چهارشنبه, ۹ مهر, ۱۳۹۹ / 30 September, 2020
جلیل اسلامی
جزئیات «توقیف فنی» ۶ کشتی ایرانی در آب‌های چین
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / توقیف کشتی ایرانی در چین / سازمان بنادر و دریانوردی
جزئیات «توقیف فنی» ۶ کشتی ایرانی در آب‌های چین
به گزارش فارس، جلیل اسلامی امروز در جمع خبرنگاران درباره توقیف فنی 6 کشتی ایرانی در آب‌های چین اظهار داشت: این توقیف‌های دلایل مختلف دارد که فنی یا اسنادی است و آن موضوع توقیف‌های خاص و مدنظر شما مطرح نیست. ما پیگیر هستیم، اینها مشکلاتی درباره هماهنگی داشتند که از طریق کشتیرانی جمهوری اسلامی در حال پیگیری است، البته مشکلاتی درباره هماهنگی وجود دارد که هم ما و هم کشتیرانی در حال پیگیری هستیم و فکر می‌کنم مشکل حل شده باشد. 
شکایت ایران از آمریکا بابت سرقت محموله سوخت صادراتی به ونزوئلا/ آیمو قول پیگیری داد
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / سازمان جهانی دریانوردی / جلیل اسلامی / ونزوئلا
شکایت ایران از آمریکا بابت سرقت محموله سوخت صادراتی به ونزوئلا/ آیمو قول پیگیری داد
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بابت توقیف کشتی های حامل سوخت صادراتی ایران به ونزوئلا، به سازمان جهانی دریانوردی شکایت کرد.
جزئیات پاکسازی ۲ لکه نفتی بزرگ/ چگونه از آلودگی محیط زیست رهیدیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / جلیل اسلامی / سازمان بنادر و دریانوردی / آلودگی زیست محیطی / لکه نفتی / آلودگی دریایی
جزئیات پاکسازی ۲ لکه نفتی بزرگ/ چگونه از آلودگی محیط زیست رهیدیم؟
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزئیات رهایی از آلودگی بزرگ لکه های نفتی در خلیج فارس که اخیرا ایجاد شده بود را تشریح کرد.
رقص آتش لنج‌ها بر روی آب/ سازمان بنادر: تقصیر خودِ لنج دارهاست
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / سازمان بنادر و دریانوردی / جلیل اسلامی / آتش سوزی / الله مراد عفیفی پور
رقص آتش لنج‌ها بر روی آب/ سازمان بنادر: تقصیر خودِ لنج دارهاست
در حالی که سازمان بنادر برای ارتقای ایمنی شناورهای سنتی و بنادر کوچک و محلی تجاری هیچ اقدامی نکرده است، این سازمان در فراری رو به جلو، دلیل این سوانح را کاهلی لنج دارها عنوان می کند.
آتش‌سوزی معمول بنادر به سوژه رسانه ای دشمن  تبدیل شده است
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / سازمان بنادر و دریانوردی / جلیل اسلامی / آتش سوزی
آتش‌سوزی معمول بنادر به سوژه رسانه ای دشمن تبدیل شده است
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در وضعیتی هستیم که حتی آتش سوزی معمولی در بنادر به سوژه رسانه‌ای دشمن برای تخریب تبدیل می‌شود.
تداوم آموزش دریانوردان ضروری است
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / سازمان بنادر و دریانوردی / جلیل اسلامی / وزارت راه و شهرسازی / ویروس کرونا
تداوم آموزش دریانوردان ضروری است
معاون دریایی سازمان بنادر با بیان اینکه رسیدگی به موضوعات دریایی مرتبط با تحریم در اولویت سازمان بنادر است، بر ضرورت تداوم آموزش دریانوردان به رغم شیوع کرونا تاکید کرد.
آخرین وضعیت کشتی مغروق ایرانی در عراق؛ تلاش برای یافتن ۲ خدمه مفقود
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی / کشتی مغروق ایرانی
آخرین وضعیت کشتی مغروق ایرانی در عراق؛ تلاش برای یافتن ۲ خدمه مفقود
شفقنا- معاون دریایی سازمان و دریانوردی با تشریح آخرین وضعیت کشتی غرق شده ایرانی در آبهای عراق، گفت: ۲ نفر از خدمه این حادثه مفقود شده‌اند. جلیل اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص آخرین وضعیت کشتی غرق شده ایرانی...
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / جلیل اسلامی / سازمان بنادر و دریانوردی / تخلیه و بارگیری / بنادر ودریانوردی هرمزگان / صادرات غیرنفتی / صادرات کالا / صادرات و واردات
افزایش ۲۵۰ میلیون تنی بنادر تجاری / ۲۰ هزار عملیات پهلودهی باری در سال جاری
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از افزایش ۲۵۰ میلیون تنی ظرفیت تجاری کشور در بنادر بازرگانی کشور خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
آمادگی همه جانبه سازمان بنادر و دریانوردی در اجرای طرح های گردشگری دریایی استان بوشهر
عضو هیات عامل و معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی همه جانبه و بهره مندی از حداکثر ظرفیتهای این سازمان در اجرای شدن طرح های گردشگری در استان بوشهر خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، جلیل اسلامی روز شنبه در نشست بررسی مسائل و چالش‎های حوزه گردشگری استان بوشهر افزود: مسافرت های دریایی و گردشگری دریایی یک بازار و تجارت جدید و پیچیده و در عین حال جذاب برای هموطنان است و در این راستا سازمان بنادر نیز هم گام با نیاز طبیعی جامعه تلاش می کند تا با سرعت در جهت پاسخگویی به متقاضیان تلاش نماید.اسلامی بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در ایجاد زیرساخت‎های دریایی مربوط به حوزه‎های مسافری و گردشگری هیچگونه محدودیتی ندارد و در ارتباط با زیرساخت ها در حوزه گردشگری …
۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / سازمان بنادر و دریانوردی / جلیل اسلامی / نفتکش ادریان دریا
آدریان دریا وارد آب‌های بین‌المللی شد/ خداحافظی با جبل‌الطارق
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با انجام آماده سازی و تغییر پرسنل کشتی آدریان دریا این نفتکش ایرانی بامداد دوشنبه از منطقه جبل الطارق خارج و وارد آب های بین المللی شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / جلیل اسلامی / سازمان بنادر و دریانوردی / روز جهانی دریانوردی
رونمایی معاون سازمان بنادر از توطئه جدید آمریکا
معاون دریایی سازمان بنادر، از اقدام هیات نمایندگی ایرانی در سازمان جهانی دریانوردی جهت جلوگیری از تصویب قطعنامه علیه ایران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
نفتکش «گریس ۱» با پرچم ایران به «آدریان دریا» تغییرنام داد
شفقنا -جلیل اسلامی اظهار داشت : بر اساس درخواست مالک کشتی در حال حاضر، نفتکش دارای پرچم جمهوری اسلامی ایران است. معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از تغییر نام نفتکش گریس ۱ به آدریان دریا خبر داد و مقصد بعدی این کشتی را مدیترانه اعلام کرد. به گزارش شفقنا از تسنیم،‌ جلیل اسلامی، اظهار کرد: در روزهایی که نفتکش […]
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / نفتکش گریس1 / جلیل اسلامی / سازمان بنادر و دریانوردی
تأیید رفع توقیف گریس ۱ از سوی سازمان بنادر/ مقصد بعد مدیترانه است
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی مقصد بعدی گریس ۱ را بنادر دریای مدیترانه عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
رشد ۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: با وجود تحریم‌های آمریکا ۸۸ میلیون تن کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که رشدی ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، جلیل اسلامی افزود: به‌طور کلی 88 میلیون تن کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بنادر تجاری و حاکمیتی موجود در کشور تخلیه وبارگیری شده که رشدی 4 درصدی را نشان می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
ضد و نقیض‌های یک جدال دریایی
محمدرضا ستاریروز گذشته برخی از منابع خبری‌ گمانه‌زنی‌هایی را از آزادی نفتکش گریس 1 که بیش از یک ماه است توسط دولت محلی جبل‌الطارق توقیف شده منتشر کردند. این گمانه‌زنی‌ها زمانی تقویت شد که سخنگوی دولت محلی جبل‌الطارق که تحت قیمومیت انگستان قرار دارد روز گذشته اعلام کرد که به دنبال کاهش تنش‌ها با ایران است و متعاقب آن جلیل اسلامی معاون سازمان بنادر و دریانوردی نیز بیان اینکه اسنادی میان دو کشور به منظور آزادسازی نفتکش گریس 1 رد و بدل شده، از علاقه‌مندی لندن برای رفع توقیف این کشتی نفتی خبر داد.دولت محلی جبل‌الطارق سیزدهم تیرماه گذشته با کمک نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا، نفتکش گریس 1 را که حامل بیش از 2 میلیون بشکه نفت خام ایران بود به بهانه دور زدن تحریم‌های سوریه توقیف کرد. این اقدام که از سوی …
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / جلیل اسلامی / سازمان بنادر و دریانوردی / کشتی / حمل و نقل دریایی
نفتکش ایرانی به زودی آزاد می شود/سوآپ نفتی بندر نکا قطع شد
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ۴ ماه و نیم ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته صادرات و واردات کالا از و به بنادر کشور ۴ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / نفتکش / جلیل اسلامی / شهر جده عربستان / سازمان بنادر و دریانوردی / شرکت ملی نفتکش / بندر جده / کشتی هپینس / عربستان سعودی
جزئیات رفع توقیف کشتی ایرانی در بندر جده عربستان / بهانه‌های بی‌پایان سعودی‌ها
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزئیات خروج نفتکش ایرانی «هپینس» از آب‌های عربستان و حرکت آن به سمت آب‌های سرزمینی را تشریح کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •