یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
اتحادیه مشاورین املاک
خواب بهاری بازار مسکن زنجان
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / استانی-اقتصادی / زنجان / رکود بازار مسکن
خواب بهاری بازار مسکن زنجان
رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه‌داران اتومبیل زنجان گفت: در حال حاضر بازار مسکن زنجان در رکود است.
الزام موجر به تمدید ۲ ماهه اجاره‌نامه مشمول چه کسانی می‌شود؟/ آثار حقوقی و نحوه شکایت از خاطیان
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / حسام عقبایی / اتحادیه مشاورین املاک / اجاره بها / ویروس کرونا
الزام موجر به تمدید ۲ ماهه اجاره‌نامه مشمول چه کسانی می‌شود؟/ آثار حقوقی و نحوه شکایت از خاطیان
مصوبه دیروز ستادمبارزه با کرونا که مالکان را مکلف به تمدید دو ماهه اجاره‌نامه‌ها کرده،سوالات زیادی را برای مردم ایجاد کرده است؛چه کسانی مشمول این مصوبه هستندو اگر مالک تبعیت نکرد،تکلیف چیست؟
معامله در بازار مسکن تبریز تقریبا به صفر رسیده است
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / استانی-اقتصادی / تحولات بازار مسکن / تبریز
معامله در بازار مسکن تبریز تقریبا به صفر رسیده است
رئیس اتحادیه مشاورین املاک تبریز در خصوص نحوه‌ی انجام معاملات مسکن در شرایط کنونی، بیان کرد: معاملات در بازار مسکن تبریز تقریبا به صفر رسیده است؛ چرا که به دلیل شیوع ویروس کرونا در استان، اغلب فروشندگان منصرف شده اند.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
عرضه و تقاضای مسکن در شوک کرونا
یک کارشناس بازار مسکن معتقد است: عاملی که می‌تواند در جهت منفی و کاهش قیمت اجاره عمل کند، این است که توقف فعالیت‌های اقتصادی در تهران به حدی برسد که بسیاری از مهاجران کسب‌وکاری به این نتیجه برسند که به شهرهای مبدا خود بازگردند. در این صورت، تقاضا برای اجاره مسکن و به دنبال آن‏ قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.بسیاری از مشاورین املاک از تعطیلی کامل کسب‌وکار خود در این شرایط می‌گویند. به گفته آنها، علاوه بر اینکه اتحادیه املاک حکم این تعطیلی را به دفاتر مشاور ابلاغ کرده، از سوی دیگر، صاحب‌خانه‌ها هم در شرایط کنونی حاضر نیستند متقاضیان به‌ منظور بازدید، به خانه‌هایشان وارد شوند. همچنین مستاجرانی که مقیم هستند، فعلاً نمی‌خواهند این ریسک را بپذیرند. به نظر می‌رسد در این موارد، صاحب‌خانه‌ها هم با بالا نبردن …
کاهش ۹۰ درصدی معاملات مسکن در فروردین امسال
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / استانی-اقتصادی / بازار مسکن
کاهش ۹۰ درصدی معاملات مسکن در فروردین امسال
رییس اتحادیه صنف مشاورین املاک مشهد گفت: آمار معاملات مسکن در فروردین ۹۹ بیش‌از۹۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
قیمت مسکن همدان با کرونا کاهش نیافته است
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / اتحادیه مشاورین املاک / بازار مسکن / افزایش قیمت مسکن / استانی-اقتصادی / کروناویروس
قیمت مسکن همدان با کرونا کاهش نیافته است
رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه بازار مسکن در رکود به سر می برد، گفت: در حال حاضر به علت شیوع کروناویروس بازار مسکن به شدت دچار رکود شده است و خرید وفروشی صورت نمی‌گیرد.
کارشناس: بازار مسکن ایران بازاری رها شده است
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
کارشناس: بازار مسکن ایران بازاری رها شده است
رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک ساوه، بازار مسکن در ایران را رهاشده ترین بازار در اقتصاد کشور می داند.
بازار مسکن | رهاشده‌ترین بازار در اقتصاد ایران
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بازار مسکن | رهاشده‌ترین بازار در اقتصاد ایران
شفقنا اقتصادی _ رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک ساوه، مسکن را رهاشده ترین بازار در اقتصاد ایران دانست. ایسنا نوشت: جلال‌الدین یاوری در گفت‌وگویی، در خصوص اینکه چرا مسکن در ایران وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری شده است، اظهار کرد: نابسامانی مسک…
مسکن همچنان در رکود/ساخت و ساز هم متوقف شده است
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / استانی-اقتصادی / مسکن
مسکن همچنان در رکود/ساخت و ساز هم متوقف شده است
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج گفت: بسیاری از مردم در شرایط کنونی توان خرید مسکن ندارند و با اجاره‌نشینی مجبور به جابجایی‌های مداوم هستند.
راهکار کاهش قیمت مسکن چیست؟
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / استانی-اقتصادی / مسکن / اتحادیه مشاورین املاک / نرخ تورم / طرح ملی مسکن / بوشهر
راهکار کاهش قیمت مسکن چیست؟
رئیس اتحادیه مشاورین املاک و نمایشگاه داران اتومبیل شهرستان بوشهر می گوید راه اساسی کاهش قیمت مسکن حمایت از بخش خصوصی و کاهش نرخ تورم در کشور است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / استانی-اقتصادی / مسکن / خرید و فروش آپارتمان / افزایش قیمت بنزین
فروش خانه‌های نوساز محدودتر شده است
رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک مشهد گفت: در برخی مناطق نوساز مشهد همچون الهیه، قیمت خانه‌ها به جهت ترسی که سازندگان از گرانی مصالح ساختمانی خود دارند، افزایش داشته است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اتحادیه مشاورین املاک / کاهش قیمت مسکن / استانی-اقتصادی / خانه مسافر
اجازه ساعتی خانه در مشاورین املاک صورت نمی‌گیرد
رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه اجازه ساعتی خانه در مشاورین املاک صورت نمی‌گیرد، گفت: اجاره خانه در مشاورین املاک یک ساله یا 6 ماهه است و اجاره ساعتی نداریم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / استانی-اقتصادی / بازار مسکن
تب مسکن آرام می‌گیرد
رئیس اتحادیه مشاورین املاک بیرجند با بیان اینکه باید مردم ترس خرید و فروش را کنار بگذارند، گفت: اکنون بازار تعادل خود را به دست گرفته است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / خرید و فروش مسکن / اتحادیه مشاورین املاک / همدان / استانی-اقتصادی
افزایش 20 درصدی خریدوفروش ملک در همدان
رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان از افزایش 15 تا 20 درصدی خریدوفروش ملک در همدان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱ / استانی-اقتصادی
چرا 3 هزار بنگاه مشاور املاک در مشهد غیر مجازند؟
رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک مشهد گفت: 3 هزار بنگاه غیر مجاز در مشهد یک‌شبه ثبت شده نشده‌اند، بلکه ما 10 هزار واحد فعال در سطح شهر داریم که بر فرض اگر 70 درصد مستاجر باشند، سالی یک بار باید جابه‌جا شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / قیمت مسکن / مشهد / مسکن
قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد پائین آمد
مشهد- ایرنا- رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد گفت: قیمت اجاره مسکن و خرید آن در این کلانشهر از ابتدای تابستان تاکنون نسبت به فصل بهار ۱۰ تا ۲۰ درصد افت داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اجاره مسکن همچنان در برابر کاهش مقاومت می کند!
شفقنا اقتصادی_ رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج از کاهش قیمت مسکن خبر داد و گفت: قیمت ملک نسبت به دو یا سه ماه اخیر ۳۰ درصد کاهش داشته است اما قیمت رهن و اجاره تغییری نکرده است. به گزارش شفقنا اقتصادی،  رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج گفت: مردم برای خرید فروش ملک عجله‌ای نکنند. محمد […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / استان البرز / قیمت خانه / وضعیت مسکن
خانه ارزان شد اما اجاره پایین نیامد
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج گفت: مردم برای خرید فروش ملک عجله‌ای نکنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
محاسبه حق کمیسیون بنگاه‌های معامله مسکن طبق جدول تعیین شده
سید ابوالفضل موسوی با اشاره به اخبار منتشر شده برای تلاش اتحادیه املاک برای افزایش حق کمیسیون مشاورین املاک در معاملات مسکن از نیم درصد به یک درصد بیان کرد: حق کمیسیون مشاورین املاک در معاملات مسکن دارای یک دستورالعمل خاص است. اینگونه نیست که هر بنگاه بتواند نرخ خود را تعیین کند. مطابق با قیمت ملک و جدول از پیش تعریف شده متناسب با قیمت‌ها بنگاه‌ها حق کمیسیون دریافت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴ / اجاره‌بهاء / صاحبخانه / مستاجر / اتحادیه مشاورین املاک
صاحبخانه‌ها می‌خواهند کل هزینه زندگی‌‎شان را از جیب مستأجران دربیاورند
رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه قیمت اجاره بها در همدان واقعی نیست، گفت: مورد اجاره مسکن در شهر همدان بسیار کم شده و مستأجران با مشکل پیدا کردن مسکن مواجه هستند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / آپارتمان / مشهد / اتحادیه مشاورین املاک مشهد
قیمت خانه‌های نوساز کاهش پیدا نمی‌کند
رئیس اتحادیه مشاورین املاک مشهد گفت: قیمت خانه‌های نوساز به جهت گرانی مصالح افزایش پیدا کرده و قیمت آن کاهش پیدا نخواهد کرد ولی خانه‌ای که قیمت آن ۲۰ میلیون تومان است ولی دو میلیارد تومان به فروش می‌رسد، نتیجه تورم و توقع انتزاعی فرد از بازار است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۶
حذف قیمت‌ها از دیوار، موجب ارزانی خودرو شد
رئیس اتحادیه مشاورین املاک و خودروی زنجان گفت: بازار خودرو طی روزهای گذشته روند رکود را طی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / اجاره مسکن
طرح‌هایی که می‌تواند آرامش را بر بازار مسکن حاکم کند
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج گفت: هر سه یا چهار سال که اوضاع مسکن آشفته می‌شود از دولت تا مجلس و وزیر و وکیل، همه در مورد مسکن صحبت می‌کنند اما کمی بعد که اوضاع قدری آرام شد موضوع فراموش می‌شود، بنابراین لازم است یک بار برای همیشه این مساله حل و اوضاع مسکن ساماندهی شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸ / افزایش قیمت مسکن
قیمت‌های کنونی مسکن شرعی و اخلاقی نیست
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج گفت: واسطه‌ها و سازندگان مشارکتی ساختمان‌ها بر افزایش قیمت مسکن تأثیر دارند، این سازندگان مشارکتی بر اساس میل و سلیقه و نیاز خود، آپارتمان و ساختمان تمام شده را در همان لحظه اتمام یا چند سال پس از اتمام به فروش می‌رسانند و کانون یا ناظری برای بررسی و نظارت بر این وضع وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
برخورد جدی با دفاتر و مشاورین املاک متخلف
رییس اتحادیه املاک شمیرانات گفت: در همه جای دنیا مشاور املاک قابل احترام است و کسی وقتی خود را به عنوان یک مشاور املاک معرفی می کند با دید مثبت مورد توجه قرار می گیرد اما در ایران این دید قدری مخدوش شده است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / مسکن / منطقه قم
بر سایت‌های خرید و فروش مسکن نظارت نمی‌شود
رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان قم گفت: نظارت نکردن بر سایت‌های خرید و فروش مسکن، قیمت‌ها را در این بازار افزایش داده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بخشی از گرانی مسکن در کرج حباب است
عضو هیئت‌رئیسه اتحادیه مشاورین املاک کرج با اشاره وضعیت قیمت مسکن در کرج گفت: در خیلی از قیمت‌گذاری‌ها دیده می‌شود که مالک می‌گوید چون همسایه من ملکش را متری هشت میلیون تومان فروخته پس من هم همان قیمت را بر روی ملک خود گذاشته‌ام، در حالی که ممکن است آن ملک کمتر از آن قیمت ارزش داشته باشد.به گزارش ایسنا، فریدون کردلو با اشاره به جهش قیمت مسکن در کرج گفت: وضعیت مسکن در کرج بغرنج است، بخشی از این وضعیت متاثر از شرایط اقتصادی کشور و گرانی مصالح و بالا‏رفتن تورم است.کردلو در خصوص اینکه گفته می‌شود دفاتر املاک در بالا‏رفتن قیمت مسکن نقش دارند افزود: نقش املاکی‌ها زیاد نیست و در نهایت به پنج درصد می‌رسد، مسئله اصلی در قیمت‌گذاری مسکن توافق طرفین است مثلاً ممکن است ملکی شش میلیارد تومان قیمت داشته باشد …
۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / مسكن / منطقه البرز
جلوگیری از قیمت‌گذاری سلیقه‌ای مسکن در کرج
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج با بیان اینکه حذف قیمت فروش ملک از سایت‌ها به نفع بازار است گفت: این سایت‌ها مانند کاغذ قیمت خرید و فروش پشت شیشه مغازه‌هاست که پیشتر ممنوع اعلام شده بود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
خواب مسکن تا اردیبهشت ۹۸
عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاورین املاک همدان با بیان اینکه بازار مسکن در رکود به سر می برد، گفت: در ۳ ماهه آذر، دی و بهمن شاهد کاهش ۲۷ درصدی حجم معاملات بوده ایم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •