پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
حیوانات شکار
سند جدیدی از نقض ادعای کلانتری درباره سن حیوانات شکارشده + فیلم
۲ روز قبل / کلانتری / شکار / شکارفروشی / سازمان محیط زیست
سند جدیدی از نقض ادعای کلانتری درباره سن حیوانات شکارشده + فیلم
سند جدیدی از ادعای رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره شکار حیوانات با عمر بالای 10 سال و یا بیشتر منتشر شده که ادعای رئیس این سازمان را نقض می‌کند.
اصلاح قانون شکار در دستور کار فراکسیون محیط زیست مجلس/ بیشتر حیوانات شکارشده، جوان هستند
۴ روز قبل / نمایندگان مجلس / مجلس / شکار / شکارفروشی / بحران های محیط زیست
اصلاح قانون شکار در دستور کار فراکسیون محیط زیست مجلس/ بیشتر حیوانات شکارشده، جوان هستند
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از اصلاح قانون شکار در این فراکسیون خبر داد.
نشانه های ترس از حیوانات + راه درمان
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / ترس از حیوانات / زوفوبیا / سبک زندگی / پارسی خبر
نشانه های ترس از حیوانات + راه درمان
یم، اما برخی از حیوان هراسی‌ها بیشتر از باقی است. فوبیای حیوانی یا حیوان هراسی معمولاً به چند دسته غیر رسمی از جمله شکارچیان، حیوانات «مشمئز کننده» و ترس‌های مبتنی بر خرافات تقسیم می‌شود. درنده‌ها حیواناتی که خویی وحشی و درنده دارند مانند سگ و کوسه در گروه «شکارچی» قرار می‌گیرند. احتمالاً می‌توانیم ترس از حیوانات درنده را به گردن روانشناسی تکامل بیندازیم. ترس از شکارچیان یک مهارت اساسی برای بقا در اجداد باستانی ما بوده است. حیوانات بزرگ و قدرتمند یا آن‌هایی که سمی هستند، می‌توانند به راحتی بر انسان غلبه کنند. اگرچه احتیاط در مورد حیوانات ناآشنا عاقلانه است، اما هراس، رها کردن پاسخ طبیعی به ترس است و واکنش سالم را به احساس وحشت تبدیل می‌کند. نفرت ‌انگیز‌ها به طور سنتی، مار‌ها و عنکبوت‌ها در گروه …
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
چرا از حیوانات می‌ترسید؟
اگر از مار، سگ و حتی گربه وحشت دارید، در ترس از حیوانات تنها نیستید. وجود هراس از هر چیزی، از جمله هر نوع حیوانی، امکان‌پذیر است و در دسته فوبیاها قرار می‌گیرد.حیوانات بسیاری وجود دارند که ممکن است ما از آنها ترس داشته باشیم اما برخی از حیوان هراسی‌ها بیشتر از باقی است. فوبیای حیوانی یا حیوان هراسی معمولاً به چند دسته غیر رسمی از جمله شکارچیان، حیوانات «مشمئز کننده» و ترس‌های مبتنی بر خرافات تقسیم می‌شود.درنده‌هاحیواناتی که خویی وحشی و درنده دارند مانند سگ و کوسه در گروه «شکارچی» قرار می‌گیرند. احتمالاً می‌توانیم ترس از حیوانات درنده را به گردن روانشناسی تکامل بیندازیم. ترس از شکارچیان یک مهارت اساسی برای بقا در اجداد باستانی ما بوده است. حیوانات بزرگ و قدرتمند یا آنهایی که سمی هستند، می‌توانند …
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / سازمان محیط زیست / استان مرکزی / عیسی کلانتری / ایران / شکارچیان
ژست جدید شکارچیان خارجی با حیوانات شکار شده در ایران +عکس
طی دو سال گذشته که با روی کار آمدن کلانتری، فروش مجوز شکار چهارپایان به ویژه برای اتباع خارجی در دستور کار این سازمان قرار گفت، جمع کثیری از متخصصان محیط زیست نسبت به این سیاست، انتقاداتی داشته اند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
پروانه‌هاى شکار براى اتباع خارجى لغو شد
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه طبق دستورالعمل سازمان حفاظت محیط زیست، پروانه‌های شکار برای حیوانات بالای ۹ سال صادر خواهد شد، گفت: فرماندهان یگان موظف شده‌اند بر سن حیوانات شکارشده نظارت دقیق داشته باشند تا جانوری با سن کمتر از ۹ سال شکار نشود.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
سیل سیستان | نگران گاندوها نباشید، زمستان گوشت نمی‌خورند
تمساح‌های پوزه کوتاه که به آنها "گاندو" گفته می‌شود با رخداد سیل در سیستان و بلوچستان از محیط‌های آبی خارج و در خشکی پراکنده و موجب نگران شده‌اند اما باید دانست که گاندوها اگرچه حیوانات شکارگری هستند، ولی در فصل زمستان تمایلی به خوردن ندارند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
"گاندو"ها در فصل زمستان تمایلی به خوردن ندارند/نکات طلایی در مواجهه با تمساح‌ها پس از سیل سیستان و بلوچستان
همزمان با وقوع سیل و طغیان رودخانه‌ها در استان سیستان و بلوچستان، تمساح‌های پوزه کوتاه که به آنها "گاندو" گفته می‌شود از محیط‌های آبی خارج و در خشکی پراکنده شدند و به باور برخی، خزندگان تهدیدی برای انسان است؛ ولی به گفته محققان این حوزه، گاندوها هر چند که حیوانات شکارگری هستند، ولی در فصل زمستان تمایلی به خوردن ندارند؛ از این رو در مواجهه با این خزندگان بهتر است با اداره محیط زیست منطقه تماس بگیرند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
ریشه‌های نظم سیاسی: از دوران پیشاانسانی تا انقلاب فرانسه
هم شکار و هم گردآوری به شکل گروهی از سوی خانواده‌ها یا گروهی از خانواده‌ها انجام می‌گیرد. شکار به‌طور خاص موجب شراکت می‌شود، زیرا هیچ فناوری‌ای برای ذخیره گوشت و حیوانات شکار شده‌ای که باید فورا مصرف شود وجود ندارد. در جوامع گردآوری- شکار، مردان شکار می‌کنند و زنان گرد می‌آورند و تقسیم کار طبیعی در مسائل مربوط به زادو ولد و تولیدمثل وجود دارد. اما درون دسته، تفاوت نسبتا اندکی میان خانواده‌ها وجود دارد، رهبری دائمی به چشم نمی‌خورد و هیچ سلسله مراتبی هم دیده نمی‌شود. رهبری بر پایه خصوصیاتی مانند توانمندی، هوش و اعتماد به افراد واگذار می‌شود اما این توانایی‌ها ممکن است از فردی به فرد دیگر منتقل شود. جوامع گله‌ای حول خانواده‌های هسته‌ای شکل می‌گیرند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / پنگوئن / مرغ دریایی / حیات وحش
(ویدئو) نجات جوجه پنگوئن‌ها توسط یک قهرمان
جوجه پنگوئن‌ها در مسیرشان به سمت دریا با خطر‌های فراوانی رو به رو می‌شوند. از خطر‌های پیش روی آن ها، برخورد با حیوانات شکارچی است. مرغ‌های دریایی همیشه خطری عمده برای آن‌ها محسوب می‌شوند و یک لغزش کوچک کافی است تا لقمه یک مرغ دریایی شوند. یک مستند کوتاه و زیبا از جدال جوجه پنگوئن‌ها و مرغ‌های دریایی را تماشا کنید.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
تصاویر | بازداشت شکارچیان غیرمجاز در تهران
شکارچیان غیر مجاز همراه با سلاح، مهمات و بقایای حیوانات شکار شده توسط پلیس امنیت عمومی فاتب (فرماندهی انتظامی تهران بزرگ) دستگیر شدند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •