جمعه, ۳ بهمن, ۱۳۹۹ / 22 January, 2021
بلیط مترو
تاجزاده: انتخابات مجلس یازدهم
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / افشین حبیب زاده / شورای شهر تهران / اصلاح طلبان / ناکارآمدی / گرانی / حسن روحانی / فتنه اقتصادی / وبلاگ مشرق / تحریم خاموش انتخابات / انتخابات مجلس یازدهم
تاجزاده: انتخابات مجلس یازدهم "تحریم خاموش" شد/ عدالتخواهی از پشت بام برج معروف سعادت‌آباد!
یک عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در حالی از برج‌نشینی برخی اغنیا انتقاد کرده است که نسبت اعضای شورای شهر با برج‌نشینان چندان هم بد نیست!
بلیط مترو در برزخ ثبات یا گرانی
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / مدیریت شهری / مترو تهران
بلیط مترو در برزخ ثبات یا گرانی
دوره کاری مجموعه مدیریت شهری تهران مانند دولت درحال به پایان رسیدن است. در چنین وضع و حالی هر چه به پایان کار نزدیک می شویم سایه سیاه اختلاف ها گسترده تر می شود.
گرانی بلیط مترو چقدر جدی است؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / بلیت مترو / گرانی بلیت مترو
گرانی بلیط مترو چقدر جدی است؟
هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات معاون حمل‌ونقل و ترافیک مبنی بر افزایش قیمت بلیت مترو به ۵هزار تومان گفت: ایشان توضیح دادند با توجه به افزایش قیمت‌ها و کاهش تعداد مسافر قیمت تمام شده بلیت افزایش پیدا کرده است. الان در فصل بودجه هستیم و باید یارانه دولت در این بخش دیده شود، بنابراین به نظرم آقای مناف هاشمی خیلی به موقع این موضوع را مطرح کردند که قیمت تمام شده مبلغ قبلی نیست و ۱۵ هزار تومان است.
افزایش قیمت بلیط مترو منتفی شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
افزایش قیمت بلیط مترو منتفی شد
هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیشنهاد معاون حمل و نقل شهردار این بود که سهم مردم در بلیط مترو توسط دولت و شهرداری پرداخت شود و این امر به معنای افزایش قیمت بلیط مترو نبوده و نیست.
قیمت بلیط مترو افزایش پیدا نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / محسن هاشمی / شورای شهر / شهرداری ها / مترو / شورای شهر تهران / شهرداری تهران
قیمت بلیط مترو افزایش پیدا نمی‌کند
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیشنهاد معاون حمل و نقل شهردار این بود که سهم مردم در بلیط مترو توسط دولت و شهرداری پرداخت شود و این امر به معنای افزایش قیمت بلیط مترو نبوده و نیست.
حمایت عجیب عضو سابق شورای شهر از بلیط ۵ هزارتومانی مترو!
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / شهرداری تهران / محسن سرخو / پاندمی کرونا / تهران / ایستگاه مترو / شهر تهران / آمریکا / شورای شهر / دولت
حمایت عجیب عضو سابق شورای شهر از بلیط ۵ هزارتومانی مترو!
محسن سرخو گفت: اگر دولت آن بخش از هزینه‌هایی را که به عهده دارد به شهرداری پرداخت کند در این صورت بلیط مترو همچنان می‌تواند به صورت یارانه‌ای پرداخت شود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
کنایه مجری تلویزیون به اظهارنظرها درباره گرانی بلیط مترو (فیلم)
گرانی‌ها به اندازه کافی زیاد هست خواهشا بیشتر از این مردم را نگران نکنید.
پیشنهاد می‌کنیم بلیط مترو بشود ۵ هزار تومان! / رسوایی در سازمان تعزیرات حکومتی
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / سازمان تعزیرات حکومتی / قوه قضاییه / حسن روحانی / اصلاح طلبان / گرانی / فتنه اقتصادی / وبلاگ مشرق / اعتراض خیابانی / قانون آزادی تجمع مسالمت آمیز / هانا آرنت
پیشنهاد می‌کنیم بلیط مترو بشود ۵ هزار تومان! / رسوایی در سازمان تعزیرات حکومتی
مجامع اصلاح‌طلب در حالی از لزوم "اعتراض خیابانی" سخن می‌گویند که به مردم نمی‌گویند اولا اوضاع فعلی ثمره مدیریت خود آنهاست و ثانیا اعتراض خیابانی قانونی متعلق به مردم است نه براندازان!
معاون شهردار تهران: مبلغ تمام شده بلیت مترو ۱۵ هزار تومان است
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / مترو / بلیط مترو / شهرداری تهران
معاون شهردار تهران: مبلغ تمام شده بلیت مترو ۱۵ هزار تومان است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: قیمت تمام شده بلیط ۱۵ هزار تومان است و باید در حد ۵ هزار تومان آنرا مردم بدهند.
محسن هاشمی: شهرداری لحاف و تشک بیندازد جلوی ریاست‌ جمهوری تا پولش را بگیرد!
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / بدهی دولت به شهرداری / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / محسن هاشمی رفسنجانی
محسن هاشمی: شهرداری لحاف و تشک بیندازد جلوی ریاست‌ جمهوری تا پولش را بگیرد!
فارس نوشت: مدیران شهری بارها تأکید کرده‌اند که وضعیت حمل و نقل عمومی در تهران حاد شده است و باید هر چه سریع‌تر برای آن فکری کرد. دولت سهم قانونی خود را در توسعه و پرداخت یارانه بلیط مترو و اتوبوس پرداخت نمی‌کند. از سوی دیگر با توجه به شرایط کرونا، درآمد شهرداری به شدت کاهش پیدا کرده است. 
عاقبت حجاریان و تاجزاده اگر نظام اسلامی حکومت جور بود/ یا دولت پول بدهد یا از مردم می‌گیریم؛
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / اصلاح طلبان / تحریم خاموش انتخابات / تحریم انتخابات / انتخابات 1400 / فتنه اقتصادی / وبلاگ مشرق / شورای نگهبان / فتنه 88 / براندازی / سعید حجاریان
عاقبت حجاریان و تاجزاده اگر نظام اسلامی حکومت جور بود/ یا دولت پول بدهد یا از مردم می‌گیریم؛ "مردم" گروگان حناچی!
محمدعلی ابطحی با تشکیک در مفهوم سیاسی "تحریم انتخابات" تأکید کرده است که شاید اصلاح‌طلبان فعال انتخابات 1400 نباشند اما این به معنی "تحریم انتخابات" نیست!
کرایه مترو و اتوبوس دوباره زیاد می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / شهرداری تهران / شورای شهر تهران / محسن هاشمی / تهران
کرایه مترو و اتوبوس دوباره زیاد می شود؟
یک‌فوریت لایحه تعیین نرخ بلیط مترو و اتوبوس در شورا تصویب شد.واکنش های زیادی صورت گرفت و در نهایت رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا گفت:شورا به دنبال افزایش نرخ بلیط اتوبوس ومترو نیست.
تکذیب افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌های مترو و اتوبوس | ماجرای مصوبه شورای شهر درباره نرخ‌ها چه بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / اتوبوس - شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه / شورای شهر / تهران / مترو
تکذیب افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه‌های مترو و اتوبوس | ماجرای مصوبه شورای شهر درباره نرخ‌ها چه بود؟
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره مصوبه اخیر شورای شهر جهت افزایش نرخ بلیط مترو و کرایه اتوبوس‌های شهری توضیح داد.
قیمت واقعی بلیط مترو برای هر سفر ۱۲ هزار تومان است | شهرداری در تامین واگن تنها نماند؛ حاکمیت کمک کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
قیمت واقعی بلیط مترو برای هر سفر ۱۲ هزار تومان است | شهرداری در تامین واگن تنها نماند؛ حاکمیت کمک کند
شهردار تهران با بیان اینکه برای بهره‌برداری کامل از خطوط مترو با کمبود واگن مواجه هستیم، گفت: این موضوعی نیست که شهرداری بتواند آن را به تنهایی انجام دهد بلکه یک موضوع حاکمیتی و نیازمند کمک‌های فرابخشی است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / کرونا / هزینه تحمیل شده به شهرداری
کرونا فروش۷۰۰ میلیونی بلیط مترو را به ۲۰ میلیون رساند
محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار  الف با بیان اینکه درآمد شهرداری در  شرایط کرونایی بشدت کاهش یافت، گفت: به رغم هزینه های زیاد شهرداری تهران در شرایط کرونایی مثل ضد عفونی اتوبوسها، متروها، خیابانها و پارک ها، درآمد شهرداری کاهش یافت. چون ساخت و ساز تعطیل است. شهرداری درآمدی بابت عوارض ساخت و ساز ندارد. پارک حاشیه خیابانها هم تعطیل است. فروش طرح ترافیک هم حذف شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
مهلت ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران تمدید شد
خبرنگاران متقاضی کارت بلیط مترو نیز، دقت داشته باشند که باید در سامانه ی تهران من در مهلت تعیین شده ثبت نام کنند .
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / مترو / اتوبوس
میزان افزایش قیمت بلیط مترو، اتوبوس و کرایه‌های تاکسی در سال ۹۹
اعضای شورای شهر تهران با پیشنهاد افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی در پایتخت موافقت کردند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / مترو تهران / محسن هاشمی
کلید شلوغی مترو در دست کیست؟
سازمان برنامه و بودجه، مجموع اعتبار یارانه بلیط مترو را تاکنون ۸۰ میلیارد تومان اعلام کرده است که با سهم متروی تهران از این مبلغ، می‌توان هزینه‌های یک هفته از سال را در شرکت بهره برداری مترو تأمین کرد. اعتباری که نه با تعهدات دولت نسبتی دارد و نه با هزینه‌های مترو.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
پرداخت یارانه بلیط مترو به شهرداری بابت صرفه جویی سوخت
عضو شورای اسلامی شهر تهران از پرداخت یارانه بلیط مترو به شهرداری تهران بابت صرفه جویی در مصرف سوخت خبر داد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳
یارانه بلیت مترو به کدام کلانشهرها می‌رسد؟ | ۹.۸ سنت به ازای هر سفر در روز
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه از پرداخت یارانه بلیط مترو به ازای هر سفر در روز به شهرداری تهران خبر داد و گفت: علاوه بر تهران، ۳ کلانشهر مشهد، اصفهان و تبریز نیز این یارانه را دریافت می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مشکل مردم شیلی ساختار‌های اقتصادی است؛ نه افزایش قیمت بلیط مترو
سیدعلی بیگدلی در گفتگو با دیدارنیوز به بررسی دلایل اعتراضات مردم شیلی پرداخت و گفت: مشکلات مردم شیلی، ناشی از افزایش قیمت بلیط مترو نبود بلکه ساختار‌های اقتصادی در این کشور، مشکل اصلی مردم است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
هاشمی: دولت تا کنون یک ریال یارانه بلیط مترو به تهران نداده است
رئیس شورای شهر تهران با اعلام وضعیت بحرانی درباره اتوبوس‌های پایتخت گفت: با این که دولت روزانه ۸۰ میلیارد تومان یارانه بنزین به تهران می‌دهد اما تاکنون حتی یک ریال هم یارانه بلیط مترو پرداخت نکرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / شورای شهر تهران / حمل و نقل / مترو
گلایه محسن هاشمی از پرداخت نشدن یارانه بلیت مترو
ایلنا نوشت: رئیس شورای شهر تهران گفت: این واقعیت که دولت روزانه ۸۰ میلیارد تومان یارانه بنزین تهران را می‌پردازد اما تاکنون یک ریال یارانه بلیط مترو پرداخت نشده و طی شش سال گذشته یک دستگاه اتوبوس از سوی دولت به تهران تحویل داده نشده است، تلخ و برخلاف سیاست حمایت از محیط زیست، اقشار آسیب پذیر و اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
در6 سال گذشته دولت حتی یک اتوبوس به تهران تحویل نداد/ وضعیت بحرانی حمل و نقل عمومی تهران در فصل آلودگی هوا
رئیس شورای شهر تهران گفت: این واقعیت که دولت روزانه 80 میلیارد تومان یارانه بنزین تهران را می‌پردازد اما تاکنون یک ریال یارانه بلیط مترو پرداخت نشده و طی شش سال گذشته یک دستگاه اتوبوس از سوی دولت به تهران تحویل داده نشده است، تلخ و برخلاف سیاست حمایت از محیط زیست، اقشار آسیب پذیر و اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / هنگ کنگ / اعتراضات هنگ کنگ / شیلی / اعتراضات سانتیاگو / اعتراضات فرانسه / شورش شهرهای ثروتمند
چرا شهر‌های ثروتمند شورش می‌کنند؟
مقام‌های دولتی در پاریس، هنگ کنگ، و سانتیاگو، به دلیل از دست دادن ارتباط خود با آرا و احساسات عمومی، نتوانستند پیش بینی کنند که انجام یک اقدام سیاسیِ به ظاهر ساده (نظیرِ افزایش مالیات سوختی، ارائه لایحه استرداد، و افزایش قیمت بلیط مترو)، جرقه یک انفجار بزرگ اجتماعی را خواهد زد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / شیلی / اعتراضات ضددولتی / مترو
تظاهرات یک میلیون نفری مردم شیلی در ادامه اعتراضات ضد دولتی
بیش از یک میلیون نفر از مردم شیلی در آخرین تظاهرات ضد دولتی این کشور در شهر سانتیاگو، اعتراضات آغاز شده در نتیجه گران شدن بلیط مترو را ادامه دادند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
ادامه تظاهرات گسترده در شیلی
شفقنا- اعضای اتحادیه‌های تجاری به خیابان‌های سانتیاگو در شیلی آمدند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اعضای اتحادیه‌های تجاری امروز -‌چهارشنبه- به خیابان‌های سانتیاگو در شیلی آمدند تا اعتراض خود را به اوضاع نابسامان اقتصادی و خشونت پلیس در روزهای گذشته نشان دهند. شیلی در روزهای گذشته شاهد تظاهرات گسترده در اعتراض به افزایش قیمت بلیط مترو بوده […]
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / غارتگری / تظاهرات / ناآرامی / شیلی
غارت فروشگاه زنجیره‌ای در ناآرامی‌های شیلی
اعتراضات در شیلی با خشم ناشی از طرح افزایش بهای بلیط مترو و نابرابری اجتماعی آغاز شد و به درگیری معترضان با نیرو‌های پلیس و نظامی انجامید. معترضان در جریان تجمات اعتراضی، اتوبوس‌ها را آتش زدند، به ایستگاه‌های مترو حمله کردند و مغازه‌ها را غارت کردند و نیرو‌های امنیتی نیز در واکنش، به طرف معترضان گاز اشک آور شلیک و از ماشین‌های آب پاش استفاده کردند. در این ویدئو صحنه‌هایی از غارت شدن یک فروشگاه بزرگ را تماشا کنید.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
عکس روز: ایستگاه سوخته
همشهری آنلاین: نمایی هوایی از یک ایستگاه متروی سوخته پس از تظاهرات ضد دولتی در سانتیاگو پایتخت شیلی که محرک آن افزایش قیمت بلیط مترو بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / شیلی / قیمت بلیط مترو / اعتراض های خیابانی / سانتیاگو
اعتراض‌های خشونت‌بار در پایتخت شیلی/ ۳ نفر کشته شدند+عکس
در ناآرامی‌های شیلی در اعتراض به افزایش قیمت بلیط مترو سه نفر کشته شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
اعلام وضعیت اضطراری در پایتخت شیلی
«سباستیان پینرا» رئیس جمهوری شیلی، پس از ناآرامی‌ها به خاطر افزایش قیمت بلیط مترو، در سانتیاگو پایتخت این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. او در یک نطق تلویزیونی دلیل این تصمیم خود را حملات جدی و پیاپی معترضان به قطار‌های شهری و زیرزمینی در پایتخت شیلی عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
آشوب در شیلی؛ اعلام وضعیت فوق‌العاده در سانتیاگو
همشهری آنلاین: سانتیاگو، پایتخت شیلی جمعه شب ۲۶ مهر صحنه درگیری‌های شدید میان پلیس و تظاهرکنندگانی بود که به افزایش بهای بلیط مترو اعتراض داشتند. در پی این درگیری‌ها و شدت خسارات بر جای مانده رئیس جمهوری شیلی فرمان برقراری وضعیت اضطراری را در پایتخت صادر و ارتش را مسئول تامین امنیت در این شهر اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
اعتراضات در شیلی به دلیل افزایش مجدد قیمت بلیت مترو در سال جاری / همه ایستگاه های مترو تعطیل شد / در پایتخت، وضعیت فوق العاده اعلام شد
سباستین پینیه رئیس جمهور شیلی پس از یک روز خشونت و درگیری های ناشی از اعتراض به افزایش هزینه حمل و نقل در سانتیاگو وضعیت فوق العاده اعلام کرد. پیش از آنکه ایستگاه های مترو تعطیل شوند , فراخوان اعتراض به افزایش بهای بلیط مترو که از 800 پزو به 830 پزو در ساعات اوج مسافر رسید در قطارها منتشر شد. این در حالیست که پیش از این هم در ماه ژانویه بلیط مترو 20 پزو افزایش یافته بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
عده‌ کثیری از شهروندان، بدون بلیط سوار مترو می‌شوند
معاون فرهنگی و اجتماعی مترو تهران گفت: فرهنگ خرید بلیط مترو هنوز در فرهنگ ما جا نیفتاده است و روزانه فرار از بلیط اتفاق می افتد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / نقشه مترو / نقشه مترو تهران / جدیدترین نقشه مترو تهران / مترو در تهران / ایستگاه های مترو در تهران / خرید بلیط مترو در تهران / بلیط مترو / ایستگاه مترو / نقشه ایستگاه های مترو در تهران
نقشه مترو تهران
نقشه جدید و کامل خطوط 1 تا 7 مترو تهران، نقشه مترو تهران 98، دانلود نقشه مترو تهران، نقشه مترو تهران
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / فرهاد خوانساری / مترو / شهرداری تهران / کارت بلیت
توزیع کارت بلیط متروی خبرنگاران از هفته جاری
دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه طرح ترافیک ویژه خبرنگاران ازتوزیع کارت بلیط متروی خبرنگاران از هفته جاری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / مترو / شهرداری تهران / فرنوش نوبخت
ضریب امنیت سیستم بلیت مترو بالاست
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ضریب امنیتی سیستم بلیط متروی تهران را بالا دانست و گفت: اگر فردی اقدام به چاپ پول تقلبی کند به این معنی نیست که امنیت پول ملی پایین است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۶
نظر کاربران خبرآنلاین درباره محدودیت زمانی ۲ ساعته…
شهریکاربران خبرآنلاین معتقدند محدودیت زمانی دو ساعته برای استفاده از بلیط مترو شفافیت لازم را ندارد و تنها تصمیمی برای درآمدزایی شرکت بهره‌برداری مترو است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
مقایسه هزینه مترو در تهران، پاریس و نیویورک
اظهارات یک عضو شورای شهر تهران درباره قیمت واقعی بلیط مترو تهران در روز‌های گذشته خبرساز شد. او گفته که…
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
میرلوحی: چاره‌ای جز افزایش ۲۰ درصدی خدمات شهری نداشتیم/ قیمت واقعی بلیط مترو ۱۱ هزار تومان است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در ارتباط با تصمیم شورای شهر تهران درباره افزایش ۲۰ درصدی خدمات شهری در سال ۹۸ گفت: چاره‌ای جز افزایش بهای خدمات نداشتیم.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
شهرداری ۱۰ هزار تومان یارانه بلیط مترو می‌پردازد
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران، گفت: در حال حاضر شهرداری بالغ بر ۱۰ هزار تومان یارانه بلیط مترو را می پردازد.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
آیا شهرداری برای بلیت مترو، یارانه می‌دهد؟
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران، گفت: شهرداری تهران در حال حاضر 10 هزار تومان یارانه برای بلیط مترو می پردازد و این در شرایطی است که دولت سهم خود در این زمینه را نپرداخته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •