چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
بارش‌ها در غرب
ادامه بارش‌ها در کشور؛ ورود سامانه جدید
ایرنا / ۳ ساعت قبل / علمی و آموزشی
ادامه بارش‌ها در کشور؛ ورود سامانه جدید
تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی بارش برف و باران تا پایان این هفته در بیشتر نقاط کشور ادامه دارد و روز شنبه ۳ اسفند سامانه بارشی جدید از سمت غرب وارد کشور می‌شود که این مناطق را تحت تاثیر بارش پراکنده قرار خواهد داد.
  وضعیت هوا
ادامه بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور
فرارو / ۲ روز قبل / اجتماعی
ادامه بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شمال غرب، غرب و برخی نقاط جنوب غرب، شمال بوشهر، فارس، استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، زاگرس و در اواخر وقت هم شمال شرق؛ بارش برف، باران و وزش باد دارند که در مناطق جنوبی بارش‌ها با رعد و برق همراه است و این شرایط تا آخر هفته ادامه دارد.
  هواشناسی  پیش بینی بارش برف
آغاز روند افزایش دما در سراسر کشور
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / فیلم
آغاز روند افزایش دما در سراسر کشور
با روند افزایش دما و پایداری جوی در شهرهای صنعتی و بزرگ شاهد افزایش آلاینده ها خواهیم بود. همچنین از روز جمعه با ورود سامانه بارشی ازسمت شمال و شمال غرب بارش‌ها دراین مناطق افزایش خواهدیافت.
  سازمان هواشناسی  بارش باران  بارندگی
ادامه بارش‌ها تا دوشنبه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
ادامه بارش‌ها تا دوشنبه
بارش برف و باران، کولاک و کاهش دمای هوا که تحت‌ تاثیر سامانه جدید، برخی از استان‌های کشور را دربرگرفته است‌ تا دوشنبه ادامه می‌یابد. به گزارش گروه ایرانشهر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در این باره می‌گوید: امروز (شنبه) در مناطقی از جنوب و جنوب غرب بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و نیز در مناطقی از شرق و شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران رخ می‌دهد. همچنین یک‌شنبه ادامه‌ فعالیت این سامانه بارشی در جنوب، جنوب شرق و شرق …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
لغو و تاخیر پروازها در «برف» برای حفظ «ایمنی‌»
«برف نو، برف نو، سلام، سلام! بنشین، خوش نشسته‌ای بر بام. پاکی آوردی - ای امید سپید!- همه آلودگی است این ایام. راه شومی است می‌زند مطرب. تلخ‌واری است می‌چکد در جام. اشک‏واری است می‌کشد لبخند. ننگ‌واری است می‌تراشد نام. شنبه چون جمعه، پار چون پیرار، نقش هم رنگ می‌زند رسام».بارش برف در نقاط گوناگون کشور باعث شده است که این شعر از احمد شاملو، بارها در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شود. اتفاقی که با هر بار بارش برف می‌افتد، اما شاید با این روزها از هر زمان دیگری مناسبت بیشتری دارد.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف در روز یکشنبه، از تداوم بارش‌ها در امروز و روزهای بعد خبر داد. به گفته صادق ضیائیان از بعدازظهر امروز (۳۰ دی) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود. وی گفت: «روز …
اصفهان سه‌شنبه و پنج‌شنبه بارانی می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / ...
اصفهان سه‌شنبه و پنج‌شنبه بارانی می‌شود
کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به نزدیک شدن موج سامانه بارشی به استان از اواسط سه‌شنبه این هفته، گفت: از عصر سه‌شنبه افزایش ابر و بارش‌ها را در مناطق غربی استان داریم و روز چهارشنبه و پنج‌شنبه نیز در بیشتر مناطق، به‌خصوص غرب و جنوب استان بارش برف و باران خواهیم داشت.
  استانی-اجتماعی  هواشناسی  باران
بارش برف و باران در کشور ادامه دارد/ هشدار آبگرفتگی معابر عمومی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
بارش برف و باران در کشور ادامه دارد/ هشدار آبگرفتگی معابر عمومی
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا در اغلب مناطق کشور غیر از جنوب شرق، بارش‌ها ادامه دارد، گفت: از بعدازظهر دوشنبه سامانه بارشی تازه‌ای از غرب و شمال‌غرب، وارد کشور می‌شود.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
سیلاب به غرب ایران رسید
با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، بارش‌ها از صبح دیروز در غرب و جنوب غرب ایران شدت یافته و براساس آنچه کارشناسان هواشناسی اعلام کرده‌اند، شدت بارش‌ها در غرب کشور از امروز باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب در غرب و جنوب غرب کشور می‌شود. مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی به مهر گفت: با ورود سامانه بارشی در مناطق مختلفی از استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، زنجان، قزوین، کردستان و مرکزی بارش برف نیز گزارش شده است. او افزود: پیش‌بینی می‌شود روز شنبه به‌تدریج با گسترده‌تر شدن این …
بارش‌ها در غرب و جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد/ اختلال در جاده‌های کوهستانی
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
بارش‌ها در غرب و جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد/ اختلال در جاده‌های کوهستانی
شفقنا- به گفته کارشناس سازمان هواشناسی شدت بارش‌های فردا می‌تواند باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب و روان آب در غرب و جنوب غرب کشور شود. به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی گفت: با ورود سامانه بارشی از صبح امروز- جمعه ۲۷دی ماه- در مناطق مختلفی از آذربایجان غربی، شرقی، زنجان، قزوین، کردستان و مرکزی بارش برف گزارش […]
  اختلال در جاده‌های کوهستانی  بارش‌ها در غرب  سیلاب  هواشناسی
ورود سامانه بارشی به کشور/ بارش‌ها در غرب و جنوب غرب شدت می یابد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اجتماعی
ورود سامانه بارشی به کشور/ بارش‌ها در غرب و جنوب غرب شدت می یابد
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش‌های فردا می‌تواند باعث اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و ایجاد سیلاب و روان آب در غرب و جنوب غرب کشور شود.
  سازمان هواشناسی  بارش باران  سازمان محیط زیست
کدام مناطق کشور این هفته‌ برفی و بارانی هستند؟
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
کدام مناطق کشور این هفته‌ برفی و بارانی هستند؟
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه هفته‌ای پربارش اعم از برف و باران در پیش داریم، گفت: امروز (جمعه) بارش‌ها در شمال غرب و غرب کشور آغاز شده و انتظار داریم امروز و امشب در ارتفاعات این مناطق شاهد بارش برف و باران باشیم.
برف و باران در راه است
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اجتماعی
برف و باران در راه است
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز (جمعه) بارش‌ها در شمال غرب و غرب کشور آغاز شده و انتظار داریم امروز و امشب در ارتفاعات این مناطق شاهد بارش برف و باران باشیم.
  برف  بارش باران  هواشناسی
هفته‌ای پر بارش در پیش است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / علمی و آموزشی
هفته‌ای پر بارش در پیش است
تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه هفته‌ای پربارش اعم از برف و باران در پیش داریم، گفت: امروز (جمعه) بارش‌ها در شمال غرب و غرب کشور آغاز شده و انتظار داریم امروز و امشب در ارتفاعات این مناطق شاهد بارش برف و باران باشیم.
  بارش برف  بارش باران  دریای مواج  وزش باد
بارش‌ نزولات جوی در ایران نرمال شد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / ...
بارش‌ نزولات جوی در ایران نرمال شد
 رئیـس مـرکز ملی خشکــسالی و مدیریت‌بحران سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بارش‌ها در کشور از ابتدای سال آبی تاکنون نسبت به میانگین بلندمدت تقریبا در محدوده نرمال بود. احد وظیفه به ایسنا گفت: پیش‌بینی می‌شود در اسفندماه امسال و فروردین سال آینده بارش‌ در غرب و جنوب غرب کشور تقویت شود. او با بیان اینکه براساس آخرین پایش‌های صورت‌گرفته، بارش‌ها در برخی استان‌های غربی و شمال‌غربی کمتر از حد نرمال بود، افزود: بارش‌ها در استان آذربایجان‌شرقی از ابتدای سال آبی تاکنون نسبت به سال گذشته ۳۱درصد و نسبت به …
آغاز بارش در کشور از صبح امروز
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
آغاز بارش در کشور از صبح امروز
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از امروز (شنبه) خبر داد. احمد ضیاییان به ایسنا گفت: سامانه بارشی در کل کشور از امروز فعال می‌شود و در چهارمحال و بختیاری، جنوب استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، جزایر واقع در مرکز خلیج‌فارس، شمال هرمزگان و غرب کرمان بارش‌ها شدت خواهد گرفت. همچنین بارش‌ها در مناطق کوهستانی و سردسیر به‌صورت برف خواهد بود. ضیاییان افزود: فردا (یکشنبه) نیز این سامانه در نیمه شرقی کشور فعال می‌شود. به‌طوری که در جنوب کرمان، جنوب شرق فارس، …
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
تهران سردتر می شود
امروز در دامنه‌های زاگرس و بخش‌هایی از جنوب و جنوب غرب کشور شدت بارش‌ها منجر به آبگرفتگی معابر خواهد شد.
هشدار سیلاب و لغزندگی جاده‌ها‌ در چند استان
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
هشدار سیلاب و لغزندگی جاده‌ها‌ در چند استان
روز یکشنبه سامانه بارشی در کل کشور فعال است و به تدریج از شدت فعالیت آن در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود؛ فردا شدت بارش‌ها در غرب فارس، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، بخش‌هایی از هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان است.
کدام استان‌ها امروز و فردا بارانی ست؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
کدام استان‌ها امروز و فردا بارانی ست؟
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شنبه ۱۶ آذرماه شدت بارش‌ها در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور خواهد بود که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه در این مناطق را در پی خواهد داشت؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند.
  رویداد24  سازمان هواشناسی  هواشناسی  وضعیت جوی کشور
هواشناسی: امروز شدت بارش‌ها در جنوب غرب کشور خواهد بود
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
هواشناسی: امروز شدت بارش‌ها در جنوب غرب کشور خواهد بود
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شنبه ۱۶ آذرماه شدت بارش ها در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور خواهد بود که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه در این مناطق را در پی خواهد داشت؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند.
سامانه بارشی جدید از ظهر امروز وارد کشور می‌شود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / اجتماعی
سامانه بارشی جدید از ظهر امروز وارد کشور می‌شود
ایرنا نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی از ظهر امروز - جمعه - ۱۵ آذرماه به کشور خبر داد و گفت: با ورود این سامانه به کشور بارش‌ها در مناطق غرب و جنوب غرب به شکل برف و باران خواهد بود.
  بارش برف - باران
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / اجتماعی
پیش‌بینی برف و باران تا روز سه شنبه در اکثر مناطق کشور
از اواسط امروز با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غرب کشور بارش‌ها نیز در این مناطق آغاز خواهد شد. بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به شکل برف و در جنوب غرب گاهی رگباری به همراه رعد و برق پیش بینی شده است.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
شروع بارش‌ها از فردا در کشور؛ تهران بارانی می‌شود
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا دوشنبه ( ۱۱ آذرماه ) سامانه بارشی از غرب، جنوب غرب وارد کشور و بارش‌ها آغاز می‌‎شود که موجب کاهش غلظت آلایندگی در شهرهای بزرگ و صنعتی خواهد شد.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / سیاسی
کاهش ۱۰ درجه‌ای دما و ادامه بارش‌ها در برخی مناطق کشور
به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا (۲۶ آبان) در سواحل دریای خزر و بخش‌های از غرب و مناطق مرکزی کشور باران و برف همراه با وزش باد و در جنوب و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و نواحی غرب و مرکز خلیج فارس رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت دور از انتظار نیست.
  کاهش دما  بارندگی  بارش برف
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
امدادرسانی به ۴۵۷ گلستانی متاثر از سیل و آبگرفتگی
مدیرعامل جمعیت هلال‏احمر گلستان از امدادرسانی نیروهای این جمعیت به ۴۵۷ نفر در سیل و آبگرفتگی منازل مسکونی در شهرستان‏‏های غربی گلستان خبر داد.به گزارش ایسنا، بارندگی که از شب گذشته در سطح گلستان آغاز شده، در نقاطی باعث سیلاب، آبگرفتگی معابر عمومی، مسدود شدن برخی جاده‏ها و تعطیلی مدارس شده است.بازگشایی محور گرگان به آق‏قلامعاون راهداری گلستان در گفت‏وگو با ایسنا درخصوص آخرین وضعیت راه‏های استان گفت: با تلاش نیروهای راهداری، محور گرگان به آق‏قلا که از بامداد دیروز به دلیل طغیان رودخانه و آبگرفتگی جاده در حدفاصل روستای قربان‏آباد مسدود شده بود، بازگشایی شد.غلامرضا بیکی بیان کرد: ساعاتی قبل باند شمالی محور نوکنده به گلوگاه هم که بر اثر آبگرفتگی مسدود شده بود، بازگشایی شده و همکاران ما در حال پاکسازی …
ورود سامانه بارشی تازه ‌از سه‌شنبه/بارش پراکنده و آسمان نیمه‌ابری در مشهد
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
ورود سامانه بارشی تازه ‌از سه‌شنبه/بارش پراکنده و آسمان نیمه‌ابری در مشهد
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه هفته جاری با ورود سامانه بارشی از غرب به کشور، عمده بارش‌ها در غرب و شمال‌غرب خواهد بود و روز چهارشنبه هم این بارندگی‌ها ‌سواحل دریای‌ خزر را در برمی‌گیرد.
اخطاریه هواشناسی/ تشدید بارش‌ها در غرب و جنوب‌غرب/ پیش‌بینی بارش ۶۰میلی‌متری
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / اقتصادی
اخطاریه هواشناسی/ تشدید بارش‌ها در غرب و جنوب‌غرب/ پیش‌بینی بارش ۶۰میلی‌متری
سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای از تشدید بارش‌ها در غرب و جنوب‌غرب کشور طی امروز و فردا خبر داد و اعلام کرد: فردا در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان باران و برف می‌بارد.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
بارش‌ها در پایتخت تا دوشنبه ادامه دارد
شفقنا- کارشناس سازمان هواشناسی، تداوم بارش‌ها را تا روز دوشنبه برای پایتخت پیش‌بینی کرد. «فریبا گودرزی» در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی، امروز برای سواحل خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش بادهای […]
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اجتماعی
هشدار در خصوص بارش ها در تهران / آماده‌باش کامل نیروها
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اشا ره به اینکه شدت بارش‌ها در غرب و جنوب غرب تهران بیش از سایر مناطق است، گفت: همه مسؤولان و دستگاه‌های ذی‌ربط در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اجتماعی
شدت بارش باران در غرب و جنوب غرب تهران/ آماده‌باش برای رفع آبگرفتگی‌
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اشا ره به اینکه شدت بارش‌ها در غرب و جنوب غرب تهران بیش از سایر مناطق است، گفت: همه مسؤولان و دستگاه‌های ذی‌ربط در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.
  باران در تهران
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
آماده‌باش کامل برای رفع آبگرفتگی‌های احتمالی
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اشا ره به اینکه شدت بارش‌ها در غرب و جنوب غرب تهران بیش از سایر مناطق است، گفت: همه مسؤولان و دستگاه‌های ذی‌ربط در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.
افزایش شدت بارش‌ها همراه با کاهش دمای غرب کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اجتماعی
افزایش شدت بارش‌ها همراه با کاهش دمای غرب کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این‌که از ابتدای هفته آینده بر شدت و گستره بارش‌ها افزوده می‌شود، از کاهش دمای‌ هوا در نواحی غرب و جنوب غربی کشور خبر داد.
کاهش پنج‌درجه‌ای دما تا پایان هفته و افزایش بارش‌ها | منتظر سرمای پاییزی باشید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اجتماعی
کاهش پنج‌درجه‌ای دما تا پایان هفته و افزایش بارش‌ها | منتظر سرمای پاییزی باشید
همشهری آنلاین: کارشناس هواشناسی با اشاره به کاهش دمای بیشتر مناطق کشور طی روزهای آتی گفت: وقوع بارش‌های پراکنده، وزش باد و رگبار در بسیاری مناطق به ویژه شمال، شمال غرب و جنوب پیش‌بینی می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / ...
وضعیت بارش‌ باران در مهر و آبان ۹۸
سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی گفت: بارش باران در شهریور و مهر در محدوده نرمال خواهد بود اما در آبان‌ ماه بارش‌ها نسبت به بلندمدت کمی بیشتر از حد نرمال پیش‌بینی می‌شود.به گزارش ایسنا، ایمان بابائیان با اشاره به آخرین نتایج مدل‌های هواشناسی، وضعیت بارش و دمای کشور را طی ماه‌های آینده پیش‌بینی و اظهارکرد: بارش باران طی شهریور و مهر در محدوده نرمال پیش‌بینی می‌شود. البته در این مدت بارش در استان‌های ساحلی خزر از جمله گیلان و بخش‌هایی از شمال غرب مثل اردبیل گرایش به کمتر از نرمال دارد.وی با بیان اینکه دمای کشور در شهریورماه به‌طور کلی در محدوده نرمال خواهد بود، تصریح کرد: با این وجود بخش‌هایی از نوار غربی و جنوبی کشور با حدود یک درجه تا دو درجه سانتیگراد افزایش دما مواجه خواهند شد.به گفته این اقلیم‌شناس، …
بارش باران و کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر/ گردوخاک در زابل
فارس / ۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / اقتصادی
بارش باران و کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر/ گردوخاک در زابل
کارشناس پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: در پنج روز آینده در سواحل خزر بارش باران و کاهش نسبی دما بین ۶ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود و به تدریج بارش‌ها در غرب سواحل خزر شدت می‌یابد.
احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در شرق گیلان و غرب مازندران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / علمی و آموزشی
احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در شرق گیلان و غرب مازندران
تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، در روز سه‌شنبه این هفته ( 15 مرداد ) بارش‌ها در شرق گیلان و غرب مازندران تا حدودی شدید خواهد بود و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در این مناطق وجود دارد.
  وضعیت هوا
آخرین وضعیت آب‌وهوایی کشور/ رگبار باران در پنج استان
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ / اجتماعی
آخرین وضعیت آب‌وهوایی کشور/ رگبار باران در پنج استان
در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: « شدت بارش‌ها به‌صورت رگبار باران، گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی احتمال وقوع تگرگ و سیلاب ناگهانی پنجشنبه (۱۹ اردیبهشت ماه) استان‌های کردستان، شمال غرب همدان،زنجان، جنوب آذربایجان شرقی و جمعه (۲۰ اردیبهشت ماه) در استان‌های اردبیل و نیمه شرقی آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود.»
فردا گردوخاک در جنوب غرب و غرب‌/ بارش‌‌های بهاری از جمعه
فارس / ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ / اقتصادی
فردا گردوخاک در جنوب غرب و غرب‌/ بارش‌‌های بهاری از جمعه
بعدازظهر پنجشنبه‌ هفته جاری سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می‌شود، بنابراین روز جمعه، بارش در شمال غرب و بخش‌هایی از غرب کشور شروع می‌شود، بارش‌ها در آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و کردستان شدت بیشتری دارد.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / سیاسی
تداوم بارش‌ها در شمال غرب و افزایش دما در شمال شرق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز (27 فروردین‌ماه) برای شمال غرب یعنی استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود این بارش‌ها تداوم داشته باشد.
اوج گیری نگرانی‌ها با شروع بارش‌های جدید
تابناک / ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ / اجتماعی
اوج گیری نگرانی‌ها با شروع بارش‌های جدید
با شروع موج جدید بارش‌ها در غرب کشورمان، نگرانی‌ها در خصوص تشدید سیل و بروز سیلاب‌های جدید به شدت اوج گرفته است؛ نگرانی‌هایی که پر بیراه هم نیست، به ویژه اگر بدانیم در مناطق سیل زده ای چون پلدختر، هنوز رفع گل و لای از خانه و کاشانه مردم هم به پایان نرسیده است.
سیلابی شدن رودخانه‌ها در استان خراسان شمالی و رضوی/ موج جدید بارش‌ها از جمعه در غرب کشور
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ / اجتماعی
سیلابی شدن رودخانه‌ها در استان خراسان شمالی و رضوی/ موج جدید بارش‌ها از جمعه در غرب کشور
ایلنا: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بارش‌ها در غرب کشور تا پایان امشب ادامه دارد. رگبار و رعد برق در شرق کشور موجب سیلابی شدن رودخانه‌ها در این…
بارش باران در اغلب شهرها طی ۲روز آینده
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ / اقتصادی
بارش باران در اغلب شهرها طی ۲روز آینده
بارش‌ها روز آینده در اغلب مناطق کشور غیر از شمال غرب و جنوب شرق، ادامه دارد؛ روز دوشنبه سامانه بارشی کل کشور را فراخواهد گرفت که شدت بارش‌ها در شمال شرق، شرق سواحل…
پیام «قاسم سلیمانی» درباره نزولات آسمانی و وقوع سیل
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۱/۱۶ / اقتصادی
پیام «قاسم سلیمانی» درباره نزولات آسمانی و وقوع سیل
اقتصادنیوز؛ در پی نزولات آسمانی و بارش‌های فراوان که منجر به وقوع سیل و ایجاد مشکلات و خسارات فراوانی برای هموطنانمان گردید ونیز احتمالاتی مبنی بر تداوم بارش‌ها و سیلاب در مناطق غرب و جنوب غرب کشور، قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران پیامی صادر کرد.
وضعیت بارش‌ها در کشور طی ۳ روز آینده / بارش برف در مناطق کوهستانی
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۱۴ / اجتماعی
وضعیت بارش‌ها در کشور طی ۳ روز آینده / بارش برف در مناطق کوهستانی
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از اوایل روز شنبه از نوار غربی کشور گفت: بارش‌های روز جمعه محدود به شمال غرب، جنوب، جنوب غرب و شمال خلیج فارس است.
پیش‌بینی تداوم بارش‌ها در ۱۱ استان / احتمال بارش پراکنده و وزش باد در تهران
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ / اجتماعی
پیش‌بینی تداوم بارش‌ها در ۱۱ استان / احتمال بارش پراکنده و وزش باد در تهران
سازمان هواشناسی برای امروز سه شنبه بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات شمال غرب بارش برف را برای نیمه جنوبی فارس، شمال کرمان، غرب هرمزگان، جنوب بوشهر، نواحی مرکزی خلیج فارس، برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، کرمانشاه و غرب کردستان پیش بینی کرده است.
فیلم | موج جدید بارش‌ها چه اتفاقاتی را رقم خواهد زد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ / فیلم
فیلم | موج جدید بارش‌ها چه اتفاقاتی را رقم خواهد زد؟
با ورود موج جدید بارش‌ها از غرب و جنوب غرب کشور، استان‌های خوزستان، لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری در معرض خطر سیل قرار گرفته‌اند.