شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
بیمه درمان
بیمه رایگان روستائیان، گامی در جهت مهاجرت معکوس
۲ روز قبل / زندگی عشایری / صندوق بیمه تامین اجتماعی روستاییان و عشایر / توسعه ایران / توسعه روستایی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / بیمه درمان
بیمه رایگان روستائیان، گامی در جهت مهاجرت معکوس
تهران - ایرنا - دولت برای کمک به معیشت اقشار آسیب‌پذیر جامعه، اجرای پوشش بیمه‌ اجتماعی رایگان ۱.۴ میلیون خانوار روستایی و عشایری را مصوب کرد تا از این طریق در جهت مهاجرت معکوس از شهر به روستا و تامین آتیه روستاییان و عشایر گام بردارد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
انتقاد سندرز از هزینه‌های نظامی سرسام آور آمریکا
سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر به هزینه‌های نظامی سرسام آور آمریکا و ادعای دولت این کشور درباره عدم توانایی تامین بیمه درمانی برای تمام مردم آمریکا پرداخت.
سندرز: هزینه نظامی آمریکا  بیش از مجموع هزینه‌های نظامی 11 کشور بعدی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / آمریکا / هزینه‌های نظامی / بیمه / سندرز
سندرز: هزینه نظامی آمریکا بیش از مجموع هزینه‌های نظامی 11 کشور بعدی است
سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی در توئیتر به هزینه‌های نظامی سرسام آور آمریکا و ادعای دولت این کشور درباره عدم توانایی تامین بیمه درمانی برای تمام مردم آمریکا پرداخت.
پرداخت کامل بیمه درمان کودکان تحت پوشش بهزیستی تا ۲۳ سالگی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / سازمان بهزیستی / حبیب الله مسعودی فرید / مددجویان
پرداخت کامل بیمه درمان کودکان تحت پوشش بهزیستی تا ۲۳ سالگی
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همه کودکان تحت پوشش در مراکز و فرزندان ترخیصی تا ۲۳ سالگی دارای بیمه سلامت و درمان هستند.
میزان پرداخت خسارت بابت بیمه درمان تکمیلی هنرمندان چقدر بود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / صندوق اعتباری هنر / بیمه تکمیلی / بیماری کرونا
میزان پرداخت خسارت بابت بیمه درمان تکمیلی هنرمندان چقدر بود؟
صندوق اعتباری هنر از پرداخت بیش از ۴ میلیارد و ۴۰۰ هزار مورد خسارت بیمه درمان تکمیلی طی ۱۰۴ مرحله برای اعضای خود خبر داد.
پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال خسارت بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / صندوق اعتباری هنر
پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال خسارت بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر
در اجرای قرار داد بیمه درمان تکمیلی از ابتدای تیرماه به بیش از 2 هزار پرونده رسیدگی و طی 104 مرحله خسارت مستقیم به بیمه شدگان پرداخت شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
عـــدد خــبــــر
70٪ ریسک‌ها در ایران پوشش بیمه‌ای ندارند ایسنا به نقل از یک اقتصاددان نوشت: «۷۰‌درصد ریسک‌ها در ایران پوشش بیمه‌ای ندارند.» بهزاد خسروی اظهار کرد: «یکی از حلقه‌های مهم توسعه‌یافتگی هر کشوری صنعت بیمه‌های بازرگانی است که با ایجاد اطمینان خاطر و امنیت و آرامش،   بستر سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی و بنگاهداری و انواع کسب‌وکارها را فراهم می‌کند.» او ادامه داد: «صنعت بیمه بازرگانی در هر کشوری با ارایه انواع خدمات بیمه‌ای در حوزه‌های مختلف برای آحاد جامعه نوعی تضمین ایجاد می‌کند که در زمان حادثه مانع از ایجاد زیان‌های مادی و معنوی خواهد شد.» خسروی افزود: «در کشور …
تلاش‌هایی که زیر سایه کرونا پنهان شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / طرح تحول نظام سلامت / اختصاصی ایرنا / کارآمدی دولت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / هفته دولت ۹۹ ؛ روحانی چه گرفت و چه می دهد؟
تلاش‌هایی که زیر سایه کرونا پنهان شد
تهران- ایرنا- دولت در هفت سال گذشته و در بخش بهداشت و درمان، با اجرای طرح‌هایی همچون بیمه سلامت توانسته است به نتایجی قابل قبول در شاخص‌هایی همچون جمعیت تحت پوشش بیمه درمانی، شاخص مرگ و میر مادران و نرخ امید به زندگی دست یابد.  
گسترش ۲ برابری چتر بیمه در آذربایجان‌غربی با حمایت دولت
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / آذربایجان غربی / دولت تدبیر و امید / ارومیه / بیمه درمان
گسترش ۲ برابری چتر بیمه در آذربایجان‌غربی با حمایت دولت
ارومیه- ایرنا- توسعه ضریب نفوذ بیمه‌ای با اجرای طرح‌های مختلف از جمله بیمه سلامت، صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر  و بیمه تامین اجتماعی قشرهای مختلف فاقد بیمه را زیرپوشش چتر بیمه قرار داده، به طوری که چتر بیمه‌ای در دولت تدبیر و امید به ۲ برابر رسیده و اقشار مختلف آذربایجان‌غربی از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند شده‌اند.
سقف تعهدات و استعلام بیمه تکمیلی سامان انفرادی و گروهی
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / بیمه ازکی / بیمه تکمیلی سامان / بیمه
سقف تعهدات و استعلام بیمه تکمیلی سامان انفرادی و گروهی
با توجه به اینکه در زندگی‌های امروزی هزینه‌های درمانی غیرقابل پیش‌بینی زیادی ممکن است برای افراد رخ دهد، داشتن یک بیمه درمان تکمیلی برای همه خانواده‌ها ضروری است و شرکت‌های بیمه هم برای رفع این نیاز، بیمه تکمیلی را در قالب بیمه‌نامه‌های مختلف ارائه می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
مکانیسم ماشه!
اینک مشخص شده که انتخاب‌های هیجانی و بدون تدبیر دونالد ترامپ در آغاز دوران ریاست‌جمهوری وبال گردنش شده است! بخش مهمی از مشاوران و وزرایی که در ابتدا در کنارش بودند، به منتقدان و مخالفانش تبدیل شده‌اند. چهره‌هایی چون تیلرسون، جان بولتون، جیمز ماتیس، راین زینکی، کرستن نیلسن، جان کلی، جف سشن، نیکی هیلی، استیو بانن و تعداد دیگری نیز را می‌توان به این لیست افزود. ترامپ فارغ از ناتوانی در مدیریت سیاسی و فقدان تجربه استراتژیک در اداره کشوری به بزرگی و سابقه امریکا، از نظر فردی هم آدمی بی‌ثبات و جنجالی و هیجانی است. با همین رویه درباره بسیاری از برنامه‌ها و پروتکل‌های بین‌المللی رفتار کرد و البته از نظر جامعه‌شناختی برای خود مکتب منحصربه‌فردی را …
بیمه درمان تکمیلی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
بیمه درمان تکمیلی
.
وقتی در ارزان آباد دنیا مردم دندان‌هایشان را می‌کشند
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / دندانپزشکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کالای لوکس / بیمه درمان
وقتی در ارزان آباد دنیا مردم دندان‌هایشان را می‌کشند
تهران- ایرنا- ارائه خدمات ضعیف دندان‌پزشکی در بیمارستان‌ها و مراکز دولتی، هزینه‌های سرسام‌آور دندان‌پزشکی در مراکز بخش خصوصی و دسته‌بندی غیرمنطقی این نوع خدمات درمانی در رده اقدامات لوکس پزشکی از نظر هزینه‌های جبرانی بیمه‌ای، از جمله مشکلاتی است که شماری زیاد از مردم کم‌توان مالی را مجبور به کشیدن و ازدست‌دادن دندان‌ها می‌کند.
مدیر عامل بیمه ایران : ضریب نفوذ بیمه در جامعه پایین است
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / محمد رضایی / شیراز / خسارت بیمه / یونسکو / فارس / بیمه درمان
مدیر عامل بیمه ایران : ضریب نفوذ بیمه در جامعه پایین است
شیراز- ایرنا- مدیر عامل بیمه ایران گفت: با توجه به پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در کشور، شرکت‌های بیمه‌گر باید بر اساس نیاز جامعه بیمه‌های خاص طراحی کرده و فقط به بیمه‌نامه‌های سنتی اکتفا نکنند.
وضعیت بیمه ناباروری در فراکسیون زنان مجلس بررسی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / ناباروری / زوجین نابارور / طرح تحول سلامت / وزارت بهداشت / فراکسیون زنان مجلس
وضعیت بیمه ناباروری در فراکسیون زنان مجلس بررسی شد
رئیس فراکسیون زنان مجلس از بررسی بیمه ناباروری در این فراکسیون خبر داد و گفت: امسال برای درمان ناباروری ۲۰۰۰ میلیارد ریال ذیل ردیف‌های وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است نحوه هزینه‌کرد این بودجه به‌ ویژه در بخش بیمه درمان ناباروری ابهاماتی داشت که در جلسه امروز بررسی شد.
بیمه تکمیلی دغدغه اصلی بازنشستگان پس از همسان‌سازی حقوق
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / صندوق بازنشستگی کشوری / بازنشستگان / بیمه درمان
بیمه تکمیلی دغدغه اصلی بازنشستگان پس از همسان‌سازی حقوق
تهران - ایرنا - مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: مهمترین دغدغه بازنشستگان کشوری بعد از همسان‌سازی حقوق برخورداری از بیمه تکمیلی مناسب است.
مهلت پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان خاص تمدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / سازمان تامین اجتماعی / ویروس کرونا / بیمه سلامت / بیمه درمان
مهلت پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان خاص تمدید شد
تهران - ایرنا - مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین ‌اجتماعی، از تمدید مهلت پرداخت حق بیمه بیمه‌شدگان خاص خبر داد.
هواپیمای اوکراینی تحت پوشش بیمه‌های اروپایی بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / پوشش / درآمد / درمان / دی ماه / سرمایه
هواپیمای اوکراینی تحت پوشش بیمه‌های اروپایی بود
طبق اعلام رییس کل بیمه مرکزی، کسانی که بیمه درمان تکمیلی دارند در صورت ابتلا به کرونا می‌توانند هزینه‌های پزشکی خود را دریافت کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
پرداخت هزینه کرونا به دارندگان بیمه تکمیلی
طبق اعلام رئیس‌کل بیمه‌مرکزی، کسانی که بیمه درمان تکمیلی دارند در صورت ابتلا به کرونا می توانند هزینه‌های پزشکی خود را دریافت کنند. غلامرضا سلیمانی در نشست خبری که به‌صورت وبینار برگزار شد در رابطه با وضعیت پرداخت بیمه به بیماران کرونایی توضیحاتی ارائه کرد.
بهره مندی بومیان جزیره کیش از بیمه درمانی تکمیلی و بیمه عمر
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / جزیره کیش / بیمه درمانی / بیمه عمر
بهره مندی بومیان جزیره کیش از بیمه درمانی تکمیلی و بیمه عمر
کیش- مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش از ارائه بیمه درمانی تکمیلی و بیمه عمر به بومیان کیش وهمچنین افزایش سقف خدمات درمانی بستری وسرپایی کارکنان سازمان منطقه آزادکیش و شرکت های تابعه آن خبرداد.
تذکر نماینده مجلس به
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / مجلس
تذکر نماینده مجلس به "شریعتمداری" درباره بیمه کارگران ساختمانی
نماینده چناران در مجلس از نحوه تعیین حق بیمه بازنشستگان و عدم پرداخت حق بیمه درمان بیماری برای کارگران ساختمانی انتقاد کرده و از آن تحت عنوان اجحاف دولت در حق این قشر یاد کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
یک میلیون راننده حمل کالا تحت پوشش بیمه دانا قرار گرفتند
شرکت بیمه دانا و کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالای کشور قرارداد بیمه درمان تکمیلی و عمر و حوادث گروهی امضا و رد و بدل کردند.در مراسم امضای این قرارداد حدود یک میلیون نفر از رانندگان ناوگان حمل و نقل کالای کشور از جمله کامیون‌داران تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی بیمه دانا و بیش از ۴۰۰ هزار نفر از آنها نیز تحت پوشش بیمه‌های عمر و حوادث گروهی این شرکت قرار گرفتند.  در این مراسم ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا با اشاره به ارائه خدمات مطلوب بیمه‌ای به بیمه‌گذاران، رتبه نخست بیمه دانا در بیمه درمان تکمیلی کشور را یادآور شد و اظهار کرد: رانندگان ناوگان حمل و نقل کالا با حداقل امکانات، به اقتصاد کشور ارائه خدمت می‌کنند و وظیفه ما این است که …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
به‌دنبال مشتری در جنوب شرق آسیا
استارتاپ Grab دیروز اعلام کرد که واحد مالی‌اش که روی خدمات‌رسانی به کارآفرینان و مشاغل کوچک متمرکز بود، قصد دارد به سمت ارائه خدمات در زمینه محصولات مصرفی، وام‌ها، سرمایه‌گذاری‌های خرد، بیمه درمانی و خرید اعتباری برود. به گزارش تک‌کرانچ، این استارتاپ سنگاپوری که در ژوئن سال2012تاسیس شده و بیش از 6هزار کارمند دارد، در‌ ماه فوریه اعلام کرد که بودجه خود را به 856میلیون دلار رسانده است تا سرعت خدمات‌رسانی در حوزه‌های پرداخت و مالی را افزایش دهد. مقامات این استارتاپ می‌گویند در روزهای بحرانی شیوع ویروس …
سندرز: سیستم بهداشتی آمریکا هر روز بی‌رحم‌تر می‌شود 
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / دولت ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / برنی سندرز / بیمه درمان
سندرز: سیستم بهداشتی آمریکا هر روز بی‌رحم‌تر می‌شود 
تهران- ایرنا- برنی سندرز با انتقاد از نحوه خروج شهروندان از زیرمجموعه‌های بیمه درمانی نوشت: سیستم بهداشتی ناکارآمد آمریکا هر روز بدتر و بی‌رحم‌تر می‌شود. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تمدید مهلت شرکت در آزمون استخدامی بانک تجارت
مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی بانک تجارت تا ساعت 24 چهارشنبه پانزدهم مردادماه تمدید شد.به گزارش روابط عمومی بانک تجارت این بانک به منظور ارتقای کیفی آزمون و ایجاد فرصت برای تمامی واجدین شرایط، مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی خود را تمدید کرد.بنا بر این گزارش متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی، مواد عمومی و تخصصی آزمون و همچنین ثبت‌نام در آزمون استخدامی تا ساعت 24 چهارشنبه پانزدهم مردادماه سال جاری به پایگاه اینترنتی بانک تجارت مراجعه کنند. حداکثر سن برای شرکت در آزمون استخدامی «28» سال تمام (متولدین 14 شهریور 1371 به بعد با احتساب مدت خدمت وظیفه برای داوطلبان مرد) تعیین شده و حداقل معدل کل در مقطع تحصیلی لیسانس در تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها «16» تمام است. بانک تجارت در …
رشد ۲ برابری فروش بیمه های درمانی در چهار ماه نخست ۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / علیرضا یزدان دوست / بیمه درمانی / صنعت بیمه / ویروس کرونا
رشد ۲ برابری فروش بیمه های درمانی در چهار ماه نخست ۹۹
یزدان دوست، مدیر عامل بیمه آسماری با بیان اینکه نرخ رشد بیمه های درمانی در ۴ماهه نخست امسال ۲ برابر شده، اظهار داشت: البته این موضوع به دلیل تورم نیست بلکه مشتریان جدیدی برای خرید بیمه مراجعه کرده اند.
زنان معتاد در اولویت بیمه درمان اعتیاد/تمام مراکز ترک اعتیاد می توانند تحت پوشش بیمه قرارگیرند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اعتیاد / ستاد مبارزه با مواد مخدر
زنان معتاد در اولویت بیمه درمان اعتیاد/تمام مراکز ترک اعتیاد می توانند تحت پوشش بیمه قرارگیرند
مدیرکل درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه بیمه درمان اعتیاد امسال فعال شده است گفت: اولویت استفاده از بیمه درمان اعتیاد را برای خانم‌ها قرار داده‌ایم.
معتادان برای درمان بیمه می‌شوند/زنان در اولویت بیمه درمان اعتیاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حمید جمعه پور / ستاد مبارزه با مواد مخدر / اعتیاد / ترک اعتیاد
معتادان برای درمان بیمه می‌شوند/زنان در اولویت بیمه درمان اعتیاد
جمعه پور گفت: بیمه درمان اعتیاد در سال جاری فعال شده است، در حال حاضر اولویت برای استفاده از بیمه درمان اعتیاد را برای خانم‌ها قرار داده‌ایم.
حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی طی ۵ ماه آینده
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / حذف دفترچه بیمه / دفترچه تامین اجتماعی / سازمان تامین اجتماعی
حذف دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی طی ۵ ماه آینده
مهرداد قریب در گفت وگو با ایسنا، درباره زمان حذف کامل دفترچه های بیمه درمانی اظهار کرد: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.
تامین اجتماعی: امیدواریم تا ۵ ماه آینده دفترچه‌های بیمه را حذف کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
تامین اجتماعی: امیدواریم تا ۵ ماه آینده دفترچه‌های بیمه را حذف کنیم
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه های بیمه درمانی گفت: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.
چگونه از بیمه کرونا استفاده کنیم؟ / شرکت‌هایی که بیمه درمان کرونا دارند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بیماران کرونا / بیمه / بیمه کرونا / درمان کرونا
چگونه از بیمه کرونا استفاده کنیم؟ / شرکت‌هایی که بیمه درمان کرونا دارند
بر خلاف وعده‌های مسئولان درمان کرونا نه تنها رایگان نیست بلکه هزینه‌های میلیونی هم دارد. همین موجب شد در دوران شیوع کرونا  تعدادی از شرکت‌های بیمه‌ای بیمه‌های زندگی و درمان خود را در بسته‌بندی جدیدی با نام «بیمه کرونا» به فروش بگذارند. نوشته چگونه از بیمه کرونا استفاده کنیم؟ / شرکت‌هایی که بیمه درمان کرونا دارند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
سوء استفاده از نام بیمه مرکزی برای فروش محصول پیگرد قانونی دارد
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان سازمان ناظر بر موسسات بیمه بازرگانی هیچ گونه فعالیت بیمه ای از قبیل فروش کارت های تخفیفی بیمه درمان و اخذ تخفیف از مراکز درمانی ندارد و ارائه هرگونه خدمات بیمه ای صرفاً توسط شرکت های بیمه، نمایندگان حقیقی و حقوقی آن ها و کارگزاران رسمی بیمه که مجوز فعالیت خود را از بیمه مرکزی دریافت نموده اند و اطلاعات آنان در پایگاه اطلاع رسانی بیمه مرکزی درج گردیده است، انجام می شود.
امکان استعلام اعتبار دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای اتباع خارجی فراهم شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سازمان تامین اجتماعی / اتباع خارجی / بیمه درمان
امکان استعلام اعتبار دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای اتباع خارجی فراهم شد
تهران - ایرنا - رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی از فراهم‌سازی امکان استعلام اعتبار دفترچه درمانی تامین اجتماعی برای اتباع خارجی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
بانک تجارت استخدام می کند
داوطلبان پس از کسب موفقیت در آزمون کتبی علمی، آزمون روانشناختی، مصاحبه عمومی و تخصصی، گزینش و معاینات پزشکی، با انعقاد «قرارداد کار با مدت معین و بیمه درمان و بازنشستگی تأمین اجتماعی» استخدام می‌شوند.
روش‌های استعلام غیرحضوری دفترچه‌های بیمه
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بیمه / بیمه تامین اجتماعی / تامین اجتماعی / دفترچه بیمه
روش‌های استعلام غیرحضوری دفترچه‌های بیمه
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح روش های استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه های بیمه درمان گفت: سیستم را به گونه ای طراحی کردیم که در هرثانیه به ۷۰۰ درخواست پاسخ دهیم. نوشته روش‌های استعلام غیرحضوری دفترچه‌های بیمه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ورود مجلس به پرونده بدهی ۸ هزار میلیاردی بنیاد شهید
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ورود مجلس به پرونده بدهی ۸ هزار میلیاردی بنیاد شهید
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس گفت: بنیاد قول داده تا شهریور مشکلات بیمه درمانی ایثارگران را حل کند.
دیدار اعضای کمیته بیمه و درمان خانه کارگر با هیات مدیره بیمارستان میلاد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / کمیته بیمه درمان خانه کارگر
دیدار اعضای کمیته بیمه و درمان خانه کارگر با هیات مدیره بیمارستان میلاد
ایلنا: رئیس و اعضای کمیته بیمه و درمان خانه کارگر با حضور در بیمارستان میلاد با رئیس هیات مدیره ، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بیمارستان دیدار و گفتگو کردند.
مردم ضعیف توانایی خرید ماسک را نداشته و بیمه‌ها حمایت نمی‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
مردم ضعیف توانایی خرید ماسک را نداشته و بیمه‌ها حمایت نمی‌کنند
نماینده گنبدکاووس در مجلس گفت: مردم ضعیف جامعه توانایی خرید ماسک را ندارند، ضمن اینکه بیمه درمانی و هزینه های آن امان مردم را بریده است؛ مسئولین به خود بیایند.
نحوه خرید آنلاین بیمه ‌نامه درمان تکمیلی انفرادی با پوشش کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / خرید بیمه درمان تکمیلی با پوشش کرونا / بیمه شو
نحوه خرید آنلاین بیمه ‌نامه درمان تکمیلی انفرادی با پوشش کرونا
از خرید آنلاین بیمه ‌نامه درمان تکمیلی انفرادی با پوشش کرونا چه می‌دانید؟
بیمه تکمیلی با پوشش کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / بیمه تکمیلی / بیمه درمانی / بیمه‌نامه
بیمه تکمیلی با پوشش کرونا
بیمه‌نامه درمان تکمیلی گروهی توسط یک کارفرما برای کارمندان خود انتخاب می‌شود و به صورت ماهانه میزان مشخصی از حقوق کارمندان در قبال این بیمه کسر می‌شود. اشخاصی که شغل آزاد دارند یا به هر دلیلی دارای بیمه‌نامه درمان تکمیلی گروهی نیستند، می‌توانند از بیمه شو، خرید بیمه‌نامه درمان تکمیلی انفرادی با پوشش کرونا رو انجام بدهند. نوشته بیمه تکمیلی با پوشش کرونا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سالانه ۲۰۰ هزار نفر در کشور دچار سوختگی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / بیمه درمان
سالانه ۲۰۰ هزار نفر در کشور دچار سوختگی می‌شوند
تهران - ایرنا - رئیس جمعیت حمایت از بیماران سوختگی کشور با اشاره به مرگ سالانه سه هزار نفر بر اثر سوختگی گفت: همچنین سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر بر اثر سوختگی به درمانگاه‌های کشور مراجعه می کنند.
۲۲ هزار دانشجوی پزشکی، بیمه درمانی می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
۲۲ هزار دانشجوی پزشکی، بیمه درمانی می‌شوند
معاون دانشجویی وزارت بهداشت گفت: ۲۲ هزار دانشجو در دوره دستیاری و phd، تحت پوشش بیمه درمانی قرار خواهند گرفت.
پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بدون نیاز به تایید مراجع پزشکی تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / سازمان تامین اجتماعی / سلامت / ویروس کرونا / بیمه درمان / بیمه بیکاری
پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بدون نیاز به تایید مراجع پزشکی تامین اجتماعی
تهران - ایرنا - معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی گفت: فراهم‌ کردن زمینه پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری بدون نیاز به تایید مراجع پزشکی این سازمان، پزشک معتمد و شورای پزشکی یکی از مهمترین اقدامات در مواجهه با بیماری کووید ۱۹ است.
چگونگی پوشش بیمه‌ای برای افراد قاقد بیمه درمان / شرایط استفاده از یارانه بیمه‌ای دولت
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / سازمان بیمه سلامت / درمان / _بیمارستان
چگونگی پوشش بیمه‌ای برای افراد قاقد بیمه درمان / شرایط استفاده از یارانه بیمه‌ای دولت
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره چگونگی برخورداری از پوشش بیمه‌ای در افراد فاقد بیمه درمان، حق بیمه پرداختی، چگونگی تمدید دفترچه‌های بیمه در بحران کرونا و سرانجام نسخه نویسی الکترونیک در تهران توضیح داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / دفترچه بیمه کارگران هفت تپه / کارگران هفت تپه
دستور وزیر کار برای تمدید دفترچه بیمه کارگان هفت تپه
به گزارش تسنیم، حامد شمس در صفحه شخصی خود در توئیتر از دستور وزیر کار برای تمدید دفترچه بیمه درمانی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خبر داد.
دفترچه بیمه کارگران هفت تپه تمدید می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / سازمان تامین اجتماعی / کشت و صنعت هفت تپه / کارگر
دفترچه بیمه کارگران هفت تپه تمدید می‌شود
سخنگوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از دستور وزیر کار برای تمدید دفترچه بیمه درمانی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
توسعه فضای مجازی نقش موثری در مقابله با کرونا داشته است
رئیس جمهوری گفت: استفاده از فضای مجازی در بخش‌های مختلف از جمله طرح غربالگری و امور آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها کمک بزرگی به اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله موثر با کرونا کرده است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال جدید و پس از شیوع کرونا، از تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی و دیگر دستگاه‌ها مانند وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات بسیار ارزنده به مردم و جامعه در ایام مواجهه کشور با شیوع کرونا قدردانی کرد.رئیس جمهوری گفت: با الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات، مانند پرداخت قبوض آب، برق و گاز و بیمه درمانی در وقت و هزینه زندگی مردم بهره‌وری خوبی انجام شده …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
بودجه اختصاصی برای همسان‌سازی مستمری بازنشستگان
برای اجرای همسان‌سازی مستمری بازنشستگان نیازمند میل هستیم که در قانون بودجه ‌سال 1400 گنجانده شود و دیگر نیازی به اختصاص اعتبارات جداگانه نباشد. مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان این نکته گفت:  «هدف اصلی ما افزایش حقوق بازنشستگان و تحقق همسان‌سازی است. امسال شیب این افزایش کمی بیشتر شد و حقوق‌ها در چارچوب همسان‌سازی بین 22 تا 54‌درصد افزایش یافت، همچنین کوشش می‌شود که برای‌ سال آینده باز هم افزایش بیشتری اعمال شود.»اکبر افتخاری با تأکید بر اینکه درهم‌ریختن امتیازهای شغلی بازنشستگان کار درستی نبوده و باعث تبعیض و نارضایتی شده است، تأکید کرد: «باید امتیازها حفظ و برای افزایش حقوق‌ها روی ضریب ریالی کار می‌شد.»او …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سندرز: اولویت ترامپ لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی است!
سناتور برنی سندرز با انتقاد از تلاش ترامپ برای لغو قانون «اوباماکر» تاکید کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا به جای افزایش پوشش خدمات درمانی در بحبوحه کرونا، به لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی مبادرت کرده است.به گزارش ایسنا، سناتور برنی سندرز در توئیت‌هایی نوشت: لازم است ما بودجه نظامی خودمان را ۱۰ درصد کاهش دهیم و این پول را در نیازهای انسانی سرمایه‌گذاری کنیم.او همچنین نوشت: میلیون‌ها آمریکایی شغل و بیمه درمانی خودشان را از دست داده‌اند. ما باید برنامه ملی بیمه اجتماعی در آمریکا را به گونه‌ای تقویت کنیم که تمام هزینه‌های پیش‌بینی نشده مراقبت‌های بهداشتی را پوشش دهد. ترامپ در عوض در دوران پاندمی کرونا تصمیم گرفت تا لغو پوشش سلامت میلیون‌ها آمریکایی را در اولویت قرار دهد!این اظهارات سناتور سندرز پس از …
دولت ترامپ خواستار لغو بیمه درمانی اوباما شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / سخنگوی کاخ سفید  / دولت ترامپ / باراک اوباما / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / نانسی پلوسی / بیمه درمان
دولت ترامپ خواستار لغو بیمه درمانی اوباما شد
تهران – ایرنا– دولت ترامپ درمیانه همه‌گیری کرونا و تنها پنج ماه مانده تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، از دادگاه فدرال خواسته است قانون بیمه درمانی موسوم به بیمه درمانی اوباما را بطور کامل ملغی کند.
تمدید بیمه تکمیلی هنرمندان تا پایان شهریور
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تمدید بیمه تکمیلی هنرمندان تا پایان شهریور
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خبر داد که بیمه درمان تکمیلی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به طور رایگان تا ۳۱ شهریور تمدید شد.
بازبینی دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات درمانی به معتادان موادمخدر
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / مهدی شادنوش / معتاد / وزارت بهداشت
بازبینی دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات درمانی به معتادان موادمخدر
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، از بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر و روانگردان، خبر داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
کشف بیش از ۹۵۰ تن موادمخدر در سال 98
گروه اجتماعی| دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۹۵۰تن موادمخدر در سال ۹۸ خبر داد و تاکید داشت که این میزان کشفیات، نسبت به حجم مخدرها و روانگردان‌های مکشوفه در سال 97، رشد 21 درصدی داشته و ۸۶درصد این کشفیات در ۶ استان شرقی کشور اتفاق افتاده است. اسکندر مومنی، ضمن اعلام این خبر، یادآور شد که قیمت موادمخدر در فروردین ۹۹در مقایسه با فروردین۹۸ به‌طور میانگین افزایش ۵۰درصدی داشته اما خوشبختانه در سال گذشته، تعداد شهدای مبارزه با موادمخدر ۵۶درصد و تعداد جانبازان مبارزه با موادمخدر ۶۰درصد کاهش داشته که البته دلیل این موفقیت مورد اشاره، کاهش قابل توجه عملیات رزمی و انتظامی و افزایش چشمگیر عملیات مبتنی بر اطلاعات برای مبارزه با قاچاق موادمخدر است که دبیر کل ستاد مبارزه با موادمخدر …
صدور دفترچه بیمه درمانی مددجویان بهزیستی در دفاتر پیشخوان دولت
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / معلولان / احمدرضا شجیعی
صدور دفترچه بیمه درمانی مددجویان بهزیستی در دفاتر پیشخوان دولت
ایلنا: مددجویان بهزیستی می توانند از امروز برای صدور و دریافت دفترچه بیمه درمانی به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور مراجعه کنند.
بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر تا ۳۱ شهریور ماه تمدید شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر تا ۳۱ شهریور ماه تمدید شد
ایلنا: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خبر داد: بیمه درمان تکمیلی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه به طور رایگان تا ۳۱ شهریور تمدید شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خدمات ویژه بیمه دی به جامعه ایثارگری
معاون فنی بیمه‫های اشخاص بیمه دی از تسهیلات ویژه طراحی شده برای بیمه شدگان خاص جامعه ایثارگری شرکت خبر داد. سجاد رامندی معاون فنی بیمه های اشخاص بیمه دی با اشاره به قرارداد بیمه درمان تکمیلی خانواده معزز شهدا و ایثارگران از طراحی تسهیلات ویژه به بیمه شدگان خاص این قرارداد از جمله جانبازان ٧٠ درصد خبر داد و افزود، این تسهیلات شامل مواردی است از قبیل، راه‫اندازی سامانه مشاوره پزشکی تلفنی همزمان با شیوع بیماری کرونا برای گروه های خاص بیمه شدگان از قبیل جانبازان معزز ۷۰ درصد و شیمیایی حاد و متوسط، همچنین خارج شدن این عزیزان از صف انتظار پاسخگویی تلفنی، به نحوی که اگر با مرکز ارتباط بیمه دی به شماره ۱۶۷۱ تماس بگیرند مستقیماً و در کوتاه‫ترین زمان به کارشناسان بیمه ای متصل خواهند شد.رامندی در ادامه …
دو خدمت تله مدیسین تحت پوشش بیمه قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بیمه سلامت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بیمه درمان / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
دو خدمت تله مدیسین تحت پوشش بیمه قرار گرفت
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری سلامت، استانداردها و تعرفه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از موافقت شورای عالی بیمه سلامت برای پوشش بیمه‌ای دو خدمت تله مدیسین خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / سازمان ملل متحد / افغانستان / سازمان بیمه سلامت ایران
ایران پیشتاز ارائه بیمه درمانی به مهاجران افغان
نیویورک- ایرنا- بیش از یک میلیون پناهجوی قانونی و ۲ میلیون پناهجوی غیرقانونی در ایران از بیمه خدمات درمانی بهره‌مند هستند که این مساله ایران را پیشتاز ارائه کمک‌هزینه درمانی به پناهجویان ساخته است.
۲ درصد شاغلان‌تحت پوشش صندوق‌های بیمه اجتماعی کوچک قرار دارند
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / سازمان تامین اجتماعی / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / بازنشستگان / بیمه درمان
۲ درصد شاغلان‌تحت پوشش صندوق‌های بیمه اجتماعی کوچک قرار دارند
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی در بررسی وضعیت موجود صندوق‌های بیمه اجتماعی کوچک اعلام کرد: ۲ درصد جمعیت شاغلین ‌تحت پوشش صندوق‌های بیمه اجتماعی کوچک قرار دارند.
صندوق اعتباری هنر، حق بیمه اعضا را می‌پردازد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان تامین اجتماعی / صندوق اعتباری هنر
صندوق اعتباری هنر، حق بیمه اعضا را می‌پردازد
تهران- ایرنا- بر اساس هماهنگی صندوق اعتباری هنر با سازمان تامین اجتماعی، مقرر شد از شنبه پیش‌رو (۲۴ خرداد) دفترچه بیمه درمانی اعضای این صندوق تا پایان مرداد سال جاری تمدید شود.
حق بیمه سه ماه اول هنرمندان به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / صندوق اعتباری هنر / حق بیمه / سازمان تامین اجتماعی / خانه سینما / خانه موسیقی / خانه تئاتر
حق بیمه سه ماه اول هنرمندان به حساب سازمان تأمین اجتماعی واریز شد
صندوق اعتباری هنر ضمن اعلام تمدید تاریخ دفترچه بیمه درمانی اعضای از پرداخت حق بیمه و سرانه درمان سه ماه اول سال ۹۹ به حساب سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.
حل مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر در انتظار رئیس جدید
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بنیاد شهید و امور ایثارگران / فراکسیون ایثارگران / سعید اوحدی / محمد علی شهیدی محلاتی / جانبازان و ایثارگران / بیمه درمانی
حل مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر در انتظار رئیس جدید
بیماری رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران در طول چند ماه گذشته، بر عملکرد این سازمان سایه انداخته و در حال حاضر انتظار حل این چالش‌ها توسط رئیس جدید سازمان وجود دارد.
تلاش برای افزایش ۳۰ درصدی قدرت خرید بازنشستگان در سال جاری
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / صندوق بازنشستگی کشوری / بازنشستگان / بیمه درمان
تلاش برای افزایش ۳۰ درصدی قدرت خرید بازنشستگان در سال جاری
تهران - ایرنا - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تلاش صندوق بازنشستگی کشوری افزایش ۳۰ درصدی قدرت خرید بازنشستگان تحت پوشش این صندوق در سال جاری و پیگیری مستمر مطالبات آنان است.
انواع درمان ناباروری تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / امیر نوروزی
انواع درمان ناباروری تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار گرفت
ایلنا: مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح از ارائه بسته خدمات درمان نازایی با هدف حمایت از زوج‌های نابارور در جهت افزایش رضایتمندی جامعه هدف خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ترامپ در دوراهی کاخ سفید و زندان!
محمدرضا ستاریبا نزدیک شدن به موعد انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا که قرار است در آبان ماه امسال برگزار شد، دعواهای سیاسی میان دونالد ترامپ و دموکرات‌ها اوج گرفته است. از انتقادات گسترده به نحوه مواجهه دولت با ویروس کرونا تا اقداماتی نظیر اخراج بازرس کل وزارت خارجه که اخیراً صورت گرفته و دموکرات‌های کنگره آن را کاملاً غیر قانونی می‌دانند، علاوه بر شکاف سیاسی، کار را به جایی رسانده که اکنون دو نامزد اصلی انتخابات آمریکا یعنی ترامپ و بایدن یکدیگر را تهدید به زندانی شدن می‌کنند.هرچند اختلافات سیاسی در داخل آمریکا پس از روی کار آمدن ترامپ به امری عادی و روزمره در این کشور تبدیل شده و حتی رئیس‌جمهوری را تا استیضاح نیز پیش برده است، اما اکنون شواهد گویای تشدید این واگرایی‌هاست. ترامپ اخیراً از گزینه …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •