چهارشنبه, ۳۰ مهر, ۱۳۹۹ / 21 October, 2020
تالش گیلان
خشم سیلاب‌ها از تخریب جنگل‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان / جنگل / یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری / سیل / گیلان / تالش / خسارت مالی / جنگل های هیرکانی / تخریب محیط زیست / سیلاب در تالش
خشم سیلاب‌ها از تخریب جنگل‌ها
آستارا - ایرنا - سیلاب اخیر در شهرستان تالش گیلان که سبب تخریب تاسیسات زیربنایی شهری و روستایی و مرگ دو هم وطن را رقم زد، اگرچه حاصل بارش‌های کم‌سابقه بود، اما نباید تاثیر قطع درختان، تخریب جنگل‌ها، کاهش پوشش گیاهی و ساخت و سازها در حریم رودخانه‌ها را در بروز این سیل‌ها نادیده بگیریم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
تجهیز 8 بیمارستان جدید
مدیراجرایی هیات امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران از تجهیز هشت بیمارستان جدیدالاحداث و ارسال ملزومات پزشکی مقابله با کووید19 برای بخش‌های تازه افتتاح شده مراکز دولتی خبر داد. کاشفی‌فرد با اشاره به اینکه برای بیمارستان بهشهر ۲۹ دستگاه ونتیلاتور، ۱۰۷ عدد از انواع مانیتور ثابت، پرتابل و سانترال و ۶۰ عدد پمپ سرم و سرنگ و بیش از ۲۸۰ عدد از انواع تخت‌های ویژه، بزرگسال، نوزاد و اطفال و … هم خریداری و تحویل نماینده این دانشگاه علوم پزشکی شده است. البته برای بیمارستان آیت‌الله خویی ارومیه  ۶۵ ونتیلاتور و بیش از ۵۰۰  عدد از انواع تخت‌ها و سایر ملزومات و تجهیزات پزشکی تهیه و ارسال شده همچنین برای بیمارستان مرحومه صدیقیانی ارومیه علاوه بر تامین تجهیزات …
غرق شدن 3 نفر از اعضای یک خانواده در تالش گیلان
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
غرق شدن 3 نفر از اعضای یک خانواده در تالش گیلان
فرمانده انتظامی تالش گفت: سه نفر از اعضای یک خانواده به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا در سواحل دریای خزر در بخش حویق شهرستان تالش غرق شدند.
مرگ 2 نفر در سیل تالش گیلان
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مرگ 2 نفر در سیل تالش گیلان
بر اثر بارش شدید باران در تالش و سیلابی شدن رودخانه یک پیرمرد ۷۵ ساله در روستای پیرهرات بخش اسالم و یک نوجوان ۱۳ ساله در بخش حویق جان باختند
سیل در تالش گیلان +فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / حوادث / سیل
سیل در تالش گیلان +فیلم
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: هم‌اکنون در تالش بارش باران وجود ندارد، اما حجم خسارت‌های وارده بسیار سنگین تخمین زده می‌شود. به دلیل قطعی برق در نقاط بحرانی و عدم ارسال گزارش هواشناسی در برخی از روستا‌های درگیر بحران، گزارش از میزان بارش‌ها به نظر می‌رسد صحیح نباشد، چون در حال حاضر بیش از ۱۰۰ میلی‌متر باران در تالش باریده است.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
کمک کنید در روستای سفیدسنگان مرکز مشاوره بسازیم
‏چند روزی است 61فعال حقوق کودک نامه‌ای به معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده ‏نوشته و خواسته‌اند با کمک این نهاد، مرکز مشاوره‌ای برای روستای سفیدسنگان، بخش حویق در ‏شهرستان تالش گیلان ساخته شود. روستایی که اول خردادماه امسال شاهد قتل رومینا اشرفی به دست ‏پدرش بود. ماجرای قتل دختر سیزده ساله به وسیله پدر آن‌قدر پر سروصدا بود که ‏بعد از روزها صحبت از آن تمام نشده و حتی عاملی شده تا صحبت از زنان و دختران کشته شده دیگر ‏هم به میان بیاید. ‏ آنها در نامه‌شان نوشته‌اند که تحلیل جرم‌شناختی و جامعه‌شناختی این رویداد جنایی، این نکته را آشکار ‏کرده که یکی از مهم‌ترین عللِ اجتماعی این رویداد غم‌انگیز، رواج و شیوعِ …
اعزام نماینده ویژه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به تالش
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
اعزام نماینده ویژه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به تالش
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از اعزام نماینده ای به شهرستان تالش گیلان برای بررسی قتل رومینا اشرفی، دختر ۱۳ ساله که اول خرداد به طرز دلخراشی به دست پدر خود به قتل رسید، خبر داد.
واکنش معاون رئیس جمهور به قتل فجیع رومینای ۱۳ ساله توسط پدرش
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
واکنش معاون رئیس جمهور به قتل فجیع رومینای ۱۳ ساله توسط پدرش
معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده هم به قتل رومینا اشرفی واکنش نشان داد. پدر رومینا، دختر ۱۳ ساله اهل روستایی در شهرستان تالش گیلان، او را شبانه در خواب با داس سر برید و حالا در زندان به سر می برد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
جاده اسالم - خلخال در حوزه گیلان بهسازی می شود
اردبیل - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تالش گیلان گفت: در پاسخ به درخواست های مکرر مردم خلخال و گردشگران ، عملیات اجرایی بهسازی و ترمیم جاده ارتباطی اسالم - خلخال در حوزه استحفاظی استان گیلان از اردیبهشت آغاز می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •