چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
اختلال در جاده‌های کوهستانی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
سیلاب به غرب ایران رسید
با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، بارش‌ها از صبح دیروز در غرب و جنوب غرب ایران شدت یافته و براساس آنچه کارشناسان هواشناسی اعلام کرده‌اند، شدت بارش‌ها در غرب کشور از امروز باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب در غرب و جنوب غرب کشور می‌شود. مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی به مهر گفت: با ورود سامانه بارشی در مناطق مختلفی از استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، زنجان، قزوین، کردستان و مرکزی بارش برف نیز گزارش شده است. او افزود: پیش‌بینی می‌شود روز شنبه به‌تدریج با گسترده‌تر شدن این …
بارش‌ها در غرب و جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد/ اختلال در جاده‌های کوهستانی
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
بارش‌ها در غرب و جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد/ اختلال در جاده‌های کوهستانی
شفقنا- به گفته کارشناس سازمان هواشناسی شدت بارش‌های فردا می‌تواند باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب و روان آب در غرب و جنوب غرب کشور شود. به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی گفت: با ورود سامانه بارشی از صبح امروز- جمعه ۲۷دی ماه- در مناطق مختلفی از آذربایجان غربی، شرقی، زنجان، قزوین، کردستان و مرکزی بارش برف گزارش […]
  اختلال در جاده‌های کوهستانی  بارش‌ها در غرب  سیلاب  هواشناسی
ورود سامانه بارشی به کشور/ بارش‌ها در غرب و جنوب غرب شدت می یابد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اجتماعی
ورود سامانه بارشی به کشور/ بارش‌ها در غرب و جنوب غرب شدت می یابد
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش‌های فردا می‌تواند باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب و روان آب در غرب و جنوب غرب کشور شود.
  سازمان هواشناسی  بارش باران  سازمان محیط زیست
هشدار برف، باران و آبگرفتگی معابر در ۱۳ استان
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اجتماعی
هشدار برف، باران و آبگرفتگی معابر در ۱۳ استان
سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به بارش برف و باران، وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی ۱۳ استان هشدار داد.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / ...
باران، برف و وزش باد شدید در کشور تا آخر هفته
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی تا آخر این هفته در کشور تداوم دارد که موجب بارش باران، برف، رعد و برق و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور خواهد شد و احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب، لغزندگی و مه آلود شدن و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی وجود دارد. بنابراین هموطنان مراقب باشند و اقدامات پیشگیرانه را فراموش نکنند.
مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی، رانندگان مراقب باشند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / علمی و آموزشی
مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی، رانندگان مراقب باشند
تهران- ایرنا- بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، با تداوم فعالیت‌های بارشی در کشور شاهد مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی، آبگرفتگی برخی معابر و اختلال در تردد شهری برخی استان‌های کشور خواهیم بود؛ بنابراین رانندگانی که قصد عبور از جاده‌های کوهستانی دارند، مراقب باشند.
  توصیه های هواشناسی
هشدار بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و اختلال در ترددهای شهری به دلیل بارش باران
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / اجتماعی
هشدار بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و اختلال در ترددهای شهری به دلیل بارش باران
سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای درباره احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها، اختلال در تردد شهری و مه‌آلود شدن جاده‌های کوهستانی به دلیل بارش باران هشدار داد.
ادامه بارش‌ها تا آخر هفته در کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / علمی و آموزشی
ادامه بارش‌ها تا آخر هفته در کشور
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه بارش‌ها تا آخر هفته جاری در نقاط مختلف کشور خبر داد و گفت: از آنجا که شدت بارش‌ها امروز ( یکشنبه ۵ آبان ) در مناطقی از غرب، بخش‌هایی از مرکز و جنوب غرب خواهد بود از این رو احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، اختلال در تردد شهری و مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی وجود دارد بنابراین هموطنان مراقب باشند.
  وضعیت هوا
هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش‌ها در کشور
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اجتماعی
هشدار سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش‌ها در کشور
سازمان هواشناسی در پی تداوم فعالیت سامانه بارشی اعلام کرد:بر اثر این شرایط آبگرفتگی معابر عمومی،بالا آمدن سطح رودخانه‌ها، اختلال در تردد شهری و مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می شود.
  سازمان هواشناسی  بارش باران  وزش باد
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اجتماعی
اطلاعیه سازمان هواشناسی درپی تداوم فعالیت سامانه بارشی
سازمان هواشناسی در پی تداوم فعالیت سامانه بارشی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اثر این شرایط آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها، اختلال در تردد شهری و مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.
  اب و هوای تهران  اطلاعیه هواشناسی
برف و باران در برخی مناطق کشور/ بارش‌های تازه در تهران از شنبه
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اقتصادی
برف و باران در برخی مناطق کشور/ بارش‌های تازه در تهران از شنبه
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به بارش باران از شنبه در پایتخت، در مورد آبگرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد شهری و مه‌آلود شدن جاده‌های کوهستانی در برخی مناطق کشور، به دلیل فعالیت سامانه بارشی، هشدار داد.
آبگرفتگی معابر و مه آلود شدن برخی جاده‌های کوهستانی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / علمی و آموزشی
آبگرفتگی معابر و مه آلود شدن برخی جاده‌های کوهستانی
تهران - ایرنا - بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، فردا و پس فردا ( چهارشنبه و پنجشنبه ۱ و۲ آبان ماه ) شاهد آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد شهری و مه آلود شدن جاده‌های کوهستانی برخی نقاط کشور خواهیم بود.
  توصیه های هواشناسی
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ / ...
هشدار مدیریت بحران در خصوص بارش‌های شدید و لحظه‌ای در البرز
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به ورود یک سامانه بارشی از صبح روز جمعه ۲۰ اردیبهشت به استان البرز گفت: با توجه به رفتار محلی و نقطه‌ای این سامانه، آبگرفتگی معابر شهری و در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، اختلال در تردد معابر...
فرارو / ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ / سیاسی
هواشناسی: طی روزهای آینده از سفر خودداری کنید
همچنین سازمان هواشناسی باهشدار به احتمال اختلال در ترددهای جاده‌ای به دلیل فعالیت سامانه‌های بارشی در کشور تاکید کرده است که طی شب یکشنبه ( اول اردیبهشت) تا صبح سه‌شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی، لغزندگی، کاهش شدید دید به سبب مه در جاده‌های کوهستانی البرز و شمال‌غرب پیش‌بینی می‌شود.
  هواشناسی  برف و باران  بارش برف  مسافرت
آخرین وضعیت آب‌وهوایی کشور/ آغاز موج جدید بارش‌ها از فردا
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ / اجتماعی
آخرین وضعیت آب‌وهوایی کشور/ آغاز موج جدید بارش‌ها از فردا
هواشناسی اهلام کرد که شدت بارش‌ها امروز (سه‌شنبه ۶ فروردین)، در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، بخش‌های جنوب و مرکز و شمال شرق کشور و شرق البرز مرکزی متمرکز خواهد بود. همچنین امروز در ارتفاعات استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری و شرق کهگیلویه و بویر احمد، جنوب و غرب اصفهان، البرز، تهران، مازندران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی و با شدت کمتر در شمال غرب کشور به سبب بارش برف و مه‌آلودگی، اختلال در آمدوشد در جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.
٩٨ با برف و باران شروع می‌شود/ پیشبینی هواشناسی از وضع هوا در روزهای آینده
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ / اجتماعی
٩٨ با برف و باران شروع می‌شود/ پیشبینی هواشناسی از وضع هوا در روزهای آینده
طی سه روز آینده بارش برف موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی شمال غرب و همچنین البرز مرکزی و شرقی خواهد شد از این رو به هموطنان عزیز توصیه می‌شود هنگام تردد در این مناطق احتیاط لازم را به عمل آورند.روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه شرق خلیج فارس و دریای عمان مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود.