جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
تظاهرات اعتراضی
بازداشت یک آمریکایی در بیروت به‌اتهام جاسوسی برای صهیونیست‌ها
تسنیم / ۴ روز قبل / بین‌المللی
بازداشت یک آمریکایی در بیروت به‌اتهام جاسوسی برای صهیونیست‌ها
نیروهای امنیتی لبنان یک روزنامه‌نگار آمریکایی را در محل برگزاری تظاهرات اعتراضی در بیروت به‌اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت کردند.
زنان مخالف ترامپ در آمریکا تظاهرات کردند
ایرنا / ۵ روز قبل / بین‌المللی
زنان مخالف ترامپ در آمریکا تظاهرات کردند
تهران - ایرنا - هزاران تن از زنان امریکایی مخالف سیاست‌های دونالد ترامپ به مناسبت چهارمین سالگرد به قدرت رسیدن وی روز شنبه در شهرهای مختلف این کشور دست به راهپیمایی اعتراضی زدند.
  دونالد ترامپ  امریکا  راهپیمایی  خشونت علیه زنان
تصاویر| شصت و دومین شنبه اعتراضی در فرانسه
فارس / ۵ روز قبل / بین‌المللی
تصاویر| شصت و دومین شنبه اعتراضی در فرانسه
حامیان جنبش «جلیقه زردها» در شصت و دومین شنبه اعتراضی علیه مواضع دولت فرانسه، امروز یک بار دیگر به تظاهرات اعتراضی دست زدند.
پزشکان فرانسوی استعفا می‌دهند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
پزشکان فرانسوی استعفا می‌دهند
تهران- ایرنا- اعتراض‌های مستمر به سیاست‌های دولت فرانسه در یک سال گذشته از جنبش « جلیقه‌زردها » تا اعتصاب‌های اخیر علیه اصلاحات بازنشستگی ابعاد تازه‌تری به خود گرفته به گونه‌ای که پای پزشکان این کشور را نیز به میان کشیده است.
  فرانسه  اعتراض های خیابانی  تظاهرات اعتراضی  پاریس  جلیقه زردها  امانوئل مکرون  فرانسه در اعتصاب
گفتمان بی‌واسطه مسوولان با مردم، نیاز امروز جامعه
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اجتماعی
گفتمان بی‌واسطه مسوولان با مردم، نیاز امروز جامعه
تهران- ایرنا- استادیار جامعه شناسی و کارشناس مسائل اجتماعی با اشاره به جان باختن عده ای از هموطنان در سقوط هواپیمای اوکراین گفت: این سانحه افکار عمومی را جریحه‌دار کرده است. در شرایط فعلی باید اصل را بر صداقت و گفتمان ملی بگذاریم تا همه مسوولان بی واسطه با مردم صحبت کنند و درد مردم را بشنوند.
  اعتراض های خیابانی  سقوط هواپیما  دانشجو  ایران  تظاهرات اعتراضی  سیاست و حکومت  جمهوری اسلامی  مطالبات مردمی  سقوط هواپیمای مسافربری در تهران
امور خارجه ایران اقدام سفیر انگلیس را دخالت در امور داخلی ایران نامید
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بین‌المللی
امور خارجه ایران اقدام سفیر انگلیس را دخالت در امور داخلی ایران نامید
وزارت امور خارجه ایران در بیانیه ای رسمی، حضور سفیر بریتانیا در ایران در تظاهرات اعتراضی شنبه را دخالت در امور داخلی در نظر می گیرد.
جزئیات جدید از دستگیری سفیر انگلستان مقابل دانشگاه امیر کبیر اعلام شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / اجتماعی
جزئیات جدید از دستگیری سفیر انگلستان مقابل دانشگاه امیر کبیر اعلام شد
تهران - ایرنا - مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات نیروی انتظامی، جزئیات دستگیری سفیر انگلستان در تجمع روز شنبه مقابل دانشگاه امیرکبیر را اعلام کرد.
  وزارت امور خارجه  تظاهرات اعتراضی  پلیس  انگلستان
تصاویر| هندی‌ها هم در اعتراض به ترور سردار سلیمانی تظاهرات کردند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
تصاویر| هندی‌ها هم در اعتراض به ترور سردار سلیمانی تظاهرات کردند
صدها نفر از مردم هند در اعتراض به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی در دهلی نو تجمع اعتراضی برپا کردند.
سفیر بریتانیا در ایران: من در تجمعات اعتراضی حضور نداشتم
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بین‌المللی
سفیر بریتانیا در ایران: من در تجمعات اعتراضی حضور نداشتم
رابرت ماک ایر سفیر بریتانیا در ایران که در جریان تجمعات اعتراضی در تهران بازداشت شده بود، بیان داشت که در تظاهرات شرکت نکرده است.
تصاویر : نه به جنگ با ایران در لندن
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / عکس
تصاویر : نه به جنگ با ایران در لندن
هزاران نفر از اقشار مختلف مردم انگلیس و مخالفان سیاست‌های تجاوزکارانه واشنگتن روز شنبه در لندن دست به تظاهرات زده و ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی دولت دونالد ترامپ در به شهادت رساندن سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی خواستار خروج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه شدند. شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی ابتدا مقابل ساختمان بی‌بی‌سی تجمع کرده و پس از پیمودن خیابان‌های مرکزی لندن و سردادن شعار نه به ترامپ، نه به جنگ، در میدان ترافلگار تحصن کردند. جرمی کوربین رهبر حزب کارگر طی سخنانی در این تجمع ترور سردار شهید قاسم سلیمانی توسط ارتش آمریکا را عامل تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و بروز سانحه هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران دانست.
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
گزارش تصویری از تظاهرات سراسری مردم آمریکا علیه دونالد ترامپ
همدلی| به نوشته کومون دریمز، هزاران نفر از شهروندان آمریکایی در ده‌ها شهر این کشور در اعتراض به شعارهای جنگ طلبانه ترامپ علیه ایران راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند. گفته شده از نیویورک تا شیکاگوتا آرکانزاس و بیش از ۷۰ مکان دیگر در سرتاسر آمریکا، معترضان علیه حملات اخیر آمریکا به فرودگاه بغداد در عراق و احتمال جنگ با ایران شعار اعتراضی سر داده‌اند. مسئول یک گروه ضدجنگ آمریکایی که این راهپیمایی را سازماندهی کرده بود، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که کشورش تا کنون به اندازه کافی جنگ را تجربه کرده و حال خواستار صلح با ایران است. معترضان در این اعتراضات همچنین خواستار آن شده‌اند که نظامیان کشورشان از خاورمیانه خارج شوند. این اعتراضات همزمان با تشدید تنش‌ها در منطقه به دنبال اقدامات خصمانه و تجاوز اخیر …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
سال بلوا
گروه ایران و جهان - سال 2019 میلادی با تمامی وقایع خوب و بد آن به پایان رسید؛ سالی توام از اتفاقات خاص و منحصر‏به‏‏فرد. در این سال برجسته‌ترین موضوع در سراسر دنیا، بحث اعتراضات دامنه‌داری بود که دولت‌های را در چهار گوشه جهان به خود درگیر کرده است. روندی که می‌رود با توجه به پیوستگی مناسبات جهانی دامنه آن به سال جدید میلادی نیز کشیده و حتی تشدید نیز شود.در میانه این اعتراضات در قلب اروپا، فرانسه ملموس‌ترین چالش را با معترضین دارد. معترضینی که یکسال است به نام جلیقه‏زردها در خیابان‌های این کشور دست به تظاهرات زده و پس از گذشت یکسال اکنون با پیوستن سندیکاها به روند اعتراضی منجر به اعتراضات گسترده و فلج شدن بخش‌های مهمی از سیستم حمل و نقل کشور شده است.در شیلی این اعتراضات در نهایت منجر به عقب‌نشینی …
رویترز: اکثر هنگ‌کنگی‌ها حامی جنبش ضد دولتی هستند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
رویترز: اکثر هنگ‌کنگی‌ها حامی جنبش ضد دولتی هستند
نتایج نظرسنجی رویترز که از سوی "موسسه تحقیقاتی افکار عمومی هنگ‌کنگ" انجام شد، نشان می‌دهد ۵۹ درصد از ساکنان هنگ‌کنگ از جنبش اعتراضی این دولت‌شهر پشتیبانی می‌کنند و بیش از یک‌سوم گفتند که در یک تظاهرات ضد دولتی شرکت کرده‌اند.
سفیر و سایر کارکنانش را از سفارت آمریکا در بغداد خارج کردند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / بین‌المللی
سفیر و سایر کارکنانش را از سفارت آمریکا در بغداد خارج کردند
دو مقام وزارت خارجه عراق از خارج کردن سفیر و سایر کارکنان سفارت آمریکا در بغداد بعد از شدت گرفتن تظاهرات اعتراضی در خارج از ساختمان خبر داده‌اند. نخست وزیر مستعفی عراق نیز خواهان خروج سریع افراد از اطراف سفارت شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / ...
کدام نامزد بخت بیشتری برای نخست‌وزیری عراق دارد؟
‌برهم صالح، رئیس جمهوری عراق آخر هفته گذشته با ارسال نامه‌ای به پارلمان ضمن مخالفت خود با نامزد ائتلاف البناء از آمادگی خود برای استعفا گفت و به دنبال آن بغداد را به مقصد شهر «سلیمانیه» در منطقه کردستان عراق ترک کرد، اما روز یکشنبه به سفارش رئیس پارلمان به پایتخت عراق بازگشت.ائتلاف البناء به عنوان فراکسیون اکثریت در پارلمان عراق هم صبح روز یکشنبه اعلام کرد که به دلیل امتناع صالح از مامور کردن «اسعد العیدانی» به عنوان نامزد این فراکسیون برای تصدی نخست وزیری به طور رسمی علیه رئیس جمهوری به دادگاه عالی فدرال به اتهام نقض قانون اساسی شکایت کرده است.این ائتلاف معتقد است وظیفه صالح حکم می‌کند نامزد البناء را به عنوان نخست وزیر مکلف، معرفی کند و طبق قانون، حق اعتراضی به آن ندارد.العربی الجدید به نقل …
خیلی به مردم عراق خدمت کردیم، اما نتوانستیم حفظش کنیم
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
خیلی به مردم عراق خدمت کردیم، اما نتوانستیم حفظش کنیم
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:حدود دو ماه قبل یعنی در اولین روز‌های تظاهرات اعتراضی مردم عراق در آبانماه، پارچه نوشته‌ای که در دست بعضی از معترضین در خیابان‌های بغداد بود و به شبکه‌های مجازی راه یافت، راه‌حل مشکلات عراق را اینگونه پیشنهاد می‌کرد: «بهترین راه‌حل برای عراق، تعیین یک نخست‌وزیر است که شیعه باشد، ولی پدرش سنی و مادرش مسیحی باشد. این نخست‌وزیر باید با یک دختر کرد ازدواج کرده باشد، متولد ایران باشد، در عربستان تحصیل کرده باشد و دارای تابعیت آمریکائی باشد و ضمناً شب‌ها مشروب بخورد و روز‌ها نماز بخواند.»
  مردم عراق  رابطه ایران و عراق
2019؛ سال اعتراض
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / سیاسی
2019؛ سال اعتراض
سال 2019میلادی، جهان ما غیر از جنگ و درگیری شاهد یک موج اعتراضی کم‌سابقه بود؛ موجی که در آن مردم بازیگر اصلی بودند و خیابان‌ها را به اشغال خود در آوردند. کشورها گویی زنجیره‌وار در بستر این اعتراض‌ها به هم گره خورده باشند، یکی پس از دیگری شاهد تظاهرات خیابانی بودند که اغلب به درگیری با نیروهای امنیتی نیز کشیده شدند.
آخرین اخبار عراق پس از رد نخست‌وزیری العیدانی/ ابعاد جدید تظاهرات عراقی‌ها؛ از احتمال ابقای عبدالمهدی تا بازگشت برهم صالح به بغداد؛ تحرکات داعش و آمریکا و حمایت جریان صدر از رئیس‌جمهوری
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
آخرین اخبار عراق پس از رد نخست‌وزیری العیدانی/ ابعاد جدید تظاهرات عراقی‌ها؛ از احتمال ابقای عبدالمهدی تا بازگشت برهم صالح به بغداد؛ تحرکات داعش و آمریکا و حمایت جریان صدر از رئیس‌جمهوری
شفقنا- اگر چه اوضاع عراق از دو روز گذشته(شنبه) تاکنون نسبتا آرام بوده و فعالیت های اعتراضی در مناطق مختلف این کشور کاهش یافته اما تلاش های سیاست مداران برای یافتن راه حلی جهت برون رفت از بحران این کشور چند برابر شده و به نظر می رسد انتخاب فردی که دارای همه ویژگی های مورد نظر محافل مختلف عراق […]
  آخرین اخبار عراق  استعفای رئیس جمهوری عراق  تحولات عراق  نخست وزیر عراق
برگزاری تظاهرات مقابل منزل نخست وزیر مکلف لبنان
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
برگزاری تظاهرات مقابل منزل نخست وزیر مکلف لبنان
شفقنا- شماری از تظاهرات کنندگان لبنانی امروز(شنبه) مقابل منزل حسان دیاب نخست وزیر جدید این کشور تجمع اعتراضی برگزار کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از النشره، معترضان در حالی که مقابل منزل نخست وزیر مکلف در منطقه تله الخیاط تجمع کرده اند، از او می خواهند از این سمت کناره گیری کند. پیش از این اتوبوس هایی […]
  حسان دیاب  لبنان  معترضان لبنانی
اسکای نیوز: آغاز  تظاهرات عراقی ها از میدان التحریر به سمت دفاتر احزاب در بغداد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
اسکای نیوز: آغاز تظاهرات عراقی ها از میدان التحریر به سمت دفاتر احزاب در بغداد
شفقنا- اسکای نیوز گزارش داد: تظاهراتی از میدان التحریر در مرکز بغداد به سمت دفاتر احزاب آغاز شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، خبرنگار این شبکه افزود: تظاهرات کنندگان راهپیمایی اعتراضی خود از میدان التحریر به سمت دفاتر احزاب در مرکز بغداد آغاز کرده اند در حالی که نیروهای امنیتی مانع رسیدن معترضان به منطقه الکراده می شوند.
  تظاهرات عراق  دفاتر احزاب  عراق  میدان التحریر
تدابیر امنیتی در هند در آستانه تظاهرات اعتراضی به قانون شهروندی/ درخواست غرامت از معترضان
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / ...
تدابیر امنیتی در هند در آستانه تظاهرات اعتراضی به قانون شهروندی/ درخواست غرامت از معترضان
شفقنا- مقام‌های هند امروز (جمعه) تدابیر امنیتی را تشدید و اینترنت موبایل را نیز در برخی از مناطق پیش از برگزاری راهپیمایی‌های جدید موقتا قطع کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در جریان اعتراضات سراسری به قانون شهروندی که در ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹ به تصویب رسید، دست کم ۲۵ تن کشته شده‌اند. این اعتراضات علیه این قانون […]
  درخواست غرامت از معترضان  قانون شهروندی  مسلمانان هند
تظاهرات مسلمانان اتیوپی در اعتراض به سوختن ۴ مسجد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / ...
تظاهرات مسلمانان اتیوپی در اعتراض به سوختن ۴ مسجد
شفقنا- آتش زدن چند مسجد در کشور آفریقایی اتیوپی باعث تظاهرات اعتراضی مسلمانان این کشور شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، جمعه پیش، ۴ مسجد و چند مغازه متعلق به مسلمانان در شهر موتا واقع در ۳۵۰ کیلومتری آدیس‌آبابا پایتخت اتیوپی هدف حمله قرار گرفته و کاملاً در آتش سوختند. نخست وزیر اتیوپی با محکوم […]
6ماه تکان‌دهنده در هنگ‌کنگ؛ چگونه تظاهرات دولت شهر، جهان را شوکه کرد؟
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / سیاسی
6ماه تکان‌دهنده در هنگ‌کنگ؛ چگونه تظاهرات دولت شهر، جهان را شوکه کرد؟
جوانان و دانشجویان سال‌ها محرک‌های اصلی جنبش‌های اعتراضی بوده‌اند: از راهپیمایی‌های سال ۲۰۱۲ که به شکست طرح چینی «آموزش ملی‌گرایانه» ختم شد تا «جنبش چتر» در سال ۲۰۱۴ که حامیان دموکراسی‌خواه به راه انداخته بودند. این ناآرامی اخیر چندان متفاوت نبود.
  سیاست  هنگ کنگ  درگیری
6 ماه تکان‌دهنده در هنگ‌کنگ
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / بین‌المللی
6 ماه تکان‌دهنده در هنگ‌کنگ
«ایوان» کار را خراب کرد و گیر افتاد. او به‌عنوان عضو هسته کوچکی از معترضان پیشگام- یکی از چندین نفری که با پلیس ضد‌شورش در هنگ‌کنگ طی 6 ماه گذشته و طی تظاهرات ضد‌دولتی درگیر شده بود- امور تدارکاتی را مدیریت می‌کرد و نیم نگاهی هم به تحرکات پلیس داشت. او می‌گوید غالبا کارش اطمینان از رسیدن تجهیزات به دست کسانی بود که در خط مقدم درگیری‌ها بودند؛ تجهیزاتی مانند کلاه ایمنی و ماسک‌هایی که در یک زنجیره گسترده و از طریق خطوط معترضان، افراد به یکدیگر می‌رساندند. یا کار دیگرش اطمینان از این بود که مسیر بازی برای فرار و عقب‌نشینی هنگام حمله ناگزیر پلیس وجود دارد. در آن روز در ماه اوت- که در اثر ریزش شدید باران، افسران پلیس قادر به پرتاب گاز اشک‌آور نبودند- «ایوان» به سوی خودروی «ون»ی رفت که هسته اعتراضی …
هویت جنازه های نسیم شهر هنوز مشخص نیست
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
هویت جنازه های نسیم شهر هنوز مشخص نیست
تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان بهارستان گفت : هویت سه جنازه پیدا شده در جریان آوار برداری از محل بانک ملی نسیم شهر، هنوز مشخص نیست.
  مجتبی خانجانی  فرمانداری بهارستان  تظاهرات اعتراضی  بانک
تظاهرات «نه به فتنه طایفه ای و جنگ داخلی» در لبنان برگزار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بین‌المللی
تظاهرات «نه به فتنه طایفه ای و جنگ داخلی» در لبنان برگزار شد
بیروت – ایرنا – صدها جوان لبنانی در شصت و سومین روز از آغاز جنبش اعتراضی این کشور، چهارشنبه شب در بیشتر مناطق و شهرهای شمالی و جنوبی از جمله طرابلس و بیروت با «شعار نه به فتنه ی طایفه ای و جنگ داخلی و آری به لبنان آزاد و متحد» تظاهرات کردند.
  سعد حریری  تظاهرات در لبنان  مطالبات مردمی
درگیری های شبانه در بیروت ، طرابلس و نبطیه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / بین‌المللی
درگیری های شبانه در بیروت ، طرابلس و نبطیه
بیروت – ایرنا – هر چند در شصت و دومین روز از آغاز جنبش اعتراضی مردم لبنان شهرهای این کشور اندکی آرام تر شده است اما شماری از جوانان خشمگین سه شنبه شب و بامداد امروز (چهارشنبه) در محله های بیروت، طرابلس در شمال و نبطیه در جنوب تجمع و تظاهرات کردند و با هم و نیز با نیروهای نظامی و امنیتی درگیر شدند.
  تظاهرات در لبنان  مطالبات مردمی  اعتراض‌های مردمی در لبنان
نگاه «جمهوری اسلامی» به روابط ایران و عراق
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
نگاه «جمهوری اسلامی» به روابط ایران و عراق
«برخوردهای منفی با ایران در جریان تظاهرات و تجمعات اعتراضی عراق که در طول دو ماه گذشته در مواردی ازجمله کربلا، نجف، بغداد، بصره و... مشاهده شد، این سوال را در اذهان ایرانیان پدید آورده که علت این نگاه منفی به ایران چیست؟ این سوال هنگامی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که به خدمات مهم ایران به ملت و دولت عراق در جریان سرکوب کردن داعش و تکفیری‌ها و سایر تروریست‌ها و توطئه‌ها و سایر خدماتی که به شکل‌های مختلف شده است توجه کنیم.»
تحلیل روزنامه جمهوری اسلامی از دلیل برخوردمنفی برخی از مردم عراق با ایران/ بعضی مسئولان و ائمه جمعه کشورمان،قیم مآبانه رفتار می کنند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / سیاسی
تحلیل روزنامه جمهوری اسلامی از دلیل برخوردمنفی برخی از مردم عراق با ایران/ بعضی مسئولان و ائمه جمعه کشورمان،قیم مآبانه رفتار می کنند
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:برخوردهای منفی با ایران در جریان تظاهرات و تجمعات اعتراضی عراق که در طول دو ماه گذشته در مواردی از جمله کربلا، نجف، بغداد، بصره و... مشاهده شد، این سوال را در اذهان ایرانیان پدید آورده که علت این نگاه منفی به ایران چیست؟
  ایران و عراق  تجارت
استراماچونی: تجمع اعتراضی استقلالی ها دیوانه کننده بود
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ورزشی
استراماچونی: تجمع اعتراضی استقلالی ها دیوانه کننده بود
سرمربی ایتالیایی امروز در گفتگویی متفاوت با کوریره دلاسرا مدعی شد تظاهرات استقلالی ها به خاطر او دیوانه کننده بود.
سازمان ملل قانون جدید تابعیت هند را تبعیض علیه مسلمانان نامید/سفر آبه به دهلی لغو شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / ...
سازمان ملل قانون جدید تابعیت هند را تبعیض علیه مسلمانان نامید/سفر آبه به دهلی لغو شد
شفقنا- وضعیت در هند به شدت بحرانی است و تظاهرات اعتراضی علیه قانون تابعیت و شهروندی این کشور همچنان ادامه دارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، پارلمان هند قانون جدید شهروندی این کشور را تصویب کرد که به موجب آن میلیون‌ها مسلمان از شهروندی این کشور محروم شده‌اند اما در عوض مهاجران پارسی، هندو، سیک و […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
فرانسه در سکون
پنج روز است که شهروندان فرانسه علیه «اصلاح قانون بازنشستگی» و تغییر قوانین و مقرراتی که اطلاعات کمی درباره آنها منتشر شده، دست به حرکات اعتراضی گوناگون می‌زنند.به گزارش دویچه وله، روز دوشنبه اعتصابات و تظاهرات در بسیاری از شهرها به شدت روزهای قبل ادامه داشت. بیش از همه ترافیک کلان‌شهر پاریس و حومه زیر فشار اعتصاب کارکنان شرکت حمل و نقل مسافران شهری فلج شده بود.مجموع مسیرهایی که در پاریس و حومه با ترافیک سنگین و سرعت لاک‌پشتی خودروها مواجه شده‌اند ۶۰۰ کیلومتر تخمین زده می‌شود که دوبرابر حالت معمولی به‌شمار می‌رود. علت این امر کاهش شمار متروها، اتوبوس‌ها و قطارهای بین‌شهری است. به گفته سخنگوی راه‌آهن دولتی، حدود ۲۰ درصد قطارهای پرسرعت TGV فعال هستند و بقیه به خاطر اعتصاب کارکنان از کار افتاده‌اند. …
ادامه بن‌بست انتخاباتی و تظاهرات اعتراضی در افغانستان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / بین‌المللی
ادامه بن‌بست انتخاباتی و تظاهرات اعتراضی در افغانستان
کابل - ایرنا - نزدیک به دو و نیم ماه از رای‌گیری چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان می‌گذرد با این وجود بن‌بست اعلام نتایج همچنان ادامه دارد و آخرین نشست برای حل این بحران نیز با اعتراض نامزدها و بدون نتیجه به پایان رسید.
  عبدالله عبدالله  افغانستان  انتخابات ریاست جمهوری افغانستان  گلبدین حکمتیار  محمد اشرف غنی  کمیسیون انتخابات افغانستان  انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان (سپتامبر ٢٠١٩)
شهروندان عادی کشته‌شده در اعتراض‌ها شهید محسوب می‌شوند
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
شهروندان عادی کشته‌شده در اعتراض‌ها شهید محسوب می‌شوند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به گزارش ارایه‌شده از سوی دریابان علی شمخانی، دبیر شورای‌عالی امنیت ملی که چندی قبل پیرامون نحوه مدیریت وضع جانباختگان و مصدومان حوادث اخیر خدمت ایشان تقدیم شد، ضمن موافقت با پیشنهادات مطرح‌شده مقرر فرمودند: «… هرچه سریع‌تر انجام شود و نسبت به افراد مشکوک در هر گروه با جهتی که به رأفت اسلامی نزدیک‌تر است عمل شود.» گزارش ارسالی براساس دستوری که بلافاصله پس از رخدادهای اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دبیر شورای‌عالی امنیت ملی برای بررسی دقیق ریشه‌ها، عوامل و دلایل بروز ناآرامی‌ها  و همچنین  رسیدگی سریع به وضع جانباختگان و خانواده‌های آنان ابلاغ شد، تهیه و ارایه شد. در این گزارش پیشنهاد شد ه براساس چارچوب‌های قانونی موجود شهروندان عادی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
رافت اسلامی مبنا باشد
آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی (مد‏ظله‏العالی) در پاسخ به گزارش ارائه‏شده از سوی دریابان علی شمخانی، دبیر شورای‏عالی امنیت ملی که چندی قبل پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومین حوادث اخیر خدمت ایشان تقدیم شد، ضمن موافقت با پیشنهادات مطرح شده مقرر فرمودند: ... هرچه سریع‏تر انجام شود و نسبت به افراد مشکوک در هرگروه با جهتی که به رافت اسلامی نزدیک‏تر است عمل شود.به گزارش ایسنا، گزارش ارسالی بر اساس دستوری که بلافاصله پس از رخدادهای اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دبیر شورای‏عالی امنیت ملی برای بررسی دقیق ریشه‌ها، عوامل و دلایل بروز ناآرامی‌ها و همچنین رسیدگی سریع به وضعیت جانباختگان و خانواده‌های آنان ابلاغ، تهیه و ارائه شد. در این گزارش پیشنهاد شد که براساس چارچوب‌های قانونی …
مقام معظم رهبری درباره بازداشتی‌های حوادث اخیر: رافت اسلامی مبنا باشد/ تقسیم بندی کشته‌شدگان به 3 بخش: شهدا، پرداخت دیه و دلجویی از خانواده‌ها
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
مقام معظم رهبری درباره بازداشتی‌های حوادث اخیر: رافت اسلامی مبنا باشد/ تقسیم بندی کشته‌شدگان به 3 بخش: شهدا، پرداخت دیه و دلجویی از خانواده‌ها
همچنین در خصوص قربانیانی که در جریان تظاهرات اعتراضی به هر نحو جان خود را از دست داده اند موضوع پرداخت دیه و دلجویی از خانواده های آنان پیشنهادگردید.
عضو شورای شهر مشهد: تبعیض مردم را می‌رنجاند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
عضو شورای شهر مشهد: تبعیض مردم را می‌رنجاند
مشهد- ایرنا- عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد: نمی‌توان با پاک کردن صورت مسئله زخمهای ریشه‌دار را درمان کرد، ملت ایران با درک و شعور بالا تحمل مشکلات را دارند ولی تبعیض مردم را می‌رنجاند.
  عدالت اجتماعی  مشهد  تظاهرات اعتراضی  سهمیه بندی بنزین  خراسان رضوی  شهناز رمارم  عدالت توزیعی  شورای اسلامی شهر مشهد  تبعیض
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
اعتراضات جلیقه زردهای بلژیکی‌
شنیدیم تظاهرات اعضای جنبش جلیقه زردهای بلژیک در شهر بروکسل در حمایت از این جریان اعتراضی در فرانسه بر پا شد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، صدها معترض در "میدان لوگزامبورگ" شهر بروکسل بلژیک گرد هم آمدند تا از جلیقه زردهای فرانسه حمایت کنند. این درحالی‌است که تدابیر امنیتی شدیدی در آنجا برقرار شد.تظاهرکنندگان طی یک راهپیمایی اعتراضی به مقصد "میدان شومان" مقابل مقر پارلمان اروپا گرد هم آمدند.پلیس بلژیک در راستای تدابیر اتخاذ شده تلاش کرد، با برپایی موانعی معترضین را پراکنده کند.
ابتکار: اعضای شوراهای شهر در بحران‌ها وظایفی دارند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
ابتکار: اعضای شوراهای شهر در بحران‌ها وظایفی دارند
تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در واکنش به تصویب دو فوریت طرح «رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده از حوادث شهر» از سوی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، در پیامی توئیتری نوشت: اعضای شوراهای شهر نمایندگان مردم هستند و در بحران‌ها وظایفی دارند.
  شورای اسلامی شهر تهران  تظاهرات اعتراضی  معصومه ابتکار  امنیت
عاملان اصلی تخریب بانک‌های شیراز دستگیر شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
عاملان اصلی تخریب بانک‌های شیراز دستگیر شدند
شیراز-ایرنا-فرمانده انتظامی استان فارس،گفت: دو برادر سابقه‌دار که عاملان اصلی تخریب بانک‌های شیراز از جمله در بلوار امیرکبیر این شهر بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
  تظاهرات اعتراضی  سهمیه بندی بنزین  بانک  شیراز  پلیس  آشوب  ناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / ...
ناصر ایمانی: مردم باید در اداره حکومت اقناع شوند/ مخالفت با هر اعتراضی محدود کردن مردم خواهد بود/ در طول سالها در مورد مسائل کوچک اجازه تظاهرات بدهیم/ راه‌اندازی سامانه‌هایی برای ثبت اعتراضات مردمی
شفقنا- ناصر ایمانی، تحلیلگر و کارشناس سیاسی معتقد است: مردم باید در مورد اداره حکومت اقناع شوند و اگر غیر از این باشد مخالف کرامت انسانی است. در جوامع جمهوری صندوق های رای یکی از بزرگترین امکانات مردم هستند ولی به غیر از آن چقدر امکان ابراز عقیده دارند و به هر میزانی که دست مردم بسته باشد این مساله […]
نشست دوساعته با دولت کلمبیا معترضان را راضی نکرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / بین‌المللی
نشست دوساعته با دولت کلمبیا معترضان را راضی نکرد
تهران- ایرنا- پس از آنکه مذاکرات دولت کلمبیا و معترضان بدون دستیابی به نتیجه ملموسی پایان یافت، سران جنبش‌ اعتراضی وعده دادند به تظاهرات ضد دولتی و اعتصاب سراسری خود ادامه دهند.
  کلمبیا  ایوان دوکه  آمریکای لاتین
التهابات با تدبیر رهبری و تلاش نیروی انتظامی مدیریت شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اجتماعی
التهابات با تدبیر رهبری و تلاش نیروی انتظامی مدیریت شد
تهران- ایرنا- معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: التهابات اخیر با تدابیر رهبر معظم انقلاب و تلاش های به موقع نیروی انتظامی مدیریت شد.
  تقی رستم وندی  تظاهرات اعتراضی  شورای اجتماعی کشور  ناآرامی و اعتراض‌ها به تغییر قیمت بنزین
خط‌دهی ضدانقلاب و منافقین، پشت‌پرده تحرکات اخیر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اجتماعی
خط‌دهی ضدانقلاب و منافقین، پشت‌پرده تحرکات اخیر است
تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی گفت: بررسی های ما حاکی از خط دهی سازمان های ضدانقلاب و منافقین در پس پرده این تحرکات است. نهادهای امنیتی و انتظامی کشور، این افراد را شناسایی و در موعد مقرر به سزای اعمال خود خواهند رسید.
  حسین اشتری  تظاهرات اعتراضی  امنیت
جنبش جلیقه زردهای فرانسه یک ساله شد/بسته شدن۲۰ ایستگاه قطار شهری و تدارک تظاهرات بزرگ در پاریس
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / بین‌المللی
جنبش جلیقه زردهای فرانسه یک ساله شد/بسته شدن۲۰ ایستگاه قطار شهری و تدارک تظاهرات بزرگ در پاریس
جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه در حالی فردا یکشنبه به نخستین سالگرد خود می‌رسد که میزان شرکت معترضان در تظاهرات این جنبش خیلی کمتر از زمانی است که این جنبش در اوج خود قرار داشت.
  جلیقه زردها
آیت الله سیستانی به فرستاده سازمان ملل چه گفت؟/الحلبوسی…
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / بین‌المللی
آیت الله سیستانی به فرستاده سازمان ملل چه گفت؟/الحلبوسی…
طبق آخرین گزارش های بدست آمده بغداد پایتخت عراق شاهد تظاهرات و تجمعات اعتراضی مردم علیه دولت بوده است.
  عراق  تجمعات اعتراضی  خاورمیانه
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
بیست و چهارمین روز جنبش اصلاحی در لبنان: توقف تماس های دولتی و نگرانی درباره وضعیت مالی
شفقنا- تظاهرات و تجمعات اعتراضی لبنانی ها در مخالفت با اوضاع اجتماعی و اقتصادی وخیم این کشور همچنان ادامه دارد و معترضان همچنان شعار ایجاد اصلاحات سیاسی را فریاد می زنند این در حالی است که تاکنون رایزنی های سیاسی برای تشکیل دولت جدید این کشور علی رغم هشدارها درباره فروپاشی اقتصادی به موفقیتی دست نیافته است. به گزارش سرویس […]
بعیدی‌نژاد: تلاش برای تظاهرات مقابل سفارت ایران ناکام ماند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / بین‌المللی
بعیدی‌نژاد: تلاش برای تظاهرات مقابل سفارت ایران ناکام ماند
سفیر کشورمان در لندن در صفحه توئیتر خود از ناکام ماندن تلاش رسانه‌های معاند فارسی زبان از جمله صدای آمریکا برای ساماندهی تظاهرات اعتراضی مقابل سفارت ایران در انگلیس خبر داد.
  حمید بعیدی نژاد  ایران و انگلیس
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
خسارت‌ ناشی از تظاهرات اخیر عراق ۶ میلیارد دلار برآورد شد
دولت عراق ضمن اعلام خسارت‌های ناشی از تظاهرات اعتراضی در برخی از شهرهای این کشور، نسبت به تداوم مسدود کردن جاده‌ها و بنادر هشدار داد.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / ...
عراق خسارت‌های ناشی از تظاهرات را اعلام کرد
دولت عراق ضمن اعلام خسارت‌های ناشی از تظاهرات اعتراضی در برخی از شهر‌های این کشور، نسبت به تداوم مسدود کردن جاده‌ها و بنادر هشدار داد.
کشته شدگان ناآرامی های اتیوپی به ۸۶ تن رسید
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / اجتماعی
کشته شدگان ناآرامی های اتیوپی به ۸۶ تن رسید
تهران - ایرنا - خبرگزاری "آل افریکا" روز سه شنبه در گزارشی از آدیس آبابا به نقل از نخست وزیر اتیوپی اعلام کرد که آمار کشته شدگان ناآرامی های اخیر در این کشور به ۸۶ تن رسیده است.
  آدیس آبابا  تظاهرات اعتراضی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
چرا عده‌ای تلاش دارند مراسم 13 آبان را به حاشیه ببرند؟
آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: یکی ـ دو ماه قبل و شاید اندکی بیشتر، فیلمی در شبکه‌های مجازی منتشر می‌شود که نشان می‌دهد یک دستگاه پورشه گرانقیمت، باعث مرگ جوانی می‌شود اما دردآورتر از مرگ آن جوان؛ حرف‌های دختری است که با صدای بلند می‌گوید: «آدم کشتیم که کشتیم! دیه‌اش را می‌دهیم!!!» واکنش‌ها به این ویدئوی جنجالی به قدری زیاد بود که مدعی العموم ورود کرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، صاحب اصلی آن خودرو و آن دختر دستگیر شدند و...این حکایت، صدالبته به پلاکاردهای به نمایش درآمده در 13 آبان 98 و ایضا مرداد 1397 و نیز تهدید تلویحی وزیر ارتباطات به همین شیوه ندارد اما در یک معنای کلی؛ گویی عده‌ای در این مملکت آماده هستند تا هزینه هرنوع تهدید و چالش حتی خیلی خطرناک را به آسانی بپردازند واگرنه بعید به نظر می‌رسد …
تماشا کنید: سرزمین نفت و کودتا / عراق؛ از استقلال تا اشغال و اعتراض / تاریخ مختصر و مفید عراق را در ۳ دقیقه ببینید
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / سیاسی
تماشا کنید: سرزمین نفت و کودتا / عراق؛ از استقلال تا اشغال و اعتراض / تاریخ مختصر و مفید عراق را در ۳ دقیقه ببینید
۹ مهر ۱۳۹۸ برخی جوانان عراقی در اعتراض به بیکاری و فساد در میدان تحریر بغداد تجمع کردند؛ اعتراضی که به سرعت به شکل بی‌سابقه‌ای به چندین شهر گسترش یافت. برای فهم تظاهرات اخیر، شناخت ساختار اجتماعی و سیاسی کشور عراق ضروری است. عراق چگونه کشوری است؟
اقبال به آمدنیوز ریشه در کدام خلأ داشت؟
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
اقبال به آمدنیوز ریشه در کدام خلأ داشت؟
آمدنیوز‌ها به واقع یک خلأ را پر می‌کنند، بدین معنا که ما جامعه‌ای داریم که علی رغم وجود منابعی مانند نفت، دچار آسیب‌های جدی از قبیل بیکاری، فقر و اعتیاد است، اما صداوسیما نشان می‌دهد که همه چیز، گل و بلبل است؛ درنتیجه وقتی رسانه جایگزینی می‌آید و این واقعیت‌ها را نشان می‌دهد مردم باورش می‌کنند و هوادارش می‌شوند. رسانه‌های جایگزین با دارا بودن قدرت پذیرش عمومی می‌توانند مردم را تحریک کنند و به عنوان مثال بر یک تظاهرات اعتراضی دامن بزنند، زیرا مردم دنبال رسانه‌ای هستند که حرف دلشان را و دردهایشان را از زبان آن بشنوند؛ رسانه‌ای که به بیکاری و فساد و فقر اعتراض کند.
تظاهرات اعتراضی در شیلی
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / فیلم
تظاهرات اعتراضی در شیلی
ده‌ها هزار نفر از روز جمعه در سانتیاگو، پایتخت شیلی علیه سیاست‌های اقتصادی دولت و «نابرابری اقتصادی» در این کشور تظاهرات کردند. جمعیت حاضر در این اعتراضات را ۲۰ هزار نفر اعلام کرده‌اند.
  شیلی  اعتراضات مردمی  اقتصاد
در تظاهرات هفته گذشته اتیوپی 78 تن کشته شدند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اجتماعی
در تظاهرات هفته گذشته اتیوپی 78 تن کشته شدند
تهران - ایرنا - خبرگزاری "رویترز" روز شنبه از آدیس آبابا به نقل از نخست وزیری اتیوپی گزارش داد که تظاهرات هفته گذشته در این کشور 78 قربانی داشته است .
  آدیس آبابا  تظاهرات اعتراضی
فیلم| تظاهرات صدها هزار نفری در مرکز «سانتیاگو»
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / بین‌المللی
فیلم| تظاهرات صدها هزار نفری در مرکز «سانتیاگو»
هزاران نفر از معترضان شیلی در پانزدهمین روز از تظاهرات اعتراضی خود در «سانتیاگو» تجمع کردند که پلیس برای متفرق کردن آنها از گاز اشک‌آور استفاده کرد.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
درخواست دفتر حضرت آیت الله سیستانی برای عدم استفاده از تصویر و نام ایشان در هرگونه تجمع و تظاهرات
شفقنا – درخواست دفتر حضرت آیت الله سیستانی برای عدم استفاده از تصویر و نام ایشان در هرگونه تجمع و تظاهرات به گزارش شفقنا، یک مقام مسئول در دفتر آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف ضمن تاکید بر حق مشارکت همه مردم عراق در اعتراضات مسالمات آمیز، درخواست کردند تا از نام و تصویر ایشان در تجمع های اعتراضی […]
مهم ترین اخبار امروز/ از انتقادهای به آیین نامه ی انضباطی دانشجویان و بررسی مقدار گرانی مواد خوراکی در ایران تا ازسرگیری تظاهرات اعتراضی در شهرهای مختلف عراق و...
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از انتقادهای به آیین نامه ی انضباطی دانشجویان و بررسی مقدار گرانی مواد خوراکی در ایران تا ازسرگیری تظاهرات اعتراضی در شهرهای مختلف عراق و...
شفقنا- خبرهای امروز از انتقادهای به آیین نامه ی انضباطی دانشجویان و بررسی مقدار گرانی مواد خوراکی در ایران تا ازسرگیری تظاهرات اعتراضی در شهرهای مختلف عراق و برکناری شش قاضی فاسد از سیستم قوه قضاییه ایران. خلاصه...
تظاهرات معترضان مخالف دولت پاکستان در پایتخت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / بین‌المللی
تظاهرات معترضان مخالف دولت پاکستان در پایتخت
هزاران تن از معترضان مخالف دولت پاکستان امروز (پنجشنبه) در خاتمه یک راهپیمایی اعتراضی که از مبدأ شهر لاهور آغاز شده در شهر اسلام آباد پایتخت این کشور یک تظاهرات گسترده برگزار کرده تا استعفای دولت عمران خان را خواستار شوند.
  پاکستان
پلیس پاکستان به دنبال قطع فروش بنزین به معترضان
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / بین‌المللی
پلیس پاکستان به دنبال قطع فروش بنزین به معترضان
همشهری آنلاین: پلیس پاکستان درصدد ترغیب فروشندگان بنزین این کشور به کاهش و یا قطع فروش بنزین به دارندگان خودروها، ون‌ها و کامیون‌های شرکت کننده در تظاهرات اعتراضی به سیاست‌های نخست وزیر این کشور است.
تظاهرات اعتراضی از عراق تا شیلی| دبیر کل سازمان ملل: رهبران جهان حرف ملت‌ها را بشنوند+عکس
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / سیاسی
تظاهرات اعتراضی از عراق تا شیلی| دبیر کل سازمان ملل: رهبران جهان حرف ملت‌ها را بشنوند+عکس
آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل در واکنش به تظاهرات در نقاط مختلف جهان از دولت‌ها خواست به فریاد اعتراض مردم گوش دهند. او از معترضین هم خواست که مهاتما گاندی و مارتین لوترکینگ را الگو قرار دهند و از خشونت خودداری کنند.
  تظاهرات اعتراضی  آنتونیو گوترش
ادامه تظاهرات ضد دولتی در عراق
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / بین‌المللی
ادامه تظاهرات ضد دولتی در عراق
دور تازه اعتراض‌های ضد دولتی در عراق از شامگاه پنج‌شنبه در چند منطقه مختلف بغداد، از جمله در «منطقه سبز» و اطراف میدان تحریر آغاز شد. گزارش‌هایی نیز از شکل‌گیری تجمع‌های اعتراضی در شهر ناصریه، در جنوب عراق، منتشر شده است.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه پنجشنبه تا صبح جمعه
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / سیاسی
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه پنجشنبه تا صبح جمعه
تهران – ایرنا-ابراز رضایت دکتر روحانی از سطح روابط دو کشور ایران و آذربایجان،‌ تاکید رییس جمهوری بر وحدت جوامع اسلامی،‌ برکناری معلم خاطی یزدی به دستور وزیر،‌ تاکید ایران و روسیه بر حفظ برجام، اهدا عالی ترین نشان کمیته بین المللی پارالمپیک به محمود خسروی وفا،‌ اعلام نخست وزیر عراق برای انجام اصلاحات اقتصادِ‌ی و سیاسی، رایزنی های برجامی ایران و روسیه،‌ برگزاری تظاهرات اعتراضی مردم بغداد و تکذیب خبر جستجو برای یافتن جایگزین پوتین از جمله مهم ترین اخبار ۱۲ ساعت گذشته ایرنا بود.
  خبرگزاری جمهوری اسلامی
تظاهرات در بغداد به شکل محدود آغاز شد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / ...
تظاهرات در بغداد به شکل محدود آغاز شد
برگزاری تظاهرات اعتراضی که قرار بود از فردا جمعه آغاز شود، از ساعتی پیش در میدان تحریر بغداد با حضور دهها تن از معترضان آغاز شد.
حریری در گفت‌وگو با بری استعفای دولت لبنان را غیرقابل قبول خواند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / بین‌المللی
حریری در گفت‌وگو با بری استعفای دولت لبنان را غیرقابل قبول خواند
همزمان با تدوام تظاهرات اعتراضی در لبنان، نخست‌وزیر این کشور طی گفت‌وگویی تلفنی با رئیس پارلمان، برکناری دولت را غیر قابل قبول دانست.
آغاز دوباره تظاهرات لبنانی‌ها در چهارمین روز
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / بین‌المللی
آغاز دوباره تظاهرات لبنانی‌ها در چهارمین روز
تظاهرات اعتراضی گروه‌هایی از مردم لبنان در اعتراض به اوضاع اقتصادی در چند شهر و مناطق مختلف این کشور آغاز شده است.
سومین روز تظاهرات اعتراضی در لبنان/ درخواست ارتش برای مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / بین‌المللی
سومین روز تظاهرات اعتراضی در لبنان/ درخواست ارتش برای مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات
تظاهرات مردم لبنان علیه مصوبه جدید مالیات‌ها و نابسامانی اوضاع معیشتی کشورشان امروز (شنبه) برای سومین روز متوالی ادامه یافت.
  تظاهرات لبنان
معترضان اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان را ترک کردند
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / بین‌المللی
معترضان اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان را ترک کردند
همشهری آنلاین: منابع خبری گزارش دادند که معترضان لبنانی که پیش‌تر اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان تظاهرات اعتراضی برپا کرده بودند، این محل را ترک کردند.
تصاویر : جلوگیری نمایندگان از سخنرانی کری لم در پارلمان هنگ کنگ
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / عکس
تصاویر : جلوگیری نمایندگان از سخنرانی کری لم در پارلمان هنگ کنگ
سروصدای اعتراض‌آمیز تعدادی از نمایندگان پارلمان هنگ‌کنگ مانع از سخنرانی کری لم، رئیس اجرایی این سرزمین شد. جلسه پارلمان هنگ‌کنگ به منظور شنیدن و مذاکره پیرامون برنامه دولت تشکیل شده بود و انتظار می‌رفت که بحران سیاسی ناشی از تظاهرات اعتراضی چند ماه اخیر و واکنش به نگرانی معترضان از تضعیف دموکراسی موضوع اصلی آن را تشکیل دهد. خانم لم انگیزه این اعتراضات را صرفا مشکلات اقتصادی توصیف کرد و به تشریح سیاست دولت در این زمینه پرداخت. این رویکرد با انتقاد جمعی از نمایندگان مواجه شد که با هو کردن رئیس اجرایی، مانع از آن شدند که وی سخنرانی خود را تمام کند. نمایندگان با اشاره به شعارهای تظاهرکنندگان، فریاد می‌زدند: "پنج خواسته، نه کمتر!" معترضان اکثرا از جناح طرفدار دموکراسی در پارلمان بودند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
پلیس بریتانیا دستور توقف تظاهرات تغییرات اقلیمی را صادر کرد
پلیس بریتانیا روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای دستور داد که راهپیمایی‌های اعتراضی "شورش انقراض" در لندن متوقف شود.