چهارشنبه, ۸ بهمن, ۱۳۹۹ / 27 January, 2021
اعتیاد کودکان
راهکارهای پیشگیری و درمان اعتیاد اینترنتی کودکان
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / کرونا / اینترنت / پلیس فتا / کودک / اعتیاد
راهکارهای پیشگیری و درمان اعتیاد اینترنتی کودکان
این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، کودکان بیشتر اوقات خود را در خانه می‌گذرانند. آموزش مجازی و محروم‌شدن آن‌ها از برخی فعالیت‌های خارج از منزل باعث افزایش زمان استفاده از اینترنت و حضور در فضای مجازی شده است. راهکارهای پیشنهادی پلیس فتا برای پیشگیری از اعتیاد کودکان به اینترنت را ببینید.
تمام خانواده‌ام هروئین می‌کشند/ اولین بار مادرم به من مواد داد/هر ۱۰ دقیقه یک بار مصرف می‌کردم
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / طلوع بی‌نشان‌ها / اعتیاد کودکان
تمام خانواده‌ام هروئین می‌کشند/ اولین بار مادرم به من مواد داد/هر ۱۰ دقیقه یک بار مصرف می‌کردم
ایلنا: دو سال پیش در یکی از روزهای سرد زمستان برف شدیدی آمده بود و من همه آن مدت زیر پل سلطان‌آباد بودم و با مشما خودم را می‌پوشاندم، اما ترجیح می‌دادم، خانه نروم،…
اقدامات جدید چین برای جلوگیری از اعتیاد کودکان به محتوای دیجیتال
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / تکنولوژی (فناوری) - دیجیتال
اقدامات جدید چین برای جلوگیری از اعتیاد کودکان به محتوای دیجیتال
چین اقدامات سختگیرانه‌تری برای دور نگه داشتن کودکان از محتوای اعتیادآور دیجیتال اجرا می‌کند.
اصلی‌ترین دلیل اعتیاد کودکان در ایران/ تاثیر اعتیاد والدین بر رفتار فرزندان
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / اعتیاد جوانان / معتادان ایرانی
اصلی‌ترین دلیل اعتیاد کودکان در ایران/ تاثیر اعتیاد والدین بر رفتار فرزندان
فرزانه سهرابی ضمن تشریح وضعیت اعتیاد کودکان در ایران و جهان بیان کرد: در ایران نمی‌توان به آمار دقیقی در مورد اعتیاد کودکان رسید.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
پدر بی‌وجدان
آفتاب یزد- گروه شبکه: طی چند روز گذشته فیلمی در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود که بی‌شک یکی از تلخ‌ترین و غم انگیزترین فیلم هاست. فیلمی که در آن پدری، دخترخردسالش را به مسلخ نابودی و مرگ می‌برد. این به اصطلاح پدر به دخترش که به نظر نمی‌آید بیشتر از 5سال سن داشته باشد چگونگی مصرف مواد مخدر را آموزش می‌دهد.به گزارش رکنا، دخترک در حال استعمال مواد مخدر است و پدرش وقیحانه آن را در صفحه اینستاگرامی‌اش منتشر می‌کند تا بی‌وجدانی‌اش را به همه ثابت کند. این اولین باری نیست که شاهد چنین صحنه‌های ناراحت کننده‌ای هستیم. متاسفانه کودکانی هستند که توسط پدر و مادرشان به سمت مصرف مواد مخدر سوق داده می‌شوند. اگرچه با چنین والدینی برخورد می‌شود اما به نظر می‌رسد که مسئولان امر باید به طور جدی به این مسئله ورود …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اعتیاد کودکان / فیلم کودکان معتاد
  دستگیری عامل انتشار فیلم وادار کردن کودک به مصرف مواد مخدر
به گزارش مهر، سرهنگ مصطفی نوروزی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در پی انتشار کلیپی مبنی بر وادار کردن استعمال مواد مخدر توسط پسر بچه ۳ ساله در فضای مجازی که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی و واکنش کاربران به انتشار کلیپ مذکور شده بود، کارشناسان پلیس فتا تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / اعتیاد کودکان / مصرف مواد مخدر
توضیح بهزیستی درباره فیلم مصرف مواد مخدر توسط یک کودک
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمود علی‌گو، رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی که پدری به فرزند خود مصرف مواد مخدر را آموزش می‌دهد، اظهار کرد: در ابتدا باید بررسی کنیم تا ببینیم که این کودک در کدام یک از شهرهاست و به پلیس فتا اطلاع دهیم.رئیس اورژانس اجتماعی با بیان اینکه بعد از دستگیری فردی که در فیلم به کودک مواد مخدر می‌دهد کودک به سازمان بهزیستی سپرده می‌شود، افزود:اگر به اجبار کودک توسط والد خود مواد مصرف کرده است مسیر قضایی مربوط به خود را طی می‌کند، اما اگر کودک متوجه نیست و اجباری هم در کار وجود ندارد این اقدام یک کودک آزاری از جنس غفلت محسوب می‌شود.
چرا اعتیاد در کودکان رو به افزایش است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اجتماعی / اعتیاد / اعتیاد کودکان
چرا اعتیاد در کودکان رو به افزایش است؟
یک جامعه‌شناس گفت: تقاضای درمان اعتیاد کودکان و نوجوانان افزایش یافته است که می‌تواند بیانگر شیوع مصرف مواد در این گروه سنی باشد.
‌ ربیعی: تلاش دولت معطوف به برداشتن نگاه امنیتی از سمن‌هاست
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / دولت / علی ربیعی / اعتیاد
‌ ربیعی: تلاش دولت معطوف به برداشتن نگاه امنیتی از سمن‌هاست
تهران- ایرنا- سخنگوی دولت با بیان اینکه اولویت دولت در مقابله با اعتیاد کودکان و زنان هستند، گفت: تلاش دولت معطوف به برداشتن نگاه امنیتی از سمن‌هاست تا با سهولت بیشتری فعالیت کنند.
90 درصد کودکان معتاد خراسان شمالی از طریق والدین معتاد شده اند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استانی-اجتماعی / اعتیاد کودکان / کودک خیابانی / خراسان شمالی
90 درصد کودکان معتاد خراسان شمالی از طریق والدین معتاد شده اند
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: 90 درصد از کودکان معتاد در این استان از طریق والدین معتاد شده اند.
کودکانه شدن اعتیاد در سایه بی‌توجهی به تربیت!
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / استانی-اجتماعی / اعتیاد کودکان / خراسان شمالی
کودکانه شدن اعتیاد در سایه بی‌توجهی به تربیت!
هر طور که نگاهش می‌کنی باورت نمی‌شود کودکی که باید تنها بازی و سرگرمی کند وارد دنیایی شده است که هیچ تناسبی با وی ندارد، حتی باورش هم در ذهن انسان نمی‌گنجد کودکی که باید با نوازش‌های پدر و مادرش پرورش یابد درد خماری را می‌چشد؛ دردی که حتی بزرگ‌ترها از پسش برنمی‌آیند و دست به کارهایی می‌زنند که حتی فکرش را هم نمی‌شود کرد.
سرنوشت مصرف‌کنندگان کم و سن سال «سیگار»
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / سیگار / اعتیاد / کودکان / اعتیاد کودکان
سرنوشت مصرف‌کنندگان کم و سن سال «سیگار»
معاون اجتماعی موسسه کادراس ضمن تشریح علت گرایش جوانان و نوجوانان به مصرف سیگار، به جوانان هشدار داد که امروزه شرکت‌های بزرگ تولیدکننده دخانیات در تولید محصولات خود از تاکتیک‌هایی مانند استفاده از انواع طعم‌دهنده‌ها در تنباکو و محصولات دارای نیکوتین استفاده می‌کنند و همین برای جوانان جذابیت دارد و سبب می‌شود تا مصرف دخانیات برای آنها جذاب‌تر و باعث ترغیب ناخودآگاه آنها در دست کم گرفتن خطرات مربوط به مصرف دخانیات شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سازمان بهزیستی کشور
خدمات ترک اعتیاد کودکان و زنان، سهمیه و محدودیت ندارد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در زمینه ارائه خدمات درمان اعتیاد یا کاهش آسیب کودکان و زنان، سهمیه و محدودیتی نخواهیم داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴
گزارش تصویری: افتتاح مرکز جامع کاهش آسیب ویژه زنان در پارک شوش تهران
مرکز جامع کاهش آسیب ویژه زنان با همکاری شهرداری و بهزیستی در منطقه پارک شوش تهران ایجاد شده است و در زمینه درمان اعتیاد کودکان و زنان و زنان باردار و زنان بیخانه فعالیت می کند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
جای کودکان معتاد در کمپ‌های ترک اعتیاد بزرگسالان نیست
مدیرکل بهزیستی البرز با بیان اینکه البرز کمپ ترک اعتیاد کودکان و نوجوانان ندارد، گفت: با توجه به شرایط خاص کمپ‌های ترک اعتیاد بزرگسالان، حضور کودکان و نوجوانان در این مراکز درست نیست.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / رایزنی فرهنگی / آلمان / اینترنت / اعتیاد به اینترنت
اعتیاد کودکان و نوجوانان آلمانی به اینترنت
تحقیقات موسسات رسانه‌ای در آلمان از جمله موسسه لایبنیتس نشان می‌دهد که کودکان و نوجوانان آلمانی به طور متوسط بین دو تا ۴ ساعت در روز آنلاین هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰
تریاک، نوشدارویِ کودکان در خراسان‌شمالی!
رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: موضوع اعتیاد کودکان در این استان به علت مسائل فرهنگی تبدیل به یک دغدغه شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / تریاک
برخی خانواده‌هادر خراسان‌شمالی از "تریاک" به عنوان نوشدارو برای کودکان استفاده می‌کنند
رئیس مرکز تحقیقات اعتیاد و علوم رفتاری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: موضوع اعتیاد کودکان در این استان به علت مسائل فرهنگی تبدیل به یک دغدغه شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۵ / اعتیاد کودکان
خوش به حالت که معتاد نیستی...
‌راهروی اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) را طی کردم تا به اتاقی رسیدم که در آن چند تخت جانمایی شده بود که مخصوص سم زدایی و ترک اعتیاد کودکان و نوجوانان معتاد بود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
والدین معتاد، نوزادان فروشی!/ رسیدگی به کودکان معتاد در پیچ و خم احکام قضایی
کودکان معتاد عبارت غریبی است، واژه‌ها با یکدیگر همراه نمی‌شوند،‌ اعتیاد کودکان حتما باید ریشه‌ای عمیق در دل اجتماع داشته باشد اما خوب یا بد، این کودکان نیاز به حمایت و درمان دارند،‌ آنهم با سرعت و فوریت. حقیقت آن است که یاری رساندن به این گروه از کودکان چندان هم آسان نیست.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱
آمار اعتیاد کودکان افزایش یافته است/ بهترین راه درمان کودکان معتاد چیست؟
کودکان معتاد نه علت که معلول آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستند، کودکان معمولا ناخواسته وارد گودال عمیق اعتیاد شده و در صورت نبود سیستم‌های درمانی و حمایتی ویژه در این گودال پوسیده خواهند شد، در آن زمان نگاه جامعه به آن‌ها نه نگاه به قربانی که نگاه به مجرم است به همین دلیل علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹
گزارش روزنامه ایران از اعتیاد کودکان بومهن در ۵۰ کیلومتری تهران: نام مواد را بلدند نام میوه ها را نه
ملیکا و مریم تازه ترک کرده‌اند. ملیکا شش ساله و مریم پنج ساله است. به تریاک، متادون و شیشه معتاد بودند...
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
تاثیر عجیب والدین «معتاد»، بر اعتیاد کودکان
ایسنا نوشت: احتمال اعتیاد فرزندانی که دارای والدین معتاد هستند، بسیار بیشتر از فرزند خانواده‌هایی است که اعتیاد ندارند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •