جمعه, ۲۰ تیر, ۱۳۹۹ / 10 July, 2020
آتش سوزی مراتع
۹ ساعت قبل
آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران مهار شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی از مهار آتش در جنگل های ارسباران خبرداد و گفت: هم‌اکنون نیروهای عملیاتی در حال لکه‌گیری اثرات آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های محدوده قراتیکانلو هستند.
۱۲ ساعت قبل
اعزام آتش‌نشانان تبریز برای اطفای آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: گروهی از آتش‌نشانان این شهر برای خاموش کردن آتش سوزی مراتع مشرف به جنگل‌های ارسباران به این منطقه اعزام شدند.
آتش دوباره به جان زاگرس افتاد + عکس
۱۹ ساعت قبل
آتش دوباره به جان زاگرس افتاد + عکس
آتش برای ششمین بار به جان جنگل‌های بلوط استان چهارمحال و بختیاری افتاد. بارش‌های قابل توجه در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال، رشد قابل توجه گیاهان در مراتع و جنگل‌ها در پی داشت و از طرفی آنها را مستعد آتش سوزی در فصول گرم و خشک، نموده است. با تلاش و حضور به موقع نیروهای مردمی و داوطلب و نهادهای مسئول، آتش سوزی‌های سال جاری در سطوح محدود مهار شدند. از بامداد سه شنبه ۱۷ تیر نیز آتش در جنگل‌های بلوط بلند و در مجاورت سد کارون ۴، شعله ور شد که با تلاش شبانه نیروها این آتش مهار شد اما با وزش باد در منطقه، بار دیگر آتش شعله ور شده و در سطح قابل توجهی گسترش یافت. در حال حاضر با بسیج نیروهای مردمی، نظامی و انتظامی، منابع طبیعی، هلال احمر، سازمان‌های مردم نهاد آتش در حال مهار و کنترل می‌باشد. منبع: مهر
آتش به دامن ارسباران هم افتاد
۲۸ ساعت قبل
آتش به دامن ارسباران هم افتاد
در حالی دیروز فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از وقوع ۱۲۰۰ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور خبر داد که گزارش‌هایی در مورد چندین فقره آتش‌سوزی جدید در این مناطق در روزهای گذشته مخابره شده است. در تازه‌ترین مورد، محمدباقر هنربر، مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌ شرقی با اشاره به آتش سوزی در ارسباران گفت: این آتش‌سوزی از شب ۱۷ تیر در ۴ نقطه از منطقه کلاله شهرستان خداآفرین شروع شد و گرچه در ۳ نقطه مهار شده، اما مهار آن در یک نقطه کاملا صخره‌ای و سخت عبور همچنان ادامه دارد.
شروع مجدد آتش سوزی در مراتع مشرف به جنگل های ارسباران
۳۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / مدیریت بحران / ارسباران / آتش سوزی جنگل‌های ارسباران
شروع مجدد آتش سوزی در مراتع مشرف به جنگل های ارسباران
مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی از شروع مجدد آتش سوزی در مراتع مشرف به جنگل‌های ارسباران در شهرستان خداآفرین خبر داد.
وقوع ۴۰ حریق در مراتع و عرصه‌های محیط زیستی استان
۴۲ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / حریق / آتش‌سوزی در جنگل‌ها / آتش سوزی مراتع / مدیریت بحران
وقوع ۴۰ حریق در مراتع و عرصه‌های محیط زیستی استان
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان علت ۹۰ درصد حریق ها را خطای انسانی اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال ۳۵ حریق در مراتع و ۵ حریق در عرصه های محیط زیستی استان اتفاق افتاده است.
آتش سوزی ۵ هکتار از مراتع طبیعی در ایلام
۴۳ ساعت قبل / آتش سوزی / فرماندهی نیروی انتظامی ایلام / آتش سوزی جنگل ها
آتش سوزی ۵ هکتار از مراتع طبیعی در ایلام
ایلام-فرمانده انتظامی ایلام از آتش سوزی پنج هکتار از مراتع طبیعی در کوه های حوالی روستای حسین آباد در بخش میشخاص از توابع این شهرستان خبر داد.
اجازه دهیم مرزنشینان از
۲ روز قبل / منطقه حفاظت شده / آتش سوزی / کرمانشاه / استانی-اجتماعی
اجازه دهیم مرزنشینان از "بوزین و مره‌خیل" بهره برداری کنند
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه وجود مراتع دست نخورده و کُنده‌ درختان خشک شده را یکی از مهترین عوامل گستردگی آتش سوزی بوزین و مره‌خیل و سخت شدن مهار آن دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم حوادث احتمالی بعدی را با سرعت بیشتری کنترل و مدیریت کنیم، باید اجازه دهیم مرزنشینان و مردم بومی از بوزین مره‌خیل بهره برداری داشته باشند.
پلیس: آتش‌سوزی بوستان نهج‌البلاغه «عمدی» بود / ستگیری 3 نفر
۲ روز قبل
پلیس: آتش‌سوزی بوستان نهج‌البلاغه «عمدی» بود / ستگیری 3 نفر
پلیس تهران گفت: بررسی اولیه ماموران کلانتری نشان از این داشت که 800 متر مربع از مراتع و فضای سبز این بوستان دچار حریق شده و در ادامه به ظن عمدی بودن آتش سوزی به علت و شناسایی عامل یا عاملان آتش سوزی پرداختند. وی از دستگیری 3 نفر که برای خودنمایی بوستان نهج البلاغه را به آتش کشیده بودند خبر داد.
تصاویر: آتش سوزی مراتع در سنندج
۳ روز قبل
تصاویر: آتش سوزی مراتع در سنندج
مراتع مربوط به دانشگاه علوم پزشکی کردستان روز دوشنبه طعمه حریق شد و بعد از ساعت ها تلاش نیروهای مردمی و آتش نشانی خاموش شد.
آتش سوزی در جنگل‌های منطقه حفاظت شده خائیز
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / آتش‌سوزی در جنگل‌ها / آتش سوزی خائیز
آتش سوزی در جنگل‌های منطقه حفاظت شده خائیز
مدیرکل مدیریت بحران استان‌ کهگیلویه و بویراحمد از وقوع آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز خبر داد.
مهار آتش جنگل‌های«دمچنار»؛ «گِل اِسپید»در حال سوختن
۴ روز قبل / آتش سوزی / جنگل / محیط زیست / منابع طبیعی / zwnj
مهار آتش جنگل‌های«دمچنار»؛ «گِل اِسپید»در حال سوختن
رییس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از مهار و خاموش شدن آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه “دمچنار “این شهرستان خبر داد.
دستگیری عاملان آتش سوزی کوه‌های
۴ روز قبل
دستگیری عاملان آتش سوزی کوه‌های "فهلیان"
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی در استان فارس گفت: عاملان آتش سوزی ۲۰ هکتار از مراتع کوه‌های منطقه "فهلیان" دستگیر شدند.
۵ روز قبل
مهار آتش سوزی منابع طبیعی مسجدسلیمان با همت نفتی ها
آتش سوزی منابع طبیعی منطقه امام زاده بی بی بتول مسجدسلیمان با همت آتش نشانان نفتی مهار و خاموش شد .توسط خودروهای عبوری شهروندان وقوع آتش سوزی در مراتع و منابع طبیعی منطقه امامزاده بی بتول به ایستگاه آتش نشانی شرکت نفت وگاز مسجدسلیمان گزارش که این حادثه فوراً به مسئولین اداره منابع طبیعی شهرستان اعلام گردید .با درخواست اداره منابع طبیعی از اداره HSE شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان مبنی بر مشارکت در عملیات اطفای آتش ، بلافاصله تیم آتش نشانی بهمراه یک دستگاه خودروی آمبولانس و تیم پزشکیاری به منطقه اعزام شدند .باتوجه به گستردگی مراتع منطقه و وزش باد شدید و گرمای شدید منطقه احتمال سرایت و گسترش آتش به سمت منطقه چم آسیاب بسیار زیاد بود به همین منظور عوامل حاضر در عملیات که شامل اداره منابع طبیعی – اداره …
۵ روز قبل
مهار آتش‌ در کوه سیاه بوشهر پس از ۱۲ ساعت
یک فقره آتش‫سوزی در مراتع منطقه شکار ممنوع کوه سیاه بوشهر پس از ۱۲ ساعت مهار شد. به سازمان حفاظت محیط‌زیست، مهرداد نوروزی، مسئول منطقه شکار ممنوع کوه سیاه و تنگ باهوش در این خصوص گفت: آتش‫سوزی مذکور در دشت چنیر از توابع شهرستان دشتستان رخ داد که با اطلاع از آتش‌سوزی سریعا محیط‌بانان در محل حاضر و با تلاش و همکاری همیاران محلی آتش سوزی در ۱۲ ساعت مهار و از گسترش آتش جلوگیری به عمل آمد. فرهاد قلی نژاد، مدیر کل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر در این زمینه افزود: در سال جاری با وقوع آتش‌سوزی‌های متعدد و گسترده شاهد تلاش‌های فراوان محیط‌بانان و جنگل‌بانان و همیاران محلی در مهار آتش‌سوزی‌ها بوده‌ایم که در همین راستای طرح پیشگیری و مهار آتش‫سوزی‫ها تدوین شد.
وقوع ۴۹فقره آتش سوزی در کردستان/شمار آتش سوزی ها ۲۳درصد کاهش یافت
۵ روز قبل / آتش سوزی جنگل ها / منابع طبیعی کردستان / مراتع
وقوع ۴۹فقره آتش سوزی در کردستان/شمار آتش سوزی ها ۲۳درصد کاهش یافت
سنندج – مدیرکل منابع طبیعی استان کردستان با اشاره به وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این استان، گفت: از ۹ خرداد ماه آتش سوزی در جنگل های استان شروع شده و تاکنون به ۴۹ مورد رسیده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
50 آتش سوزی با مشارکت شرکت نفت و گاز آغاجاری مهار شد
شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری در بیش از50 عملیات مهار آتش در روستا ها، جنگل ها و مراتع همجوار تاسیسات مشارکت داشت.سرپرست ایمنی، بهداشت و محیط زیست این شرکت اظهار داشت: در راستای مسئولیت های اجتماعی و با هدف حفاظت از محیط زیست همجوار تاسیسات، بیش از ۵٠ عملیات مهار آتش با حضور گسترده و فعال آتش نشانان این شرکت و پشتیبانی ناوگان ترابری انجام شد.علی شکیبا کیا افزود: با توجه به گرمای شدید هوا و و قوع آتش سوزی های گسترده در جنگل ها و مراتع همجوار تاسیسات، آتش نشانان این شرکت به همراه ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز با هماهنگی مسئولین شهرستانی به محل حادثه اعزام شدند.وی عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۵٠ مورد آتش سوزی در نقاط مختلف شهرستان از جمله روستاهای بخش مرکزی، روستاهای بخش …
مهار آتش در جنگل های شهرستان پاوه
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
مهار آتش در جنگل های شهرستان پاوه
آتش سوزی جنگل ها و مراتع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه مهار شد.
آتش‌ سوزی در ارتفاعات بیدشهر اوز فارس خاموش شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / اطفای حریق / اوز / منابع طبیعی / فارس / آتش در کمین جنگل ها و مراتع
آتش‌ سوزی در ارتفاعات بیدشهر اوز فارس خاموش شد
لارستان- ایرنا- فرماندار شهرستان اوز گفت: آتش سوزی که از شامگاه یازدهم تیرماه ۹۹ به جان بخشی از کوه‌ها و مراتع در ارتفاعات هود بخش بیدشهر این شهرستان افتاده بود، با تلاش نیروها و گروه‌های مختلف مردمی و امدادی امروز (پنجشنبه) مهار و خاموش شد.
اتش سوزی مراتع پاوه استان کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
اتش سوزی مراتع پاوه استان کرمانشاه
به علت کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه آتش سوزی مراتع منطقه بوزین و مره خیل شهرستان پاوه همچنان ادامه دارد.
اهالی دیشموک با لباس تنشان آتش را خاموش کردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / آتش سوزی مراتع / مشارکت مردمی / مهار آتش سوزی / کهگیلویه و بویراحمد
اهالی دیشموک با لباس تنشان آتش را خاموش کردند
حضور پر رنگ و ماندگار مردم دیشموک باعث مهار آتش سوزی کوه ممبل شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
3 جوان دیگر فدای جنگل شدند
آفتاب یزد- گروه شبکه: هنوز هم از گوشه و کنار کشور خبر آتش سوزی جنگلها و مراتع به گوش می‌رسد. آتش سوزی‌هایی که علاوه بر نابودی محیط زیست، جان هم می‌گیرد. مدت زیادی از مرگ جانسوز البرز زارعی، جوانی که در پی خاموش کردن آتش جنگل‌های منطقه حفاظت‌شده روستای دیل دچار سوختگی شد و بعد از چند روز جان باخت، نمی‌گذرد که خبر فوت سه فعال محیط زیست آنهم به خاطر آتش سوزی در جنگل‌های پاوه، بار دیگر این غم را تازه کرد. آنها هم رفتند تا جنگلها بماند. جنگل‌هایی که عده‌ای به عمد یا سهوا آتش به جان آنها می‌اندازند و در نبود امکانات اطفای حریق این چنین حادثه می‌آفرینند.> آتش سوزی جنگل‌های پاوهماجرا از این قرار است که از روز پنجشنبه آتش به جان منطقه حفاظت شده «بوزین و مرخیل» کرمانشاه می‌افتد. نیروهای امدادگر و مردمی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ادای احترام مردم پاوه به ۳ فعال محیط زیستی جان باخته در آتش سوزی مراتع پاوه +تصاویر
دیشب پیکر بلال امینی، مختار خندانی و یاسین کریمی به شهر پاوه رسید و مردم این شهر برای ادای احترام و سو‌گواری؛ در خیابان‌های شهر جمع شدند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
گام‌هایی لرزان در دفاع از محیط‌بانان
سال‌ها می‌گذشت و در برخی   روزهای سال خبر می‌رسید که از کارمندان دولت که مامور به حفاظت از جنگل‌ها و مراتع یا حفظ حیات‌وحش بودند، به دست افرادی که به صورت قاچاق اقدام به قطع درختان و حمل چوب یا برداشت و حمل سایر محصولات جنگلی یا مرتعی اعم از اصلی یا فرعی می‌کردند، یا افرادی که بدون مجوز اقدام حیوانات را شکار می‌کردند، شهید یا مجروح و دچار نقص عضو شده‌اند. همچنین خبر می‌رسید که برخی افراد بومی و محلی یا کارگران فصلی یا افراد دیگر فاقد شغل، اما دوست‌دار وطن، محیط‌زیست و منابع طبیعی در زمان خاموش کردن آتشی که دیگران سهوا یا عمدا در دل جنگل‌ها و مراتع افکندند، در آتش سوخته، جان خود را از دست داده یا دچار نقص عضو شده‌اند.  …
پیشی گرفتن میزان جنگل‌های سوخته از جنگل‌کاری سالانه
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / حریق در جنگل / آتش سوزی مراتع
پیشی گرفتن میزان جنگل‌های سوخته از جنگل‌کاری سالانه
در پی وقوع حریق‌های متعدد و پراکنده در جنگل‌ها و مراتع کشور، یک عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور با اشاره به آثار مخرب آتش‌سوزی‌های نقطه‌ای گفت: اگر این نوع از آتش‌سوزی‌ها در لحظات ابتدایی کنترل نشوند، به آتش‌سوزی گسترده تبدیل می‌شوند و علاوه‌بر آسیب زدن به درختان و به‌طور کلی پوشش گیاهی، موجودات داخل خاک را از بین می‌برند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آتش سوزی در کوه شب هرمزگان +فیلم
وقوع حادثه آتش‌سوزی در کوه شب سبب شده مراتع و پوشش گیاهی و جانوری طعمه آتش شود.
مهار ۵ آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع بویراحمد طی روز جمعه
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-شهرستانها / کهگیلویه و بویراحمد / آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد / بویراحمد / آتش‌سوزی در جنگل‌ها / منابع طبیعی
مهار ۵ آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع بویراحمد طی روز جمعه
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از مهار و خاموش شدن ۵ مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان طی روز جمعه ششم تیرماه خبر داد.
ببینید | آتش سوزی در کوه های منگشت ایذه
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / آتش سوزی / جنگل
ببینید | آتش سوزی در کوه های منگشت ایذه
خبرگزاری صدا و سیما منتشر کرد: ساعتی پیش آتش به جان جنگل‌های بلوط و مراتع منطقه آب‌هِرمان در دامنه کوهستان منگشت افتاده‌است.
آتش دوباره به جان جنگل‌های شمال دزفول افتاد/ آتش در جنگل های لوداب مهار شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / آتش در جنگ / آتش سوزی جنگل / آتش‌سوزی / جنگل‌های شمال دزفول
آتش دوباره به جان جنگل‌های شمال دزفول افتاد/ آتش در جنگل های لوداب مهار شد
شفقنا- جنگل و مراتع روستای ابوالحسن بخش سردشت در شمال دزفول ظهر امروز بار دیگر دچار آتش سوزی شدند. رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: آتش سوزی در ۲ نقطه از جنگل و مراتع روستای بوالحسن...
آتش سوزی گسترده در جنگل‌ها و مراتع "لوداب" بویراحمد/ ۸۰ هکتار تاکنون در آتش سوخت
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / مناطق محروم لوداب بویراحمد / آتش‌سوزی در جنگل‌ها / آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد / منابع طبیعی
آتش سوزی گسترده در جنگل‌ها و مراتع "لوداب" بویراحمد/ ۸۰ هکتار تاکنون در آتش سوخت
بخشدار لوداب از توابع شهرستان بویراحمد از آتش سوزی گسترده در جنگل‌ها و مراتع این بخش خبر داد.
بازداشت دو نفر در رابطه با آتش‌سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / بازداشت / آتش سوزی
بازداشت دو نفر در رابطه با آتش‌سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج با بیان اینکه بحث امنیتی در زمینه آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح نیست، گفت: آتش سوزی‌ها هنوز در رابطه با عمدی بودن آتش سوزی‌ها منتهی به شناسایی شخصی نشده است.
ببینید | مخترعی که جنگل‌ها و مراتع را از خطر آتش سوزی نجات داد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / جنگل / آتش سوزی
ببینید | مخترعی که جنگل‌ها و مراتع را از خطر آتش سوزی نجات داد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان: نجات جنگل ها و مراتع از خطر آتش سوزی از گرما تابستان به دست مخترع ایرانی با ماده ضد آتش زا، ماده ای که توانسته از وقوع آتش جلوگیری کند.
لزوم تجهیز روستاها برای مقابله سریع با حریق‌ مراتع و جنگل‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / منابع طبیعی / آتش‌سوزی در جنگل‌ها / آتش سوزی مراتع / روستا
لزوم تجهیز روستاها برای مقابله سریع با حریق‌ مراتع و جنگل‌ها
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان بر لزوم تجهیز دهیاری‌ها و شوراهای روستا توسط مدیریت بحران برای مقابله سریع با حریق‌ مراتع و جنگل‌ها تاکید کرد.
800 مرتبه عرصه های طبیعی کشور امسال آتش گرفته و مهار شدند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
800 مرتبه عرصه های طبیعی کشور امسال آتش گرفته و مهار شدند
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از مهار حدود 800 مورد آتش سوزی در عرصه‌های طبیعی کشور از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.
آتش سهل‌انگاری دامن‌گیر مراتع
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اقتصادی / آتش سوزی / منابع طبیعی / مراتع
آتش سهل‌انگاری دامن‌گیر مراتع
هر ساله با آغاز فصل تابستان و خشک شدن گیاهان مرتعی دوستداران محیط زیست، نگران وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل ها هستند.
«البرز» جان‌فدای بلوط‌های زاگرس
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / آتش سوزی جنگل ها / آتش سوزی مراتع / آتش سوزی / گچساران / محیط زیست / سازمان آتش‌نشانی یاسوج
«البرز» جان‌فدای بلوط‌های زاگرس
البرز زارعی روز دوازدهم خرداد ماه در آتش‌سوزی برای خاموشی شعله‌هایی که بلوط‌ها را خاکستر می‌کرد داوطلبانه دل به دریای آتش زد اما خودش سوخت.
بی‌خانمانی گونه‌های زاگرس با آتش سهل انگاری
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سازمان برنامه و بودجه / آتش سوزی / آتش سوزی جنگل ها / آتش سوزی مراتع
بی‌خانمانی گونه‌های زاگرس با آتش سهل انگاری
سرهنگ علی عباس‌نژاد، فرمانده حفاظت جنگل‌ها خبر می‌دهد: «طی ۷۴ روز گذشته ۲۴۰ آتش‌سوزی در ۱۱ استان کشور رخ داده که با تلاش محیط‌بانان، جنگل‌بانان و نیروهای مردمی بیشتر آنها مهار شده‌اند.»
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
80 هکتار از مراتع تهران امسال در آتش سوخت
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۰ هکتار از مراتع و منابع زیستی تهران در آتش سوخت که مهم‫ترین علت آن عوامل انسانی بوده است.به گزارش ایسنا، فرهاد زندی در واکنش به حادثه آتش‌سوزی در بوستان یاس فاطمی در شرق تهران که ۳ مصدوم بر جای گذاشت گفت: امسال به خاطر افزایش بارش‌ها و مرغوبیت منابع زیستی و مراتع شاهد آتش‌سوزی هستیم که بعضی از مردم به صورت سهوی و یا عمدی اقدام به این کار می‌کنند. وی افزود: نباید محیط‌زیست را به خاطر ناآگاهی و یا از روی عمد به آتش کشید که این امر باعث از بین رفتن پوشش‌های گیاهی و به خطر افتادن حیوانات و گونه‌های جانوری می‌شود. فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست استان تهران با تاکید بر اینکه سال گذشته ۲ هزار و ۲۲۵ هکتار از مراتع در آتش سوخت گفت: از …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سوگواری برای جوان دلیری که به دلیل سوختگی در پی آتش سوزی در جنگل‌های گچساران جان باخت
البرز فدایی زاگرس شدآفتاب یزد- گروه شبکه: همه از او و فداکاری بی‌مثالش حرف می‌زنند. کسی که سوخت و بی‌جان شد تا زاگرس بماند. داستان قهرمانانه‌اش در فضای مجازی که حالا سیاه پوش اوست در حال چرخیدن است. به احترامش کلاه از سر برداشته‌اند و غمگینانه برایش سوگواری می‌کنند. این ناجی زاگرس، «البرز زارعی» نام دارد و قصه جوانمردی‌اش از این قرار است؛ زمانی که آتش به جان جنگل‌ها و مناطق منطقه «دیل» در شهرستان گچساران می‌افتد، داوطلبانه راهی این منطقه می‌شود تا تن درختان و مراتع گر گرفته از آتش را خاموش کند آنهم بدون ترس و با دستان خالی. البرز به همراه دوستانش مشغول خاموش کردن آتشی می‌شوند که دو دامدار به خاطر اختلاف بر سر چرای دام آن را رقم زده بودند اما در محاصره آتش قرار می‌گیرند، به صخره‌ای پناه می‌برند، …
خانه ملت به داد جنگل‌ها برسد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / آتش سوزی / آتش سوزی جنگل ها / آتش سوزی مراتع
خانه ملت به داد جنگل‌ها برسد
در روزهای گرم سال احتمال آتش‌سوزی وجود دارد که می‌تواند موجب خسارت‌های هنگفت به منابع ملی و طبیعی کشور شود. در آخرین روز بهار، تجربه چندین آتش‌سوزی سنگین در شمال و جنوب کشور را داشته ایم.
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
حریق در ۳۶ هکتار از مزارع جو و گندم نهاوند
علاوه بر این ۱۳ هکتار از مراتع اسدآباد و ملایر در چند روز گذشته دچار حریق شدند که باید با فرهنگسازی و به مشارکت کردن همکاری مردم از بروز این آتش سوزی ها جلوگیری کرد.
آتش به سیاه‌بیشه مازندران رسید
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
آتش به سیاه‌بیشه مازندران رسید
این نخستین آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان مازندران در سال جاری است که در یک اراضی حفاظتی ۵۳۰ هزار هکتاری سیاه بیشه هراز رخ داده است.
دستگاه قضا با آتش افروزان منابع طبیعی برخورد می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / استانی-اجتماعی / آتش سوزی مراتع
دستگاه قضا با آتش افروزان منابع طبیعی برخورد می‌کند
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: بر اساس قانون، آتش افروزی در اراضی ملی، منابع طبیعی و اراضی کشاورزی و باغات جرم انگاری شده و در مواردی نیز برای متخلفان تا ۱۰ سال حبس، مجازات در نظر گرفته که این نشان از حساسیت موضوع برای قانونگذار دارد.
درخواست کمک برای مهار آتش سوزی گسترده جنگل‌ها و مراتع"آرو" و "شامبراکان" گچساران
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / استانی-شهرستانها / کهگیلویه و بویراحمد / آتش‌سوزی در جنگل‌ها
درخواست کمک برای مهار آتش سوزی گسترده جنگل‌ها و مراتع"آرو" و "شامبراکان" گچساران
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران از وقوع آتش سوزی گسترده در جنگل‌ها و مراتع مناطق "آرو" و"شامبراکان" این شهرستان خبر داد.
آتش‌سوزی در جنگل‌های گچساران ادامه دارد/ ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای حفاظت کافی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / گچساران / آتش سوزی مراتع / شورای عالی استان‌ها
آتش‌سوزی در جنگل‌های گچساران ادامه دارد/ ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای حفاظت کافی است
عاملی مقدم بابیان اینکه آتش‌سوزی در جنگل‌های گچساران ادامه دارد: گفت با مهار یک منطقه آتش‌سوزی در منطقه دیگری شروع می‌شود و تاکنون ۴۳۵ هکتار از جنگل‌های گچساران نابود شده است.
مجازات اعدام برای مجرمان آتش سوزی های عمدی؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
مجازات اعدام برای مجرمان آتش سوزی های عمدی؟
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، گفت: در صورتی آتش زدن مراتع به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام برای مجرمان در پی خواهد داشت.
خسارت ۳۰ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی سلماس در سال گذشته
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانی-شهرستانها / خسارت سیل / آتش سوزی مراتع
خسارت ۳۰ میلیارد تومانی سیل به کشاورزی سلماس در سال گذشته
معاون فرماندار سلماس از خسارت ۳۰ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی شهرستان طی سال گذشته خبرداد.
۳۰۲ هکتار از اراضی ملی سلماس طی سال گذشته طعمه حریق شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانی-اجتماعی / آتش سوزی مراتع
۳۰۲ هکتار از اراضی ملی سلماس طی سال گذشته طعمه حریق شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سلماس گفت: ۹۷مورد گزارش آتش‌سوزی طی سال گذشته در مراتع به یگان حفاظت منابع طبیعی سلماس گزارش شده است.
تبعات طبیعت‌گردی نادرست بر کوهستان‌ها و جنگل‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / آتش سوزی مراتع / تخریب پوشش گیاهی / تخریب محیط زیست / حیات وحش
تبعات طبیعت‌گردی نادرست بر کوهستان‌ها و جنگل‌ها
رییس اداره محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به نقش برخی گردشگران در تخریب محیط زیست و وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی گفت: حضور و نحوه عملکرد انسان‌ها در طبیعت یکی از اصلی‌ترین عوامل تخریب محیط زیست است که از جمله آن‌ها می‌توان به آتش‌سوزی‌های عمدی و غیرعمدی اشاره کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:
آتش به مراتع و مزارع شش روستای استان قزوین خسارت زد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین: آتش به مراتع و مزارع شش روستای استان قزوین خسارت زد
مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: آتش سوزی در مراتع، مزارع و منابع طبیعی شش روستای قزوین و طارم به سرمایه‌های ملی خسارت زده است.
کابوس حریق برای جنگل‌های کردستان/سهل‌انگاری عامل اصلی آتش‌سوزی
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / آتش سوزی جنگل ها / منابع طبیعی کردستان / آتش سوزی مراتع / حفاظت از محیط زیست
کابوس حریق برای جنگل‌های کردستان/سهل‌انگاری عامل اصلی آتش‌سوزی
بارش مناسب باران و رشد قابل‌توجه مراتع در استان کردستان موجب شده است تا روزهای سختی در زمینه وقوع آتش‌سوزی در انتظار جنگل‌ها و مراتع استان کردستان باشد.
سوختن ۱۵ هکتار مرتع در شهرستان زرین دشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / استانی-شهرستانها / آتش سوزی مراتع / استان فارس
سوختن ۱۵ هکتار مرتع در شهرستان زرین دشت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زرین دشت در استان فارس گفت: حریق بیش از ۱۵ هکتار از عرصه‌های مرتعی در منطقه چهارکوه دبیران این شهرستان را از بین برد.
مهار ۳۳ فقره آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی فارس طی ۳ روز گذشته
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / استانی-اقتصادی / آتش سوزی مراتع / نیروهای مسلح / دستگاه قضائی / استان فارس
مهار ۳۳ فقره آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی فارس طی ۳ روز گذشته
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: در سه روز گذشته بیش از ۳۳ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان حادث شد که خوشبختانه همگی با حضور بموقع نیروهای امدادی به ‌طور کامل مهار شده است.
حریق گسترده در مراتع و مزارع روستای شهرستانک مهار شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / استانی-اجتماعی / اطفای حریق / منابع طبیعی / استان مرکزی / آتش‌نشانی
حریق گسترده در مراتع و مزارع روستای شهرستانک مهار شد
آتش سوزی مراتع و مزارع روستای شهرستانک با تلاش نیروهای آتش نشانی مهار و خاموش شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
آتش سوزی مهیب در یکی از جزایر ایران + جزئیات
بخشدار سوسن از توابع ایذه گفت: درخت‌ها و مراتع جزیره لولو در این بخش طعمه آتش شده‌اند.
طبیعت هر کشور سرمایه مردم آن است/ آتش سوزی در منابع طبیعی را اطلاع دهید
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / محیط زیست
طبیعت هر کشور سرمایه مردم آن است/ آتش سوزی در منابع طبیعی را اطلاع دهید
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به آتش سوزی‌هایی که در فصل گرما در مناطق طبیعی و جنگل‌ها رخ می‌دهد، گفت: در این فصل تقریبا همه کشور درگیر موضوع آتش سوزی در مناطق طبیعی، مراتع و جنگل‌ها است و شهروندان در صورت مشاهده آتش سوزی در مناطق طبیعی موضوع را به محیط زیست، منابع طبیعی و ایستگاه‌های آتش نشانی اطلاع دهند.
۲۱۰ هزار هکتار جنگل‌های استان سمنان در کانون آتش قرار دارند
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / منابع طبیعی استان سمنان / علینقی حیدریان / آتش سوزی مراتع / آتش سوزی جنگل ها / سمنان / جنگل ابر شاهرود
۲۱۰ هزار هکتار جنگل‌های استان سمنان در کانون آتش قرار دارند
سمنان- طبق گفته مسئولان بیش از۳۵۰ هزار هکتار جنگل در استان سمنان وجود دارد که ۲۱۰ هزار هکتار از این جنگل‌ها در کانون بحران وقوع حریق قرار دارند و این یعنی زنگ خطری جدی برای دیار قومس.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •