پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
جمعیت
هزار سبد معیشتی (طرح دست یار) به ارزش 3 میلیارد ریال
۳۷ دقیقه قبل / استانی-اجتماعی / کمک مؤمنانه / همه_باهم_علیه_کرونا
هزار سبد معیشتی (طرح دست یار) به ارزش 3 میلیارد ریال
هزار سبد معیشتی (طرح دست یار) به ارزش 3 میلیارد ریال توسط جمعیت هلال احمر اردبیل توزیع می شود.
۳ ساعت قبل / هجوم ملخ به تهران
منشأ هجوم ملخ‌ها به پایتخت چیست؟
به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمدرضا محبوب فر کارشناس محیط زیست با اشاره به هجوم ملخ‌ها به پایتخت اظهار کرد: علت جمعیت زیاد ملخ‌ها در شهر تهران طی چند روز اخیر، هجوم این ملخ‌ها در چند سال گذشته به جنوب و جنوب شرقی استان تهران است.
لزوم توسعه پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در خراسان جنوبی
۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر
لزوم توسعه پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در خراسان جنوبی
استاندار خراسان جنوبی به لزوم توسعه پایگاه‌های جمعیت هلال احمر در استان اشاره کرد و گفت: از جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از بازوان قدرتمند دولت در بحث حوادث، انتظار می‌رود تا هر چه در توان دارد، نسبت به توسعه ظرفیت‌های هلال احمر در استان اقدام کند.
امور بهداشتی دام با طرح «بهداشتیار» به عشایر واگذار می شود
۴ ساعت قبل / زندگی عشایری / زرندیه / واکسیناسیون / سازمان دامپزشکی کشور
امور بهداشتی دام با طرح «بهداشتیار» به عشایر واگذار می شود
ساوه- ایرنا - رئیس سازمان امور عشایری کشور گفت: با هدف تسهیل در خدمات رسانی امور بهداشتی دام در مناطق عشایری و اجرای بهینه فعالیت هایی چون واکسیناسیون و تامین دارو برای جمعیت دامی، طرح جدیدی به نام «بهداشتیار» در دستور کار این سازمان است تا فعالیت های مذکور با تربیت و آموزش نیروهایی از درون این قشر، واگذار شود.
دوستداران محیط زیست اصفهان خواهان لغو مجوزهای برداشت آب زاینده‌رود شدند
۵ ساعت قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / زاینده رود / اصفهان
دوستداران محیط زیست اصفهان خواهان لغو مجوزهای برداشت آب زاینده‌رود شدند
اصفهان - ایرنا - جمعی از فعالان محیط زیست استان اصفهان عضو " جمعیت پیام سبز " لغو مجوز زیست محیطی طرح‌ برداشت آب در بالادست رودخانه زاینده رود به منظور احیا و محافظت از تالاب بین المللی گاوخونی را خواستار شدند.
هلال احمر کردستان توجه ویژه می‌طلبد
۷ ساعت قبل / هلال‌احمر / استانی-اقتصادی
هلال احمر کردستان توجه ویژه می‌طلبد
استاندار کردستان در میزبانی از دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور، خواستار توجه ویژه به هلال احمر استان شد.
دستگاه‌های اجرایی به تمرین هم افزایی برای رسیدگی به حوادث نیاز دارند
۹ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر / بحران
دستگاه‌های اجرایی به تمرین هم افزایی برای رسیدگی به حوادث نیاز دارند
رئیس سازمان جمعیت جوانان هلال احمر گفت: عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها، یکی از مشکلات موجود در بحران بوده که می‌طلبد در زمان آرامش تمرین شود.
مصرف‌کنندگان دخانیات؛ ناقلان بالقوه کرونا
۹ ساعت قبل
مصرف‌کنندگان دخانیات؛ ناقلان بالقوه کرونا
بیش از ۱.۱ میلیارد نفر از جمعیت بالای ۱۵ سال جهان محصولات تنباکو را به صورت کشیدنی مصرف می‌کنند؛ این درحالیست که مصرف تنباکو و انواع آن تقریبا به تمام دستگاه‌های بدن آسیب رسانده و یکی از اصلی‌ترین عوامل مرگ قابل پیشگیری در جهان است و سالانه ۸ میلیون نفر در اثر مصرف مواد دخانی جان خود را از دست می‌دهند.
کنترل کرونا در کشور‌های دارای جمعیت سالمند خطرناک‌تر است؟
۱۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / جمعیت سالمند
کنترل کرونا در کشور‌های دارای جمعیت سالمند خطرناک‌تر است؟
یک متخصص طب سالمندی با تاکید بر اینکه طی ۳۰ سال آینده حدود یک سوم تا یک چهارم جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: طبیعتا باید برای مواجهه با این پدیده برنامه‌ریزی کنیم؛ چراکه پاندمی کرونا تنها بحران پیش روی بشر نبوده و کشور‌ها همواره در معرض بروز بیماری‌های عفونی و واگیردار بوده و در این میان سالمندی یک فاکتور خطر است.
هلال‌احمر شرایط ازدواج جوانان را آسان می‌کند
۱۱ ساعت قبل / هلال احمر / ازدواج / سن ازدواج
هلال‌احمر شرایط ازدواج جوانان را آسان می‌کند
فارس نوشت: رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: جمعیت هلال‌احمر تاکنون به‌صورت آشکار به ازدواج آسان و صحیح ورود نکرده ولی این مهم جزو برنامه‌های کاری جمعیت هلال‌احمر است.
نگران طغیان پروانه‌ها نباشید!
۱۲ ساعت قبل / پروانه / پروانه خار
نگران طغیان پروانه‌ها نباشید!
یکی از اعضای هیات علمی مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی گفت: بهار پارسال جمعیت پروانه‌های رنگارنگ در بسیاری از مراتع، باغات، جنگل‌ها و مزارع کشور و حتی محیط‌های طبیعی شهری افزایش یافت اما با توجه به کاهش بارندگی‌های امسال و ورود به فصل گرما، تاکنون جمعیت آن‌ها در شهرها مشاهده نشده است. درصورتیکه پروانه‌ها در گرده‌افشانی گیاهان و گل‌ها نقش مفید و مؤثری دارند و حضور آن‌ها در فضاهای سبز شهری حتی در جمعیت‌های بالا، هیچگونه نگرانی را برای شهروندان به دنبال نخواهد داشت.
میانگین سنی زنان معتاد در ایران | چند زن معتاد دائمی در کشور داریم؟
۱۳ ساعت قبل
میانگین سنی زنان معتاد در ایران | چند زن معتاد دائمی در کشور داریم؟
مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، میانگین سن اعتیاد زنان در کشور را ۳۵ سال عنوان کرد و گفت: نگاه منفی جامعه به زنان معتاد، موجب سخت شدن دوران ترک مواد مخدر و درمان آنان می‌شود.
ویدئو / رهاسازی «پری شاهرخ» در آسمان اصفهان
۱۳ ساعت قبل / منطقه اصفهان / پری شاهرخ / رهاسازی پرنده
ویدئو / رهاسازی «پری شاهرخ» در آسمان اصفهان
چندی پیش یکی از گونه‌های پرندگان مهاجر با نام پری شاهرخ که در معرض خطر انقراض قرار دارد، به یکی از گلخانه‌های شهر اصفهان پناه آورد. با معاینات لازم جهت اطمینان از سلامتی این پرنده، پری شاهرخ پس گذراندن دوران نقاهت رهاسازی شد. جمعیت پری شاهرخ در ایران به دلیل قطع درختان کهنسال رو به کاهش است و تاکنون موارد انگشت‌شماری از این پرنده در طبیعت مشاهده شده است. رهاسازی پرنده با حضور جمعی از دانشجویان دپارتمان راهنمایان بوم گردشگری و ایرانگردی-جهانگردی و برخی فعالان و علاقه‌مندان محیط زیست انجام شد.
نگاه منفی جامعه به زنان معتاد باید اصلاح شود
۱۴ ساعت قبل / سلامت زنان / مواد مخدر / اعتیاد
نگاه منفی جامعه به زنان معتاد باید اصلاح شود
تهران - ایرنا - مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره ۶۰، میانگین سن اعتیاد زنان را ۳۵ سال عنوان کرد و گفت: نگاه منفی جامعه به زنان معتاد عامل سخت شدن دوران ترک مواد مخدر و درمان آنان است.
زنان، صلح و امنیت جهانی
۱۴ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / صلح / زنان / امنیت جهانی
زنان، صلح و امنیت جهانی
 زنان به عنوان جمعیت فعال هر کشوری، در پیشرفت و توسعه همه جانبه تأثیر مستقیمی دارند و راهبردهای هر جامعه توسعه یافته‌ای باید بر مبنای  مشارکت فعال زنان در امور اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پایه ریزی شود.
عوامل کاهش رشد جمعیت در ایران
۲۰ ساعت قبل / محمدمهدی تندگویان / بلژیک / تهران / نرخ رشد جمعیت / جمعیت
عوامل کاهش رشد جمعیت در ایران
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کاهش میزان ازدواج، نبود مشوق‌های دائم العمر و مهاجرت به شهرها را مهمترین عوامل کاهش موالید در کشور دانست.
۲۱ ساعت قبل
اولویت نجات جان است؛ چه انسان چه حیوان
گروه اجتماعی| روباه مصدومی صبح روز سه‌شنبه و درمیان تلاطم اخبار قتل ناموسی، خود را به پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان رساند و پشت در مرکز Eoc منتظر ماند تا نجات‌گران او را پیدا کنند و زخم‌های دست شکسته‌اش را ببندند. امیر مرادی، نجات‌گر، حالا نه سالی می‌شود که داوطلبانه در پایگاه به مجروحان و صدمه‌دیدگان حوادث یاری‌رسانی می‌کند. او حدس می‌زند که روباه مصدوم، احتمالا با نخستین اشعه‌های نور خورشید در روز سه‌شنبه قصد گذر از اتوبان مقابل پایگاه را داشته است و حین عبور از بزرگراه، عبور تند اتومبیل‌ها او را مصدوم کرده‌اند. این تصادف دست چپ روباه کوچک را شکسته است و او توانسته با دست شکسته خود را تا پای ایستگاه …
۲۱ ساعت قبل
کنسرت آنلاین در اپراتور ایرانسل با کیفیت نوار کاست!
ضعف زیرساخت‌های ایرانسل و ارایه خدمات محدود باند پهن این اپراتور در کشور، باعث برگزاری ناموفق کنسرت آنلاین همایون شجریان شد.  به گزارش موج، در هفته‌های اخیر اپراتور ایرانسل در راستای برگزاری کنسرت آنلاین «همایون شجریان» با رهبری بردیا کیارس در تالار وحدت تبلیغات گسترده‌ای داشت و این اپراتور که مدعی نخستین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران است، فراخوان گسترده‌ای برای حضور مخاطبان داده بود، اما در زمان اجرا با اختلالاتی مواجه شد که خیل عظیمی از کاربران از تماشای این اجرای آنلاین باز ماندند. ضمن اینکه بسیاری از مخاطبان نتوانستند ثبت‌نام کنند و آنهایی هم که هزینه 10 هزار تومانی برای اشتراک پرداخت کرده بودند، قادر نشدند به علت زیرساخت‌های ضعیف ارتباطی …
۲۲ ساعت قبل
کمبود انبارهای هلال باید جبران شود
[شهروند] رئیس جمعیت هلال‌احمر صبح سه‌شنبه عازم 6 پایگاه اقماری و استراتژیک شد تا با بازدید میدانی، از ذخایر آنها ‏باخبر شود و گزارشی از وضع انبارها و کمبودهایشان برای رئیس‌جمهوری آماده کند. بازدید کریم همتی و همراهانش ساعت ‏‏۷صبح در محل سازمان امدادونجات آغاز شد و تا ساعت ۴بعدازظهر ادامه پیدا کرد. او ابتدا به دو پایگاه اقماری در استان ‏البرز (محمدشهر و هیو) رفت و سپس در پایگاه‌های نصیرشهر، حسن‌آباد، ثامن‌الحجج(ع) و چناران حاضر شد. این 6پایگاه برای ‏خدمت‌رسانی در حوادث احتمالی، به‌ویژه زلزله‌ احتمالی تهران احداث شده‌ که شامل سوله، انبارهای بزرگ امدادی و ‏همچنین پد و آشیانه بالگرد است. ‏
۲۳ ساعت قبل
صدیقه کیانفر در قطعه هنرمندان آرام گرفت
چهارشنبه هفتم خردادماه پیکر هنرمند فقید رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون، بانو صدیقه کیانفر، بازیگر پیشکسوت کشورمان در میان حسرت و اندوه همکارانی که مانند مادر دوستش داشتند، به خاک سپرده شد.به گزارش هنرآنلاین، مراسم تشییع پیکر صدیقه کیانفر هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو چهارشنبه هفتم خرداد در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.در این مراسم که با توجه به شرایط کنونی و خطر انتشار ویروس کرونا جمعیت زیادی شرکت نداشتند، اصغر همت، سوسن پرور، امید زندگانی، مجید حمزه، شمسی صادقی، پریسا مقتدی، ماندانا اصلانی، افسانه محمدی، مهرداد عشقیان، احمد گنجی، مینا شجاع، کامیار محبی، رامین پورایمان، فاطمه هاشمی و سیروس همتی حاضر بودند.همچنین حمیدرضا افتخاری مدیرکل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش، احمدرضا …
۲۳ ساعت قبل
ظرفیت‌های بوم گردی استان البرز شناسایی شوند
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز بر شناسایی ظرفیت‌های بوم گردی استان تاکید کرد.علی درویش پور در جلسه‌ای با حضور جمعی از تشکل‌ها، انجمن‌های صنفی و مدیران تاسیسات گردشگری استان البرز، اظهار کرد: باید چاره اندیشی کنیم تا ظرفیت‌های بالقوه در بخش گردشگری استان بالفعل شود.وی با اشاره به اینکه رونق و توسعه البرز نیاز به حرکت به سوی حوزه گردشگری دارد، گفت: اکنون وضعیت استان در این حوزه مطلوب نیست و باید با هم پیمان شدن با یکدیگر این شرایط را تغییر دهیم.معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با این توضیح که کرج از دیرباز نگین سبز کشور بوده است، گفت: رودخانه‌های آب شیرین، آبشارها و اقلیم مناسب موجب شده که در چند دهه جمعیت کرج و به تبع استان البرز چند برابر شود.درویش پور با این توضیح که سالی …
۲۳ ساعت قبل
در حالی که شهرداری موافق محدودیت تردد خودروها در تهران است، وزارت بهداشت آن را لغو می‌کند
کشمکش‌های طرح ترافیک پایتختزهرا داستانیتصمیم به اجرای طرح ترافیک در تهران و لغو هفت‫باره آن از سوی وزارت بهداشت، از جمله تصمیمات خلق‫الساعه‌ای است که شهروندان تهرانی را دچار سردرگمی و ابهام کرده است. از یک سو رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به عنوان یکی از شروط مبارزه با کرونا، شهروندان را به سمت استفاده از خودروهای شخصی سوق داده و سوی دیگر افزایش بار ترافیکی در تهران مدیران شهری و ترافیکی پایتخت را مجبور به اجرای طرح ترافیکی کرده که نسبت به سال‌های پیش با تفاوت‌هایی همراه است. اگرچه پس از اجرای 3 دهه‌ای طرح ترافیک در تهران هنوز درباره کارکرد آن در کاهش آلودگی هوا و ترافیک تهران بحث‌ها و نقدهای فراوانی وجود دارد اما این روزها که اهالی پایتخت به زندگی با یک بیماری همه‌گیر خو گرفته‌اند و برای تردد در …
۲۳ ساعت قبل
با مردم
  هیچ پروتکل بهداشتی در زاهدان رعایت نمی‌شود مردم در زاهدان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند؛ درحالی‌که هر روز آماری از مبتلایان به کرونا اعلام می‌شود. صبح روز عید فطر من و همسرم وقتی هجوم جمعیت برای اقامه نماز عید را دیدیم به خانه برگشتیم و نماز عید را در حیاط خانه خودمان اقامه کردیم. واقعا چه‌کسی مسئول شیوع احتمالی دوباره کرونا خواهد بود. میرابراهیمی از زاهدان     جاماندگان از سهام عدالت تعیین‌تکلیف شوند همه شواهد نشان می‌دهد بسیاری از کسانی که می‌توانستند مشمول سهام عدالت باشند از آن …
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه، سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۲۶۸ / لهستان در حدیثِ سلطانِ صاحبقران
۲۳ ساعت قبل
یادداشت‌های ناصرالدین‌شاه، سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۲۶۸ / لهستان در حدیثِ سلطانِ صاحبقران
داخل اطاق‌ها شدیم. نعوذبالله که یکدفعه دیدم داخل، حمامِ بسیار گرم شدم. این طالار‌ها و اطاق‌ها پر بود از زن و مرد و صاحب‌منصب و جنرال، زن‌ها تمام ... ، تمام چراغ‌های عمارت روشن، در‌ها بسته، پرده‌ها به علاوه بستن در‌ها افتاده، همهمه این جمعیت حقیقت طوری گرم بود که آدم خفه می‌شد. این عمارت را استانیلا آگوست ساخته و جای سلاطین بوده است که حالا حاکم‌نشین است... جنرال هم متصل عذر می‌خواست که «هوا گرم است چه کنیم.» گفتم: «در‌ها را باز کنید.» گفت: «خانم‌ها ... هستند سرما می‌خورند.»
۲۴ ساعت قبل
دقت در انتخاب صالح‌ترین ‌فرد در انتخابات پیش‌رو
[شهروند] معارفه قوسیان‌مقدم به‌عنوان دبیرکل جمعیت هلال‌احمر و دونفر دیگر از مدیران جدید دیروز با حضور نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال‌احمر، رئیس جمعیت و اعضای شورای معاونان و به صورت ویدیوکنفرانس با مدیران عامل استان‌ها برگزار شد. کریم همتی در جلسه معارفه دبیرکل، سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس و رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال‌احمر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعیدفطر، گفت: «از نخستین روزهایی که به‌عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر انتخاب شدم، رعایت اخلاق اسلامی مهم‌ترین موضوع برایم بوده و رعایت نزاکت و اخلاق‌مداری بسیار مهم است. همه ما پیرو پیامبری هستیم که علیرغم رأفتی که داشت، با تمام وجود می‌جنگید و از تمامیت …
۲۴ ساعت قبل
برنامه‌محوری، بازتعریف فعالیت‌های اقتصادی و تقویت توان عملیاتی ضرورت‌های فعلی هستند
[شهروند] حجت‌الاسلام والمسلمین معزی سخنان خود را در مراسم  معارفه دبیرکل هلال‌احمر با تبریک عید سعید فطر آغاز کرد‌.  نماینده رهبر معظم انقلاب در ‏جمعیت هلال‌احمر ضمن خیرمقدم به مسئولان جدید جمعیت هلال‌احمر به بیان توصیه‌ها و رهنمودهایی درباره فعالیت‌های ‏آتی این جمعیت پرداخت‌‏‎. او در بخش نخست سخنان خود خدمت‌صادقانه را یکی از مولفه‌های اصلی در جمعیت هلال‌احمر برشمرد و بیان کرد:   «زمانی که ‏فردی در حادثه‌ای گرفتار می‌شود، جمعیت هلال‌احمر برای نجات او می‌شتابد و نخستین پرچمی که در زمان وقوع حوادث برای ‏کمک‌رسانی بر افراشته می‌شود همین پرچم است‎.» نماینده …
۲۴ ساعت قبل
آخرین بدرقه صدیقه کیانفر
صدیقه کیانفر، بازیگر قدیمی تلویزیون و تئاتر ایران دیروز پس از برگزاری مراسم تشییع، در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد. در این مراسم، با توجه به شرایط کنونی و خطر انتشار ویروس کرونا، جمعیت زیادی شرکت نداشتند و فقط برخی هنرمندان ازجمله اصغر همت، سوسن پرور، امید زندگانی، مجید حمزه، شمسی صادقی، پریسا مقتدی، ماندانا اصلانی، افسانه محمدی، مهرداد عشقیان، احمد گنجی، مینا شجاع، کامیار محبی، رامین پورایمان، فاطمه‌ هاشمی و سیروس همتی حاضر شدند. اصغر همت در این مراسم از هنرمندان رادیو و تلویزیون یاد کرد و گفت: «خیلی‌ها دوست داشتند الان اینجا بودند و به صدیقه کیانفر ادای دِین می‌کردند. وقتی کسی فوت می‌کند، همه می‌آیند صرفا از خوبی‌ها می‌گویند و شاید گاهی …
آخرین تصمیمات ستاد ملی ویروس کرونا درباره طرح ترافیک
۲۴ ساعت قبل / ویروس کرونا در ایران / طرح ترافیک
آخرین تصمیمات ستاد ملی ویروس کرونا درباره طرح ترافیک
وزیر کشور مساله اجرای طرح ترافیک در کلانشهر تهران را یکی از مهمترین محور‌های نشست امروز کمیته اجتماعی و انتظامی بیان کرد و اظهارداشت: در مورد طرح ترافیک، دو دیدگاه مطرح است. نظر اول این است که طرح ترافیک باید اجرا شود، زیرا عدم اجرای آن، باعث افزایش ترافیک در مناطق مرکزی شهر، اختلال در تردد خودروها، افزایش آلودگی هوا، بالارفتن میزان سفر‌های غیرضروری، ایجاد بی نظمی در سطح شهر و مشکلات دیگر می‌شود و این وضعیت و ازدحام جمعیت به نوبه خود می‌تواند موجب شیوع ویروس کرونا شود.
۲۶ ساعت قبل
قوسیان‌مقدم: هلال‌احمر متعلق به همه مردم ایران است
[شهروند] دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در مراسم معارفه تأکید کرد: «با اتخاذ تدابیر مناسب، انتخاباتی در شأن جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود. اگر احساس کنیم در استانی مهندسی انتخابات در پیش گرفته شده است، با اختیاراتی که از سوی رئیس جمعیت هلال‌احمر به بنده اعطا شده، با این موضوع به‌شدت برخورد خواهم کرد.» محمدحسن قوسیان‌مقدم ضمن تشکر از اعتماد رئیس جمعیت هلال‌احمر، گفت: «خدا را شاکرم که بار دیگر توفیق خدمت در جمعیت هلال‌احمر نصیبم شد. یکی از موضوعات مهم در جمعیت هلال‌احمر، انتخابات این جمعیت مردمی است و دبیرکل مسئول برگزاری انتخابات در سراسر کشور است.» او با اشاره به برگزاری نخستین جلسه ستاد انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر، افزود: …
توضیحات وزیر کشور درباره طرح ترافیک در تهران/ پیشنهاد بازگشایی مساجد کشور تصویب شد
۲۶ ساعت قبل / طرح ترافیک / وزیر کشور
توضیحات وزیر کشور درباره طرح ترافیک در تهران/ پیشنهاد بازگشایی مساجد کشور تصویب شد
وزیر کشور با اشاره به اجرای طرح ترافیک در تهران، گفت: در مورد طرح ترافیک، دو دیدگاه مطرح است و باید بتوانیم هم تراکم جمعیت را در داخل مترو و اتوبوس‌ها به حداقل برسانیم و هم طرح ترافیک را اجرایی کنیم.
اعلام وضعیت قرمز در ۲ شهرستان تهران در پی وقوع زلزله | آمادگی کامل تیم‌های واکنش سریع
۲۹ ساعت قبل
اعلام وضعیت قرمز در ۲ شهرستان تهران در پی وقوع زلزله | آمادگی کامل تیم‌های واکنش سریع
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در پی وقوع زمین لرزه در شهرستان دماوند و پردیس وضعیت قرمز و در شهرستان های استان تهران نیز وضعیت زرد اعلام شده است.
از «عادت ماهیانه» چه می‌دانید؟
۳۰ ساعت قبل
از «عادت ماهیانه» چه می‌دانید؟
با وجود اینکه تقریبا نیمی از جمعیت دنیا را زنان تشکیل می‌دهند، اما هنوز در بسیاری از کشورها به دلایل گوناگون حرف زدن درباره قاعدگی با شرم همراه است.
پیدا شدن پیکر یکی از غرق شدگان سپیدرود
۳۰ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر / غرق شده
پیدا شدن پیکر یکی از غرق شدگان سپیدرود
سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان از پیدا شدن پیکر یکی از غرق شدگان رودخانه سپیدرود در حوالی روستای کیاسرای منطقه سنگر توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان خبر داد.
میلیاردر‌ها در کدام شهرها زندگی می کنند؟
۳۱ ساعت قبل / میلیاردرهای جهان / سبک زندگی / پارسی خبر
میلیاردر‌ها در کدام شهرها زندگی می کنند؟
بنابر آماری که فوربز هر ساله ارائه می‌کند میلیاردر‌ها سالانه در یک شهر جمع می‌شوند و بنابر این آمار نزدیک به ۲۶ درصد از جمعیت میلیاردر‌ها۱۰ شهر بزرگ دنیا را برای زندگی انتخاب می‌کنند.
اعلام وضعیت قرمز در پی وقوع زمین لرزه
۳۲ ساعت قبل / دماوند / زمین لرزه / اخبار حوادث
اعلام وضعیت قرمز در پی وقوع زمین لرزه
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در پی وقوع زمین لرزه در شهرستان دماوند و پردیس وضعیت قرمز و در شهرستان های استان تهران نیز وضعیت زرد اعلام شده است.
۳۲ ساعت قبل
رادوشوویچ: تقاضای رقبا برای لغو لیگ، سیاسی است
زندگی تقریبا عادی در ایران در جریان است. شاید شمار مبتلایان به کرونا در ایران زیاد به نظر بیاید، اما این کشور ۸۰ میلیون جمعیت دارد. اوضاع در اینجا کاملاً تحت‌کنترل است
زلزله تهران خسارتی نداشت
۳۳ ساعت قبل / هلال احمر / زلزله
زلزله تهران خسارتی نداشت
سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: در پی وقوع زلزله 4.4 ریشتری در تهران، گزارشی از خسارت جانی و مالی نداشته است.
مجموع کمک‌های مردمی برای مهار کرونا به مرز ۹۲۰ میلیارد ریال رسید/رسیدگی به هزار منطقه حاشیه نشین
۳۳ ساعت قبل / هلال احمر جمهوری اسلامی ایران / سازمان داوطلبان هلال احمر / ویروس کرونا / کمک به نیازمندان / کمک مردمی / وحید سلیمی
مجموع کمک‌های مردمی برای مهار کرونا به مرز ۹۲۰ میلیارد ریال رسید/رسیدگی به هزار منطقه حاشیه نشین
معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون مجموع کمک های نقدی و غیر نقدی مردمی به جمعیت هلال احمر در خصوص کرونا به رقم ۹۲۰ میلیارد ریال رسیده است.
ببینید | غیزانیه، تشنه در گرما
۳۳ ساعت قبل / گرما / کم آبی - خشکسالی / اهواز / روستا
ببینید | غیزانیه، تشنه در گرما
اهواز - بخش غیزانیه، بزرگترین بخش‌ شهرستان اهواز در استان خوزستان است که در قسمت شرقی مسیرهای اهواز به ماهشهر، رامشیر، رامهرمز و هفتکل قرار دارد.این بخش پیش از این ۹۶ روستا داشت که تعدادی از آنها خالی از سکنه شده و اکنون ۸۰ روستا با حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.قرار گرفتن یکی از بزرگترین کانون‌های ریزگرد در اطراف و مشکلات زیست محیطی ناشی از نشت نفت از لوله‌ها تنها بخشی از مشکلات ساکنان این منطقه است اما مشکل بزرگتر آن کمبود آب شرب برای ساکنان است . سال‌هاست که روستاهای بخش غیزانیه با مشکل آب روبه رو هستند اما در ماه‌های گرم سال از اسفند تا مهر ماه این مشکل تشدید شده و به بحران تبدیل می‌شود، به طوری که آب روستاها قطع می‌شود و نه برای شرب و نه برای شستشو هیچ آبی ندارند. منبع: ایرنا
اعزام ۳ گروه ارزیاب هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده دماوند
۳۳ ساعت قبل / شهرستان دماوند / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / زلزله
اعزام ۳ گروه ارزیاب هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده دماوند
تهران - ایرنا - سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام سه گروه ارزیاب به منطقه زلزله‌زده در مرز استان های تهران و مازندران - حوالی دماوند به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.
هجوم ملخ های صحرایی نابالغ به سیستان و بلوچستان
۳۳ ساعت قبل / جهاد کشاورزی / سیستان و بلوچستان / هجوم ملخ‌ها / استانی-اقتصادی
هجوم ملخ های صحرایی نابالغ به سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: پس از هشدارهای سازمان فائو، جمعیت های قابل توجهی از ملخ های بالدار نابالغ از سوی کشورهای عربی و پاکستان وارد استان شده اند.
کاهش ۳۳ درصدی حوادث خراسان جنوبی طی ۲ ماه نخست امسال
۳۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر
کاهش ۳۳ درصدی حوادث خراسان جنوبی طی ۲ ماه نخست امسال
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به ۲۵۲ مورد حادثه در دوماهه نخست سال جاری خبر داد.
ضرورت شارژ انبارها و نوسازی ناوگان امدادی کشور/ ارائه گزارش وضع انبارها به رئیس‌جمهور
۳۵ ساعت قبل
ضرورت شارژ انبارها و نوسازی ناوگان امدادی کشور/ ارائه گزارش وضع انبارها به رئیس‌جمهور
ایلنا: رئیس جمعیت هلال احمر در بازدید میدانی از شش پایگاه اقماری و استراتژیک در جریان ذخایر پایگاه‌ها قرار گرفت و اعلام کرد که قرار است گزارشی از وضع انبارها و…
۳۶ ساعت قبل
غِیزانیه، تشنه از آب سرشار از نفت
«بخش غیزانیه» در جنوب شرق اهواز و ۴۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان با ۲۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۰ روستا قرار دارد. این منطقه از فقدان امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب و هوای پاکیزه رنج می‌برد و این در حالی‌ست که به گفته استاندار خوزستان، روزانه حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت از چاه‌های غیزانیه استخراج می‌شود.
پیش‌بینی افزایش جمعیت زیر خط فقر در ایران در پی شیوع کرونا
۳۷ ساعت قبل / ویروس کرونا / خط فقر
پیش‌بینی افزایش جمعیت زیر خط فقر در ایران در پی شیوع کرونا
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کردونی گفت: جمعیت زیر خط فقر در ایران، ۶۰.۶ درصد رشد خواهند کرد و بیش از ۱.۵ برابر خواهد شد.
(تصاویر) غیزانیه در رنج بی آبی
۳۷ ساعت قبل / غیزانیه / خوزستان / آب شرب / اهواز / نفت
(تصاویر) غیزانیه در رنج بی آبی
«بخش غیزانیه» در جنوب شرق اهواز و ۴۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان با ۲۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۰ روستا قرار دارد. این منطقه از فقدان امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب رنج می‌برد.
۳۷ ساعت قبل / اشتغال
سهم کدام بخش از اشتغال بیشتر است؟
بررسی نرخ بیکاری جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در کل کشور نیز نشان می‌دهد که در پاییز سال گذشته ۱۰.۶ درصد از جمعیت فعال، بیکار بوده‌اند که این نرخ نسبت به تابستان سال گذشته ۰.۱ درصد افزایش داشته اما نسبت به پاییز سال ۹۷، با کاهش ۱.۲ درصدی روبه رو بوده است.سهم زنان با ۱۷.۳ درصد نسبت به مردان با ۸.۹ درصد بیشتر بوده است.
۴۴ ساعت قبل
برنامه‌ریزی برای خدمت‌رسانی به زائران با تمام توان
‏  [حسام خراسانی] آمارهای منتشرشده در  نیمه دوم ‌سال گذشته از اعزام ۸۷‌هزار و ۵۵۰ نفر از ایران به حج تمتع در ‌سال ۱۳۹۹خبر داد؛ آمارهایی که از افزایش بیش از یک‌هزار نفری حجاج نسبت به ‌سال گذشته خبر می‌داد. اما با شیوع کرونا وضع برنامه‌های عبادی تحت‌الشعاع قرار گرفت و در فاصله چهل روز مانده به برپایی این فریضه واجب این آمار و ارقام هنوز در‌ هاله‌ای از ابهام قرار دارد. به گزارش «شهروند» به دلیل اطلاع‌رسانی‌نکردن سعودی‌ها، بیش از ۳‌میلیون زائر از کشورهای مختلف و بیش از ۸۷‌هزار ایرانی در بلاتکلیفی هستند و سرنوشت حج هنوز نامعلوم است. البته اگر چه عربستان‌ سعودی تا کنون تصمیم صریح و روشنی در مورد …
۴۵ ساعت قبل
تندگویان: «تبلیغات اتوبانی» مشکل رشد جمعیت را حل نمی‌کند
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کاهش میزان ازدواج، نبود مشوق‌های دایم‌العمر و مهاجرت به شهرها را مهم‌ترین عوامل کاهش موالید در کشور دانست و گفت: اگر واقعا نگران کاهش رشد موالید هستیم، این مشکل فقط با کار فرهنگی، تبلیغات، سریال‌سازی و تبلیغات اتوبانی برطرف نخواهد شد. محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به روند کاهشی موالید در کشور گفت: این موضوع وابسته به دلایل متعدی است که باعث شده در کشور ادامه‌دار شود. چند سالی است که در کشور شاهد روند کاهشی موالید بوده‌ایم و به نظر می‌رسد با وجود سیاست‌های جمعیتی نتوانسته‌ایم، رشد جمعیت را به میزان کافی ایجاد کنیم. او کاهش میزان ازدواج را یکی از عوامل تاثیرگذار روی این روند دانست و گفت: با …
۴۶ ساعت قبل
ورود «ملخ‌های مهاجم» به خط خطر و سمپاشی گسترده منطقه
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: در روزهای اخیر با توجه به اینکه ملخ‌های مهاجم به خط خطر وارد شده بودند، محدوده ۲ هزار و ۱۰۰ هکتاری توسط جهادگران در وزارت جهاد کشاورزی سم‌پاشی شده است. منصور درجاتی درباره اینکه گفته می‌شود، سم مورد استفاده برای مقابله با ملخ‌‌های مهاجم برای محصولات کشاورزی مضر است، تصریح کرد: سم به کارگرفته شده برای مقابله با ملخ‌های مهاجم انحصارا برای جلوگیری از تکثیر جمعیت ملخ‌ها است و هیچ ضرر و خسارتی برای کشاورزان ندارد.
سبک جدید زندگی
۴۷ ساعت قبل
سبک جدید زندگی
نخستین بار نیست که شیوع گسترده بیماری واگیردار، جهان را به چالش کشیده است. پیش‌تر نیز وبا، آنفلوآنزای اسپانیایی، سارس، ابولا و... زیست مسالمت‌آمیز جهانی را به‌خصوص در شهرها که محور تمرکز جمعیت و فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محسوب می‌شوند، مورد هدف قرار داده‌اند.
۴۷ ساعت قبل
ضربه کرونا به شاخص توسعه انسانی
دفتر توسعه سازمان ملل، کرونا را یک بحران ضد‌توسعه‌ای خواند. به گزارش «ایسنا» در شرایطی که رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای جهان تحت تاثیر پیامدهای شیوع کرونا قرار گرفته، دفتر توسعه سازمان ملل کرونا را بحرانی ضد توسعه‌ای خوانده است که می‌تواند باعث کاهش شاخص توسعه انسانی جهان پس از ۳۰ سال افزایش متوالی شود. علاوه بر شاخص توسعه انسانی، انتظار می‌رود شاخص‌های آموزشی، بهداشتی و استانداردهای زندگی نیز در سطح جهان در مقایسه با سال قبل کاهش پیدا کنند. این دفتر پیش‌بینی کرده است سرانه درآمد جهانی تا پایان امسال با کاهش 4 درصدی نسبت به سال قبل مواجه شود. پیش از این نیز بانک جهانی هشدار داده بود بحران کرونا می‌تواند باعث سقوط ۶۰ میلیون نفر از جمعیت جهان به ورطه فقر مطلق شود. دفتر توسعه سازمان ملل با استناد …
۴۷ ساعت قبل
کاهش جمعیت نگران کرونا
دنیای‌اقتصاد: نتایج تازه‌ترین نظرسنجی شهرداری تهران از پایتخت‌نشینان درباره سطح نگرانی ابتلا به کرونا و پیامدهای اقتصادی آن بر زندگی شهروندان منتشر شد. پاسخ‌های ثبت شده در این نظرسنجی نشان می‌دهد: میزان نگرانی تهرانی‌ها از ابتلا به کرونا نسبت به فروردین ماه امسال کاهش پیدا کرده است.
۴۷ ساعت قبل
خانه ناامن پدری
زهرا داستانیکلمه «آبرو» از زمانی که وارد زبان آدمی شده، یک تنه بیشتر از جنگ‌های جهانی در دنیا قربانی گرفته است. قربانیانش گاهی مرد اما اغلب زن‌ هستند. زنان و دخترانی که واژه «ناموس» را با خود یدک می‌کشند و اگر ناموسشان ناپاک شود، آبرو از کف داده‌اند. همانی که نقشه قتلشان را طرح‌ریزی می‌کند؛ گلوی دختری را می‌فشارد، چاقویی در قلبش فرو می‌کند یا اسیدی بر چهره‌اش می‌پاشد. رومینای 14 ساله قربانی دیگر این پدیده اجتماعی «آبرو» در ایران است. برآورد سازمان‌های جهانی همانند صندوق جمعیت سازمان ملل از قتل‌های ناموسی، از مرگ سالانه 5 ‌هزار نفر در دنیا حکایت دارد و بر اساس برخی بررسی‌ها، در ایران هم شایع‌ترین قتل‌ها به مسائل جنسی و ناموسی مربوط می‌شود؛ حدود ۲۰ درصد از کل قتل‌ها و ۵۰ درصد از قتل‌های خانوادگی. …
۴۷ ساعت قبل
فردیس در حسرت احیای بانک‌های سوخته
فتانه احدی - کرج – خبرنگار اعتراض به گرانی بنزین و مشکلات معیشتی در آبان 98 منجر به نابودی بخشی از اموال عمومی و از بین رفتن بسیاری از بانک‌ها و فروشگاه‌ها شد. اتفاقی که بیش از همه جمعیت 200 هزار نفری فردیس در استان البرز را با مشکل مواجه کرده است. این روزها در فلکه اول تا پنجم فردیس و بازار بزرگ پررفت وآمدش تنها یک بانک وجود دارد که بی‌شک پاسخگوی جمعیت ساکن در این منطقه و مردمی که برای خرید از شهرهای اطراف مراجعه می‌کنند، نیست. این کمبودها در روزهای شیوع و بحران کرونا بیشتر از گذشته مردم را آزار …
این سوسک‌های سیاه خطری ندارند
۴۷ ساعت قبل / افزایش جمعیت / تغذیه / خانواده / مواد شیمیایی / موزه
این سوسک‌های سیاه خطری ندارند
در پی افزایش جمعیت نوعی از سوسک‌های سیاه از خانواده کارابیده، مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی گفت:
۲ روز قبل
سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال‌احمر منصوب شد
[شهروند] رئیس جمعیت هلال‌احمر در حکمی همایون یوسفی را به‌عنوان سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. کریم همتی در حکم همایون یوسفی آورده است: «جناب آقای دکتر همایون یوسفی، نظر به مراتب تعهد، شایستگی و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به‌عنوان «سرپرست معاونت حقوقی و امور مجلس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. با عنایت به گستره وسیع مأموریت‌ها و اهداف جمعیت، از جنابعالی انتظار دارم ضمن برقراری ارتباط و تعامل مثبت و شایسته با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و پیگیری مراحل طرح و تصویب لوایح و طرح‌های مرتبط با جمعیت هلال‌احمر و با بهره‌گیری موثر و کارآمد از قوانین …
۲ روز قبل
ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به بیش از 2200 نفر
[شهروند] سال گذشته خدمات بهداشتی و درمانی کاروان‌های سلامت به بیش از 2200 نفر از روستاییان در مناطق محروم طبس ارایه شد. جعفر حسن‌پور، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان طبس با اشاره به نقش موثر فعالیت تیم‌های سلامت در مناطق محروم بیان کرد: «فعالیت داوطلبانه این کاروان‌ها علاوه بر افزایش سطح سلامت روستاییان باعث ارتقای روحیه ایثار، خودباوری و استقلال در داوطلبان می‌شود.» او افزود: «سال گذشته 2200 نفر از روستاییان در مناطق مختلف طبس از خدمات کاروان‌های سلامت بهره‌مند شدند.» رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان طبس با بیان اینکه فعالیت این کاروان‌ها همواره ادامه داشته و در موقعیت‌های مختلف به مناطق محروم اعزام می‌شوند، گفت:   …
۲ روز قبل
آیا ترامپ می‌خواهد مثل سوئد عمل کند؟
توماس فریدمن  نیویورک تایمز   پاندمی اتفاقی ناخوشایند است. همزمان‌شدن پاندمی با جنگ داخلی اتفاق خیلی بدتری است؛ به آمریکای دونالد ترامپ در سال2020 خوش آمدید. شما تنها کسی نیستید که از مشاهده رفتار ترامپ گیج شده‌اید. او راهنمای سمت چپ را می‌زند، ولی به راست می‌پیچد؛ دستورالعمل‌های کامل برای خروج ایالت‌ها از قرنطینه را صادرمی‌کند، اما مردم را تشویق می‌کند ایالت‌های خود را از قرنطینه «آزاد کنند»، دستورالعمل‌هایش را نادیده بگیرند و حتی فایده تست‌گیری را زیر سوال می‌برد. حدس من این است که ترامپ در بیانیه‌هایش که همزمان پیچیده، متناقض و نادرست هستند، می‌گوید: «نسلی که کودکی خود را در دوران رکود بزرگ …
۲ روز قبل
شهادت پزشک داوطلب هلال‌ در خط مقدم مبارزه با کرونا
 [شهروند] پزشک داوطلب جمعیت هلال‌احمر در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا، بر اثر ابتلا به این ویروس به شهادت رسید. حمید عقیلی، از همکاران پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور در خط مقدم جبهه مبارزه با بیماری کووید- ۱۹ در کنار دیگر  کادر درمانی به‌عنوان یکی از مدافعان سلامت حاضر بود، به علت ابتلا به این بیماری درگذشت. دکتر سیدعلی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر، در پیامی شهادت این داوطلب دلسوز را به عموم جامعه پزشکی کشور، آحاد ملت ایران و به‌ویژه بازماندگان و خانواده محترم او تبریک و تسلیت گفت: «شهید سلامت دکتر حمید عقیلی از رزمندگان‌ دوران دفاع مقدس با حضور در فعالیت‌های بهداشتی و درمانی مرکز پزشکی حج و …
۲ روز قبل
توزیع‌ یک‌هزار بسته معیشتی ویژه متأثران کرونا در هرمزگان
[شهروند] مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان از توزیع یک‌هزار بسته کمک‌معیشتی ویژه اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا به در استان خبر داد. مهندس مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان گفت: «به همت بلند داوطلبان جمعیت هلال‌احمر توزیع یک‌هزار بسته معیشتی ویژه متأثران کرونا آغاز می‌شود. این بسته‌ها به ارزش حدود ۳‌میلیارد ریال در سراسر استان هرمزگان توزیع می‌شود.» مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان تأکید کرد: «به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با همت بلند داوطلبان، این قبیل کارهای خداپسندانه تداوم خواهد داشت تا بتوانیم روح نوع‌دوستی، فرهنگ بشردوستی و کار داوطلبانه را در جامعه بیش از پیش ترویج دهیم.»
۲ روز قبل
اسامی نهایی نامزدهای واجد شرایط پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر اعلام می‌شود
[شهروند] بر اساس ماده ۲۷ آیین‌نامه برگزاری انتخابات، هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان موظف است امروز، مورخ هفتم خردادماه ‌سال جاری اسامی نهایی نامزدهای واجد شرایط پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال‌احمر را اعلام کند. با پایان یافتن زمان رسیدگی به اعتراض نامزدها و بر اساس ماده ۲۷ آیین‌نامه برگزاری انتخابات، هیأت نظارت بر انتخابات شهرستان موظف است در تاریخ هفتم خردادماه ‌سال جاری اسامی نهایی نامزدهای واجد شرایط را اعلام کند. بنابر این گزارش، با توجه به ماده ۳۰ آیین‌نامه و بر اساس برنامه زمان‌بندی ابلاغ شده، ستاد اجرایی شهرستان‌ها موظف‌ است در تاریخ هشتم خردادماه نسبت به اعلام و دعوت از اعضا و داوطلبان فعال، برای تشکیل مجمع شهرستان در تاریخ بیست‌وسوم …
توزیع حدود ۱۸ هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص آذربایجان‌غربی
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / بیماران خاص / بسته بهداشتی
توزیع حدود ۱۸ هزار بسته بهداشتی بین بیماران خاص آذربایجان‌غربی
مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: این جمعیت ۱۷ هزار و ۸۵۱ بسته بهداشتی حفاظتی را بین ۱۰ گروه از بیماران خاص این استان توزیع کرد.
ژاپن شروع به واریز پول به شهروندان خود کرد
۲ روز قبل
ژاپن شروع به واریز پول به شهروندان خود کرد
ژاپن در میان بحران ناشی از کرونا ویروس برنامه حمایت از جمعیت را راه اندازی کرد و بدون هیچ دلیلی شروع به توزیع پول به شهروندانش کرد.
بازدید رئیس جمعیت هلال احمر کشور از پایگاه های معین استان تهران
۲ روز قبل
بازدید رئیس جمعیت هلال احمر کشور از پایگاه های معین استان تهران
ایرنا - کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور روز سه شنبه در سفر به استان البرز از انبارهای هلال احمر در شهرهای محمدشهر و ساوجبلاغ بازدید کرد.استان البرز معین استان تهران برای آمادگی در برابر زلزله است و انبار شهر محمدشهر به عنوان یکی از مهم ترین انبارهای لجستیک کشور در زمینه امداد و نجات محسوب می شود.
۲ روز قبل / قیمت مسکن ملی / مسکن ملی
قیمت مسکن ملی در شهرهای کوچک چقدر است؟
به گزارش ایسنا، از ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن ۱۰۰ هزار واحد آن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر ساخته می شود که مسئولیت اجرای آن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. همچنین ۳۸ هزار واحد با توافق صورت گرفته در شهرهای با جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر توسط بنیاد مسکن احداث خواهد شد.
بهره‌مندی ۲۲۰۰ روستایی در طبس از خدمات کاروان‌های سلامت
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر
بهره‌مندی ۲۲۰۰ روستایی در طبس از خدمات کاروان‌های سلامت
رئیس جمعیت هلال احمر طبس گفت: سال گذشته خدمات بهداشتی و درمانی کاروان‌های سلامت به بیش از 2200 نفر از روستاییان در مناطق محروم طبس ارائه شد.
سوسک‌های سیاه کارابیده هیچ خطری ندارد، مردم نگران نباشند
۲ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست
سوسک‌های سیاه کارابیده هیچ خطری ندارد، مردم نگران نباشند
تهران -ایرنا - سوسک‌های سیاه کارابیده هیچگونه خطر و مضراتی ندارند، مردم به هیچ وجه نگران حضور و افزایش جمعیت آن‌ها نباشند.
عوامل کاهش جمعیت ایران: معیشت خانواده تامین نیست/ ازدواج نیست/ فرزند هم نیست!
۲ روز قبل / ازدواج / اقتصاد ایران / امنیت شغلی / تامین معیشت مردم / سیاست گذاری / فرزند آوری / کاهش جمعیت ایران / معیشت مردم
عوامل کاهش جمعیت ایران: معیشت خانواده تامین نیست/ ازدواج نیست/ فرزند هم نیست!
شفقنا- معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان کاهش میزان ازدواج، نبود مشوق‌های دائم العمر و مهاجرت به شهرها را مهمترین عوامل کاهش موالید در ایران دانست و گفت: تا زمانی که نتوانیم معیشت خانواده را تامین کنیم کارفرهنگی...
تلاش ۱۵ ساعته تیم‌های جستجو نجات هلال احمر یزد نتیجه داد
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر / اردکان / گم شده / روستای انجیرآوند
تلاش ۱۵ ساعته تیم‌های جستجو نجات هلال احمر یزد نتیجه داد
معاون امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان یزد از نجات فرد گم شده در منطقه کوهستانی روستای انجیرآوند خرانق شهرستان اردکان توسط تیم‌های جستجو نجات هلال احمر خبر داد.
صدور بیش از ۲۰۰۰ فقره دادنامه با احکام جایگزین حبس در یزد
۲ روز قبل / استانی-سیاسی / رییس کل دادگستری یزد / قانون مجازات جایگزین
صدور بیش از ۲۰۰۰ فقره دادنامه با احکام جایگزین حبس در یزد
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: صدور بیش از دو هزار دادنامه با احکام مجازات جایگزین حبس، یک گام مهم در موضوع کاهش جمعیت کیفری است.
تعطیلاتی پرحادثه در کرمان
۲ روز قبل / هلال‌احمر / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
تعطیلاتی پرحادثه در کرمان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از پوشش امدادی نجاتگران و امدادگران در ۶ حادثه جاده ای، کوهستانی و مفقودی در روز گذشته پنجم خردادماه جاری خبر داد.
«هر آنکه دندان دهد نان دهد» ، زندگی پنج قلوهای گچسارانی
۲ روز قبل / جمعیت ایران فردا / کهگیلویه وبویراحمد / گچساران / سازمان بهزیستی کشور
«هر آنکه دندان دهد نان دهد» ، زندگی پنج قلوهای گچسارانی
گچساران - ایرنا -بهار کرونایی امسال و در میان خبرهای بیماری و مرگ تولد پنج قلوهای گچسارانی نویدبخش جاری بودن زندگی و امید شد اما هنوز چند ساعتی نگذشته بود که چگونگی نگهداری و تامین مخارج زندگی این نورسیده ها باعث نگرانی خانواده آنان شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •