شنبه, ۲۷ دی, ۱۳۹۹ / 16 January, 2021
امیرعباس لطفی
واکاوی مبارزه ایران با قاچاق موادمخدر به سمت کشورهای اروپایی
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / امیرعباس لطفی / ستاد مبارزه با مواد مخدر / مواد مخدر
واکاوی مبارزه ایران با قاچاق موادمخدر به سمت کشورهای اروپایی
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن تشریح چرایی مبارزه ایران با قاچاق مواد مخدر به سمت کشورهای اروپایی گفت: کشور ژاپن بهترین همراه ماست و سهم عمده‌ای را در تأمین و حمایت مالی ایران دارد.
کشورهای غربی فقط ۳۰ درصد تعهدات بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر را ادا کرده‌اند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / اختصاصی ایرنا / ستاد مبارزه با مواد مخدر / پیشگیری از اعتیاد / معضل اعتیاد و ضرورت به روزرسانی قوانین سلبی
کشورهای غربی فقط ۳۰ درصد تعهدات بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر را ادا کرده‌اند
امیرعباس لطفی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی به بهانه تحریم‌های یک جانبه علیه ایران، فقط به ۳۰ درصد تعهدات بین‌المللی خود در زمینه مبارزه با مواد مخدر عمل کرده‌اند، گفت: اما سنگ‌اندازی‌ها از جمله تحریم، خللی در اراده جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با مواد مخدر و همکاری با سازمان ملل متحد ایجاد نخواهد کرد.
تاکید بر حمایت‌های مالی دفتر UNODC از نمایندگان افغانستان و پاکستان در ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / امیرعباس لطفی / ستاد مبارزه با مواد مخدر / مواد مخدر
تاکید بر حمایت‌های مالی دفتر UNODC از نمایندگان افغانستان و پاکستان در ایران
مدیرکل روابط بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر حمایت‌های مالی دفتر UNODC از نمایندگان افغانستان و پاکستان در ایران تاکید کرد.
تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مقابله جهانی با مواد مخدر
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / امیرعباس لطفی / جمهوری اسلامی ایران / مواد مخدر / کشف مواد مخدر
تاثیر تحریم‌های آمریکا بر مقابله جهانی با مواد مخدر
مدیرکل دفتر روابط بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تحریم‌های آمریکا، سیاسی برخورد کردن و رویکردهای انتخابی بر همکاری‌های بین‌المللی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاثیر منفی داشته است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
مجازات قاچاقچیان موادمخدر کاهش می‌یابد؟
چندی پیش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کردند میزان حداقل و حداکثر مجازات مرتکبان حمل و نگهداری موادمخدر برای بار اول به نصف کاهش یابد؛ مصوبه‌ای که برخی از کارشناسان حوزه مقابله با موادمخدر از آن استقبال کرده و بر این باورند که این مصوبه، ابتکار موثری است که می‌تواند موجب کاهش جرائم در کشور شود، اما در این میان ستاد مبارزه با موادمخدر جهت اصلاح این موضوع آمادگی خود را برای همکاری با مجلس اعلام کرده است.به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه اول دی‌ماه سال جاری مصوبه‌ای مقرر کردند که میزان حداقل و حداکثر مجازات مرتکبان حمل و نگهداری موادمخدر برای بار اول به نصف کاهش می‌یابد. امیرعباس لطفی، سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در حال حاضر در مورد این موضوع، سردار مومنی- …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
افزایش ۳۳۲درصدی کشفیات شیشه در ایران
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد‌مخدر خبرداد: تریاک، حشیش، مورفین و هروئین در صدر کشفیات هستند و افزایش ۳۳۲درصدی در کشف ماده مخدر شیشه را داشته‌ایم.  به گزارش مهر، امیرعباس لطفی، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد‌مخدر دیروز در نخستین نشست خبری خود اظهار کرد: در ۹ماهه اول سال‌جاری ۷۱۳تن انواع مواد‌مخدر در ایران کشفیات داشته‌ایم که در مقایسه با سال گذشته ۱۶درصد افزایش را نشان می‌دهد. سخنگوی ستاد مبارزه با مواد‌مخدر تصریح کرد: ۸۰درصد کشفیات مربوط به تریاک و ۹درصد مربوط به حشیش است. لطفی ادامه داد: ۸۶درصد کشفیات …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
میز خبر
سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر اعلام کرد: شیوع اعتیاد در دانش‌آموزان،  1/2درصد [شهروند]  سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر می‌گوید: «میزان شیوع اعتیاد در جامعه دانش‌آموزی ۲.۱‌درصد است.» امیرعباس لطفی درباره جمع‌آوری معتادان متجاهر هم گفت که این موضوع، با تأکیدات ویژه در تهران همچنان درجریان است. در 9ماهه امسال ۱۵۸‌هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری شده است که ‌سال گذشته در همین بازه زمانی تعداد ۱۶۸‌هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری شده بود.» لطفی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چند‌درصد معتادان متجاهری که در کمپ‌ها نگهداری می‌شوند، بعد از خارج‌شدن‌شان از کمپ ترک اعتیادشان به تثبیت رسیده است، گفت: «آمار …
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / امیرعباس لطفی / ستاد مبارزه با مواد مخدر / معتاد متجاهر
شیوع اعتیاد در دانش آموزان ۲.۱ درصد/ درخواست افزایش مدت نگهداری معتادان از ۶ ماه به ۲سال
لطفی سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: میزان شیوع اعتیاد در جامعه دانش آموزی ۲.۱ درصد است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / امیرعباس لطفی / سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر / مواد مخدر
افزایش ۳۳۲ درصدی کشفیات شیشه در ایران/ یک میلیون و ۱۶ هزار نفر معتاد خودمعرف داشته‌ایم
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تریاک، حشیش، مورفین و هروئین در صدر کشفیات هستند و افزایش ۳۳۲ درصدی در کشف ماده مخدر شیشه را داشته‌ایم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ستاد مبارزه با مواد مخدر / سازمان ملل متحد / امیرعباس لطفی / اعتیاد / معتاد متجاهر
افتتاح مرکز منطقه‌ای درمان اختلالات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر از افتتاح مرکز منطقه‌ای درمان اختلالات ناشی از سوء مصرف مواد مخدر با حضور نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ستاد مبارزه با مواد مخدر / امیرعباس لطفی / سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر معرفی شد
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر طی حکمی امیرعباس لطفی را به‌عنوان سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر منصوب کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •