چهارشنبه, ۲۵ تیر, ۱۳۹۹ / 15 July, 2020
آموزش عالی
ارائه سر فصل پیشنهادی وجوه حق ثبت‌نام آزمون های ورودی دانشگاه ها و استخدامی
۲ ساعت قبل
ارائه سر فصل پیشنهادی وجوه حق ثبت‌نام آزمون های ورودی دانشگاه ها و استخدامی
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سرفصل پیشنهادی وجوه حق ثبت نام مصوب آزمون‌های سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ورودی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت ارائه نموده است.
سهم فارغ‌التحصیلان از بیکاری و اشتغال چقدر است؟
۸ ساعت قبل / بیکاری / اشتغال / فارغ‌التحصیلان
سهم فارغ‌التحصیلان از بیکاری و اشتغال چقدر است؟
سهم جمعیت بیکاران فارغ‌التحصیل آموزش عالی از مجموع بیکاران در بهار امسال کاهش پیدا کرده و در مقابل سهم آنها در بین شاغلان افزایش داشته است.
۱۹ ساعت قبل
تنها مرجع امید به ترقی؟
دانشگاه و موسسات موسوم به آموزش عالی، یکی از اصلی‌ترین نهادهای جدید هستند که از زمان تاسیس و شکل‌گیری تا به امروز، مهم‌ترین حاملان اندیشه‌ها و ایده‌های نو در ایران به حساب می‌آیند. اگرچه نخستین دانشگاه ایرانی یعنی دانشگاه تهران در سال 1313 بنا شد، یعنی در سال‌های اوج قدرت پهلوی اول و به همت دانشوران اهل سیاستی چون عیسی صدیق، علی‌اصغر حکمت، محمدعلی فروغی و... اما اندیشه ضرورت یادگیری و آشنایی با دانش و معرفت جدید از سال‌های آغازین سده نوزدهم میلادی، در ذهن و ضمیر نخبگان ایران زمین شکل گرفت. از میانه آن قرن هم کوشش‌هایی از سوی برخی دلسوزان آگاه در این زمینه صورت گرفت که دارالفنون ناصری و پس از آن مدرسه علوم سیاسی و مدرسه فلاحت، تجربه‌هایی در …
ضرورت سرمایه‌گذاری برای پلتفرم فضای دوم در آموزش و پرورش
۲۸ ساعت قبل / ویروس کرونا / حجت الاسلام مصطفی رستمی / سید سعیدرضا عاملی / وزارت آموزش و پرورش / شبکه شاد / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ضرورت سرمایه‌گذاری برای پلتفرم فضای دوم در آموزش و پرورش
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به شرایط پیش آمده برای آموزش در کشور با توجه به شیوع کرونا، گفت: باید فضای دوم آموزش‌وپرورش را به‌عنوان حوزه مکمل آموزش حضوری در کشور مهیا و برای پلتفرم فضای دوم سرمایه‌گذاری کنیم.
شورای عالی مشورتی نمایندگان مجلس در حوزه آموزش و پرورش تشکیل می‌شود
۳۰ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / قاسم احمدی لاشکی / وزارت آموزش و پرورش
شورای عالی مشورتی نمایندگان مجلس در حوزه آموزش و پرورش تشکیل می‌شود
تهران- ایرنا- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از تشکیل شورای عالی مشورتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این وزارتخانه خبر داد.
ارسال لایحه کاهش سهمیه‌های کنکور به هیئت دولت
۳۰ ساعت قبل / سعید رضا عاملی / سهمیه کنکور / شورای عالی انقلاب فرهنگی / کاهش سهمیه‌های کنکور
ارسال لایحه کاهش سهمیه‌های کنکور به هیئت دولت
به گزارش الف به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان آموزش پزشکی و علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی جلساتی جداگانه با سعید رضا عاملی دبیر این شورا دیدار و گفتگو کردند.
۳۱ ساعت قبل / نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها / همه_باهم_علیه_کرونا / معارف / آموزش مجازی
مشارکت بیش از یک میلیون و ۱۲۹ هزار دانشجو در دوره‌های مجازی دروس معارف
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه از ابتدای غیر حضوری شدن آموزش‌های دانشگاه‌ها بیش از یک میلیون و ۱۲۹ نفر در دوره‌های مجازی معارف اسلامی شرکت کردند، گفت: خوشبختانه طی این مدت توانستیم حدود ۱۰ درصد آموزش عالی را در حوزه فضای مجازی پاسخگو باشیم.
مقررات جدید آموزشی برای ترم آینده ابلاغ شد
۳۲ ساعت قبل
مقررات جدید آموزشی برای ترم آینده ابلاغ شد
معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه آموزشی فصل تابستان ۱۳۹۹ و نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغ کرد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی: کنکور ارشد و دکتری حذف شود / کاهش سهمیه‌ها از ۱۹ به ۳ مورد در لایحه توزیع عادلانه فرصت‌ها
۳۳ ساعت قبل
شورای عالی انقلاب فرهنگی: کنکور ارشد و دکتری حذف شود / کاهش سهمیه‌ها از ۱۹ به ۳ مورد در لایحه توزیع عادلانه فرصت‌ها
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به موضوع سهمیه‌های کنکور گفت: لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و اصلاح قوانین سهمیه به هیأت دولت رفت که در این لایحه سهمیه‌های کنکور از ۱۹ مورد به ۳ مورد کاهش یافته است. دولت این لایحه را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع داده است؛ به عنوان اولین اقدام در ساماندهی نظام سنجش و پذیرش دانشگاه‌ها، کنکور کارشناسی ارشد و دکتری باید حذف شود.
آمادگی کمیسیون آموزش مجلس برای تعامل با شورای عالی انقلاب فرهنگی
۳۳ ساعت قبل / کمیسیون آموزش و تحقیقات / مجلس شورای اسلامی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / علیرضا منادی
آمادگی کمیسیون آموزش مجلس برای تعامل با شورای عالی انقلاب فرهنگی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آمادگی این کمیسیون برای تعامل با شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اجرایی‌سازی مصوبات حوزه آموزش و تحقیقات خبر داد.
نحوه آموزش ترم آینده دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد
۳۴ ساعت قبل / دانشگاه علوم پزشکی تهران / ویروس کرونا / آموزش عالی
نحوه آموزش ترم آینده دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد
فارس نوشت: معاون آموزشی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه ترم آینده دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت تلفیقی (مجازی – حضوری) برگزار خواهد شد، گفت: کلاس‌های آموزشی از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود.
دانشجویان و چالش‌های امتحانات مجازی
۳۵ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / امتحانات مجازی دانشجویان
دانشجویان و چالش‌های امتحانات مجازی
 با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور از اسفند ۹۸، طولانی شدن بازه زمانی تعطیلی نیز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را بر آن داشت تا برای جبران عقب افتادگی تحصیلی و ادامه تحصیل دانشجویان از "آموزش مجازی" یا همان غیر حضوری استفاده کنند.
تشکیل ​کمیته‌های تلفیق بین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون‌های مجلس
۳۵ ساعت قبل / آموزش پزشکی / رئیس مجلس شورای اسلامی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / کمیسیون آموزش و تحقیقات / کمیسیون بهداشت و درمان
تشکیل ​کمیته‌های تلفیق بین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون‌های مجلس
ایلنا: حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان آموزش پزشکی و علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب…
۴۲ ساعت قبل
تعویق دو آزمون، بی‌تغییر ماندن سایر آزمون‌ها
گروه اجتماعی| روزهاست که با بالا گرفتن تعداد ابتلا و مرگ بر اثر کووید 19 بحث تجمعات و فاصله‌گذاری اجتماعی دوباره پررنگ شده و در این میان داوطلبان آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه‌ها معطل مانده‌اند که آیا برگزاری این کنکورها هم قرار است تجمع محسوب بشود یا نه. بعد از هیاهوی بسیار و جلسات متعدد، یکشنبه شب بود که عاقبت سازمان سنجش اطلاعیه‌ای منتشر کرد و خبر داد که تاریخ آزمون دکترا و کارشناسی‌ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها به تعویق افتاده است.  «به اطلاع کلیه داوطلبان می‌رساند، بر اساس ابلاغیه مورخ 99/4/23 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، زمان برگزاری آزمون دکترای نیمه متمرکز، روز پنجشنبه 9 مرداد سال 99 و آزمون کارشناسی‌ارشد ناپیوسته روزهای پنجشنبه …
۴۲ ساعت قبل
افشاگری رییس‌جمهوری آذربایجان
آنهایی که تحولات مربوط به جمهوری آذربایجان به ویژه سیر روابط جمهوری اسلامی ایران با این کشور را از ابتدای استقلال آن در اواخر سال 1991 پیگیری می‌کنند، به خوبی می‌دانند که ایران همیشه پشتیبان مردم مسلمان این کشور بوده است. ایران سومین کشور پس از ترکیه و فرانسه بود که استقلال جمهوری آذربایجان را به رسمیت شناخت و در جریان مناقشه قره‌باغ از هیچ تلاشی برای جلوگیری از پیشروی بیشتر نیروهای ارمنی در خاک جمهوری آذربایجان دریغ نکرد. حتی جوانان ایرانی به‌طور داوطلبانه برای آموزش و کمک نظامی به برادران مسلمان خود، عازم این کشور شدند و مطابق با اظهارات چند سال پیش محسن رضایی فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدفن چند جوان ایرانی که در مقابله با تجاوزگران ارمنی شهید شدند، در جمهوری …
۴۷ ساعت قبل
امتحان دکتری به مرداد منتقل شد
[شهروند] برگزاری آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌ها با شیوع ویروس کرونا دچار اختلال شده است. این درحالی است که نگرانی از حضور در جلسه آزمون و در کنار یکدیگر قرارگرفتن افراد هم ازجمله دغدغه‌هایی است که این روزها مطرح می‌شود. چندی پیش داوطلبان آزمون ورودی وزارت علوم در اعتراض به زمان برگزاری این آزمون که بیست‌وششم تیرماه بود و آزمون دکتری وزارت بهداشت در دو روز در بیست‌وهفتم و بیست‌وهشتم، 70‌هزار امضا جمع کردند، نامه‌ای به رئیس‌جمهوری نوشتند و خواستند تاریخ برگزاری آزمون، فاصله کم میان دو امتحان و شرایط برگزاری بررسی شود. علاوه بر این آزمون‌ها، کنکور سراسری هم ازجمله دیگر دغدغه‌های این روزهای متقاضیان است. همین موارد هم عاملی بود تا سازمان …
برنامه کامل دانشگاه‌ها برای بازگشایی در دوران کرونا
۴۷ ساعت قبل / سلامت / ویروس کرونا / آمار مبتلایان به کرونا / اخبار کرونا / مبارزه با کرونا / ستاد ملی / وزارت علوم / ستاد ملی مبارزه با کرونا / ایران / دانشگاه
برنامه کامل دانشگاه‌ها برای بازگشایی در دوران کرونا
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه آموزشی فصل تابستان ۱۳۹۹ و نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغ کرد.
۲ روز قبل / بازگشایی دانشگاه ها / دانشگاه ها / سال تحصیلی دانشگاه ها
برنامه دانشگاه ها در تابستان ۹۹ و نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ تصویب شد
به گزارش فارس، معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه آموزشی فصل تابستان ۱۳۹۹ و نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغ کرد.
آزمون دکتری ۹ مرداد و کارشناسی ارشد ۱۶و ۱۷ مرداد برگزار می‌شود
۲ روز قبل / آموزش عالی / سازمان سنجش آموزش کشور / فنی و حرفه ای / کارشناسی ارشد / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
آزمون دکتری ۹ مرداد و کارشناسی ارشد ۱۶و ۱۷ مرداد برگزار می‌شود
ایلنا: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام زمان برگزاری آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد سال ۹۹ اعلام شد.
بهار ۹۹؛ نرخ بیکاری فارغ التحصیلان ۳.۳ درصد کم شد
۲ روز قبل / مرکز آمار ایران / نرخ بیکاری
بهار ۹۹؛ نرخ بیکاری فارغ التحصیلان ۳.۳ درصد کم شد
تهران - آمار - بررسی جداول آماری نشان می‌دهد که نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی در بهار امسال به میزان ۱۳.۵ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۳ درصد کاهش نشان می دهد.
برگزاری نشست پایان دوره تحکیم وحدت به صورت مجازی
۲ روز قبل / تشکلهای دانشجویی / دفتر تحکیم وحدت
برگزاری نشست پایان دوره تحکیم وحدت به صورت مجازی
سی و‌ هفتمین نشست پایان دوره اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود.
۲ روز قبل
دانشگاه: فضایی آزاد برای تفکر
بیست و چهارم تیرماه، روزی بود که یک ضایعه بزرگ برای جامعه علمی و جهان اتفاق افتاد و آن درگذشت دانشمند بزرگ ایرانی مریم میرزاخانی بود. قبل از شروع بحثم قصد دارم درباره این اتفاق و ربط آن با ضرورت گفت‌وگو و تعامل سازنده با دنیا توضیحاتی را ارایه کنم. مریم میرزاخانی، ریاضیدان و فرزند این آب و خاک بود. وی از جمله المپیادی‌هایی بود که بنا به گفته وزیر وقت آموزش و پرورش توانست در کمال ناباوری، مدال طلای این مسابقات را به دست آورد. او در دانشگاه شریف ادامه تحصیل داد و در دانشگاه استنفورد به تدریس و تحقیق مشغول شد. پروفسور مریم میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ موفق شد مدال فیلدز که معتبرترین جایزه در ریاضی است را به دست آورد. اینکه مریم و دانشمندان دیگری اعم از زن و مرد جلای وطن می‌کنند، موضوع مهمی …
تفاهم‌نامه صدور پروانه کار موقت محققان خارجی امضا شد
۳ روز قبل / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / امضای تفاهمنامه / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
تفاهم‌نامه صدور پروانه کار موقت محققان خارجی امضا شد
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه صدور پروانه کار موقت برای محققان خارجی فرصت مطالعاتی و پسادکتری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.
کرونا در کمین اعضای کابینه رژیم صهیونیستی
۳ روز قبل / ویروس کرونا / تل آویو / اسرائیل / پارلمان / رژیم صهیونیستی / بنی گانتس / فلسطین / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در کمین اعضای کابینه رژیم صهیونیستی
تهران- ایرنا- "زئیف الکین" وزیر آموزش عالی رژیم صهیونیستی پس از انزوای دو تن از وزیران ارشد کابینه این رژیم در قرنطینه، به علت ارتباط با یکی از مشاوران خود که ناقل ویروس کرونا بود به قرنطینه رفت.
یک وزیر اسرائیلی دیگر هم قرنطینه شد
۳ روز قبل / شیوع کرونا در اسرائیل
یک وزیر اسرائیلی دیگر هم قرنطینه شد
به گزارش ایسنا، روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت، زئیو الکین، وزیر آموزش عالی و منابع آبی رژیم صهیونیستی در پی ابتلای یکی از مشاورانش به ویروس کرونا قرنطینه شد.
تکلیف زمان برگزاری کنکورهای ۹۹/ جلسه وزیر بهداشت و علوم بی‌نتیجه بود
۳ روز قبل / سعید نمکی / کنکور
تکلیف زمان برگزاری کنکورهای ۹۹/ جلسه وزیر بهداشت و علوم بی‌نتیجه بود
ایرنا نوشت: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تکلیف زمان برگزاری آزمون‌های سراسری ۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به زودی مشخص می‌شود.
مجامع شرکت‌ها و انواع آن
۳ روز قبل
مجامع شرکت‌ها و انواع آن
مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع صاحبان سهام تشکیل می شود . مقررات مربوط به حضور عده لازم برای تشکیل مجمع عموم و آراء لازم جهت اتخاذ تصمیمات در اساسنامه معین خواهد شد مگر در مواردی که به موجب قانون تکلیف خاص برای آن مقرر شده باشد. مجمع عمومی که مهم ترین و عالی ترین رکن شرکت است بنا به ماده 73 قانون تجارت مشتمل بر سه نوع است: 1-مجمع عمومی موسس، 2- مجمع عمومی عادی 3- مجمع عمومی فوق العاده. در نهمین بخش از مجموعه ویدیویی آموزش بورس، با این مجامع، جزئیات و تفاوتش آشنا می‌شویم.
۳ روز قبل
۵۰ درصد ظرفیت خوابگاه‌ها قابل استفاده است
گروه اجتماعی| رییس سازمان امور دانشجویان در نشست مجازی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اظهار داشت: حدود ۲۰۰ هزار ظرفیت خوابگاهی به جز خوابگاه‌های خودگردان را دارا هستیم. حداکثر ۵۰ درصد از این تعدادیعنی ۱۰۰ هزار نفر در بهترین شرایط، در این دوره قابل استفاده است که می‌تواند به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی اختصاص یابد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست مجازی که صبح روز شنبه، ۲۱ تیرماه ۱۳۹۹ با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان وزارتخانه و روسای دانشگاه‌های سراسر کشور به صورت وبینار، در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم و با موضوع بررسی وضعیت آموزش عالی در سال پیش‌رو برگزار شد، دکترمجتبی صدیقی با اشاره به تجربیات …
۳ روز قبل
آموزش و پرورش به تنهایی قادر به اداره ۱۵ میلیون دانش‌آموز نیست
وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: معلم کارمند نیست بلکه ویژگی‌های متمایزی دارد و نیازمند آن است که لایحه نیروی انسانی با اجزای تربیت و استخدام، بهسازی، آموزش و رتبه‌بندی تدوین شود. به گزارش ایلنا، علی اصغر فانی، وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو شورای عالی آموزش و پرورش نیز در این باره اظهار کرد: در سیاستگذاری نمی‌توان به همه مسائل پرداخت. ما حدود هزار مساله را در آموزش و پرورش احصا کردیم، باید اولویت‌ها را شناخت و دنبال کرد. او افزود: یک علت سیاستگذاری از سوی جایگاه‌ها و نهادهای مختلف به این برمی‌گردد که هرکدام بخشی از مسائل را می‌بینند بدون آنکه اولویتی برای آن قائل باشند. فانی با بیان اینکه آموزش و پرورش ۱۵ میلیون دانش‌آموز و به تعبیری ۴۰ میلیون مخاطب دارد، …
۳ روز قبل
ضعف‌های شورای عالی آموزش و پرورش و راهکارها
اگر پیشینه و نقطه شروع شورای عالی آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار دهیم باید عمری حدود یک قرن برای آن در نظر آوریم. نهادی فرادستگاهی که باید برای تحول در نظام آموزشی کشور تلاش‌های گسترده‌ای انجام دهد.   لایحه قانون شورای عالی آموزش و پرورش از 29/7/1381تاکنون از سوی مجلس محترم شورای اسلامی مورد بازنگری قرار نگرفته و همین امر باعث شده است، آموزش و پرورش گرفتار انواع و اقسام مشکلات از‌جمله: کمبود نیروی انسانی، بدهکاری معوق به کارکنان شاغل و بازنشسته، ابتلای دانش‌آموزان به انواع آسیب‌های اجتماعی، کاهش چشمگیر کیفیت نظام آموزشی، کالایی شدن آموزش، رشد بی‌حد و حصر خصوصی‌سازی‌های ناصواب مدارس دولتی در قالب حمایتی، ایجاد شکاف بزرگ بین معلمان با طراحی معلم …
۳ روز قبل
مبنا بر ارایه آموزش مجازی دروس دانشگاهی است
منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد: دانشگاه‌ها در دوران شیوع ویروس کرونا با توجه به عدم آمادگی قبلی، عملکرد بسیار درخشانی به ویژه در بخش آموزش مجازی داشتند و لازم است این تجربیات برای استفاده در آینده و مواردی مشابه، حفظ شده و مورد استفاده قرار گیرد. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که صبح شنبه با حضور معاونان و مدیران این وزارت و حضور مجازی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، دکتر غلامی با اشاره به همه‌گیری جهانی ویروس کویید۱۹ و درگیر شدن تمامی کشورها با این بیماری اظهار داشت: این بیماری فرصت‌ها و چالش‌هایی را فراهم کرده و موجب شده …
وضعیت خوابگاه دانشجویی در ترم آینده
۳ روز قبل
وضعیت خوابگاه دانشجویی در ترم آینده
رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست مجازی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اظهار کرد: حدود ۲۰۰ هزار ظرفیت خوابگاهی به جز خوابگاه‌های خودگردان داریم که از این میان در بهترین شرایط، حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت یعنی معادل ۱۰۰ هزار نفر در این دوره قابل استفاده است که می‌تواند به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی اختصاص یابد.
حاجی میرزایی: رکن اساسی کار در شورای عالی آموزش و پرورش ارزیابی صحیح است
۳ روز قبل / تعطیلی مدارس / شورای عالی آموزش‌ و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی
حاجی میرزایی: رکن اساسی کار در شورای عالی آموزش و پرورش ارزیابی صحیح است
تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه مهمترین کارکرد شورای عالی آموزش و پرورش، تنظیم‌گری است، گفت: رکن اساسی کار در شورای عالی، ارزیابی صحیح است.
دیدگاه روسای دانشگاه ها در نشست مجازی با وزیر علوم
۴ روز قبل / نشست مجازی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
دیدگاه روسای دانشگاه ها در نشست مجازی با وزیر علوم
تعدادی از روسای دانشگاه های شرکت کننده در نشست مجازی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونان وزارتخانه به طرح دیدگاه های خود در خصوص برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ پرداختند.
رئیس سازمان امور دانشجویان: حداکثر از۵۰درصد ظرفیت خوابگاه ها در ترم آینده می‌توانیم استفاده کنیم
۴ روز قبل
رئیس سازمان امور دانشجویان: حداکثر از۵۰درصد ظرفیت خوابگاه ها در ترم آینده می‌توانیم استفاده کنیم
رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست مجازی روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اظهار کرد: حدود ۲۰۰ هزار ظرفیت خوابگاهی به جز خوابگاه های خودگردان داریم که از این میان در بهترین شرایط ، حداکثر ۵۰ درصد ظرفیت یعنی معادل ۱۰۰ هزار نفر در این دوره قابل استفاده است که می تواند به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی اختصاص یابد.
لزوم حفظ تجربیات دوران کرونا /هماهنگی دانشگاه‌ها با روش‌های جدید آموزشی
۴ روز قبل / وزیر علوم / همه_باهم_علیه_کرونا
لزوم حفظ تجربیات دوران کرونا /هماهنگی دانشگاه‌ها با روش‌های جدید آموزشی
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تاکید کرد: دانشگاه ها در دوران شیوع ویروس کرونا با توجه به عدم آمادگی قبلی ، عملکرد بسیار درخشانی بویژه در بخش آموزش مجازی داشتند و لازم است این تجربیات برای استفاده در آینده و مواردی مشابه ، حفظ شده و مورد استفاده قرار گیرد.
احتمال تعویق کنکور سراسری ۹۹؛ جلسه سرنوشت ساز دو وزیر
۴ روز قبل / تعلیق کنکور سراسری
احتمال تعویق کنکور سراسری ۹۹؛ جلسه سرنوشت ساز دو وزیر
سعید نمکی وزیر بهداشت در پیامی اینستاگرامی از برگزاری جلسه عصر امروز در وزارت بهداشت برای وضعیت و زمان برگزاری آزمون‌های سراسری با حضور مسئولان آموزش عالی کشور خبر داد.
نقش شورای عالی آموزش و پرورش در فرایندهای بین دستگاهی دیده نشده
۴ روز قبل / محمود مهر محمدی / وزارت آموزش و پرورش / شورای عالی آموزش و پرورش
نقش شورای عالی آموزش و پرورش در فرایندهای بین دستگاهی دیده نشده
عضو شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دولت و … در فرایندها باید به طور رسمی نظر کارشناسی شورای عالی آموزش و پرورش را بگیرند که در فرایندها دیده نشده است.
تلاش مجلس برای استخدام ۸۰۰۰ مربی پرورشی و روانشناس در مدارس
۴ روز قبل / کمیسیون آموزش و تحقیقات / مدارس دولتی / مجلس
تلاش مجلس برای استخدام ۸۰۰۰ مربی پرورشی و روانشناس در مدارس
رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه برای استخدام ۸ هزار روانشناس و مربی پرورشی تلاش می‌کنیم،گفت: شورای عالی آموزش و پرورش تأثیر‌گذاری لازم را ندارد.
لزوم تدوین لایحه‌ای ویژه نیروی انسانی آموزش و پرورش/ احصای ۱۰۰۰ مسئله در این وزارتخانه
۴ روز قبل / آموزش و پرورش / نیروی انسانی / برنامه پرسشگر
لزوم تدوین لایحه‌ای ویژه نیروی انسانی آموزش و پرورش/ احصای ۱۰۰۰ مسئله در این وزارتخانه
وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: معلم کارمند نیست بلکه ویژگی‌هایی متمایزی دارد و نیازمند آن است که لایحه نیروی انسانی با اجزای تربیت و استخدام، بهسازی، آموزش و رتبه‌بندی تدوین شود.
نقدی بر تعدد نهادهای تصمیم‌گیر برای آموزش و پرورش
۴ روز قبل / _دانش آموز / شورای عالی آموزش و پرورش / آموزش و پرورش
نقدی بر تعدد نهادهای تصمیم‌گیر برای آموزش و پرورش
یک عضو شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به چالش‌های ناشی از تعدد نهادهای تصمیم گیر و سیاست‌گذار برای آموزش و پرورش گفت: پیشنهاد اساسی‌ام این است که نوعی مرجعیت کارشناسی و نه تصمیم گیری و سیاست گذاری، برای شورای عالی آموزش و پرورش قائل شویم.
چالش‌های سیاست‌گذاری در آموزش‌وپرورش از تنوع مدارس تا ساختار ۳-۳-۶
۴ روز قبل / آموزش و پرورش / شورای عالی آموزش و پرورش / ساختار 6.3.3
چالش‌های سیاست‌گذاری در آموزش‌وپرورش از تنوع مدارس تا ساختار ۳-۳-۶
معاون سابق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برخی وظایف شورای عالی آموزش و پرورش گفت: تعیین خط مشی کلی وزارت آموزش و پرورش، بررسی و تصویب اهداف، بررسی طرح‌ها و لوایح قانونی قبل از طرح در مجلس و ... از این جمله است، یعنی هر طرح و لایحه‌ای که درباره آموزش و پرورش می‌رود باید پیوست مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش را داشته باشد.
۱۸۰ دانشگاه آمریکا از شکایت هارواد علیه دولت ترامپ حمایت کردند
۴ روز قبل / دولت ترامپ / دانشگاه هاروارد / کالیفرنیا
۱۸۰ دانشگاه آمریکا از شکایت هارواد علیه دولت ترامپ حمایت کردند
نیویورک- ایرنا- اتحادیه روسای آموزش عالی به نمایندگی از ۱۸۰ عضو آن، از شکایت دانشگاه هاروارد و ام آی تی علیه دستورالعمل جدید دولت ترامپ برای خروج از کشور آن دسته از دانشجویانی که کلاس‌های آنها مجازی شده است، حمایت کردند.
چالش ثروتمندترین دانشگاه‌ها با کرونا
۵ روز قبل
چالش ثروتمندترین دانشگاه‌ها با کرونا
شیوع ویروس کرونا خسارات زیادی به آموزش عالی در سراسر جهان وارد کرده است. کاهش دانشجویان بین‌المللی، کاهش بودجه‌های تحقیقاتی و اخراج نیروی کار از پیامدهای کووید۱۹ در دانشگاه‌ها است.
چالش ثروتمندترین دانشگاهها با کرونا/ وابستگی به دانشجوی خارجی کار دست دانشگاههای انگلیس و کانادا داد
۵ روز قبل / دانشجویان / دانشگاه هاروارد / دانشگاه کمبریج / ژاپن / چین / کانادا / ویروس کرونا
چالش ثروتمندترین دانشگاهها با کرونا/ وابستگی به دانشجوی خارجی کار دست دانشگاههای انگلیس و کانادا داد
شیوع ویروس کرونا خسارات زیادی به آموزش عالی در سراسر جهان وارد کرده است. کاهش دانشجویان بین المللی، کاهش بودجه های تحقیقاتی و اخراج نیروی کار از پیامدهای کووید۱۹ در دانشگاه ها است.
پیشنهاد حذف 16 سهمیه کنکور/سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگرند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / سهیمه کنکور / شورای عالی انقلاب فرهنگی / سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها
پیشنهاد حذف 16 سهمیه کنکور/سند نقشه جامع علمی کشور و سند دانشگاه اسلامی مکمل یکدیگرند
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اسناد دانشگاه اسلامی، مهندسی فرهنگی، تحول بنیادین آموزش و پرورش و نقشه جامع علمی کشور را چهار سند مرجع شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست و گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر چابک‌سازی ساختار دبیرخانه و شوراهای تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضرورت دارد این اسناد بازنگری و به‌روزرسانی شده و درباره چگونگی شوراهای تخصصی باز اندیشی شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / دانشجویان ژاپنی / شیوع کرونا در ژاپن / کرونا
کوتاهی ژاپن برای محافظت از دانشجویان در برابر کرونا
به گزارش فارس به نقل از تایمز هایراجوکیشن،فوتائو هوانگ، مقام آموزش عالی ژاپن می‌گوید: دولت و دانشگاه‌ها اقدامات کافی و لازم را انجام نمی دهند تا دانشجویان در برابر کووید ۱۹ در امان باشند.
فرزندان اعضای هیأت علمی امکان تغییر رشته ندارند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / سهمیه کنکور / سید سعیدرضا عاملی / شورای عالی انقلاب فرهنگی
فرزندان اعضای هیأت علمی امکان تغییر رشته ندارند
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بر اساس توافق وزیران علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاهها مجاز به تغییر رشته تحصیلی خود نیستند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۰
با حکم رئیس‌جمهوری، امانی تهرانی، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش شد
رئیس‌جمهوری در حکمی محمود امانی تهرانی را برای مدت ۴ سال به عنوان دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، منصوب کرد.در متن حکم حسن روحانی آمده است: «در اجرای ماده (۳) و بند الف ماده (۸) لایحه قانونی راجع به تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب ۱۳۵۸.۱۱.۲۷ شورای انقلاب اسلامی ایران و ماده (۷) آیین‌نامه داخلی آن شورا مصوب ۱۳۸۱/۱۱/۲۷ هیئت محترم وزیران، با عنایت به پیشنهاد وزیر محترم آموزش و پرورش و موافقت شورای یاد شده، به موجب این حکم برای مدت چهار سال به عنوان «دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش» منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند متعال و همکاری سایر اعضای محترم آن شورا با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در انجام وظایف محوله موفق باشید».
حاجی میرزایی: مدرک تحصیلی دانش‌آموزان معرف ویژگی‌ آنها باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / مدارس / وزارت آموزش و پرورش / محسن حاجی‌ میرزایی
حاجی میرزایی: مدرک تحصیلی دانش‌آموزان معرف ویژگی‌ آنها باشد
تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرکی که در پایان دوره تحصیلی به دانش‌آموز داده می‌شود، باید معرف ویژگی ها و نشانه مهارت های مختلف او باشد؛ نه اینکه تنها مجوز ورودش به مراکز آموزش عالی محسوب شود.
برگزاری وبینار "مقدمه‌ای بر مسائل توسعه علوم انسانی در ایران"
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی / پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی / وبینار
برگزاری وبینار "مقدمه‌ای بر مسائل توسعه علوم انسانی در ایران"
وبینار مقدمه‌ای بر مسائل توسعه علوم انسانی در ایران، روز یکشنبه ۲۹ تیرماه جاری برگزار می‌شود.
وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیر کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / ویروس کرونا / مشهد / نیشابور / تربت حیدریه / گناباد / دانشگاه علوم پزشکی مشهد / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / نقش توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت در درمان بیماران کرونا
وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقدیر کرد
مشهد- ایرنا- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دولت جمهوری اسلامی ایران بطور مکتوب از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بخاطر "فعالیتهای علمی و اقدامات نوآورانه این مرکز آموزش عالی در حوزه علوم آمار و فناوری اطلاعات" تقدیر کرد.
اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد رشته‌ مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / امضای تفاهمنامه / شورای عالی استان ها / دانشگاه آزاد اسلامی
اعلام آمادگی دانشگاه آزاد برای ایجاد رشته‌ مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی
تهران-ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی امضای تفاهم‌نامه همکاری میان این دانشگاه و شورای عالی استان‌ها را گامی در راستای آموزش و مهارت در مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی دانست و گفت: دانشگاه آزاد آمادگی دارد که رشته‌ و سرفصل‌های مدیریت شهری در حکمرانی اسلامی را ایجاد کند.
متقلبان امتحانات مجازی اعمال قانون می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
متقلبان امتحانات مجازی اعمال قانون می‌شوند
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: در مورد نحوه مدیریت امتحانات و کلاس‌های عملی، گزارشی مبنی بر عدم مراعات پروتکل‌های بهداشتی از دانشگاه‌ها دریافت نکرده‌ایم.
متقلبان امتحانات مجازی اعمال قانون می‌شوند/ دانشگاه‌ها حق تعویق در برگزاری امتحان و کلاس‌ عملی را دارند
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / دانشجو / وزارت علوم / دانشگاه / کرونا / منابع انسانی / محمدرضا آهنچیان / امتحان مجازی
متقلبان امتحانات مجازی اعمال قانون می‌شوند/ دانشگاه‌ها حق تعویق در برگزاری امتحان و کلاس‌ عملی را دارند
ایلنا: مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: در مورد نحوه مدیریت امتحانات و کلاس‌های عملی، گزارشی مبنی بر عدم مراعات پروتکل‌های…
کیفیت قربانی کمیت
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
کیفیت قربانی کمیت
نقش آموزش و پژوهش در هر جامعه پیشرفته و درحال توسعه اجتناب‌ناپذیر است و بدون آموزش مناسب که موجب خلق و افزایش سرمایه انسانی می‌شود، رسیدن به رشد و توسعه دشوار و دور از دسترس است. اکثر کشورهای درحال توسعه برای رسیدن به این امر، هزینه‌های زیاد کردند و سرمایه‌گذاری‌های کلان نمودند. در این میان، آموزش علم اقتصاد به‌عنوان علم اصلی برنامه‌ریزی و توسعه در دانشگاه‌ها و نهادهای اداری و اجتماعی و سیاسی در نیم قرن گذشته محور قرار گرفت. در شروع توسعه آموزش عالی در دنیا، علم اقتصاد هویت مستقل نداشت و یکی از زیر شاخه‌های علوم سیاسی محسوب می‌شد. انتشار کتاب ثروت ملل به‌وسیله آدام اسمیت سبب شد این رشته ماهیت مستقل و آکادمیک در دنیا پیدا کند و انقلاب صنعتی باعث رشد و نمو اعجاب انگیز این رشته نوپا شد. اهمیت و …
دانشگاه‌های روسیه ۹۰ دانشجو ایرانی را برای سال ۲۰۲۰ پذیرش می‌کنند
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / روسیه
دانشگاه‌های روسیه ۹۰ دانشجو ایرانی را برای سال ۲۰۲۰ پذیرش می‌کنند
تهران- ایرنا- وزیر علوم و آموزش عالی روسیه گفت: پذیرش ۹۰ دانشجو ایرانی برای سال ۲۰۲۰ در دانشگاه‌های روسیه در نظر گرفته شده است و در روابط بین دانشگاه های دو کشور بیشتر دانشجویان از ایران در دانشگاه علوم پزشکی مسکو و علوم پزشکی سن پترزبورگ تقاضای پذیرش دارند.  
ممنوعیت ایجاد پارک علم و فناوری توسط دانشگاه ها / آمار فروش سالانه پارکها
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / سعید کشمیری / پارک علم و فناوری / دانشگاه شریف
ممنوعیت ایجاد پارک علم و فناوری توسط دانشگاه ها / آمار فروش سالانه پارکها
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم گفت: شورای گسترش آموزش عالی مصوبه ای دارد مبنی بر اینکه ایجاد پارک ها توسط دانشگاههای وزارت علوم ممنوع است.
معاون وزیر علوم روسیه به اتهام فساد مالی دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / روسیه
معاون وزیر علوم روسیه به اتهام فساد مالی دستگیر شد
مسکو - ایرنا- معاون وزیر علوم و آموزش عالی روسیه به اتهام فساد مالی و حیف و میل بودجه روسیه دستگیر و روانه زندان شد.
کمیته‌های تخصصی کمیسیون آموزش مجلس تعیین شدند/گزارش «عادل آذر» به نمایندگان
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / احمدحسین فلاحی / دیوان محاسبات / کمیسیون آموزش و تحقیقات
کمیته‌های تخصصی کمیسیون آموزش مجلس تعیین شدند/گزارش «عادل آذر» به نمایندگان
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، کمیته‌های آموزش و پرورش، آموزش عالی و پزشکی، تحقیقات و فناوری، دین و فرهنگ و دانشگاه غیرانتفاعی تشکیل شدند.
احتمال آزادسازی۱۰ تا ۲۰ درصد برنامه‌های درسی /طراحی کارگروه مهارت‌آموزی به‌زودی
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / کتب درسی / آموزش و پرورش
احتمال آزادسازی۱۰ تا ۲۰ درصد برنامه‌های درسی /طراحی کارگروه مهارت‌آموزی به‌زودی
سرپرست دفتر تالیف کتاب‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با تأکید بر اینکه کاهش تمرکز یکی از سیاست‌های این دفتر در برنامه‌ریزی درسی است و امکان آزادسازی ۱۰ تا ۲۰ درصد برنامه‌های درسی را فراهم خواهیم کرد، گفت: آمایش سرزمینی و توجه به ارائه الگوهای مشارکتی، راه‌اندازی مرکز سنجش صلاحیت حرفه‌ای و تصویب استانداردهای ارزشیابی و شایستگی‌ تدوین شده که نیازمند حمایت جدّی شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی است.
راهکارهای اجرای دروس عملی و کارگاهی دانشگاه‌ها اعلام شد/ایجاد آزمایشگاه های مجازی و از راه دور
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / آموزش مجازی / ویروس کرونا
راهکارهای اجرای دروس عملی و کارگاهی دانشگاه‌ها اعلام شد/ایجاد آزمایشگاه های مجازی و از راه دور
کارگروه تخصصی آموزش عالی الکترونیکی در مورد راهکارهای اجرای دروس عملی و کارگاهی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با کمک بستر آموزش‌های الکترونیکی را اعلام کرد.
بسیج دانشجویی پیشقراول اجرای مطالبات مقام معظم رهبری باشد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / استانی-سیاسی / بسیج دانشجویی / دانشگاه بوعلی سینا / نهاد رهبری
بسیج دانشجویی پیشقراول اجرای مطالبات مقام معظم رهبری باشد
مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان همدان با بیان اینکه هر جا بر جوانان اعتماد و تکیه شده موفقیت‌ و پیروزی را شاهد بوده‌ایم، گفت: بسیج دانشجویی می‌تواند در اجرای مطالبات مقام معظم رهبری پیشقراول باشد.
در فرایند سنجش آموزش عالی نیازمند تحول هستیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / کمیسیون آموزش و تحقیقات / آموزش و پرورش
در فرایند سنجش آموزش عالی نیازمند تحول هستیم
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن برشمردن اولویت ها و مشکلات حوزه آموزش در کشور تاکید کرد: در حوزه آموزش عالی، مشکل ما ناکارآمدی سیستم سنجش آموزش عالی است، در این سیستم باید تحول ایجاد شود به گونه ای که یک کارآمدی مطلوب در آن لحاظ کنیم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اعطای جایزه "مسئولیت اجتماعی " در شرایط کرونا به روابط عمومی افق کوروش
جایزه "مسئولیت های اجتماعی و لوح تقدیر روابط عمومی برتر در "چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی" که روز یکشنبه 15 آبان ماه 99 برگزار شد " به روابط عمومی افق کوروش اعطاء شد. به گزارش روابط عمومی شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی در محل مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی و با حضور جمعی از مدیران اجرایی، اساتید دانشگاه و پیشکسوتان روابط عمومی از جمله دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس و دبیر انجمن متخصصان روابط عمومی، رئیس مرکز روابط‌عمومی وزارت بهداشت برگزار شد.این رخداد ملی با ایراد سخنرانی با محوریت "ارتباطات انسانی و مسئولیت اجتماعی در شرایط کرونا" و "چالش‌ها و فرصت‌های اطلاع‌رسانی در حوزه کرونا" و بررسی فعالیت ها …
خدمات رفاهی دانشجویی با اجرای آمایش آموزش عالی تغییری نمی کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / مجتبی صدیقی / سند آمایش آموزش عالی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / سازمان امور دانشجویان
خدمات رفاهی دانشجویی با اجرای آمایش آموزش عالی تغییری نمی کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اقتراح تعلیم ابتدایی یا تعلیم عالیه
هجدهمین مجموعه نشست‌های علم و جامعه از سوی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود. در این نشست کتاب «اقتراح تعلیم ابتدایی یا تعلیم عالیه» نقد و بررسی خواهد شد. در این کتاب پرسشی مهم و تعیین‌کننده در سال‌های ۱۳۰۴ و ۱۳۰۵ برای دست یافتن به پاسخی برای سیاستگذاری در نظام آموزشی ایران مطرح شده است. این نشست دوشنبه 16 تیرماه ساعت 15 تا 17 با حضور قاسم زائری، ابراهیم توفیق و رضا ماحوزی به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود. کتاب «اقتراح تعلیم ابتدایی یا تعلیم عالیه»  با بازنویسی قاسم زائری، عضو هیات علمی دانشگاه تهران به همت انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی منتشر شده است. در بخشی از مقدمه‌ای که جبار رحمانی، دبیر مجموعه تأملات …
ویدئو / کرونا و چالش‌های آن برای آموزش عالی
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / منصور غلامی / آموزش عالی / دانشگاه / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / وزیر علوم
ویدئو / کرونا و چالش‌های آن برای آموزش عالی
منصور غلامی - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - در گفت‌وگو با ایسنا، از چالش‌های به‌وجود آمده در پی شیوع ویروس کرونا در حوزه آموزش عالی سخن گفت و توضیحاتی از چگونگی برگزاری سال تحصیلی آینده در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ارائه داد.
از "نحوه برگزاری ترم آینده برای نودانشجویان" تا "زمان اعلام نتایج نهایی کنکور"
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / همه_باهم_علیه_کرونا / آموزش مجازی دانشجویان / زمان بازگشایی دانشگاه ها / بازگشایی خوابگاه های دانشجویی / آموزش ترکیبی / صدور مدارک تقلبی / طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی / جزییات طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی
از "نحوه برگزاری ترم آینده برای نودانشجویان" تا "زمان اعلام نتایج نهایی کنکور"
وزیر علوم با تاکید بر اینکه آموزش ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حضوری است، گفت: فعلا برنامه این است که دانشگاه‌ها اگر بتوانند کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدیدالورود را به صورت حضوری شروع کنند. چرا که آنها باید محیط دانشگاه را بشناسند و با اساتید آشنا شوند  و به طور کلی از محیط دانشگاهی آشنایی کسب کنند.
پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به فرهیختگان
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / بانک توسعه تعاون / تسهیلات / موسسات آموزش عالی کشور / فرهیختگان
پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به فرهیختگان
بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از فرهیختگان تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان پرداخت می‌نماید.
تغییر رویکرد در آموزش عالی اصل اجتناب‌ناپذیر امروز است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / آموزش عالی / فناوری / معاون / وزارت علوم / برنامه ریزی
تغییر رویکرد در آموزش عالی اصل اجتناب‌ناپذیر امروز است
ایلنا: قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری تاکید کرد: تغییر رویکرد در نظام پژوهش و آموزش عالی، اصل…
برگزاری کنکور کارشناسی ارشد برای اولین بار در دانشگاه اردکان
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / شهرستان اردکان / سازمان سنجش آموزش کشور / دانشگاه اردکان / کنکور سراسری
برگزاری کنکور کارشناسی ارشد برای اولین بار در دانشگاه اردکان
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان اعلام کرد: برای نخستین بار آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی همزمان با مرکز استان در شهرستان اردکان نیز برگزار می‌شود.
چالش‌های دانشگاه مجازی در ایران
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه مجازی
چالش‌های دانشگاه مجازی در ایران
رئیس گروه مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: کاربرد تکنولوژی اطلاعات و استفاده از فضای سایبر به قصد آموزش و پژوهش در آموزش‌های عالی را دانشگاه مجازی می‌گوییم که دانشگاه مجازی بیشتر به نسل سوم تکنولوژی‌های اطلاعات ارتباط پیدا می‌کند.
موضوع سلامت هرگز نباید در کوران‌های اقتصادی گم شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / مجلس شورای اسلامی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی / بهداشت و سلامت
موضوع سلامت هرگز نباید در کوران‌های اقتصادی گم شود
تهران - ایرنا - مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: موضوع سلامت در معنای وسیع آن از مولفه‌های وظیفه‌ای حاکمیت است که هرگز نباید در کوران‌های اقتصادی و غیرعلمی و بی‌تفاوتی گم شود.
همایش ملی چالش‌های یادگیری الکترونیک در آموزش عالی برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
همایش ملی چالش‌های یادگیری الکترونیک در آموزش عالی برگزار می شود
همایش ملی «چالش‌های یادگیری الکترونیکی در آموزش عالی» با مشارکت معاونت آموزشی وزارت علوم برگزار می شود.
برگزاری نشست هم‌اندیشی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / آموزش عالی / حوزه علمیه / حوزه علمیه قم / دین / سلامت
برگزاری نشست هم‌اندیشی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت
ایلنا: جلسه هم‌اندیشی اعضای دبیرخانه «کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت» و «دبیرخانه انجمن‌ها و قطب‌های علمی حوزه علمیه قم»، با هدف بررسی…
طرح ملی ارتقای خوابگاههای دانشجویی با کمک خیرین اجرا می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / علیرضا صولتی / دانشگاه های ایران / خوابگاه دانشجویی / صندوق رفاه دانشجویان
طرح ملی ارتقای خوابگاههای دانشجویی با کمک خیرین اجرا می شود
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری صندوق رفاه دانشجویان از اجرای طرح ملی ارتقاء خوابگاه های دانشجویی کشور با مشارکت صندوق، خیرین و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور خبر داد.
اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تا ۱۴۰۰ قابل تحقق نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سعید رضا عاملی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / سند تحول بنیادین آموزش و پرورش
اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تا ۱۴۰۰ قابل تحقق نیست
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اجرایی ‏شدن سند تحول بنیادین در دوره زمانی تا سال ۱۴۰۰ قابل تحقق نیست و زمان بندی جدید نیاز دارد.‏
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •