شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
ارزش افزوده
مشاوران املاکی کد رهگیری صادر نکنند، متخلفند
۷ ساعت قبل
مشاوران املاکی کد رهگیری صادر نکنند، متخلفند
حسام عقبائی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: تمامی مشاوران املاک موظف هستند بدون دریافت هیچ هزینه اضافی و تنها با نرخ حق کمیسیون و مالیات بر ارزش افزوده کد رهگیری را برای متقاضیان صادر کنند. وی افزود: چنانچه مشاور املاک و یا موجر در این بخش با مشکل مواجه شدند و یا مشاور املاک کد رهگیری صادر نکرد نمونه بارز تخلف است و اتحادیه مشاور املاک با این تخلف برخورد می‌کند.
75 درصد زعفران تولیدی مصرف داخلی ندارد
۱۰ ساعت قبل / محصولات کشاورزی / صادرات / زعفران / محمود بازاری / مدیرکل دفتر هماهنگی محصولات کشاورزی سا
75 درصد زعفران تولیدی مصرف داخلی ندارد
یک مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه 75 درصد از زعفران تولیدی باید صادر شود، گفت: برای کسب ارزش افزوده بیشتر از صادرات زعفران باید صادرات این محصول با برند ایرانی و در بسته بندی های کوچک انجام شود.
تمرکز بر صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا در واردات
۱۶ ساعت قبل
تمرکز بر صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا در واردات
بدری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران اقدامات این سازمان در دو زمینۀ تمرکز بر صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا و مدیریت منابع ارزی در زمینه واردات را تشریح کرد.
۱۷ ساعت قبل / قانون مالیات بر ارزش افزوده / معافیت مالیاتی
معافیت مالیاتی کمکی به توزیع عادلانه درآمد نمی‌کند + جدول
به گزارش تسنیم، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی با عنوان «تأثیر اعطای معافیت های مالیاتی در نظام مالیات بر ارزش افزوده بر نابرابری و توزیع درآمد» به بررسی آثار معافیت های مالیاتی بر کاهش ضریب جینی و عادلانه‌تر کردن توزیع درآمد پرداخت و اعلام کرد: استفاده از ابزار معافیت برای تحقق این اهداف چندان راهگشا نیست و با توجه به تبعات متعدد و مهم اعطای معافیت های مالیاتی در نظام مالیات بر ارزش افزوده توصیه می‌شود که حتی‎المقدور، دامنه معافیت‌ها کاهش یابد.
شکست معافیت های مالیاتی در عادلانه کردن توزیع درآمد
۴۷ ساعت قبل / درآمد / سلامت / شهری و روستایی / قانون / نوشابه
شکست معافیت های مالیاتی در عادلانه کردن توزیع درآمد
اقتصاد نیوز : مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی از عدم کارکرد معافیت‌های مالیاتی قانون ارزش افزوده به منظور عادلانه‌تر کردن توزیع درآمدی خبر داد.
۲ روز قبل
رابطه محرومیت و حضور در کلاس
گروه اجتماعی| از اوایل تابستان تاکنون عددی در میان کارشناسان و مسوولان حوزه آموزش و پرورش تکرار می‌شود: 3 میلیون و 500 هزار دانش‌آموزی که به ویژه در مناطق عشایری و روستایی و دسته‌ای هم از دانش‌آموزان تحت پوشش نهادهای حمایتی، از ابزارها و زیرساخت‌های لازم برای اتصال به اینترنت و بهره‌گیری از آموزش مجازی محروم هستند. بسیاری از نهادهای مدنی تذکر می‌دهند که این محرومیت شکاف آموزشی موجود در کشور را از آنچه هست هم عمیق‌تر می‌کند. در روزهای گذشته مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش کوتاهی تنظیم کرده درمورد لزوم تهیه تبلت رایگان برای این دسته از دانش‌آموزان، پیشنهاد شده است که از انواع ابزار برای رسیدن به این مقصود استفاده شود: از اعلام عمومی برای کمک‌های …
۲ روز قبل
سیر مشمولیت و معافیت مکمل‌های دارویی از مالیات ارزش افزوده
قانونی که از زمان تصویب (17/ 2/ 1387) تا اجرایش (1/ 7/ 1387) کمتر از پنج ماه طول بکشد، نتیجه‌اش کوهی از بخشنامه برای تشریح می‌شود. قانون مالیات ارزش افزوده‌، 53 ماده دارد که بر اساس قطع خشتی تقریبا 22 صفحه است، اما فقط در مورد مساله‌ معافیت مکمل‌های دارویی بالغ بر 10 بخشنامه وجود دارد و این یعنی در متن قانون ابهام وجود دارد.
هزینه مبادله و بی‌ثباتی در صنعت کشور افزایش پیدا کرده است
۲ روز قبل / توان داخلی / صنایع دفاعی / مشاور فرماندهی معظم کل قوا در حوزه صنایع دفاعی / صنعت قطعه‌سازی / قطعه‌سازی / انجمن همگن قطعه‌سازی
هزینه مبادله و بی‌ثباتی در صنعت کشور افزایش پیدا کرده است
سردار دهقان با تاکید براینکه در جنگ اقتصادی امروز، تنها راه پیروزی و موفقت، تکیه بر توان داخلی است، هزینه‌های مبادله در فرآیند تبدیل ماده اولیه به محصول و خلق ارزش افزوده را از جمله هزینه‌های غیرقابل محاسبه دانسته و معتقد است که این هزینه‌ها در شرایط فعلی، افزایش پیدا کرده است.
جاده سرمایه‌گذاری برای فرآوری محصولات دامی هموار می‌شود
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / سرمایه‌گذاری / دام
جاده سرمایه‌گذاری برای فرآوری محصولات دامی هموار می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به این که استان در بحث دام سبک و سنگین، استعداد زیادی دارد و از طرفی ایجاد صنایع فرآوری می‌تواند ارزش افزوده بالایی برای دامداران ایجاد کند، لذا آمادگی لازم برای حمایت از سرمایه‌گذاران این حوزه را داریم.
مشکلات مالیات بر ارزش افزوده برای تولیدکنندگان
۳ روز قبل / سازمان امور مالیاتی / مالیات بر ارزش افزوده / تولیدکنندگان / مالیات بر مصرف
مشکلات مالیات بر ارزش افزوده برای تولیدکنندگان
یکی از مهمترین دلایلی که تولیدکنندگان مالیات بر ارزش افزوده را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات تولید می‌دانند، بلوکه شدن بخش قابل توجهی از سرمایه در گردش تولیدکنندگان به صورت اعتبار نزد سازمان امور مالیاتی است.
یک راهکار ساده برای کاهش قابل توجه "هزینه ثبت خودرو در دفاتر اسناد رسمی"
۳ روز قبل / کانون سردفتران
یک راهکار ساده برای کاهش قابل توجه "هزینه ثبت خودرو در دفاتر اسناد رسمی"
در صورت حذف "دفاتر اسناد رسمی از پروسه نقل و انتقال خودرو" یک درصد ارزش مالیاتی و حق‌التحریر و ارزش افزوده و هزینه صدور الکترونیکی سند حذف خواهد شد که رقمی قابل توجه خواهد بود!
۴ روز قبل
۸۰۰ واحد صنعتی ایلام از گاز طبیعی استفاده می‌کنند
ایلام- خبرنگارابتکار- مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: هم اکنون ۸۰۰ واحد صنعتی در این استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.عباس شمس اللهی اظهار داشت: طی سال‌های اخیر، توسعه گازرسانی به صنایع، موجب کاهش مصرف سوخت‌های آلاینده‌ای شده که می‌تواند تاثیر به سزایی بر بهبود کیفیت هوا و کمک به محیط زیست داشته باشد.وی افزود: گاز طبیعی بیشترین نقش را در حمایت از بخش های تولیدی استان داشته و به واسطه سوخت ارزان و پاک و میزان ارزش افزوده منجر به بهبود شرایط اقتصادی می شود.یادآور شد: میزان مصرف گاز طبیعی واحدهای صنعتی استان از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۲۰ میلیون متر مکعب و از سال ۹۲ تاکنون یک هزار و ۲۵۰ مترمکعب بوده است.
۴ روز قبل / تورم / سازمان حمایت مصرف کنندگان / مالیات بر ارزش افزوده / مسکن / وزارت راه و شهرسازی
حق کمیسیون مشاور املاک افزایش می‌یابد
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان موافقت کرده تعرفه کمیسیون مشاوران املاک به ۰.۳ درصد از هر یک از طرفین معامله، بدون در نظر گرفتن سقف قیمت افزایش یابد.
جزئیات سهم ۳۱ استان کشور از ۳۱۵ میلیارد تومان درآمد نفتی + جدول
۴ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه
جزئیات سهم ۳۱ استان کشور از ۳۱۵ میلیارد تومان درآمد نفتی + جدول
بر اساس مکاتبه رییس سازمان برنامه و بودجه سهم هر یک از استانهای کشور از محل سه درصد درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام و گاز طبیعی در قالب نقدی و اعتبارات موضوع ۲۷٪ درصد مالیات بر ارزش افزوده، مشخص شد.
بانک‌ها وموسسات مالی؛ تنها زیرگروه خدمات با رشد مثبت
۵ روز قبل / رشد / سرمایه / کشاورزی / نقدینگی / وزارت جهاد کشاورزی
بانک‌ها وموسسات مالی؛ تنها زیرگروه خدمات با رشد مثبت
با وجود رشد منفی ارزش افزوده بخش خدمات با عدد 0.9- درصدی در سه ماهه اول سال 99، تنها زیرگروه خدمات که رشد مثبت داشته است خدمات موسسات پولی و مالی بوده که با رشد 0.5 درصدی نه تنها منفی نبوده و رشد مثبت داشته است
۵ روز قبل
تورم عربستان در قله ۱۱ ساله
نرخ تورم عربستان از 6 درصد عبور کرد. به گزارش «ایسنا» به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط شاخص بهای مصرف‌کننده در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان عرب تا پایان ماه آگوست به 2/ 6 درصد رسید که 1/ 4 درصد بیشتر از رقم بازه مشابه منتهی به ماه قبل و بالاترین تورم ثبت شده از فوریه سال ۲۰۰۹ در این کشور بوده است. با توجه به کاهش درآمدهای دولت و سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی، عربستان اعلام کرده است از ابتدای این ماه نرخ مالیات ارزش افزوده را به ۱۵ درصد افزایش داده است. کسری بودجه دولت عربستان در ماه‌های اخیر همواره صعودی بوده و میزان ذخایر ارزی این کشور نیز در ماه مه به یکی از پایین‌ترین سطوح خود در طول یک دهه اخیر رسید. بر مبنای ماهانه، نرخ تورم عربستان در ماه آگوست 2/ 0 درصد اندازه‌گیری شده است که نسبت به ماه …
ناکارآمد شدن سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی با اقدام اشتباه وزارت ارتباطات
۵ روز قبل / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / بانک مرکزی / سامانه 
ناکارآمد شدن سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی با اقدام اشتباه وزارت ارتباطات
چند ماه بعد از انتقال سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی بانک مرکزی به سامانه‌های خدمات ارزش افزوده با دستور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که منجر به ایجاد اختلال گسترده در استفاده از این سامانه شد، بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که استعلام چک برگشتی صرفا از طریق پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی امکان پذیر است.
معادن صدف کوهی گلستان؛ ظرفیت بکر جهش تولید و ایجاد درآمد
۵ روز قبل / گنبدکاووس / وزارت صنعت معدن و تجارت / تولید داخلی / ارزش افزوده / جهش تولید / گلستان / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
معادن صدف کوهی گلستان؛ ظرفیت بکر جهش تولید و ایجاد درآمد
گنبدکاووس - ایرنا - معادن صدف کوهی در مناطق شمالی گنبدکاووس که به گفته فعالان این بخش در منطقه خاورمیانه هیچ نمونه مشابهی ندارد، ظرفیت و فرصتی بی‌بدیل برای جهش تولید، ایجاد اشتغال، درآمد و رونق اقتصادی بالا برای ایران و گلستان است که باید از آن به درستی استفاده کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / تلفن همراه / قاچاق / مالیات بر ارزش افزوده / مسافران / واردات
آخرین نفس‌های قاچاق گوشی به اسم رجیستری
خرید امتیاز گذرنامه (پاسپورت) برای رجیستر کردن تلفن‌همراه در ماه‌های اخیر، رونق زیادی داشته به‌طوری‌که در برخی موارد به پنج میلیون تومان نیز رسیده است.
۲۰ پردیس روستایی در قزوین تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
۲۰ پردیس روستایی در قزوین تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد
قزوین- قبادی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: به منظور حمایت از تولید و ایجاد ارزش افزوده در کشور تا پایان امسال ۲۰ طرح پردیس روستایی در قزوین به بهره برداری می رسد.
جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته
مدیرعامل شرکت مس بر ایجاد ارزش افزوده، جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال‌زایی پایدار با ایجاد کارخانجات اسید فسفریک و کودهای فسفاته تاکید کرد.
سعیدی: تاسیس شهرک فرودگاهی چابهار یک ضرورت انکار ناپذیر است
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
سعیدی: تاسیس شهرک فرودگاهی چابهار یک ضرورت انکار ناپذیر است
نماینده چابهار در مجلس در مورد ضرورت و نقش شهر فرودگاهی چابهار گفت: فرودگاه فعلی به خاطر ماهیت نظامی، نمی‌تواند پاسخگوی حجم بالای مسافر و کلا باشد. برای افزایش خدمات، تسهیلات گمرکی و ارزش افزوده برای صادرات نیازمند تأسیس شهرک فرودگاهی هستیم. 
«خام فروشی، حراج اموال مردم»|ایجاد ارزش افزوده ۲۵۰ تا ۵۰۰۰ برابری با فرآوری و صادرات گشنیز
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / کشاورزی / صادرات / امام خامنه‌ای
«خام فروشی، حراج اموال مردم»|ایجاد ارزش افزوده ۲۵۰ تا ۵۰۰۰ برابری با فرآوری و صادرات گشنیز
رهبرمعظم انقلاب درحالی از خام فروشی گیاه گشنیز انتقاد کردند که با فرآوری آن، می توان ارزش افزوده ۲۵۰ تا ۵۰۰۰ برابری از صادرات این محصول ایجاد کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / رشد اقتصاد کشور
چرا رشد اقتصادی منفی شد؟
به گزارش ایسنا، رشد اقتصادی افزایش ارزش افزوده و تولید کالا و خدمات و به عبارتی افزایش تولید ناخالص داخلی است که طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی تا سه ماهه ابتدایی امسال رشد اقتصادی بدون نفت در این زمان منفی ۰.۶ درصد و رشد اقتصادی با نفت نیز معادل منفی ۲.۸ درصد بوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تمامی وجوه حاصل از فروش «وسپهر» در بازار سرمایه می‌ماند
سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در نماد «وسپهر۱» یکشنبه هفته آینده ثبت سفارش و عرضه اولیه خواهد شد. در این خصوص حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران به عنوان سهامدار عمده این شرکت در گفت‌وگو با خبرنگار روابط‌ عمومی این بانک درباره برنامه‌های بانک صادرات ایران برای حمایت از سهام گروه مالی سپهر گفت: گروه مالی سپهر از مهم‌ترین دارایی‌های بانک صادرات ایران است و خود نیز دارایی‌های با ارزشی دارد که شخصا معتقدم بخشی از ظرفیت‌های این شرکت به دلیل پروژه‌های در حال تکمیل آن هنوز شناخته نشده و با تکمیل این پروژه‌ها، ارزش افزوده بسیار خوبی خواهد داشت‌. گروه مالی سپهر صادرات، سهام‌های بورسی و غیربورسی با ارزشی …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
کاهش صادرات فرآورده‌های نفتی در ۶ ماه اول سال
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی با ابراز گلایه از نحوه اجرای سیاست‌های ارزی بانک مرکزی گفت: انتظار سیر صعودی صادرات فرآورده‌های نفتی با وجود پافشاری بانک مرکزی در اجرای سیاست‌های ارزی، تحریم‌ها و کاهش قیمت نفت در بازار جهانی خیلی بعید به نظر می‌رسد.در شرایطی که منابع ارزی حاصل از فروش نفت از سال گذشته با محدودیت مواجه شده است، متولیان و فعالان اقتصادی به طور مشترک بر این باورند که باید به سمت توسعه صادرات غیر نفتی گام بردارند.به گزارش اقتصاد۲۴، ویروس کرونا در این روز‌ها تجارت خارجی را بیش از هر زمان دیگری تحت تاثیر قرار داده است بر این اساس بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۹۹ از سوی سیاستگذار پولی ابلاغ شد و همین طور تعیین مهلت بازگشت ارز‌های صادراتی ۹۸ یکی از آن سیاست‌هایی …
سهم هریک از فعالیت‌های اقتصادی در رشد منفی بهار۹۹ چقدر بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / بانک مرکزی / برق / رشد / صادرات نفت / نفت
سهم هریک از فعالیت‌های اقتصادی در رشد منفی بهار۹۹ چقدر بود؟
اقتصاد نیوز : براساس آخرین گزارش بانک‌مرکزی ارزش افزوده گروه نفت در سه‌ماهه ابتدایی سال۹۹، رشد منفی ۱۶درصدی داشته است که مهم‌ترین دلیل آن کاهش تولید و صادرات نفت خام بوده است.
قیمت سکه پارسیان، امروز ۲۷ شهریور ۹۹
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
قیمت سکه پارسیان، امروز ۲۷ شهریور ۹۹
قیمت سکه پارسیان با عیار ۷۵۰؛ نرخ‌های ارائه شده بدون لحاظ شدن مالیات بر ارزش افزوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
کاهش صادرات صنعت مبل به دلیل کرونا و مشکلات ارزی
نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران با اشاره به مشکلات این صنعت در زمینه تامین مواد اولیه گفت که فعالان صنعت مبل ارز بانک مرکزی را نمی‌خواهند فقط اجازه دهند کالاهای وارد شده و باقیمانده در گمرک را به داخل کشور وارد و به کالاهای با ارزش افزوده بالا تبدیل شود.علی رسولزاده، نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران، اظهار کرد: بیش از ۳۰ درصد شرکت‌های فعال در صنعت مبلمان در شش ماه گذشته زمین گیر شدند و بیشتر واحدهای تولیدی باقیمانده هم تنها با حدود ۳۰ درصد ظرفیت در حال کار هستند. این در حالی است که این صنعت بیش از ۹ درصد تولید و ۹ درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است، اما به اندازه تاثیرگذاری‫اش در اشتغال دیده نمی‌شود.به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه اکنون …
ایجاد زمینه‌های درآمدزایی کشور از طریق تامین گاز صنایع
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
ایجاد زمینه‌های درآمدزایی کشور از طریق تامین گاز صنایع
منتظرتربتی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: بخش عمده‌ای از گاز تولیدی به‌عنوان یک کالای ارزشمند، به پتروشیمی‌ها تخصیص یافته که هم ارزش افزوده و هم ارزآوری بسیار خوبی برای کشور دارد.
ارز نمی‌خواهیم؛ مواد اولیه موجود در گمرک را ترخیص کنید
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / مبلمان / ارز / کروناویروس / پتروشیمی / سازمان جنگل‌ها
ارز نمی‌خواهیم؛ مواد اولیه موجود در گمرک را ترخیص کنید
نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران با اشاره به مشکلات این صنعت در زمینه تامین مواد اولیه گفت که فعالان صنعت مبل ارز بانک مرکزی را نمی‌خواهند فقط اجازه دهند کالاهای وارد شده و باقیمانده در گمرک را به داخل کشور وارد و به کالاهای با ارزش افزوده بالا تبدیل شود.
ارتقای جایگاه زعفران ایرانی در بازارهای جهانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
ارتقای جایگاه زعفران ایرانی در بازارهای جهانی
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت از ارتقای ارزش افزوده و جایگاه زعفران ایرانی در بازارهای جهانی خبر داد.
مالیاتهای جدید در راه است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده
مالیاتهای جدید در راه است
تسنیم نوشت : آئین نامه‌های اجرایی احکام مالیاتی قانون بودجه از جمله مالیات بر خانه‌ها و خودروهای لوکس در حال نهایی شدن است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
مسیر تعادل پس از شوک کرونا
گروه اقتصادی| رشد اقتصادی فصل بهار سال جاری در اواخر فصل تابستان مجددا توسط «صفحه اینستاگرامی» رییس کل بانک مرکزی و بدون انتشار گزارشی مبسوط و مفصل توسط نهادهای ذی‌ربط منتشر شد. در این آمار نرخ رشد اقتصادی بدون نفت منفی 0.6 درصد و با نفت منفی 2.8 گزارش شده است. در بین بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات بیشترین کاهش رشد مربوط به بخش خدمات است که منفی 1.6 درصد گزارش شده است. با مقایسه نرخ رشد اقتصادی در 3 ماه ابتدایی سال جاری با دو سال گذشته می‌توان دریافت که این نرخ در شرایط تحریم و شیوع گسترده کرونا در کشور تقریبا مشابه نرخ رشد اقتصادی در تابستان سال 97 است. با وجود سیاست‌های مالی و پولی برای کمک به رشد اقتصادی اما به نظر می‌رسد با هر تکانه‌ای چه سیاسی و بین‌المللی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
ضرورت اطلاع رسانی مناسب اقدامات مثبت شهرداری 
زاهدان  خبرنگار ابتکار  : طی نشستی که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با حضور معاونین، مدیران مناطق و برخی از کارشناسان و صاحب نظران حوزه ی رسانه برگزار شد بر گسترش هم اندیشی و ایده پردازی جهت اطلاع رسانی و آگاه سازی هر چه بهتر شهروندان نسبت به اقدامات و تلاشهای شهرداری در راستای حل مشکلات به طرق مقتضی تاکید شدشهردار زاهدان در این نشست گفت: زاهدان شهری ست که علی رغم برخی  کمبودها، دارای امکانات و ظرفیت های مناسبی نیز هست که باید با یک مدیریت صحیح و استفاده از فرصت‌های موجود، سرعت رفع کمبودها را بیشتر کنیم.پربار با اشاره به ضرورت و لزوم توجه به مسائل آموزشی گفت: ممکن است در برخی از موارد و بنا به ضرورت بخشی از عملیاتهای عمرانی انجام نشود اما امور آموزشی و انجام آنها با توجه به ارتباط مستقیمی …
صمت بلاتکلیف
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / ارز / امور اقتصادی و دارایی / دلار / مالیات بر ارزش افزوده / واردات
صمت بلاتکلیف
«نحوه صدور وتمدید کارت بازرگانی»، «وزارت صمت بدون وزیر» و «بسته مشوق صادراتی» و«بازگشت ارز صادراتی» چند چالش مهم بود که در نشست شهریورماه 99 در دستور کار اعضای اتاق تهران قرار گرفت.
واریز یک هزار و ۸۰۰ میلیارد به حساب شهرداری ها و دهیاری های فارس
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
واریز یک هزار و ۸۰۰ میلیارد به حساب شهرداری ها و دهیاری های فارس
شیراز- مدیرکل امور مالیاتی فارس از واریز یک هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و امور عشایری استان فارس در پنج ماه نخست سال ۹۹ از محل مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
نقدی بر طرح تشویقی مجلس برای زاد و ولد
به دنبال انتشار خبری از نماینده مردم ملکان درباره‌ طرح جدید مجلس مبنی بر اختصاص سهام شرکت‌های معتبر دولتی از جمله پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها به فرزندان سوم و چهارم در راستای تشویق خانوارها به زاد و ولد، شهلا کاظمی‌پور؛ جمعیت‌شناس، موفقیت این طرح در شرایط اقتصادی فعلی را مورد تردید قرار داد .  کاظمی‌پور گفت: «در سایر کشورها هم کمک هزینه‌هایی برای فرزندان یا اهدای شیرخشک و پوشک رایگان و... برای فرزندان در نظر می‌گیرند. ما هم باید سیاست‌هایی را با توجه به شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه اتخاذ کنیم و این سیاست‌ها نباید زودگذر باشند، چراکه با سیاستگذاری‌های زودگذر تنها زمان از دست می‌رود. در سیاستگذاری‌ها تنها مباحث اقتصادی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
لزوم تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه اگر حساب‌های بانکی شفاف شود عدالت مالیاتی بین مشاغل ایجاد می‌شود، گفت: طرح حکمرانی ریال پایه حقوقی محکمی برای شفافیت تراکنش هاست.سیدهادی سبحانیان، کارشناس اقتصادی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی درباره تقویت حکمرانی ریال، گفت: اساساً هر تعاملی که بین فعالان اقتصادی شکل می‌گیرد یک ما به ازای مالی دارد که به صورت تراکنش‌های بین طرفین معامله آشکار می‌شود بنابراین در یک اقتصاد به دلیل اینکه تمام تراکنش‌ها برای نظام بانکی قابل رصد و کنترل است به جای تمرکز بر جریان کالا و خدمت که کاری پیچیده است و اقتصاد زیر زمینی نیز مانع رصد کامل آن می‌شود می‌توان با رصد جریان ریال در کشور بسیاری از مسائل و چالش‌ها به ویژه مسائل مالیاتی را مرتفع کرد.به گزارش مهر، وی ادامه داد: از …
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
هنر به هیچ بهانه متوقف نمی‌‫شود
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در تمام ادوار کوشیده آبادی جانبخشی باشد، گفت: آرزومندم این دوره از جشنواره نیز تمرین مدارا و مسابقه‌ مداومت باشد که هنر به هیچ بهانه، متوقف نمی‌شود.به گزارش «ابتکار» و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، سید مجتبی حسینی روز یکشنبه در پیامی به بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان نوشت: جان هر جشنواره، آنات گفت‌و‌گو و اوقات آموختن است و خوش‌تر آنکه غنیمت کشف استعدادها، ارزش افزوده آن باشد.وی افزود: جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در همه ادوار خود کوشیده است آبادی جان‌بخشی باشد که جست‌وجوگران جوان هنر به شوق، از مصاحبت عالمان این هنر بهره‌‌مند شوند و به برگ و بار تجربه‌های خویش بیفزایند. …
بررسی لوایح مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح قانون پولی و بانکی در کمیسیون اقتصادی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / کمیسیون اقتصادی / لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور
بررسی لوایح مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح قانون پولی و بانکی در کمیسیون اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از ‌بررسی ایرادات شورای نگهبان به دو لایحه مالیات بر ارزش افزوده و لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور در جلسه این کمیسیون خبر داد.
مجلس جلوی فرار مالیاتی 30 هزار میلیارد تومانی از مناطق آزاد را می گیرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / فرار مالیاتی / مناطق آزاد / شورای نگهبان / مالیات بر ارزش افزوده / مجلس یازدهم / معافیت مالی
مجلس جلوی فرار مالیاتی 30 هزار میلیارد تومانی از مناطق آزاد را می گیرد؟
اگر نمایندگان مجلس، معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده را حذف کنند، علاوه بر مبارزه با فساد در این مناطق، بخش قابل توجهی از کسری بودجه کشور نیز جبران خواهد شد.
معافیت مالیاتی مصرف در مناطق آزاد به بهانه حمایت از تولید/ چشم پوشی از درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مالیات بر ارزش افزوده / مالیات / شورای نگهبان / مناطق آزاد / معافیت مالیاتی
معافیت مالیاتی مصرف در مناطق آزاد به بهانه حمایت از تولید/ چشم پوشی از درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی
در پی ایراد شورای نگهبان به لایحه ارزش افزوده، کارشناسان و برخی نمایندگان مجلس فساد، فرار مالیاتی و ضربه به تولید در سرزمین اصلی را از نتایج معافیت مالیاتی مناطق آزاد می‌دانند.
بازار پر التهاب و سهام بیمه ملت
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / بیمه ملت / بازار سهام
بازار پر التهاب و سهام بیمه ملت
نوسان در بازار سهام همیشگی است و ترس‌ها و امید‌های سهام‌داران است که به این نوسان‌ها شدت می‌بخشد. اما در یک بازه زمانی بلندمدت قیمت‌ها به جایگاه واقعی خود خواهند رسید به‌ویژه اگر سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌هایی انجام شود که با داشتن برنامه منسجم بتوانند ارزش افزوده برای اقتصاد کشور و ثروت‌آفرینی برای سهام دارانشان داشته باشند.
گیاهان دارویی نسخه‌ای برای رونق اشتغال روستایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
گیاهان دارویی نسخه‌ای برای رونق اشتغال روستایی
تغییر الگوی کشت از محصولات آب‌بر به سمت گیاهان دارویی هم توجیه اقتصادی دارد و هم دلیل زیست محیطی؛ ارزش افزوده گیاهان دارویی بیشتر است. فرآوری اولیه آن‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری سنگین ندارد و از سویی به‌عنوان مزیت‌های خاص اقلیمی استان‌های گرم و خشک و سردسیر ایران شناخته شده‌اند. از سوی دیگر با کشت اقتصادی و صنعتی و نیمه صنعتی این گیاهان، گونه‌های خودروی در طبیعت که ذخیره ژنتیکی این گیاهان است نیز از گزند و تهدید برداشت سنتی یا سودجویانه مصون می‌ماند. وجود این ظرفیت در برخی استان‌های کشور همچون کهگیلویه وبویر احمد، خراسان جنوبی، اصفهان و... نه تنها می‌تواند درآمدزایی خوبی را عاید تولیدکنندگان این محصول کند، بلکه با توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری می‌توان چرخه سیستماتیک و نوینی را جایگزین بهره‌وری سنتی …
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
جزئیاتی از عملکرد سازمان امور مالیاتی
معاون سازمان امور مالیاتی از معرفی یک بانک به مراجع قضایی به‌دلیل عدم‌ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی خبر داد و گفت: آیین‌نامه دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس تدوین شده و برای اجرا منتظر تصویب هیات وزیران هستیم. به گزارش خبرگزاری فارس، محمود علیزاده در پاسخ برای پیگیری تکالیف سازمان امور مالیاتی در بودجه سال 99 توضیح داد: اظهارنامه مالیات ارزش افزوده در سامانه «مودیان» قرار می‌گیرد و سامانه‌ای تحت عنوان سامانه مالیات ارزش افزوده نداریم. همچنین سامانه «۱۶۹» حذف و فهرست خرید و فروش آنلاین می‌شود.
معافیت مالیاتی مناطق آزاد موجب تداوم فساد و قاچاق می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / روح الله ایزدخواه / عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس / معافیت مالیاتی مناطق آزاد
معافیت مالیاتی مناطق آزاد موجب تداوم فساد و قاچاق می‌شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده گفت: ایجاد معافیت‌های متعدد مالیاتی یکی از عوامل اصلی نبود شفافیت در اقتصاد کشور است که این امر منجر به تداوم فساد و قاچاق شده است
معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده بی عدالتی است/ ایراد دقیق و به جای شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / سیدناصر موسوی لارگانی / مناطق آزاد / شورای نگهبان / مالیات بر ارزش افزوده / معافیت مالیاتی
معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده بی عدالتی است/ ایراد دقیق و به جای شورای نگهبان
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده بی عدالتی است، بیان داشت: ایراد شورای نگهبان به لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ایراد دقیق و به جایی است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
جهش تولید،توسعه اقتصادی
سال گذشته از طرف مقام معظم رهبری، به نام سال رونق تولید نامگذاری شده بود. امسال نیز شعار جهش تولید از سوی ایشان انتخاب گردید که این نشان از اهمیت تولید در شرایط کنونی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد. همان‌طورکه همه می‌دانیم، تولید مهم‌ترین نقش را در توسعه اقتصادی هر کشور بر عهده دارد. تولید به عنوان یکی از مولفه‌های مهم رشد اقتصادی درون‌زا، باعث ایجاد ارزش افزوده فراوان شده و برخلاف خام‌فروشی، درآمد زیادی را نصیب کشور می‌کند. اگر نگاهی به کشورهای توسعه‌یافته صنعتی بیندازیم، می‌بینیم آنها از طریق تولیدات خود بازارهای جهانی را در دست داشته و از این طریق می‌توانند سیاست‌های خود را در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی به کشورهای دیگر تحمیل کنند. …
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / رشد / سرمایه گذاران / شهر تهران / قیمت مسکن / مسکن
دلیل توقف رشد قیمت مسکن چیست؟
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران گفت: رشد نجومی قیمت مسکن، سرمایه‌گذاران این بازار را به سود و ارزش افزوده قابل توجه رسانده، اما وقتی رشد قیمتی مسکن با سایر بازارها مقایسه می‌شود، این بازار کمتر از سایر بازارها تحت تاثیر نوسانات اقتصادی قرار گرفته است.
تسعیر دارایی‌ها مصداق بارز تورم خواری است/ جبران ناکارآمدی دولت از جیب مردم
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
تسعیر دارایی‌ها مصداق بارز تورم خواری است/ جبران ناکارآمدی دولت از جیب مردم
یک استاد اقتصاد با بیان این که تسعیر دارایی های خارجی کشور برای جبران کسری بودجه دولت مصداق بارز تورم خواری است گفت: درآمد حاصل از این محل یک درآمد واقعی و ناشی از ارزش افزوده بخش تولید و کسب مالیات نیست بلکه یک درآمد اسمی از جنس توهم پولی است .
تعقیب قضایی یک بانک به دلیل عدم شفاف‌سازی اطلاعات
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / مالیات / بانک مرکزی / صندوق توسعه ملی / مالیات بر ارزش افزوده / فرارمالیاتی
تعقیب قضایی یک بانک به دلیل عدم شفاف‌سازی اطلاعات
فارس نوشت: معاون سازمان امور مالیاتی از معرفی یک بانک به مراجع قضایی به دلیل عدم ارائه اطلاعات حساب‌های بانکی خبر داد و گفت: آیین نامه دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای لوکس تدوین شده و برای اجرا منتظر تصویب هیات وزیران هستیم.
عدم استطاعت مالی مردم، دلیل توقف رشد بیشتر قیمت مسکن
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
عدم استطاعت مالی مردم، دلیل توقف رشد بیشتر قیمت مسکن
باقرپور، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران گفت: رشد نجومی قیمت مسکن اخیرا، سرمایه گذاران این بازار را به سود و ارزش افزوده قابل توجه رسانده، اما وقتی رشد قیمتی مسکن، با سایر بازارها مقایسه می شود، این بازار کمتر از سایر بازارها تحت تاثیر نوسانات اقتصادی قرار گرفته است.
تعاونی‌ها می‌توانند سیل نقدینگی را مهار کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / محمد کبیری / ایالات متحده آمریکا / نقدینگی / دولت / بورس / بازار سرمایه
تعاونی‌ها می‌توانند سیل نقدینگی را مهار کنند
تهران - ایرنا - معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آبگیرهای تعاونی‌ها می‌تواند سیل نقدینگی را مهارکند و تبدیل به ارزش افزوده و اقتصاد مولد در کشور کند. 
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
پایان دوره کلاهبرداری با وَس پیامک های کسر هزینه (فیلم)
۹۵۳ هزار شکایت از کلاهبرداری ارزش افزوده در انتظار رسیدگی قوه‌قضاییه است.
جایگاه‌داران سوخت هم مشمول قانون مالیات بر ارزش‌افزوده می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / استان زنجان / الکترونیک / درآمد / قانون / مالیات بر ارزش افزوده
جایگاه‌داران سوخت هم مشمول قانون مالیات بر ارزش‌افزوده می‌شوند؟
اقتصاد نیوز : مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: جایگاه‌داران سوخت از ابتدای امسال مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده هستند.
مالیات بر ارزش افزوده منبع درآمدی پایدار برای شهرداریها
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / درآمد پایدار شهری / شهرداری تهران / مالیات بر ارزش افزوده / عبدالحمید امامی
مالیات بر ارزش افزوده منبع درآمدی پایدار برای شهرداریها
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: در حال حاضر مالیات بر ارزش افزوده به ویژه در شرایط فعلی منبع درآمدی پایدار برای  شهرداری ها است.
تحقق ۱۰۲ درصدی وصول درآمدهای مالیاتی سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / بیمارستان / دولت / رشد / مالیات بر ارزش افزوده / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
تحقق ۱۰۲ درصدی وصول درآمدهای مالیاتی سال ۹۸
ایلنا: سازمان مالیاتی با اعلام تحقق ۱۰۲ درصدی وصول درآمدهای مالیاتی سال ۹۸، از رشد ۲۹ درصدی نسبت به عملکرد سال ۹۷ خبر داد.
فرآوری مواد معدنی ظرفیتی مغفول در بام ایران؛ ارزش افزوده ای که نصیب خارجی ها می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
فرآوری مواد معدنی ظرفیتی مغفول در بام ایران؛ ارزش افزوده ای که نصیب خارجی ها می شود
شهرکرد- نبود صنایع فرآوری محصولات معدنی درچهارمحال و بختیاری از مهمترین موانع بهره وری مناسب در زمینه توسعه معادن به شمار می رود.
بخشودگی‌های مالیاتی، راه نجات گردشگری از چالش کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سرویس زیارت و گردشگری / گردشگری
بخشودگی‌های مالیاتی، راه نجات گردشگری از چالش کرونا
رئیس هیات‌مدیره جامعه حرفه‌ای گردشگری سلامت ایران گفت: اختصاص ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره با تنفس یک‌ساله و بخشودگی کامل مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده به طور یقین تاسیسات و فعالان صنعت گردشگری را از شرایط فعلی نجات می‌دهد.
برندسازی طلای سرخ ایران از مسیر مثلث طلایی
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / خام فروشی / ارزش افزوده / برند / صادرات غیر نفتی / زعفران
برندسازی طلای سرخ ایران از مسیر مثلث طلایی
تهران- ایرناپلاس- تلخ است دیدن این وضعیت که تولیدات خاص کشور، فله‌ای روانه چند کشور شده و در آنجا با برند و بسته‌بندی آنها صادرات مجدد شده و درآمدهای اصلی نصیب‌شان می‌شود. توقف صادرات فله‌ای این محصولات از جمله زعفران، به تعریف پروژه‌ای در سطح ملی با همکاری بنگاه‌های اقتصادی، مجلس و دولت برای برندسازی در بازارهای جهانی نیاز دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
۱۵ هزار هکتار از اراضی ملی دماوند در آستانه صدور اسناد تک برگ
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر و با انجام مراحل اصلاح هندسی نقشه‌ها، ۱۵ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان در آستانه صدور اسناد تک برگ قرار دارد.به گزارش ایسنا، جمشید جویباری با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون برای حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان دماوند اسناد تک برگ کاداستری اخذ شده است، گفت: این اسناد صادر شده مربوط به پلاک‌های ثبتی سربندان، آرتاشان، دزدآباد، بیدک و بخش‌هایی از پلاک‌های چناران و مشاء هستند.وی اجرای طرح کاداستر اراضی ملی را یکی از برنامه‌های اولویت دار مجموعه منابع طبیعی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به ارزش افزوده بالای اراضی در شهرستان دماوند و اهمیت حفظ و حراست از این اراضی، اجرای طرح کاداستر به عنوان گام مهم …
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ایران / بودجه / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / مالیات بر ارزش افزوده
در شهر
معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: خیلی از املاک خوب فروخته شده است و اکنون ملک به درد بخوری نداریم که بخواهیم روی آن حساب باز کنیم یا به عنوان وثیقه استفاده کنیم.عبدالحمید امامی،
خیز تحریم ها برای صنعت پتروشیمی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / حسن مرادی / تحریم صنعت پتروشیمی / آمریکا
خیز تحریم ها برای صنعت پتروشیمی
حسن مرادی در گفت وگو با دیپلماسی ایرانی ضمن تاکید بر این نکته که اساسا صنعت پتروشیمی کشور به دلیل حجم، تنوع و گستردگی محصولات و فرآورده هایش و نیز به واسطه میزان بالای خریداران خارجی تحریم پذیر نیست، پیرامون راهکار ایران برای تقابل با تحریم ها معتقد است به هر میزان که ما به سمت تحقق هر چه بیشتر صنایع تبدیلی پیش رویم و بتوانیم محصولات اولیه را به محصولات نهایی متنوع تبدیل کنیم، میزان آسیب پذیری صنایع پتروشیمی از تحریم های ایالات متحده آمریکا کاهش پیدا خواهد کرد، ضمن آنکه درآمدهای ارزی کشور نیز رشد چشمگیری پیدا خواهد کرد. بنابراین ما هیچ راهی جز پیگیری صنایع تبدیلی و افزایش محصولات متنوع با ارزش افزوده بیشتر نداریم.
ایجاد 270 هزار میلیارد تومان ارزش افزوده توسط تعاونی‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / عدالت اجتماعی / تعاونی / اقتصاد ایران / اقتصاد / رضا وفایی یگانه / مدیر اقتصادی اتاق تعاون
ایجاد 270 هزار میلیارد تومان ارزش افزوده توسط تعاونی‌ها
مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون ایران گفت: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران کل تولید اقتصاد کشور در سال 1398 به قیمت جاری معادل 3416 هزار میلیارد تومان بوده است که معادل 6 الی 8 درصد از آن در بخش تعاون ایجاد شده است. به عبارتی معادل 270 هزارمیلیارد تومان از ارزش افزوده کشور در بخش تعاون ایجاد می شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
گلایه‌های «بهشت» از «پاستور» و «بهارستان»
نطق پیش از دستور دو عضو شورای شهر پایتخت، با انتقادهایی نسبت به دولت و مجلس همراه بود.در جلسه علنی دیروز شورای شهر تهران، مرتضی الویری در سخنانی به انتقاد از دو مصوبه مجلس در حوزه مدیریت شهری پرداخت و گفت: طرح قانونی نظارت بر انتخابات کشور که مجلس نظارت بر آن را به یک کمیسیون هفت نفره واگذار کرده است و دبیرخانه آن نیز در شورای نگهبان تشکیل خواهد شد جای تامل دارد در اصل ۹۹ قانون اساسی حوزه نظارت شورای نگهبان در انتخابات مشخص شده است و با توجه به این در زمان تدوین قانون اساسی این امر به این نهاد واگذار نشد. وی با اشاره به نظارت شورای نگهبان  بر انتخابات ریاست جمهوری که نهایتا ۱۰ کاندیدا دارد، اظهار کرد: این نهاد چگونه می خواهد به انتخاباتی مانند شوراها با نیم میلیون کاندیدا نظارت کند. تعجب می‫کنم …
درخواست بازنگری در طرح حذف یک درصد مالیات بر ارزش افزوده/انتقاد به واگذاری نظارت بر انتخابات شورای شهر به شورای نگهبان
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / انتخابات ریاست جمهوری / شورای نگهبان / کمیسیون برنامه و بودجه / مالیات بر ارزش افزوده / انتخابات شورای شهر
درخواست بازنگری در طرح حذف یک درصد مالیات بر ارزش افزوده/انتقاد به واگذاری نظارت بر انتخابات شورای شهر به شورای نگهبان
ایلنا: رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در واکنش به طرح نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها گفت: با توجه به نظارت شورای نگهبان بر انتخابات ریاست جمهوری…
حذف بازارهای سوداگری با وضع مالیات بر عایدی سرمایه/ مالیات بر خانه های خالی به زودی ابلاغ می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
حذف بازارهای سوداگری با وضع مالیات بر عایدی سرمایه/ مالیات بر خانه های خالی به زودی ابلاغ می شود
مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ابلاغ مالیات بر ارزش افزوده در اولین فرصت کاری نمایندگان مجلس خبر داد وگفت: طرح اخذ مالیات بر خانه های خالی در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب و در اولین فرصت برای ابلاغ به تصویب نهایی مجلس می رسد.
مرز دوغارون پتانسیل مناسبی برای واردات سنگ‌های قیمتی دارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
مرز دوغارون پتانسیل مناسبی برای واردات سنگ‌های قیمتی دارد
مشهد- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه مرز دوغارون پتانسیل مناسبی برای واردات سنگ‌های قیمتی دارد، می‌تواند به مکان مناسبی هم برای فرآوری سنگ‌های قیمتی، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال‌زایی تبدیل شود.
مالیات بر ارزش افزوده زنجیر پای صادرکنندگان است/ نباید استرداد را به تعهدات ارزی مشروط کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / ارز / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده / صادر کننده / کالای صادراتی
مالیات بر ارزش افزوده زنجیر پای صادرکنندگان است/ نباید استرداد را به تعهدات ارزی مشروط کرد
ایلنا: رییس کمیسیون صادارت غیرنفتی اتاق بازرگانی اظهار داشت: نکته‌ای که باید به آن توجه داشت؛ به محض اینکه صادراتی اتفاق می‌افتد در همان‌جا درصدی از مالیات بر ارزش…
ایجاد ارزش افزوده برای املاک آموزش و پرورش قزوین در دستور کار قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش / ارزش افزوده
ایجاد ارزش افزوده برای املاک آموزش و پرورش قزوین در دستور کار قرار گیرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: ظرفیت زیادی در مجموعه املاک آموزش و پرورش وجود دارد و نیاز است که یک کمیته اختصاصی با موضوع تبدیل به احسن کردن و ایجاد ارزش افزوده برای املاک آموزش و پرورش ایجاد شود.
هماهنگی وزارت کشور، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی برای بازگشت مبالغ مالیات بر ارزش افزوده مربوط به شرکت‌های صادراتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / دین پرست
هماهنگی وزارت کشور، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی برای بازگشت مبالغ مالیات بر ارزش افزوده مربوط به شرکت‌های صادراتی
ایلنا: معاون وزیر کشور از هماهنگی وزارت کشور، سازمان امور مالیاتی و بانک مرکزی برای بازگشت مبالغ مالیات بر ارزش افزوده مربوط به شرکتهای صادراتی خبر داد .
امروز آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل بهار
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / مالیات بر ارزش افزوده
امروز آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل بهار
یک مقام مسئول، با اشاره به اینکه امروز آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار است، گفت: مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده فصل بهار تمدید نمی شود.
افتتاح ۴ خط تولید و رونمایی ۳ محصول تازه در پگاه تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / اشتغال / ایران / شیر / کاهش هزینه / وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
افتتاح ۴ خط تولید و رونمایی ۳ محصول تازه در پگاه تهران
پروژه‌های توسعه‌ای شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران، در ۴ کارخانه جداگانه برای ارتقای تولیدات و ارزش افزوده با حضور مسئولین افتتاح شد.
تجارت سیاه بلای جان حیات‌وحش
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / سازمان حفاظت محیط زیست / قاچاق حیات وحش / یگان حفاظت محیط زیست / پلیس فتا
تجارت سیاه بلای جان حیات‌وحش
تهران - ایرنا - قاچاق حیات‌وحش به علت ریسک پایین و ارزش افزوده بالا به تجارتی سیاه و کثیف پس از مواد مخدر، تجارت انسان و اسلحه تبدیل شده که یکی از دلایل این گسترش امن بودن فضای مجازی نسبت به محیط طبیعی بود که سازمان حفاظت محیط‌زیست با همکاری پلیس فتا این فضا را برای مجرمان و قاچاقچیان حیوانات ناامن کرده و درصدد تنگ‌تر کردن این عرصه است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •