سه شنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۹ / 26 January, 2021
آپنه خواب
خوک‌ها نیز دچار آپنه خواب می‌شوند
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ / آپنه خواب / اختلال تنفسی / خوک
خوک‌ها نیز دچار آپنه خواب می‌شوند
مطالعات جدید نشان می‌دهد که خوک‌های مینیاتوری می‌توانند راهنمای متخصصان برای درک بهتر آپنه خواب(وقفه تنفسی در خواب) در انسان‌ها باشند.
رایج‌ترین دلایلی که منجر به کاهش حافظه می‌شوند
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / افسردگی / آپنه خواب / سکته مغزی / سبک زندگی / پارسی خبر
رایج‌ترین دلایلی که منجر به کاهش حافظه می‌شوند
از دست دادن حافظه می‌تواند سوای آلزایمر، با بسیاری از دلایل در ارتباط باشد و در هر سنی رخ دهد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
تمام علت‌های تعجب‌آور کاهش حافظه!
از دست دادن حافظه می‌تواند سوای آلزایمر، با بسیاری از دلایل در ارتباط باشد و در هر سنی رخ دهد. افسردگی قابل توجه، بد خوابی و ... از دلایلی هستند که می‌توانند منجر به شکایات حافظه شوند و عملکرد مغز را تحت تاثیر منفی قرار دهند. در اینجا برخی از رایج ترین دلایلی که منجر به کاهش سطح حافظه می شوند، ذکر شده‌اند:آپنه خواب: این اختلال خواب بسیار شایع و البته قابل درمان است و منجر به قطع تنفس در زمان‌های کوتاه و در طول خواب شبانه می‌شود. افراد مبتلا به آپنه خواب، بعد از بیدار شدن خستگی و سردرد در تمام طول روز را ممکن است تجربه کنند. آپنه خواب اگر درمان نشود، حافظه مربوط به تعیین مسیر را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. این نوع حافظه درواقع توانایی یادآوری جهت‌‌ها یا مکان اشیایی مانند کلیدهایتان است. طبق یک تحقیق، …
راهکارهایی برای بهبود سلامت بارداری در صورت چاقی
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بارداری / اضافه وزن / سبک زندگی / پارسی خبر / آپنه خواب
راهکارهایی برای بهبود سلامت بارداری در صورت چاقی
در مطلب زیر با برخی از عوارض چاقی برای باردار شدن و نکاتی برای کاهش آن آشنا می‌شوید.
نجات مبتلایان به کووید-۱۹ با دستگاهی که به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب کمک می‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
نجات مبتلایان به کووید-۱۹ با دستگاهی که به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب کمک می‌کند
پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود نشان داده‌اند که می‌توان با دستگاهی که برای کمک به افراد مبتلا به آپنه خواب به کار می‌رود، به تنفس بهتر افراد مبتلا به کووید-۱۹ کمک کرد.
ارتباط بین آپنه خواب و بیماری های خود ایمنی
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / خواب / اختلالات خواب / آرتروز
ارتباط بین آپنه خواب و بیماری های خود ایمنی
محققان در مطالعه سیتوکین های التهابی مرتبط با آپنه خواب (اختلال تنفسی خواب) و بیماری های خودایمنی دریافتند میزان سیتوکین در افراد مبتلا به آپنه درمان نشده، غیرعادی است.
دانستنی‌هایی درباره انباشت بیش از حد دی اکسید کربن در بدن
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
دانستنی‌هایی درباره انباشت بیش از حد دی اکسید کربن در بدن
آپنه خواب شرایطی رایج است که با تنفس کم عمق یا وقفه در تنفس هنگام خواب مشخص می شود. این شرایط می تواند در سطوح اکسیژن موجود در جریان خون تداخل ایجاد کرده و تعادل بین اکسیژن و دی اکسید کربن بدن را بر هم بزند.
آپنه خواب یک عامل خطر بالقوه در بروز موارد شدید کووید-۱۹ است
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / ویروس کرونا / بهداشت و سلامت / دیابت / هراس جهانی از ویروس کرونا
آپنه خواب یک عامل خطر بالقوه در بروز موارد شدید کووید-۱۹ است
تهران- ایرنا- بررسی نتایج سه مطالعه نشان می‌دهد؛ آپنه انسدادی خواب (OSA) می‌تواند یک عامل خطرساز بالقوه برای ابتلا به موارد شدید کووید-۱۹ باشد؛ از این رو پزشکان در بررسی بیماران مشکوک و یا تایید شده مبتلا به کرونا، آپنه انسدادی خواب را به دقت مد نظر قرار دهند.
نقش مهم میکروبیوم های روده در تنظیم خواب
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / خواب / فشار خون بالا / اختلالات خواب
نقش مهم میکروبیوم های روده در تنظیم خواب
نتایج تحقیقات نشان می دهد آپنه خواب (نوعی اختلال انسدادی خواب) می تواند موجب تغییر در میکروبیوم های روده شده و بیماری های نظیر دیابت، فشارخون بالا و مشکلات شناختی را افزایش دهد.
اگر خروپوف می کنید، از کرونا بترسید
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / تنفس / خطر ابتلا به بیماری / خواب / درمان / مرگ
اگر خروپوف می کنید، از کرونا بترسید
اقتصاد نیوز : تحقیقات جدید نشان داده اند که اگر در اثر آپنه خواب خروپف کنید، احتمال مرگ در اثر Covid-۱۹ سه برابر بیشتر می شود.
اثر کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به آپنه خواب خطرناک‌تر است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
اثر کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به آپنه خواب خطرناک‌تر است
پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافتند که کووید-۱۹ می‌تواند پیامد‌های شدیدتری را برای بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب به همراه داشته باشد.
ورزش و ارتباط آن با خواب خوب شبانه
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
ورزش و ارتباط آن با خواب خوب شبانه
ورزش می تواند به حفظ وزن سالم بدن کمک کند که آن نیز می تواند خطر بیماری های مرتبط با چاقی مانند آپنه خواب را کاهش دهد.
آپنه خواب را با این روش ساده کاهش دهید
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / اختلالات خواب / آپنه خواب / خواب کافی / ورزش / سبک زندگی / پارسی خبر
آپنه خواب را با این روش ساده کاهش دهید
پژوهشگران "دانشگاه آدلاید استرالیا در بررسی جدید خود دریافتند که افزایش فعالیت فیزیکی می‌تواند "وقفه تنفسی در خواب" یا "آپنه خواب"(Sleep apnea) را کاهش دهد. این پژوهش، بزرگترین پژوهشی است که رابطه میان آپنه خواب و سطح فعالیت فیزیکی را مورد بررسی قرار می‌دهد. پژوهشگران در این پروژه، داده‌های مربوط به سبک زندگی، سوابق پزشکی و خواب را در بیش از ۱۵۵ هزار شرکت‌کننده مورد بررسی قرار دادند که ۶۰ درصد آنها زن و ۴۰ درصد مرد بودند و میانگین سنی آنها نیز ۴۶ سال بود. آنها با ارزیابی فعالیت شرکت‌کنندگان دریافتند که افزایش فعالیت فیزیکی از جمله راه رفتن می‌تواند خطر ابتلا به آپنه خواب را تا ۱۰ درصد کاهش دهد. پژوهشگران توانستند ارتباط میان فعالیت فیزیکی و آپنه خواب را به دقت بررسی کنند. "لایل پالمر" (Lyle Palmer)، …
با ورزش کردن خطر
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / آپنه خواب / ورزش
با ورزش کردن خطر "آپنه خواب" را کاهش دهید
پژوهشگران استرالیایی در بررسی جدید خود دریافتند که فعالیت فیزیکی و ورزش می‌تواند میزان خطر بروز آپنه خواب را کاهش دهد.
آپنه خواب از علائم تا درمان
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
آپنه خواب از علائم تا درمان
آپنه خواب نوعی اختلال خواب شایع و جدی است که باعث می شود برای مدت کوتاهی تنفس در هنگام خواب متوقف شود.
یک فناوری خانگی برای تشخیص کووید-19
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / کووید-19 / آپنه خواب / اکسیژن / کرونا در جهان
یک فناوری خانگی برای تشخیص کووید-19
یک استارتاپ برزیلی، نوعی فناوری جدید خانگی ابداع کرده که می‌تواند…
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
اختلال خواب «آپنه» چیست؟
وقفه تنفسی در خواب یا آپنه خواب Sleep apnea  یک اختلال خواب است که باعث توقف یا کاهش تنفس برای مدتی کوتاه (اما با تعداد بار زیاد) در طول خواب می‌شود. هر توقف می تواند برای چندین ثانیه یا حتی چندین دقیقه طول کشیده و معمولاً تعداد زیادی توقف در یک شب اتفاق می افتد (ده ها یا حتی صدها بار). هر کدام از این دوره ها یک «آپنه» نامیده می‌شود. اکثر این دوره‌ها با صدای خرخر بلند همراه است که در بعضی موارد با صدا و احساس خفگی همراه می شود که در آن فرد ناگهان با حالت خفگی از خواب بیدار می شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / چاپگر سه بعدی / ایالات متحده آمریکا
چاپ سه بعدی آداپتور تبدیل دستگاه آپنه خواب به ابزار تنفس مصنوعی
یک شرکت تجاری در آمریکا از دریافت مجوز سازمان غذا و داروی این کشور به منظور تولید آداپتورهای دستگاه آپنه خواب با چاپگر سه بعدی برای تولید ابزار تنفس مصنوعی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / بی خوابی / اختلالات خواب / پارسی خبر / حمله خواب
درمان بی‌خوابی با لیزر
اختلال خواب از مشکلات شایع پزشکی و در سلامت جسمی، روانی، احساسی و اجتماعی فرد به‌شدت تاثیر است. این اختلالات شامل بی‌خوابی، آپنه خواب، حمله خواب، اختلال خواب ریتم شبانه‌روزی و سندرم پای بی‌قرار است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / کووید-19 / آپنه خواب / اکسیژن / دانشگاه کالیفرنیا برکلی / کرونا در جهان
استفاده از دستگاه درمان آپنه خواب به جای ونتیلاتور
پژوهشگران آمریکایی برای جبران کردن کمبود ونتیلاتور در بیمارستان‌ها، به اصلاح و استفاده از دستگاه‌های درمان آپنه خواب پرداخته‌اند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۵
آپنه خواب؛ اختلالی که افراد را از خواب آسوده بازمی‌دارد
بسیاری از افراد در سراسر جهان با مشکل وقفه‌ی تنفسی هنگام خواب یا آپنه خواب دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ درحالی‌که اغلب خود از این بیماری بی‌خبر هستند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تشخیص بهتر اختلالات خواب با کمک هوش مصنوعی
پژوهشگران آمریکایی باور دارند که هوش مصنوعی می‌تواند به تشخیص و درمان بهتر اختلالات خواب کمک کند. به گزارش ایسنا و به نقل از ردیت، هوش مصنوعی این قابلیت را دارد که کارآیی و دقت را در حوزه پزشکی خواب بهبود ببخشد.داده‌هایی که طی آزمایش چندگانه خواب که جامع‌ترین بررسی در مورد خواب است، جمع‌آوری می‌شوند، می‌توانند به بهبود تحلیل خواب توسط هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی کمک کنند.کیتی گلداشتاین، استادیار حوزه پزشکی خواب و علوم اعصاب دانشگاه میشیگان و نویسنده ارشد این پژوهش، گفت: هنگامی که به نقش هوش مصنوعی در پزشکی خواب فکر می‌کنیم، معمولاً رتبه‌بندی خواب و وقایع مرتبط با آن به ذهن می‌رسند. این کار می‌تواند روند بررسی خواب را ساده‌تر انجام دهد و زمان لازم را برای درمان مستقیم بیمار فراهم کند.از آنجا که …
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
باور‌های غلط درباره‌ خواب
طبق اعلان سازمان جهانی خواب، در حدود یک سوم مردم دنیا خواب کافی دریافت نمی‌کنند. یکی از دلایل احتمالی این امر، عدم آگاهی یا شاید کج فهمی درمورد مبانی مربوط به خواب است. باور‌های غلط زیادی درمورد خواب وجود دارد که شاید تاکنون بار‌ها و بار‌ها درباره شان شنیده باشید یا تجربه کرده باشید. گاهی این باور‌ها در حد یک اعتقاد خرافی باقی می‌ماند، اما گاهی تبدیل به یک موضوع جدی و خطرناک می‌شود. سازمان جهانی خواب لیستی از شایع‌ترینِ این باور‌ها را ارائه کرده تا در رفع آن‌ها گامی برداشته شود.اگرچه خروپف ممکن است برای بسیاری از افراد بی‫ضرر باشد، اما می‌تواند یک اخطار حیاتی مربوط به نوعی از اختلال با عنوان آپنه خواب باشد، به خصوص اگر با احساس خستگی و خواب آلودگی شدید در روز همراه شود. آپنه خواب به عنوان اختلال …
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / خواب / اختلالات خواب / بیماری های قلبی و عروقی
عدم درمان آپنه خواب ریسک مشکلات قلبی را افزایش می دهد
به گفته محققان، عامل اصلی مشکلات قلبی، آپنه خواب انسدادی است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / استانی-علمی و آموزشی / آپنه خواب انسدادی
اندازه زبان در وقفه تنفسی تأثیر دارد
نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد، زبان‌های بزرگ‌تر در آپنه خواب انسدادی (OSA)به‌ویژه در افراد چاق تأثیرگذار هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
ارتباط کاهش وزن با آپنه خواب
وقفه تنفسی یا آپنه خواب، مشکلی آزاردهنده و البته خطرناک است. در افراد مبتلا به این عارضه، در زمان خواب، مجاری تنفسی برای مدتی بسیار کوتاه مسدود می شود و فرد نمی‌تواند نفس بکشد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / آپنه خواب / زبان
تاثیر اندازه زبان در تشدید آپنه خواب
کاهش میزان چربی در ناحیه زبان می‌تواند به تسکین علائم آپنه خواب کمک کند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / مشهد / مغز / خراسان رضوی / کم خوابی / دانشگاه علوم پزشکی مشهد / بیماری های قلبی
خُرّ و پف به قلب، مغز و ریه آسیب می‌زند
مشهد- ایرنا- آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب که در اصطلاع عامیانه به آن خر و پف و خرناس کشیدن می گویند کیفیت خواب را پایین می‌آورد و از سوی دیگر اکسیژن خون با هر وقفه تنفسی پایین افتاده و به قلب و عروق و مغز و ریه آسیب می‌زند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
چرا خروپف می‌کنیم؟
آفتاب یزد - گروه زندگی : خروپف سر و صدایی بسیار آزار دهنده است که درست زمانی که خواب هستید از شما تولید می‌شود .هر فردی بدون شک در خانواده و اطرافیان خود کسانی را مــی‌شناســد کــه خر و پف می‌کنند. آن فرد می‌تواند پدر، مادر، ‌همسر یا فرد دیگری باشد که شما با صدای خر و پف او آشنا هستید و به احتمال زیاد از آن رنج می‌برید.بعضی از افراد خر و پف را به عنوان یک موضوع ساده نگاه می‌کنند در حالی که می‌تواند نشانه ای از یک اختلال جدی به شمار آید .با توجه به اهمیت موضوع آفتاب یزد در این باره با محمود صادق نیت، متخصص فلوشیب طب خواب گفت و گو کرده است .وی در این باره می‌گوید : همه افرادی که خروپف می‌کنند دارای یک انسداد نسبی در راه‌های هوایی فوقانی خود می‌باشند. بسیاری از افرادی که دائما با صدای بلند خروپف …
۱۳۹۸/۰۹/۰۸
درمان چاقی با استفاده از نمک!
پژوهشگران «دانشگاه هاروارد» در بررسی جدیدی توانستند با کمک نوعی نمک مایع، چاقی را در موش‌ها درمان کنند. به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال‌اکسپرس، چاقی، مشکلی است که سالانه افراد بیشتری را تحت تاثیر قرار می‌دهد و علاوه بر ایجاد مشکلات گوناگون برای سلامتی، می‌تواند به بروز بیماری‌های کشنده‌ای مانند فشار خون بالا، دیابت، آسم و سکته منجر شود؛ در نتیجه یکی از مهم‌ترین تهدیدات حوزه سلامت عمومی به شمار می‌رود. هزینه‌های درمان بیماری‌های ناشی از چاقی، سالانه افزایش می‌یابند.اگرچه ژنتیک نقش مهمی در بروز چاقی دارد، اما مصرف غذاهای پرکالری که سرشار از کربوهیدرات و چربی هستند نیز یکی از دلایل مهم شیوع چاقی به شمار می‌رود؛ در نتیجه توصیه پزشکان و متخصصان تغذیه این است که باید از یک رژیم غذایی سالم و متعادل …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
خودویژگی خروپف زنان
آپنه خواب خطر ابتلا به سرطان در زنان را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اختلالات خواب / دیابت / نابینایی
آپنه خواب در افراد دیابتی می تواند منجر به نابینایی شود
مطالعات نشان می دهد آپنه خواب (اختلال تنفسی در خواب) فاکتور پرخطر نابینایی در افراد دیابتی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / اپلیکیشن / نوزاد / اختلال خواب
بلندگوهای صوتی آپنه خواب نوزادان را رصد می کنند
محققان دانشگاهی اپلیکشنی ابداع کرده اند که با انتشار و جمع آوری صدای سفید در اتاق می تواند تنفس نوزادان را رصد و اختلال آپنه خواب در آنها را ردیابی کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / آپنه خواب / آپنه خواب انسدادی
درمان آپنه خواب با یک دستگاه نوین
پژوهشگران "بیمارستان عربا"(Hospital of Araba) اسپانیا اخیرا زنگ هشداری توسعه داده‌اند که کاربران با قرار دادن آن بر روی پیشانی دیگر دچار "وقفه تنفسی انسدادی در خواب"(OSA) نخواهند شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴
دستورهای غذایی برای مبتلایان به آپنه خواب
آپنه خواب یک وضعیت پزشکی است که تعداد زیادی از افراد را گرفتار خود می کند. این اختلال خطر ابتلا به برخی بیماری ها مانند اختلال عملکرد شناختی، فشار خون بالا، اختلال در متابولیسم گلوکز، اضطراب و حوادث قلبی عروقی را بالا می برد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
آپنه خواب چیست و چگونه می توان آن را درمان نمود؟
نوع وضعیت آپنه خواب، نشان می‌دهد که چه درمانی برای شما مناسب است. استفاده از این راهکار ها که توسط متحصصین فروشگاه آزطب ارائه شده به شما کمک می کند این بیماری را بهبود ببخشید.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
بیماری پر سرو صدا که قلب را از کار می اندازد
خروپف می‌تواند به واسطه آلرژی‌ها، چاقی، ژنتیک، و حتی داروهای آرامش بخش عضله شکل بگیرد. همچنین، خروپف می‌تواند نشانه‌ای از آپنه خواب باشد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
زنان مراقب باشند؛ میان آپنه خواب و ابتلا به سرطان ارتباط وجود دارد
محققان یونانی در تازه‌ترین پژوهش‌های خود دریافتند، میان بروز آپنه خواب در زنان و ابتلای آنها به سرطان ارتباط مستقیم وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
خروپُف به مجاری تنفسی فوقانی آسیب می رساند
محققان دریافتند خروپُف و آپنه خواب (اختلال تنفسی در خواب) موجب بروز آسیب های عصبی-عضلانی به مجاری تنفسی فوقانی می شود.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
آیا خروپف خطرناک است؟
محققان دریافتند خروپُف و آپنه خواب موجب بروز آسیب‌های عصبی-عضلانی به مجاری تنفسی فوقانی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
دارویی برای وقفه تنفسی در خواب؛ آیا برای خرناس دارویی کشف شده‌است؟ (فیلم)
وقفه تنفسی یا هوان آپنه خواب، تا امروز دارویی نداشته‌است. حالا دانشمندان می‌گویند احتمالا برای آن دارویی پیدا کرده‌اند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۷
رابطه بین اختلال خواب وآلزایمر
محققان دریافتند بین آپنه خواب (اختلال در خواب) و افزایش میزان پروتئین سمی مغز که با بیماری آلزایمر مرتبط است، رابطه وجود دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •