دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
بوی بد
تنور داغ اختلاف بر سر منشا بوی بد تهران
تابناک / ۲ روز قبل / اجتماعی
تنور داغ اختلاف بر سر منشا بوی بد تهران
در حالی رییس سازمان محیط زیست، دلیل بوی بد در تهران را مصرف مازوت در نیروگاه‌ها می‌داند که این موضوع از سوی وزارتخانه‌های نفت و نیرو رد می‌شود. یک سال پیش بود که انتشار بوی بد در تهران خبر ساز شد، موضوعی که البته هیچ‌گاه جواب روشنی برای علت آن داده نشد. امسال نیز درست در همان زمان، دوباره بوی بد مهمان تهرانی‌ها شد، ‌اینبار اما از فاضلاب گرفته تا آراد کوه در جنوب شهر تهران،‌ نقش متهم را بازی کردند.
شش شگرد جلوگیری از بو گرفتن لباس‌ ورزشی
تابناک / ۲ روز قبل / فیلم
شش شگرد جلوگیری از بو گرفتن لباس‌ ورزشی
از جمله مشکلات بزرگ افرادی که باشگاه می‌روند و ورزش می‌کنند، بو گرفتن لباس‌های ورزشی است، معمولاً بعد از تمرین آن‌قدر خسته هستید، که لباس‌هایتان را یا در ساک می‌گذارید یا آن‌ها را درحالی‌که خیس عرق هستند در سبد رخت‌شویی می‌اندازید. رطوبت و عرق موجود در این لباس‌ها محیط خوبی را برای رشد باکتری فراهم می‌کند و این باکتری باعث آن بوی خیلی بد می‌شوند، طوری که حتی گاهی با شستن لباس‌ها هم از بین نمی‌رود.در این ویدیو به 6 شگرد جلوگیری از بو گرفتن لباس‌های ورزشی و نحوه شستن و نگهداری این لباس‌ها پرداخته می‌شود.
نکته بهداشتی | جلوگیری از بوی بد پا
همشهری‌آنلاین / ۲ روز قبل / وبگردی
نکته بهداشتی | جلوگیری از بوی بد پا
کفش‌های با پنجه بسته و پاهای عرق‌آلود ممکن است باعث بوی بد پا و عفونت شوند.
الف / ۵ روز قبل / اجتماعی
۲۵سناریوبرای منشابوی نامطبوع پایتخت
رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس مطالعات دانشگاهی و نهادهای مرتبط به شهرداری ۲۵ سناریو برای منشا بوی نامطبوع پایتخت شناسایی شده است.
  بوی بد تهران  بوی نامطبوع در تهران
کمدی که با بخار و هوا لباس ها را تمیز می کند
مهر / ۵ روز قبل / فناوری
کمدی که با بخار و هوا لباس ها را تمیز می کند
دستگاهی شبیه کمد ابداع شده که لباس ها را با کمک هوا و بخار تمیز و پاکسازی می کند. این دستگاه بوی بد لباس ها را نیز از بین می برد.
  سامسونگ  نوآوری  صنعت پوشاک
استانداری: کانون‌های بوی نامطبوع تهران شناسایی شدند
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
استانداری: کانون‌های بوی نامطبوع تهران شناسایی شدند
وی با اشاره به اینکه صنایع می‌توانند در بافت مسکونی مستقر شوند، افزود: صنایع با استفاده از فناوری نوین و رعایت نکات زیست محیطی ضمن حفظ سلامت مردم به اشتغال مردم و اقتصاد کشور کمک خواهند کرد.
  بوی بد  تهران
یافته‌های صفر از بوی تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
یافته‌های صفر از بوی تهران
گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشأ این بو شده است که سیستم فاضلاب شهری، شیرابه‌های مرکز دفع پسماند آرادکوه و ماده شیمیایی مرکاپتان - که به گاز شهری تزریق می‌شود - از جمله آن‌ها بود که با ورود استاندار تهران و تشکیل کارگروه پایش با محوریت معاون عمرانی استانداری تهران و براساس تحقیقات میدانی مشخص شد که بوی نامطبوع تحت تاثیر دی‌اکسید گوگرد براثر سوخت مازوت برخی کارخانه‌ها در منطقه جنوب تهران و همچنین بوی نامطبوع مرکز دفن زباله آرادکوه است که روزانه بیش از ۷هزار تن زباله شهر تهران در آن جمع‌آوری می‌شود. در زمانی که رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند میزان ترکیب بار رطوبتی و گاز منتشرشده تحت تاثیر گاز‌های جنوب و جنوب‌شرقی به سمت شمال تهران باعث هدایت این بو در برخی مناطق تهران می‌شود.
  بوی نامطبوع  بوی بد تهران  بوی نامطبوع در تهران
بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش‌بینی باران در یک روز بدبو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش‌بینی باران در یک روز بدبو
در روزی که بوی بد دوباره به بخش‌هایی از تهران بازگشته است، دو هشدار از سوی یک وزیر سابق و یک معاون وزیر فعلی درمورد تحولات جامعه ایرانی و افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان مطرح شد. پزشکی قانونی اسامی ۱۴۸ قربانی شناسایی شده سقوط هواپیما را اعلام کرد و هواشناسی هم گفت که بناست برف و باران به کشور بیاید.
  بسته اخبار اجتماعی ایسنا
بوی بد پایتخت گوگردی است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
بوی بد پایتخت گوگردی است؟
مهر نوشت: انصاری از اندازه‌گیری بوی بد تهران با دستگاه‌های تازه خبر داد و گفت: با اندازه‌گیری جدید با احتمال بسیار می‌توانیم بگوییم منشأ بو گوگردی است. همچنین محل تولید بو شبکه‌ای است و نقطه‌ای نیست.
  پایتخت
ما را ببخش ‌ای کفش
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
ما را ببخش ‌ای کفش
محمدرضا نصیری ـ  روزنامه‌نگار ما را ببخش‌ای لنگه کفش کوچک خاک‌خورده ولی زیبا. ببخش که تو را به این روز انداختیم. اصولا ما آدم‌ها (اجازه می‌دهی خودمان را آدم بنامیم؟) حواس‌مان به این چیزها نیست. ما سر جای پارک سر همدیگر را می‌شکنیم؛ به‌هم فحش می‌دهیم؛ بد دیگران را می‌خواهیم. دنیای ما دنیای ترسناکی است؛ ما با تفنگ سروکار داریم، با موشک، با شمشیر، با قمه... دنیای تو دنیای تق‌تق پاشنه و گرمای یک پای کوچولوی زیبای بچگانه است. دنیای تو بوی دلبری کودکانه می‌دهد (می‌داد- الان بوی خاک و سوختگی و کباب می‌دهد). …
نابودی باکتری و میکروب با آب‌نمک
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / علمی و آموزشی
نابودی باکتری و میکروب با آب‌نمک
دستگاهی به نام "اگرت"(Egret) حول یک فناوری انحصاری ثبت شده ساخته شده است که آب الکترولیز شده را برای ضد عفونی و بهداشتی کردن تقریبا همه چیز و همچنین از بین بردن بوی بد وسایلی مانند کفش به کار می‌گیرد.
  باکتری  میکروب  آب الکترولیزه
نتایج کمیته کارشناسی بوی بد آذرماه منتشر شد؛ فاضلاب شهری اصلی‌ترین مظنون بو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
نتایج کمیته کارشناسی بوی بد آذرماه منتشر شد؛ فاضلاب شهری اصلی‌ترین مظنون بو
در کنار روزهای آلوده هوای شهر تهران که شاخص میزان آلودگی آن ساعت‌ به ساعت اعلام می‌شود، گاهی بوی نامطبوع نیز در برخی از مناطق پایتخت می‌پیچد؛ آن هم در روزهایی که وارونگی دما به حداکثر خود می‌رسد؛ اتفاقی که اگر سال گذشته یک‌بار رخ داد، امسال تنها در آذرماه 3بار بوی نامطبوع سبب نارضایتی شهروندان شده است.
محصولات جدید Charmin برای هوشمندسازی حمام و دستشویی
زومیت / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / فناوری
محصولات جدید Charmin برای هوشمندسازی حمام و دستشویی
ربات حمل‌کننده‌ی دستمال توالت، حسگر تشخیص‌دهنده‌ی بوی بد حمام و دستشویی جدیدی با هدست واقعیت مجازی برای هوشمند‌سازی حمام و دستشویی معرفی شدند.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اجتماعی
یک بوی بد و چند منبع
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی گفت:
  آموزش پزشکی  درمان  سلامت  شهید بهشتی  وزارت بهداشت
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
۵ روش خانگی برای مقابله با بوی بد پا
بوی بد پا شرایطی است که هر فردی می تواند گاهی اوقات در زندگی خود آن را تجربه کند. این شرایط می تواند به واسطه فعالیت برخی انواع باکتری که همراه با عرق و گرد و خاک در تماس با پوست قرار می گیرند و بدون هیچ گونه هشدار قبلی شکل بگیرد.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
داستان بوی نامطبوع تمامی ندارد/ کوتاهی محیط زیست در شناسایی منشأ بو
همزمان با بارش باران، بوی نامطبوعی دوباره مناطق شمالی تهران را فرا گرفت.
  بوی بد تهران  بوی نامطبوع تهران
تکلیف بوی بد تهران مشخص می شود
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فرهنگی و هنری
تکلیف بوی بد تهران مشخص می شود
برنامه «تهران 20» دوشنبه، ۹ دی ماه با حضور محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش سازمان محیط زیست استان تهران به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
  شهرداری تهران  محیط زیست  شبکه پنج سیما  محمد دلاوری  تهران 20
چرا آرادکوه منشاء بوی بد تهران نیست؟/ افزایش ۳۰ برابری غلظت گوگرد در روزهای بدبوی پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
چرا آرادکوه منشاء بوی بد تهران نیست؟/ افزایش ۳۰ برابری غلظت گوگرد در روزهای بدبوی پایتخت
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در زمانهایی که شهروندان در برخی نقاط پایتخت بویی نامطبوع را احساس می کردند میزان گوگرد ۳۰ برابر روزهای معمول بود.
  صدرالدین علیپور  آرادکوه  تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
چقدر زمان صرف کار‌های روزانه در طول زندگی می‌کنیم؟
همه چیز، از به‏روزرسانی و سرک کشیدن به رسانه‌های اجتماعی گرفته تا جست‌وجوی جای پارک. مقداری از زمان و وقت گرانبهای زندگی ما را می‌طلبند. اما تقریباً هیچ‌کس دقیقاً نمی‌داند که این چیز‌های کوچک در زندگی ما چه مقدار زمان را به خود اختصاص می‌دهند. پس دانستن اینکه هر فرد به طور کلی در طول عمر خود، چقدر وقت خود را صرف فعالیت‌های مختلف می‌کنند می‌تواند شگفت‏انگیز‏‏ باشد.تقریبا برای همه‌ ما، رفتن به دندانپزشکی بسیار ترسناک است، حتی با اینکه می‌دانیم که این روز‌ها فناوری تغییرات چشمگیر فراوانی را داشته است. در اینجا اطلاعاتی وجود دارد که می‌تواند به شما در جلوگیری از مشکلات دندان کمک کند. کارشناسان توصیه می‌کنند که روزانه دو بار و هر بار به مدت کمتر از ۲ دقیقه مسواک بزنید. این عمل در طول عمر حدود ۷۹ روز …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
دماوند مقصر نیست، زمین هم
نگار حسینخانی_روزنامه نگار بوی مرموز دو سالی است که گاه‌ و بی‌گاه از مناطق مختلف تهران به مشام می‌رسد؛ بویی شبیه گوگرد. ادعاهایی درباره اینکه بوی بد متصاعد شده در تهران، ناشی از انتشار گازهای گوگرد و فعالیت‌های آتشفشانی است، نیز به گوش می‌رسد. در نزدیکی‌های قله دماوند همواره گازهای گوگرد درون حفره‌هایی از زمین متصاعد می‌شوند. با این حال زمین‌شناسان معتقدند این بوی تهران، ناشی از گوگرد و فعالیت‌های آتشفشانی نیست. به همین‌خاطر این موضوع را با زمین‌شناسان، در تخصص‌های مختلف در میان گذاشته‌ایم. بوی …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
استیصال برای واکاوی یک بوی نامطبوع
آوین آزادی_روزنامه نگار سوزش ریه، سرخی چشم‌ها، سردرد،سرگیجه،ضعف عمومی و... . این روزها کمتر کسی در تهران هست که این حالات را تجربه نکند. آلودگی هوا امسال هم برای پایتخت‌نشین‌ها ملغمه‌ای همچون مسمومیت و بوی بد نامطبوع منتشر شده در سطح شهر را به همراه داشته و کم‌کم دیگر بر همه محرز شده که بوی نامطبوع تهران ریشه در آلودگی هوا و آلاینده‌های منتشر شده دارد. گازهایی که در روزهای آلودگی شهر به واسطه وارونگی هوا، نوزیدن باد و نباریدن باران در معرض تنفس شهروندان قرار می‌گیرند، احتمالا سمی و حتی کشنده هستند. …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
بو کشیدن در آرشیو
شبنم سید مجیدی_روزنامه نگار جست‌وجو برای بوی نامطبوع در تهران و ورق زدن تاریخ انتشار این بوها نشان می‌دهد که بیشتر این اتفاقات مثل حلقه‌های زنجیر به هم وصل می‌شود. با بررسی منشأ بیشتر بوهای بد پایتخت مشخص می‌شود که  همیشه یکی از متهمان اصلی، شهرری، کارخانه‌های اطراف آن و مجتمع پسماند آرادکوه بوده است. نخستین معضل بو در پایتخت به همان سال‌های اواسط دهه80 و داغ‌شدن معضل دفن غیربهداشتی زباله‌های پایتخت در منطقه کهریزک شهرستان ری برمی‌گردد؛ سایت زباله‌ای به نام آرادکوه که باعث شده بود یک دریاچه شیرابه …
معمای بو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
معمای بو
نورا عباسی_روزنامه نگار بوی بد تهران روزگاری دغدغه‌ای بود که به جغرافیای فرودگاه امام و پسماندهای منطقه آرادکوه (مجتمع پردازش و بازیافت زباله در کهریزک) محدود می‌شد اما این روزها بو همه شهر تهران را فرا‌گرفته است. اولین نشانه‌های بوی نامطبوع تهران در دی‌ماه سال گذشته حس شد و مشام تهرانی‌ها در میان آلودگی هوا، این بوی نامطبوع را نیز بالا کشیدند و به ریه‌هایشان پمپاژ کردند. از همان روزهای اول گسترش این بو، فرضیه‌های مختلفی برای این معمای حل نشده مطرح شد اما هیچ‌کدام مهر تأیید نگرفتند تا اینکه …
پنج علت بوی بد دهان
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / اجتماعی
پنج علت بوی بد دهان
بوی بد دهان بسیاری از افراد را درگیر می‌کند. در این مطلب به چند علت شایع ایجاد بوی بد در دهان و راهکارهایی برای رفع این مشکل خواهیم پرداخت.
  سلامت  اخبار سلامتی  اخبار سلامت  سلامتی  بیماری  بوی بد دهان  دهان و دندان  دیابت  بیماری کلیوی  رفلاکس معده
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / ...
شایعات آلوده
«در گزارش پیش رو تلاش شده که بخشی از شایعات درباره منشا آلودگی هوا و بوی بد شهر منتشر شود. البته بخشی از این صحبت‌ها شایعه نیستند؛ چرا که ریشه در نظرات کارشناسان محیط‌ زیست، اخبار رسمی رسانه‌های معتبر و صحبت‌های مدیران ارشد کشور دارد اما برخی از مردم به آن پر و بال داده و به قول عامیانه پیاز داغش را بیشتر کرده‌اند.
  شایعه
آنفلوآنزا بهتر است یا آلودگی؟
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / اجتماعی
آنفلوآنزا بهتر است یا آلودگی؟
وقتی با افتخار گفته می‌شود که در عرض 48ساعت توانستیم اغتشاشات را کنترل کنیم اما سؤال مردم این است که چرا در عرض 48ساعت منشأ و آثار بوی بد تهران کشف نشد. چرا در عرض 48ساعت بحران جاری شدن فاضلاب در کوت عبدالله مدیریت نشد. چرا صف خرید گاز مایع در سیستان و بلوچستان در عرض 48ساعت برچیده نشد و ده‌ها سؤال بی‌پاسخ دیگر.
شایعات آلوده؛ شهروندان حدس و گمان درباره آلودگی و بوی بد تهران را با همشهری در میان گذاشته‌اند
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / اجتماعی
شایعات آلوده؛ شهروندان حدس و گمان درباره آلودگی و بوی بد تهران را با همشهری در میان گذاشته‌اند
سنت نسبتا فراگیری در کشور ما رایج است که آدم‌های غریبه‌خصوصاً در مراسم رسمی و مهم - مثل خواستگاری- وقتی با هم رو در رو می‌شوند و می‌خواهند فضای سنگین جلسه را بشکنند و فرایند گفت‌وگو را آغاز کنند، اول با شوخی و خنده درباره آب‌وهوا حرف می‌زنند.
انتشار بوی بد تهران عمدی است؟/۵ سناریوی شهرداری
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
انتشار بوی بد تهران عمدی است؟/۵ سناریوی شهرداری
مهر نوشت: دومین گزارش شناسایی و بررسی عوامل محتمل در تولید و انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران توسط شهرداری تهیه شد.
  شهر تهران  شهرداری تهران
متهم ردیف اول؛ کانون گوگردی در محله شادآباد
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ / اجتماعی
متهم ردیف اول؛ کانون گوگردی در محله شادآباد
معمای عجیب بوی بد تهران از دی ماه سال گذشته کلید خورده بود، زمانی که بوی تند و بدی در مناطق مختلف تهران استشمام شد؛ از همان روزها گمانه زنی‌های در رابطه با منشاء بوی نامطبوع شروع شد اما در نهایت مشخص نشد که منشاء بو از کجاست و بعد از چند روز پرونده بوی بد تهران مختومه اعلام شد تا اینکه در ماه گذشته این بود چندین بار در برخی از مناطق استشمام شد و باز هم گمانه زنی‌ها در رابطه با بوی نامطبوع ادامه پیدا کرد اما منشاء بو مشخص نشد و مسئولان از حل این معما عاجز ماندند.
5 علت بوی بد دهان + راهکارهای از بین بردن آن
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بهداشت و سلامت
5 علت بوی بد دهان + راهکارهای از بین بردن آن
بوی بد دهان بسیاری از افراد را درگیر می‌‌کند. در این مطلب به چند علت شایع ایجاد بوی بد در دهان و راهکارهایی برای رفع این مشکل خواهیم پرداخت.
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
شهروند نوشت: بوی بد کار «گوگرد» بود ‏
شفقنا- برای بار دوم مقصر بوی بدی که در تهران پیچیده بود، معرفی شد: «به احتمال زیاد گوگرد. ‏بویی که شهروندان به بوی گندیدگی و زباله آن را تشبیه می‌کردند، نخستین بار دوازدهم دی‌ سال پیش در نقاط مرکزی ‏شهر آمد و همان وقت‌ها گفته شد که باید به‌عنوان پدیده‌ای جدید بررسی‌شود. شهروند نوشت: هرچند بعد از برگزاری ‏جلسات مختلف، […]
صفحه اول روزنامه های سه شنبه 3دی98
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فرهنگی و هنری
صفحه اول روزنامه های سه شنبه 3دی98
ادامه بحث و کشمکش بر سر FATF ،پیامدهای سفر روحانی به مالزی و ژاپن، کنکاش برای یافتن منشا آلودگی هوا و بوی بد شهر تهران و... از موضوعات روزنامه های امروز است.
  مطبوعات  روزنامه چاپی
بوی بد کار «گوگرد» بود؛ گزارش اختصاصی «شهروند» از پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تهران ‏درباره بوی بد پایتخت در‌ سال گذشته
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
بوی بد کار «گوگرد» بود؛ گزارش اختصاصی «شهروند» از پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تهران ‏درباره بوی بد پایتخت در‌ سال گذشته
برای بار دوم مقصر بوی بدی که در تهران پیچیده بود، معرفی شد: «به احتمال زیاد گوگرد. ‏بویی که شهروندان به بوی گندیدگی و زباله آن را تشبیه می‌کردند، نخستین بار دوازدهم دی‌ سال پیش در نقاط مرکزی ‏شهر آمد و همان وقت‌ها گفته شد که باید به‌عنوان پدیده‌ای جدید بررسی‌شود. هرچند بعد از برگزاری ‏جلسات مختلف، بوی بد فراموش شد تا آذر امسال. هفدهم، یازدهم و بیست‌وسوم آذر بوی بد دوباره در شهر پیچید و دوباره ‏همان واکنش‌های قبلی
بیشترین شکوائیه از بوی بد متعلق به کدام مناطق تهران است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
بیشترین شکوائیه از بوی بد متعلق به کدام مناطق تهران است؟
ایسنا نوشت: مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای شناسایی و رفع منبع بوی نامطبوع در سطح تهران سخن گفت.
  شهرداری تهران
کانون گوگردی در محله شادآباد، متهم ردیف اول در ماجرای بوی بد تهران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
کانون گوگردی در محله شادآباد، متهم ردیف اول در ماجرای بوی بد تهران
شهرداری تهران در گزارشی به جزییات یافته های خود درباره بوی نامطبوع چند روز اخیر در پایتخت پرداخته است. از نگاه کارشناسان شهرداری، منشاء بوی بد مربوط به متصاعد شدن گازهای گوگردی است که احتمال می رود منشاء اصلی آن در منطقه شادآباد قرار داشته باشد. این گزارش جزییات زیادی دارد که نشان می دهد هنوز به طور دقیق نمی توان درباره منشاء بوی بد گوگرد در تهران اظهارنظر قطعی کرد.
  شهرداری تهران  آلودگی هوا  شهر تهران
گزارش شهرداری درباره بوی نامطبوع تهران: مقصر بوی بد گوگرد است + جزئیات
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
گزارش شهرداری درباره بوی نامطبوع تهران: مقصر بوی بد گوگرد است + جزئیات
بوی نامطبوع تهران را فرا گرفت. شهرداری گزارشی تهیه و به شورا فرستاد و در آن با نمودار اعلام کرد که مقصر بوی بد پایتخت گوگرد بوده است.
  انتشار بوی نامطبوع در تهران  بوی بد در تهران  بوی نامطبوع در تهران  شهرداری تهران
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
ادامه سریال بوی نامطبوع در تهران
از عصر امروز مجددا بوی نامطبوع، برخی از نقاط تهران و شهرری را در برگرفته است.
  بوی بد در تهران  بوی نامطبوع در تهران
شورای پول و اعتبار با افزایش سقف وام مسکن موافقت‌ نمی‌کند/ ورود سه ایرباس جدید در آینده نزدیک/ وزارت راه مسئول رفع بوی بد فرودگاه امام نیست
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
شورای پول و اعتبار با افزایش سقف وام مسکن موافقت‌ نمی‌کند/ ورود سه ایرباس جدید در آینده نزدیک/ وزارت راه مسئول رفع بوی بد فرودگاه امام نیست
وزیر راه و شهرسازی همچنین از ورود سه فروند هواپیمای جدید خبر داد و گفت: این سه فروند هواپیما ایرباس هستند و به زودی به ناوگان هوایی کشور اضافه می‌شوند.
شهرداری تهران در مورد بوی بد گزارش می‌دهد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
شهرداری تهران در مورد بوی بد گزارش می‌دهد
تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد که گزارشی در خصوص انتشار بوی بد در سطح شهر توسط شهرداری تهیه شده که به زودی منتشر می شود.
  شهرداری تهران  آلودگی هوا  محسن هاشمی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / بین‌المللی
علت نامشخص بوی بد در قونیه
بوی بد نزدیک به یک هفته است که مردم شهر قونیه ترکیه را گرفتار خود کرده است.
  قونیه  بوی بد قونیه
بوی بد تهران و فضای پرابهام درباره وقوع زلزله
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
بوی بد تهران و فضای پرابهام درباره وقوع زلزله
بوی بد پخش شده در تهران در روزهای پایانی آذر٩٨ و همچنین عصر روز چهارشنبه ۱۲-۱۰-۹۷ موجب شد تا گمانه زنی های مختلفی در مورد منشا و دلیل این بو به عمل آید. همزمان با این موضوع با اعلام نشدن قطعی دلیل و منشا این بو، اظهار نظرهای شبه علمی و بی ربط هم بعضا در رسانه های رسمی و غیر رسمی مطرع شد: مثلا  ارتباط بوی منتشره در کرمانشاه در اوایل مهرماه  ۹۶ با زمین لرزه ۲۱ آبان ۹۶ ازگله در نزدیکی مرز ایران و عراق و در ۱۵۰ کیلومتری غرب کرمانشاه! یا دیده شدن ابرهایی در منطقه ایلام و کرمانشاه و همزمانی با زلزله هایی که در منطقه مذبور رخ می دهند. همزمان هوای ابری تهران در روز شنبه ٢٣-٩-٩٨ و عصر روز دوشنبه ۱۸-۱۰-۹۷ و گمانه زنی در مورد اینکه این ابرها پیش نشانگر زلزله احتمالی در تهران هستند یا نه فضای پرابهامی را …
  آلودگی هوا
فیلم / شعر طنز شاعر جوان درباره بوی بد و آلودگی هوای تهران در برنامه تلویزیونی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / عکس
فیلم / شعر طنز شاعر جوان درباره بوی بد و آلودگی هوای تهران در برنامه تلویزیونی
3 نکته مهم برای نظافت و سازماندهی یخچال
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / وبگردی
3 نکته مهم برای نظافت و سازماندهی یخچال
تقریبا همه بانوان خانه دار می دانند که بخشی مهم از نظافت آشپزخانه، به یخچال و ریزر مرتبط است. درواقع عدم بهداشت یخچال می تواند منجر به فساد سریع تر مواد غذادیی یا مشکلاتی مثل بوی بد یخچال شود.
معرفی متهم اول بوی بد تهران؛ در
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
معرفی متهم اول بوی بد تهران؛ در "آراد کوه" خبر است؟
آراد کوه که از سوی رییس سازمان محیط زیست به عنوان منشا آلودگی معرفی شده، مجتمع پردازش و بازیافت زباله تهران است. مجتمع آرادکوه در کیلومتر ۲۳ جاده قدیم تهران-قم و در جنوب کهریزک واقع شده‌است.
  جامعه  آلودگی  آراد کوه  بوی بد تهران
فیلم | تشکیل کمیته
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / فیلم
فیلم | تشکیل کمیته "بو" برای بوی بد پایتخت
محمدرضا یزدانپرست مجری تلویزیون در برنامه از من بپرس درباره بوی بد تهران گفت: اول "کمیته بو" تشکیل می‌دهید، بعد "سامانه" درست می‌کنید که مردم استشمام‌شان را ثبت کنند، بعد "ستاد" درست می‌کنید که اطلاعات سامانه را بررسی کند، بعد "شورا" تشکیل می‌دهید، بعد "کارگروه" می‌سازید، بعد همه چیز را تحویل "کارگروه تخصصی" می‌دهید.
  استان تهران  برنامه‌های تلویزیونی  مجری رادیو و تلویزیون  آلودگی هوا
رنجش مسافران فرودگاه خرم‌آباد از بوی بد فاضلاب/ دستگاه‌های متولی پای کار بیایند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
رنجش مسافران فرودگاه خرم‌آباد از بوی بد فاضلاب/ دستگاه‌های متولی پای کار بیایند
مدیر فرودگاه خرم‌آباد می‌گوید: بوی بد فاضلاب باعث رنجش مراجعین و مسافرین این فرودگاه و روستای میانگلال شده است.
  استانی-اقتصادی  فرودگاه خرم‌آباد
سرنخ
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
سرنخ "آلودگی بودار" پیدا شد!
حناچی درخصوص منشأ بوی بد تهران گفت: هم سال گذشته و هم امسال با این بوی بد در پایتخت مواجه هستیم که اتفاقا ارتباط مستقیمی با پدیده وارونگی هوا دارد، چراکه در این زمان‌ها میزان دی‌اکسید گوگرد (SO ۲) در هوای تهران بالا می‌رود و زمانی که آلودگی افزایش می‌یابد، این بوی بد هم تشدید می‌شود.
  آلودگی هوای تهران  بوی تهران  شهردار تهران  پیروز حناچی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
تهران دست به دامان سامورایی‌ها
آفتاب یزد – گروه شبکه: تهران این روزها بیشتر شبیه به یک سرزمین ناشناخته است سرزمینی که از فرط آلودگی، مه آلود است و از بوی بد درمانده. مدتی است که در بخش‌هایی از مناطق مختلف تهران بوی نامطبوعی که چند سال پیش هم وجود داشت، استشمام می‌شود و سبب آزار پایتخت نشینان گشته است. هیچگاه منشاء دقیق این بو اعلام نشد تا اینکه امسال با فراگیر شدن دوباره آن، اقداماتی درباره شناسایی منشاء آن توسط مسئولان آغاز شد. اکنون بعد از گذشت چند روز از وجود بوی نامطبوع در سطح شهر تهران و بررسی‌های متعدد، استاندار تهران سه آلاینده را در خصوص منشا این بوی نامطبوع معرفی می‌کند. محسنی بندپی درباره نتایج و تصمیمات اتخاذ شده در جلسه بررسی منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران گفت: «در این جلسه سه نوع گاز به ترتیب سولفید هیدروژن sh2، …
بحران سیل بد بوی اهواز/ آبی که احتمالا با خود مار و عقرب می‌آورد (فیلم)
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
بحران سیل بد بوی اهواز/ آبی که احتمالا با خود مار و عقرب می‌آورد (فیلم)
یک بارندگی کوچک که حتی نمی‌تواند رودخانه‌‌ای را سیل‌آسا کند، در شهر اهواز یک سیل بد بو راه می‌اندازد.
بوی بد تهران از کجا آمده است؟
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / ...
بوی بد تهران از کجا آمده است؟
استاندار تهران منشا بوی نامطبوع تهران را سه آلاینده احتمالی عنوان کرد.
کارشناسان ژاپنی به دنبال منشا بوی بد تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
کارشناسان ژاپنی به دنبال منشا بوی بد تهران
محسنی بندپی خبر از حضور یک گروه کارشناسی ژاپنی در آرادکوه برای بررسی منابع بو خبر داد و گفت: اکنون کارشناسان ژاپنی در منطقه درحال بررسی هستند، البته خودمان کارشناسان صاحب نظری داریم که می‌توانند چنین کاری را انجام دهند.
  بوی بد تهران  هواشناسی
۳ نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران | متهم اصلی بوی بد کیست؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
۳ نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران | متهم اصلی بوی بد کیست؟
استاندار تهران از ۳ آلاینده احتمالی به عنوان منشأ بوی نامطبوع تهران نام برد و گفت: ۳ نوع گاز به عنوان دلایل احتمالی این موضوع مطرح شده‌اند اما متهمان اصلی، کارخانه‌هایی هستند که از سوخت مازوت استفاده می‌کنند.
مقصر اصلی آلودگی هوای تهران از نظر یک مقام دولتی
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
مقصر اصلی آلودگی هوای تهران از نظر یک مقام دولتی
آلودگی هوای تهران این روزهای به اوج خود رسیده است. نفس کشیدن در شهر تیره و تار سخت تر از همیشه است، حالا بوی بد هم به آن اضافه شده است. متهم اصلی این وضعیت پایداری هوا نیست بلکه خودروها و صنایع فرسوده ای که در غفلت و توجیه مسئولان وزارت صنعت، مردم را به مرگ زودرس کشانده است.
  آلودگی هوای تهران
وزارت بهداشت: منشا بوی بد تهران صنایع گوگردی در جنوب شهر است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
وزارت بهداشت: منشا بوی بد تهران صنایع گوگردی در جنوب شهر است
  شهر تهران
توضیح یک مقام وزارت بهداشت درباره منشا بوی بد در تهران
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
توضیح یک مقام وزارت بهداشت درباره منشا بوی بد در تهران
رئیس اداره سلامت هوا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: منشا بوی بد تهران دفن زباله در کهریزک نیست بلکه صنایع گوگردی است که در زمان پایداری هوا میزان آلایندگی آنها تشدید می‌شود.
  بوی بد در تهران  بوی نامطبوع در تهران  وزارت بهداشت
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
(تصاویر) شب آلوده تهران
بنا بر نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، شامگاه دوشنبه (۲۴ آذرماه) شاخص کیفیت هوای شهر تهران با افزایش غلظت ذرات معلق در هوا به ۱۸۲ رسید. تصاویر از عبدالواحد میرزازاده
  آلودگی هوای تهران  هوای تهران  بوی بد تهران
آمادگی هواشناسی برای پیدا کردن منشأ بوی بد تهران | تا ۴۱ سال دیگر خشکسالی داریم
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
آمادگی هواشناسی برای پیدا کردن منشأ بوی بد تهران | تا ۴۱ سال دیگر خشکسالی داریم
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: اگر طی یکی دو سال آینده هم با افزایش بارش‌ها در کشور مواجه باشیم، باز نمی‌توانیم ادعا کنیم که وارد ترسالی شده‌ایم. چون ما ۱۱ سال پیاپی در کشور خشکسالی داشتیم و منابع آب زیرزمینی ما هنوز ۱۰ سال از بارش‌ها عقب است.
تذکر ۲۵ نماینده مجلس به دولت | چرا منشأ بوی بد تهران را پیدا نمی‌کنید؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
تذکر ۲۵ نماینده مجلس به دولت | چرا منشأ بوی بد تهران را پیدا نمی‌کنید؟
۲۵ نماینده مجلس درباره منشأ بوی بد تهران و دیگر مسائل و مشکلات موجود به رئیس‌جمهوری و مسئولان اجرایی کشور تذکر کتبی دادند.
تذکر 25 نماینده به «روحانی، کلانتری و رحمانی فضلی»درباره منشأ بوی بد در تهران
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
تذکر 25 نماینده به «روحانی، کلانتری و رحمانی فضلی»درباره منشأ بوی بد در تهران
عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر 25 نماینده به رئیس جمهور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و وزیر کشور درباره منشأ بوی نامطبوع در تهران را قرائت کرد.
آغاز ترخیص کالا از منطقه آزاد فرودگاه امام/ می‌توانیم مسیر حرکت بوی بد تهران را پیش‌بینی کنیم
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
آغاز ترخیص کالا از منطقه آزاد فرودگاه امام/ می‌توانیم مسیر حرکت بوی بد تهران را پیش‌بینی کنیم
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی از آغاز ترخیص اولین سری کالاهای وارداتی از منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی خبر داد.
  راه و شهرسازی  فرودگاه امام خمینی (ره)  علی رستمی  بوی بد تهران
با مصرف خیار از بوی بد دهانتان خلاص شوید
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بهداشت و سلامت
با مصرف خیار از بوی بد دهانتان خلاص شوید
یک پژوهشگر طب سنتی گفت: خیاری که به صورت صیفی در زمین کاشته شده باشد نسبت به خیار‌های گلخانه‌ای دارای خواص بیشتری است.
منشاء بوی تهران چیست؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
منشاء بوی تهران چیست؟
بوی اخبار بوی بد تهران همه جا را گرفته است. همه در مورد بوی بد می‌گویند و کسی هم به درستی نمی‌داند منشاء بو کجاست.
  حسین آخانی
جلسه مدیریت بحران برای بررسی بوی نامطبوع تهران | بوی بد یک هفته دیگر هم می‌ماند؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
جلسه مدیریت بحران برای بررسی بوی نامطبوع تهران | بوی بد یک هفته دیگر هم می‌ماند؟
در حالی که چند روزی است انتشار بویی نامطبوع در بخش‌هایی از مناطق شهر تهران موجب گلایه شهروندان و حتی رئیس شورای شهر شده، رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران می‌گوید شنبه آینده (۳۰ آذر) اعضای کارگروه مدیریت بحران دور هم جمع می‌شوند تا این موضوع را بررسی کنند.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
بوی بد
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه امروز یک بوی بد آزار دهنده هم به مشام می‌رسید.اما بالاخره بوی بد در تهران چیز غریبی نیست! بی‌خیال‌اش شدم. به حاضران جلسه گفتم مطالبشان را عنوان کنند. یکی از همکاران همچو کودکان دبستانی دستانش را بالا برد، گفت: آقا اجازه ما بگوییم؟ من می‌خوام اعتراف کنم؟ یکی از همکاران گفت به کدام گناه کرده یا ناکرده؟ اعضا خندیدند. وی گفت:گناه کردم یا نکردم یه موضوع شخصیه به تو هم ربط نداره اما منظورم اینه اخیرا جناب ربیعی گفته: امروز من معتقدم ما اشتباه کردیم، باید مسئله تحریم را برای مردم به‌طورشفاف تبیین می‌کردیم، اعتراف می‌کنم ما رسانه‌ها اگه موضوع تحریم را شفاف‌سازی می‌کردیم می‌گفتند منفی بافی نکنید اگه به مردم امید می‌دادیم می‌گفتند طنز نویس‌ها هم پوپولیست شدند مردم را سرکار می‌زارند …
انتقاد شدید محسن هاشمی از مدیریت بحران ‎شهرداری تهران
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
انتقاد شدید محسن هاشمی از مدیریت بحران ‎شهرداری تهران
ایلنا: رئیس شورای‌شهر تهران از مدیریت بحران ‎شهرداری پایتخت درباره منشاء بوی نامطبوع انتقاد کرد.
  محسن هاشمی  بوی بد تهران