دوشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۹ / 25 January, 2021
بوی مرموز
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
احتمالات جدی برای منشا بوی مرموز در تهران
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه نمی‌شود در کوچه و خیابان دنبال منشا بو باشیم، گفت: لازم است تمام دستگاه‌ها مشارکت کنند و همکاری لازم را در این خصوص داشته باشند. ما هم این آمادگی را داریم که نهایت همکاری را در این خصوص انجام دهیم.به گزارش ایسنا، بوی مرموز برای اولین بار در اوایل دی ماه سال ۱۳۹۷ به مشام تهرانی‌ها رسید، بویی که به مدد شبکه‌های اجتماعی و هشتگی به نام #بوی_مرموز خیلی زود ترند شد و کاربران بسیاری در نقاط مختلف شهر از استشمام آن در محدوده حضور خود در شهر تهران خبر دادند. پس از آن بود که مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای بسیاری در مورد منشاء این بو از سوی مسئولان مختلف مطرح شد که حتی برخی از آنها در میان شهروندان واکنش برانگیز هم شد، اما در نهایت منشاء قطعی برای این …
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
خطر بی‌عملی مقابل بوی بد تهران
با گذشت سه سال از انتشار بوی بد در پایتخت، در حالی استشمام بوی مرموز و نامطبوع بار دیگر از شنبه شب گذشته در تهران گزارش شد که خطر بی‌عملی در برابر شناسایی و رفع منبع انتشار بوی بد، کیفیت زندگی و حتی سلامت شهروندان را در معرض تهدید قرار داده است.
آخرین وضعیت پرونده بوی مرموز تهران | سنسورهای آنلاین پایش بو نصب شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
آخرین وضعیت پرونده بوی مرموز تهران | سنسورهای آنلاین پایش بو نصب شد
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که طی روزهای اخیر دستگاه اندازه‌گیری شدت بو در تهران راه‌اندازی شده و از سوی دیگر استانداردهایی برای پایش بو نیز تدوین شده است.
ببینید کرونا هم توی تهران کم آورد!
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / کاریکاتور / شهر تهران / ویروس کرونا / آلودگی هوا
ببینید کرونا هم توی تهران کم آورد!
در شرایطی که تهران محدودیت‌های سخت کرونایی را تحربه می‌کند، بازگشت بوی مرموز و نامطبوع به تهران سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرگزاری خبرآنلاین شد.
بازگشت بوی مرموز به تهران | افزایش ۳ تا ۴ برابری دی‌اکسید گوگرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / آلودگی هوا / محیط زیست ایران
بازگشت بوی مرموز به تهران | افزایش ۳ تا ۴ برابری دی‌اکسید گوگرد
درحالی برخی از شهروندان تهرانی طی ساعات اخیر بوی نامطبوعی در پایتخت استشمام کردند، که مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می‌گوید: غلظت آلاینده دی‌اکسید گوگرد در برخی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، حدود ۳ تا ۴ برابر افزایش پیدا کرده است. این درحالیست که در دو سال اخیر همزمان با استشمام بوی نامطبوع در تهران غلظت گوگرد نیز افزایش داشت
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
رویداد
این‌بار بوی نامطبوع در لاهیجان پیچید مسئولان گیلان به‌دنبال دلیل بو [شهروند] فرماندار لاهیجان درباره انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر طی شب پنجشنبه و از بین رفتن آن، گفت: «تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر مراجعه به مراکز درمانی و مسمومیت ناشی از استنشاق بو نداشته‌ایم.» اسماعیل میرغضنفری درباره این بوی مرموز به ایسنا توضیح داد: «این بوی نامطبوع از ساعت 22 و 30 دقیقه شب پنجشنبه در لاهیجان احساس شد و تا چهار بامداد جمعه ادامه داشت و سپس از بین رفت. از همان ساعت اولیه انتشار بو، گروه های مختلف امدادی اعم از شرکت گاز و آتش نشانی را مأمور رسیدگی کردیم، اما تاکنون منشأ خارجی برای انتشار بود پیدا نکرده‌ایم.» به گفته او، انتشار چنین بویی در سطح شهرستان بی‌سابقه …
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
آخرین فرضیات از بوی مرموز پایتخت/ کانون های مولد بو در سطح شهر کدامند؟
مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در هنگام انتشار بوی نامطبوع در تهران سنجش‌ها میزان بالای H۲S را نشان داده‌اند، گفت: احتمالا کانون هایی در سطح شهر تهران منشاء این بوی نامطبوع هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / بوی بد تهران / بوی تهران / بوی نامطبوع تهران
آخرین اخبار و فرضیات جدید از بوی مرموز پایتخت
مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در هنگام انتشار بوی نامطبوع در تهران سنجش‌ها میزان بالای H۲S را نشان داده‌اند، گفت: احتمالا کانون هایی در سطح شهر تهران منشاء این بوی نامطبوع هستند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
تردید دوباره مسئولان در یافتن منشا بوی مرموز تهران!
به رغم آنکه بارش باران موجب شکست موقتی منحنی آلودگی تهران و خلاصی مسئولان از تصمیمات اضطراری شد، اخبار رسیده حکایت از تداوم تولید آلاینده‌ها در شهر به روال سابق دارد. این را می‌شود از تاکید هفته گذشته استاندار تهران بر تعویض سوخت دو مجموعه بزرگ در مجاورت تهران دریافت که هنوز محقق نشده است. بماند که سخنان مسئولی دیگر در این باره، تردید‌هایی درباره اثربخشی این اقدام به وجود آورده.
۱۳۹۸/۱۰/۰۷
دماوند مقصر نیست، زمین هم
نگار حسینخانی_روزنامه نگار بوی مرموز دو سالی است که گاه‌ و بی‌گاه از مناطق مختلف تهران به مشام می‌رسد؛ بویی شبیه گوگرد. ادعاهایی درباره اینکه بوی بد متصاعد شده در تهران، ناشی از انتشار گازهای گوگرد و فعالیت‌های آتشفشانی است، نیز به گوش می‌رسد. در نزدیکی‌های قله دماوند همواره گازهای گوگرد درون حفره‌هایی از زمین متصاعد می‌شوند. با این حال زمین‌شناسان معتقدند این بوی تهران، ناشی از گوگرد و فعالیت‌های آتشفشانی نیست. به همین‌خاطر این موضوع را با زمین‌شناسان، در تخصص‌های مختلف در میان گذاشته‌ایم. بوی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
جزئیات جدید بررسی‌های شهرداری برای شناسایی بوی مرموز | گزارش منتشر شده درباره بوی تهران اولیه است
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر اینکه گزارش منتشر شده درباره بوی نامطبوع تهران گزارشی اولیه است به تشریح بررسی‌های میدانی و آزمایشگاهی در دست اقدام شهرداری تهران برای شناسایی منشأ بوی نامطبوع پرداخت.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / سازمان مدیریت بحران / بوی مرموز در تهران / بوی نامطبوع / حوادث / سیستم‌های هشدار / سازمان پدافند غیرعامل کشور
پدافند غیر عامل شهری باید به تشکیل شبکه پایش و رصد بوی نامطبوع تهران ورود پیدا کند
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه سیستم های رصد هشدار نوین و غیر نوین نداریم گفت: در مورد بوی نامطبوع تهران، سیستم های لازم شناسایی طیف‌های متفاوت بوی نامطبوع وجود ندارد و باید شبکه پایش و رصد آن تشکیل و پدافند غیر عامل شهری به این موضوع وارد شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
محیط زیست بالاخره برای یافتن متهم بوی مرموز آستین بالا زد | یکسال زمان برای خرید دستگاه آنالیز بو!
تهرانی‌ها در حالی طی چند روز پیاپی بوی نامطبوعی را در سطح شهر استشمام کرده‌اند که هنوز علت آن مشخص نشده است؛ موضوعی که پارسال هم رخ داده بود اما امسال مدت طولانی‌تری مردم را درگیر کرد. در حالی درگیری تهران با بوی مرموز یکساله شده که بر اساس اعلام یک مسئول محیط زیست، خریداری دستگاه آنالیز بو منتظر تایید وزارت صمت است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
باز هم بوی نامطبوع و مرموز بخش‌هایی از تهران را فراگرفت!
به فاصله کمتر از یک هفته از بازگشت بوی مرموز و نامطبوع به پایتخت، بار دیگر گزارش های مردمی حکایت از بازگشت این عارضه جدید به تهران دارد. عارضه ای که ظاهرا می‌بایست در ردیف معضلات پرجمعیت‌ترین شهر ایران قرارش داد و چشم انتظار شروع پروژه‌های فراوان برای شناسایی ریشه و مقابله با آن شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
پرونده ناتمام بوی مرموز پایتخت استشمام بوی نامطبوع
سه‌شنبه شب، بوی نامطبوعی بار دیگر در برخی مناطق پایتخت از جمله مناطق ۹، ۱۰، ۱۱ و بخشی از منطقه ۲ تهران به مشام رسید که ‌مانند اتفاق مشابه در دی ماه سال گذشته مسئولان تاکنون اظهارنظر قطعی درباره منشا آن نکرده‌اند. مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم با اشاره به تفاوت این بو با بوی استشمام شده در سال گذشته، احتمال می‌دهد که منشا آن خارج از شهر تهران باشد. به گزارش ایسنا، دی ماه سال گذشته بوی نامطبوعی بخش‌هایی از پایتخت را فرا گرفت. آن زمان فرضیه‌های مختلفی از جمله شیرآبه‌های آرادکوه، فاضلاب و ماده شیمیایی مرکاپتان - که به گاز شهری‌ تزریق می‌شود - به عنوان منشا بوی نامطبوع پایتخت مطرح شد اما هیچگاه منشا دقیق این بو اعلام نشد و این موضوع مسکوت ماند تا اینکه ۱۰ آذرماه دوباره بوی مرموزی بخش‌هایی …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / بسته اخبار اجتماعی ایسنا
موج آنفلوآنزا در سراسر خاورمیانه / پرونده ناتمام بوی مرموز پایتخت
"دستگیری ۵۱ نفر از عاملان تخریب بانک‌ها و جایگاه های سوخت در ناآرامی‌های اخیر، موج آنفلوآنزا در سراسر خاورمیانه، توضیحات استاندارتهران درباره بوی نامطبوع، کشت توتون و تنباکو در زمین‌های کشاورزی، تفاهم نامه شهرداری تهران با اسنپ برای تخفیف ۶۰۰۰ تومانی به معلولان، علت برخی کمبودهای دارویی و رییس هلال احمر استعفا داد" از جمله مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
دوباره بوی مرموز
شینا انصاری، مدیرکل محیط‌زیست شهرداری تهران هم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت که گروه‌های کارشناسی جهت بررسی موضوع به مناطقی که بوی نامطبوع در آنجا احساس می‌شد، اعزام شدند. «در مناطق ۲، ۴، ۶، ۹، ۱۰، ۱۱ و ۱۳ انتشار بوی نامطبوع گزارش شده و اداره کل محیط‌زیست شهرداری تهران در این مناطق درحال بررسی موضوع است.» دیروز در سومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران موضوع بوی نامطبوع مطرح شد و محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره کل محیط‌زیست استان تهران گفت: «همکاران ما درحال آنالیز این موضوع هستند تا منشأ این بو را پیدا کنند. قطعا اگر نوع آلودگی را تشخیص دهیم، در مورد تشخیص منشأ آن نیز می‌توانیم گام موثری برداریم.» به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران هم درخصوص مرکاپتان‌ها از نماینده …
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
بعد از حدود 10 ماه، یک بار دیگر شهروندان تهرانی بوی نامطبوعی با منشا نامعلوم حس کردند
معمای بوی مرموز پایتختگروه جامعه: در روزهایی که تهران در انتظار باد برای رفع آلودگی است، دیروز برای دومین بار در یک سال گذشته یک بوی بد عجیب هم در شهر پیچید. در حالی که هم منشا آلودگی هوا مشخص است و هم راهکارهای جلوگیری از آن معلوم، اما این بوی بد مرموز علی‌رغم همه گمانه‌زنی‌ها، منشا نامعلومی دارد.12 دی ماه سال گذشته بود که گزارش‌های مردمی در نقاط مختلف پایتخت، چه به نهادهای مسئول و چه در شبکه‌های اجتماعی، خبر از پخش شدن بویی نامطبوع در تهران می‌داد. در حالی که این بوی مرموز سازمان‌ها و نهادهای گوناگونی همچون سازمان مدیریت بحران، محیط ‌زیست، قرارگاه ثارالله، آتش‌نشانی، شرکت فاضلاب، شهرداران مناطق و سازمان پدافند غیرعامل را درگیر خود کرد و حتی کمیته بوی بد هم در شهرداری تهران تشکیل و «گشت بو» …
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / رویداد24 / بوی بد تهران / شهرداری تهران
سر و کله بوی مرموز و نامطبوع تهران دوباره پیدا شد
پس از گذشت یک سال مجدد سر و کله بوی نامطبوع در مناطق مرکزی شهر تهران پیدا شد.
۱۳۹۸-۰۹-۰۹
سهم زیاد صنایع کوچک در بوی بد اطراف فرودگاه امام‌
بوی نامطبوع و مرموز در 12دی97 شهر تهران، بعد از بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) به مشام رسید. گرچه منشا بوی مرموز آن روز سرد زمستانی مشخص نشد و خیلی زود به پایان رسید، اما بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه همچنان بازخوردهای منفی دارد. چنانکه با دستور رئیس‌جمهور به شهردار تهران پیگیری‌ها برای دلایل شناسایی کانون‌های بو شروع شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •