جمعه, ۲۷ دی, ۱۳۹۸ / 17 January, 2020
ایجاد اشتغال
اقتصاد ایران چگونه برابر سیاست فشار حداکثری دوام آورده است؟
خبرآنلاین / ۴ ساعت قبل / اقتصادی
اقتصاد ایران چگونه برابر سیاست فشار حداکثری دوام آورده است؟
تسنیم نوشت: پایگاه خبری ان پی آر آمریکا با اشاره به ناکامی آمریکا در از پای درآوردن اقتصاد ایران با سیاست فشار حداکثری نوشت: کمبود کالاهای وارداتی به رونق تولید داخلی کمک کرده و همین مسئله به ایجاد اشتغال بیشتر منجر شده است.
  تحریم اقتصادی  پساتحریم
الزامات حفظ اشتغال موجود / دو ضعفی که بازار کار را تهدید می کند
مهر / ۵ ساعت قبل / اقتصادی
الزامات حفظ اشتغال موجود / دو ضعفی که بازار کار را تهدید می کند
به رغم اینکه در سال گذشته به طور خالص حدود ۴۶۰ فرصت شغلی ایجاد شد، کارشناسان معتقدند، اگر دو ضعف عمده برای توسعه بازار کار رفع نشود قطعاً سال آینده با ریزش فرصت‌های شغلی مواجهیم.
  بازار کار  اشتغال  بیکاری  بیکاری فارغ التحصیلان  بیکاری جوانان
کدام بخش اشتغال پایدار و ارزان دارد؟
ایسنا / ۶ ساعت قبل / اقتصادی
کدام بخش اشتغال پایدار و ارزان دارد؟
رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به ایجاد بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار شغل در بخش تعاون گفت: علیرغم آنکه ایجاد اشتغال در اغلب بخش‌ها هزینه‌بر است در بخش تعاون با هزینه اندک می‌توان یک شغل پایدار و ارزان ایجاد کرد.
  اشتغال پایدار  فارغ‌التحصیلان دانشگاهی  بیکاری  کارجویان  دانش بنیان  بخش خصوصی  کسب و کار  اقتصاد تعاونی  اشتغال  تعاون
احتمال پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن + جزئیات
نامه نیوز / ۳۰ ساعت قبل / سیاسی
احتمال پرداخت عیدی بازنشستگان با حقوق بهمن + جزئیات
مهم‌ترین عناوین خبرهای این هفته حوزه کار و اشتغال به زمان پرداخت عیدی کارگران و بازنشستگان، ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در کشور طی یک سال گذشته و سالم‌سازی محیط کار در کارگاه‌های مشاغل سخت و زیان آور اختصاص داشت.
همتی: مهم‌ترین هدف دشمن، حمله به بازار ارز بود/ خیلی‌ها منتظر دلار ۴۰ هزار تومانی و ابرتورم بودند؛ اما تورم نزولی است/ رئیس جمهور: سالانه ۵۰۰ هزار اشتغال خالص ایجاد کرده ایم/ سرمایه‌های منجمد بانک‌ها و خصولتی‌ها فعال شود/ نرخ دلار باید پایین‌تر باشد
تابناک / ۳۰ ساعت قبل / اقتصادی
همتی: مهم‌ترین هدف دشمن، حمله به بازار ارز بود/ خیلی‌ها منتظر دلار ۴۰ هزار تومانی و ابرتورم بودند؛ اما تورم نزولی است/ رئیس جمهور: سالانه ۵۰۰ هزار اشتغال خالص ایجاد کرده ایم/ سرمایه‌های منجمد بانک‌ها و …
در شرایط عادی حتی اگر رکود تورمی بر کشور حاکم شود، کار برای دولت بسیار سخت خواهد بود، اما ما در مدت کوتاهی و با شرایطی که فشار و قدرت آن بر مجموعه اقتصادی کشور بسیار بالا بود، از زیر این فشار خارج شدیم و در شش ماهه ابتدایی سال جاری، رشد غیرنفتی کشور مثبت شد. این نشانگر آن است که ما توانستیم بر رکودی که بر فعالیت‌های اقتصادی کشور حاکم است، غلبه کنیم.
کشت گیاهان دارویی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی
ایسنا / ۲ روز قبل / ...
کشت گیاهان دارویی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی
یک مسئول در دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: کشت گیاهان دارویی منجر به ایجاد اشتغال در مناطق روستایی خواهد شد.
  استانی-علمی و آموزشی  گیاهان دارویی
ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان توسط یک شرکت ایرانی
مهر / ۲ روز قبل / فناوری
ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان توسط یک شرکت ایرانی
یک شرکت تولیدکننده محتوا در صدد است با ایجاد کارگاه‌های آموزشی و استفاده از پتانسیل مرکز نوآوری صنایع خلاق پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زمینه اشتغال گام بردارد.
  تولید محتوا  پارک علم و فناوری  سیستان و بلوچستان  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
یکی از اهداف مهم در رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار است
ایسنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
یکی از اهداف مهم در رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار است
معاون استاندار قم گفت: یکی از اهداف مهم در تحقق رونق تولید و رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار است.
  رونق تولید  استانی-اقتصادی  اشتغال پایدار
طرح‌های کوتاه‌مدت و بنگاه‌های کوچک هیچ کمکی به اشتغال نکرده‌اند/ تزریق پول ارزان به بدنه اقتصاد درمان نهایی نیست/ خصوصی‌سازی هزینه‌های سیاسی و اجتماعی زیادی برای کشور ایجاده کرده است
ایلنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
طرح‌های کوتاه‌مدت و بنگاه‌های کوچک هیچ کمکی به اشتغال نکرده‌اند/ تزریق پول ارزان به بدنه اقتصاد درمان نهایی نیست/ خصوصی‌سازی هزینه‌های سیاسی و اجتماعی زیادی برای کشور ایجاده کرده است
علیرضا حیدری می‌گوید: شغلی که حداقل دستمزد و بیمه در مورد آن رعایت نشده باشد، شغل پایدار نیست و نمی‌توان آن را در آمار اشتغال دولت‌ها گنجاند. اما دولت‌ها اتفاقاً بیشتر از این دست مشاغل ناپایدار ایجاد می‌کنند.
  طرح اشتغال روستایی  واحدهای کوچک و متوسط
هنرمندان سه میلیارد ریال تسهیلات دریافت می‌کنند
ایرنا / ۲ روز قبل / فرهنگی و هنری
هنرمندان سه میلیارد ریال تسهیلات دریافت می‌کنند
یزد- ایرنا- معاون اعضای صندوق اعتباری هنر گفت: برای ایجاد اشتغال هنرمندان کشور نسبت به پرداخت سه میلیارد ریال تسهیلات بر اساس مقررات در سال جاری اقدام می‌شود که متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.
روزنامه همشهری / ۲ روز قبل / ...
با مردم
   پرونده‌ام از 15سال قبل در دیوان عدالت اداری است پرونده‌ام رسیدگی نهایی نشده و 2بار اعمال ماده79 شده که نشان‌دهنده نقض آرای قبلی است و هنوز در دیوان عدالت گیر کرده است. از مسئولان قوه قضاییه تقاضا دارم سرزده از دیوان عدالت اداری نیز بازدید کنند. سهرابی از تهران    وعده اشتغال‌زایی مجتمع فولاد ازنا 17ساله شد 17سال قبل که وعده ساخت مجتمع فولاد ازنا داده شد امیدهای بسیاری برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در استان و شهرستان بین مردم زنده شد، ولی اکنون با گذشت نزدیک به 2دهه همچنان وعده‌های بهره‌برداری …
صنایع خلاق و تحول پارادیم مدیریت در دنیا
روزنامه ایران / ۲ روز قبل / فناوری
صنایع خلاق و تحول پارادیم مدیریت در دنیا
از ابتدای هزاره سوم یکی از تحولات مهم دنیا، تغییر نگرش کلان جوامع نسبت به اقتصاد و شیوه‌های تولید ثروت و اشتغالزایی بوده است. وقوع بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بسیاری از تحلیلگران این حوزه‌ها را برآن داشت تا با عبور از روندهای جاری اقتصاد، به‌فکر راه‌اندازی شیوه‌های نوینی برای تولید ثروت، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در جوامع باشند تا هم زمینه‌های مساعدی برای حرکت به‌سوی توسعه پایدار و تقویت جوامع محلی ایجاد کنند و هم به مرور صنایع آلوده‌کننده محیط زیست را از چرخه رقابت بین‌المللی و اولویت کشورها خارج سازند.
خرید سالانه ۲۰ هزار تن از محصولات باغداران و کشاورزان گیلانی
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
خرید سالانه ۲۰ هزار تن از محصولات باغداران و کشاورزان گیلانی
معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت از خرید ۲۰ هزار تن از محصولات باغداران و کشاورزان گیلانی توسط یکی از شرکت های مشارکتی این بنیاد خبر داد و گفت: مدل اشتغالزایی بنگاه‌محور یکی از روش‌های بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم است.
  استانی-اقتصادی  بنیاد برکت  باغداران  کشاورزان
انتقاد استاندار قزوین از عملکرد جزیره‌ای و سلیقه‌ای در اشتغال
ایسنا / ۳ روز قبل / ...
انتقاد استاندار قزوین از عملکرد جزیره‌ای و سلیقه‌ای در اشتغال
استاندار قزوین بابیان اینکه در ایجاد اشتغال جزیره‌ای و سلیقه‌ای عمل می‌شود، گفت: برای اجرای درست نخست باید ظرفیت‌ها را شناسایی و آمایش دقیقی صورت گیرد و باید با تشکیل کمیته‌ای خاص، اشتغال استان را به‌صورت مستمر رصد کرد.
  استانی-اقتصادی  کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری  قانون رفع موانع تولید
ضرورت تامین نیاز فوری سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
تابناک / ۳ روز قبل / ...
ضرورت تامین نیاز فوری سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان
با توجه به گزارش های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت های این سفر است.
روزنامه ابتکار / ۳ روز قبل / ...
ایجاد مدارس کارآفرین از ضرورت‌های کشور
اصفهان – بهروز راعی : رییس دومین کنفرانس ملی مدارس کارآفرین گفت: در شرایط کنونی یکی از نیازهای مهم و اساسی نظام آموزشی توجه ویژه به مدارس کارآفرین است زیرا این مهم به دنبال ایجاد نگرش کارآفرینی، حس مسوولیت پذیری، اعتماد به نفس و ریسک پذیری در دانش آموزان است.مجتبی ملااحمدی در دومین کنفرانس ملی«مدارس کارآفرین با رویکرد برنامه‌ریزی درسی و با بررسی نظریه‌ها، ابعاد و تجارب کارکردی» در اتاق بازرگانی اصفهان افزود : مهمترین و محور اصلی مدارس کارآفرین بر مبنای ایجاد انگیزه و نگرش کارآفرینی است و به دنبال آن مهارت آموزی نیز خود به خود به‌وجود می‌آید.وی  ایجاد این مدارس را راهکاری مهم برای رفع مشکلات جامعه از جمله اشتغال برشمرد و گفت: زمینه‌سازی مهارت آموزش و اشتغال از مدارس کارآفرینی آغاز می‌شود.وی ایده …
مناسب ترین تکنولوژی تولید پروپیلن برای ایران
ایلنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
مناسب ترین تکنولوژی تولید پروپیلن برای ایران
با صادرات 10 میلیون تن پروپان حدود 3.5 میلیارد دلار نصیب کشور می‌شود و اشتغالی نیز از این خام فروشی حاصل نمی‌شود اما اگر پروپان به محصولات میانی و نهایی تبدیل شود ارزش صادرات محصولات 10 میلیون تن پروپان حدود 10 میلیارد دلار خواهد شد و برای ده ها هزار نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
  اشتغال  ایران  دلار  گاز  ارزش صادرات
همه آنچه باید در مورد هاب شتر خراسان جنوبی بدانیم
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
همه آنچه باید در مورد هاب شتر خراسان جنوبی بدانیم
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشارکتی بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری که در قالب آن استان به هاب (مرکز منطقه‌ای) پرورش شتر تبدیل می‌شود، گفت: براساس این تفاهم‌نامه، مجموع اشتغال حاصل از تعهدات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ایجاد 5186 نفر است.
  استانی-اقتصادی  شتر
آیا اشتغال زنان، رضایت از زندگی زناشویی را بیشتر می‌کند؟
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / اجتماعی
آیا اشتغال زنان، رضایت از زندگی زناشویی را بیشتر می‌کند؟
ایسنا نوشت: پیوند زناشویی به‌عنوان یکی از پیچیده‌ترین انواع روابط انسانی دارای چنان توان بالقوه‌ای در آزادسازی احساسات است که در کمتر روابط بین فردی دیگری می‌توان نظیر آن را یافت. محققان کشور تأثیر اشتغال زنان را بر ایجاد رضایت در این کانون مهم اجتماعی مورد ارزیابی علمی قرار داده‌اند.
  اشتغال زنان  اشتغال
ایجاد اشتغال برای بیش از 
14 هزار نفر در اردبیل
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
ایجاد اشتغال برای بیش از 14 هزار نفر در اردبیل
اردبیل|رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ایجاد اشتغال برای 14 هزار و 500 نفر متقاضی در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل خبر داد.
  استان اردبیل  اشتغال  ایجاد اشتغال  سازمان صنعت معدن و تجارت استان  سرمایه
روزنامه ابتکار / ۴ روز قبل / ...
عملیات احداث خط تولید قهوه در اسدآباد آغاز شد
 عملیات اجرایی احداث گلخانه ۴۰ هکتاری و خط تولید قهوه با حضور عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ظهر  جمعه در اسدآباد آغاز شد.مرضیه  کولانی رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان در این آیین گفت: با بهره برداری از ۲ طرح گلخانه و خط تولید قهوه در اسدآباد برای ۴۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.منصور رضوانی جلال افزود: این ۲ طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرایی می شود.وی با بیان اینکه امروز طرح احداث بزرگترین و مجهزترین خط تولید و بسته بندی انواع پودر قهوه با ظرفیت ۱۲ هزار تن آغاز شد ادامه داد: انتقال فناوری نوین از اندونزی به ایران جهت تولید پودر قهوه اقدامی قابل توجه از سوی بخش خصوصی محسوب می شود.رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان خاطرنشان کرد: زیرساخت های ایجاد ۱۶۷ گلخانه در استان همدان ایجاد شده است. رضوانی …
اولتیماتوم یک هفته ای استاندار خراسان شمالی به فرمانداران برای ارائه طرح های حوزه دهیاری
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
اولتیماتوم یک هفته ای استاندار خراسان شمالی به فرمانداران برای ارائه طرح های حوزه دهیاری
استاندار خراسان شمالی به تمامی فرمانداران شهرستانها مهلت یک هفته ای برای ارائه طرح های حوزه دهیاری با تاکید بر ایجاد اشتغال را داد و گفت: هیچ کوتاهی در این خصوص پذیرفتنی نیست.
  استانی-اقتصادی  دهیاری  خراسان شمالی
ایجاد بیش از ۵٠٠ هزار شغل طی یک سال گذشته در کشور
ایلنا / ۴ روز قبل / اجتماعی
ایجاد بیش از ۵٠٠ هزار شغل طی یک سال گذشته در کشور
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد بیش از ۵٠٠ هزار شغل طی یک سال گذشته در کشور خبر داد.
راه‌اندازی بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در اصفهان
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
راه‌اندازی بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در اصفهان
عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و سنگ های قیمتی اصفهان گفت: به زودی بازارچه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با پیش بینی اشتغال ۲۵۰۰ نفر در اصفهان ایجاد خواهد شد.
  استانی-اقتصادی  سنگ  سنگ قیمتی  معادن  کنسرسیوم صادراتی
آمار اشتغال ضعیف بورس آمریکا را منفی کرد
فارس / ۵ روز قبل / اقتصادی
آمار اشتغال ضعیف بورس آمریکا را منفی کرد
انتشار گزارش ضعیف از نرخ اشتغال ایجاد شده در ماه دسامبر 2019 که کمتر از میزان مورد انتظار در آمریکا بوده است باعث شد تا بورس این کشور منفی شود.
استفاده از بازپرداخت وام های اشتغال روستایی برای تسهیلات جدید
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / اقتصادی
استفاده از بازپرداخت وام های اشتغال روستایی برای تسهیلات جدید
وزیر کار گفت: باقی اعتبار پیش بینی شده برای اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی با نرخ‌ های جدید به ریال تبدیل و در اختیار کارآفرینان شهرهای کمتر از ۱۰ هزار نفر قرار می گیرد.
آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار راهگشای رفع بیکاری در کردستان است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار راهگشای رفع بیکاری در کردستان است
فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان، آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار را راهکاری اساسی در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار در سطح استان ذکر کرد.
  دوره های آموزش مهارتی  استانی-علمی و آموزشی
نقش مهم تعاونی‌ها در توسعه و رونق تولید و اشتغال
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
نقش مهم تعاونی‌ها در توسعه و رونق تولید و اشتغال
استاندار اردبیل تاکید کرد نقش مهم تعاونی‌ها در توسعه و رونق تولید و اشتغال استاندار اردبیل گفت: تعاونی‌ها نقش مهمی در توسعه و رونق اشتغال و تولید دارند که راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد و نیمه فعال با همراهی تعاونی‌ها رونق اقتصادی را ایجاد می‌کند.
  استانی-اقتصادی  رونق تولید  توسعه
بخش خدمات رکوردار ایجاد اشتغال در فارس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / ...
بخش خدمات رکوردار ایجاد اشتغال در فارس
استاندار فارس گفت: بخش خدمات در استان حائز حجم قابل قبول اشتغال است، البته این به این معنی نیست که از صنعت و صنایع مادر تخصصی غافل شویم. 
  استانی-سیاسی  فارس  خدمات  اشتغال
برای تامین بودجه اشتغال؛ جلوی فرار مالیاتی را بگیرید/ معافیت‌های مالیاتی غیرضروری حذف شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
برای تامین بودجه اشتغال؛ جلوی فرار مالیاتی را بگیرید/ معافیت‌های مالیاتی غیرضروری حذف شود
در شرایطی که نمی‌توان درآمد‌های نفتی را افزایش داد، باید با لغو معافیت‌های مالیاتی غیرضروری و جلوگیری از فرار مالیاتی، بودجه لازم برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد مشاغل جدید را فراهم کرد.
  ایجاد اشتغال  بودجه  بیکاری  لایحه بودجه  مالیات  فرار مالیاتی  ایجاد شغل  معافیت‌های مالیاتی  درآمدهای مالیاتی  رفع بیکاری
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اقتصادی
اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: در مرحله نخست اجرای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ۱۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از ۱.۵
  ایجاد اشتغال  دلار  صندوق توسعه ملی  قانون  کار و رفاه اجتماعی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ...
نقطه مثبت در کروز ارتباط خوب بخش تحقیق و توسعه با دانشگاهیان است
سید سعیدرضا عاملی، دبیر شورای انقلاب فرهنگی از خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی سایت دو شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد.عاملی در حاشیه بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز گفت: آنچه اهمیت دارد اینکه بخش تحقیق و توسعه کروز در حوزه طراحی داخلی ارتباط مناسب و خوبی با بخش دانشگاهی ایجاد کرده است و این مسئله قابل تقدیر و یک نقطه مثبت برای این شرکت قطعه سازی به شمار می‌رود. بر حسب بیان مدیران کروز ۳تا ۷ درصد فروش کروز به بخش تحقیق و توسعه اختصاص پیدا کرده است.دبیر شورای انقلاب فرهنگی حضور بانوان در شرکت قطعه‌سازی کروز را از نقاط مثبت ارزیابی و اظهار کرد: این موضوع یک نقطه مثبتی است که از توانایی‌های علمی، مهارت‌های صنعتی بانوان در حوزه صنعت به درستی استفاده شده است. وی به موانع …
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
راهکار حذف ازدواج‌ سفید
کارشناس مسائل اجتماعی استان مرکزی می‌گوید: بهبود شرایط اقتصادی، ایجاد اشتغال برای قشر جوان و تسهیل و فراهم کردن بستر ازدواج آسان و ایجاد حمایت‌های مالی از ازدواج‌های سفید می‌کاهد.
  ازدواج سفید  طلاق
معاون وزیر صنعت: نقش صنایع کوچک در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال افزایش می‌یابد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
معاون وزیر صنعت: نقش صنایع کوچک در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال افزایش می‌یابد
اصفهان - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: این سازمان به‌دنبال توسعه صنایع کوچک است تا نقشی را که از نظر ایجاد ارزش افزوده و اشتغال در کشور ایفا می‌کنند، بیشتر شود.
  سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  شهرک های صنعتی  اصفهان
ایجاد ۹۴۸ فرصت شغلی برای مددجویان یزدی در سال جاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
ایجاد ۹۴۸ فرصت شغلی برای مددجویان یزدی در سال جاری
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: این نهاد طی ۹ ماهه سال جاری ۹۴۸ فرصت شغلی برای مددجوی تحت حمایت این نهاد با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد کرد.
  استانی-اقتصادی  کمیته امداد یزد  فرصت شغلی
برای رونق تولید 54 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده/ بیش از یک میلیارد دلار جهت تولید اشتغال اختصاص پیدا کرد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
برای رونق تولید 54 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده/ بیش از یک میلیارد دلار جهت تولید اشتغال اختصاص پیدا کرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: حدود ۳۲۰ هزار نفر از تعداد بیکاران کشور در پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال گذشته کاهش پیدا کرده که نشان می‌دهد می‌توانیم در شرایط تحریم نیز اشتغال ایجاد کنیم.
  محمد باقر نوبخت
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
یکسان‌سازی دستمزدها به جای تعیین مزدمنطقه‌ای
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مزد منطقه‌ای در قانون کار دیده نشده است، بر ضرورت یکسان‏سازی دستمزدها و ایجاد عدالت مزدی در مناطق مختلف تاکید کرد.به گزارش ایسنا، حمید نجف، درباره منطقه‌ای شدن دستمزد کارگران گفت: تعیین دستمزد جداگانه در نقاط کشور را به صلاح نمی‌دانم و معتقدم در شرایط فعلی اقتصاد ما چنین شیوه‌ای برای تعیین دستمزد جواب نمی‌دهد.وی با بیان اینکه مزد منطقه‌ای در کشورهایی به اجرا در‏می‌آید که از ثبات اقتصادی برخوردارند و فاصله طبقاتی در آنها دیده نمی‌شود، افزود: اگر در مناطق روستایی دستمزد را کمتر و در کلان‌شهرها دستمزد را بیشتر افزایش بدهیم می‌تواند تبعات متعددی از جمله مهاجرت روستاییان به شهرها را در پی داشته باشد. نجف، با تاکید بر یکسان‏سازی دستمزدها گفت: به جای تعیین مزد منطقه‌ای، …
موافقت برای ایجاد ۵ ناحیه صنعتی در خراسان شمالی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
موافقت برای ایجاد ۵ ناحیه صنعتی در خراسان شمالی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی از موافقت کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان برای ایجاد پنج ناحیه صنعتی در شهرستان های راز و جرگلان، اسفراین، فاروج، مانه و سملقان خبر داد.
  استانی-اقتصادی  ناحیه صنعتی  خراسان شمالی
تحلیل موسسه بین‌المللی  مک‌کینزی: آینده کسب‌وکار در خاورمیانه
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اقتصادی
تحلیل موسسه بین‌المللی مک‌کینزی: آینده کسب‌وکار در خاورمیانه
چشم‌انداز کشورهای منطقه خاورمیانه چگونه خواهد بود؟ آیا کشورهای منطقه می‌توانند اشتغال کافی برای جوانان ایجاد کنند؟ آیا کسب‌وکارهای بزرگ خانوادگی که بر بخش خصوصی مسلط شده‌اند، توانایی رقابت با نسل جدیدی از رقبای کارآفرین را خواهند داشت؟ آیا اجرای ایده‌های گوناگونی که در مناطق دیگر با موفقیت همراه بوده‌اند، در منطقه خاورمیانه نیز موفق خواهند بود؟
  اشتغال  جهان  خاورمیانه  دولت  کشورهای منطقه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
۵۴ واحد صنعتی راکد در استان مرکزی به چرخه تولید بازگشتند
اراک ـ کمال‌آبادی: مصطفی آمره مدیر عامل شرکت افزود: واحدهای راکد صنعتی استان مرکزی با دریافت تسهیلات، ارایه خدمات مشاوره‌ای فن‌بازار و خدمات کلینیکی شرکت شهرک‌های صنعتی این استان به چرخه تولید بازگشتند.وی برنامه‌های مقابله با تحریم‌های اقتصادی را یکی از مهم‌ترین عوامل راه‌اندازی مجدد این واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: بخش عمده‌ای از این واحدهای راکد به‌ دلیل واردات کالاهای مشابه از چرخه تولید بازمانده بودند که اکنون با وارد نشدن محصولات خارجی،  ظرفیت این واحدها به کار گرفته شده است.مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی اظهار داشت:  این ۶۰واحد صنعتی سال‌های گذشته مجوز تولید، پروانه فعالیت و زمین دریافت کرده بودند و فعالیت مجدد آنها بیش از ۸۰۰فرصت شغلی در استان ایجاده کرده‌ است .آمره اضافه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
شرایط برای گسترش بازار کالاهای ایرانی فراهم شده است
عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است در‌صورتی که الزامات داخلی رونق تولید شکل بگیرد، واحدهای صنعتی ظرفیت قابل توجهی برای افزایش فرصت‌های شغلی دارند.به گزارش ایسنا، عباس آرگون اظهار کرد: در سال‌های گذشته به دلیل نبود توجه لازم به تولید و برخی مشکلات اقتصادی، توجه همه جانبه‌ای به تولید نداشتیم و همین موضوع باعث شد بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های صنعتی و تولیدی کشور، عملا با تمام توان خود کار نکنند.به گفته وی، با توجه به برنامه‌ریزی‌ای که در ماه‌های گذشته در مسیر حمایت از تولید داخل شکل گرفت و پس از آن با آغاز تحریم‌ها و محدود شدن واردات کالاهای مصرفی ادامه پیدا کرد، فضایی جدید را برای گسترش بازار کالاهای ایرانی ایجاد کرد که این امر می‌تواند به افزایش اشتغال و بهبود عملکرد واحدهای تولیدی کمک کند. این فعال …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
مهم‌ترین مزیت راه‌اندازی شرکت‌های کارآفرین
مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار وزارت کار با اشاره به نقش کلیدی کارآفرینی و کسب‌وکارهای فناورانه نوپا در رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار را از جمله مزایای راه‌اندازی بنگاه‌های کارآفرینی عنوان کرد.به گزارش ایسنا، رحیم سرهنگی با تاکید بر اهمیت کارآفرینی در توسعه و رشد اقتصادی کشورها، اظهار کرد: بسیاری از کشورهای در حال توسعه با استفاده از حداکثر امکانات و بهره‌برداری از ظرفیت کشور خود، آحاد جامعه را به سمت‌وسوی فعالیت‌های کارآفرینانه هدایت کرده‌اند. انقلاب کارآفرینی در حال حاضر از انقلاب صنعتی اهمیت بیشتری دارد و صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه کارآفرینی معتقدند باید انقلاب کارآفرینی در کشور شکل بگیرد.وی به مزایای راه‌اندازی شرکت‌های کارآفرین اشاره کرد و گفت: یکی از محاسن و مزیت‌های …
تولید باید دانش بنیان و صادرات محور باشد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
تولید باید دانش بنیان و صادرات محور باشد
عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و کانادار گفت: ایجاد اشتغال پایدار مبتنی بر دانستن ادبیات تولید است و این ادبیات به معنای آن است که تولید باید دانش بنیان و مبتنی بر صادرات باشد.
مجالی برای فرصت‌سوزی در بحث اشتغال نداریم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
مجالی برای فرصت‌سوزی در بحث اشتغال نداریم
استاندار کرمانشاه گفت: طی دو سال گذشته اقدامات و برنامه های خوبی برای ایجاد اشتغال در استان صورت گرفته، اما در مقابل بیکاران همه ما وظیفه داریم تلاش بیشتری کار کنیم.
  کرمانشاه  استاندار کرمانشاه  اشتغال  استانی-اقتصادی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
اقتصاد تعاونی راهگشای مبارزه با تحریم های اقتصادی است
مرضیه کولانی  : محمد کبیری معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه خود به همدان در دیدار با برخی از شرکت های تعاونی در کمیته هماهنگی و توسعه تعاونی های استان همدان دیدار کرد .  معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم‌ها و تحقق آن در گرو ‌همراهی همه نهادهای دولتی و غیردولتی است.محمد کبیری  افزود: باید از ظرفیت تعاونی ها بیش از پیش برای مبارزه با تحریم ها بهره برد.وی با بیان اینکه تشکیل تعاونی ها اقتصاد کشور را متحول کرده است، اظهار داشت: باید به شبکه سازی تعاونی ها کمک کنیم تا شرایط برای تثبیت اشتغال ایجاد شود.کبیری با تاکید بر اینکه بر اساس فضا و جغرافیای کسب و کار باید از تعاونی ها حمایت شود ادامه داد: …
قدیمی‌ها را دریابید
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اقتصادی
قدیمی‌ها را دریابید
ایجاد اشتغال همواره یکی از اولویت‌های دولت بوده است، در سطوح بالای کشور ایجاد یک میلیون فرصت شغلی هدف‌گذاری شده است اما بررسی ایجاد شغل در سنوات گذشته نشان می‌دهد که رشد اشتغال بر اساس هدف گذاری‌ها نبوده است.
اولین دوره شتابدهی صنایع خلاق برگزار می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
اولین دوره شتابدهی صنایع خلاق برگزار می‌شود
تهران- ایرنا- «اولین دوره شتابدهی صنایع خلاق» با توجه به توسعه روزافزون زیست بوم شرکت‌های خلاق و اشتغال و نوآوری قابل توجه ایجاد شده در این عرصه، با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان برگزار می‌شود.
  شتاب دهنده  صنایع خلاق
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
 امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه حمایت از تولید و توسعه زیست‌بوم
براساس تفاهم‌نامه مذکور این بانک به‌ عنوان بانک‌ عامل تعیین ‌شده و خدمات بانکی مورد نیاز را در چارچوب قوانین و مقررات تامین می‌کند.آذری جهرمی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه گفت: در شرایط فعلی که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده و تعداد زیادی از مردم از گوشی‌های شکسته و یا دست دوم که بعضا امنیت اطلاعات گوشی را به مخاطره می‌اندازد، استفاده می‌کنند، تولید داخل می‌تواند این موضوع را مرتفع کند.وی ادامه داد: نیاز مردم به گوشی‌های هوشمند، ایجاد اشتغال و توسعه‌‌ تولید داخل تبدیل به تفاهم‌نامه‌ای شد که به مفهوم ساده دولت برای تحریک تقاضا و خرید مردم این موضوع را اجرایی کرد تا تولید گوشی‌های هوشمند ساخت داخل هم بتواند نیاز مردم را برطرف کند و هم به صنعت کمک خواهد کرد که از تحول دیجیتال عقب نیفتیم.آذری جهرمی …
اقامتگاه‌های بوم گردی‌ نقش مهمی در حضور گردشگران در هرمز دارد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
اقامتگاه‌های بوم گردی‌ نقش مهمی در حضور گردشگران در هرمز دارد
استاندار هرمزگان گفت: طرح‌های گردشگری و طبیعت گردی در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در جزیره هرمز اجرا می‌شود.
  استانی-سیاسی  اخبار سیاسی - هرمزگان  جزیره هرمز
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
شهرداران زیرساخت‌های شهر هوشمند را فراهم کنند
شهرکرد «ابتکار» محمود مولوی : شرکت های فناوری و دانش بنیان در پنج سال گذشته از شتاب خوبی برخوردار بوده و با توجه به سیاست های کلی نظام و دولت در حوزه پارک های فناوری و دانش بنیان رویکرد حمایتی توسعه وجود داشته است . اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم وفناوری استان چهارمحال وبختیاری گفت : در راستای نهادینه شدن حمایت از کالای ایرانی ، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ، شر کت های دانش بنیان و پارک های علم وفناوری هم افزایی می کنند که شرکت های دانش بنیان بخش عمده ای از توسعه اقتصاد مقاومتی را در بر گیرند . وی افزود : در حال حاضر حدود 4 هزار شرکت دانش بنیان و 7 هزار پارک علم وفناوری در سطح کشور وجود دارد که جریان دانش پژوهش و ایده محوری را حمایت می کنند و کار نمونه سازی و …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
پیام تشکر مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران به وزیر نفت
در پی ابلاغیه وزیر نفت درباره پرداخت فوق العاده تخصصی به کارکنان شاغل در دریا از سوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران پیامی به عنوان بیژن زنگنه انتشار یافت.در متن این پیام آمده است: به طور یقین توجه و تکریم منابع انسانی در صنعت نفت به ویژه کارکنانی که در مشاغل عملیاتی و در شرایط دشوار اقلیمی خاصه در سکوها و دستگاه های حفاری مشغول انجام وظیفه هستند در ایجاد انگیزش، تقویت روحیه و افزایش راندمان کار بسیار موثر خواهد بود.کارکنان سختکوش اقماری این شرکت که نیمی از سنوات خدمتی خود را دور از خانواده و در شرایط بسیار دشوار می گذرانند، نقش مهمی در فرآیند اکتشاف ، توسعه و حفظ و نگهداشت تولید نفت ایفا می کنند که در خور تحسین و تشویق است.بدینوسیله مراتب سپاس و قدردانی خود و کارکنان اقماری این شرکت که در موقعیت …
حمایت از بخش خصوصی راه حل مشکل بیکاری است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
حمایت از بخش خصوصی راه حل مشکل بیکاری است
اردبیل _ ایرنا _ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: حمایت همه‌جانبه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در کنار تلاش دولت برای ایجاد زیرساخت‌ها تنها راهکار مطمئن برای برون‌رفت از گره پیچیده اشتغال در کشور است.
  بیکاری  معاون رییس جمهوری  تسهیلات اشتغال  اردبیل  سرمایه گذاری داخلی  رییس‌جمهور در اردبیل
ضرورت حذف رویکردهای غیرکاربردی در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اقتصادی
ضرورت حذف رویکردهای غیرکاربردی در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی
استاندار سمنان بر لزوم ضرورت حذف رویکردهای غیرکاربردی در اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: باید منابع مالی و اقتصادی استان سمنان در طرح‌های توجیهی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید هزینه شود.
  استانی-اقتصادی  استاندار سمنان  تسهیلات بانکی  سمنان
سوله هایی که به علت نبود تجهیزات برای ایجاد اشتغال خانواده زندانیان معتاد در بجنورد خاک می خورد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
سوله هایی که به علت نبود تجهیزات برای ایجاد اشتغال خانواده زندانیان معتاد در بجنورد خاک می خورد
مدیر کل زندان های خراسان شمالی از عدم استفاده دو سوله که برای ایجاد اشتغال خانواده های زندانیان معتاد ساخته شده بودند، خبر داد.
  استانی-اجتماعی  اشتغال زندانیان  معتاد
توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / علمی و آموزشی
توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان
معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از حمایت‌گران اصلی دانشجویان شناخته ‌شده است، گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، اشتغال دانش‌بنیان، مشارکت در ایجاد مراکز نوآوری و شکوفایی و معرفی زمینه‌های نوین اشتغال و کارآفرینی دانشجویان پزشکی از اقدامات مؤثر این واحد بوده است.
  کارآفرینی  جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی
سیستان و بلوچستان جوان‌ترین استان ایران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
سیستان و بلوچستان جوان‌ترین استان ایران
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور است و می توان با توجه به وجود پتانسیل‌های گردشگری در این استان و داشتن جوانان خوش ذوق و خوش فکر در حوزه گردشگری اشتغال قابل توجهی را در این بخش ایجاد کرد.
  سیستان و بلوچستان
توسعه گلخانه ها چالش اساسی کمبود آب در کشور را مرتفع می کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
توسعه گلخانه ها چالش اساسی کمبود آب در کشور را مرتفع می کند
نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان پارس آباد گفت: با توسعه گلخانه ها چالش اساسی کمبود آب و ایجاد اشتغال در کشور مرتفع می شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
اجرا ی طرح های توسعه 28 میدان نفتی
مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت: طرح های موسوم به توسعه 28 میدان با کاربست روزآمد ترین شیوه های قراردادی و استفاده از نظرات کارشناسان فنی، مهندسی و حقوقی وزارت نفت تدوین شده است.سید عبداله موسوی افزود: این طرح ها به صورت EPD و EPC و با استفاده از منابع مالی داخلی در قالب سرمایه گذاری در حال انجام و از منظر کارفرمایی و پیمانکاری دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد.وی با اشاره به طرح های مصوب صنعت نفت در راستای حفظ ، نگهداشت و افزایش تولید نفت موسوم به پروژه های توسعه 28 میدان، تصریح کرد: حضور این شرکت در تحقق اجرای این طرح ها با برنامه و اثرگذار است.موسوی گفت: این پروژه ها با استفاده از تجهیزات و دکل های حفاری و ارایه یکپارچه خدمات فنی مهندسی در گسترده شرکت های ملی مناطق …
نگاه مردد محیط‌زیست به گردشگری آبی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
نگاه مردد محیط‌زیست به گردشگری آبی
وزارتخانه‌های نیرو و میراث‌فرهنگی و گردشگری در چند‌ماه گذشته، ‌تفاهمنامه‌ای امضا کرده‌اند که بر اساس آن قرار است با همکاری چند جانبه این دستگاه‌ها، ‌از ظرفیت‌های آبی کشور به‌عنوان مقاصد گردشگری بهره‌برداری شود. برخی ازاین ظرفیت‌ها، سازه‌های انسان ساخت همچون سدهاست که می‌توان از دریاچه‌های ایجاد شده آنها به‌عنوان مکانی برای تفریحات آبی استفاده کرد. افزایش و جذب گردشگران داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال پایدار و نزدیک شدن به هدف افزایش گردشگر در افق 1404 ازجمله مقاصد اجرای این طرح است. کارشناسان محیط‌زیست …
۲۰۰ میلیارد تومان به همراه اول و ایرانسل برای فروش اقساطی گوشی تعلق می‌گیرد
زومیت / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / فناوری
۲۰۰ میلیارد تومان به همراه اول و ایرانسل برای فروش اقساطی گوشی تعلق می‌گیرد
تولیدکنندگان گوشی ایرانی می‌توانند با تولید گوشی باکیفیت و قیمت مناسب، قدرت خرید مردم را افزایش دهند و به تحقق تحول دیجیتال و ایجاد اشتغال نیز کمک کنند.
ظرفیت‌های معدنی فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
ظرفیت‌های معدنی فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری
فرماندار دلگان گفت: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های معدنی در نقاط مختلف این شهرستان فرصتی ارزشمند برای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری و کمک به رونق تولید و شکوفایی اقتصادی در منطقه است.
  معدن  اشتغال  سرمایه‌گذاری
تا دوسال آینده ۱۰۰ هزار شغل در استان خوزستان ایجاد می کنیم
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
تا دوسال آینده ۱۰۰ هزار شغل در استان خوزستان ایجاد می کنیم
رییس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: تلاش می‌کنیم میزان اشتغال در استان خوزستان را تا دو سال آینده به ۱۰۰ هزار شغل افزایش دهیم.
  اشتغال  اشتغال‌زایی  محمد مخبر
ایجاد اشتغال جدید سیاست دولت نیست/ تلاش برای حفظ و توسعه اشتغال موجود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
ایجاد اشتغال جدید سیاست دولت نیست/ تلاش برای حفظ و توسعه اشتغال موجود
معاون توسعه اشتغال وزارت کار با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشورمان، رویکرد ایجاد اشتغال جدید وجود ندارد بلکه توسعه فرصت‌ها و زمینه‌های اشتغال موجود مدنظر است گفت:در برخی استان ها مشکل بیکاری برای افراد تحصیل کرده است و حتی بی سواد ها شاغل هستند.
مرکز تخصصی برق و الکترونیک شیراز ظرفیتی فوق‎العاده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
مرکز تخصصی برق و الکترونیک شیراز ظرفیتی فوق‎العاده است
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی کشور گفت: مرکز تخصصی برق و الکترونیک شیراز ظرفیتی فوق العاده در راستای ایجاد زمینه آموزش منتهی به ایجاد مهارت و اشتغال محسوب می‌شود.
  استانی-اقتصادی  فنی و حرفه‌ای  استان فارس
حذف و کاهش پدیده کولبری نیازمند بودجه است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
حذف و کاهش پدیده کولبری نیازمند بودجه است
یک فعال حقوق کودکان معتقد است که ایجاد اشتغال و حمایت از خانواده‌های فقیر مرزنشین مهم‌ترین راهکار برای مبارزه با پدیده کولبری است.
  کولبری  مرگ کولبران  فرهاد خسروی  مرگ کولبران در اثر سرمازدگی  آزاد خسروی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ...
گردش مالی 500 میلیارد تومانی صنعت لوستر در ایران
مدیرعامل تعاونی لوستر‏سازان از گردش مالی سالانه 500 میلیارد تومان در صنعت لوستر و چراغ‏های تزئینی در ایران خبر داد. به گزارش ستاد برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه لوستر و چراغ‌های تزئینی، محمد‌رضا قره‌یاضی، مدیرعامل تعاونی لوستر‌سازان گفت: این نمایشگاه از روز 12 دی 98 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در 24 هزار متر‏مربع کلید می‏خورد و تا 16 دی میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.وی با بیان اینکه سالانه بیش از 500 میلیارد تومان گردش مالی از سوی صنعت لوسترسازی در کشورمان صورت می‌گیرد، افزود: این صنعت حائز جایگاه مناسبی در ایجاد اشتغال است به گونه‏ای که بیش از 200 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.قره‌یاضی با اعلام این مطلب که ایران  جزء 5 کشور نخست تولید لوستر و چراغ‌های تزئینی است، تاکید کرد: …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اقتصادی
5 کارگاه صنایع‌دستی در نایین
محمود مدنیان، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نایین از ایجاد پنج کارگاه جدید تولید صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در این شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد. به‌گزارش میراث‌آریا، مدنیان با اعلام این خبر گفت: «با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان و وجود هنرمندان متقاضی ایجاد کارگاه مستقل صنایع‌دستی، پنج کارگاه تولید صنایع‌دستی در رشته‌های مختلف در سال جاری در این شهرستان ایجاد شده است.» مدنیان افزود: «این کارگاه‌ها در رشته‌های قلمزنی، دوخت چرم، فیروزه‌کوبی، نقاشی روی چرم و طراحی سنتی بوده که این هنرمندان، پس از صدور پروانه تولید کارگاهی و انفرادی توسط این اداره، فعالیت خود را آغاز کردند.» وی با اشاره به اشتغال 12 نفر از هنرمند صنایع‌دستی در این کارگاه‌ها گفت: «با توجه …
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
مدیرعامل بانک تجارت روز صنعت پتروشیمی را تبریک گفت
طبق گزارش‌های معتبر بین‌المللی، در صنایع پایین دستی پتروشیمی نظیر صنایع پلاستیک با صرف هزینه‌ای به مراتب کمتر می‌توان به ایجاد اشتغال پرداخت و حمایت از این صنعت در راستای اقتصاد مقاومتی به‌عنوان یک ارزش محسوب می‌شود.
روشندل سیرجانی برای ۲۰نفر شغل ایجاد کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
روشندل سیرجانی برای ۲۰نفر شغل ایجاد کرد
کرمان - ایرنا - رضا غیاثی روشندل اهل سیرجان استان کرمان با فرصت سازی از معلولیت خود اقدام به راه اندازی دو کارگاه چوب و سرامیک نموده و ضمن اشتغال خود و همسرش برای ۲۰جوان جویای کار نیز شغلی مناسب ایجاد کرد.
  رونق تولید  کرمان  ایرنا  سیرجان  معلولیت
فضای فرصت‌ها و تهدیدها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ورزشی
فضای فرصت‌ها و تهدیدها
ارومیه- ایرنا- فضای مجازی که امروزه به فضای اصلی زندگی در بین بخش قابل توجهی از مردم آذربایجان‌غربی تبدیل شده‌، ظرفیت‌های بسیاری را به‌ویژه در حوزه اشتغال و آگاهی‌بخشی ایجاد کرده‌است اما برای مقابله جدی و موثر با تهدیدهای آن باید راهبردهایی اتخاذ شود؛ سلسله بحث‌هایی که طی روز جاری در نخستین جلسه شورای فضای مجازی آذربایجان‌غربی و با حضور نماینده عالی دولت کلید خورد.
  فناوری اطلاعات  شبکه اجتماعی مجازی  استانداری آذربایجان غربی  محمدمهدی شهریاری  فضای مجازی  دانشگاه ارومیه
بنیاد برکت ۱۰ هزار شغل برای زنان سرپرست خانوار ایجاد کرده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
بنیاد برکت ۱۰ هزار شغل برای زنان سرپرست خانوار ایجاد کرده است
تهران - ایرنا - بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار که متقاضی اشتغال یا دارای طرح‌های کارآفرینی هستند، 10 هزار شغل ایجاد کرده است.
  اشتغال زنان  علیرضا زالی  بنیاد برکت
برای ۱۶میلیون جوینده کار چقدر شغل ایجاد شد؟
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
برای ۱۶میلیون جوینده کار چقدر شغل ایجاد شد؟
بر اساس گزارش‌های مرکز آمار ایران از سال ۸۵ تاکنون بیش از ۱۶میلیون نفر به جمعیت در سن اشتغال ایران اضافه شده است، اما مطابق آمارها در این ۱۳ سال اخیر این تعداد شغل ایجاد نشده است.
  سازمان برنامه و بودجه  مرکز آمار ایران  یارانه تولید  اشتغال  بیکاری
تحقق وعده ایجاد حدود یک میلیون شغل در سال آینده، امکان پذیر است؟ پیش نیازهای اشتغال چیست؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
تحقق وعده ایجاد حدود یک میلیون شغل در سال آینده، امکان پذیر است؟ پیش نیازهای اشتغال چیست؟
روز گذشته، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی جدید برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی شده است. ایجاد این تعداد شغل در حالی از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه برای سال آینده وعده داده شده که رئیس جمهور چند وقت پیش گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند دولت باید اشتغال را درست بکند. نه اینطور نیست. کارآفرینان ما امروز اشتغال را درست می‌کنند.
شبکه‌سازی اتصال زنجیره پوشاک مازندران در دستور کار قرار دارد 
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
شبکه‌سازی اتصال زنجیره پوشاک مازندران در دستور کار قرار دارد 
مدیر تجاری‌سازی و اشتغال جهاد دانشگاهی مازندران گفت: ایجاد شبکه‌سازی اتصال زنجیره پوشاک و لباس در مازندران یکی از راه‌های تسهیل‌گری تولید کننده، فروشنده و مصرف کننده بوده است که ایجاد این شبکه از ماموریت‌های جهاد دانشگاهی استان است.
  استانی-اجتماعی  طرح توسعه مشاغل خانگی
گردشگری فعالیتی فرا صنعتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / فرهنگی و هنری
گردشگری فعالیتی فرا صنعتی
تهران - ایرنا- روز ملی گردشگری یعنی هیچ‌یک از فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی یا انسانی این حوزه تنها در انزوا رونق نمی‌گیرد و واقعیت این است که گردشگری فعالیتی فراصنعتی محسوب می شود که به بخش‌های مختلف دیگری نیز تسری یافته و در نتیجه وظیفه ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را می‌طلبد.
  گردشگری  ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری  علی ‌اصغر مونسان
بنیاد برکت، حامی زنان سرپرست خانوار کارآفرین
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
بنیاد برکت، حامی زنان سرپرست خانوار کارآفرین
معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان امام افزود: تا به امروز برای زنان سرپرست خانوار ۲۸ استان از جمله استان‌های سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، فارس، خراسان رضوی، مازندران، لرستان، اصفهان و خراسان جنوبی اشتغال ایجاد شده است.
  بنیاد برکت  زنان سرپرست خانوار
پول‌پاشی، محور سیاست‌های اشتغالی دولت‌‌ها/ برای ۱۶میلیون جوینده کار چقدر شغل ایجاد شد؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
پول‌پاشی، محور سیاست‌های اشتغالی دولت‌‌ها/ برای ۱۶میلیون جوینده کار چقدر شغل ایجاد شد؟
بر اساس گزارش‌های مرکز آمار ایران از سال ۸۵ تاکنون بیش از ۱۶میلیون نفر به جمعیت در سن اشتغال ایران اضافه شده است، اما مطابق آمارها در این ۱۳ سال اخیر این تعداد شغل ایجاد نشده است.
مدیران و تصمیم‌سازان کشور در مورد صنعت گردشگری اتفاق نظر ندارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
مدیران و تصمیم‌سازان کشور در مورد صنعت گردشگری اتفاق نظر ندارند
عضو انجمن اقتصاددانان ایران مهم‌ترین مشکل گردشگری کشور و استان یزد را نبود یک اتفاق نظر به ویژه در میان تصمیم‌سازان و مدیران به خصوص در زمینه ارزش افزوده و ایجاد اشتغال و در کل پیشران شدن واقعی این صنعت دانست.
  استانی-اقتصادی  استانی-فرهنگی و هنری  گردشگری  اقتصاد گردشگری
ستاد اجرایی فرمان امام بازار خود را در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار می‌دهد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
ستاد اجرایی فرمان امام بازار خود را در اختیار تولیدکنندگان داخلی قرار می‌دهد
مشاور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: این ستاد در حوزه‌های مختلف ازجمله، دارو، ساختمان، نفت، گاز و امثال آن دارای بازار است که در نظر دارد تمام آن را با هدف ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی در اختیار تولیدکنند‌ه‌های داخلی قرار دهد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
شرط جمع شدن کالای قاچاق از بازار لوازم خانگی
عضو هیئت مدیره انجمن صنایع لوازم خانگی درباره الزام تولیدکنندگان به اخذ شناسه برای کالاهای خود، موثر بودن این طرح برای جمع شدن کالای قاچاق از بازار را منوط به اجرای درست آن دانست.به گزارش ایسنا، سعید رضوانی درباره اجرای آیین‌نامه شناسه و رهگیری کالا موضوع ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بخش لوازم خانگی که طبق آن تمامی تولیدکنندگان و تشکل‌های صنعتی لوازم خانگی تولید داخل تا ۱۵ دی‏ماه فرصت دارند که برای ۸ گروه کالایی خود فرایند ثبت و اخذ شناسه را انجام دهند؛ این طرح را طرحی شایسته توصیف کرد، ولی موثر بودن آن در جمع‌آوری کالای قاچاق را منوط به اجرای درست آن دانست.وی با بیان اینکه تولیدکنندگان از وزارت صنعت خواسته بودند که برای مبارزه با قاچاق لوازم خانگی از کف بازار، فروشگاه‌ها و انبارها …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
پرداخت 3346 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدارروستایی دراستان 
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان همدان درجلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری استان با بیان این خبر افزود: به منظور تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقامتی، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در آبان ماه سال 1396 به تصویب هیات محترم وزیران رسید و بر اساس قانون مذکور به صندوق توسعه ملی این اجازه داده شده تا با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق عشایری و روستایی به تصویب هیئت امنای صندوق، معادل ریالی یک میلیارد و پانصد میلیون دلار از منابع صندوق را با موافقت سازمان برنامه وبودجه تبدیل به ریال نموده  نزد بانک های کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید سپرده گذاری نماید، تا این …
7977 فرصت شغلی برای مددجویان کیمته امداد آذربایجان شرقی ایجاد شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
7977 فرصت شغلی برای مددجویان کیمته امداد آذربایجان شرقی ایجاد شده است
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، 7977 فرصت شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت اداره کل کمیته امداد در استان ایجاد شده است.
  استانی-اجتماعی  اشتغالزایی  کمیته امداد امام خمینی
ورود بنیاد علوی به محرومیت‌زدایی منطقه قصرقند در سیستان‌و‌بلوچستان
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
ورود بنیاد علوی به محرومیت‌زدایی منطقه قصرقند در سیستان‌و‌بلوچستان
بنیاد علوی به عنوان بازوی محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان، در منطقه مستضعف قصرقند، سیاست ایجاد اشتغال پایدار را در پیش گرفته است که در همین راستا، شناسایی جوانان جویای کار را برای راه‌اندازی کسب و کار آغاز کرده است.
ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۷۰ سلطانیه‌ای
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۷۰ سلطانیه‌ای
فرماندار سلطانیه گفت: به‌ دنبال حل مشکل برق‌رسانی به طرح ایجاد کارخانه کنسانتره آهن در مجاورت شرکت معدنی جهان‌نمو در روستای سرخه‌دیزج و بهره‌برداری از آن، برای بیش از ۱۷۰ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
  سلطانیه  اشتغال  فرمانداری  استانی-اقتصادی
کار گروه «اشتغال و مهارت دریایی» در کشور ایجاد شود/ 40 درصد مراجعان به مراکز فنی و حرفه‌ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
کار گروه «اشتغال و مهارت دریایی» در کشور ایجاد شود/ 40 درصد مراجعان به مراکز فنی و حرفه‌ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، گفت: کار گروه « اشتغال و مهارت دریایی» در کشور ایجاد شود.
  علی اوسط هاشمی  سازمان فنی و حرفه‌ای
امسال ۵۳ هزار شغل برای افراد تحت پوشش بهزیستی کشور ایجاد می شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
امسال ۵۳ هزار شغل برای افراد تحت پوشش بهزیستی کشور ایجاد می شود
قزوین- مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بهزیستی کشور گفت: در سال جاری ۵۳ هزار شغل پایدار برای مددجویان و افراد تحت پوشش بهزیستی کشور ایجاد شده که تاکنون ۳۰ هزار شغل آن محقق شده است.
  رضا دهقان  اشتغال‌زایی  اداره کل بهزیستی قزوین
ایجاد بیش از ۳۰۰۰ شغل IT در طرح تکاپو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
ایجاد بیش از ۳۰۰۰ شغل IT در طرح تکاپو
مدیر رسته فناوری اطلاعات طرح تکاپو از ایجاد بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی در بخش فناوری اطلاعات طرح تکاپو خبر داد و گفت: در برنامه سال‌های ۹۸ و ۹۹، ایجاد بیش از ۲۰۰۰ فرصت شغلی با محوریت نهادهای پشتیبان کسب و کار ملی و استانی و بیش از ۲۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم با استفاده از تسهیلات طرح اشتغال روستایی هدف‌گذاری شده است.
  فناوری اطلاعات  اشتغال پایدار  فرصت شغلی  طرح تکاپو
رونق مسکن‌ سازی در خراسان جنوبی و کاهش ۵ درصدی نرخ بیکاری
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ...
رونق مسکن‌ سازی در خراسان جنوبی و کاهش ۵ درصدی نرخ بیکاری
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ایجاد اشتغال در طرح احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی، گفت: از ناحیه این طرح در فصل تابستان ۵ درصد کاهش بیکاری در استان داشتیم.
  استانی-اقتصادی  مسکن
فرش‌بافی که برای ۶۰۰ نفر شغل ایجاد کرد/ حتی یک گره قالی هم بلد نبودم
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اقتصادی
فرش‌بافی که برای ۶۰۰ نفر شغل ایجاد کرد/ حتی یک گره قالی هم بلد نبودم
سوره شکوهی کارآفرینی که برای ۶۰۰ نفر در زمینه فرش‌بافی اشتغال ایجاد کرد، در حالی که در این زمینه هیچ تخصصی نداشته، اما امید دارد که این میزان اشتغال را به هزار نفر افزایش دهد.
پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در قشم تا سقف هزار میلیارد ریال
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اقتصادی
پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در قشم تا سقف هزار میلیارد ریال
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار از امکان پرداخت تسهیلات تا سقف یک هزار میلیارد ریال در قشم با هدف ارتقا سطح اشتغال خبر داد و گفت:مناطق آزاد کشور می تواند به عنوان محل اصلی برای ایجاد اسمارت سیتی های تخصصی باشد.
سازمان بهزیستی ۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اقتصادی
سازمان بهزیستی ۳۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد
قزوین - ایرنا - مدیرکل اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از تعهد ایجاد ۵۳ هزار و ۵۰۶ فرصت شغلی برای گروه هدف در سال جاری خبر داد و گفت: امسال تاکنون این فرصت برای ۳۰ هزار نفر محقق شده است.
  تسهیلات اشتغال  استان قزوین  سازمان بهزیستی کشور
ایجاد ۱۰۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد از ابتدای سال جاری
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
ایجاد ۱۰۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد از ابتدای سال جاری
رئیس کمیته امداد از ایجاد ۱۰۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان سال ۱۷۰ هزار اشتغال برای جامعه هدف کمیته امداد ایجاد خواهد شد.
  اشتغال  انقلاب اسلامی  جامعه  دولت  کمیته امداد
راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در راستای واگذاری خدمات کمیته امداد به مردم
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / ...
راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در راستای واگذاری خدمات کمیته امداد به مردم
رئیس کمیته امداد از ایجاد ۱۰۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان سال ۱۷۰ هزار اشتغال برای جامعه هدف کمیته امداد ایجاد خواهد شد.