جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
آب و فاضلاب خوزستان
خدمات شهرداری درکوی سیاحی اهواز ضعیف است/هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست
۶ ساعت قبل / فاضل عبیات / استانداری خوزستان / مناطق حاشیه نشین / شهرداری اهواز / آب و فاضلاب خوزستان
خدمات شهرداری درکوی سیاحی اهواز ضعیف است/هیچ توجیهی پذیرفتنی نیست
اهواز- معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: کیفیت خدمات دهی شهرداری اهواز در کوی سیاحی بسیار ضعیف است و مردم بسیار گله دارند.
شهرهای اطراف اهواز مشکل جدی دارند / فاضلاب کارون معضلی اساسی است
۵ روز قبل / شهرستان کارون / مجتبی یوسفی / نماینده مردم اهواز در مجلس / آب و فاضلاب خوزستان
شهرهای اطراف اهواز مشکل جدی دارند / فاضلاب کارون معضلی اساسی است
اهواز- نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرهای جدید اطراف اهواز مشکل جدی در بخش زیرساخت‌های دارند که قصد داریم آنها را اولویت‌بندی کنیم.
کارون بخشنده خشک می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
کارون بخشنده خشک می‌شود؟
 «لب کارون»، جنوبی‌ها را سرحال می‌کند. همگی با کارون خاطره دارند. آفتاب داغ اهواز اما فقط مهلت شب‌نشینی در جوار رودخانه را فراهم می‌کند. پیوند اهالی خوزستان با کارون آنقدر هست که حتی شب‌ها بوی نامطبوع برخاسته و تحمیل شده بر آن را تحمل می‌کنند و کنارش قدم می‌زنند. این حال و روز چندساله کارون است. اما این روزها حال ناخوش کارون ناخوش‌تر شده است. کارون کم آب شده و بوی تعفن آن افزایش یافته است. رودخانه پرآب کارون چندین سال است که به محل تخلیه پسماند و فاضلاب شهری و صنعتی تبدیل شده است. محلی‌ها می‌گویند …
تصاویر: کارون بی‌جان
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تصاویر: کارون بی‌جان
کارون؛ رودخانه‌ای که روزگاری از آن به عنوان پر آب‌ترین، بزرگ‌ترین و تنها رودخانه قابل کشتیرانی کشور یاد می‌شد، امروزه به دلیل تغییر اقلیم، خشکسالی و کاهش بارندگی از یک‌سو اکوسیستم این رودخانه را تحت تأثیر قرار داده و موجب شده است که آب کارون در پایین‌ترین سطح خود قرار گیرد و دخل و تصرف‌ و تخریب‌های انسانی از سوی دیگر، رودخانه کارون، این شریان حیاتی خوزستان را به انواع و اقسام مشکلات دچار می‌کند. بر اساس اظهار نظر مسئولان محیط زیستی، کارون توان خودپالایی و جذب آلاینده‌ها را از دست داده است. بر اساس گفته مسئولان، از ۲۳ نقطه ۱۷۰ لوله فاضلاب به این رودخانه تخلیه می‌شود. همچنین تخلیه پساب‌های نیشکر و دیگر فاضلاب‌ها، موجب ورود و افزایش برخی املاح شیمیایی در کارون شده است؛ که افزایش رشد نیزارها را در …
دلیل اعتراض اهالی
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / قطعی آب / اهواز / آب و فاضلاب
دلیل اعتراض اهالی "ام‌الطمیر" اهواز به قطعی آب چه بود؟
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به عملیات تعویض الکتروپمپ و ترمیم شکستگی های ایجاد شده در خط انتقال آب ام‌الطمیر اهواز گفت: این عملیات حدود ۲۰ ساعت زمان برد و از این رو برخی از اهالی منطقه به دلیل این قطعی آب و افت فشارهایی که از قبل با آن مواجه بودند، اقدام به حضور در جاده اهواز – خرمشهر کرده و به این موضوع اعتراض کردند.
معاون رییس قوه قضاییه مسئول رسیدگی  به مشکلات کارگران هفت تپه شد/ فرایند پرداخت مطالبات کارگران در حال انجام است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / کارگران هفت تپه / کارگران آب و فاضلاب روستایی
معاون رییس قوه قضاییه مسئول رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه شد/ فرایند پرداخت مطالبات کارگران در حال انجام است
ایلنا: رییس کل دادگستری خوزستان با اشاره به پرداخت چند ماه از مطالبات مزدی کارگران آب و فاضلاب روستایی و همچنین نیشکر هفت تپه، گفت: فرآیند لازم برای پرداخت مطالبات…
کرونا ارتباطی با آب شرب ندارد/مردم برای آب شرب شهرها نگران نباشند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / صادق حقیقی پور / آب و فاضلاب خوزستان / آب شرب / ویروس کرونا
کرونا ارتباطی با آب شرب ندارد/مردم برای آب شرب شهرها نگران نباشند
اهواز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با تأکید بر وجود مدرن‌ترین آزمایشگاه‌های کیفی آب در این استان، گفت: مردم نگران کیفیت آب شهرهای خوزستان نباشند زیرا کرونا هیچ ارتباطی با آب شرب ندارد.
تجمع کارگران آبفار خوزستان مقابل استانداری
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
تجمع کارگران آبفار خوزستان مقابل استانداری
ایلنا: صبح امروز (شنبه ۳۱ خرداد) جمعی از کارگران طرحی آب و فاضلاب روستایی خوزستان برای پیگیری مطالبات صنفی خود، دست به اعتراض زدند.
تامین آب شرب پایدار چوئبده آبادان تا مهرماه
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / آب و فاضلاب / آب شرب
تامین آب شرب پایدار چوئبده آبادان تا مهرماه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه احداث تاسیسات آبرسانی به چوئبده آبادان حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: امیدواریم این طرح در اوایل مهرماه سال جاری به اتمام برسد و تامین آب منطقه چوئبده به صورت جداگانه از آبادان انجام شود.
تلاقی آب و فاضلاب در اهواز وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
تلاقی آب و فاضلاب در اهواز وجود ندارد
مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به تکذیب ورود فاضلاب به لوله‌های آب خانگی اهواز، گفت: لوله‌های آب از فاضلاب در شهرستان اهواز جدا هستند و هیچ‌گونه تلاقی با هم ندارند.
توضیحی درباره بوی بد آب لوله‌کشی خانگی اهواز
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / آب و فاضلاب / آب شرب / کیفیت آب شرب
توضیحی درباره بوی بد آب لوله‌کشی خانگی اهواز
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در خصوص علت بوی بد آب لوله‌کشی منازل در برخی نقاط اهواز گفت: فاضلاب وارد شبکه آب اهواز نمی‌شود زیرا مسیر لوله‌های آب و مسیر لوله‌های فاضلاب از یکدیگر جدا هستند.
خوزستان مشکل آب شرب دارد/ آبرسانی با تانکر در غیزانیه ادامه یابد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / سید کریم حسینی / نماینده مردم اهواز در مجلس / غیزانیه اهواز / آب و فاضلاب خوزستان
خوزستان مشکل آب شرب دارد/ آبرسانی با تانکر در غیزانیه ادامه یابد
اهواز- رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: اغلب مناطق خوزستان مشکل تأمین آب شرب دارند و این مشکل در فصل گرم تابستان بیشتر خودش را نشان می‌دهد.
۷۰۰ روستای خوزستان مشکل تأمین و توزیع آب دارند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / صادق حقیقی پور / آب و فاضلاب خوزستان / غیزانیه اهواز / شرکت آب و فاضلاب اهواز
۷۰۰ روستای خوزستان مشکل تأمین و توزیع آب دارند
اهواز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: غیزانیه های بسیاری در خوزستان داریم و ۷۰۰ روستا در این استان برای تأمین و توزیع آب مشکل دارند.
۸ روستای دهستان مشرحات غیزانیه اهواز از آب شرب بهره‌مند شدند
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / عادل حرباوی / شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان / غیزانیه اهواز / آبرسانی
۸ روستای دهستان مشرحات غیزانیه اهواز از آب شرب بهره‌مند شدند
اهواز- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: هشت روستای فاقد آب دهستان مشرحات واقع در بخش غیزانیه اهواز از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره‌مند شدند.
از اجاره چاه تا آبرسانی با تانکر برای تامین آب ۴۰ روستا
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / آبرسانی / آبرسانی به روستاها / آب و فاضلاب
از اجاره چاه تا آبرسانی با تانکر برای تامین آب ۴۰ روستا
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به وجود تنش آبی در ۴۰ روستای باغملک، از اجاره چاه و آبرسانی با تانکر برای تامین آب شرب این روستاییان در تابستان خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آب به روستاهای غیزانیه رسید
گروه اجتماعی | 12 روز قبل روزنامه اعتماد ذیل گزارشی با عنوان «غائله 200متری» به مشکلات و معضلاتی پرداخت که مردم غیزانیه اهواز به دلیل نبود آب برای احشام خود گرفتار آن شده بودند. با بروز اعتراضاتی میان مردم و مجروح شدن نوجوانی در آستانه عیدسعیدفطر همه نگاه‌ها به سوی این بخش روستانشین در خوزستان جلب شد و چیزی نگذشت که افراد سیاسی مختلفی هم روانه آنجا شدند و این در حالی بود که در 4 دهه گذشته از وضعیت و مشکلات این منطقه هیچ اطلاعاتی نداشتند. گرچه برخورداری مردم این روستا از آب سالم و بهداشتی حق مشخصی بر دوش دولت بوده است اما در مقطع اخیر بیش از نیاز به آب شرب نیاز به آب برای آشامیدن احشام مطرح بود. در همین حال غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز که در سفری برای ارایه گزارش به رییس‌جمهور …
آبفا خوزستان: فردا، آب به
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
آبفا خوزستان: فردا، آب به "غیزانیه" و "مشرحات" می‌رسد
قائم‌ مقام شرکت آب‌ و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه از روز گذشته شست‌وشوی خط انتقال آب به غیزانیه آغاز شده است، گفت: از فردا آب به غیزانیه و مشرحات می‌رسد.
وزارت نیرو مشکل آب خرمشهر را برطرف کند / وزیر را به صحن می‌کشانیم
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / آب و فاضلاب خوزستان / شهرستان خرمشهر / نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی / رضا اردکانیان
وزارت نیرو مشکل آب خرمشهر را برطرف کند / وزیر را به صحن می‌کشانیم
خرمشهر- نماینده خرمشهر در مجلس گفت: برخی از مناطق خرمشهر با افت شدید و قطعی مکرر آب مواجه هستند که این موضوع با توجه به گرمای طاقت‌فرسای تابستان غیرقابل‌تحمل است.
رفع مشکل آب شرب ۱۵ روستای باغملک
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / آب شرب / آب و فاضلاب روستایی / آب روستایی
رفع مشکل آب شرب ۱۵ روستای باغملک
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از حل مشکل تامین آب شرب ۱۵ روستای شهرستان باغملک خبر داد.
مشکل قطعی و افت فشار آب شرب ۴۴ روستای دهدز حل شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / عادل حرباوی / شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان / روستاهای خوزستان / آبرسانی
مشکل قطعی و افت فشار آب شرب ۴۴ روستای دهدز حل شد
اهواز- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان از آخرین اقدامات صورت گرفته برای حل مشکل آب‌رسانی به ۴۴ روستای دهدز خبر داد.
فریاد تشنگی از دروازه عملیات شکست حصر آبادان/ آب ساعتی در چوئبده
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / ابادان / اروندکنار / آبرسانی / آب و فاضلاب خوزستان
فریاد تشنگی از دروازه عملیات شکست حصر آبادان/ آب ساعتی در چوئبده
آبادان- در شهر چوئبده آب شرب، ناباورانه به صورت ساعتی در اختیار مردم قرار می ‌گیرد و همان آب نیز قابل آشامیدن نیست و این منطقه را در آستانه فصل تابستان با بحران مواجه کرده است.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
آب خوزستان، آمار کرونا و انعطاف آموزشی
استاندار خوزستان که این روزها به ‌واسطه برگزاری دادگاه فساد اقتصادی مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه، حواشی زیادی حول محور فعالیت اقتصادی او و خانواده‌اش وجود دارد، روز پنجشنبه خبر داده ‌بود که رهبری در پی اعتراض مردم غیزانیه با برداشت ۵۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای حل مشکل آب و فاضلاب خوزستان موافقت کرده‌‌اند. آن هم درحالی که در ادامه این خبر با تیتر موافقت رهبری با برداشت 100 میلیون یورویی تکمیل شد تا مشخص شود، مبلغ مورد اشاره استاندار خوزستان صرفا مربوط به سال جاری بوده و قرار است 50 میلیون یورو نیز در سال آینده به این منظور برداشت شود. در همین راستا بعدازظهر روز جمعه رییس‌جمهوری نیز روند حل مشکلات آب غیزانیه را در گفت‌وگویی تلفنی پیگیری کرد. آن …
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
خبر سیاسی
موافقت رهبر معظم انقلاب با تخصیص 100‌میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز [فارس] حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تخصیص ۱۰۰‌میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت ‏کردند‎. غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با بیان این خبر گفت: «در سه روز گذشته توفیق پیدا کردیم خدمت مقام معظم رهبری ‏برسیم و ایشان دستور لازم را برای حل مشکلات فاضلاب اهواز صادر کردند‎.» به گفته استاندار خوزستان، رهبر معظم انقلاب اسلامی ‏توجه خاصی نسبت به مسأله فاضلاب اهواز داشتند و دستور دادند 50‌میلیون یورو از صندوق توسعه ملی در‌سال جاری و ۵۰‌میلیون یورو دیگر ‌سال آینده اختصاص داده شود.
استاندار خوزستان: ۵۰ میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز اختصاص یافت
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / آب اهواز / استاندار خوزستان / مشکل آب در اهواز / مشکلات آب و فاضلاب اهواز
استاندار خوزستان: ۵۰ میلیون یورو برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز اختصاص یافت
شفقنا- استاندار خوزستان ضمن تشکر از توجه خاص مقام معظم رهبر در خصوص رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز، گفت: ایشان با تخصیص ۵۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای رفع مشکل آب و فاضلاب اهواز موافقت کردند. ایلنا...
آغاز تکمیل طرح تصفیه فاضلاب ورودی به کارون
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / سازمان حفاظت محیط زیست / شرکت آب و فاضلاب اهواز / اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان / آب و فاضلاب / اهواز / شرکت آب و فاضلاب خوزستان / روستاهای غیزانیه خوزستان در انتظار آب
آغاز تکمیل طرح تصفیه فاضلاب ورودی به کارون
اهواز - ایرنا - مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به اختصاص ۵۰ میلیون یورو برای تکمیل طرح فاضلاب اهواز گفت: با راه‌اندازی یک شبکه موقت جمع‌آوری فاضلاب در شرق اهواز تا ۲ ماه آینده از ورود فاضلاب خام به رودخانه کارون در شرق جلوگیری می‌شود.
پروژه تامین آب غیزانیه تا پایان خرداد به نتیجه می‌رسد/تخصیص اعتبار از صندوق ذخیره ملی برای اجرای طرح جامع فاضلاب اهواز
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / استان خوزستان / دولت / وزارت نیرو / یورو / اهواز
پروژه تامین آب غیزانیه تا پایان خرداد به نتیجه می‌رسد/تخصیص اعتبار از صندوق ذخیره ملی برای اجرای طرح جامع فاضلاب اهواز
ایلنا: معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: مشکل آب منطقه غیزانیه و روستاهای دهستان مشرحات استان خوزستان تا پایان خرداد و ظرف سه هفته آینده برطرف خواهد شد.
مدیر آب و فاضلاب خوزستان: مشکل آب اهواز تا دو هفته آینده حل می شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / آب اهواز / آب و فاضلاب خوزستان / بی آبی در خوزستان / حل مشکل آب خوزستان / مشکل آب اهواز
مدیر آب و فاضلاب خوزستان: مشکل آب اهواز تا دو هفته آینده حل می شود
شفقنا-  کم آبی در برخی روستاهای استان خوزستان مشکلاتی را با توجه به افزایش دمای هوا برای مردم این مناطق ایجاد کرده که به گفته مسوولان تا دو هفته آینده برطرف خواهد شد. ایرنا نوشت: بروز کم آبی در برخی روستاهای...
عذرخواهی شرکت آبفا خوزستان برای مشکلات آب شرب غیزانیه اهواز
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / اهواز / غیزانیه
عذرخواهی شرکت آبفا خوزستان برای مشکلات آب شرب غیزانیه اهواز
پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد که شرکت آب و فاضلاب خوزستان بابت مشکلات به وجود آمده در منطقه غیزانیه در زمینه تامین آب شرب مردم عذرخواهی کرد.
آب تا ۲ هفته آینده به غیزانیه اهواز می‌رسد/اعتراض مردم به حق بود
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / استانداری خوزستان / غلامرضا شریعتی / فرمانداری اهواز / آب و فاضلاب خوزستان
آب تا ۲ هفته آینده به غیزانیه اهواز می‌رسد/اعتراض مردم به حق بود
اهواز ـ استاندار خوزستان با اشاره به محق بودن مردم غیزانیه اهواز در اعتراض به وضعیت آب این بخش قول داد که تا دو هفته آینده آب مطلوب به خانه‌های اهالی بخش غیزانیه برسد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
مسجدسلیمان؛ ۱۱۲سال پس از کشف اولین چاه‌نفت
پنجم خرداد سال ۱۲۸۷ هجری شمسی برای نخستین‌بار یک گروه اکتشاف نفت، در شهرستان مسجدسلیمان استان خوزستان در پی ماه‌ها حفر چاه، به نفت رسید. مسجدسلیمان به سرعت به شهری پیشرفته و مدرن با داشتن ده‌ها منطقه تفریحی و رفاهی همچنین کانونی برای اشتغال و درآمدزایی برای کشور ایران و حتی کشور انگلستان تبدیل شد و افراد بسیاری از نقاط مختلف ایران و حتی هندی‌ها و پاکستانی‌ها برای اشتغال به این شهر سرازیر شدند. کاهش تولید نفت در سال‌های پس از انقلاب، مسجدسلیمان را به حوزه‌ای حاشیه‌ای مبدل کرده و توسعه صنعت نفت در دهه ۷۰ و ۸۰، بدون توجه به این میدان پیش می‌رفت. دلیل اصلی نیز این بود که اغلب ذخایر نفتی قابل برداشت مسجدسلیمان، به تولید رسیده بود و سرمایه‌گذاری‌های جدید دارای صرفه اقتصادی نبود. مسجدسلیمان دارای یکی …
جاده اهواز – امیدیه با مداخله پلیس باز شد/ غیزانیه در بی‌آبی ماند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / نیروی انتظامی خوزستان / محسن دالوند / فرمانداری اهواز / آب و فاضلاب خوزستان / شرکت آب و فاضلاب اهواز
جاده اهواز – امیدیه با مداخله پلیس باز شد/ غیزانیه در بی‌آبی ماند
اهواز – سرانجام اقدام اهالی بخش غیزانیه اهواز در بستن جاده اهواز – امیدیه به علت بی‌آبی، با مداخله نیروی انتظامی پایان یافت و جاده بازگشایی شد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / آب و فاضلاب / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان
یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی خوزستان
با اعلام رسمی یکپارچه سازی شرکت های آبفا استانی، صادق حقیقی پور به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان و سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز منصوب شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
هراس وبا در روزگار کرونا
‏  [مهتاب جودکی] میان مردم خوزستان چو افتاده که وبا آمده است. اهالی شهرها و روستاها ترسیده از کرونا ‏و بیماری‌های روده‌ای، از این و آن شنیده‌اند که آب آلوده است. آنها دیده‌اند که کارگران شهرداری با بیل در ‏جوی‌های رو باز آهک می‌پاشند. دو روز پیش فرمانداری اهواز در اطلاعیه‌ای شایعه آلودگی آب و شیوع وبا را ‏رد کرد و استاندار هم برای بار چندم توضیح داد آب آلوده به وبا نیست و آهک‌پاشی برای پیشگیری از این ‏بیماری هر‌سال انجام می‌شود.  این طور که معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز می‌گوید تا امروز هیچ ‏موردی از ابتلا به وبا،      التور      و        …
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
همچنان پیش‌بینی می‌کنیم و هشدار می‌دهیم
به دنبال شیوع و گسترش بیماری کووید‌ ۱۹ یا کرونا در کشور که در آستانه عید و سال نو بود، نگران بودیم با آغاز سفرهای نوروزی که مطابق معمول هر سال به سمت استان‌های جنوبی و به‌خصوص خوزستان صورت می‌گیرد، همان اتفاقی که برای استان‌های شمالی کشور رخ داد در استان‌های جنوبی و به‌خصوص خوزستان تکرار شود. باتوجه به اینکه گفته می‌شد گرما باعث نابودی یا کند شدن فعالیت ویروس می‌شود، انتظار می‌رفت حتی مسافران بیشتری عازم خوزستان شوند. براساس این پیش‌بینی مردم مصرانه از استاندار خواستند قبل از شروع سفرها، ورود به خوزستان را ممنوع اعلام کنند و راه‌های منتهی به استان بسته شوند. این خواسته بحق بود، چراکه خوزستان یکی از استان‌هایی است که هنوز از خسارت‌ها …
خطر مشکل تامین آب شرب در تابستان با افزایش کشت
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / آبفای خوزستان / تامین آب شرب / کشاورزی
خطر مشکل تامین آب شرب در تابستان با افزایش کشت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه آماده یک تابستان سخت هستیم، گفت: با توجه به شرایط بارندگی‌های استان، اگر کشاورزان بخواهند به میزان سال گذشته کشت داشته باشند ممکن است با مشکلاتی در تامین آب در تابستان مواجه شویم.
تامین آب شرب پایدار برای بیش از ۱۲ هزار نفر در رامشیر
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / آبرسانی روستایی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان
تامین آب شرب پایدار برای بیش از ۱۲ هزار نفر در رامشیر
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از افتتاح دو پروژه آبرسانی روستایی در رامشیر و بهره مندی بیش از ۱۲ هزار نفر از اهالی روستایی شهرستان از آب شرب پایدار خبرداد.
کیفیت آب روستاهای غرب شعیبیه شوشتر بهبود می‌یابد
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / آبفاروستایی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / شعیبیه / آبرسانی روستایی
کیفیت آب روستاهای غرب شعیبیه شوشتر بهبود می‌یابد
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: کیفیت آب شرب ۷ روستای غرب بخش شعیبیه شوشتر بهبود می‌یابد.
ترس از آوار
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
ترس از آوار
یک ماه از بارندگی سه‌ساعته در خوزستان می‌گذرد؛ بارشی که در زمانی کوتاه اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان را غرق در فاضلاب کرد تا جایی که آب و فاضلاب در مدت کوتاهی روانه خانه و زندگی مردم شد. حالا آب باران و فاضلاب پس‌زده از خیابان‌ها تخلیه شده و مردم به خانه‌هایشان بازگشته‌اند.
انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی فاز دوم آبرسانی به غیزانیه اهواز
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / آبرسانی روستایی / غیزانیه / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / آبفاروستایی
انعقاد تفاهم‌نامه تامین مالی فاز دوم آبرسانی به غیزانیه اهواز
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از انعقاد تفاهم‌نامه تامین هزینه‌های فاز دوم پروژه آبرسانی روستایی به غیزانیه شهرستان اهواز خبر داد.
آیا وام بانک جهانی گم شده است؟
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / وام / بانک جهانی / فاضلاب اهواز
آیا وام بانک جهانی گم شده است؟
«صادق حقیقی‌پور»، مدیرعامل آبفای خوزستان مشخص کرده بود که حدود ۴۰ میلیون دلار از این وام در سایه تحریم تخصیص نیافت، البته او متذکر شده بود که پیشرفت پروژه‌های آب و فاضلاب در مدتی که وام جاری بود، چندان بالا نبود و تحریم مانع «تمدید» وام شد، علاوه بر این حقیقی‌پور گفته بود که یکی از نقاط ضعف اجرایی آن زمان، احداث کلکتور‌هایی با قطر بالا و اندازه‌های طولانی بود، علاوه بر این تمرکزگرایی هم هزینه پروژه‌ها را بالا می‌برد و همزمان بهره‌برداری از آن‌ها را به وقفه می‌اندخت.
بهره‌‌مندی   ۳۸  درصد خوزستانی‌‌ها  از شبکه  فاضلاب
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / استان خوزستان / پوشش / سیل / شرکت آب و فاضلاب / شهرداری
بهره‌‌مندی ۳۸ درصد خوزستانی‌‌ها از شبکه فاضلاب
خوزستان|مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان می‌گوید: فقط ۳۸ درصد مردم خوزستان از شبکه مدرن فاضلاب بهره‌مند هستند.
اوضاع وخیم فاضلاب در خوزستان / ورود ۱۵۰ هزار مترمکعب فاضلاب از ۲۵ نقطه اهواز به کارون
۱۳۹۸/۱۰/۰۹
اوضاع وخیم فاضلاب در خوزستان / ورود ۱۵۰ هزار مترمکعب فاضلاب از ۲۵ نقطه اهواز به کارون
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: سرانه بهره‌مندی مردم ایران از شبکه مدرن فاضلاب ۵۰ درصد است اما در استان خوزستان این رقم ۳۷ درصد است که تقریبا در آخرین رتبه‌های کشوری قرار داریم.
اوضاع وخیم فاضلاب در خوزستان/ مسئولان چاره‌ای می‌اندیشند؟
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اوضاع وخیم فاضلاب / فاضلاب خوزستان / آبگرفتگی در اهواز
اوضاع وخیم فاضلاب در خوزستان/ مسئولان چاره‌ای می‌اندیشند؟
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: سرانه بهره‌مندی مردم ایران از شبکه مدرن فاضلاب ۵۰ درصد است، اما در استان خوزستان این رقم ۳۷ درصد می‌باشد که تقریبا در آخرین رتبه‌های کشوری قرار داریم.
تنها ۳۸ درصد مردم خوزستان تحت پوشش شبکه مدرن فاضلاب هستند
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / مدیرعامل آبفا خوزستان / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / سیلاب در خوزستان / آبگرفتگی
تنها ۳۸ درصد مردم خوزستان تحت پوشش شبکه مدرن فاضلاب هستند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: سیستم فاضلاب خوزستان فرسوده است و تنها ۳۸ درصد مردم این استان تحت پوشش شبکه مدرن فاضلاب هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
توجه ویژه شرکت ملی حفاری به مسئولیت‌های اجتماعی
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران تصریح کرد: این شرکت همسو با انجام وظایف ذاتی توجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی را در اولویت نخست کار خود دارد.سید عبداله موسوی با اشاره به دستور وزیر نفت مبنی بر بسیج امکانات صنعت نفت برای ارایه خدمات به مردم در معرض سیلاب در استان خوزستان، افزود: این شرکت به عنوان یکی از اعضای ستاد بحران استان تلاش کرده تا حسب نیاز در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به امداد رسانی به مناطق درگیر با سیلاب اقدام نماید.وی گفت: در جریان بارندگی سیل آسای که برابر اعلام سازمان هواشناسی ظرف دو تا سه ساعت میزان بارندگی به حدود یکصد میلیمتر رسید و بیشتر مناطق استان را تحت تاثیر قرار داد و با توجه به محدودیت شبکه فاضلاب کلانشهر اهواز و کوت عبدا... مرکز شهرستان کارون موجب بروز مشکلات …
نحوه پرداخت خسارت بارندگی اخیر خوزستان / لزوم نظارت بر سم‌پاشی مناطق آبگرفته
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / آبگرفتگی / سیلاب در خوزستان / مدیریت بحران
نحوه پرداخت خسارت بارندگی اخیر خوزستان / لزوم نظارت بر سم‌پاشی مناطق آبگرفته
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با تاکید بر لزوم نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی و مرکز بهداشت خوزستان باید بر روند سم‌پاشی و گندزدایی در مناطق دچار آبگرفتگی گفت: شهرداران و مدیران آب و فاضلاب و فرمانداران ملزم هستند از امروز عملیات لایروبی را به ویژه در اهواز، آبادان، کارون، خرمشهر، و شادگان انجام دهند تا در بارندگی‌های بعدی دچار مشکل نشویم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
حرکات نمایشی آقای استاندار در فاضلاب شهری
آفتاب یزد- گروه شبکه: شرایط این روزهای خوزستان بر کسی پوشیده نیست. روزهایی که مردمش در سیلاب هستند و با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند. بی‌توجهی‌ها به این استان رنجشان را دوصد چندان کرده است، اما اینکه مسئولی از خودشان هم بخواهد رفتاری نشان دهد که بر این درد و رنج افزوده شود، تلخ و فراموش نشدنی است. درست مثل کاری که غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان انجام داد. او به بازدید از مناطق سیل زده رفته بود البته با آن چکمه‌های بلندش و با آن محافظانی که دستانش را گرفته‌اند وبا آن مدل راه رفتنش، بیشتر شبیه خانی می‌ماند که به سرکشی از دارایی‌هایش رفته تا مسئولی که برای رفع مشکل به آنجا رفته باشد. جالب اینجاست که زنی با چهره‌ای که سیلاب آن را درهم و خسته کرده و گله‌های بسیار دارد خطاب به استانداری که …
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / احضار مدیرعامل آبفای اهواز / سیل اهواز / شهردار اهواز
شهردار و مدیرعامل آبفای اهواز به دادسرا احضار شدند
دادستان مرکز استان خوزستان از احضار شهردار و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز به دادسرا خبر داد.
وزارت نیرو پاسخگو باشد
۱۳۹۸-۱۰-۰۴
وزارت نیرو پاسخگو باشد
مردم شریف خوزستان از ابتدای انتخابات مجلس تاکنون از ما مطالبه رسیدگی به وضعیت آب و فاضلاب را در این استان دارند. ما در مجلس دهم بارها چه خطاب به گروه دولت و چه شخص رییس‌جمهور اعتراض‌مان را نسبت به این مساله نشان داده‌ایم و...
فاضلاب مشکل اساسی شهرهای ماست
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
فاضلاب مشکل اساسی شهرهای ماست
تاکنون ندیده بودم که فاضلاب وارد خانه‌های مردم اهواز بشود، چنین اتفاقی را در خاطر ندارم. اهواز و خوزستان سال‌ها با مشکل آب و فاضلاب مواجه بود، اما تاکنون این مشکل چنین نمودی نداشت. ما در گذر اهواز به اهوازکلانشهر فراموش کردیم که باید زیرساخت‌های شهری را به تناسب رشد جمعیت توسعه بدهیم.
بحران سیل یا سیل بحران
۱۳۹۸-۱۰-۰۳
بحران سیل یا سیل بحران
باز هم با یک بارندگی سه ساعته ۷۵میلی‌‎متری در اهواز و ۱۲۰میلی‌متری در خرمشهر و آبادان، اهواز، آبادان، خرمشهر و کارون را سیل گرفت و باز مشکل آب و فاضلاب خوزستان صدر خبرها را به خود اختصاص داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
اختصاص ۱۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب خوزستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب خوزستان اختصاص یافته که یک‌سوم آن برای آبادان است. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، حمیدرضا جانباز بیان کرد: از یک‌هزار کیلومتر شبکه فاضلاب آبادان، ۲۸۰ کیلومتر آن به بازسازی و ۲۰۰ کیلومتر نیز به ایجاد شبکه جدید نیاز دارد. او افزود: از ابتدای سال ۹۸ چهار هزار میلیارد ریال پروژه برای شبکه فاضلاب آبادان و خرمشهر تعریف شده و برای تکمیل آن حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال پول نیاز است و متناسب با تخصیص اعتبار درخصوص آن اقدام خواهد شد. جانباز به بارش‌ سیل‌آسای هفته گذشته در خوزستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرهای اهواز، آبادان و خرمشهر فاقد شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی است و شبکه فاضلاب نیز با حجم بارش اخیر همخوانی …
راهیان نور؛ بستری برای تربیت جوانان انقلابی
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / راهیان نور
راهیان نور؛ بستری برای تربیت جوانان انقلابی
معاون هماهنگ‌ کننده سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان با اشاره به بارش باران شدید در روزهای گذشته در اهواز و مشکل آب گرفتی در برخی مناطق همانند منطقه کوت عبدالله در استان خوزستان اظهار داشت: با توجه به بارش شدید باران و ورود آب و فاضلاب به منازل مردم در منطقه کوت‌عبدالله در استان خوزستان و به وجود آمدن مشکلات ترددی، بار دیگر شاهد بودیم که نیروهای بسیج، سپاه و خادمین شهدا که در طول سال در یادمان‌های دفاع مقدس به زائراین خدمات‌رسانی می‌کنند، به کمک مردم شتافته اند.
دستور کمک ۴ هزار میلیارد تومانی از سوی رهبر به مردم خوزستان
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - خوزستان / سیلاب در خوزستان / آب و فاضلاب
دستور کمک ۴ هزار میلیارد تومانی از سوی رهبر به مردم خوزستان
نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه با توجه به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر کمک ۴ هزار میلیارد تومانی به مردم خوزستان برای رفع مشکل فاضلاب، گفت: عمده دغدغه ما در اهواز آب آشامیدنی است چراکه در عمده مناطق، آب و فاضلاب با هم تلاقی دارند.
پیشنهاد 100 میلیون یورویی برای تکمیل شبکه آب و فاضلاب خوزستان
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / آب و فاضلاب / نوبخت / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / سیل در خوزستان
پیشنهاد 100 میلیون یورویی برای تکمیل شبکه آب و فاضلاب خوزستان
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: پیشنهاد کرده ایم تا 100 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به صورت بلاعوض برای تکمیل شبکه آب و فاضلاب خوزستان و تکمیل طرح های آغاز شده در این استان با اجازه رهبری تخصیص داده شود.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
اهواز در سیل بی‌تدبیری مدیران غرق شد
در روزهای اخیر، استان خوزستان شاهد ورود سامانه بارشی بود؛ اما پس از باران، معضل همیشگی بالا آمدن فاضلاب‌های شهری رخ نمود. حالا کوت‌عبدالله با خروج فاضلاب‌های شهری و ورود آن به منازل مردم دست و پنجه نرم می‌کند تا حدی که بعضی از مردم، برای حفظ سلامتی خود و فرزندانشان، خانه‌ را رها کرده و رفته‌اند. با گذشت چند روز از اتمام بارش‌ها در خوزستان، همچنان مردم شهرستان کارون و به‌ویژه شهر کوت‌عبدالله با مشکل عدم دفع آب‌های سطحی و پس‌زدگی فاضلاب به خانه‌های خود مواجه هستند. از این رو کاربران فضای مجازی سعی کردند تا صدای مردم این مناطق را به گوش مسئولان مربوطه برسانند تا به این روش نسبت به کم کاری‌ها و سهل‌انگاری‌های آنان در مواجهه با مشکلات متعدد مردم خوزستان اعتراض کنند. یکی از کاربران در این مورد نوشته …
آخرین وضعیت آب‌های سطحی و فاضلاب در اهواز و کارون
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
آخرین وضعیت آب‌های سطحی و فاضلاب در اهواز و کارون
استاندار خوزستان گفت: آب‌های سطحی و فاضلاب از بیشتر مناطق شهرستان‌های اهواز و کارون فروکش کرده و عملیات برای تخلیه آب از منطقه شهرک دانشگاه اهواز و برخی نقاط آبادان و خرمشهر ادامه دارد.
پس‌زدگی فاضلاب در هزار منطقه اهواز/لزوم تعیین استان‌های معین برای حل معضل آب‌وفاضلاب خوزستان
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / استانی-سیاسی / اخبار سیاسی - خوزستان / نماز جمعه / سیلاب خوزستان
پس‌زدگی فاضلاب در هزار منطقه اهواز/لزوم تعیین استان‌های معین برای حل معضل آب‌وفاضلاب خوزستان
نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه در بیش از هزار منطقه در اهواز شاهد پس زدگی فاضلاب هستیم، گفت: استان خوزستان شریان حیاتی کشور است و برای حل معضل آب و فاضلاب آن باید استان‌های دیگر معین خوزستان شوند.
کار مردم خوزستان به امداد رسانی هلال‌احمر رسید
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / آبگرفتگی معابر / هلال احمر خوزستان / امداد رسانی
کار مردم خوزستان به امداد رسانی هلال‌احمر رسید
اهواز ـ مردم محصور در میان آب و فاضلاب در خانه های خود این روزها مثل سیل‌زدگان از هلال احمر جیره غذایی دریافت می‌کنند.
خوزستان همچنان غرق در آب؛ مردم در خانه خود حبس شده‌اند| رهاسازی خودروها در معابر آبگرفته
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / استان خوزستان / اهواز / سیل / فاضلاب
خوزستان همچنان غرق در آب؛ مردم در خانه خود حبس شده‌اند| رهاسازی خودروها در معابر آبگرفته
با گذشت سه روز از بارندگی شدید روز دوشنبه در خوزستان، هنوز برخی خانه‌ها در اهواز و کارون زیر آب است و مردم در خانه‌های خود حبس شده اند. یک عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس نیز تاکید کرد که پس از بارش ها شاهد نارسایی در شبکه برق‌رسانی و پس زدن فاضلاب به داخل شهرهای استان بودیم که باید دولت گام...
شهرداری اهواز مسئولیت خود را در قبال دفع آب سطحی نمی‌پذیرد
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
شهرداری اهواز مسئولیت خود را در قبال دفع آب سطحی نمی‌پذیرد
تصاویری که این روز‌ها در فضای مجازی دست به دست می‌شود، نشان می‌دهد اموال و وسایل زندگی بسیاری از خانواده‌های ساکن مناطق شیب‌دار اهواز در آب‌های سرگردان غوطه‌ور هستند. همه این مسائل نشان از این دارد که آبگرفتی در اهواز و دیگر شهر‌های خوزستان به سمت بحرانی شدن شرایط می‎رود. از سوی دیگر با ادامه بارندگی‌ها امکان سیل در این استان بار دیگر امکان‌پذیر خواهد کرد. علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیدارنیوز گفت: اهواز صد در صد فاقد سیستم دفع آب سطحی است و شهر‌های استان خوزستان تا حدود زیادی فاقد سیستم دفع فاضلاب هستند. متأسفانه در خصوص آب‌های سطحی، شهرداری هیچ اقدامی نکرده است. شهرداری در مقطعی می‌گفت ما پول نداریم، اما جدیداً خیلی گستاخ شده‌اند و می‌گویند اصلاً وظیفه ما نیست. …
از رهبری خواستیم دستوراتی را درخصوص وضعیت آب و فاضلاب خوزستان صادر کند
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / آیت‌الله جزایری / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - خوزستان
از رهبری خواستیم دستوراتی را درخصوص وضعیت آب و فاضلاب خوزستان صادر کند
نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: وضع فعلی اهواز و استان در خصوص آب و فاضلاب را به رهبری اطلاع دادیم و از ایشان خواستیم که دستوراتی در این زمینه صادر کنند.
برخی از محلات اهواز هم چنان در آب است
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اهواز / بارندگی در اهواز / سیلاب در اهواز
برخی از محلات اهواز هم چنان در آب است
رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس: بنده دیشب شخصا از اهواز بازدید کردم و وضعیت مردم اسفناک است همچنان برخی از محلات در مرکز شهر اهواز و حتی محلاتی که دارای بافت جدیدی هستند در آب شناور است. تا حالا چندین بار با وزیر نیرو و معاونت آب و فاضلاب ایشان در خصوص مسئله فاضلاب صحبت کردیم و قرار بود چندین پروژه برای اصلاح شبکه فاضلاب اجرایی شود، اما صرفا در حد قول و قرار باقی ماند.
برای جمع آوری آب‌های سطحی اهواز کاری نشده است / تاخیر ۲۵ ساله در تامین مالی
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / قاسم تقی زاده خامسی / آب و فاضلاب شهری / فاضلاب / آب و فاضلاب خوزستان / اهواز
برای جمع آوری آب‌های سطحی اهواز کاری نشده است / تاخیر ۲۵ ساله در تامین مالی
معاون وزیر نیرو با اشاره به تاخیر ۲۵ساله در تامین مالی شبکه فاضلاب اهوازگفت: زیر تهران ۵۰۰ کیلومتر تونل و لوله گذاری برای جمع آوری آب‌های سطحی انجام شده، اما در اهواز اقدامی انجام نشده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
خوزستان در غرقاب بی‌تدبیری
زهرا داستانیمدیرعامل آبفا خوزستان می‌گوید: «با وجود اینکه بارش‌ها در آبادان در ۷۰ سال اخیر ‌بی‌سابقه بوده، اما مانند یک باران عادی شرایط را کنترل کرده‌ایم.» شرایط اما آن طور که تصاویر و ویدئوهای ارسالی در شبکه‌های اجتماعی گزارش می‌دهند با گفته‌های مسئولان در کشور فاصله زیادی دارند. فاصله‌ای از تصور تا واقعیت که شکاف موجود را ناکارآمدی، بی‌مسئولیتی و از همه مهم‌تر بی‌اهمیت بودن جان و مال مردم پر کرده است. بیش از 10 روز است که هر بار قسمتی از خوزستان با مشکل بالا آمدن آب، مخلوط شدن آب با فاضلاب سطحی و غوطه‌ور بودن خانه‌ها در آب فاضلاب روبه‌رو است و حالا علی‌رغم پیش‌بینی کارشناسان هواشناسی درباره ورود سامانه پربارش به جنوب ایران بخش‌های دیگر خوزستان در آب شناور شده است. بارش باران در طی چند روز …
آخرین وضعیت دفع فاضلاب و آبگرفتگی در شهرهای خوزستان
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / آبگرفتگی / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان
آخرین وضعیت دفع فاضلاب و آبگرفتگی در شهرهای خوزستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به آبگرفتگی تعداد اندکی از مناطق در شهرستان آبادان و خرمشهر، گفت: در دیگر شهرستان های استان آبگرفتگی خاصی وجود ندارد و مشکلات برطرف شده اند و وضعیت در آن شهرستان ها عادی است.
آب از سر «کوت عبدالله» گذشت/ بیش از ۱۰۰ خانه در آب غرق شدند +فیلم و عکس
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / کوت عبدالله / فاضلاب اهواز / آب گرفتگی اهواز
آب از سر «کوت عبدالله» گذشت/ بیش از ۱۰۰ خانه در آب غرق شدند +فیلم و عکس
بارش اخیر در استان خوزستان به آبگرفتگی شهر اهواز و منطقه کوت عبدالله منجر شد. همچنین در برخی مناطق این استان فاضلاب بالا آمد و مردم در میان آب و فاضلاب‌های کثیف گیر کرده‌اند.
خوزستان در آب باران غرق شد/ خانه مردم میزبان مخلوط فاضلاب و باران
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / آبگرفتگی معابر / استانداری خوزستان / هواشناسی خوزستان
خوزستان در آب باران غرق شد/ خانه مردم میزبان مخلوط فاضلاب و باران
اهواز – بارش باران شدید معابر شهرهای مختلف خوزستان را به استخر تبدیل و خانه‌های مردم مناطق فقیرنشین را میزبان مخلوطی از فاضلاب و آب باران کرد.
ترکیبی از آب و فاضلاب وارد واحدهای مسکونی در خوزستان شد
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / استانداری خوزستان / سیل / بارش باران
ترکیبی از آب و فاضلاب وارد واحدهای مسکونی در خوزستان شد
در پی بارش باران در اهواز و نقاطی از خوزستان، این استان به حالت بحرانی درآمده به طوری که به علت نبود شبکه دفع آب‌های سطحی و فرسودگی شبکه فاضلاب، ترکیبی از آب و فاضلاب وارد واحدهای مسکونی شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / نمایشگاه نفت خوزستان / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / شرکت ملی نفت
شرکت ملی نفت ایران 2 تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد
شرکت ملی نفت ایران در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی در خوزستان دو تفاهم‌نامه همکاری با شرکت آب و فاضلاب اهواز و اداره کل راه و شهرسازی خوزستان منعقد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹
آیا مسئولان این تصاویر را می بینند؟
در روزهای اخیر استان خوزستان شاهد ورود سامانه بارشی به این استان بود و بیشتر شهرهای خوزستان از سوی این سیراب شدند اما پس از باران معضلی که همواره برای مردم خوزستان به وجود آورده بالا آمدن فاضلاب های شهری است. شهرک بسیج کوت عبدالله از توابع شهرستان کارون که در فاصله ۵ کیلومتری اهواز واقع است این روزها شاهد خروج فاضلاب های شهری و ورود این آب های آلوده و کثیف به منازل مردم است به طوری که بعضی از مردم این منطقه برای حفظ سلامتی خود و فرزندان شان خانه های خود را رها کرده و رفته اند. به گفته مردم ۳ سال است که این منطقه با مشکل مواجه است و مسئولین تنها وعده می دهند و هیچ گونه کار اجرایی انجام نداده اند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن / آب روستایی / آبفار / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان
۸۵ دستگاه آب‌شیرین‌کن در روستاهای خوزستان نصب می‌شود
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از انعقاد تفاهم‌نامه نصب و راه‌اندازی ۸۵ دستگاه آب‌شیرین‌کن برای ۱۴۰ روستای استان میان شرکت آبفای روستایی خوزستان و یک شرکت دانش‌بنیان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / آب شرب / آب و فاضلاب
نمی‌توانیم مزه آب خوزستان را تغییر دهیم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به عدم تغییر مزه آب گفت: تصفیه‌خانه‌های این شرکت توان این کار را ندارند و تنها می‌توانند کدورت آب را تغییر دهند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / سلامت / محیط زیست / آب و فاضلاب
ورود فاضلاب بیمارستان گلستان اهواز به رودخانه کارون
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه در محدوده شهری اهواز روزانه حدود ۱۸۵ هزار مترمکعب آب بدون تصفیه و با کیفیت بسیار بد، اعم از آب شهری و فاضلاب بیمارستانی وارد رودخانه می‌شود، گفت: برای ما بد است که سیستم فاضلاب بیمارستان گلستان با کیفیت بسیار بد وارد رودخانه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
با اجرای فاز دوم پروژه زهکشی، باند سرباره ایمن سازی شد
مهران خرم نیا معاون برنامه‌ریزی و توسعه فولاد خوزستان با اعلام این مطلب گفت: با توجه به شرایط موجود در باند سرباره، در حال حاضر برای کاهش زمان خنک‌سازی سرباره از پاشش آب استفاده می‌شود، قبل از اجرای این پروژه بخشی از آب پاششی بدلیل نبود سیستم زهکش مناسب، در محل تجمع می‌یافت و در زمان تخلیه سرباره‌های جدید، باعث ایجاد انفجارهای شدید و غیر ایمن شدن محیط کار می‌شد و متعاقب آن شاهد افزایش زمان تخلیه پاتیل‌های سرباره مذاب و افزایش درگیری پاتیل‌ کش‌ها بودیم که نتیجه آن تجمع پاتیل‌های سرباره در سایت و توقفات تولیدی بود.خرم نیا افزود: برای رفع این مشکل، پروژه زهکشی باند سرباره در دو فاز طراحی و اجرا گردید که فاز اول آن مربوط به زهکشی ضلع جنوبی باند سرباره بود که در سال ۹۶ با موفقیت اجرا شد و فاز دوم …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •