شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
تهدید محیط زیست
گاندوها در خطرند
ایسنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
گاندوها در خطرند
یک فعال محیط زیست معتقد است، سیل سیستان و بلوچستان وضعیت گونه جانوری "گاندو" که فقط 200 تا 300 سر از آنها وجود دارد را به شدت تهدید می‌کند.
  سیلاب در سیستان و بلوچستان  گاندو  استانی-اجتماعی  محیط زیست
۲ دهیار متخلف پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / ...
۲ دهیار متخلف پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند
مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: ۲دهیار متخلف در شهرستان اردل به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی به علت نامناسب بودن مرکز دفن پسماند به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
  استانی-اجتماعی  منطقه چهارمحال و بختیاری  محکومیت جزایی  دهیار
ویدئو / امنیت غذایی در کدام مناطق جهان بیشتر در معرض تهدید است؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
ویدئو / امنیت غذایی در کدام مناطق جهان بیشتر در معرض تهدید است؟
پیش‌بینی سازمان جهانی هواشناسی می‌گوید اگر روند تغییرات اقلیمی خاورمیانه و شمال آفریقا به شیوه فعلی ادامه پیدا کند، کشاورزی، معیشت و امنیت غذایی کشورهای منطقه به خطر می‌افتد. طبق گزارش بانک جهانی، کشورهای این مناطق با آگاهی از آسیب‌پذیری‌های موجود، اقدامات پیشگیری‌کننده را آغاز کرده‌اند. برخی کشورها در این مناطق در حال انجام اقداماتی در راستای اجرای تعهدات مربوط به تغییرات اقلیمی هستند. آنها تلاش می‌کنند به سوی اقتصادی سازگارتر با محیط زیست و در نهایت پایین آوردن مقدار مقدار کربن آزاد شده در اتمسفر حرکت کنند.
  سازمان جهانی هواشناسی  خاورمیانه  بانک جهانی  شمال آفریقا  امنیت غذایی  تغییرات اقلیمی
فراخوان مسابقه نقاشی و مقاله‌نویسی راپمی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
فراخوان مسابقه نقاشی و مقاله‌نویسی راپمی
سازمان منطقه ای حفاظت از محیط زیست خلیج فارس و دریای عمان (راپمی) به مناسبت روز محیط زیست مسابقه بزرگ نقاشی و مقاله نویسی دانش آموزی با موضوع حفاظت از گونه های در معرض تهدید در منطقه خلیج فارس و دریای عمان برگزار می کند.
  ایسنا  امارات  سازمان منطقه‌ای حفاظت از محیط زیست دریایی  دریای عمان  خلیج‌فارس  فلامینگو  روز محیط زیست  قطر  عربستان  عراق
پرورش ماهی تیلاپیا تهدید زیستی و امنیتی دارد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
پرورش ماهی تیلاپیا تهدید زیستی و امنیتی دارد؟
فارس نوشت: وکیل دادگستری با بیان اینکه موضع رسمی سازمان حفاظت از محیط زیست حدود ۹ سال در مقابل ماهی‌های تیلاپیا، کنترل و مقابله بوده است، گفت: پرورش این ماهی برخلاف مصلحت کشور است.
  محیط زیست  پرورش ماهی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
برگزاری دومین جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش
دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش با معرفی و تقدیر از منتخبین ۱۱ استان کشور برگزار شد. مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش در تهران برگزار شد و از میان بیش از ۹۱ اثر ارسالی به دبیرخانه جایزه، هیات داوری در نهایت ۲۱ انجمن و فرد را منتخب دریافت جایزه معرفی نمود. حضور منتخبینی از یازده استان فارس، لرستان، تهران، سیستان، کهگیلویه ، خوزستان، بوشهر، کردستان، مازندران، گلستان و هرمزگان در دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش از افزایش سطح کمی و کیفی آن حکایت دارد.محمد رادمنش در این مراسم با اشاره به موضوع تخریب محیط زیست بیان داشت: محیط زیست هنوز برای بیشتر مردم یک بحث حاشیه ای است که به گمانشان از شکم سیری است، برای عده ای نیز یک بحث روشنفکری است. وی افزود: این افراد در …
فیلم | بوی بد تهران خطرناک است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / فیلم
فیلم | بوی بد تهران خطرناک است؟
معاون محیط زیست استان تهران: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که گازهای خطرناک در بوی نامطبوع وجود نداشته و خطری افراد را تهدید نمی کند.
  محیط زیست  سازمان محیط زیست  استان تهران
منشا بوی نامطلوب تهران چیست؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اجتماعی
منشا بوی نامطلوب تهران چیست؟
رستگاری، معاون محیط زیست استان تهران گفت: در بررسی های به عمل آمده مشخص شد که گازهای خطرناک در بوی نامطبوع وجود نداشته و خطری افراد را تهدید نمی‌کند.
  شهر تهران  شهرداری تهران  سازمان محیط زیست
شیوع بیماری‌هایی با درصد مرگ‌ومیر بالا در حیات وحش نگران کننده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / علمی و آموزشی
شیوع بیماری‌هایی با درصد مرگ‌ومیر بالا در حیات وحش نگران کننده است
تهران - ایرنا - معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: طی سال‌های اخیر به دلایل متعدد موضوع شیوع بیماری‌ها در حیات وحش کشور به‌ویژه بیماری‌هایی با درصد مرگ‌ و میر بالا در گونه‌های شاخص جانوری، همچنین بیماری های نوپدید و باز پدید به عنوان یکی از عوامل تهدید در حیات وحش مطرح شده که نگران کننده است.
  سازمان حفاظت محیط زیست  تنوع زیستی
زیر پای فرودگاه مهرآباد خالی شد
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ / اجتماعی
زیر پای فرودگاه مهرآباد خالی شد
در یک سال گذشته موضوع زلزله خاموش تهران و فرونشست زمین همواره از سوی کارشناسان محیط زیست و زلزله مطرح شده در حالی که آنها بر این باورند که فرونشست زمین در تهران از مرز هشدار گذشته و جان میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند، در خرداد سال گذشته اخباری در رابطه با گسترش فرونشست زمین‌ تا میدان انقلاب و فرودگاه مهرآباد و حتی کج‌شدن مقبره شاه‌ عبدالعظیم منتشر شد که با تکذیب مسئولان همراه بود.
فاضلاب دلمبر سلامت مردم را تهدید می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
فاضلاب دلمبر سلامت مردم را تهدید می‌کند
مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز گفت: وجود فاضلاب‌های خانگی در نهر دلمبر کرج، مشکلات زیست محیطی زیادی را به وجود آورده و تهدیدی جدی برای سلامت مردم و سلامت منابع آب‌های زیر زمینی دارد به همین دلیل باید هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی وضعیت آن اقدام شود.
  استانی-اجتماعی
کاهوی آبی و سنبل آبی عوامل مخاطره آمیز محیط زیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
کاهوی آبی و سنبل آبی عوامل مخاطره آمیز محیط زیست
رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت: پسماند و گونه های گیاهی مهاجم محیط زیست این شهرستان را به جد تهدید می کند.  
  استانی-اقتصادی  گیاه  گونه مهاجم
زباله نظام طبیعی تالاب استیل را تهدید می کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
زباله نظام طبیعی تالاب استیل را تهدید می کند
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا گفت: زباله مهم ترین عامل تهدید نظام طبیعی تالاب استیل آستارا محسوب می شود.
  استانی-اجتماعی  تالاب استیل
اقلیم نیمه خشک و کمبود منابع آب اردبیل را تهدید می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
اقلیم نیمه خشک و کمبود منابع آب اردبیل را تهدید می‌کند
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تغییرات اقلیمی و آب و هوایی سبب شده تا شرایط خشک و کمبود منابع آب استان اردبیل را به شدت تهدید کند.
  استانی-اجتماعی  تغییرات اقلیمی  منابع آبی
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / ...
دولتِ قانون فروش توسعه‌بخش نیست
خیلی عجیب است که در کشور جهان سومی مثل ایران، راست مدرن ما روش آمریکایی را می‌پسندد بدون اینکه هیچ کدام از آن منابع را داشته باشد، از آن طرف هم به اروپا می‌گوید روش تو نادرست استهمدلی| رضا دستجردی: توسعه زیرساخت‌های سیاسی و اقتصادی، از ابتدایی‌ترین وظایف و رسالت‌های دولت در جهت نیل کشور به آینده‌ای روشن و رو به رشد است. با این وجود، برخی صاحب‌نظران بر سر تقدم و تاخر توسعه سیاسی و اقتصادی با یکدیگر اختلاف نظر دارند و دسته دیگر مخالف هرگونه بحث از تقدم و تاخر هستند. مدل توسعه چین از جمله الگوهایی است که اخیرا به دنبال پیشرفت‌های اقتصادی و نه سیاسی و اجتماعی این کشور، در ایران مورد توجه قرار گرفته است. کمال اطهاری در گفت و گو با همدلی، از کم و کیف الگوی توسعه سیاسی و اقتصادی در ایران سخن گفته و …
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / سیاسی
وعده‌های انتخاباتی، چگونه محیط زیست را تهدید می‌کند؟
صدای تذکرات محیط‌ زیستی نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر روز در صحن علنی خانه ملت می‌پیچد. آیا وعده‌های انتخاباتی همین نمایندگان عامل برخی تخریب‌های محیط زیستی نیست؟
کودکان را با محیط زیست و طبیعت آشنا کنیم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / علمی و آموزشی
کودکان را با محیط زیست و طبیعت آشنا کنیم
تهران - ایرنا - پانزدهم مهر، روز کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی نامگذاری شده است. زمین ما امروز نیاز به کمک دارد و ایجاد فضایی برای شناخت و درک حساسیت خطراتی که محیط زیست را تهدید می‌کند، برای کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است؛ آن‌ها می‌توانند بهترین سفیران برای هشیار سازی خانواده‌ها در قبال محیط زیست باشند.
  سازمان حفاظت محیط زیست  کودک و محیط زیست
تولید پلاستیک سازگار با محیط زیست برای بسته بندی خیار
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / علمی و آموزشی
تولید پلاستیک سازگار با محیط زیست برای بسته بندی خیار
زباله های پلاستیکی یک تهدید مهم برای محیط زیست است و محققان استرالیایی برای کمک به حل این مشکل یک پوشش پلاستیکی سازگار با محیط زیست را برای بسته بندی خیار تولید کرده اند.
  حفاظت از محیط زیست  خیار  استرالیا
چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اجتماعی
چوب حراج بر تن درختان نگین سبز زنجان
رئیس اداره محیط زیست خرم‌دره گفت: تداوم فعالیت چوب‌بری‌های غیرمجاز به تهدید جدی برای درختان در خرم‌دره تبدیل شده است‌.
  استانی-شهرستانها  محیط زیست  زنجان  قاچاق چوب
حقی که شنیده نمی‌شود
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸-۰۷-۱۰ / اجتماعی
حقی که شنیده نمی‌شود
- ساکنان این کره خاکی اگر در هر موضوع و پدیده‌ای اختلاف و تضاد منافع داشته باشند، در یک مورد منافع مشترک دارند، آن هم حفظ محیط زیست و کره زمین است. چرا که در صورت تهدید زمین، زندگی همه ساکنان زمین به مخاطره می‌افتد. همین منافع مشترک است که معمولا اعتراض‌های زیست محیطی همدلی بیشتری از مردم کشورهای مختلف را به همراه دارد.
۵۰ هزار اسلحه حیات وحش گلستان را نشانه گرفته است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / علمی و آموزشی
۵۰ هزار اسلحه حیات وحش گلستان را نشانه گرفته است
گرگان - ایرنا - مدیرکل حفاظت از محیط زیست گلستان گفت که برآوردها حاکیست دست کم ۵۰ هزار اسلحه اعم از دارای مجوز و غیرمجاز در اختیار شکارچیان استان است و این تهدید جدی برای حیات وحش منطقه برخی گونه های جانوری را در معرض انقراض قرار داده است.
  محیط زیست  تجهیزات محیط بان  گلستان