سه شنبه, ۲۹ مهر, ۱۳۹۹ / 20 October, 2020
ایران و مجارستان
ضرورت پیوستن دانشگاه ها به تحقیقات بین المللی در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / نشریه علمی کشورهای اسلامی / پایگاه اسنادی علوم اسلامی
ضرورت پیوستن دانشگاه ها به تحقیقات بین المللی در شرایط کرونا
معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت عتف بر ضرورت پیوستن دانشگاه ها به تحقیقات بین المللی در شرایط کرونا تاکید کرد و گفت: تبادل دانشجویان دکتری و تبادل اعضای هیئت علمی از موارد مهمی است که بین دو کشور ایران و مجارستان باید پرداخته شود.
روابط ایران با شرق اروپا، همکاری صنعتی با شرکای سنتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ایران و اروپا / شرق اروپا / ایران و چک / ایران و رومانی / ایران و بلغارستان / ایران و مجارستان / ایران و لهستان / ایران و اسلواکی
روابط ایران با شرق اروپا، همکاری صنعتی با شرکای سنتی
علی بمان اقبالی زارچ در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: گزارش نوآوری سال ۲۰۲۰ اروپا حاکی از آن است که کشورهای اتحادیه اروپا روند رو به رشدی را از نظر نوآوری دارند. در این گزارش، کشورهای منطقه در چهار گروه "رهبران نوآوری"، "نوآوران قوی"، "نوآوران متوسط" و "نوآوران ضعیف" دسته بندی شده اند که اکثر کشورهای شمال اروپا جزء رهبران نوآوری منطقه بوده و سوئد همچنان پیشتاز است. و کشورهای منطقه شرق اروپا از جمله رومانی و بلغارستان نیز در سطح متوسط کشورهای اروپایی از نظر نوآوری هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / ایران و مجارستان / حسن روحانی رئیس جمهور
تاکید روحانی بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و مجارستان
به گزارش فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، امروز (چهارشنبه 4 تیرماه 99) هنگام دریافت استوارنامه «زولتان وارگا هاسونیتس» سفیر جدید مجارستان در تهران، از مجارستان به عنوان کشور دوست ایران در قاره اروپا نام برد و افزود: روابط دو کشور همواره خوب و صمیمانه بوده است و امیدواریم در دوران مأموریت شما شاهد گسترش بیشتر روابط باشیم.
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / ایران و مجارستان / دانشجویان ایرانی / سخنگوی وزارت امور خارجه
ابراز تاسف از تصمیم مجارستان برای اخراج تعدادی از دانشجویان ایرانی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه از تصمیم دولت مجارستان برای اخراج ۱۷ دانشجوی ایرانی به اتهام غیرقابل توجیه نقض پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا در این کشور، عمیقا ابراز تاسف کرد.
سفیر مجارستان در ایران به وزارت خارجه احضار شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / احضار سفیر مجارستان / اخراج دانشجویان ایرانی از مجارستان / ایران و مجارستان
سفیر مجارستان در ایران به وزارت خارجه احضار شد
به گزارش مهر، زولتان وارگا هاژونیس، سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران امروز به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ایران و مجارستان
تسلیم استوارنامه سفیر جدید کشورمان به رئیس‌جمهور مجارستان
حمید رضا نافذ عارفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مجارستان، صبح امروز استوارنامه خود را تسلیم یانوش ادر، رییس‌جمهور مجارستان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ریاست سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری / مجارستان
دایره المعارف تبادلات فرهنگی ایران و مجارستان نوشته می‌شود
تهران - ایرنا- استاد ایران شناسی دانشگاه کارولی گاسپار مجارستان از نوشتن دایره المعارف تبادلات فرهنگی ایران و مجارستان پس از اتمام مطالعات خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
اسامی مجاری در منابع ایرانی
نشست تخصصی «اسامی مجاری در منابع ایرانی» توسط میکلوش شارکوزی از دانشگاه کارولی گاسپار مجارستان و عضو فرهنگستان هنر مجارستان بررسی می‌شود. در خبر برگزاری این نشست آمده است: «میکلوش شارکوزی بیشترین مطالعات و تحقیقاتش معطوف به ایران پس از اسلام بوده. پایان‌نامه دکتری‌اش درباره تاریخ طبرستان در قرون نخستین اسلامی بود و در سال‌های اخیر، بیشتر درباره اسماعیلیه کار کرده است. او رییس گروه دوستی ایران و مجارستان است، در دانشگاه کارولی (پروتستان) در بوداپست مجارستان، تاریخ ایران و خاورمیانه را تدریس می‌کند .این نشست سه‌شنبه یکم بهمن ساعت 10 تا 11 و 30 دقیقه در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری به نشانی خیابان امام خمینی، ابتدای سی‌تیر، خیابان پروفسور رولن …
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / مجارستان / دانشگاه
اعطای بورس تحصیلی متقابل ایران و مجارستان
مهر نوشت: براساس مذکرات وزارت علوم و بهداشت، بنیاد بورس مجارستان با اعطای تعدادی بورس متقابل در رشته های تحصیلی مختلف در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ موافقت کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
کتاب و اثار فرهنگی ، پل ارتباطی ایران با سایر ملت ها است
بلگراد - ایرنا - سفیر ایران در مجارستان گفت: ترجمه کتب و آثار گرانبها سبب خواهد شد تا مردم مجارستان با اعتقادات، باورها، فرهنگ و هویت ایران آشنایی بیشتری پیدا کنند و باید گفت که کتاب ، پل ارتباطی دو ملت ایران و مجارستان است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
مجلس لایحه موافقت‌نامه سرمایه‌ گذاری بین ایران و مجارستان را اصلاح کرد
نمایندگان مجلس با اصلاح لایحه موافقتنامه حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین ایران و مجارستان موافقت کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
شهرداری های ایران و مجارستان همکاری های خود را گسترش می دهند 
دفتر بلگراد- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و چهارده شهردار از ایالت یاس، ناگکونگ و سالنوگ مجارستان بر گسترش همکاری های شهری بین دو کشور تاکید کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
دستور هفتگی مجلس شورای اسلامی
گزارش واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد و آتش‌سوزی مدرسه دخترانه زاهدان در دستور کار پارلمان قرار داردوکلای ملت در جلسات این هفته مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد و آتش‌سوزی مدرسه دخترانه زاهدان را مورد بررسی قرار می‌دهند.به گزارش ایلنا، ‌مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری تشکیل جلسه می‌دهد و جلسه علنی روز دوشنبه مجلس در دو نوبت صبح و بعد‌از‌ظهر برگزار می‌شود. دستور کار این هفته پارلمان به شرح زیر است:‌- بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان‌- بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، طرح یک فوریتی اصلاح بند ۵ ماده ۶ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی‌- بررسی لایحه موافقت‌نامه بین ایران و فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل …
۱۳۹۸/۰۳/۱۱
سفیر ایران بر توسعه همکاری ها با مجارستان تاکید کرد
بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست روز جمعه در نشست با اعضای انجمن دوستی ایران و مجارستان بر ضرورت تقویت همکاری های دو کشور با بهره گیری از ابزارهای دیپلماسی عمومی تاکید کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۳
همکاری های دوجانبه بین دانشگاههای ایران و مجارستان قابل توسعه است
شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه همکاری های دوجانبه بین دانشگاههای ایران و مجارستان قابل توسعه است گفت: این رویکرد در عرصه علوم پزشکی در نشست اخیر روسای دانشگاههای فارس ومجارستان مورد تاکید قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۲/۰۲
نقشه همکاری‌های ایران و مجارستان تدوین می شود/ اجرای ۱۵ پروژه علمی با آلمان
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل برنامه های مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی در ۳ ماه اول سال ۹۸ را تشریح کرد و از نهایی شدن نقشه همکاری‌های علمی ایران و مجارستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
یزد میزبان کنفرانس رئیسان دانشگاه‌های مجارستان و ایران شد
یزد - ایرنا - رئیس گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد گفت: نخستین کنفرانس رئیسان دانشگاه‌های ایران و مجارستان هشتم و نهم اردیبهشت‌ماه 98 در این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
نشست مسئولان کشتی ایران و مجارستان برگزار شد
جلسه مشترک حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون و پیتر باغچا نایب رئیس فدراسیون کشتی مجارستان با حضور سفیر ایران برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •