب شدن و ویرانی زیست‌بوم خود هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / دریاچه زریوار / مریوان / کردستان / بارش برف
گرازهای گرسنه مهمان مریوانی‌ها شدند
سنندج - ایرنا - بارش برف، سرمای هوا و نبود مواد خوراکی در زیستگاه‌های حیات وحش موجب ورود چند راس گراز به داخل شهر مریوان در جستجوی غذا شد که با مساعد شدن وضعیت جوی آنها نیز به زیستگاه خود بازگشتند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
سکانس‌هایی از فیلم سینمایی شیرک
فیلم سینمایی «شیرک» به کارگردانی داریوش مهرجویی و نویسندگی داریوش مهرجویی و کامبوزیا پرتوی محصول سال 1366 است. روستای محل سکونت «شیرک» مورد هجوم گرازها است. پدر شیرک را گرازها کشته‌ است. حاج خالو دشتبان روستا نیز به دلیل پیری و کم‌سو بودن چشم نمی‌تواند به خوبی انجام وظیفه کند. شیرک به قصد کمک به حاج خالو، سگی را با مقداری خرما از کولی‌ها تاخت می‌زند و به اتفاق دوستش، کرمک، سگ را رام می‌کند، شبی که شیرک و سگ شکاری‌اش به کمک حاج خالو، رفته‌اند گرازها به جالیز هجوم می‌آورند. حاج خالو، شیرک و سگ به جان گرازها می‌افتند و آن‌ها را تار و مار می‌کنند. عزت‌الله انتظامی، حمید جبلی، فرزانه کابلی، محمدعلی نقی‌کنی، حسین پای‌پوزان، مهدی اسدی، سید حسین حسینی، عنایت سنجری، قاسم قنبری و صمد خالصی در این فیلم …
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
۳۹ حیوان بر اثر تصادف در پارک ملی گلستان تلف شدند
رئیس پارک ملی گلستان اعلام کرد: ۳۹ مورد انواع گونه‌های حیوانی این پارک بر اثر برخورد وسایل نقلیه در جاده بین‌المللی گرگان - مشهد در محدوده این پارک ملی در 3 ‌ماه اخیر تلف شدند. مهدی تیموری به ایرنا گفت: عمده این حیوانات که بر اثر بی‌دقتی رانندگان تلف شده‌اند، از گونه‌های گراز، شغال، روباه و سمور بودند. وی با اشاره به بارش برف در روزهای اخیر در ارتفاعات پارک ملی گلستان و سرمای هوا و پیامد این امر که حضور حیوانات ازجمله گونه‌های شاخص مثل پلنگ و مرال در حاشیه جاده به‌صورت غریزی و برای تهیه غذاست، از …
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / بارش برف - باران
فیلم | هجوم گرازهای گرسنه به حاشیه جاده‌ها از سرمای زیاد
بارش برف سنگین سرد شدن هوا باعث شده تا گرازهای گرسنه به حاشیه جاده هجوم بیاورند. این ویدئو در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد و واکنش های زیادی در پی داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / گراز وحشی / شیر ماده / حیات وحش
(ویدئو) ناله‌های دلخراش گراز هنگام شکار شدن توسط شیر
یک شیر ماده با وجود سر و صدای زیاد گراز این حیوان را از داخل لانه اش بیرون کشید.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اخبار حوادث / همدان / یزد / خراسان شمالی / قزوین / آذربایجان غربی / کهگیلویه / سازمان حفاظت محیط زیست / شکار / شکارچیان
۳۴۷ مجوز "شکار ویژه" پیشکش کلانتری به اتباع خارجی +سند
سازمان حیط زیست با صدور ۳۴۷ پروانه شکار چارپا در ۱۲ استان کشور، شوک جدیدی به حیات وحش وارد می‌کند؛ مجوزهای "شکار ویژه" برای کشتار قوچ، کل، آهو و گراز.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
حکم دادگاه کار بریتانیا: پرداخت حقوق برابر زنان و مردان
گرازشگر خانم بی‌بی‌سی برای هر قسمت از برنامه خود 440 پوند و همتای مردش برای اجرای هر قسمت از برنامه مشابه 3000 پوند دستمزد گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / استانی-اجتماعی / شکار گراز
وضعیت گرازها در مازندران نگران کننده نیست
رییس حیات وحش اداره کل محیط زیست مازندران گفت: با توجه به آماری که از سوی افراد بومی محلی مازندران داریم وضعیت گراز در این استان نگران کننده نیست.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / حیوانات وحشی
فیلم | لحظه شکار برق‌آسای گراز توسط پلنگ گرسنه
لحظه شکار غافلگیرانه یک گراز توسط پلنگ گرسنه را ببینید.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
آرامش پسا زندگی پسا برجام
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز در مورد اینکه شهرداری در جستجوی آرامستان‌های جدید است و اینکه حتی در شرق و غرب می‌خواهند آرامستان ایجاد کنند بحث کردیم. شنیدم از شرق و غرب شهر در واقع از چپ و راست مان می‌خواهند آرامستان بسازند. یکی از همکاران گفت: دوست من یادته زمانی مطلبی نوشتی و تیتر زدی "ما فقط زیر خاک آرام می‌گیریم"؟ موضوعی که تبدیل به یک منیفسشن جهانی شد.؟دمت گرم اما به گمانم شهرداری خیلی دنبال آرامش ماست حداقل آرامش پسا زندگی یا پسا برجام!سپس پکی زد به خنده و گفت. آرامش توام با زندگی یا آرامش روی خاک که امکان ندارد لااقل خوبه زیر خاک آرام می‌گیریم.یکی دیگرازهمکاران گفت: چرا آنقدر که به فکر خانه آخرت ما هستند به آرامستانی برای روی خاک یا رک و راست بگویم به مسکن ما فکر نمی‌کنند؟ همه اعضا انگار …
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
تصاویر و فیلم | ماجرای گرازکشی خارجی‌ها در ایران با مجوز سازمان محیط زیست
سال‌هاست که پای شکارچیان خارجی به کشورمان باز شده و با پرداخت مبالغی مجوز شکار در زیستگاه‌های حیوانات وحشی از جمله گراز را کسب می‌کنند. اما کسانی که این مجوزها را صادر می‌کنند از تخریب زیستگاه‌ها و خطراتی که این موضوع حتی برای زیستگاه‌های انسانی دارد، غافلند. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •