پنجشنبه, ۲۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 13 August, 2020
تردد جاده ای
کاهش ۸ درصدی تردد در محورهای برون‌شهری
۴۴ ساعت قبل / سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای / مرکز مدیریت راه های کشور / تردد جاده ای
کاهش ۸ درصدی تردد در محورهای برون‌شهری
در شبانه‌روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۲۶ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۸ درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد.
ایران، حلقه اتصال طرح «یک کمربند- یک جاده»
۴ روز قبل / قاره آفریقا / جمهوری خلق چین / توسعه اقتصادی / اتحادیه اروپا / چین / تردد جاده ای / جاده ابریشم
ایران، حلقه اتصال طرح «یک کمربند- یک جاده»
تهران- ایرنا- راه ابریشم نوین که «یک کمربند- یک جاده» نامیده می‌شود قرار است قاره‌های آسیا، آفریقا و اروپا را با شبکه‌های تجاری ریلی، زمینی و دریایی به یکدیگر متصل کند که ایران در قلب این طرح قرار دارد.
فصل شکفتن جاده‌ها
۵ روز قبل / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / حمل و نقل مسافری / تردد جاده ای / اصفهان
فصل شکفتن جاده‌ها
اصفهان- ایرنا- "با خوش رکابم پیر جاده‌های ایرانم، این روزها بواسطه شغلم در برخی از استانهای کشور شاهد افتتاح، مرمت و احداث طرحهایی راهسازی زیادی هستم، دست مریزاد، گشایشی امیدوارکننده است و فصل رونق راههاست" این بخشی از گپ مان با راننده‌ای خودروی سنگینی بود که بعد از افتتاح مرحله سوم محور نایین- خور- طبس، جاده را به مقصدش پیمود.
بهره‌برداری از طرح ملی محور نایین - انارک - خور - طبس
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / نایین / افتتاح طرح / تردد جاده ای
بهره‌برداری از طرح ملی محور نایین - انارک - خور - طبس
ایرنا - اصفهان - مرحله سوم طرح ملی محور نایین - انارک - خور - طبس از ایستگاه راه‌آهن تا ابتدای شهر انارک به طول ۴۰ کیلومت روز پنجشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید. این طرح بزرگ و ملی به لحاظ افزایش ایمنی در تردد و جلوگیری از وقوع تصادفات، یکی از اولویت‌دارترین طرح‌های راهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان محسوب می‌شود که مرحله اول و دوم آن در گذشته به بهره‌برداری رسیده و مرحله سوم آن امروز از به بهره‌برداری رسید. نایین در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
افتتاح باند دوم جاده تازیان - بندرعباس
​به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان با اشاره به افتتاح باند دوم جاده تازیان - بندرعباس افزود:این محور یکی از مهمترین پروژه‌های استان هرمزگان می باشد که موجب سهولت سفر و کاهش طول مسیر از شهر تازیان به شهر بندرعباس می شود و به دلیل کوتاه شدن فاصله بین دو مسیر،کاهش استهلاک وسائط نقلیه ،دسترسی آسان،امنیت کاربران جاده ای و کاهش تصادفات از جمله مزایای اجرای این پروژه می باشد.یوسف عابدینی ابراز داشت: این جاده ارتباطی با تلاش و مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان احداث شده است و هدف از احداث این جاده رفع مشکلاتی همچون وجود پیچ ها و گردنه های خطرناک و نیز عبور و مرور وسائط …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
پایگاه امداد جاده ای منطقه گردشگری چشمه لادر تجهیز شود
فرماندار خمینی‌شهر گفت: تردد روزانه بیش از ۲۴ هزار خودرو در محور چشمه لادر و کوهستانی بودن این منطقه، ضرورت راه‌اندازی و تجهیز پایگاه امداد جاده ای چشمه لادر را دوچندان کرده است.
افزایش ۷/۳ درصدی ترددهای جاده‌ای در ۲۴ ساعت گذشته
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تردد جاده ای / سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای / مرکز مدیریت راه های کشور
افزایش ۷/۳ درصدی ترددهای جاده‌ای در ۲۴ ساعت گذشته
مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور از افزایش ۷/۳ درصدی ترددهای جاده‌ای در ۲۴ ساعت گذشته در کشور خبر داد.
عملیات اجرایی باند دوم محور شازند به خمین آغاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / استان مرکزی / تردد جاده ای
عملیات اجرایی باند دوم محور شازند به خمین آغاز شد
اراک - ایرنا - معاون مهندسی وساخت اداره کل راه وشهرسازی استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی باند دوم جاده شازند به خمین با اعتبار ۵۱ میلیارد ریال آغاز شد.
بازماندگان ۲۰ نفره یک صنف؛ مهارتی که دیده نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / سال رونق تولید / تردد جاده ای / رانندگان بوژی‌کش‌ها
بازماندگان ۲۰ نفره یک صنف؛ مهارتی که دیده نمی‌شود
تهران- ایرنا- رانندگان «بوژی‌کش‌ها»، خودروهایی برای حمل محموله‌های فوق سنگین صنایع مادر مانند نیروگاه‌ها و صنعت نفت‌وگاز هستند که متاسفانه باوجود نقش مهم در این زمینه، مهجور مانده‌اند. آن هم در حالی که رانندگان ایرانی این صنف که به عنوان یکی از ماهرترین افراد در جهان شناخته می‌شوند، با مشکلات قابل توجهی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
راهداری: تصمیم قبلی لغو شد؛ آزاد راه تهران - شمال مسدود نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
راهداری: تصمیم قبلی لغو شد؛ آزاد راه تهران - شمال مسدود نمی‌شود
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران اظهار کرد: قرار بود همکاران راهداری با همراهی پلیس طرحی را برای وضعیت مطلوب تر آزاد راه تهران - شمال انجام دهند و پلیس درخواست مسدود شدن چند روزه آزاد راه تهران - شمال را اعلام کرده بود. وی افزود: پس از بررسی های لازم این طرح به طور موقت لغو شد و آزاد راه تهران - شمال که قرار بود از صبح امروز مسدود شود، لغو و تردد در این آزاد راه انجام خواهد شد.
ترددهای عادی در تمام مسیرهای شمالی و کاهش سفرهای برون شهری
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مرکز مدیریت راه های کشور / چالوس / تردد جاده ای
ترددهای عادی در تمام مسیرهای شمالی و کاهش سفرهای برون شهری
تهران- ایرنا- مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌و نقل جاده‌ای کشور اعلام کرد که تردد در مسیرهای برون شهری ۰.۹ درصد کم شده و عبور ومرور در همه مسیرهای شمالی و محورهای شریانی عادی و روان است.
۱۱ فوتی و ۴۴ مجروح در تصادفات ۱۰ روز اخیر خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / پلیس راهور ناجا / خراسان جنوبی / تردد جاده ای / کشته / تصادفات جاده ای
۱۱ فوتی و ۴۴ مجروح در تصادفات ۱۰ روز اخیر خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راه استان خراسان جنوبی گفت: در ۱۰ روز گذشته طی ۳۴ فقره تصادف در جاده‌های استان ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند و ۴۴ نفر مجروح و روانه بیمارستان شدند.
راه‎‌اندازی سامانه پهپادی در استان کرمان/آمادگی ناجا در جمع‌آوری و شناسایی معتادان متجاهر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / سردار حسین اشتری / معتاد متجاهر / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / پهپاد
راه‎‌اندازی سامانه پهپادی در استان کرمان/آمادگی ناجا در جمع‌آوری و شناسایی معتادان متجاهر
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به موضوع سامانه پهپادی در استان کرمان اشاره و گفت: کنترل، رصد و پایش مناطق کویری استان کرمان در بحث مبارزه با موادمخدر، امنیت تردد جاده ای به منظور کاهش سوانح رانندگی، تقویت و توسعه خدمت رسانی به مردم از جمله مزایای این سامانه است.
امداد خودرو سامان یک همراه مطمئن در تمام جاده های ایران
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
امداد خودرو سامان یک همراه مطمئن در تمام جاده های ایران
اکثر ما لحظه ای که خودرو به دلیل نقص فنی با مشکل مواجه می شود را تجربه کرده ایم سوانح رانندگی و خرابی و ایراد فنی خودرو مانند پنچری و اتمام بنزین ممکن است در هر نقطه و در هر زمانی رخ دهد؛ ممکن است مادری باشید که با فرزند خود در سطح شهر تردد می کنید و ناگهان با نقص فنی خودرو مواجه شوید و یا راننده ای باشید که تخصص و یا ابزار لازم جهت رفع ایراد خودرو را نداشته باشید و دیده ایم که در این مواقع خودروهای امدادی زیادی به بهانه کمک و رفع اشکال برای کمک رسانی ظاهر می شوند که این معضل در شهرها و به خصوص اتوبان ها بسیار زیاد مشاهده می شود.
آخرین آمار ترددهای جاده‌ای
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / پلیس راهور / ترددهای جاده‌ها / وضعیت جاده‌های کشور
آخرین آمار ترددهای جاده‌ای
سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین نرخ تردد های جاده ای در کشور اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا روز گذشته  آمار تردد در جاده های  سطح کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۳ درصد کاهش داشته است.
تردد بین استانی افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / مرکز مدیریت راه های کشور / تردد جاده ای / فیروزکوه
تردد بین استانی افزایش یافت
تهران- ایرنا- مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل ‌و نقل جاده‌ای از افزایش تردد بین استانی در شبانه‌روز گذشته خبر داد و اعلام کرد: ترافیک در آزادراه قروین - کرج - تهران، سنگین است.
کاهش سفرهای بین استانی در شبانه روز گذشته
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / سفر بین استانی / تردد جاده ای
کاهش سفرهای بین استانی در شبانه روز گذشته
براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲هزار و ۲۸۴ ترددشمار فعال در جاده‌های برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۰.۴ درصد کاهش تردد را نشان می‌دهد.
مرز مهران برای تردد افراد دو تابعیتی باز است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مرز مهران برای تردد افراد دو تابعیتی باز است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: طبق توافق انجام‌شده با طرف عراقی افراد دارای ۲ تابعیتی (ایرانی، عراقی) با رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند از مرز مهران تردد کنند.
ترانزیت ۲۰ هزار تنی کالا از گیلان/ کرونا تردد مسافر از مرز آستارا را متوقف کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استانی-اجتماعی / ترانزیت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
ترانزیت ۲۰ هزار تنی کالا از گیلان/ کرونا تردد مسافر از مرز آستارا را متوقف کرد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه طی سه ماهه نخست امسال ۱۹ هزار و ۹۱۷ تن کالا از استان ترانزیت شده است، گفت: ترانزیت ورودی استان ۲۶ درصد کاهش و ترانزیت خروجی استان ۸۹ درصد کاهش را نشان می دهد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
​گزارش بیشترین مورد اضافه تناژ (حمل بار) در محور کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی – ابتکار : به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبزر کرمی اظهار داشت: بیشترین مورد اضافه تناژ در محور کرمانشاه- همدان گزارش شده است و در این زمینه تعداد ۲۵۶ متخلف جریمه شده اند.کرمی مقدار اضافه تناژ را ۶۳۵ تن و تعداد وسایل نقلیه کنترل شده در محورهای استان را ۲۲۰ وسیله نقلیه عنوان کرد و افزود: بیشترین اضافه تناژ (حمل بار) مربوط به محصولات کشاورزی و بیشترین حجم تردد وسایل نقلیه سنگین هم در محور کرمانشاه- همدان مشاهده شده است.وی همچنین بیشترین کالای جابجا شده در محورهای استان را محصولات کشاورزی و مصالح ساختمانی عنوان کرد و گفت: در زمینه جلوگیری از تخلفات ۴۵مورد گشت‌های دروازه ای انجام گرفته است که در این زمینه ۷۴ مورد تخلف مربوط به عدم …
کرونا تردد محورهای ارتباطی استان بوشهر را ۳۲ درصد کاهش داد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / گناوه / راهداری / استان بوشهر / تردد / حمل و نقل / کروناویروس / محدودیت ترافیکی
کرونا تردد محورهای ارتباطی استان بوشهر را ۳۲ درصد کاهش داد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: بر اساس داده های دستگاه های تردد شمار برخط مرکز مدیریت اطلاعات راهها و حمل و نقل جاده ای در سه ماه نخست سال ۹۹ مجموعا ۲۴ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۲۰ تردد در محورهای ارتباطی استان بوشهر ثبت شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
ثبت ۴۴۱ هزار و ۷۲۶ تردد خودروها در بهار امسال در جاده‌های استان کرمانشاه
کرمانشاه – کرمی - ابتکار :به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی افزود: فقط در خرداد ماه حدود ۱۳ میلیون و ۱۵۹ هزار تردد در محورهای استان به ثبت رسید که بیشترین سهم با بیش از ۷۵۱ هزار تردد مربوط به جاده بیستون به کرمانشاه بود. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه با بیان اینکه سرعت غیرمجاز عامل بیشترین حوادث رانندگی است، افزود: براساس بررسی که از تردد خودروها داشتیم، امسال ۳.۵ درصد خودروهای عبوری از محورهای استان سرعت‌ غیرمجاز داشتند.​ کرمی، از تشدید نظارت‌ در محورهای استان با همکاری پلیس راه به منظور رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی خبر داد و افزود: علاوه بر ۲۰ دستگاه خودرو اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پنج دستگاه خودرو نیز به …
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
فرهنگسازی بین رانندگان برای رعایت قوانین رانندگی
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی، با بیان اینکه با بیان اینکه (31 خرداد) به عنوان اولین روز هفته ایمنی حمل و نقل بعنوان روز بدون حادثه نامگذاری شده، گفت: اصلی‌ترین هدف از نامگذاری این روز، فرهنگسازی بین رانندگان برای رعایت قوانین رانندگی و سرعت مجاز است.کرمی از تشدید نظارت‌ در محورهای استان با همکاری پلیس راه به منظور رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی خبر داد و افزود: علاوه بر 20 دستگاه خودرو اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پنج دستگاه خودرو نیز به صورت نامحسوس محورهای استان را رصد خواهند کرد.وی از فعالیت 31 دوربین ثبت تخلف و کنترل سرعت در جاده‌های کرمانشاه با هدف کاهش حوادث و سوانح رانندگی نیز یاد کرد.مدیرکل …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
بهسازی جاده روستاهای منطقه سلیران بخش عنبر انجام شد
به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان عملیات بهسازی و ایمن سازی بخشی قسمتی از جاده روستاهای منطقه سلیران بخش عنبر انجام شد .این پروژه در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی این شرکت ، ایمن سازی و تسهیل در تردد روستاییان مجاور چاه های نفت این منطقه و با نظارت مدیریت مهندسی و ساختمان این شرکت در مدت زمان 6 ماه و با صرف اعتباری بالغ بر 000ر000ر210ر3 ریال انجام شد .در این پروژه که در مجاورت روستای جاجو و روستای سلیرون صورت گرفت ، یک دستگاه پل 2 دهانه ای به طول 10 متر به همراه دیوار حائل سنگی در جهت محافظت از جاده در برابر خطرات نشست و رانش هنگام بارندگی - لایروبی دره ، خاکبرداری و خاکریزی به مقدار 4300 متر مکعب - بتن ریزی و سنگ کاری به مقدار 775 متر مکعب - ترانشه زنی و اصلاح هندسی دید و مسیر …
عکس یادگاری بشار اسد و همسرش با نظامیان سوری
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بشار اسد / تحریم های آمریکا / قانون سزار / اسما اسد / سوریه / ارتش سوریه
عکس یادگاری بشار اسد و همسرش با نظامیان سوری
بشار اسد رئیس جمهور سوریه و همسرش اسما اسد در جریان تردد جاده ای و بازدید از یک پست بازرسی ارتش این کشور، با نظامیان مستقر در آن، عکس یادگاری گرفتند. وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در ادامه سیاست‌های خصمانه خود علیه سوریه از تحریم ۳۹ شخص و نهاد مرتبط با این کشور از جمله رئیس جمهور سوریه و همسرش خبر داد.
ترافیک نیمه سنگین تا سنگین در محورهای هراز و چالوس
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / ترافیک جاده ای / جاده چالوس
ترافیک نیمه سنگین تا سنگین در محورهای هراز و چالوس
مرکز مدیریت راه ها و حمل و نقل جاده ای کشور اعلام کرد: تردد در محور هراز مسیر رفت و برگشت حدفاصل سه راهی چلاو تا پارک جنگلی آمل و محور چالوس مسیر شمال به جنوب محدوده های تونل کندوان و آدران دارای ترافیک سنگین و نیمه سنگین هستند.
ترافیک در مسیرهای شمالی تهران نیمه سنگین تا سنگین است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / ترافیک جاده ای / جاده شمال
ترافیک در مسیرهای شمالی تهران نیمه سنگین تا سنگین است
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران اعلام کرد: تردد خودروها در مسیرهای شمالی این استان نیمه سنگین تا سنگین است.
تعطیلی سه روزه مراکز خرید هرمزگان/اعمال محدودیت تردد جاده ای و دریایی
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
تعطیلی سه روزه مراکز خرید هرمزگان/اعمال محدودیت تردد جاده ای و دریایی
استاندار هرمزگان گفت: تمامی بازارها، پاساژها، مراکز خرید و اصناف غیرضروری در سراسر استان هرمزگان در روزهای بیست و هشتم، بیست و نهم و سی ام خرداد ماه، تعطیل خواهند بود.
کاهش نزدیک به ۹۹ درصدی تردد مسافر از پایانه های مرزی آذربایجان غربی
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استانی-اقتصادی / پایانه مرزی
کاهش نزدیک به ۹۹ درصدی تردد مسافر از پایانه های مرزی آذربایجان غربی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: بدیل بسته بودن مرزها در راستای اقدامات پیشگیرانه جلوگیری از بیماری کرونا تردد مسافر در پایانه های مرزی استان در دو ماه اول سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل نزدیک به ۹۹ درصد کاهش داشته است.
گیلان پنجمین استان پرتردد کشور در تعطیلات اخیر
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / استانی-اجتماعی / تردد / عید فطر
گیلان پنجمین استان پرتردد کشور در تعطیلات اخیر
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، استان گیلان را با متوسط تردد ۵۸۹ وسیله نقلیه در ساعت، پنجمین استان پرتردد کشور در ایام تعطیلات عید فطر دانست و گفت: شاهد کاهش ۳۴ درصدی ورودی و ۴۵ درصدی خروجی بودیم.
ثبت بیش از دومیلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان در تعطیلات عید فطر
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / استانی-اجتماعی / منطقه سمنان / سفر / جاده / عید فطر
ثبت بیش از دومیلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان در تعطیلات عید فطر
رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از ثبت بیش از دو میلیون تردد در محورهای مواصلاتی این استان در ایام تعطیلات عید سعید فطر خبرداد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
آغاز عملیات لکه گیری و روکش آسفالت محورهای شریانی استان اصفهان
اصفهان -راعی : معاون راهداری استان اصفهان از آغاز عملیات لکه گیری و روکش آسفالت محورهای شریانی استان اصفهان خبر داد.فرزاد دادخواه اظهار کرد: بهسازی و ارتقا سطح کیفی رویه آسفالت محورهای مواصلاتی استان اصفهان به ویژه محورهای پرتردد ،نقشی مهمی در ایمنی تردد و رضایتمندی کاربران جاده ای دارد.وی با اشاره به شروع اجرای عملیات گسترده لکه گیری و روکش آسفالت محورهای شریانی با توجه به مساعد شدن هوا و کاهش محدودیت ها توسط ستاد مبارزه با کرونا در استان اصفهان تصریح کرد: مقاطع اولویت دار آسیب دیده در محوری های شریانی واصلی استان اصفهان تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.دادخواه خاطرنشان کرد: هم اکنون عملیات آسفالت محور زواره_اردستان به طول 5 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان، عملیات بازیافت سرد …
تردد بالغ بر ۵۴۰ هزار وسلیه نقلیه در گیلان طی پنج روز گذشته
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / استانی-اجتماعی / راه و راهداری / عید فطر
تردد بالغ بر ۵۴۰ هزار وسلیه نقلیه در گیلان طی پنج روز گذشته
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از تردد بالغ بر ۵۴۰ هزار وسایل نقلیه در گیلان طی پنج روز گذشته خبر داد و گفت: طی ایام تعطیلات عید فطر پنجمین استان پرتردد کشور بودیم.
آخرین وضعیت راه‌های کشور
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / تردد جاده ای / فیروزکوه
آخرین وضعیت راه‌های کشور
تهران-ایرنا- مرکز مدیریت راه‌های کشور آخرین وضعیت راه‌ها را اعلام کرد.
رانندگان آزادراه قزوین – رشت از مسیر رودبار تردد کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / استانی-اجتماعی / راه و راهداری / رانش کوه
رانندگان آزادراه قزوین – رشت از مسیر رودبار تردد کنند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با اشاره به رانش کوه و انسداد قطعه ای از آزادراه قزوین – رشت، گفت: رانندگان باید از مسیر رودبار به رشت تردد کنند.
راهداری: زلزله به هیچ محوری در استان تهران آسیب نزده است
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
راهداری: زلزله به هیچ محوری در استان تهران آسیب نزده است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: زلزله بامداد جمعه تهران به هیچ یک از محورها آسیب نزده و هم اکنون تردد در همه محورهای استان در جریان است.
ترافیک در برخی مقاطع محور چالوس سنگین است
۱۳۹۹/۰۲/۱۲ / تردد جاده ای / ترافیک
ترافیک در برخی مقاطع محور چالوس سنگین است
تهران- ایرنا- گزارش مرکز مدیریت راه های کشور از آخرین وضعیت محورهای شمالی حاکی است ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر رفت و برگشت حدفاصل میدان امیرکبیر تا کندر وجود دارد.
کامیون‌های ترک در ایران تردد می‌کنند اما راه ترکیه بر ورود کامیون‌های ایرانی بسته است
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / غلامحسین شافعی / ترانزیت کالا / محمد اسلامی / ترکیه / وزارت راه و شهرسازی
کامیون‌های ترک در ایران تردد می‌کنند اما راه ترکیه بر ورود کامیون‌های ایرانی بسته است
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی، از توقف حمل و نقل بین المللی جاده ای ایران به دلیل عدم همکاری ترکیه و در مقابل تردد آسان کامیون های ترکیه ای به ایران، گلایه کرد.
چرا طرح فاصله اجتماعی در جاده‌ها نادیده گرفته می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / استانی-اقتصادی / کروناویروس / اتوبوس / طرح فاصله اجتماعی هوشمند
چرا طرح فاصله اجتماعی در جاده‌ها نادیده گرفته می‌شود؟
اگرچه از ابتدای سال جاری به دلیل شیوع کرونا، دولت محدودیت هایی در تردد به خصوص سفرهای بین استانی ایجاد کرد، اما از ابتدای اردیبهشت امسال، از شدت این محدودیت ها کاسته شد و در توصیه های بسیار به مردم عنوان شد تنها در صورت ضرور اقدام به سفر کنند، از سوی دیگر وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری از همان زمان بر اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در سفرهای بین شهری به خصوص حمل و نقل جاده ای تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
آشکارسازی ۱۳۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های خوزستانش
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان این‌که در استان ۱۳۰ نقطه پرحادثه وجود دارد که این نقاط نیاز به اصلاح هندسی دارند، گفت: اصلاح این نقاط نیازمند اعتبارات فراوانی است تا بتوانیم شاهد حل مشکل آن‌ها باشیم.غلام‌عباس بهرامی‌نیا در نشست خبری آنلاین که به مناسبت روز ایمنی راه‌ها و حمل و نقل برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان، ایمنی تردد است زیرا مهمترین موضوع، سلامت و شرایط ایمن تردد مردم است و در این زمینه نیز تلاش همه دستگاه‌های مسئول بر آن است تا این ایمنی را در راه‌ها فراهم کنند. وی با بیان این‌که جا به جایی بیش از ۹۰ درصد از بار و مسافر از طریق جاده انجام می‌شود و با توجه به این‌که سهم بیشترین حوادث نیز مربوط به این بخش است، افزود: مساله ایمنی حمل و نقل و تردد …
١١٠ کیلومتر راه جدید تا پایان سال در سه استان افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ساری / سمنان / مازندران / تردد جاده ای / فیروزکوه
١١٠ کیلومتر راه جدید تا پایان سال در سه استان افتتاح می‌شود
تهران - ایرنا - مدیرکل ساخت و توسعه راههای منطقه شمال کشور، گفت: ۱۱۰ کیلومتر راه به ارزش حدود ۷۹۵ میلیارد تومان تا پایان سال در سه استان گیلان، مازندران و سمنان افتتاح می‌شود.
بازگشایی بوستانها از امروز به روی مردم/ رفع محدودیت تردد جاده ای در کشور
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / کروناویروس / فاصله گذاری هوشمند
بازگشایی بوستانها از امروز به روی مردم/ رفع محدودیت تردد جاده ای در کشور
رئیس کمیته اجتماعی و اتنظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با اعلام خبر بازگشایی فعالیت پارکها، بوستانها و تفرجگاهها در سراسر کشور گفت: بر اساس مصوبه این ستاد، مردم از امروز چهارشنبه می توانند با رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی از این فضاها استفاده کنند.
توقف فروش حضوری بلیت در پایانه های مسافری سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای / سیستان و بلوچستان / خرید بلیط اتوبوس
توقف فروش حضوری بلیت در پایانه های مسافری سیستان و بلوچستان
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: فروش حضوری بلیت در پایانه های مسافری استان به منظور کاهش ازدحام و تردد های غیر ضروری و همچنین حفظ سلامت شهروندان در برابر شیوع بیماری کرونا از ابتدای خردادماه سال جاری متوقف می شود.
هشدار هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد درباره آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در ترددها
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / استانی-اجتماعی / کهگیلویه و بویراحمد / هواشناسی / هشدار / آبگرفتگی / سامانه بارشی
هشدار هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد درباره آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال در ترددها
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و روان آب‌های سطحی اختلال در تردد جاده ای و کاهش دید افقی طی سامانه بارشی جدید در این استان هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / استانی-اقتصادی / ایمنی راه / بجنورد
تقویت ایمنی جاده قدیم بدرانلو در شهرستان بجنورد
رئیس اداره ایمنی وحریم راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: با توجه به مسدود شدن محور بجنورد-آشخانه به علت رانش زمین، تردد از جاده قدیم بدرانلو انجام می شود و ایمنی این مسیر توسط راهداران تقویت شده است.
سیلاب ۹ هزار میلیارد ریال به راه‌ها خسارت زد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / تردد جاده ای / خراسان شمالی
سیلاب ۹ هزار میلیارد ریال به راه‌ها خسارت زد
بجنورد- ایرنا- معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: سیلاب‌های سال جاری به حدود ۱۰ هزار کیلومتر از راه‌های کشور خسارت وارد کرده که ارزش آن ۹ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
حمل بار ناوگان جاده ای همچون گذشته با قوت ادامه دارد
​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد گفت: هیچگونه محدودیتی در حمل بار ناوگان جاده ای وجود ندارد اما در شرایط فعلی، اولویت اصلی با حمل کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم استبه گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، علی علیخانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد، گفت: شیوع ویروس کرونا هیچگونه تغییری در حمل بارِ ناوگان حمل و نقل جاده ای استان یزد ایجاد نکرده است و حمل بار همچون گذشته باقوت و شدت ادامه دارد.علیخانی با اشاره به ضرورت تامین مایحتاج ضروری مردم، اظهارداشت: هیچگونه محدودیت و ممنوعیتی در زمینه ی حمل بار ناوگان جاده ای وجود ندارد اما با توجه به شرایط فعلی، حمل کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم و نهاده های دامی و کشاورزی از بنادر به مرکز کشور …
چه کسی ویروس کرونا را در ایران جابه‌جا کرد؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / کرونا / مرکز آمار ایران / ویروس کرونا / مسافرت / تردد جاده ای
چه کسی ویروس کرونا را در ایران جابه‌جا کرد؟
تهران- ایرناپلاس- تلویزیون خبرنگاری را نشان می‌دهد که در محل پلیس راه ایستاده، از برخی مسافران نوروزی توضیح می‌خواهد که چرا با وجود شیوع کرونا باز هم قصد سفر دارند؟ این در حالی است که آمارها از کاهش قابل توجه سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته خبر می‌دهند. مردم چقدر مراعات شرایط فعلی را کردند و سفرها چقدر کمتر شد؟
پیشرفت فیزیکی ادامه آزادراه حرم تا حرم قابل قبول نیست
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / سمنان / وزارت راه و شهرسازی / تردد جاده ای
پیشرفت فیزیکی ادامه آزادراه حرم تا حرم قابل قبول نیست
سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: پیشرفت فیزیکی ادامه ساخت آزادراه حرم تا حرم در قطعه گرمسار- سمنان بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی پیمانکار چندان قابل قبول نیست.
افزایش تردد ناوگان حامل کالاهای صادراتی به کشورهای آسیای میانه در سال 98
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / استانی-اقتصادی / صادرات / حمل‌ونقل جاده‌ای
افزایش تردد ناوگان حامل کالاهای صادراتی به کشورهای آسیای میانه در سال 98
مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان خراسان رضوی گفت: تعداد کل خروجی ناوگان در سال 1398 تعداد 70 هزار و 849 دستگاه بوده که در بخش تردد ناوگان حامل کالای صادراتی به کشورهای آسیای میانه از طریق پایانه‌های مرزی لطف‌آباد، سرخس و باجگیران 10 درصد رشد داشته است. 
بخشدار: شهروندان از تردد غیر ضروری به رودبار قصران خودداری کنند
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / رودبار قصران / بارش باران / تردد جاده ای / سازمان هواشناسی
بخشدار: شهروندان از تردد غیر ضروری به رودبار قصران خودداری کنند
تهران- ایرنا- بخشدار رودبار قصران شهرستان شمیرانات با اشاره به بارش شدید باران و ریزش کوه در برخی از نقاط بخش از مسافران و اهالی خواست تا از تردد غیرضروری در منطقه به جد خودداری کنند.
تردد در گردنه های خراسان شمالی فقط با زنجیر چرخ
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / استانی-اقتصادی / بارش برف و باران
تردد در گردنه های خراسان شمالی فقط با زنجیر چرخ
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در حال حاضر تردد در گردنه های کوهستانی این استان فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.
برنامه‌های امروز معاون‌ اول رییس جمهوری
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / کرونا / رضا رحمانی / انوشیروان محسنی بندپی / اسحاق جهانگیری / تردد جاده ای / فرودگاه بین‌ المللی امام خمینی (ره)
برنامه‌های امروز معاون‌ اول رییس جمهوری
ایرنا- تهران- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری صبح امروز (سه شنبه) با حضور در شهرک صنعتی نصیرآباد رباط‌کریم خط تولید انواع ماسک پزشکی و فیلتردار را افتتاح کرد.
تداوم افزایش تردد در جاده‌ها | ۸۶هزارخودرو در آزادراه کرج-تهران
۱۳۹۹/۰۱/۱۹
تداوم افزایش تردد در جاده‌ها | ۸۶هزارخودرو در آزادراه کرج-تهران
مرکز مدیریت راه ها از افزایش ۱.۶ درصدی ترددهای جاده ای در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
بارش برف و باران در جاده‌های ١١ استان کشور
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / وزارت راه و شهرسازی / تردد جاده ای
بارش برف و باران در جاده‌های ١١ استان کشور
تهران- ایرنا- برخی جاده‌های استان‌های آذربایجان شرقی، تهران، مازندران و البرز با بارش برف همراه است و در جاده‌های ٧ استان دیگر نیز اکنون بارش باران گزارش شده است.
جاده‌ها در تعطیلات نوروز چقدر خلوت‌تر شدند؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / سفر نرویم / تردد جاده ای
جاده‌ها در تعطیلات نوروز چقدر خلوت‌تر شدند؟
تردد بین‌ استانی در تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته ۶۴ درصد کاهش یافت.
تردد در جاده‌های کشور به طور بی‌سابقه ای افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / تردد جاده ای / کرونا / ممنوعیت مسافرت
تردد در جاده‌های کشور به طور بی‌سابقه ای افزایش یافت
سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از افزایش تردد وسایل نقلیه طی دیروز در محورهای برون‌شهری کشور خبر داد.
خلوتی جاده های استان تهران در روز طبیعت تاریخ ساز شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / اداره کل راهداری استان تهران / مرکز مدیریت راه های کشور
خلوتی جاده های استان تهران در روز طبیعت تاریخ ساز شد
تهران_ ایرنا_ معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران اعلام کرد: خلوتی جاده های این استان در روز ۱۳ فروردین نسبت به ایام نوروز و روز طبیعت سال های گذشته رکورد زد و به لحاظ کاهش تردد خلوت ترین روز را به خود اختصاص داد.
کاهش تردد و ترافیک بسیار سبک در محورهای همدان
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / محورهای مواصلاتی / تردد / استانی-اقتصادی / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
کاهش تردد و ترافیک بسیار سبک در محورهای همدان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از کاهش تردد در محورهای استان همدان خبرداد و گفت: در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی استان همدان با کاهش تردد روبرو بوده و ترافیک بسیار سبکی در راه‌های استان برقرار است.
تردد ناوگان حامل سوخت بدون محدودیت انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / استانی-اقتصادی / تردد / سوخت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
تردد ناوگان حامل سوخت بدون محدودیت انجام می‌شود
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: تردد ناوگان حامل سوخت، کالاهای اساسی و ایاب و ذهاب کارخانجات از استان اصفهان یا به استان اصفهان بدون هیچ محدودیتی در حال انجام است.
کاهش ۶۲ درصدی تردد بین استانی از ۲۵ اسفند تا ۱۱ فروردین
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای
کاهش ۶۲ درصدی تردد بین استانی از ۲۵ اسفند تا ۱۱ فروردین
تهران - ایرنا- سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از کاهش ۶۲ درصدی «تردد بین استانی» دربازه زمانی ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹ خبر داد.
تردد غیرضروری روزانه ۴۷۴هزار خودرو در جاده‌ها/ ثبت ۷۰ میلیون تردد
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / عبدالهاشم حسن نیا / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / حمل و نقل جاده ای / تردد وسایل نقلیه
تردد غیرضروری روزانه ۴۷۴هزار خودرو در جاده‌ها/ ثبت ۷۰ میلیون تردد
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از انجام روزانه ۴۷۴ هزار تردد غیر ضروری در جاده های کشور در شرایط کرونایی خبر داد.
استاندار : ۱۳۰ هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / ویروس کرونا / استانداری تهران / انوشیروان محسنی بندپی / شهر تهران / تردد جاده ای / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
استاندار : ۱۳۰ هزار خودرو از راه های تهران به مبدا بازگشتند
تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: طی سه روز گذشته از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، در مجموع ۱۳۰ هزار و ۴۰ خودرو از مبادی ورودی این استان بازگشت داده شدند.
۷۵۰۰ خودرو نتوانستند وارد تهران شوند
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ویروس کرونا / استانداری تهران / انوشیروان محسنی بندپی / شهر تهران / تردد جاده ای / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
۷۵۰۰ خودرو نتوانستند وارد تهران شوند
تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: با اجرای طرح محدودیت تردد خودروهای غیر بومی به این استان از هشت فروردین، از ورود هفت هزار و ۵۰۰ خودرو به تهران جلوگیری شد.
پلیس راهور: تردد های جاده‌ای در حد مطلوبی کاهش یافته است
۱۳۹۹/۰۱/۰۹
پلیس راهور: تردد های جاده‌ای در حد مطلوبی کاهش یافته است
رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: با اجرای طرح فاصله گذاری از روز گذشته شاهد کاهش ترددهای جاده ای هستم.
آخرین خبرها از محدودیت تردد در تهران
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / ویروس کرونا / استانداری تهران / انوشیروان محسنی بندپی / شهر تهران / تردد جاده ای / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
آخرین خبرها از محدودیت تردد در تهران
تهران- ایرنا- استاندار تهران جزئیات تردد خودروها در این استان و محدودیت های اعمال شده برای کنترل ویروس کرونا را اعلام کرد و گفت: موقعیت در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی جز با همراهی مردم به دست نمی آید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •