دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
انحلال دولت
کرونا عامل انحلال دولت کوزوو
کرونا عامل انحلال دولت کوزوو
قانونگذاران کوزوو به دولت نخست وزیر این کشور رای عدم اعتماد داده و به این ترتیب دولت منحل شد.
۴ روز قبل /
رهامی: انتخابات ۹۸ بی‌ثمری شعسا را نشان داد؛ باید به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگردیم
رهامی: انتخابات ۹۸ بی‌ثمری شعسا را نشان داد؛ باید به شورای هماهنگی جبهه اصلاحات برگردیم
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب در واکنش به اظهارات مشاور رئیس دولت اصلاحات مبنی بر اینکه انتخابات دوم اسفند فرصتی بود برای انحلال شورای سیاست‌گذاری احزاب، می‌گوید: موضع ایشان شخصی است.
۱۳۹۸-۱۲-۱۳ /
تلاش محمدرضا شاه برای گرفتن اختیار انحلال مجلس
تلاش محمدرضا شاه برای گرفتن اختیار انحلال مجلس
پنجم اسفند 1327، محمدرضا پهلوی اعلام کرد که به دولت دستور داده است مجلس موسسان را تشکیل دهد و اصل 48 متمم قانون اساسی را تغییر دهند تا اختیار انحلال مجلس را به شاه تفویض کند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / استقلال / انتخابات / دولت / قانون اساسی / مجلس شورای /
آیا دولت تونس از بن بست سیاسی خارج می شود؟
آیا دولت تونس از بن بست سیاسی خارج می شود؟
تهران - ایرنا - ماه ها است که با وجود برگزاری انتخابات پارلمانی و سپس ریاست جمهوری در کشور آفریقایی تونس ، دولت این کشور هنوز به سبب اختلافات احزاب موفق به تشکیل یک دولت ائتلافی نشده است ؛ تداوم این روند ممکن است حتی به انحلال پارلمان نیز بیانجامد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / تونس / بن بست مذاکرات / پارلمان /
معامله قرن یا معامله برای جلوگیری از صلح و عدالت
معامله قرن یا معامله برای جلوگیری از صلح و عدالت
نهضت آزادی ایران ضرورت اتحاد راهبردی تمام گروه‌های سیاسی فلسطینی بر سر قبول یک راه‌حل واحد و احتراز از اختلاف نظر در این حوزه را یادآوری می‌کند و باور دارد که هر برنامه سیاسی نافی حقوق اساسی ملت فلسطین، محتوم به شکست است و از این رو، در گام نخست، از مبارزات مدنی و مسالمت‌آمیز ملت فلسطین و سایر مردم جهان و بهره‌گیری از راه‌حل‌های سیاسی و اجتماعی و تداوم گفتگو تا رسیدن به نقطه مطلوب و تشکیل کشور مستقل فلسطین بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و روند صلح خاورمیانه حمایت می‌کند و در گام دیگر، خواستار انحلال قانونی دولت آپارتاید نژادی و تشکیل کشوری واحد، آزاد، مستقل و به دور از تعصبات نژادپرستانه، در سرزمینی است که به لحاظ تاریخی به فلسطینیان مسلمان، مسیحی و یهودی تعلق دارد و هر اقدام یا تصمیمی را …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
رئیس جمهور تونس ازاحتمال انحلال پارلمان وانتخابات زودهنگام خبرداد
رئیس جمهور تونس ازاحتمال انحلال پارلمان وانتخابات زودهنگام خبرداد
رئیس جمهور تونس از احتمال انحلال پارلمان و دعوت به برگزاری انتخابات زودهنگام در صورت عدم دستیابی دولت جدید به رای اعتماد پارلمان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / تونس / قیس سعید / پارلمان /
تهدید قیس سعید به انحلال پارلمان تونس
تهدید قیس سعید به انحلال پارلمان تونس
ایلنا: رئیس‌جمهوری تونس گفت که چنانچه به نامزدهای دولت جدید این کشور رای اعتماد داده نشود، پارلمان را منحل و انتخابات زودهنگام برگزار خواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / تونس / قیس سعید /
پرواز جنگنده‌ها و بالگردها بر فراز تهران
در پی درخواست امام‌خمینی(ره) از مردم برای ابراز موافقت خود با دولت موقت، راهپیمایی‏های وسیعی از سوی میلیون‏ها نفر از مردم مسلمان و انقلابی ایران برای پشتیبانی و تأیید تصمیم رهبر کبیر انقلاب اسلامی در سراسر کشور برپا شد. در این روز مردم ایران با اجتماع در خیابان‏ها همگی خواستار برکناری دولت غیرقانونی شاپور بختیار شدند. در این راهپیمایی تمام طبقات ازجمله کارگران، روحانیان، دانشجویان و زنان مشارکت داشتند و رنگ و بوی همه شعارها در زمینه تأیید اقدام امام‌خمینی(ره) بود. در پایان راهپیمایی مردم تهران طی قطع‌نامه‏ای به دولت غیرقانونی بختیار هشدار داده شد که هر چه زودتر از مقابل ملت کنار برود و زمام امور را به دولت موقت انقلابی بسپارد. در این میان وجود برخی خبرها مبنی بر …
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ /
روزهای دشوار آقای نخست وزیر
محمدرضا ستاریسرانجام پس از ماه‌ها کشمکش‌ سیاسی و نیز اختلافات داخلی میان گروه‌های مختلف عراقی، محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شد.در همین راستا، روز گذشته برهم صالح نخست وزیر عراق پس از گذشت دو ماه از استعفای عادل عبدالمهدی، محمد توفیق علاوی را از میان پنج نامزد نخست وزیری، مامور تشکیل کابینه کرد. نخست وزیر جدید عراق پس از این انتخاب در نطقی تلویزیونی از رسیدگی به پرونده‌های فساد و قول برای برگزاری انتخابات زودهنگام سخن گفت و تاکید کرد که کابینه او فارغ از سهمیه‌بندی‌های سیاسی تشکیل می‌شود. او در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص وعده‌های اقتصادی دولتش تصریح کرد که قصد دارد از طریق راه‌اندازی پروژه‌های صنعتی و نیز سرمایه‌گذاری فرصت شغلی ایجاد کند و همچنین توضیح داد که انحلال …
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
بازی خاص بوریس جانسون در قبال ایران / لندن اکنون نماینده دولت ترامپ در برجام است/ انگلیس در قبال مکانیسم ماشه چگونه عمل می‌کند؟
بازی خاص بوریس جانسون در قبال ایران / لندن اکنون نماینده دولت ترامپ در برجام است/ انگلیس در قبال مکانیسم ماشه چگونه عمل می‌کند؟
بوریس جانسون از سوی ترامپ و مقامات کاخ سفید مستقیما ماموریت دارد تا زمینه را برای انحلال برجام و جایگزینی آن برای توافقی جدید فراهم سازد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ /
افزایش اعتراضات در عراق
افزایش اعتراضات در عراق
دور تازه اعتراض‌ها در عراق از ۱۰ روز پیش آغاز شده و همچنان در استان‌های مرکزی، جنوبی و شرقی ادامه دارد. معترضان خواستار معرفی نخست وزیر مستقل، انحلال مجلس و برگزاری انتخابات پیش از موعد هستند. اعتراض‌های عراق از اول اکتبر ۲۰۱۹ (دهم مهر ۹۸) با محوریت بیکاری، فساد، تبعیض و ناکارآمدی دولت و مسوولان در بغداد، ناصریه، نجف، کربلا، دیوانیه، کوت، بصره و چند شهر دیگر این کشور آغاز شده و همچنان با فراز و فرود ادامه دارد. با اینحال، این اعتراض‌ها که عمدتا از جنس نارضایتی‌های معیشتی بود، به سرعت توسط عوامل داخلی و خارجی که درباره آن گمانه‌هایی مطرح است، به خشونت کشیده شد. گفته می‌شود تاکنون حدود ۶۰۰ نفر در این اعتراض‌ها کشته شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / عکس روز / تصاویر روز / اعتراضات عراق /
رونمایی از معامله قرن موجب انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین نمی‌شود
رونمایی از معامله قرن موجب انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین نمی‌شود
سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تهدید کرده است که در مقابل افشای طرح صلح ترامپ، احتمال انحلال دولت خودگردان وجود دارد. سید مرتضی نعمت‌زاده کارشناس مسائل فلسطین و تحلیلگر سیاسی در خصوص رونمایی از طرح موسوم به معامله قرن و تهدید برخی از مقامات فلسطینی مبنی بر انحلال تشکیلات خودگردان در گفتگو با دیدارنیوز گفت: انحلال، عملی نخواهد شد. در جنبش آزادیبخش فلسطین در واقع دو جریان عمده وجود دارد. یکی جریان سازشکار است که به پیگیری تحقق دولت فلسطین از طریق مذاکره اعتقاد دارد و جریان دیگر هم مقاومت را در برنامه خود قرار داده است، البته جنبش آزادیبخش فلسطین بر جریان سازشگر و گفتگو کننده غالب است و با توجه به اینکه جنبش آزادیبخش فلسطین یک میراث سیاسی و معنوی به شمار می‌آید، بعید به نظر می‌رسد که تشکیلات …
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ /
نخست‌وزیری هویدا
حسنعلی منصور اول بهمن 1343 جلوی ساختمان مجلس شورای ملی گلوله خورد و راهی بیمارستان شد. زمانی که نفس‌های آخر خود را می‌کشید، امیرعباس هویدا برای جانشینی‌اش انتخاب شد. هرچند شاه تا اعلام رسمی مرگ منصور صبر و چند روز پس از آن حکم ریاست هویدا بر دولت را صادر کرد. باقر عاقلی در کتاب نخست‌وزیران ایران می‌نویسد: «شاه در آن هنگام حتی به غلام جان‌نثاری چون منوچهر اقبال یا غلام خانه‌زادی مانند علم احتیاج نداشت. او فقط یک منشی می‌خواست که مجری بی‌چون و چرای او باشد.» هویدا جز یک دوره کوتاه وزارت، فاقد تجربه جدی در کار مدیریت کلان بود اما در کارهای تشکیلاتی و اداری تبحر داشت و برای انجام وظیفه‌ای که دربار به عهده‌اش گذاشته بود گزینه مناسبی …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ /
خروج آمریکا از عراق و موانع پیش روی آن
درپی شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، قائم‌مقام سازمان نیروهای بسیج مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر که با دستور مستقیم دونالد ترامپ صورت گرفت، مجلس عراق پانزدهم دی‌ماه طرح خروج نیروهای ‌آمریکایی‌ از خاک این کشور را به تصویب رساند. ۱۷۰ نماینده مجلس عراق پیش‌نویس قانون اخراج نیروهای آمریکایی را امضا کردند و رای‌گیری با حضور اکثریت و با رعایت حدنصاب قانونی انجام شد. عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر دولت موقت عراق نیز در جلسه رای‌گیری مجلس این کشور خواستار خروج فوری نیروهای آمریکایی از عراق شد و گفت که منافع عراق و آمریکا ایجاب می‌کند نیروهای خارجی خاک عراق را ترک کنند. اکنون خشم ملت عراق در قبال نقض حاکمیت ملی‌شان مسئله‌ای است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. باید توجه داشت خشمی که مردم عراق …
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
شرکت‌های دولتی چگونه زیان‌ده می‌شوند؟ ناگفته‌هایی از بودجه شرکت‌های دولتی از زبان سازمان برنامه
شرکت‌های دولتی چگونه زیان‌ده می‌شوند؟ ناگفته‌هایی از بودجه شرکت‌های دولتی از زبان سازمان برنامه
فعالیت و عملکرد شرکت‌های دولتی یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات در اقتصاد ایران است. از دهه 70 که خصوصی‌سازی در ایران شروع شده تاکنون 1992 بنگاه دولتی در لیست واگذاری قرار گرفته که 760 بنگاه فروش رفته، برخی شرکت‌ها به‌دلیل ادغام یا انحلال از لیست خارج شده و 632 بنگاه هنوز در انتظار واگذاری هستند. اما از شرکت‌های واگذارشده، منحل‌شده و ادغام‌شده که بگذریم، در حال حاضر تعداد زیادی بنگاه در اختیار دولت باقی‌مانده که به واگذاری آنها چندان امیدی نیست.
۱۳۹۸-۱۰-۲۳ /
خانه سینما بار دیگر منحل می‌شود؟
خانه سینما بار دیگر منحل می‌شود؟
درحالی که یکی از تبلیغات دولت حسن روحانی در آغاز کار، بازگشایی«خانه سینما» بود اما این مسئله تنها در حد یک نمایش سیاسی باقی ماند و مشکلات خانه سینما حل نشد، این نهاد باز هم در آستانه انحلال قرار دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / انتخابات ریاست جمهوری / حسن‌روحانی / دولت / خانه کارگر / روحانی / خانه سینما / دولت روحانی /
فیلم | آیا حسن روحانی خواهان انحلال ارتش و اعدام ارتشیان بود؟
فیلم | آیا حسن روحانی خواهان انحلال ارتش و اعدام ارتشیان بود؟
پخش مستند «مه‌شکن» و انتشار تقطیع شده سخنان حسن روحانی در زمانی که نماینده مجلس بوده است، واکنش علی ربیعی سخنگوی دولت و حسام الدین آشنا رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری را به همراه داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ /
چماق تحریف علیه روحانی جوان؛ جوابیه تصویری دولت به صدا و سیما
چماق تحریف علیه روحانی جوان؛ جوابیه تصویری دولت به صدا و سیما
دومین جوابیه تصویری دولت به صدا و سیما در پاسخ به تحریف و تقطیع سخنان حسن روحانی در قسمت سی و سوم مستند «مه‌شکن» منتشر شد. در مستند «مه‌شکن» با تقطیع صحبت‌های حسن روحانی و نیز حذف برخی جملات سایر نمایندگان، تلاش می‌شود تا میان روحانی و وزیر دفاع وقت (مصطفی چمران)، تقابلی ایجاد و روحانی را فردی معرفی کند که خواهان انحلال کل ارتش و اعدام ارتشیان در ملأعام است. مه‌شکن با برجسته کردن یک جمله از روحانی و با حذف کردن جملات قبل و بعد آن، روحانی را خشن و بی‌منطق تصویر می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ /
تجربه تاریخی دولتمردان منفعل و آیت‌الله شجاع
تجربه تاریخی دولتمردان منفعل و آیت‌الله شجاع
مجلس دوم شورای ملی به دنبال اولتیماتوم دولت روسیه منحل شد، قبل از انحلال مجلس مدرس با شجاعت پشت تریبون قرار گرفت و گفت: اگر قرار است استقلال ما توسط روسیه تهدید شود بهتر است با امضای ما نشود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ /
مهم ترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنج‌شنبه
مهم ترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنج‌شنبه
تهران – ایرنا- تحویل مسکن سیل زدگان تا پیش از سال جدید،‌ بافت سالانه ۳ میلیون مترمربع فرش در کشور ، بدهی ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی،‌ بازگشت سرمربی استقلال به تهران و اعتراض علی مطهری به مجمع تشخیص مصلحت نظام،‌ انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی،‌ انتقال ۳۰۰ داعشی از سوریه به عراق و وجود ۲۶ خبرنگار زندانی در عربستان از جمله مهم ترین اخبار ۱۲ ساعت گذشته ایرنا بود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / خبرگزاری جمهوری اسلامی / ایرنا / دولت /
پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد/ ۳ انتخابات در کمتر از یک‌سال
پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد/ ۳ انتخابات در کمتر از یک‌سال
شفقنا- پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) رسما انحلال خود را اعلام کرد تا این رژیم برای سومین بار در کمتر از یک سال به برگزاری انتخابات اقدام کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از نیویورک‌تایمز، پارلمان اسرائیل (کنست) در حالی رسما انحلال خود را اعلام کرد که پس از برگزاری دو انتخابات در تشکیل دولت ناتوان است. این انحلال […]
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ /
رژیم اسرائیل|طرح انحلال کنست در مرحله مقدماتی تصویب شد/ نگرانی تل‌آویو از برنامه هسته‌ای ریاض
رژیم اسرائیل|طرح انحلال کنست در مرحله مقدماتی تصویب شد/ نگرانی تل‌آویو از برنامه هسته‌ای ریاض
منابع رژیم صهیونیستی از شکست تلاش‌های احزاب به ویژه لیکود و کاحول لاوان برای تشکیل دولت و احتمال رفتن این رژیم به سمت برگزاری سومین انتخابات پیاپی خبر دادند، این در حالی است که طرح انحلال کنست در مرحله مقدماتی تصویب شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ /
خیز نتانیاهو و گانتز برای دریافت مأموریت جدید و تمدید مهلت تشکیل دولت
خیز نتانیاهو و گانتز برای دریافت مأموریت جدید و تمدید مهلت تشکیل دولت
دو حزب «لیکود» و «آبی- سفید» شنبه و یکشنبه به جمع‌آوری امضا از اعضای کنست برای دریافت توصیه به منظور تشکیل دولت در آستانه اتمام مهلت تعیین‌شده و انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات جدید پرداختند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ /
واکنش حزب عمر البشیر به انحلال آن توسط دولت سودان
واکنش حزب عمر البشیر به انحلال آن توسط دولت سودان
حزب کنگره ملی سودان، اقدام دولت این کشور در انحلال این حزب را محکوم کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / عمر البشیر / سودان /
حزب عمر البشیر، اقدام دولت سودان در انحلال این حزب را محکوم کرد
شفقنا- «حزب کنگره ملی» عمر البشیر رییس جمهوری پیشین سودان روز جمعه دولت جدید این کشور را “غیرقانونی” خواند و اقدام آن برای انحلال این حزب را محکوم کرد. ایرنا نوشت: “عبدالله حمدوک” نخست وزیر سودان ساعاتی پیش از تصویب قانونی برای انحلال حزب کنگره ملی عمر الببشیر خبر داد. حمدوک در پیامی توییتری نوشت: منحل کردن و حذف قدرت […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ /
قانون تبعیض آمیز علیه زنان در سودان لغو و حزب عمرالبشیر منحل شد
قانون تبعیض آمیز علیه زنان در سودان لغو و حزب عمرالبشیر منحل شد
شفقنا- دولت انتقالی سودان روز پنج‌شنبه ضمن انحلال حزب کنگره ملی به لغو قانونی تبعیض‌آمیز علیه زنان رای داد. یورونیوز نوشت: وزیر دادگستری سودان با اعلام این خبر این دو مصوبه را در راستای تحقق خواست های اصلی معترضانی...
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ /
فراز و فرودهای یک حزب
تاریخ ایرانی: در روز ۲۱ آبان ۱۳۲۸ جبهه ملی ایران تاسیس شد. جبهه ملی ایران نخستین و مهم‌ترین گروهی بود که در تاریخ سیاسی ایران بر مبنای ملی‌گرایی تشکیل شد. نطفهٔ شکل‌گیری این گروه به وقایع مربوط به انتخابات شانزدهمین دوره مجلس شورای ملی بازمی‌گردد. دخالت هژیر، وزیر دربار در جریان برگزاری انتخابات دوره شانزدهم مجلس شورای ملی اعتراضات بسیاری را از سوی گروه‌ها و چهره‌های سیاسی موجب شد. از آن جمله گروهی نوزده نفره از نخبگان و روزنامه‌نگاران بودند که با محوریت دکتر محمد مصدق در اعتراض به دخالت‌های دولت وقت در ۲۲ مهرماه ۱۳۲۸ در کاخ مرمر متحصن شدند. متحصنین خواسته خود را لغو انتخابات تا تعیین دولتی بی‌طرف برای برگزاری و نظارت بر برگزاری انتخابات آزاد اعلام کردند. هر چند این تحصن به سرانجامی نرسید ولی …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ /
انگلیس در بدترین شرایط اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم
انگلیس در بدترین شرایط اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم
پس از انحلال پارلمان انگلیس و اینکه دولت نیز امروز اعلام انحلال خواهد کرد روند جاری حکومت طوری شده است که برخی معتقدند بدترین شرایط اقتصادی و سیاسی پس از جنگ جهانی دوم درکشور حاکم است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / انگلیس / بوریس جانسون / پارلمان /
روزهای سخت آیت الله سیستانی/ نیاز عراق به گفت و گوی ملی، اصلاحات و ابتکار جدید آیت الله
هدف نخست فساد و ناکارآمدی و محاکمه احزاب و رهبران فاسد و بازگشت ثروتهای شان به ملت است، بعد سخن از محدود ساختن سلاح در دست دولت و پلیس و سپس اصرار بر استعفای نخست وزیر به میان آمد، گروهی نیز پای انحلال پارلمان و کمیسیون فعلی انتخابات و انجام انتخابات زودهنگام و شفاف تحت نظارت بین المللی را به میان کشیدند، عده ای هم از تغییر نظام از پارلمانی به ریاست جمهوری گفتند و تشکیل دولت موقت، تشکیل شورای نظامی برای دوره گذار، بازنویسی قانون اساسی و حتی فروپاشی کامل نظام کنونی نیز مطرح شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ /
استعفای «سعد الحریری» پس از ارائه طرح اصلاحات سوال‌برانگیز است/ انحلال پارلمان و بایکوت جریان‌های ملی، توطئه بعدی خواهد بود
استعفای «سعد الحریری» پس از ارائه طرح اصلاحات سوال‌برانگیز است/ انحلال پارلمان و بایکوت جریان‌های ملی، توطئه بعدی خواهد بود
کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: رسانه‌های عربی و غربی به دنبال آن هستند تا حزب‌الله لبنان را طرفدار فساد معرفی کنند تا در نهایت بتوانند دولت را به لبه پرتگاه ببرند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹ /
زارعی: مسئله لبنان  خیلی نگران‌کننده نیست/ سه «ج» شرور به دنبال انحلال پارلمان و دولت لبنان
زارعی: مسئله لبنان خیلی نگران‌کننده نیست/ سه «ج» شرور به دنبال انحلال پارلمان و دولت لبنان
عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: مسئله لبنان یک مسئله‌ اجتماعی بوده و جنبه‌ سیاسی-امنیتی آن بسیار کمرنگ است و خیلی هم نگران‌کننده نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ /
وزیر لبنانی: انحلال دولت موجب فروپاشی اقتصادی می‌شود
وزیر لبنانی: انحلال دولت موجب فروپاشی اقتصادی می‌شود
بیروت- ایرنا- "محمود قماطی" وزیر امور پارلمانی لبنان با بیان اینکه «در تلاش برای حل مشکلات کشور هستیم تا اوضاع بدتر نشود» گفت: سرنگونی دولت موجب ایجاد خلاء و فروپاشی اقتصادی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اصلاحات / لبنان / تظاهرات اعتراضی / اعتراض‌های مردمی در لبنان (مهر ۱۳۹۸) /
تظاهرات سودانی‌ها برای انحلال حزب عمر البشیر
تظاهرات سودانی‌ها برای انحلال حزب عمر البشیر
هزاران سودانی در خارطوم و دیگر شهرهای این کشور با راه انداختن تظاهراتی از دولت جدید خواستند حزب عمر البشیر، رئیس جمهور برکنار شده این کشور منحل شود. نخست وزیر سودان نیز از وجود برخی مانع‌تراشی‌ها در فعالیت دولت انتقالی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سودان / عمر البشیر / عبدالله حمدوک /
در آستانه دو سالگی پر سروصداترین تصمیم ارزی، دیدگاه‌های متفاوت درباره این سیاست تمامی ندارد
سیلی دلار بر بازار همدلی| فاطمه آقایی‌فرد: حدود پنج ماه دیگر دلار 4200 تومانی دوساله می‎‌شود، اما سکانداران اقتصادی هنوز به نتیجه مشترکی درباره درستی یا نادرستی این سیاست نرسیده‌اند. حاشیه‌های این ارز دولتی همچنا ن بعد از حدود 19ماه در صدر اخبار رسانه‌ها دیده می‌شود. انگار این سیاست به جای آنکه بخواهد همچون سپری در مقابل افزایش قیمت کالاها ایستادگی کند، بیشتر سکانداران اقتصادی را به جان یکدیگر انداخته است. در میان این هیاهوها، بازارها به جای آرام‌تر شدن، حتی بیشتر از سال‌های گذشته روی خوش به مشتریان نشان نداده‌اند؛ از گرانی لبنیات، گوشت و برنج گرفته تا مسکن، خودرو و سکه. به نظر می‌رسد دلیل این گرانی‌ها حتی برای بسیاری از آگاهان اقتصادی هم شفاف نیست، هر چند عده‌ای نبود وزارت بازرگانی را عامل اصلی …
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ /
احراز هویت بیومتریک با کارت هوشمند ملی ممکن می‌شود
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات از برگزاری چهارمین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیک خبر داد و گفت: براساس یکی از مصوبات، احراز هویت بیومتریک با کارت هوشمند ممکن می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر، رضا باقری‌اصل در توییتر نوشت: چهارمین جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیک برگزار شد. مصوبات این جلسه عبارت بودند از: ارائه سرویس سامانه اعلام متوفیان برای خدمات مالی، بانکی، بیمه‌ای و برخی از خدمات پرکاربرد، ایجاد پایلوت احراز هویت بیومتریک با کارت هوشمند ملی برای کاربران خدمات موبایل و پست، ارائه سرویس برخط (آنلاین) اعلام انحلال شرکت‌ها و پیگیری سرویس الکترونیکی محل اقامت اشخاص.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ /
جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی چه خروجی داشت؟
جلسه کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی چه خروجی داشت؟
ارایه سرویس سامانه اعلام متوفیان برای خدمات مالی، بانکی، بیمه‌ای، ایجاد پایلوت احراز هویت بیومتریک با کارت هوشمند ملی، ارایه سرویس برخط اعلام انحلال شرکت‌ها و پیگیری سرویس الکترونیکی محل اقامت اشخاص به عنوان مصوبات جلسه چهارم کارگروه تعامل‌پذیری دولت الکترونیکی اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / دولت الکترونیکی /
مهدی افضلی: کمک‌های وزارت ارشاد قطع شود تعریفی برای فعالیت مؤسسه توسعه هنرهای معاصر وجود ندارد
مهدی افضلی: کمک‌های وزارت ارشاد قطع شود تعریفی برای فعالیت مؤسسه توسعه هنرهای معاصر وجود ندارد
مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر در آستانه برنامه حذف و انحلال مؤسسات وابسته به وزارت ارشاد می‌گویداو تابع تصمیمات دولت است و نگرش او بر پایه سلسله مراتب است. او می‌گوید در صورتی که دولت به موسسه تابعه‌اش کمکی نکند، این موسسه دیگر وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ /
ماجرای تشکیل و ادغام موسسات تابعه وزارت ارشاد از زبان مهدی افضلی/ پیش از حضورم در موسسه، درصدی بالاسری بابت کمک‌های جذب شده گرفته می‌شد
ماجرای تشکیل و ادغام موسسات تابعه وزارت ارشاد از زبان مهدی افضلی/ پیش از حضورم در موسسه، درصدی بالاسری بابت کمک‌های جذب شده گرفته می‌شد
مدیرعامل مؤسسه توسعه هنرهای معاصر در آستانه برنامه حذف و انحلال مؤسسات وابسته به وزارت ارشاد می‌گوید از لحاظ قانونی وزارتخانه چنین قدرتی ندارد. او تصریح می‌کند که دولت نمی‌تواند از لحاظ قانونی برنامه‌های فرهنگی و هنری را اجرا کند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴ /
جانسون: پارلمان بار دیگر درباره انتخابات زودهنگام رای‌گیری کند
شفقنا- دولت بریتانیا قرار است از نمایندگان بخواهد تا برای دومین بار به برگزاری انتخابات زودهنگام رای دهند و این می‌تواند یکی از آخرین اقدامات پارلمان پیش از انحلال باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی ورلد، نخست‌وزیری بریتانیا پیشنهاد رای‌گیری امروز (دوشنبه) را آخرین فرصت حزب کارگر برای تضمین برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی می‌داند؛ گرچه این […]
۱۳۹۸/۰۶/۱۸ /
شورش سالوینی شکست خورد| نخست‌وزیر ایتالیا از کابینه جدید رونمایی می‌کند
شورش سالوینی شکست خورد| نخست‌وزیر ایتالیا از کابینه جدید رونمایی می‌کند
پس از آن‌که حزب لیگ ایتالیا خروج از دولت ائتلافی را اعلام کرد، نخست‌وزیر این کشور توانست با تشکیل ائتلافی جدید، از انحلال دولت جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ /
روزنامه سوری از توافق برای انحلال تحریرالشام و دولتش در ادلب خبر داد
روزنامه سوری از توافق برای انحلال تحریرالشام و دولتش در ادلب خبر داد
رسانه‌های وابسته به دولت دمشق اعلام کردند، ترکیه و روسیه درباره شرایط ادلب به توافقی دست یافتند که شامل راه‌حلی برای انحلال گروه تروریستی تحریر الشام (جبهه النصره سابق) و دولت وابسته به آن است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / روزنامه الوطن سوریه / هیئت تحریر الشام / انحلال النصره /
احتمال انحلال قریب‌الوقوع «جبهه النصره» در ادلب
احتمال انحلال قریب‌الوقوع «جبهه النصره» در ادلب
یک رسانه سوری از احتمال انحلال قریب الوقوع گروه تروریستی موسوم به هیئت تحریرالشام(جبهه النصره) و دولت خودخوانده آن در ادلب خبر داده است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ /
از سرگیری مذاکرات ۲ حزب ایتالیا برای جلوگیری از انحلال پارلمان
از سرگیری مذاکرات ۲ حزب ایتالیا برای جلوگیری از انحلال پارلمان
احزاب دموکرات و جنبش پنج ستاره در ایتالیا در حالی مذاکرات خود برای تشکیل دولت ائتلافی را از سر گرفتند که مقامات هر دو حزب نسبت به چشم‌انداز این گفت‌وگوها ابراز خوش‌بینی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / ایتالیا /
تلاش سالوینی برای انحلال دولت ایتالیا فعلا بی‌نتیجه ماند
تلاش سالوینی برای انحلال دولت ایتالیا فعلا بی‌نتیجه ماند
برنامه «متئو سالوینی» وزیر کشور ایتالیا برای انحلال دولت ائتلافی به دلیل اختلافات با وزرای عضو حزب «جنبش 5 ستاره» با مقاومت سیاستمداران ایتالیایی روبرو شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ /
ونزوئلا در آستانه انتخابات زودهنگام
مجلس موسسان هوادار دولت ونزوئلا با تشکیل کمیسیونی برای ارزیابی برگزاری انتخابات زودهنگام در سال ۲۰۲۰ موافقت کرد. این انتخابات می‌تواند فرصتی برای دولت ونزوئلا ایجاد کند که کنترل کنگره تحت تسلط اپوزیسیون را در دست بگیرد. خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا روز یکشنبه هشدار داد که مجلس موسسان درباره انحلال کنگره تحت رهبری او تصمیم خواهد گرفت و برگزاری انتخابات زودهنگام را بررسی خواهد کرد. دیوسدادو کابیو، رئیس مجلس موسسان اما اظهار کرد که نیازی به انحلال کنگره نیست زیرا فعالیتی ندارد و خودش، خودش را از بین برده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ /
گوآیدو: دولت ونزوئلا قصد انحلال مجمع ملی را دارد
گوآیدو: دولت ونزوئلا قصد انحلال مجمع ملی را دارد
رهبر اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کرده است که دولت نیکولاس مادورو قصد دارد تا با انحلال مجمع ملی دست به برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام بزند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۱ /
آغاز بحران سیاسی در ایتالیا
در ایتالیا وزیر کشور راست‌گرا خواهان انتخابات زودرس شده است. هدف اصلی او آن است که با انحلال دولت ائتلافی، به همکاری با «جنبش پنج ستاره» پایان دهد و به تنهایی حکومت کند.به گزارش دویچه وله، ماتئو سالوینی، رهبر حزب راست‌گرای لگا تقاضای انتخابات پارلمانی زودهنگام کرد و با این عمل دولت راست‌گرای ایتالیا را تنها ۱۴ ماه پس از کسب قدرت به بحرانی عمیق کشاند.جوزپه کونته، نخست‌وزیر، سالوینی را به بهره‌برداری از جو سیاسی موجود متهم کرده است. سالوینی پنهان نمی‌کند که خواهان قدرت بیشتری است و اطمینان دارد که در انتخابات آینده به آن خواهد رسید. او امیدوار است که در دولت آینده از حمایت جنبش پنج ستاره که در دولت ائتلافی راست شراکت دارد، بی‏نیاز شود.سالوینی از مخالفت جنبش پنج ستاره با لایحه‌ای که حزب او به مجلس …
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ /
اختلاف عمیق نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا در زمینه انحلال دولت
اختلاف عمیق نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا در زمینه انحلال دولت
اختلافات گسترده نخست وزیر ایتالیا با وزیر کشور، دولت ائتلافی این کشور را در آستانه انحلال کامل قرار داده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۸ /
دولت جایگاه هویتی این نهاد آموزشی را حفظ کند
دولت جایگاه هویتی این نهاد آموزشی را حفظ کند
با توجه به مصوبه‌ شورای عالی اداری ریاست‌جمهوری، برای انحلال نهادهای آموزشی وابسته به دولت، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشکده خبر با انتشار بیانیه‌ای از دولت برای حفظ جایگاه هویتی این نهاد آموزشی درخواست مساعدت کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / دانشکده خبر /
دولت کویت صدور هر نوع بیانیه برای انحلال پارلمان را تکذیب کرد
دولت کویت صدور هر نوع بیانیه برای انحلال پارلمان را تکذیب کرد
ایلنا: سخنگوی دولت کویت اخبار منتشر شده درباره قصد دولت برای انحلال پارلمان این کشور تا پیش از فوریه ۲۰۲۰ را تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۳ /
در شرایط تحریمی، اهمیت نظارت بر هزینه‌کرد بودجه بیشتر می‌شود
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم ایجاد سازمان برنامه و بودجه نظارت بر حسن اجرای بودجه است، گفت: در شرایط تحریمی، اهمیت نظارت بر هزینه‌کرد بودجه بیشتر می‌شود.به گزارش ایسنا، عبدالله ناصری با اشاره به اینکه فلسفه تاسیس سازمان برنامه و بودجه این است که نظام توسعه کشور براساس برنامه‌ریزی و نظارت حرکت کند، اظهار کرد: همواره مسئولیت این سازمان را افراد نخبه بر عهده داشتند تا اهداف آن محقق شود. البته احمدی‌نژاد بر انحلال این سازمان تاکید داشت، برای اینکه در اجرای برنامه‌های خود نیازی به سازمان نظارتی نمی‌دید. با این وجود یکی از اهداف مهم ایجاد سازمان برنامه و بودجه نظارت بر حسن اجرای بودجه است.این فعال سیاسی ادامه داد: در دوره اصلاحات افراد تحصیل کرده و تکنوکرات مدیریت این …
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ /
احتمال کناره‌گیری مرکل/ دولت ائتلافی در مرز فروپاشی قرار دارد
احتمال کناره‌گیری مرکل/ دولت ائتلافی در مرز فروپاشی قرار دارد
رسانه های آلمانی از احتمال فروپاشی دولت ائتلافی این کشور خبر داده و نوشتند: احتمال بروز کسالت صدراعظم می تواند دلیلی برای انحلال دولت ائتلافی از سوی مخالفان وی باشد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲ / آنگلا مرکل / آلمان / دانمارک /
فصل جدید تامین کالای آب و برق
فصل جدید تامین کالای آب و برق
آذر 96 بود که وزیر نیرو در حکمی شرکت منحل شده ساتکاب را بار دیگر احیا کرد. این شرکت که تامین‌کننده کالاهای آب و برق برای وزارتخانه متبوعش بود در سوم خرداد سال 90 به‌طور رسمی در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات تجاری منحل شد. چرایی انحلال ساتکاب که اولین شرکت مادر تخصصی برق و آب بود به‌دلیل آنچه مدیران سابق این شرکت اعلام کردند در راستای اجرای اصل 44 قانون‌اساسی بود. باقی ماندن حجم زیادی از فعالیت‌های حقوقی و مالی به‌جا مانده از این شرکت باعث شد تا وزارت نیرو بعد از اتمام دولت یازدهم و آغاز به‌کار دولت دوازدهم تلاش کند تا ساتکاب را با اخذ مجوزهای لازم از دولت احیا کند. به گفته برخی از متولیان نیروی کشور، با انحلال ساتکاب هزاران میلیارد تومان ثروت صنعت آب و برق بلاتکلیف باقی ماند که این موضوع منجر به …
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ /
اشاره ضمنی تشکیلات خودگردان فلسطین به گزینه انحلال خود
اشاره ضمنی تشکیلات خودگردان فلسطین به گزینه انحلال خود
تشکیلات خودگردان فلسطین به صورت تلویحی به دولت اردن اعلام کرد که در صورت تداوم تحریم اقتصادی و مالی آمریکا و اسرائیل علیه تشکیلات خودگردان فلسطین که به دلیل موضع تشکیلات نسبت به کنفرانس اقتصادی بحرین انجام می‌شود، ممکن است تشکیلات مجبور شود تا گام‌های دشواری را بردارد.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / اردن / تشکیلات خودگردان فلسطین /
میدل‌ایست‌آی؛ علت مرگ مرسی مخالفت او با انحلال اخوان المسلمین بود
میدل‌ایست‌آی؛ علت مرگ مرسی مخالفت او با انحلال اخوان المسلمین بود
رسانه‌ای انگلیسی فاش کرد که مقامات دولت عبدالفتاح السیسی، محمد مرسی را قبل از آنکه در دادگاه بمیرد، تهدید کرده بودند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ /
آیین نامه ساخت سالن‌های نمایش فیلم در کمیسیون فرهنگی تصویب شد
آیین نامه ساخت سالن‌های نمایش فیلم در کمیسیون فرهنگی تصویب شد
تهران- ایرنا- آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم در کمیسیون فرهنگی هیات دولت تصویب شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / دبیر هیأت دولت /
زلزله سیاسی در آلمان؛ احتمال فروپاشی دولت ائتلافی
زلزله سیاسی در آلمان؛ احتمال فروپاشی دولت ائتلافی
رویدادهای اخیر سیاسی در آلمان دولت ائتلافی این کشور را تا یک قدمی فروپاشی کشانده و سبب شده تا این روزها گمانه زنی ها برای تداوم یا انحلال دولت بیش از هر زمان دیگر شدت پیدا کند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / آلمان / اتحادیه اروپا / آنگلا مرکل / دولت ائتلافی /
انتخابات زودهنگام در یونان
رئیس‌جمهور یونان درخواست نخست‌وزیر این کشور برای منحل کردن پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام را قبول کرد. در پی شکست حزب الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان در انتخابات پارلمان اروپا، وی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور شده بود. سیپراس درحالی این درخواست را مطرح کرد که چهار ماه به پایان دوره نخست‌وزیری‌اش زمان باقی است، اما حزب اپوزیسیون دموکراسی‌نوین توانست در انتخابات پارلمان اروپا که در ماه گذشته میلادی برگزار شد، به نتایج خوبی دست یابد. انتظار می‌رود که پروکوپیس پاولوپولوس، رئیس‌جمهور یونان بعد از تایید این درخواست با صدور حکمی دستور برگزاری رای‌گیری جدید و انحلال پارلمان را بدهد. دولت اعلام کرده است که می‌خواهد انتخابات جدیدی در هفتم ماه ژوئیه برگزار شود. سیپراس 44 ساله توانست …
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ /
بحران سیاسی مولداوی؛ برکناری موقت رئیس جمهوری و انحلال پارلمان
بحران سیاسی مولداوی؛ برکناری موقت رئیس جمهوری و انحلال پارلمان
این تحولات پس از آن صورت می گیرد که احزاب سیاسی در مولداوی پیشتر روز شنبه بر سر تشکیل یک دولت ائتلافی به نخست وزیری مایا ساندو، وزیر علوم سابق این کشور و رئیس جبهه ائتلاف هوادار اروپا در پارلمان این کشور به توافق رسیده بودند. این ائتلاف حمایت آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا را به همراه داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰ /
روسیه هم ایران را تحریم کرد!
در سال ۱۲۹۰ ش. روسیه طی اولتیماتومی به ایران خواهان اخراج مستشاران آمریکایی از این کشور شد. هر چند عموم مردم و نمایندگان مجلس از مخالفان اولتیماتوم بودند، ولی دولت از ترس اشغال ایران توسط روس ها، مجلس را منحل و مورگان شوستر را اخراج کرد. تابعیت حکومت وقت در انحلال مجلس، بازتاب‌هایی در ایران و شهر مشهد داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ /
بیشتر آلمانی ها خواستار انحلال دولت مرکل و برگزاری انتخابات زودهنگام هستند
بیشتر آلمانی ها خواستار انحلال دولت مرکل و برگزاری انتخابات زودهنگام هستند
تهران - ایرنا - نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیشتر مردم آلمان خواهان انحلال دولت ائتلافی کنونی این کشور و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی هستند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۶ /
سفیر سابق آمریکا: معامله قرن شاید هرگز رونمایی نشود!
سفیر سابق آمریکا: معامله قرن شاید هرگز رونمایی نشود!
شفقنا- شکست بنیامین نتانیاهو در تشکیل کابینه جدید دولت رژیم صهیونیستی و انحلال کنست نه تنها بر اوضاع داخلی این رژیم تاثیرگذار بوده، بلکه ممکن است میخ آخر بر تابوت طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن...
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ /
ریولین تا آخر از نتانیاهو حمایت می‌کند/یک گام دیگر به سوی انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی
ریولین تا آخر از نتانیاهو حمایت می‌کند/یک گام دیگر به سوی انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی
رئیس رژیم صهیونیستی تاکید کرد که قصد ندارد ماموریت تشکیل دولت جدید را از نخست وزیر این رژیم تا پایان موعد مشخص شده بگیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / رووین ریولین / نتانیاهو /
دلیل صدراعظم اتریش برای سپردن امور به معاونش
دلیل صدراعظم اتریش برای سپردن امور به معاونش
همشهری‌آنلاین: صدراعظم مستعفی اتریش توضیح داد که چرا تصمیم ندارد به عنوان صدراعظم موقت برای چند روز بیشتر پس از انحلال دولت به کارش ادامه دهد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ /
صحبت‌های صدراعظم مستعفی اتریش پس از انحلال دولت
صحبت‌های صدراعظم مستعفی اتریش پس از انحلال دولت
صدراعظم مستعفی اتریش توضیح داد که چرا تصمیم ندارد به عنوان صدراعظم موقت برای چند روز بیشتر پس از انحلال دولت به کارش ادامه دهد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / اتریش / صدراعظم اتریش /
آینده مبهم دولت آنگلا مرکل
آینده مبهم دولت آنگلا مرکل
در انتخابات پارلمان اروپا در آلمان طرفداران اتحادیه اروپا برنده هستند اما ستاره بخت یک حزب بزرگ از این جناح در حال افول است که این می‌تواند به انحلال دولت ائتلافی آلمان بینجامد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / آنگلا مرکل /
امضای قانون انحلال «کِنست» از سوی نتانیاهو
امضای قانون انحلال «کِنست» از سوی نتانیاهو
نخست وزیر رژیم صهیونیستی قانون انحلال کنست(پارلمان) این رژیم را در پی شکست تلاش‌ها برای تشکیل دولت جدید امضا کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶ /
تصمیم برای ارائه لایحه انحلال کنست و برگزاری انتخابات جدید در اسرائیل
تصمیم برای ارائه لایحه انحلال کنست و برگزاری انتخابات جدید در اسرائیل
وزیران لیکود قصد دارند پیش‌نویس قانونی را درباره انحلال کنست (پارلمان اسرائیل) و برگزاری انتخابات جدید در صورت عدم تشکیل دولت تا چهارشنبه ارائه کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶ / حزب لیکود / نتانیاهو /
صوت / ماجرای یک وزارتخانه؛ از انحلال تا بازگشت
صوت / ماجرای یک وزارتخانه؛ از انحلال تا بازگشت
طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت، معدن و تجارت بعد از بارها رفت و برگشت، دوباره در مجلس مطرح شده است؛ وزارتخانه‌ای که هشت سال پیش منحل و با وزارت صنایع و معدن ادغام شد تا دولت کوچکتر شود، اما دولت روحانی مصمم است آن را بازگرداند. این طرح که تاکنون در کمیسیون صنایع مجلس تصویب شده‌است، منتقدان زیادی حتی در بین نمایندگان مجلس دارد. در این پادکست، تاریخچه مختصری از این وزارتخانه و دلایل موافقان و مخالفان تشکیل این وزارتخانه را می‌شنویم.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳ / احیای وزارت بازرگانی / وزارت صنعت، معدن و تجارت /
انحلال دولت اتریش؛ ضربه به راست افراطی در آستانه انتخابات پارلمان اروپا
انحلال دولت اتریش؛ ضربه به راست افراطی در آستانه انتخابات پارلمان اروپا
تهران - ایرنا - رسوایی رهبر حزب راست افراطی اتریش و انحلال دولت این کشور چند روز پیش از آغاز انتخابات پارلمان اروپا ضربه ای به احزاب ملی گرا و پوپولیست اروپایی ارزیابی شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / سیاسی / اتریش / اروپا / راست افراطی /
احتمال انحلال پارلمان ژاپن از سوی شینزو آبه
اقتصادنیوز: دبیر کابینه دولت ژاپن امروز، جمعه اظهار کرد، ممکن است نخست وزیر این کشور پارلمان ژاپن را در صورت ارائه طرح رای عدم اعتماد به کابینه او از سوی اپوزیسیون، منحل کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷ /
ائتلاف حاکم پارلمانی اوکراین منحل شد
ائتلاف حاکم پارلمانی اوکراین منحل شد
با انحلال ائتلاف حاکم پارلمانی اوکراین که امروز (جمعه) و پس از ترک حزب جبهه مردمی از دولت در حال کناره‌گیری صورت گرفت، احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۷ / اوکراین / پارلمان /
رهبر گروه جدایی‌طلب اتا بازداشت شد
رهبر گروه جدایی‌طلب اتا بازداشت شد
ایلنا: شبه‌نظامیان جدایی‌طلب «اتا» در سال ۲۰۱۸ طی بیانیه‌ای انحلال کامل خود را اعلام کردند، اما دولت اسپانیا همچنان بر دستگیری اعضای این گروه اصرار داشت.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ / اسپانیا /
لاریجانی: تئوری احیای صندوق‌ها دنبال شود/ دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند
لاریجانی: تئوری احیای صندوق‌ها دنبال شود/ دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر احیای صندوق‌ها گفت: انحلال صندوق‎‌های ورشکسته، پاک کردن صورت مسأله است و باید آنها را مجددا احیا کرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸ /
سال 98 باید بر سر هر کوی و برزنی این نوشته را خواند: «دریغ از پارسال»/ سیاست 98 باید قلم خود را در دوات اقتصاد و نیازهای حیاتی و اولیه‌ مردم بزند و مشقش را بنویسد/ دولت دچار نوعی اختگی، اصلاح‌طلبان دچار نوعی نازایی و انفعال و اصولگرایان دچار بحران مقبولیت و مشروعیت و کارآمدی‌اند/ شرایط برای ورود نیروهای نظامی و امنیتی به عرصه‌ سیاست بیش از هر زمان دیگری فراهم می‌شود/ تغییر نظام ریاستی به پارلمانی یعنی انحلال مردم
سال 98 باید بر سر هر کوی و برزنی این نوشته را خواند: «دریغ از پارسال»/ سیاست 98 باید قلم خود را در دوات اقتصاد و نیازهای حیاتی و اولیه‌ مردم بزند و مشقش را بنویسد/ دولت دچار نوعی اختگی، اصلاح‌طلبان …
۱۳۹۸/۰۱/۱۸ /
نگاهی به مطالب ستون نویس‌های ترکیه| انحلال خلافت و دولت دینی در ترکیه
نگاهی به مطالب ستون نویس‌های ترکیه| انحلال خلافت و دولت دینی در ترکیه
در سوم مارس سال ۱۹۲۴ میلادی با تصویب قانونی در مجلس ملی ترکیه به شکل رسمی انحلال و لغو خلافت عثمانی و تأسیس نظام جمهوری ترکیه اعلام شد و این یک انقلاب بزرگ در تاریخ تحولات سیاسی و فکری ترکیه بود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۲ /
سودان مقصدی تازه برای بهار عربی؟
سودان مقصدی تازه برای بهار عربی؟
تهران- ایرنا- انحلال دولت مرکزی و دولت های محلی ایالت های سودان و اعلام وضعیت اضطراری در این کشور در کنار وعده رییس جمهوری مبنی بر کناره گیری از قدرت در سال 2020، نتوانسته معترضان سودانی را از مطالبه برکناری وی منصرف کند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶ /
ادامه تظاهرات مردم سودان در خارطوم
تظاهرات مردم سودان با وجود اعلام حالت فوق العاده و انحلال دولت به دستور رئیس‌جمهور این کشور، همچنان ادامه دارد و معترضان طی آن خواستار برکناری عمر البشیر شدند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵ /
عمر البشیر به دنبال احیاء مشت آهنین از طریق اعلام وضعیت اضطراری/ سلطه ارتش بر سودان باعث خلق آنارشیسم خواهد شد
عمر البشیر به دنبال احیاء مشت آهنین از طریق اعلام وضعیت اضطراری/ سلطه ارتش بر سودان باعث خلق آنارشیسم خواهد شد
ایلنا: تصمیم عمر البشیر برای اعلام وضعیت اضطراری و انحلال دولت وفاق ملی یک سناریوی خطرناک است که سودان را وارد فاز جدید هرج و مرج خواهد کرد
۱۳۹۷/۱۲/۰۵ /
انتصاب 24 وزیر و استاندار جدید در سودان از میان مقامات نظامی
انتصاب 24 وزیر و استاندار جدید در سودان از میان مقامات نظامی
رئیس جمهور سودان در پاسخ به ادامه اعتراضات در ا ین کشور، ضمن انحلال دولت فدرال و تشکیل دولت پیشبرد امور، هجده استاندار جدید هم از میان فرماندهان نظامی ارشد این کشور منصوب کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴ /
عمر البشیر حالت فوق‌العاده یک ساله، انحلال دولت مرکزی و دولت‌های محلی را اعلام کرد
عمر البشیر حالت فوق‌العاده یک ساله، انحلال دولت مرکزی و دولت‌های محلی را اعلام کرد
رئیس‌جمهوری سودان در سخنرانی تاریخی ضمن منحل کردن دولت فدرال و دولت‌های…
۱۳۹۷/۱۲/۰۴ /
البشیر دولت سودان را منحل و حالت فوق‌العاده اعلام کرد
البشیر دولت سودان را منحل و حالت فوق‌العاده اعلام کرد
رئیس‌جمهور سودان با انحلال دولت این کشور، به‌مدت یک سال در این کشور حالت فوق‌العاده اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •