یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
حمل و نقل مسافری
فصل شکفتن جاده‌ها
۲۴ ساعت قبل / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / حمل و نقل مسافری / تردد جاده ای / اصفهان
فصل شکفتن جاده‌ها
اصفهان- ایرنا- "با خوش رکابم پیر جاده‌های ایرانم، این روزها بواسطه شغلم در برخی از استانهای کشور شاهد افتتاح، مرمت و احداث طرحهایی راهسازی زیادی هستم، دست مریزاد، گشایشی امیدوارکننده است و فصل رونق راههاست" این بخشی از گپ مان با راننده‌ای خودروی سنگینی بود که بعد از افتتاح مرحله سوم محور نایین- خور- طبس، جاده را به مقصدش پیمود.
استاندار فارس: دولت به تمام تعهدات خود در زمینه مترو شیراز عمل کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / حمل و نقل مسافری / شیراز / استانداری فارس / عنایت الله رحیمی / فارس / افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی و تولیدی در فارس
استاندار فارس: دولت به تمام تعهدات خود در زمینه مترو شیراز عمل کرد
شیراز- ایرنا- استاندار فارس گفت: دولت به تمام تعهدات خود در زمینه مترو شیراز چه در زمینه احداث تونل و زیرسازی و روسازی، چه در زمینه تجهیزات و واگن، چه در زمینه مجوز انتشار اوراق، تخصیص اسناد خزانه و اعتبارات نقدی و چه در قالب اختیارات نماینده عالی دولت عمل کرد.
نوبخت: دولت نیمی از هزینه خط سه مترو شیراز را پرداخت می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / محمدباقر نوبخت / حمل و نقل مسافری / شیراز / کارآمدی دولت / فارس / افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی و تولیدی در فارس
نوبخت: دولت نیمی از هزینه خط سه مترو شیراز را پرداخت می‌کند
شیراز- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: به نیابت از دولت اعلام می‌کنیم که ۵۰ درصد از آنچه در ارتباط با سرمایه‌گذاری و مخارج پروژه خط سه قطار شهری شیراز هست را پرداخت خواهیم کرد تا مردم بتوانند هرچه سریعتر از مزایای آن بهره‌مند شوند.
فقط ۳ درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
فقط ۳ درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: فقط حدود سه درصد از رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری توانسته‌اند تسهیلات کرونایی دریافت کنند و با توجه به اینکه همه رانندگان هنوز موفق به ثبت نام در سامانه کارا نشده‌اند درخواست تمدید مهلت آن را داده‌ایم که امیدواریم با این درخواست موافقت شود.
راهداری: کاهش ۵۳ درصدی مسافران بین شهری، در ۴ ماهه امسال
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
راهداری: کاهش ۵۳ درصدی مسافران بین شهری، در ۴ ماهه امسال
مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: ظرفیت مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری ۵۳ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده اما تمام پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا به صورت جدی رعایت می شود.
شرط عجیب بانک‌ها برای پرداخت وام به رانندگان
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / وام قرض الحسنه / ویروس کرونا
شرط عجیب بانک‌ها برای پرداخت وام به رانندگان
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با وجود آنکه بانک مرکزی منابع وام کرونایی را به بانک‌ها داده، اما بانک‌های عامل از پرداخت این تسهیلات خودداری می‌کنند.
تصاویر: «واگن پارس»
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
تصاویر: «واگن پارس»
شرکت «واگن پارس» به عنوان واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی در سال ۱۳۵۳ در اراک تاسیس و در سال ۱۳۶۳ مورد بهره برداری قرار گرفت. «واگن ‌پارس» در مساحتی بالغ بر ۳۳ هکتار و با ۷۰۰ نفر پرسنل یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال خاورمیانه در صنعت خودروهای ریلی است. «واگن ‌پارس» یکی از سه کارخانه اراک بود که در جنگ تحمیلی توسط عراق بمباران شد و ۳۵ نفر از پرسنلش شهید شدند. سهام «واگن ‌پارس» متعلق به وزارت دفاع است که به صورت وکالتی به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران واگذار شده است. این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی در ایران است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
88 هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک ملی ایران برای مشاغل آسیب دیده از کرونا
بانک ملی ایران در سه ماه ابتدای امسال بالغ بر 88 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از کرونا اختصاص داده و در حال پرداخت است. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، متعاقب شیوع ویروس کرونا در کشور این بانک 88 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده تخصیص داده که از این میزان 13 هزار میلیارد ریال در بخش حمل و نقل مسافری برون شهری (هوایی، دریایی، ریلی) در حال پرداخت است.همچنین در مدت مذکور، تعداد 21 هزار و 7 فقره تسهیلات سرمایه در گردش و هزینه ثابت نیز در راستای حمایت از بازار اشتغال به به بخش های تولیدی اختصاص یافته که ارزش آن به 66 هزار و 510 میلیارد ریال می رسد.بانک ملی ایران با توجه به شیوع کرونا و لزوم حمایت از اقشار آسیب پذیر طی این مدت مبلغ …
وام کرونایی رانندگان برون‌شهری به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / کروناویروس
وام کرونایی رانندگان برون‌شهری به کجا رسید؟
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تسهیلات شش میلیون تومانی در نظر گرفته شده برای رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی بین شهری همچنان با مشکلاتی مواجه است و با وجود اینکه پیشرفت هایی در کار حاصل شده برخی از بانک ها کارشکنی می‌کنند.
هرچی داری رد کن بیاد!
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / حمله با چاقو / سرقت / معتادان متجاهر / سلاح سرد / سلاح گرم / حمل و نقل مسافری / کشته / پلیس تهران بزرگ / اعتیاد
هرچی داری رد کن بیاد!
تهران- ایرنا- این جمله و جمله‌های شبیه به این را شاید خودتان از زبان زورگیران یا در خبرها شنیده باشید؛ جمله‌هایی که با شنیدشان لرزه بر اندام شهروندان می‌اندازد و قربانیان آنان گاهی ناگزیر برای حفظ جانشان باید باج می‌دهند.
از پذیرش مسافران بدون ماسک معذرویم
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / آغاز طرح ماسک اجباری
از پذیرش مسافران بدون ماسک معذرویم
مدیرکل  دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: با وجود این که در گذشته نیز استفاده از ماسک را تاکید و اجباری کرده بودیم اما با توجه به دستور رئیس جمهور، از این به بعد از پذیرش مسافران بدون ماسک در پایانه‌های مسافربری و ناوگان جاده‌ای بین شهری معذرویم.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / حمل بار / حمل و نقل ایران / راه آهن
مدیرعامل راه آهن: کاهش مسافر را با افزایش حمل بار جبران کردیم
به گزارش صدا و سیما، سعید رسولی افزود: پس از شیوع کرونا در کشور، شاهد کاهش چشمگیر حمل و نقل مسافری از طریق قطار بودیم و هم اکنون برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، حدود ۵۰ درصد قطارهای مسافری کشور و آن هم با ضریب اشغال صندلی نصف، مشغول به کار هستند بطوری که هر کوپه ۴ نفره را به دو
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / پرداخت وام به رانندگان / تاثیر اقتصادی کرونا
جزئیات اعطای وام به رانندگان اعلام شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش باقر جوان مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان اینکه ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده در بخش حمل و نقل مسافری برای دریافت تسهیلات تاکنون ثبت نام کرده اند، گفت: تسهیلاتی که به رانندگان این بخش واریز می شود ۶ میلیون تومان با سود و بازپرداخت ۱۲ درصد است که رانندگان می توانند در این شرایط از آن بهره مند شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / وام کرونا
آخرین جزئیات وام کرونایی رانندگان بین‌شهری/ تکمیل مدارک ۸۳ درصدی در سامانه کارا
به گزارش ایسنا، در ماه‌های گذشته و با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل به ویژه رانندگان و شرکت‌های حمل و نقلی جاده‌ای بین شهری با ضرر و زیان زیادی روبه‌رو شدند؛ چرا که نه تنها مسافری برای ترددهای بین شهری نداشتند بلکه کرونا برای آنها نیز محدودیت‌ها و مشکلات بسیاری مانند دیگر اقشار مردم به وجود آورد. در این شرایط دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرد که تسهیلات ارزان قیمت در اختیار همه اقشار آسیب پذیر و مشاغل زیان دیده قرار دهد که یکی از این بخش‌ها حمل و نقل در حوزه‌های مختلف است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
​پذیره‌نویسی افزایش سرمایه شرکت دلیجان طلایی شکوه پارس در شعب بانک صادرات ایران تا ١٢ تیر تمدید شد
پذیره‌نویسی افزایش سرمایه شرکت دلیجان طلایی شکوه پارس در شعب بانک صادرات ایران به مدت ٣٠ روز تمدید شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، پذیره‌نویسی افزایش سرمایه شرکت دلیجان طلایی شکوه پارس (سهامی عام) با کسب مجوز از سازمان بورس اوراق بهادار تهران به مدت ٣٠ روز در شعب بانک صادرات ایران تمدید شد و مهلت خرید سهام این شرکت تا ١٢ تیرماه سال ٩٩ در شعب بانک ادامه خواهد داشت.حق تقدم استفاده نشده سهام شرکت دلیجان طلایی شکوه پارس (سهامی عام) به منظور افزایش سرمایه شرکت که از تاریخ ١۵اردیبهشت آغاز شده بود، تا ١٢ تیرماه سال جاری ادمه دارد و در شعب بانک صادرات ایران پذیره‌نویسی می‌شود. متقاضیان می‌توانند برای خرید حق تقدم مذکور در مهلت مقرر با ارائه کد ملی به شعب بانک مراجعه کنند.افزایش سرمایه شرکت …
اعطای تسهیلات ٦ میلیونی به رانندگان حمل و نقل مسافری عمومی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / تسهیلات بانکی / وزارت راه و شهرسازی
اعطای تسهیلات ٦ میلیونی به رانندگان حمل و نقل مسافری عمومی
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: رانندگان بخش حمل و نقل عمومی مسافری از ابتدای تیر ماه وام ٦ میلیون تومانی با سود ١٢ درصدی را دریافت می‌کنند.
ورود دوباره اپلیکیشن حمل ونقل درون شهری به جاده‌ها / راهداری:غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / اسنپ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / تاکسی بین شهری / داریوش باقر جوان / داوود کشاورزیان
ورود دوباره اپلیکیشن حمل ونقل درون شهری به جاده‌ها / راهداری:غیرقانونی است
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: ورود شرکت های تاکسی اینترنتی به حمل مسافران بین شهری، غیر قانونی است و مردم به آنها اعتماد نکنند.
پرداخت ٩٤٠ میلیارد تومان وام کرونا به شرکت‌های ریلی مسافری
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه
پرداخت ٩٤٠ میلیارد تومان وام کرونا به شرکت‌های ریلی مسافری
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از آغاز تسهیلات اعطایی دولت به شرکت‌های حمل و نقل مسافری که در دوران کرونا دچار رکود شدند، خبر داد.
افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار از اول تیر
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / افزایش قیمت بلیت قطار / بلیت قطار / شرکت راه آهن
افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار از اول تیر
میرحسن موسوی در گفت وگو با مهر گفت: اگر قرار بود بر اساس هزینه‌هایی که به بخش حمل و نقل ریلی تحمیل شده، نرخ جدید بلیت‌ها تعیین می‌شد، باید قیمت بلیت قطارهای مسافری دو برابر می‌شد؛ اما پس از آنکه با شرکت‌های ریلی مسافری مذاکره کردیم، توافق شد شرکت‌ها درخواست خود را به ۴۰ درصد کاهش دهند که این اتفاق نیز رخ داد؛ آنها هم این پیشنهاد را به ما در راه آهن ارائه دادند که در شرکت راه آهن تأیید شد و ما آن را به شورای عالی ترابری ارسال کردیم.
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
پایانه رازی در توسعه مناسبات ایران و ترکیه نقش مهمی دارد
استاندار آذربایجان غربی گفت: پایانه رازی قابلیت آن را دارد تا در توسعه مراودات تجاری و سیاسی با کشور ترکیه سهم ویژه ای به خود اختصاص دهد.محمدمهدی شهریاری در جریان بازدید از مراحل احداث پایانه رازی خوی با اشاره به نقش پایانه های مرزی استان در توسعه اقتصادی و سیاسی با کشورهای همجوار گفت: پایانه رازی قابلیت آن را دارد تا در توسعه مراودات تجاری و سیاسی با کشور ترکیه سهم ویژه ای به خود اختصاص دهد.وی با بیان اینکه اگر چه فعالیت اجرایی پروژه بخاطر شیوع بیماری کرونا دچار وقفه شده بود اما در حال حاضر سرعت گرفته و امید آن می رود در زمان مقرر به بهره برداری برسد افزود: توسعه پایانه رازی علاوه بر پویایی اقتصادی ملی، برای شهرستان خوی نیز مزیت های ویژه ای درپی خواهد داشت.مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای …
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
بلیط قطار گران شد
رئیس انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی گفت: در شورای عالی ترابری با افزایش ۲۰ درصدی قیمت‌های بلیط قطار موافقت شد. محمد رجبی افزود: شرکت‌های حمل و نقل ریلی در ابتدا افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت قطار‌های مسافری را به هیأت مدیره راه‌آهن پیشنهاد دادند که درنهایت در شورای عالی ترابری با افزایش ۲۰ درصدی قیمت‌ها موافقت شد. مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت: مجموع هزینه‌های شرکت‌های ریلی بیش از ۱۳۰ درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است؛ اما با توجه به اینکه کشش بازار درنهایت ۴۰ درصد بود، این درخواست را از راه آهن داشتیم که با ۲۰ درصد آن موافقت شد.
مسافران مترو در اندونزی برای مقابله با کرونا ملزم به سکوت شدند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / ویروس کرونا / جاکارتا / حمل و نقل مسافری / اندونزی / هراس جهانی از ویروس کرونا
مسافران مترو در اندونزی برای مقابله با کرونا ملزم به سکوت شدند
تهران – ایرنا – مردم شهر جاکارتا پایتخت اندونزی هنگام استفاده از سامانه حمل و نقلی ریلی درون شهری موسوم به "ام‌آرتی" مجاز به گفتگو با یکدیگر حتی حرف زدن با استفاده از تلفن همراه نیستند؛ علت این مساله مبارزه با شیوع کرونا اعلام شده است.
قطار ۲ طبقه همدان - تهران راه‌اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / همدان / شهر تهران / حمل و نقل مسافری / شرکت حمل و نقل ریلی رجا
قطار ۲ طبقه همدان - تهران راه‌اندازی می‌شود
همدان - ایرنا - مدیرکل راه آهن غرب کشور گفت: مراحل آزمایش حرکت قطار ۲ طبقه در مسیر همدان - تهران در چند روز آینده انجام و به زودی در این مسیر حرکت قطار به صورت رفت و برگشت راه‌اندازی می‌شود.
آغاز به کار ناوگان حمل و نقل درون شهری در شیراز
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / حمل و نقل مسافری / شیراز
آغاز به کار ناوگان حمل و نقل درون شهری در شیراز
ایرنا - شیراز - ناوگان حمل و نقل اتوبوس رانی و مترو شیراز پس از ۸۰ روز تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا ، شنبه دهم خرداد ۹۹ بازگشایی شد. عکاسان : رضا قادری و شیوا سادات عطاران
وام های ۶ میلیون تومانی رانندگان چه زمانی پرداخت خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / وام / پول / ویروس کرونا / تاکسی / رانندگی
وام های ۶ میلیون تومانی رانندگان چه زمانی پرداخت خواهد شد؟
تسنیم نوشت: معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ راننده بخش مسافری کشور خبر داد.
آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ هزار راننده از هفته آینده
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / وزارت راه / راهداری
آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ هزار راننده از هفته آینده
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ راننده بخش مسافری کشور خبر داد.
کرونا بزرگ‌ترین هواپیمایی آمریکای لاتین را ورشکسته کرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / آمریکای لاتین / جهانگردی / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا بزرگ‌ترین هواپیمایی آمریکای لاتین را ورشکسته کرد
تهران – ایرنا – لطمه ویروس کرونا به صنعت گردشگری موجب شد تا بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی آمریکای لاتین در آمریکا اعلام ورشکستگی کند.
ایمنی در شبکه حمل و نقل سبز را چه چیز تهدید می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / قطار / حمل و نقل سبز
ایمنی در شبکه حمل و نقل سبز را چه چیز تهدید می‌کند؟
یک هفته پس از هشدار مدیرعامل شرکت راه‌آهن نسبت به برخورد با مدیرانی که در منطقه آنها سوانح ریلی رخ دهد، قطار مسافری در محور همدان - مشهد از ریل خارج شد.
فروش بلیت حضوری در پایانه‌های مسافری ممنوع
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / استانی-اجتماعی / پایانه مسافربری
فروش بلیت حضوری در پایانه‌های مسافری ممنوع
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از آغاز طرح ممنوعیت فروش بلیت در پایانه‌های مسافری استان از ابتدای خردادماه سال جاری خبر داد.
محدودیت مسافرت دریایی همچنان ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / بصره / خرمشهر / حمل و نقل مسافری / سازمان بنادر و دریانوردی / کویت / هرمزگان / خلیج فارس / بندرعباس
محدودیت مسافرت دریایی همچنان ادامه دارد
تهران - ایرنا - سه ماه بعد از لغو سفرهایی دریایی از بنادر ایران به سمت بنادر کویت و امارات، شرکت کشتیرانی والفجر از ادامه محدودیت‌های دریایی برای حرکت کشتی‌های خود خبر می‌دهد.
اگر در اتوبوس و تاکسی‌های بین‌شهری ماسک ندادند، چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / ماسک / کروناویروس
اگر در اتوبوس و تاکسی‌های بین‌شهری ماسک ندادند، چه کنیم؟
با وجود ضروری شدن استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای شرکت‌های حمل‌ونقلی و مردم، اگر مسافری در سواری‌های کرایه پلاک عمومی و اتوبوس‌های بین‌شهری ماسکی از پایانه‌ها و تعاونی‌های مسافری تحویل نگرفت یا شاهد عدم رعایت پروتکل‌ها بود می‌تواند به گفته مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، به صورت حضوری یا از طریق سامانه ۱۴۱ شکایت خود را اعلام کند تا به سرعت این موضوع پیگیری شود.
خط پروازی عسلویه - اراک دایر شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / استان مرکزی / حمل و نقل مسافری / هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
خط پروازی عسلویه - اراک دایر شد
اراک - ایرنا - مدیرفرودگاه اراک گفت: خط پروازی عسلویه - اراک با هدف تسهیل در جابه‌جایی مسافران و به همت مسئولان استانی دایر شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / جاده / حمل و نقل / دولت / کسب و کار / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
جزییات وام کرونایی ۸۰۰ میلیاردی شرکت‌های حمل و نقل ریلی
رییس انجمن شرکت‌های حمل و نقل ریلی گفت: قرار است به شرکت‌های ریلی مسافری ۳۰۰ میلیارد تومان و شرکت‌های ریلی باری ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی کرونا پرداخت شود.
سازمان راهداری: اجباری شدن ماسک در سواری‌ها و اتوبوس‌های بین شهری
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
سازمان راهداری: اجباری شدن ماسک در سواری‌ها و اتوبوس‌های بین شهری
مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از اجباری شدن استفاده از ماسک در اتوبوس ها و سواری‌های پلاک عمومی بین شهری توسط مردم خبر داد و گفت: با وجود تصویب هزار میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت‌های وارد شده به بخش مسافری حمل و نقل بین شهری تاکنون مبلغی پرداخت نشده است.
چوب کرونا لای چرخ معیشت رانندگان اتوبوس در قم
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
چوب کرونا لای چرخ معیشت رانندگان اتوبوس در قم
قم- ایرنا- حمل‌ونقل برون‌شهری قم در سه ماه گذشته متاثر از شیوع ویروس کرونا، متحمل خسارت مالی زیادی شده است و این خسارت علاوه بر رانندگان و ‌صاحبان خودرو، دامن صاحبان شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی را نیز گرفته است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
ایرلاین‌ها موظف به ارائه ماسک رایگان به مسافران هستند
معاون وزیر راه وشهرسازی گفت: تمام ایرلاین‌ها موظف به ارایه ماسک رایگان به مسافران در هر پرواز هستند. شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه‌و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه تمام شرکت‌های هواپیمایی در تمام پروازها مکلف به اجرای پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده، هستند، افزود: وزارت راه و شهرسازی به اجرای دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در بخش‌های حمل و نقل مسافری تاکید دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ استفاده از ماسک در پرواز برای مسافران اجباری است و همه مسافران ملزم به استفاده از ماسک در طول پرواز هستند.
فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها به دقت رصد می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / استانی-اجتماعی / تاکسیرانی / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / کروناویروس
فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها به دقت رصد می‌شود
مدیر عامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل با اشاره به اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها به دقت رصد می‌شود، گفت: رانندگان تاکسی حق ندارند کرایه یک نفر مسافری که کم سوار می‌کنند را از دیگر مسافران دریافت کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
تصمیمات جدید برای مرغ، خرما، برنج و کرایه‌ها
مدیرکل ستاد تنظیم بازار با تشریح مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار از لزوم بررسی بیشتر وضعیت بازار خودرو و مرغ خبر داد و گفت: با مجوز ستاد تنظیم بازار، نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل مسافری تا عادی شدن شرایط کرونا با افزایش قیمت ۲۰ درصدی نوروز محاسبه می‌شود.
اختصاصی| ۷ تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار درخصوص قیمت مرغ، خرما، برنج وکرایه‌ها/ تشکیل کمیته ویژه بررسی تغییر قیمت خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
اختصاصی| ۷ تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار درخصوص قیمت مرغ، خرما، برنج وکرایه‌ها/ تشکیل کمیته ویژه بررسی تغییر قیمت خودرو
مدیرکل ستاد تنظیم بازار با تشریح مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار از لزوم بررسی بیشتر وضعیت بازار خودرو و مرغ خبر داد و گفت: با محوز ستاد تنظیم بازار، نرخ بلیت ناوگان حمل و نقل مسافری تا عادی شدن شرایط کرونا با افزایش قیمت ۲۰ درصدی نوروز محاسبه می شود.
چوب کرونا لای چرخ حمل‌ونقل کشور؛ دولت ۷۸۰۰ میلیارد تومان را چگونه توزیع خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / کرونا / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی / محمد اسلامی / شهرداری تهران / یوسف حجت / حمل و نقل مسافری / حمل و نقل درون شهری
چوب کرونا لای چرخ حمل‌ونقل کشور؛ دولت ۷۸۰۰ میلیارد تومان را چگونه توزیع خواهد کرد؟
تهران- ایرناپلاس- کرونا موجب کاهش ۹۸ درصدی تردد دریایی، کاهش ۸۰ درصدی جابه‌جایی مسافر در بخش هوایی، کاهش ۷۰ درصدی سفرهای جاده‌ای و استرداد حدود ۳۰۰ هزار بلیت قطار شده و موجب شده دولت تسهیلات ۷۸۰۰ میلیارد تومانی برای فعالان این بخش در نظر گیرد.
حرکت قطارهای مسافری از سر گرفته شد/ هر کوپه حداکثر ۲ نفر
۱۳۹۹/۰۲/۰۲ / قطار / پیش فروش بلیت قطار
حرکت قطارهای مسافری از سر گرفته شد/ هر کوپه حداکثر ۲ نفر
شرکت حمل و نقل ریلی رجا از آغاز فروش بلیت قطارهای مسافری با رعایت تمهیدات بهداشتی خبر داد.
سنگینی کرونا بر دوش کامیونداران مازنی
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / ویروس کرونا / مازندران / کرونا و حمل و نقل شهری
سنگینی کرونا بر دوش کامیونداران مازنی
ساری-ایرنا- اگرچه با شیوع ویروس کرونا اکثر کسب و کارها در کشور از جمله حمل و نقل مسافری اعم از تاکسی و اتوبوس به جرگه خانه‌نشینان پیوستند، ولی کامیونداران مازنی فعالیتشان را برای جابجایی کالا و بار به اقصی نقاط کشور شبانه‌روزی کردند.
همه پایانه‌های مسافری کرمانشاه فعالند/ فروش اینترنتی بلیط‌
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / پایانه مسافربری / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / اتوبوس
همه پایانه‌های مسافری کرمانشاه فعالند/ فروش اینترنتی بلیط‌
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: همه پایانه‌های مسافری کرمانشاه به فعالیت خود برگشته‌اند، اما تعداد مسافر در پایانه‌ها اندک است.
کمبود مسافر چالش حمل و نقل مازندران در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ویروس کرونا / مازندران / حمل و نقل مسافری / کرونا و حمل و نقل شهری
کمبود مسافر چالش حمل و نقل مازندران در دوران کرونا
ساری - ایرنا - در حالی مازندران وارد سومین ماه شیوع ویروس کرونا می‌شود که لغو محدودیت سفر با وسایل حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز نتوانست رونق را به بازار شرکت‌های مسافربری برون استانی این خطه شمال کشور برگرداند.
دیپلمات ایرانی: مشکلات بازگشت ایرانیان در آسیای مرکزی رفع شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / ویروس کرونا / کنسولگری ایران / قزاقستان / حمل و نقل مسافری / کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران / هراس جهانی از ویروس کرونا
دیپلمات ایرانی: مشکلات بازگشت ایرانیان در آسیای مرکزی رفع شد
تهران - ایرنا - در پی گسترش بیماری کرونا و لغو پروازهای بین المللی و به تبع آن پروازها به مقصد ایران؛ برخی از شهروندان ایرانی مقیم و یا مسافر به کشورهای آسیای مرکزی با مشکلات عدیده ای در بازگشت به میهن از مسیرهای هوایی مواجه شدند که با تلاش کنسولگری ایران در بندر "اکتائو"ی قزاقستان سرانجام مفوق شدند به کشور بازگردند.
آغاز رایزنی با تعاونی‌های تهران برای اختصاص ۲هزار اتوبوس به حمل ونقل شهری
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
آغاز رایزنی با تعاونی‌های تهران برای اختصاص ۲هزار اتوبوس به حمل ونقل شهری
رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافری گفت: در شرکت‌های فعال در تهران ۲ هزار دستگاه اتوبوس بین شهری وجود دارد که در حال مذاکره با این شرکت‌ها برای انتقال بخشی از ظرفیت‌ها به حمل و نقل شهری هستیم.
شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی راه اندازی می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۱ / شرکت دانش بنیان / حمل و نقل مسافری
شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی راه اندازی می‌شود
تهران- ایرنا - ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در صدد ایجاد شبکه منسجم تعمیر و نگهداری ریلی است.
مهلت سه ماه به شرکت‌های حمل و نقلی برای باز پرداخت وام
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / ویروس کرونا / تسهیلات بانکی / محمد اسلامی / سازمان حمل و نقل و ترافیک / حمل و نقل مسافری / دولت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مهلت سه ماه به شرکت‌های حمل و نقلی برای باز پرداخت وام
«محمد اسلامی» امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص تصمیمات دولت برای حمایت از بخش حمل و نقل گفت: شرکت های حمل و نقلی به خصوص شرکت‌های هواپیمایی که تسهیلاتی را از صندوق دخیره ارزی و صندوق توسعه ملی دریافت کرده‌اند، مشمول تنفس سه ماهه برای بازپرداخت وام‌ها می‌شوند.
آخرین وضعیت ارتباطات مسافری و کالایی با مرز ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / مرز / مرز نوردوز / جلفا / راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
آخرین وضعیت ارتباطات مسافری و کالایی با مرز ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی، از قطع کامل ارتباطات مسافربری با مرز ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان از زمان شیوع ویروس کرونا خبر داد.
ورود مسافر نوروزی به مشهد کاهش چشمگیر داشت
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ویروس کرونا / مشهد / استانداری خراسان رضوی / حمل و نقل مسافری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ورود مسافر نوروزی به مشهد کاهش چشمگیر داشت
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تعداد مسافران ورودی به مشهد طی ایام تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش چشمگیر داشت.
دورکاری در قرنطینه؛ آزمون جهانی برای راهکاری پایدار
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ویروس کرونا / حمل و نقل مسافری / اشتغال زایی / بهره وری / تخریب محیط زیست / هراس جهانی از ویروس کرونا
دورکاری در قرنطینه؛ آزمون جهانی برای راهکاری پایدار
تهران – ایرنا – همزمان با شیوع جهانی ویروس کرونا و توصیه سازمان‌های جهانی و کشوری برای کاهش تماس های اجتماعی، دورکاری که تاکنون گزینه‌ای مهجور در روابط کارمند و کارفرما بود، اکنون تبدیل به راهکاری ناگزیر شده که در آزمونی جهانی محک خواهد خورد.
جاده‌ها خلوت شد/گزارشی از کاهش ۶۰درصدی ترددها تا افت ۷۰درصدی سفرها
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
جاده‌ها خلوت شد/گزارشی از کاهش ۶۰درصدی ترددها تا افت ۷۰درصدی سفرها
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از ۲۵ اسفند ماه ۹۸ تا یازدهم فروردین ماه ، تعداد سفرهای ناوگان عمومی مسافری ۷۰ درصد کاهش و جابه جایی تعداد مسافرین ۷۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است .
توضحاتی درباره ترمینال‌های مسافربری | پایانه‌های مسدود شده و وام به رانندگان
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
توضحاتی درباره ترمینال‌های مسافربری | پایانه‌های مسدود شده و وام به رانندگان
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: قرار نیست هیچ یک از پایانه‌های مسافری تعطیل شود بلکه صرفا سفرها محدود می‌شود.
هیچ ترمینالی بسته نمی‌شود/ اختصاص سوخت و وام کم بهره به رانندگان
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
هیچ ترمینالی بسته نمی‌شود/ اختصاص سوخت و وام کم بهره به رانندگان
مهر نوشت: معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: قرار نیست هیچ یک از پایانه های مسافری تعطیل شود بلکه صرفا سفرها محدود می شود.
پروازهای داخلی با محدودیت انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۱/۰۸ / ویروس کرونا / سازمان هواپیمایی کشوری / حمل و نقل مسافری / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
پروازهای داخلی با محدودیت انجام می‌شود
تهران- ایرنا- معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری یک روز بعد از تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر محدود شدن سفرهای هوایی و ریلی، گفت: محدودیت‌های پروازی در مسیرهای غیرضرور متناسب با درخواست استانداران و تایید مقام‌های ذیربط اعمال می‌شود.
کرونا حمل نقل هوایی و زمینی در اسرائیل را به تعلیق درآورد
۱۳۹۹/۰۱/۰۸
کرونا حمل نقل هوایی و زمینی در اسرائیل را به تعلیق درآورد
تهران-ایرنا- شرکت هواپیمایی و وزارت حمل و نقل اسرائیل همه پروازها و قطارهای مسافری خود را از برای مبارزه با کرونا به تعلیق درآوردند. طبق این بیانیه، این تصمیم به دنبال کاهش شدید تقاضا برای پروازهای هوایی و نیز حفظ جان مسافران و خدمه اتخاذ شده است.
توقف کلیه سفرهای بین‌المللی در ازبکستان به مدت 40 روز
۱۳۹۹/۰۱/۰۱
توقف کلیه سفرهای بین‌المللی در ازبکستان به مدت 40 روز
ازبکستان برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در این کشور، کلیه حمل و نقل مسافری بین المللی خود با سایر کشورهای جهان را برای مدت 40 روز، متوقف کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / سفر / ویروس کرونا / حمل و نقل
تقاضا سفر در ناوگان عمومی چقدر کاهش یافته است؟
فارس به نقل از مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نوشت: با توجه به تبلیغات گسترده مبنی بر عدم انجام سفر از سوی مردم در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، خوشبختانه در بخش ناوگان عمومی حمل و نقل مسافری جاده‌ای، تقاضا به شدت کاهش یافته است.
برای استرداد بلیت‎های قطار تلفن همراه ثبت شده را نزد خود داشته باشید
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / پیامک / تلفن / تلفن همراه / حمل و نقل / سلامت
برای استرداد بلیت‎های قطار تلفن همراه ثبت شده را نزد خود داشته باشید
ایلنا: برای استرداد بلیت قطارهای مسافری شرکت‌های حمل و نقل ریلی رجا و سفیر از طریق تلفن 1539، تلفن همراهی که شماره آن هنگام خرید در سامانه فروش ثبت شده، الزاماً نزد…
آماده باش 8500 دستگاه ماشین آلات راهداری برای مقابله با سیل فروردین
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / مرکز مدیریت راه های کشور / بارش برف / حمل و نقل مسافری
آماده باش 8500 دستگاه ماشین آلات راهداری برای مقابله با سیل فروردین
تهران- ایرنا- معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از تشکیل قرارگاه نوروزی در این سازمان برای مقابله با ۳ سیل پیش بینی شده تا ۱۰ فروردین ۹۹ خبر داد و گفت:۸۵۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری ،عملیات راهداری پیش رو را پشتیبانی می کنند.
امکان استرداد تلفنی بلیت قطار فراهم شد/ ۴۸ ساعته وجه واریز می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
امکان استرداد تلفنی بلیت قطار فراهم شد/ ۴۸ ساعته وجه واریز می‌شود
برای استرداد بلیت قطارهای مسافری شرکت‌های حمل و نقل ریلی رجا و سفیر از طریق تلفن ۱۵۳۹، تلفن همراهی که شماره آن هنگام خرید در سامانه فروش ثبت شده، باید حتما نزد متقاضیان باشد.
استرداد تلفنی بلیت قطارهای مسافری فقط با شماره همراه ثبت‌ شده امکان پذیر است
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
استرداد تلفنی بلیت قطارهای مسافری فقط با شماره همراه ثبت‌ شده امکان پذیر است
قطارهای مسافری شرکت‌های حمل و نقل ریلی رجا و سفیر اعلام کرد:‌برای استرداد بلیت از طریق تلفن 1539، تلفن همراهی که شماره آن هنگام خرید در سامانه فروش ثبت شده باید نزد متقاضیان باشد.
مترو و حمل و نقل عمومی تعطیل نمی‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / کرونا در ایران / مترو / حمل و نقل عمومی
مترو و حمل و نقل عمومی تعطیل نمی‌شود
در نشست وزیر کشور با متولیان ارشد حوزه‌های هفتگانه تخصصی وزارت کشور همچنین مقرر شد با برنامه‌ریزی مناسب ضمن رعایت بیشتر اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغ‌شده، از تعطیلی متروها، اتوبوسرانی‌ها و پایانه‌های مسافری درون‌شهری و برون‌شهری خودداری شود.
درخواست از وزیر راه و شهرسازی: انتقال مسافر به شیراز متوقف شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / حمل و نقل مسافری / شورای اسلامی شهر شیراز / شیراز / شهرداری شیراز / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
درخواست از وزیر راه و شهرسازی: انتقال مسافر به شیراز متوقف شود
شیراز- ایرنا- شهردار و رییس شورای اسلامی شهر شیراز در پی شیوع بیماری کرونا در نامه‌ای از وزیر راه و شهرسازی خواستند که انتقال مسافر به شیراز در نخستین فرصت ممکن متوقف شود.
ورود اتوبوس‌های مسافری به استان بوشهر ممنوع شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۳
ورود اتوبوس‌های مسافری به استان بوشهر ممنوع شد
به ایست بازرسی های استان در خصوص ممانعت از ورود اتوبوس‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای جلوگیری از فروش بلیط های اتوبوس دستور لازم داده شده است.
ضربه مالی کرونا به خطوط ریلی سوئیس
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / ویروس کرونا / فرانسه / ایتالیا / سوئیس / حمل و نقل مسافری / هراس جهانی از ویروس کرونا
ضربه مالی کرونا به خطوط ریلی سوئیس
تهران- ایرنا- شرکت راه‌آهن فدرال سوئیس اعلام کرد، شیوع ویروس کرونا سبب کاهش مسافران خطوط ریلی شده و این موضوع خسارت مالی بسیار زیادی به این بخش وارد کرده است.
استقرار گروه‌های شناسایی بیماری کرونا در ورودی‌های شیراز‎
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / کرونا / حمل و نقل مسافری / شیراز / فارس
استقرار گروه‌های شناسایی بیماری کرونا در ورودی‌های شیراز‎
ایرنا- شیراز- چهار گروه متشکل از پنج تا ده نیرو از دانشگاه علوم پرشکی شیراز، جمعیت هلال احمر فارس، شهرداری شیراز، نیروی انتظامی و سازمان حمل و نقل، با هدف شناسایی بیماران کرونا قبل از ورود به شیراز در مبادی ورودی این شهر مستقر شدند.
سفر به شمال با اتوبوس آزاد است
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / ممنوعیت سفر در نوروز / سفر به شمال
سفر به شمال با اتوبوس آزاد است
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری از منتفی شدن پیش‌فروش بلیت سفرهای نوروزی خبر داد و گفت:تردد در استان‌های شمالی برای خودروهای شخصی محدود شده اما برای ناوگان عمومی و اتوبوس بلامانع است.
پیش فروش بلیت های نوروزی منتفی شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / سفرهای نوروزی / قیمت بلیت اتوبوس / ویروس کرونا / ارومیه
پیش فروش بلیت های نوروزی منتفی شد
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از منتفی شدن بلیت سفرهای نوروزی خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •