شنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۸ / 25 January, 2020
التهاب
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
سایه التهاب بر بازار هنری
فاطمه امین‌الرعایادوازدهمین دوره حراج تهران در حالی برگزار شد که شاهد کاهش حدود 3 میلیارد تومانی در مجموع فروش بودیم. این در حالی است که تا دوره دهم، حراج تهران و به صورت کلی بازار هنر به عنوان یکی از امن‌ترین بازارهای سرمایه‌گذاری در کشور شناخته می‌شد. در این گزارش تلاش کردیم تا نگاهی به دلایل افت محسوس مجموع فروش حراج تهران بپردازیم.تا کنون 12 دوره از عمر «حراج تهران» می‌گذرد. این مجموعه از سال 1391 به صورت نهادی مستقل و خصوصی شکل گرفت. چهار دوره نخست این حراج در چهارسال پیاپی با عنوان «هنر مدرن و معاصر ایران» برگزار شد اما از سال 95، این حراج به دو بخش «هنر کلاسیک و مدرن ایران» و «هنر معاصر ایران» تقسیم شد که یکی در تیر ماه و دیگری در دی‌ماه میزبان علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این بخش بود.دوم …
اعتراض‌های عراق؛ التهاب در شهرهای مرکزی و جنوبی
ایرنا / ۳ روز قبل / سیاسی
اعتراض‌های عراق؛ التهاب در شهرهای مرکزی و جنوبی
بغداد- ایرنا- اعتراض‌های خیابانی امروز سه شنبه با بستن جاده‌های درون و برون شهری و آتش زدن حلقه لاستیک در بغداد و برخی شهرهای جنوب و مرکز عراق نیز ادامه یافته است و این اعتراضات تاکنون حوادث و درگیری‌هایی را نیز در پی داشته ‌است.
  عادل عبدالمهدی  بصره  تظاهرات بغداد  بغداد  نجف اشرف  عراق  کربلا  اعتراض در عراق
تحلیل وزیر اقتصاد از وضعیت بورس
تابناک / ۳ روز قبل / اقتصادی
تحلیل وزیر اقتصاد از وضعیت بورس
امروز مطالبی همچون قیمت دلار و یورو در بازار امروز، اصلاح ۳۷۹۸ واحدی دماسنج بازار سرمایه، تسریع روند زیاندهی کامیون ساز تبعیدی به بازار پایه، بورس کالا، ویترین فضای واقعی اقتصاد است، ریزش سنگین بورس‌های اروپا و آسیا، افت قیمت نفت با فروکش التهاب بازار، قیمت جهانی طلا بالا رفت، افت شاخص بورس تا کجا ادامه دارد؟ و پنج رکورد بورس در دی‌ماه؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده تعیین شد/ با شیوع یک ویروس کشنده در چین؛ یوآن سقوط کرد، بورس آسیا به هم ریخت، طلا گران شد/ ورود خودرو به انتخابات آمریکا/ برای عملیات بازار باز از کدام کشور مشاوره گرفتیم؟
تابناک / ۳ روز قبل / اقتصادی
حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده تعیین شد/ با شیوع یک ویروس کشنده در چین؛ یوآن سقوط کرد، بورس آسیا به هم ریخت، طلا گران شد/ ورود خودرو به انتخابات آمریکا/ برای عملیات بازار باز از کدام کشور …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران قرمز شد، افت قیمت نفت با فروکش التهاب بازار، دلار در بازار تهران تغییر چندانی نداشت، کاهش بهای سکه در بازار امروز، تنش‌های ایران و آمریکا خطری برای اقتصاد جهان، تورم دی ماه ۳۸.۶ درصد گزارش شد و پراید به مرز ۶۰ میلیون تومان رسید را در بر دارد.
افت قیمت نفت با فروکش التهاب بازار
ایسنا / ۳ روز قبل / اقتصادی
افت قیمت نفت با فروکش التهاب بازار
قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه که سرمایه‌گذاران از نگرانی پس از اعلام وضعیت اضطراری میادین بزرگ لیبی رهایی یافتند، با کاهش روبرو شد.
  قیمت نفت  صادرات نفت لیبی
ماجرای عجیب اصفهان و خانواده خالقی‌ها/ تاریخ انتخابات در سیاسی‌ترین شهر ایران چگونه رقم خورده است؟
رویداد 24 / ۴ روز قبل / سیاسی
ماجرای عجیب اصفهان و خانواده خالقی‌ها/ تاریخ انتخابات در سیاسی‌ترین شهر ایران چگونه رقم خورده است؟
تراکم شخصیت‌های سیاسی در اصفهان همیشه روی انتخابات مجلس این شهر اثرگذار بوده است. کافی است نگاهی به انتخابات مجلس در اصفهان داشته باشیم تا ببینیم هیچ دوره‌ای بدون التهاب نبوده و همیشه رقابت به صورت جدی بین جریان‌های مختلف سیاسی در آن وجود داشته است.
  اصولگرایان استان اصفهان  لیست انتخابات اصولگرایان در اصفهان  لیست انتخابات مجلس یازدهم  اصولگرایان اصفهان
کادر مربیان شهرداری تبریز فضای بازی را ملتهب کردند
ایرنا / ۵ روز قبل / ورزشی
کادر مربیان شهرداری تبریز فضای بازی را ملتهب کردند
ساوه - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال خوشه طلایی ساوه گفت: در جریان مسابقه امروز، مربیان و برخی اعضای کادر فنی حریف با شلوغ کاری و بر هم زدن فضای مسابقه باعث ایجاد التهاب شدند.
  ساوه  لیگ آزادگان
حضور مجدد معترضان در مرکز بغداد / التهاب در استان‌های جنوبی و آمادگی برای اعتصاب سراسری
انتخاب / ۵ روز قبل / بین‌المللی
حضور مجدد معترضان در مرکز بغداد / التهاب در استان‌های جنوبی و آمادگی برای اعتصاب سراسری
همزمان با ازسرگیری درگیری‌ها میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی در استان کربلا، تظاهرکنندگان ادارات دولتی در استان نجف اشرف را بستند همچنین بار دیگر تظاهرکنندگان در مرکز بغداد حضور یافتند، همزمان استان‌های جنوبی خود را برای اعتصاب سراسری آماده می‌کنند.
درمان ساده برای کاهش درد سینوس ها
انتخاب / ۵ روز قبل / بهداشت و سلامت
درمان ساده برای کاهش درد سینوس ها
احساس درد و فشار روی سینوس‌ها ناراحت کننده است ، درحالی که دارو‌های ضد التهاب و کاهش دهنده درد می‌تواند کمک حال شما باشد. این مشکل را می‌توان با استفاده از بعضی مواد معمول موجود و روش‌های درمانی آسان به راحتی درمان کرد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
حیات تندروها زیر سایه دوقطبی‌سازی
الهام برخورداراین روزها همگی از شرایط خاص و ویژه کشور صحبت می‌کنند؛ شاید «اتحاد» تنها کلیدواژه حل مشکلات باشد. جریان‌ها، نهادها و نخبگان همگی تاکید دارند که باید در چنین فضا و شرایطی فضا برای حضور همه سلایق و جریان‌ها فراهم شود تا شاید با همبستگی راه حل مشکلات هموار شود. درست در زمانی که اعتماد عمومی به واسطه عملکرد مسئولان و تصمیم‌گیرندگان دچار خدشه جدی شده است تنها شفاف‌سازی و حضور همه سلایق می‌تواند دوباره آن را بازسازی کرده و اعتماد جامعه را بهبود بخشد. اما به نظر می‌رسد این صحبت‌ها فقط در حد همان سخنرانی‌ها و اظهارنظرهای برخی مسئولان و شخصیت‌ها باقی مانده است و در عمل شاهد چنین رویکردی نیستیم. یک ماه دیگر بیشتر تا انتخابات اسفندماه باقی نمانده است اما نه فضای کشور انتخاباتی است و نه حتی …
نشاط، جایگزین التهاب شود؛ کارشناسان از اقداماتی می‌گویند که برای افزایش تعادل روحی، امید و آرامش اجتماعی باید انجام شود
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
نشاط، جایگزین التهاب شود؛ کارشناسان از اقداماتی می‌گویند که برای افزایش تعادل روحی، امید و آرامش اجتماعی باید انجام شود
جامعه ایران روزهای پرالتهابی را در 2‌ماه گذشته از زمان افزایش قیمت بنزین تا اعلام خبر سقوط هواپیمای پشت سر گذاشته و همین تنش‌ها اثرات منفی بر روحیه بخشی از مردم داشته است. ناامیدی، یأس، خستگی از شرایط، افزایش علاقه به مهاجرت، بی‌اعتمادی، احساس افسردگی و غم تنها بخشی از شرایط نامطلوبی است که بخشی از جامعه ایران به‌دلیل تنش‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دچار آن شده‌اند
این ۱۴ گزینه غذایی، التهاب را از بدن دور می‌کند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / بهداشت و سلامت
این ۱۴ گزینه غذایی، التهاب را از بدن دور می‌کند
التهاب مزمن زمانی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی به سلول‌های سالم بدن حمله کرده و سبب بروز بیماری‌های خودایمنی می‌شود. برخی از این بیماری‌ها عبارتند از: آرتریت روماتوئید، بیماری کرون و برخی بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس. از سوی دیگر، التهاب مزمن از علل زمینه‌ای بیماری‌های قلبی، دیابت و بیماری آلزایمر به شمار می‌رود.
امسال کدام بازار مالی (طلا، سکه، بورس و ..) سود بیشتری را تجربه کرد؟
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ / اقتصادی
امسال کدام بازار مالی (طلا، سکه، بورس و ..) سود بیشتری را تجربه کرد؟
اگر از جمله کسانی بودید که سال گذشته در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کردید و امسال هم به همان امید وارد بازار شدید، باید گفت که حساب امسال را باید از سال ۹۷ جدا کرد. موج شدید تورمی در سال گذشته، باعث شده بود که شما، برنده سرمایه‌­گذاری در هر بازاری باشید اما حکایت سال ۹۷ از امسال متفاوت بود. امسال کمی از التهاب بازار خوابید و سرمایه­گذاری در آن نیازمند دقت بیشتر و مدیریت ریسک شد. مدیریتی که اگر نبود، جایش ضرر و زیان بود.
کوتاه ترین مرد دنیا درگذشت+ عکس
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
کوتاه ترین مرد دنیا درگذشت+ عکس
شفقنا- «خاجیندرا تابا ماجار» رکورددار لقب«کوتاه ترین مرد جهان» روز جمعه در سن ۲۸ سالگی در بیمارستان شهر بوخارای نپال درگذشت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اخبار الخلیج، «مین باهادور رانا» رئیس موسسه خاجیندرا تابا ماجار با اعلام این خبر گفت: ما او را روز پنج شنبه به بیمارستان بردیم و پزشکان گفتند که براثر التهاب شدید […]
  تصاویر کوتاه ترین مرد جهان  رکوردهای گینس  کوتاه ترین مرد جهان
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
آگاه‌سازی ملت و افشاگری در مورد دشمن
نیمه دوم سال 1398 از آبان به این‌ سو،کشور ماه‌های سنگینی را پشت سر گذاشت. در این چند ماه اخیر حوادث تلخ و شیرین بسیاری را کشور و مردم از سر گذراند و جامعه در شرایط التهاب و اضطراب قرار گرفت. همین التهاب‌ها و اضطراب‌ها بود که باعث شد رهبر انقلاب مصلحت بدانند تا شخصا با مردم صحبت کنند. از همین رو ایشان تریبون نماز جمعه را برای صحبت با مردم انتخاب کرده و در مورد حوادث تلخ و شیرین ماه‌های اخیر سخن گفتند. همان‌ طور که در اظهارات ایشان نیز تاکید شد ما در ایام‌الله به سر می‌بریم. رهبر انقلاب برای روزها و ماه‌های اخیر و پیش رو از اصطلاح ایام‌الله استفاده کردند.
سریال فرصت‌سوزی در بورس تهران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
سریال فرصت‌سوزی در بورس تهران
رشد بورس تهران ادامه دارد و جولان نقدینگی خرد بیش از همیشه خودنمایی می‌کند. شاید برای کمتر کسی این تصور وجود داشت که شاخص این‌چنین راحت تا مرز 400 هزار واحد رشد کند. هر چه جلوتر می‌رویم امکان پیش‌بینی روند آتی سهام به شدت کاهش می‌یابد و این موضوع نیز از دو عامل التهاب نقدینگی در بازار و از سوی دیگر تشدید روزافزون عدم قطعیت‌ها ناشی شده است. از میانه شهریور که ارزش معاملات بورس به دو و در بعضی روزها به سه هزار میلیارد تومان رسید اشاره شد که با این حجم نقدینگی نباید انتظار رفتار منطقی از بازار داشت. به‌نظر می‌رسد صاحبان سرمایه خط پایانی را برای رشد روزافزون سرمایه خود متصور نیستند.
وای از آن روز که از پرده برون افتد راز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۲۶ / اجتماعی
وای از آن روز که از پرده برون افتد راز
در روزهای گذشته و درست زمانی که جامعه با التهاب و هیجان و اضطراب ناشی از یک خطای سترگ انسانی! دست‏و‏پنجه نرم می‌کرد و هنوز فاجعه پیش‌آمده را باور نکرده بود، بار دیگر بی‌تدبیری، لجاجت، ناکارآمدی و سخافت در برنامه‌ریزی صدا‏و‏‏سیما به میدان آمد و داغی بر داغ مردم افزود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
تخلیه سوخت هواپیما بر سر دانش‌آموزان در آمریکا
رسانه‌های محلی در آمریکا اعلام کردند: یک فروند هواپیمای مسافربری هنگام فرود اضطراری در فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس مجبور شد بخشی از سوخت خود را روی چند مدرسه تخلیه کند.در این حادثه دست‌کم ۶۰ نفر که بیشتر آنان کودک بوده‌اند دچار مصدومیت‌های تنفسی و التهاب پوستی شده و تحت درمان قرار گرفتند.طبق قوانین هواپیمایی، تخلیه سوخت هنگام فرود اضطراری امکان‌پذیر است، اما تنها در مناطق تعیین‏شده و ارتفاع بالا انجام می‌شود. گفته شده این هواپیما به دلیل نقص در موتور مجبور به بازگشت به فرودگاه شده است. به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، هواپیمایی دلتا ایرلاینز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که این هواپیمای مسافربری به خاطر کاهش وزن هنگام فرود اضطراری مجبور به تخلیه سوخت خود شده است.
خوردن پرتقال در زمستان فراموش نشود
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بهداشت و سلامت
خوردن پرتقال در زمستان فراموش نشود
پرتقال نشاط‌آور، مفرح قلب و مسکن تیزی و التهاب خون و صفرا است.
بشقاب غذایتان را رنگین کمانی کنید
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / بهداشت و سلامت
بشقاب غذایتان را رنگین کمانی کنید
آنتوسیانین در میوه و سبزی‌های بنفش رنگ به کنترل دیابت، کاهش کلسترول، کاهش التهاب و حفظ عملکرد مغز، کمک می کندبه طور معمول میوه ها وسبزیجات، دارای پنج رنگ اصلی قرمز، نارنجی - زرد، بنفش - آبی، سفید و سبزاست .
گفت‌و‌گوی اجتماعی التهاب جامعه را کم می‌کند
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
گفت‌و‌گوی اجتماعی التهاب جامعه را کم می‌کند
«مخاطبان اخبار منفی تنش‌های شدیدی را پس از آگاهی از این اخبار و رویدادهای غیرمنتظره متحمل می‌شوند و این کار نه تنها به حجم ناامیدی‌شان اضافه می‌کند بلکه صرف زمان زیاد درباره فکر کردن و حرف زدن در مورد آن موضوع باعث می‌شود مخاطبان اخبار منفی بواسطه نگرانی خود بیش از اصل ماجرا فاجعه بسازند.»
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
مشکلات بر سر راه تولید روغن موتور
تولیدکنندگان خصوصی روغن موتور که از افزایش قیمت این محصول به دلیل افت فروش متضرر خواهند شد، معتقدند هر سال در ماه‌های پایانی، یک سناریوی از پیش تعیین شده برای ایجاد التهاب و زمینه‌سازی برای افزایش قیمت در سال بعد شکل می‌گیرد.
گروه‌های مرجع از جمله سینماگران ایران، مانع از رادیکال شدن فضا شوند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / فرهنگی و هنری
گروه‌های مرجع از جمله سینماگران ایران، مانع از رادیکال شدن فضا شوند
همه گروه‌ها کمک کنند، کشور در مقاطع خاص از جمله این ایام با تعادل و آرامش حفظ شود. این دقت نظر در سایه بهره برداری از ظرفیت‌های نقاد در هر سو با ظرافت و بدون رویکردهای رادیکال است که فضای عمومی یا فضای نخبگان را به التهاب نکشد.
ماجرای التهاب آفرینی عده‌ای در دانشگاه تهران چه بود؟
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
ماجرای التهاب آفرینی عده‌ای در دانشگاه تهران چه بود؟
جمعی از فرصت‌طلبان با انجام رفتارهای ساختارشکنانه فضای دانشگاه تهران را برای ساعاتی ملتهب کردند.
عوارض آلودگی هوا را با کدام غذا‌ها خنثی کنیم؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
عوارض آلودگی هوا را با کدام غذا‌ها خنثی کنیم؟
روغن زیتون، ماهی و روغن ماهی، آووکادو، گردو، دانه‌های چیا و بذر کتان سرشار از این نوع چربی‌ها به علاوه ویتامین E هستند. این نوع ویتامین التهاب را از بدن دور می‌کند.
درمان آرتروز زانو در خانه!
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
درمان آرتروز زانو در خانه!
بعد از نقرس، التهاب مفصل، روماتیسم و دیسک گردن حالا نوبت به انواع مختلف آرتروز می‌رسد. یکی از شایع‌ترین دردهای التهاب مفاصل مربوط به زانوهاست؛ درباره آرتروز زانو چه می‌دانید؟ آیا درمان آرتروز زانو در خانه امکان‌پذیر است؟ شما با روش‌های گیاهی و درمانی ساده می‌توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید.
مدیرمسئول کیهان: آقای سفیر، این چه‌کاری بود؟! /چه کسی باید استعفا بدهد؟ /آیا بازار ارز از التهاب نوسانات جنگی عبور کرد؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
مدیرمسئول کیهان: آقای سفیر، این چه‌کاری بود؟! /چه کسی باید استعفا بدهد؟ /آیا بازار ارز از التهاب نوسانات جنگی عبور کرد؟
بلا از آسمان، سیل روی زمین، ۸۰۰ روستا در محاصره سیل ویرانگر، راز به شهادت رساندن سلیمانی، دیدار رهبر انقلاب و رئیس جمهور با امیر قطر، رد صلاحیت ۹۰ نماینده مجلس برای مجلس بعدی، آسیب‌های تأخیر در بیان واقعیت، سلام والیبال ایران به المپیک، پیشینه حمله نظامی به هواپیمای مسافری، ساز جدایی متحدان از واشنگتن، رشد تاریخی بورس، ادامه راه سلطان‌قابوس در سلطنت هیثم‌بن‌طارق، سهمیه بنزینی تاکسی‌ها ناراضی‌ها کدامند؟ و تجمع‌های پراکنده در تهران و برخی شهرستان‌ها از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
متولی لغو پروازهای غیرنظامی در شرایط خاص کیست؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سیاسی
متولی لغو پروازهای غیرنظامی در شرایط خاص کیست؟
یکی از مهم‌ترین سئوالاتی که درپی سقوط هواپیمای ۷۳۷ اوکراینی که دلیل آن شلیک اشتباه پدافند به این هواپیما به‌دلیل خطای انسانی اعلام شد مطرح می‌شود این است که چرا در زمان حادثه که تنها ساعاتی پس از حمله بزرگ موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا در عراق انجام شده بود و آسمان منطقه هنوز در التهاب قرار داشت، پروازهای مسافری لغو تا دستکم تعلیق نشده بود.
خوابیدن بدون درد عضلانی
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بهداشت و سلامت
خوابیدن بدون درد عضلانی
اگر به هر علتی به زانودرد دچار شده‌اید و شب، درد مزاحم خواب شماست یادتان باشد که هنگام خوابیدن به پهلو، یک بالشتک نرم بین زانوها قرار دهید تا قسمت‌های داخلی هر دو زانو روی هم قرار نگیرند و التهاب مفصل تشدید نشود.
کفی هوشمند برای جلوگیری از زخم پای دیابتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / علمی و آموزشی
کفی هوشمند برای جلوگیری از زخم پای دیابتی
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش‌بنیان با استفاده از فناوری نانو کفی هوشمندی طراحی کرده است که می‌تواند تغییرات فشار و دمای پوست را در نقاط مختلف در امتداد کف پا اندازه‌گیری کند و در صورت مشاهده امکان ایجاد التهاب موضعی، صاحب آن را از طریق تلفن هوشمند مطلع می‌کند.
  ستاد توسعه فناوری نانو  دیابت
آیا درمان قطعی برای PSC کبد وجود دارد؟
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۲۱ / بهداشت و سلامت
آیا درمان قطعی برای PSC کبد وجود دارد؟
کلانژیت اسکلروزان اولیه (PSC) یک بیماری طولانی مدت و پیشرونده کبد و کیسه صفرا است. این بیماری سبب التهاب و زخم مجاری صفراوی می‌شود.
نفت | پیش بینی قیمت نفت در روزهای آینده
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
نفت | پیش بینی قیمت نفت در روزهای آینده
شفقنا اقتصادی _ قیمتهای نفت در بازار جهانی پس از پاسخ کوبنده سپاه به حمله تروریستی آمریکا پنج درصد صعود کرد اما بعدازظهر چهارشنبه با کاسته شدن از التهاب اولیه بازار، روند افزایشی نفت معکوس شد و تا روز جمعه به روند کاهشی خود ادامه داد. ایسنا نو…
تولید ژل ترمیم‌کننده زخم با خاصیت ضد میکروبی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / علمی و آموزشی
تولید ژل ترمیم‌کننده زخم با خاصیت ضد میکروبی
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه لوند واقع در سوئد، ژل ترمیم‌کننده‌ای را ساختند که علاوه بر نابود کردن باکتری‌های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک، موجب کاهش التهاب و ترمیم سریع‌تر زخم می‌شود. 
  آنتی باکتریال  ضدعفونی کردن تجهیزات پزشکی  باکتری
وزیر صنعت:قیمت خودرو کاهش می‌یابد
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
وزیر صنعت:قیمت خودرو کاهش می‌یابد
وزیر صنعت، معدن و تجارت از موافقت با پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان به خودروسازان برای تسویه بخشی از بدهی خود به قطعه سازان خبر داد و گفت: طی ۵ ماه آینده التهاب بازار خودرو از بین می رود.
قیمت خودرو کاهش می‌یابد/پرداخت۵هزار میلیارد تسهیلات به خودروسازان
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
قیمت خودرو کاهش می‌یابد/پرداخت۵هزار میلیارد تسهیلات به خودروسازان
وزیر صنعت، معدن و تجارت از موافقت با پرداخت ۵ هزار میلیارد تومان به خودروسازان برای تسویه بخشی از بدهی خود به قطعه سازان خبر داد و گفت: طی ۵ ماه آینده التهاب بازار خودرو از بین می رود.
  وزارت صنعت معدن و تجارت  رضا رحمانی  بازار خودرو  خودروسازان  صنعت خودروسازی
تشخیص اختلالات ادراری با سیستوسکوپی
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / بهداشت و سلامت
تشخیص اختلالات ادراری با سیستوسکوپی
یکی از راه‌های تشخیص قطعی اختلالات ادراری، انجام روشی به نام سیستوسکوپی است.در این روش که به‌صورت سرپایی در مطب انجام می‌شود و حدودا کمتر از نیم ساعت زمان می برد، بعد از استفاده از بی حسی موضعی و ایجاد بی‌دردی کامل، با دوربین کوچک، وارد مجرای ادراری می‌شویم و با دید مستقیم مجرای ادراری به‌صورت کامل بررسی می شود و وجود هر گونه التهاب ، زخم و تنگی و جسم خارجی بررسی می‌شود.
آینده تقابل ایران و آمریکا از نگاه دکتر ابراهیم متقی
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / سیاسی
آینده تقابل ایران و آمریکا از نگاه دکتر ابراهیم متقی
ابراهیم متقی همچنین گفت که فضای موجود برای ایران، پیروزی بدون اقدام تاکتیکی محسوب می‌شود و ترامپ را در داخل آمریکا و در سطح افکار عمومی منطقه و جهان مورد انتقاد شدید قرار داده است. او همچنین اضافه کرد که مسیر موجود مسیر تداوم و تشدید تعارض است و هیچ نشانه‌ای از تغییر تاکتیکی آمریکا دیده نمی‌شود. این کارشناس مسائل آمریکا اضافه کرد که ترامپ معادله موازنه را بر هم زد و حتما این مساله باید با واکنش روبه‌رو شود. متقی تاکید کرد که فضای منطقه با التهاب شدیدی همراه است و این التهاب امکان درگیری را (نه جنگ را) افزایش می‌دهد.
  ابرهیم متقی  رابطه ایران و آمریکا  دونالد ترامپ
شناسایی ویروس جدیدی در چین
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
شناسایی ویروس جدیدی در چین
شفقنا- گروهی از متخصصان چینی علت اصلی التهاب ریوی را به نوع جدیدی از ویروس کرونا نسبت دادند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی، تلویزیون دولتی چین امروز پنج شنبه به نقل از بعضی از...
  چین  ویروس جدید
آشنایی با تاندونیت مچ دست
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بهداشت و سلامت
آشنایی با تاندونیت مچ دست
مچ دست انسان دارای تاندون های بسیاری است. به همراه هم، آنها امکان حرکت مچ، کف دست و انگشتان را فراهم می کنند.تاندونیت مچ دست به التهاب تاندون یا زردپی در این قسمت از بدن گفته می شود. تاندون ها طناب های فیبری و ضخیمی هستند که عضلات را به استخوان ها متصل می کنند.
ویتامین و املاحی که موجب کاهش التهاب در بدنتان می‌شوند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بهداشت و سلامت
ویتامین و املاحی که موجب کاهش التهاب در بدنتان می‌شوند
مواد مغذی جنگنده با التهاب را می‌توانید با مصرف انواع منابع غذایی دریافت کنید مانند میوه‌هاT سبزی‌ها، گوشت‌های کم‌چرب، ماهی و غذاهای غنی شده. این مواد مغذی به صورت مکمل هم می‌توانند التهاب بدن را کاهش بدهند و با توجه به اینکه عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی و همچنین داروهای تجویزی ضدالتهاب را ندارند، گزینه‌های بهتری هستند.
مسکن‌های طبیعی که می‌توانند جایگزین ایبوپروفن شوند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بهداشت و سلامت
مسکن‌های طبیعی که می‌توانند جایگزین ایبوپروفن شوند
عوارض جانبی انواع تسکین دهنده‌های التهاب و درد، ممکن است تا سال‌ها بعد خود را نشان ندهند و سلامت اندام‌های حیاتی شما مانند کلیه‌ها و کبد را نشانه گیری کنند.
حضور آمریکا در خاورمیانه برای التهاب آفرینی است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سیاسی
حضور آمریکا در خاورمیانه برای التهاب آفرینی است
اردبیل - امام جمعه اردبیل گفت: اقدام اخیر آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سردار «سلیمانی» یادآور این نکته بود که آنان نه برای برقراری صلح بلکه برای ملتهب کردن اوضاع در منطقه حضور دارند.
  سید حسن عاملی  امام جمعه اردبیل  قاسم سلیمانی
روی اسب باخته شرط‌بندی نکنید
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
روی اسب باخته شرط‌بندی نکنید
درحالی‌که منطقه پس از حمله آمریکایی‌ها به‌خودروی حامل سردار سلیمانی در عراق در شرایط التهاب و بحران قرار گرفته، صبح روز سه‌شنبه مجمع گفت‌وگوی تهران با حضور جمعی از مقامات خارجی و داخلی و با محوریت طرح «صلح هرمز» در مرکز مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار شد. به گزارش ایسنا، در نشست افتتاحیه این مجمع که با محوریت طرح «صلح هرمز» برگزار شد، علاوه بر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان و حامد کرزی رئیس‌جمهور پیشین افغانستان و تعدادی از سفرای خارجی …
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / سیاسی
آرامگاه ابدی سردار شهید سلیمانی کجاست؟ + عکس
امروز 17 دی ماه است و شهر در التهاب از دست دادن بزرگتری چون سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی می‌سوزد، کمیته‌های مختلفی برای برگزاری مراسم خاکسپاری در خور شان این سردار بزرگ تشکیل شده است وهمه به دنبال آن هستند که سردار را آنگونه که دوست دارند و در حد اعلای میهمان نوازی کرمانی‌ها با شکوه بدرقه کنند.
پیش‌بینی قیمت نفت در ۲۰۲۰؛ با آغازی متفاوت
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
پیش‌بینی قیمت نفت در ۲۰۲۰؛ با آغازی متفاوت
دورنمای کلی بازار نفت اینکه در ۶ ماه اول سال قیمت‌ها التهاب بیشتری خواهد داشت و سپس در تابستان که تقاضا کم می‌شود متوسط برنت از ۷۰ تا ۷۵ دلار خواهد بود.
دلیل ریزش ۱۶ هزار واحدی بورس چیست؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
دلیل ریزش ۱۶ هزار واحدی بورس چیست؟
همان طور که انتظار می‌رفت، بازار سرمایه دیروز معاملات خود را با هیجان منفی شدید آغاز کرد و موجب افت ۱۶ هزار واحدی، معادل ۴.۳ درصد در شاخص کل شد. این در شرایطی است که بازار‌های جهانی نیز در التهاب افزایش تنش‌ها در غرب آسیا هیجان منفی شدیدی را تجربه می‌کنند.
پیش بینی بازگشت بورس به مدار تعادل/ دلیل ریزش 16 هزار واحدی چیست؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
پیش بینی بازگشت بورس به مدار تعادل/ دلیل ریزش 16 هزار واحدی چیست؟
خراسان نوشت: همان طور که انتظار می رفت، بازار سرمایه دیروز معاملات خود را با هیجان منفی شدید آغاز کرد و موجب افت 16 هزار واحدی، معادل 4.3 درصد در شاخص کل شد. این در شرایطی است که بازارهای جهانی نیز در التهاب افزایش تنش ها در غرب آسیا هیجان منفی شدیدی را تجربه می کنند.
  سازمان بورس و اوراق بهادار  بورس تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
بازار بورس در انتظار تعادل
گروه بازار و سرمایه - بازار بورس در میان بازارهای اقتصادی، حساسیت بیشتری را به نسبت تحولات و اتفاقات دارد، به همین دلیل است که با هر کنشی اعم از سیاسی، اجتماعی و... تحت تاثیر قرار می‌گیرد و نسبت به آن مسیر حرکتی خود را تغییر می‌دهد.وضعیت بازارهای اقتصادی در جهان متاثر از اخبار و کنش‌های سیاسی‌ و اجتماعی است، این یک اصل در اقتصاد بوده و نمی‌توان منکر آن شد. ناآرامی‌های اجتماعی و عدم اطمینان‌های سیاسی می‌تواند مسیر بازارهای اقتصادی را تغییر دهد. بنابراین در چنین شرایطی، ورود التهاب به هر یک از بخش‌های اقتصادی امری عادی خواهد بود. اتفاقات اخیر فضای اقتصادی جهان را با آشفتگی همراه کرد و بازارهای بین‌المللی را تحت تاثیر خود قرار داد. این در حالی است که از همان ابتدا برخی‌ها پیش‌بینی می‌کردند که بازارهای …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
جهان در شوک شهادت سردار
گروه ایران و جهان - خبر ترور و شهادت سردار سلیمانی به وسیله نیروهای آمریکایی در عراق، همچنان در راس اخبار بین‌المللی قرار دارد. اقدامی که بلافاصله به شوک خبری در آغاز سال 2020 میلادی تبدیل شد و همزمان با آن موجی از نگرانی را در جامعه بین‌المللی نسبت به این اقدام تروریستی برانگیخت.در همین راستا، صبح روز جمعه نفت برنت با چهار درصد افزایش قیمت روبه‌رو شد و همزمان با افزایش نرخ طلا، بازارهای بورس نیویورک، لندن و بازار بورس آسیا در وضعیت قرمز قرار گرفت. همچنین تقریباً تمامی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، ضمن ابراز نگرانی از اقدام تروریستی آمریکا، خواستار خویشتنداری در جهت جلوگیری از یک درگیری تمام عیار هستند؛ موضوعی که در واکنش به صحبت‌های مقامات کشورمان درخصوص انتقام سخت از آمریکا مطرح شده است.در …
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اقتصادی
جهش قیمت جهانی طلا پس از شهادت سردار سلیمانی
قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی در پی حمله هوایی آمریکا در بغداد که در جریان آن سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به شهادت رسید و اعلام این خبر که نگرانی‌ها نسبت به التهاب بیشتر در خاورمیانه را برانگیخت، به بالاترین قیمت خود در چهار ماه اخیر صعود کرد.
  بازار طلا  شهادت سردار سلیمانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
نقش ویتامین «د» در پیشگیری از ابتلا به عفونت
پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگن آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند ویتامین «د» می‌تواند توانایی سیستم ایمنی بدن در جلوگیری از ابتلا به عفونت‌ها را افزایش دهد.به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، محققان دانشگاه ایالتی اورگن در مطالعه اخیرشان دریافته‌اند ویتامین «د» نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به عفونت دارد و در آزمایشات دریافته‌اند استفاده از ویتامین «د» می‌تواند تعداد باکتری‌های ایجاد کننده بیماری در زخم‌های پوستی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.ویتامین «د» را که کلسیفرول می‌نامند، یکی از ویتامین‌های لازم برای بدن و از ویتامین‌های محلول در چربی است‌ که به رشد و استحکام استخوان‌ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند. این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع …
شهادت سردار بازارهای جهانی را آشفته کرد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
شهادت سردار بازارهای جهانی را آشفته کرد
انتشار خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، بازارهای جهانی نفت و طلا را با التهاب مواجه کرد و حتی به افت ارزش دلار در برابر سایر ارز‌ها و همچنین افت قیمت‌ها در بازار معاملات آتی نیویورک منجر شد؛ در عین حال نگرانی نسبت به اثرات این رویداد بر بازار‌های داخلی هم سایه افکند. به‌گزارش همشهری، انتشارخبرحمله آمریکا در بغداد و شهادت سردار قاسم سلیمانی، نگرانی از تشدید تنش نظامی در خاورمیانه و خلیج‌فارس را افزایش داد و همین موضوع موجی از التهاب را در بازار‌های جهانی ایجاد کرد؛ به‌طوری که تحت‌تأثیر این رویداد …
خودزنی شیطان در بغداد / هشدار سناتورهای آمریکایی به کاخ سفید  نشانه چیست؟/ التهاب در اردوگاه طرفداران ترامپ 
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / سیاسی
خودزنی شیطان در بغداد / هشدار سناتورهای آمریکایی به کاخ سفید  نشانه چیست؟/ التهاب در اردوگاه طرفداران ترامپ 
غیر قابل پیش بینی بودن زمان و نحوه پاسخدهی ایران نسبت به اقدام تروریستی اخیر ایالات متحده، ضریب آسیب پذیری مقامات کاخ سفید، پنتاگون، ارتش آمریکا و دیگر نیروهای نظامی و امنیتی ایالات متحده را به شدت افزایش داده است. 
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
آیا صنعت خودروسازی در ایران قابل توسعه است؟
کابوس خودروهای ناقص کارشناسان و فعالان عرصه صنعت خودرو معتقدند که توسعه تولید خودرو در کشور یک ضرورت است، اما این نوع نگاه باید با تقویت بنیه صنعت خودروسازی کشور همراه باشد در غیر این‏صورت، عمر شکوفایی این صنعت می‌تواند بسیار کوتاه و گذرا باشد.به گزارش اقتصاد۲۴، توسعه صنعت خودروسازی کشور یکی از اهداف بزرگ دولت در راستای حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی است. در این راستا صنعت خودرو باید با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری بلندمدت به دنبال جذب بازار داخل با افزایش تولیدات همراه با تکنولوژی روز و اعتمادسازی در بین خریداران باشد.بحران صنعت و بازار خودرو در طی سال‌های اخیر، موضوع خواب خودرو‌های ناقص در کف پارکینگ خودروسازان را برجسته کرد تا جایی که مردم با دیدن تصاویر تجمع خودرو‌ها در یک‌جا و عدم عرضه به …
شکر با مغز انسان چه می‌کند؟
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
شکر با مغز انسان چه می‌کند؟
«تحقیقات نشان می‌دهد موش‌هایی که از رژیم‌های غذایی شیرین استفاده کردند، قادر به یادآوری اشیایی که قبلا دیده بودند، نبودند. تغییرات ناشی از قند در هیپوکامپوس منجر به کاهش تولید نورون‌ها که نقش اساسی در کدگذاری خاطرات دارند و همچنین افزایش تولید مواد شیمیایی ایجاد کننده التهاب می‌شود.»
  رژیم های غذایی  قند  مغز انسان  مواد شیمیایی  موش
ماجرای خواب دیدن آقاتهرانی و گل گرفتنش از رهبری
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
ماجرای خواب دیدن آقاتهرانی و گل گرفتنش از رهبری
دبیرکل جبهه پایداری گفت: سال ۷۸ التهاب راه می‌اندازند و سال ۸۸ همینطور و نه غزه نه لبنان می‌گویند و سوءظن ایجاد می‌کنند اما به یکباره ۹ دی پیش می‌آید و همه این نکبت‌ها را جمع می‌کند. شما را به ابوالفضل به این‌ها رای ندهید و نگذارید این‌ها جلو بیایند.
آقاتهرانی: خواب دیدم رهبری ۷ گل رز به ولایتمدارترین‌ها جایزه می‌دهند؛ سومین گل برای من بود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / سیاسی
آقاتهرانی: خواب دیدم رهبری ۷ گل رز به ولایتمدارترین‌ها جایزه می‌دهند؛ سومین گل برای من بود
دبیرکل جبهه پایداری گفت: سال ۷۸ التهاب راه می‌اندازند و سال ۸۸ همینطور و نه غزه نه لبنان می‌گویند و سوءظن ایجاد می‌کنند اما به یکباره ۹ دی پیش می‌آید و همه این نکبت‌ها را جمع می‌کند. شما را به ابوالفضل به این‌ها رای ندهید و نگذارید این‌ها جلو بیایند.
رابطه افسردگی و خودکشی با افزایش آلودگی هوا!
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
رابطه افسردگی و خودکشی با افزایش آلودگی هوا!
بنا بر گزارش سازمان بهداشت جهانی بیش از ۲۶۴ میلیون نفر مبتلا به افسردگی هستند. بریت‌ویت اضافه می‌کند: «ما می‌دانیم که ذرات معلق از هوای سمی هم از طریق بینی (تنفس) و هم با جریان خون به مغز می‌رسند و آلودگی هوا در افزایش التهاب [در بافت مغز]نقش دارد، به سلول‌های عصبی آسیب می‌زند و در میزان تولید هورمون‌های استرس تغییر ایجاد می‌کند که همه با ضعف سلامتی روانی در ارتباط هستند».
  آلودگی هوا  افسردگی  خودکشی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
قرارگرفتن در لیست سیاه FATF در نتیجه انتخابات تاثیرگذار خواهد بود
یک عضو فراکسیون امید با تاکید بر این‌که «حاکمیت نقش زیادی در باز شدن فضای انتخابات و افزایش مشارکت دارد»، گفت: باید از انسداد در مسائل اقتصادی و اجتماعی، انتخابات و FATF دست برداشته شود، چون قرارگرفتن ایران در لیست سیاه به معنای تاثیرگذاری مستقیم در نتیجه انتخابات است.به گزارش ایسنا، قاسم میرزایی نیکو اظهار کرد: راه باز شدن فضای فعلی انتخابات حضور حداکثری در مقابل تحریم حداکثری است یعنی باید با مشارکت حداکثری در تمامی زمینه‌ها با تحریم انتخابات مقابله کرد.وی با بیان این‌که «هنوز تکلیف بررسی و صلاحیت اصلاح‌طلبان مشخص نیست»، ادامه داد: اصولگرایان وضعیت مشخصی داشته، آنها تایید صلاحیت می‌شوند به همین دلیل لیست‌هایشان را بسته و ستادهای انتخاباتی‌شان هم معلوم است اما اصلاح‌طلبان تا لحظه آخر نمی‌دانند …
حمله هوایی آمریکا به پایگاه نیرو‌های حشد الشعبی پس از تشکر پوتین از ترامپ! / تکمیلی: شلیک چند فروند کاتیوشا به سمت کمپ آمریکایی‌ها
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بین‌المللی
حمله هوایی آمریکا به پایگاه نیرو‌های حشد الشعبی پس از تشکر پوتین از ترامپ! / تکمیلی: شلیک چند فروند کاتیوشا به سمت کمپ آمریکایی‌ها
پس از دو روز التهاب و واکنش‌های تند مقامات آمریکایی از جمله جان کاتن، سناتور آمریکایی نسبت به حمله به عوامل آمریکایی در عراق، سرانجام آمریکایی‌ها به مواضع بخشی از نیرو‌های حشد الشعبی در عراق و سوریه حمله کردند. پیشتر خبر‌هایی از حضور سرزده مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در غرب عراق منتشر شده بود. ولادیمیر پوتین در ساعات گذشته طی تماسی تلفنی با دونالد ترامپ، از وی به خاطر به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی در مورد برنامه‌هایی برای انجام حملات تروریستی در روسیه تشکر کرده است.
عزیزم ما کوک نیستیم
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فرهنگی و هنری
عزیزم ما کوک نیستیم
در باب اهمیت ساخت فیلم‌های کمدی، دیدگاه‌ها و تناقض‌های زیادی وجود دارد؛ عده‌ای بر این باورند که وقتی جامعه‌ای دچار التهاب یا غم و غصه است، تولید فیلم کمدی ضرورتی ندارد اما بر عکس عده‌ای می‌گویند در شرایط سخت تولید و نمایش فیلم‌های شاد برای مخاطب ضرورت دارد.
توضیحات سخنگوی هئیت رئیسه مجلس درباره ماجرای استیضاح وزیر کشور
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
توضیحات سخنگوی هئیت رئیسه مجلس درباره ماجرای استیضاح وزیر کشور
عباسی با تکذیب ادعای مطهری درباره کنار گذاشتن استیضاح وزیر کشور گفت: ایشان فرافکنی نکنند و نیایند در شرایط فعلی انتخابات التهاب آفرینی کنند.
  استیضاح رحمانی فضلی  استیضاح وزیر کشور  اسدالله عباسی  مجلس شورای اسلامی
حقایق و شایعات درگیری بیرانوند-کالدرون/ زمان مناسب برای انتقال بیرو
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
حقایق و شایعات درگیری بیرانوند-کالدرون/ زمان مناسب برای انتقال بیرو
شفقناورزشی – علیرضا بیرانوند با گابریل کالدرون دچار یک چالش جدی شده است. به گزارش شفقناورزشی، روز یکشنبه برای پرسپولیسی ها توام با التهاب بود. التهابی که با اخبار لحظه ای در مورد بیرانوند شکل گرفته بود و هر لحظه تشدید می شد. ابتدا خبر رسید که بیرانوند از لیست ۱۸ نفره تیم کالدرون برای بازی دوشنبه در جام حذفی […]
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بهداشت و سلامت
زنگ خطری برای شروع آلزایمر/ ۴۷ میلیون نفر به زوال عقل مبتلا هستند
برنا نوشت: مطالعات جدید محققان موسسه فلوری در ملبورن استرالیا نشان می‌دهد، نوعی پلاسمای خون با التهاب مرتبط است و می‌تواند هشداری برای شروع زوال عقل باشد.
  آلزایمر  سلامت روان
پیش بینی فعالان بازار از قیمت دلار در آخر هفته
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
پیش بینی فعالان بازار از قیمت دلار در آخر هفته
درحالی کانال‌های دلالی ارز با درج قیمت‌های نجومی برای دلار سعی در التهاب بازار دارند که فعالان اقتصادی می‌گویند این قیمت‌ها واقعی نیست و احتمالاً دلار از روزهای آینده ارزان می‌شود.
فعالان بازار: قیمت دلار از اواخر هفته ارزان می‌شود/ قیمت کانال‌های دلالی واقعی نیست
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
فعالان بازار: قیمت دلار از اواخر هفته ارزان می‌شود/ قیمت کانال‌های دلالی واقعی نیست
درحالی کانال‌های دلالی ارز با درج قیمت‌های نجومی برای دلار سعی در التهاب بازار دارند که فعالان اقتصادی می‌گویند این قیمت‌ها واقعی نیست و احتمالاً دلار از روزهای آینده ارزان می‌شود.
نشانگرهای التهابی زنگ خطری برای شروع آلزایمر
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / بهداشت و سلامت
نشانگرهای التهابی زنگ خطری برای شروع آلزایمر
تهران - ایرنا - مطالعات جدید محققان موسسه فلوری در ملبورن استرالیا نشان می‌دهد، نوعی پلاسمای خون با التهاب مرتبط است و می‌تواند هشداری برای شروع زوال عقل باشد.
  زوال عقل  آلزایمر  التهاب
۹ روش ساده برای برطرف‌کردن بوی بد دهان
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / وبگردی
۹ روش ساده برای برطرف‌کردن بوی بد دهان
بوی بد دهان از بقایای غذا بین دندان‌ها، التهاب دهان یا از بیماری‌های معده و روده ناشی می‌شود. با استفاده از گیاهان و روش‌های ساده می‌توان از بوی بد دهان جلوگیری کرد. در این مطلب به چند مورد ساده در این زمینه اشاره شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
یافتن یک ترکیب گیاهی جدید برای بهبود زخم‌ها
محققان دانشگاه ایندیانا موفق به دستیابی به یک ترکیب جدید شده‌اند که از گیاهان گرفته می‌شود و واکنش ضد التهابی در بدن ایجاد می‌کند.به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، اگرچه روغن‌های گیاهی معمولاً در «رایحه درمانی» کاربرد دارند، تحقیقات جدید محققان دانشگاه ایندیانا نشان می‌دهد که داروهای مبتنی بر آنها همچنین می‌توانند در صورت استفاده موضعی به بهبودی زخم‌های پوستی کمک کنند. همه این‌ها بسته به ماده خاصی است که در بعضی از این روغن‌ها باعث کاهش التهاب می‌شود.این ترکیب شیمیایی مورد نظر به بتاکاروفیلن معروف است. این ماده در روغن‌های اسطوخودوس، رزماری و یلانگ یلانگ(گل درخت کانانگا که در جنوب شرق آسیا می‌روید) وجود دارد.در مطالعه‌ای که در دانشگاه ایندیانا انجام شده است، بتاکاروفیلن استخراج شده از این گیاهان …
نکته بهداشتی: پیشگیری از ذات‌الریه
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / وبگردی
نکته بهداشتی: پیشگیری از ذات‌الریه
ذات‌الریه عفونتی است که باعث التهاب کیسه‌های هوایی در ریه‌ها می‌شود.
ورزش سه / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ورزشی
شب پر التهاب برای بوسکتس/ ستاره بارسا چگونه ال کلاسیکو را از دست داد؟
سرخیو بوسکتس در آخرین لحظات شانس حضور در ال کلاسیکو را از دست داد و به جای او ایوان راکیتیچ به میدان رفت.
تاثیر روغن ماهی در کاهش التهاب
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / بهداشت و سلامت
تاثیر روغن ماهی در کاهش التهاب
محققان دریافتند اسیدهای چرب اُمگا۳ موجود در روغن ماهی با افزایش میزان برخی مولکول های ضدالتهابی خون موجب کاهش التهاب می شوند.
  امگا ۳  مکمل دارویی  لختگی خون
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / ...
به زخم مردم نمک نپاشید
بی‌گمان رویدادهای آبان‏ماه امسال ترومایی سترگ در جامعه ایران پدید آورد. تاثیرات و پیامدهای فرود آمدن این آسیب‌های ناگهانی، شدید، غیرقابل کنترل و خشونت‌بار تا مدت‌ها ـ شاید سال‌ها ـ دست از دامان مردم برنخواهد داشت. افزون بر این، برخی رخدادهای آبانِ خونینِ امسال پا را فراتر گذاشته و رنگ فاجعه به خود گرفته است. آنجا که مرگ میان پدران و مادران و فرزندان و همسران فاصله انداخته، با هیچ مرهمی التیام پیدا نمی‌کند. تنها شاید گذر زمان و کهنه‏شدن این زخم‌های ژرف، آرام‌آرام از شدت فاجعه قدری بکاهد.در چنین شرایطی که به اعتراف بسیاری از مسئولان کشور، تردیدی در وقوع آن نیست، کلیه شخصیت‌ها، چهره‌ها، مسئولان، دست‌اندرکاران نظم و امنیت و تریبون‌های رسمی حاکمیت باید از پروتکل‌های یکسان و قابل اتکایی تبعیت و پیروی …
افروزی: تضمینی برای عدم مصدومیت ورزشکاران وجود ندارد/ غفور با التهاب به ایتالیا رفت
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ورزشی
افروزی: تضمینی برای عدم مصدومیت ورزشکاران وجود ندارد/ غفور با التهاب به ایتالیا رفت
فیزیوتراپ تیم ملی والیبال ایران گفت: زمانی که غفور به ایتالیا رفت التهابی داشت که بین والیبالیست‌ها اتفاقی طبیعی است.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
دلایل افزایش نرخ ارز
آلبرت بغزیان‪-‬ در ماجرای روزهای اخیر مرتبط با موضوع افزایش نرخ ارز گفته می‌شود این امر حاصل شایعه‌هایی است که گفته می‌شود دلالان و سفته بازان با راه اندازی صفحات نامعتبر و فیک وانمود کردند که نام ایران در فهرست سیاه FATF قرار گرفته تا بازار ارز التهاب آفرین شود، را قبول ندارم. به نظر بنده بهترین نهاد تاثیرگذار در بازار ارز، بانک مرکزی است. افزایش و نوسانات 10 تا 15 درصدی ارز معمولا امری عادی است که آن هم به خاطر مسافرت‌های پایان سال میلادی رخ می‌دهد. این که معتقد شویم گروهی از دلالان چنین فضایی را ایجاد کردند، از آنجایی که بانک مرکزی فرمان ومدیریت ارزی کشور را برعهده گرفته است و با توجه به شفاف سازی‌ها و اطلاع رسانی لازم، این امر نمی‌تواند علت گرانی ارز باشد. ما طی سال گذشته نرخ ارز را تا …
مبتلایان به التهاب مفاصل این خوراکی‌ها را نخورند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / وبگردی
مبتلایان به التهاب مفاصل این خوراکی‌ها را نخورند
آرتریت پسوریاتیک یا آرتریت پسوریازیس نوعی روماتیسم مفصلی و التهاب مفاصل پسوریازیس و یک بیماری خودایمنی است که معمولا در همراهی با پسوریازیس پوستی ایجاد می‌شود.  
توقف معاملات خودرو/ التهاب بازار خودرو کی پایان می‌یابد؟ +جدول قیمت
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
توقف معاملات خودرو/ التهاب بازار خودرو کی پایان می‌یابد؟ +جدول قیمت
با افزایش قیمت بنزین، قیمت خودرو تا ۳۰ درصد رشد کرد و تغییرات نرخ ارز باعث شد بازار خودرو ملتهب شود و در کل اوضاع بازار به هم ریخت، اما امروز مجدد قیمت‌ها افت کرده است.
  قیمت خودرو  بازار خودرو  افزایش قیمت بنزین  قیمت روز خودرو
خوردنی‌های ممنوع برای مبتلایان به التهاب مفاصل
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / بهداشت و سلامت
خوردنی‌های ممنوع برای مبتلایان به التهاب مفاصل
آرتریت پسوریاتیک از شایع‌ترین انواع آرتریت‌هاست و طبق مطالعات پزشکی حدود ۳۰ درصد از مبتلایان به پسوریازیس به این عارضه مبتلا می‌شوند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
چتر شایعات بر سر دلار
کیمیا نجفیبازار ارز‌ از آن دسته بازارهایی است که در هیچ زمان از گزند شایعات در امان نبوده، چراکه دلالان و سودجویان با امید به‌جیب‌زدن اندک سودی حرفی را مطرح می‌کنند و برای تماشای نتیجه کار خود یک قدم عقب می‌ایستند. البته در این میان برخی از افراد سوار بر موج شایعات می‌شوند و خود را برای فعالیت در این بازار آماده می‌کنند. البته هستند کسانی که طعم تلخ ضرر را چشیده‌اند و دیگر حسابی بر روی این شایعات باز نمی‌کنند.بازار ارز از جمله بازارهایی است که به هر رویدادی واکنش نشان داده و به سرعت تیتر خبر رسانه‌ها می‌شود. همانطور که می‌دانیم حاشیه‌های مربوط به بازار ارز طی یک سال گذشته به اوج خود رسید، در آن زمان بسیاری از افراد به دنبال تغییرات در بازار ارز بودند و هر لحظه با بررسی اخبار مربوط به تغییرات …
ویتامین‌هایی که بدن در فصل سرما نیاز دارد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / بهداشت و سلامت
ویتامین‌هایی که بدن در فصل سرما نیاز دارد
در فصل زمستان نیاز بدن به انرژی افزایش می‌یابد. در این فصل، سرما باعث ایجاد التهاب مفصل و درد می‌شود و از طرفی سرماخوردگی و آنفلوآنزا شیوع پیدا می‌کند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
پیوند نواصولگرایی و حلقه انحرافی
امین جمشیدزاده- این طور به نظر می‏رسد که اصولگرایان پس از اینکه به یک وحدت‏رویه و اجماع حول محور«جمنا»در تشکیلات پشت‏صحنه خلفای صالح‏شان نرسیدند؛ حالا با مهندسی معکوس می‏خواهند با هر حربه‏ای بیشترین کرسی را در انتخابات آتی پیش‏رو در ۲اسفند برای ورود به بهارستان از آن خود کنند و مربع آنها در ماه‏ها و هفته‏های قبل به یک پنتوز و هذلولی مبدل شده است و اکنون به قول صادق زیبا‏کلام، فعال سیاسی، با تاکتیک تازه با شعارهای مرگ بر مسئولان بی‏کفایت که این هفته در نما‏زجمعه تهران طنین‏انداز کردند و احیانا در شهرهای دیگر هم به وقوع پیوسته این استراتژی را در دستور کار خویش قرار داده‏اند تا با تخریب افراطی و هرچه بیشتر دولت با توجه به شرایط تحریم و گران‏ شدن حامل‏های انرژی نظیر بنزین و قیمت صعودی بعضی از اجناس …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اقتصادی
قیمت خودرو از سوی خودروساز افزایش پیدا نکرده است
وزیر صمت گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند قیمت خودرو را افزایش دهند زیرا مجوز این کار را ندارند. رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن تجارت درباره قیمت خودروها گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان افزایش پیدا نکرده است؛ افزایش قیمتی که در بازار شاهد هستیم منجر به التهاب شده است. وزیر صمت افزود: افزایش قیمت بنزین به‌صورت طبیعی بر همه چیز اثر گذاشته و نمی‌توان اثر آن را ندیده گرفت. ضمن اینکه افزایش نرخ خودرو در بازار آزاد هم مانند دیگر کالاها تحت تاثیر قرار گرفته‌ و به همین دلیل نرخ خودرو در بازار هم بر همین اساس افزایش یافته است. وی گفت:‌ نه خودروساز و نه هیچ کدام از شرکت‌های دولتی و شبه‌دولتی حداقل تا آخر سال حق افزایش نرخ را ندارند. …
اظهارات وزیر صنعت درباره وضعیت قیمت خودرو تا پایان سال | دلیل التهاب بازار چیست؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
اظهارات وزیر صنعت درباره وضعیت قیمت خودرو تا پایان سال | دلیل التهاب بازار چیست؟
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو از سوی خودروسازان به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است ضمن اینکه خودروسازان نمی‌توانند نرخ خودرو را افزایش دهند زیرا مجوز این کار را ندارند.
فرانسه؛ التهاب اعتصاب در روزهای پایانی سال
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / بین‌المللی
فرانسه؛ التهاب اعتصاب در روزهای پایانی سال
تهران - ایرنا - تقویم میلادی، واپسین روزهای سال 2019 و نزدیک شدن به جشن‌های پایان سال و کریسمس را نشان می‌دهد اما در بخش هایی از فرانسه از جمله پاریس، ادامه اعتصاب در بخش حمل و نقل و اختلال در حرکت قطارها، باعث شده تا از لذت روزهای پایانی سال برای مردم این کشور کاسته شود.
  فرانسه  تظاهرات اعتراضی  ترافیک جاده ای  پاریس  اعتصاب