جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
حذف متن از کتاب درسی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
کارتون/ یادی از اشعار و نام شاعران و نویسندگان
«انتشار فهرستی با عنوان «حذفیات کتاب‌های درسی ادبیات فارسی» که در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود و از حذف شعرها و داستان‌هایی از ادبیات معاصر و کلاسیک و جایگزین کردن متن‌هایی دیگر حکایت دارد، خبرساز شده است.»
  حذفیات کتاب‌های درسی ادبیات
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
تکذیب حذف متنی از کتب فارسی دوره دوم متوسطه
معاون برنامه‌ریزی دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری گفت: کتاب‌های درسی فارسی دوره دوم متوسطه از سال ۱۳۹۵ همسو با برنامه درسی ملی، نو نگاشت بوده و در سه سال گذشته متنی از این کتب حذف نشده است.
  حذف متن از کتاب درسی
در ۳ سال گذشته متنی از کتب فارسی حذف نشده است
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
در ۳ سال گذشته متنی از کتب فارسی حذف نشده است
معاون برنامه ریزی متوسطه دفتر تالیف کتاب های درسی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: در سه سال گذشته متنی از کتب فارسی حذف نشده است.
  کوروش امیری نیا  کتاب های درسی  سازمان پژوهشی و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
واکنش سازمان پژوهش کتب‌ درسی به لیست حذفیات کتاب‌های ادبیات
سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی موارد مطرح شده در فضای مجازی در خصوص حذف برخی متن‌ها از کتابهای فارسی را رد کرد و تاکید کرد در سه سال گذشته متنی از این کتابها حذف نشده است.
توضیح یک مؤلف کتاب‌ درسی درباره حذفیات کتاب‌ها: در سه سال گذشته متنی از کتاب‌های فارسی حذف نشده / در حذفیات، جناح این‌طرف یا آن‌طرف مطرح نیست / این که برخی می گویند چون این داستان یا شعر برای غلامحسین ساعدی یا اخوان یا فلان کس بوده، حذف شده، درست نیست
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / فرهنگی و هنری
توضیح یک مؤلف کتاب‌ درسی درباره حذفیات کتاب‌ها: در سه سال گذشته متنی از کتاب‌های فارسی حذف نشده / در حذفیات، جناح این‌طرف یا آن‌طرف مطرح نیست / این که برخی می گویند چون این داستان یا شعر برای غلامحسین …
محمدرضا سنگری که در تألیف کتاب‌های درسی همکاری داشته، درباره تغییرات و حذفیاتی که در کتاب‌های درسی ادبیات فارسی اتفاق می‌افتد توضیح داد.
هربلایی می‌خواهند سر کتاب‌های درسی می‌آورند
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ / اجتماعی
هربلایی می‌خواهند سر کتاب‌های درسی می‌آورند
فهرستی با عنوان «حذفیات کتاب‌های درسی ادبیات فارسی» در فضای مجازی دست‌ به دست می‌شود. فهرستی که نشان از حذف شعر و داستان‌هایی از ادبیات کلاسیک و معاصر و جایگزینی متن‌ها و نام‌هایی دیگر حکایت دارد. در واقع آثار و نام‌های بزرگ ادبیات فارسی از کتاب‌های درسی حذف شدند! اتفاقی که با انتقادهای بسیاری همراه شده است.