دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
بازماندگی از تحصیل
تناقضات آماری بازماندگی و ترک تحصیل در آموزش و پرورش
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
تناقضات آماری بازماندگی و ترک تحصیل در آموزش و پرورش
یک کارشناس آموزش و پرورش با بیان این ادعا که فقر آموزشی عیان است،اظهار کرد: چقدر صدای مناطق محروم درکتاب های ما منعکس است؟ کشوری که نفت دارد، در برخی موارد ضرورت آموزش و پرورش شایسته و نیروهای مولد را درک نکرده است و مورد توجه قرار نمی دهد.
  مناطق محروم  آموزش و پرورش  بازماندگی از تحصیل  ترک تحصیل
مدرسه باز کنید تا زندان بسته شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
مدرسه باز کنید تا زندان بسته شود
تهران - ایرنا - «هر کس در مدرسه‌ای را باز کند، در زندانی را بسته است»؛ این گفته ویکتور هوگو نویسنده فرانسوی است. گفته‌ای که بوضوح اهمیت آموزش را نشان می‌دهد. بدون شک تحصیل و مهارت آموزی پلی برای موفقیت انسان‌ها است و در همین راستا سازمان‌های دولتی و مردم نهاد در تلاش هستند تا کودکان بازمانده از آموزش را به چرخه تحصیل بازگردانند.
  بازماندگی از تحصیل  کمپین حمایت از دختران بازمانده از تحصیل  مهارت اموزی  بازمانده از تحصیل  آموزش و پرورش
شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش قرار گیرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش قرار گیرد
استاندار مرکزی گفت: شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل، دلایل بازماندگی و روش بازگشت آنها به چرخه تحصیل باید در اولویت برنامه‌های دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد.
  استانی-اجتماعی  آموزش و پرورش  کودکان بازمانده از تحصیل
چرا به بی‌سوادی و بازماندگی از تحصیل بی‌توجهیم؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / وبگردی
چرا به بی‌سوادی و بازماندگی از تحصیل بی‌توجهیم؟
  بازماندگی از تحصیل  توسعه اقتصادی  آموزش و پرورش
بازماندگی از تحصیل و خودکشی در خوزستان زنانه است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
بازماندگی از تحصیل و خودکشی در خوزستان زنانه است
اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان، بازماندگی از تحصیل در این استان را جنسیتی دانست و گفت: بیشترین اقدام به خودکشی در این استان مربوط به زنان است.
  حقوق زنان  غلامرضا شریعتی  معصومه ابتکار  خوزستان
۴۴درصد دانش آموزان سیستان و بلوچستانی تا پایان راهنمایی درس می‌خوانند!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
۴۴درصد دانش آموزان سیستان و بلوچستانی تا پایان راهنمایی درس می‌خوانند!
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ پوشش تحصیلی مقطع متوسطه دوم در استان سیستان و بلوچستان حدود ۵۶ درصد است؛ بدین معنی که ۴۴ درصد دانش‌آموزان این استان تنها تا پایان متوسطه اول درس می‌خوانند گفت: از عوامل اصلی این موضوع می‌توان به عدم دسترسی به مدارس و نبود معلم اشاره کرد.
  بازماندگی از تحصیل  واعظ مهدوی  _دانش آموز  استانی-اجتماعی
معلمی با دوربین فیلمبرداری
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فیلم
معلمی با دوربین فیلمبرداری
۲۰ سال از روزگار معلم بودن شری نجفی در روستاهای گیلان می‌گذرد. کارش را با انجمن حمایت از حقوق کودکان شروع کرد و تا سال ۸۲ فعالیت در انجمن را ادامه داد. او از سال‌ ۷۸ در خیابان‌های تهران، شب و روز با کودکان وقت گذراند و زندگی‌شان را با یک دوربین هندی‌کم و دوربین عکاسی زنیت ثبت کرد. انجمن یاری کودکان در معرض خطر با این دغدغه‌ها شکل گرفت. تبعیض، کار کودکان، بازماندگی از تحصیل و کودک‌همسری در حاشیه‌های تهران امکان زندگی طبیعی را از کودکان می‌گیرد. انجمن در ده سال فعالیتش توانسته تعدادی از آن‌ها را به کلاس درس برگرداند و تاثیراتی در زمینه کاهش کودک‌همسری بگذارد.
  فیلم برداری  تهران  کودکان خیابانی  گیلان  شبکه یاری کودکان کار و خیابان  معلم
نیمکتِ خالی ١٤١‌هزار کودک
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
نیمکتِ خالی ١٤١‌هزار کودک
افزایش تعداد کودکان بازمانده از تحصیل ۶ تا ۱۱ ساله اطلاعات به دست آمده از این طرح نشان می‌دهد تعداد کودکان بازمانده از تحصیل ۶ تا ۱۱ ساله در ‌سال گذشته افزایش داشته است. در ‌سال ۱۳۹۵، ۱۳۴‌هزار و ۳۹۵ نفر، در ‌سال ۱۳۹۶ برابر با ۹۸‌هزار و ۳۳۹ نفر و تعداد کودکانی که از دسترسی به آموزش در ‌سال ۱۳۹۷ محروم مانده‌اند، برابر با ۱۴۱‌هزار و ۹۴۵ نفر بوده است و در ‌سال تحصیلی ۱۳۹٨ – ۱۳۹٧ هم تعداد ۱۴۱‌هزار کودک ٦ تا ۱۳‌ سال در ‌سال تحصیلی جاری در مدرسه حاضر نشده‌اند. همچنین نتایج تحلیل‌ها نشان می‌دهد که در ‌سال تحصیلی ۱۳۹٧ – ۱۳۹٦ در مقطع ابتدایی پسران بیشتر از دختران در مدرسه ثبت‌نام نکرده‌اند. این در حالی است که یکی از مهم‌ترین دلایل بازماندگی کودکان ٦ تا ۱۱‌سال ناتوانی خانواده در تأمین هزینه‌های مستقیم و …
اقدامات وزارت کار برای بازماندگان از تحصیل
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اقتصادی
اقدامات وزارت کار برای بازماندگان از تحصیل
تهران - ایرنا -  مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل، دلایل بازماندگی و بازگشت پایدار آنها به چرخه تحصیل سه اقدام اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.