جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
آب شرب اهواز
مردم استان خوزستان تاب تحمل بیکاری و استخدام‌های غیر بومی را ندارند
۲ روز قبل / مشکلات اقتصادی / استانی-سیاسی
مردم استان خوزستان تاب تحمل بیکاری و استخدام‌های غیر بومی را ندارند
نماینده مردم اهواز در مجلس نسبت به وضعیت آب شرب استان و وضعیت اقتصادی کشاورزان و کارگران هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / اهواز / بی آبی / کارون
(تصاویر) بی آبی در خیابان کارون اهواز
بیشتر منازل منطقه حصیرآباد اهواز سکونتگاه‌ غیررسمی و فاقد سند و دارای انشعابات غیرمجاز هستند و بدلیل مجاورت در کنار کوه در معرض ریزش قرار دارند عملیات آبرسانی به این منطقه به وسیله ۲ دستگاه پمپ و از تاسیسات مخازن کارون صورت می گیرد. خیابان کارون این منطقه بیشتر از یک هفته است که روزانه کمتر از ۱ ساعت آب دارند و در بعضی مواقع برای ذخیره آب ناچار هستند تا ساعت ۴ بامداد بیدار باشند تا بتوانند مقداری آب شرب ذخیره کنند. ساکنین این منطقه برای حل این معضل با شلنگ های متصل به هم همچون پازل آب را به خانه انتقال دهند.
فاز اول طرح آبرسانی به غیزانیه افتتاح رسمی شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / شرکت آب وفاضلاب
فاز اول طرح آبرسانی به غیزانیه افتتاح رسمی شد
با بهره‌برداری از فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه اهواز ۷۰ درصد از جمعیت این بخش از نعمت آب شرب پایدار و بهداشتی بهره‌مند شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
برطرف شدن قطع آب و برق مناطق مختلف شهر مسجدسلیمان
با مشارکت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قطعی چند ساعته برق نواحی مختلف در روز گذشته و همچنین مشکل کم آبی و افت فشار آب مناطق مختلف شهر مسجدسلیمان برطرف شد .پس از برخورد یک دستگاه کامیون به یکی از تیرهای برق فشار متوسط دو مداره در جاده اصلی هشت بنگله حدفاصل پل پیاده مالکریم و شکسته شدن و سقوط این تیر برق در جاده ، علاوه بر انسداد جاده و اخلال در تردد خودروها ، برق مناطق وسیعی از شهر مسجدسلیمان قطع گردید .بدنبال اعلام درخواست مساعدت و همکاری از سوی مدیریت توزیع برق شهرستان و با دستور مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان تعداد یک دستگاه جرثقیل و یک دستگاه تریلر جهت حمل و جابجایی تیر برق جدید به اداره برق واگذار شد تا بدین ترتیب ضمن بازگشایی مجدد این جاده اصلی شهر ، مشکل قطع شبکه …
۸ روستای دهستان مشرحات غیزانیه اهواز از آب شرب بهره‌مند شدند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / عادل حرباوی / شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان / غیزانیه اهواز / آبرسانی
۸ روستای دهستان مشرحات غیزانیه اهواز از آب شرب بهره‌مند شدند
اهواز- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: هشت روستای فاقد آب دهستان مشرحات واقع در بخش غیزانیه اهواز از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره‌مند شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آب به روستاهای غیزانیه رسید
گروه اجتماعی | 12 روز قبل روزنامه اعتماد ذیل گزارشی با عنوان «غائله 200متری» به مشکلات و معضلاتی پرداخت که مردم غیزانیه اهواز به دلیل نبود آب برای احشام خود گرفتار آن شده بودند. با بروز اعتراضاتی میان مردم و مجروح شدن نوجوانی در آستانه عیدسعیدفطر همه نگاه‌ها به سوی این بخش روستانشین در خوزستان جلب شد و چیزی نگذشت که افراد سیاسی مختلفی هم روانه آنجا شدند و این در حالی بود که در 4 دهه گذشته از وضعیت و مشکلات این منطقه هیچ اطلاعاتی نداشتند. گرچه برخورداری مردم این روستا از آب سالم و بهداشتی حق مشخصی بر دوش دولت بوده است اما در مقطع اخیر بیش از نیاز به آب شرب نیاز به آب برای آشامیدن احشام مطرح بود. در همین حال غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز که در سفری برای ارایه گزارش به رییس‌جمهور …
آب، گوهر کمیاب باغملک
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / باغملک
آب، گوهر کمیاب باغملک
ایرنا - اهواز - شهرستان باغملک از هشت دهستان تشکیل شده‌ است که اکثر روستاهای آن با مشکل کم‌آبی مواجه‌اند. آب بیشتر این روستاها به صورت جیره‌بندی و دو تا سه ساعت در شبانه‌روز تامین می‌شود. آب‌گرمک، آبگندو، تیغن علیا، چلچلک و دره‌نی از جمله این روستاها هستند. کیفیت آب این روستاها مورد تایید مردم نیست و اهالی برخی روستاها با تانکر آب شرب مورد نیاز خود را تهیه می‌کنند. فرسوده بودن خطوط لوله نیز از دیگر مشکلات شبکه آب روستایی باغملک است. به اعتقاد کارشناسان راه اصلی برون‌رفت از این مشکلات، انتقال آب کارون به شهرهای شمال شرق خوزستان است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
توزیع آب آشامیدنی در غیزانیه
توزیع آب آشامیدنی منطقه غیزانیه اهواز با افزایش تعداد تانکرهای آبرسانی از سوی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، به ۳۰۰ هزار لیتر در روز رسید. به گزارش شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، به‌منظور رفع مشکل آب شرب ساکنان بخش غیزانیه شهرستان اهواز تا زمان تکمیل پروژه آبرسانی به این منطقه، ۶ تانکر آبرسانی در اختیار بخشداری غیزانیه و شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قرار داده شده بود که پنج دستگاه دیگر به آنها افزوده شد تا روزانه ۳۰۰ هزار لیتر آب آشامیدنی در این بخش توزیع شود.
ببینید | غیزانیه، تشنه در گرما
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / گرما / کم آبی - خشکسالی / اهواز / روستا
ببینید | غیزانیه، تشنه در گرما
اهواز - بخش غیزانیه، بزرگترین بخش‌ شهرستان اهواز در استان خوزستان است که در قسمت شرقی مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر، رامهرمز و هفتکل قرار دارد.این بخش پیش از این ۹۶ روستا داشت که تعدادی از آنها خالی از سکنه شده و اکنون ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.قرار گرفتن یکی از بزرگترین کانون‌های ریزگرد در اطراف و مشکلات زیست محیطی ناشی از نشت نفت از لوله‌ها تنها بخشی از مشکلات ساکنان این منطقه است اما مشکل بزرگتر آن کمبود آب شرب برای ساکنان است . سال‌هاست که روستاهای بخش غیزانیه با مشکل آب روبه رو هستند اما در ماه‌های گرم سال از اسفند تا مهر ماه این مشکل تشدید شده و به بحران تبدیل می‌شود، به طوری که آب روستاها قطع می‌شود و نه برای شرب و نه برای شستشو هیچ آبی ندارند. منبع: ایرنا
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
تشنگی «غیزانیه» با وعده های عمل نشده
بخش غیزانیه، یکی از بخش‌های شهرستان اهواز که واقع در کیلومتر ۴۰ این شهرستان است که بزرگترین بخش اهواز محسوب می‌شود همچنین غیزانیه در قسمت شرقی مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر، رامهرمز و هفتکل قرار دارد. علاوه بر فعالیت شرکت‌های نفت و گاز کارون و مارون، شرکت ملی حفاری ایران، پتروشیمی مارون و پتروشیمی رازی، مسیر ترانزیت بنادر ایران نیز در این بخش قرار دارد. بخش غیزانیه از دو دهستان تشکیل شده‌است، دهستان مشرحات و دیگری دهستان غیزانیه است که ۸۳ روستا در این بخش وجود دارد و شغل اکثر ساکنان این روستاها کشاورزی و دامپروری می‌باشد. در بخش غیزانیه بیش از ۳۰۰ چاه نفت وجود دارد که این بخش را به یکی از مناطق نفت خیز استان خوزستان تبدیل کرده است اما با وجود فراوانی نفت در این بخش مردمان غیزانیه سال‌هاست روزگار …
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
غِیزانیه، تشنه از آب سرشار از نفت
«بخش غیزانیه» در جنوب شرق اهواز و ۴۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان با ۲۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۰ روستا قرار دارد. این منطقه از فقدان امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب و هوای پاکیزه رنج می‌برد و این در حالی‌ست که به گفته استاندار خوزستان، روزانه حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت از چاه‌های غیزانیه استخراج می‌شود.
(تصاویر) غیزانیه در رنج بی آبی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / غیزانیه / خوزستان / آب شرب / اهواز / نفت
(تصاویر) غیزانیه در رنج بی آبی
«بخش غیزانیه» در جنوب شرق اهواز و ۴۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان با ۲۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۰ روستا قرار دارد. این منطقه از فقدان امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب رنج می‌برد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / خوزستان / مشکل آب غیزانیه / نماینده خوزستان در خبرگان
نماینده خوزستان در خبرگان: سوءمدیریت عامل بروز مشکل غیزانیه است
آیت الله محسن حیدری در گفتگو با مهر در خصوص وضعیت پیش آمده در بحران آب بخش غیزانیه اهواز اظهار کرد: مطالبه قانونی، حق مردم است و ما از درخواست تأمین آب شرب که مطالبه‌ای حداقلی است، دفاع می‌کنیم و مسئولان با کار و تلاش بیشتر زمینه را برای خدای ناکرده عصیان، تمرد و اقدامات غیرقانونی و غیرقابل دفاع مهیا نکنند.
ببینید | مشکل آب شرب منطقه غیزانیه اهواز دقیقا کی حل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / اهواز / کم آبی - خشکسالی
ببینید | مشکل آب شرب منطقه غیزانیه اهواز دقیقا کی حل می‌شود؟
بخش غیزانیه اهواز یکی از مناطق نفت خیز کشور است که کم آبی این بخش در دستور کار مسئولان قرار گرفته است و مدیران این استان درصدد هستند که به زودی آب پایدار به غیزانیه برسد.
مشکلات آب شرب غیزانیه
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
مشکلات آب شرب غیزانیه
غیزانیه بخشی وسیع در 55 کیلومتری کلان شهر اهواز قرار گرفته است .
توضیح آبفای خوزستان در خصوص مشکل آب شرب غیزانیه
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
توضیح آبفای خوزستان در خصوص مشکل آب شرب غیزانیه
شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان با صدور اطلاعیه ای در خصوص مشکل آب شرب بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز توضیحاتی ارایه داد.
تصاویر | زندگی در غیزانیه از نمای نزدیک | اینجا نفت استخراج می‌شود اما آب ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
تصاویر | زندگی در غیزانیه از نمای نزدیک | اینجا نفت استخراج می‌شود اما آب ندارد
بخش «غیزانیه» در جنوب شرق اهواز و ۴۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان با ۲۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۰ روستا قرار دارد. این منطقه از فقدان امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب و هوای پاکیزه رنج می‌برد و به گفته استاندار خوزستان، روزانه در آن حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت استخراج می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
غیزانیه اهواز؛ 600 چاه نفت و دریغ از یک لیوان آب
غیزانیه از نمای نزدیک «بخش غیزانیه» در جنوب شرق اهواز و ۴۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان با ۲۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۰ روستا قرار دارد. این منطقه از فقدان امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب و هوای پاکیزه رنج می‌برد و به گفته استاندار خوزستان، روزانه در آن حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت استخراج می‌شود".
ساکنان سرزمین نفت، آب شرب ندارند؛ ماجرای تجمع اعتراضی مردم غیزانیه خوزستان چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / غیزانیه / آب شرب
ساکنان سرزمین نفت، آب شرب ندارند؛ ماجرای تجمع اعتراضی مردم غیزانیه خوزستان چیست؟
فرمانده انتظامی شهرستان اهواز گفت: بی‌توجهی مسؤولان امر به مردم بخش غیزانیه در خصوص تامین آب شرب، موجب تجمع غیرقانونی اهالی این بخش شد.
جزئیات تجمع اهالی «غیزانیه» ؛ جاده را بستند | دو مامور پلیس مجروح شدند | توضیحات فرمانده انتظامی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
جزئیات تجمع اهالی «غیزانیه» ؛ جاده را بستند | دو مامور پلیس مجروح شدند | توضیحات فرمانده انتظامی
فرمانده انتظامی اهواز جزئیات تجمع جمعی از مردم بخش غیزانیه که در خصوص مشکلات تامین آب شرب انجام شد را توضیح داد.
جزئیات تجمع امروز اهالی
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / نیروی انتظامی / تجمعات اعتراضی
جزئیات تجمع امروز اهالی "غیزانیه" در خصوص وضعیت آب شرب
فرمانده انتظامی اهواز جزئیات تجمع جمعی از مردم بخش غیزانیه که امروز در خصوص مشکلات تامین آب شرب انجام شد را توضیح داد.
شیوع وبا در اهواز کذب است/ وضعیت آب شرب در خوزستان
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / رضا شقاقی / وزارت بهداشت / آلودگی آب / وبا
شیوع وبا در اهواز کذب است/ وضعیت آب شرب در خوزستان
رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب وزارت بهداشت، گفت: گزارشی مبنی بر آلوده بودن آب اهواز به وبا ارائه نشده و این موضوع تکذیب می شود.
روابط عمومی فرمانداری اهواز اعلام کرد: شیوع وبا از طریق آب شرب اهواز صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / آب شرب اهواز / روابط عمومی فرمانداری اهواز / شیوع وبا
روابط عمومی فرمانداری اهواز اعلام کرد: شیوع وبا از طریق آب شرب اهواز صحت ندارد
شفقنا- روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز در اطلاعیه‌ای آلودگی آب این شهرستان به وبا را تکذیب کرد و خواستار برخورد با عوامل انتشاردهنده این مطلب نادرست شد. به گزارش ایلنا، فرمانداری اهواز اعلام کرد: پیرو خبری مبنی بر آلودگی آب...
فرمانداری اهواز آلودگی آب شرب به وبا را تکذیب کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سلامت / آب آشامیدنی / غلامرضا شریعتی / خوزستان / اهواز / وبا / آب شرب
فرمانداری اهواز آلودگی آب شرب به وبا را تکذیب کرد
فرمانداری شهرستان اهواز در اطلاعیه‌ای آلودگی آب اهواز به وبا را تکذیب کرد و خواستار برخورد با عوامل انتشاردهنده این مطلب نادرست شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
در برابر کرونا، اهواز حتی در تامین آب شرب مشکل دارد
عضو شورای شهر اهواز با اشاره به مشکلات آب و فاضلاب گفت: مسئولان حوزه بهداشت و سلامت به صورت مستمر در خصوص شست‌وشوی دست‌ها برای مقابله با ویروس کرونا هشدار می‌دهند اما متاسفانه مردم برخی مناطق شهر اهواز حتی در تامین آب شرب نیز دچار مشکل هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / انشعاب غیرمجاز / آب روستایی / آبفاروستایی / اخبار اقتصادی - خوزستان / استانی-اقتصادی
انشعابات غیرمجاز آب در مناطق روستایی اهواز جمع‌آوری می‌شود
مدیر امور آبفا روستایی اهواز گفت: انشعابات غیرمجاز تاثیر مستقیم در افت فشار و کاهش کیفی آب شرب ساکنان روستایی دارد و در این زمینه در تلاش هستیم تا همه انشعابات غیرمجاز را در سطح روستاهای شهرستان اهواز جمع‌آوری کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / بیماری‌های گوارشی
شیوع بیماری‌های گوارشی در "عین 2" در پی مشکلات فاضلاب
‌مدیر دفتر تسهیل‌گری و توسعه محلی "عین 2" اهواز با بیان اینکه نمی‌توانیم مشکل فاضلاب را مشکل انسانی نبینیم، گفت: با توجه به ارتباط مشکل فاضلاب با بحث بهداشت و سلامت و وضعیت اختلاط آب شرب با فاضلاب در منطقه عین 2 شاهد شیوع بیماری‌های گوارشی در این منطقه هستیم.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / تالاب هورالعظیم / مدیریت بحران خوزستان / وزارت نیرو / آب شرب / کانون ریزگرد
تا کی آب کانون‌های ریزگرد از آب شرب تامین می‌شود؟
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به نحوه تامین آب کانون‌های ریزگرد از آب شرب، گفت: با توجه به اینکه حدود سه سال است که آب نهال‌کاری کانون ریزگرد شماره 4 اهواز از آب شرب تهیه می‌شود، باید مشخص شود که تا چه زمانی آب مورد نیاز برای نهال‌کاری باید از آب شرب تامین شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۵ / آب و فاضلاب / خوزستان / آبرسانی / اهواز
ادامه سریال مشکلات آب اهواز پس از اتمام ضرب الاجل تعیین شده
اهواز – ایرنا- قرار بود با تکمیل فیلتراسیون ایستگاه پمپاژ علی بن مهزیار و بهره برداری از مخزن شماره ۲ ایستگاه ام الدبس، تا اواسط تیرماه ۹۰ درصد از مشکلات آب شرب این کلانشهر برطرف شود اما مهلت تعیین شده به پایان رسید و مشکلات آب شرب مردم اهواز همچنان پابرجاست.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / استان خوزستان / کم آبی - خشکسالی / نفت
تصاویر | روستایی که نفت‌ دارد اما آب ندارد
روزنه، ابوکبیریه، حاره، سید یوسف، شریفیه، ام‌الطرفه، و ... نام روستاهایی است که در دل منطقه نفت‌خیز کریت از توابع اهواز هستند اما از آب شرب محرومند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / مجلس شورای اسلامی / ایرنا / خوزستان / اهواز / آبرسانی
اهواز در سراشیبی مشکلات آب شرب
اهواز- ایرنا- مشکلات آب شرب و افت فشار آب در اهواز پس از سیل اخیر از مهم ترین مشکلاتی است که شهر و روستاهای اهواز با آن روبه رو هستند که بر اساس وعده های داده شده مشکلات این حوزه در شهر تا ۱۵ تیر جاری و روستاها نیز ۲ تا سه ماه آینده باید برطرف شوند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
ساری: وزیر نیرو درباره قطعی‌های مکرر آب شرب اهواز و اطراف آن پاسخگو باشد
نماینده مردم اهواز در مجلس در تذکری خطاب به رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه باید در باره قطعی‌ها‌های آب شرب اهواز و مناطق اطراف آن پاسخگو بوده و دستورات لازم را صادر کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳
انتقاد نماینده اهواز از قطعی مکرر آب شرب روستاها
عضو مجمع نمایندگان استان اهواز از قطعی های مکرر آب شرب روستاهای اهواز و مناطق اطراف انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / آب شرب / اهواز
قطعی مکرر آب در اهواز عرصه را بر شهروندان تنگ کرده است
اهواز – ایرنا- مشکل قطعی آب در اهواز در هفته های اخیر شدیدتر از قبل شده در برخی نقاط این شهر آب شرب تا ۱۲ ساعت در روز قطع می شود، این وضعیت توام با گرمای شدید هوا، امان مردم را بریده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / اهواز . قطع آب. گرما
تجربه تلخ روزه داری اهوازی ها با چاشنی بی آبی
اهواز – ایرنا- مردم روزه دار اهواز ماه رمضان امسال را با چاشنی بی آبی و کاهش کیفیت آب شرب تجربه کردند این درحالیست که گرمای هوا در بهار امسال نیز به بیش از ۴۷ درجه سانتیگراد رسیده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
افت فشار آب شرب در برخی نقاط اهواز و کارون ادامه دارد
اهواز - ایرنا- شرکت آب و فاضلاب اهواز عصر یکشنبه در اطلاعیه ای از ادامه افت فشار آب شرب شهرستان های اهواز و کارون تا 12 ساعت آینده خبر داد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد
اهواز - ایرنا - سرپرست شرکت آبفا روستایی خوزستان با بیان اینکه سیل سبب از مدار خارج شدن تاسیسات آبرسانی آبفای روستایی در حاشیه رودخانه دز و قطع آب شرب 13 روستای بخش مرکزی اهواز شده بود گفت:مشکل قطع آب این روستاها برطرف شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
مشاهده لکه نفتی در کانال سلمان/ حل مشکل فاضلاب در منطقه پردیس اهواز
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: گزارش‌هایی مبنی بر مشاهده لکه‌های نفتی در کانال سلمان اعلام شد و با توجه به این‌که کانال سلمان تأمین‌کننده قسمتی از آب شرب اهواز است جهت احتیاط و سلامتی شهروندان آب‌گیری از کانال سلمان متوقف شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۴
وضعیت کیفی آب شرب اهواز پس از وقوع سیلاب
ایلنا: قائم مقام ستاد مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: کیفیت آب به طور روزانه پایش می‌شود و به هیچ وجه پس زدگی و یا تلاقی آب با فاضلاب نداشته‌ایم، حتی در…
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
مشکل دفع فاضلاب در ۹۵ درصد اهواز رفع شد
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان خوزستان گفت: اکنون در ۱۰۰ درصد شهر اهواز هیچ مشکلی در تأمین آب شرب وجود ندارد و در بیش از ۹۵ درصد شهر اهواز مردم هیچ مشکلی در دفع فاضلاب ندارند و زندگی عادی در جریان است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱ / کانال سلمان / سیل خوزستان / اهواز
وزیر کشور، مردم اهواز را به آرامش فراخواند
کانال سلمان، در پی شکستگی و تعمیر کانال پای پل کرخه، از اواخر دی امسال وارد مدار شده و بخشی از آب شرب اهواز را در قالب طرح غدیر از سد کرخه تامین می کند. حدود 60 درصد آب شرب اهواز از سد کرخه برداشت می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
سیل باعث شد جلوگیری از تجاوز به طبیعت جدی گرفته شود/باید قدردان حضور مردم باشیم
اهواز - شایعاتی مبنی بربیماری تعدادی از کودکان اهوازی به دلیل کیفیت پایین آب شرب و انتقال به بیمارستان ابوذرمطرح شده که دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام کرد که این موضوع صحت ندارد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۲
آب شرب و شبکه فاضلاب اهواز دچار مشکل نمی‌شود
اهواز ـ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز به مردم این شهرستان اطمینان خاطر داد که آب شرب و شبکه فاضلاب این شهرستان در شرایط بحرانی سیلاب دچار مشکل نمی‌شوند.
۱۳۹۸/۰۱/۱۰
نگرانی بابت تامین آب شرب اهواز در زمان سیل وجود ندارد
اهواز – ایرنا – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: 80 درصد آب شرب مورد نیاز اهواز از طریق طرح غدیر و آب حیات شوشتر تامین می شود و تنها 20 درصد آب مصرفی از رودخانه کارون است از این رو سیلاب احتمالی روزهای آینده مشکلی برای تامین آب شرب اهواز ایجاد نمی کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۱
خوزستان همچنان مشکل تامین آب شرب دارد / کیفیت پایین آب به دلیل محدودیت تصفیه خانه و گل‌ولای کارون
ایلنا: نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: در حال حاضر 50 درصد ورودی آب به تصفیه خانه‌ها از کارون است و با توجه به گل و لای بالای این رود، کیفیت آب اصلا خوب نیست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •