پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
خط شش مترو تهران
۲ روز قبل
رویداد
شهردار تهران در نشست خبری‌اش به مسائل شهری پایتخت پاسخ داد جماران یک محله نیست، جماران یعنی ایران ‏ [شهروند] نشست خبری مجازی روز گذشته پیروز حناچی؛ شهردار تهران درحالی برگزار شد که تعداد ‏زیادی از رسانه‌ها امکان پرسیدن سوال برایشان فراهم نشد. با این حال در این نشست که در آستانه روز ‏خبرنگار برگزار می‌شد، حناچی درباره موارد گوناگونی ازجمله پرونده‌های تخلف شهرداری پاسخ داد. ‏به گفته او رسیدگی به این پرونده‌ها بی‌سروصدا درحال انجام است و در بسیاری از پرونده‌ها نیز ‏توانستیم به حق و حقوق‌مان برسیم که البته لازم است اداره کل حقوقی شهرداری نشست خبری بگذارد تا ‏جزئیات این پرونده‌ها تشریح شود. ازجمله دیگر مواردی که او در این نشست …
مسافرگیری در خط شش مترو بدون هیچ محدودیتی انجام می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / مترو / محسن محمدیان
مسافرگیری در خط شش مترو بدون هیچ محدودیتی انجام می شود
ایلنا: مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: مسافر گیری در خط ۶ امروز ۱۹ تیرماه ۹۹ بدون هیچ محدودیتی انجام می شود.
افتتاح ایستگاه‌های مترو پایتخت از برج میلاد آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران / خط هفت مترو تهران / خط شش مترو تهران
افتتاح ایستگاه‌های مترو پایتخت از برج میلاد آغاز می‌شود
تهران- ایرنا- ایستگاه مترو برج میلاد در حالی طی شهریور ماه امسال به بهره برداری می رسد که از ابتدای سال تاکنون هیچ ایستگاهی در مترو تهران افتتاح نشده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
اجرای پیام‌های نوشتاری ایمنی در حریم ریلی ایستگاه ها
مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از اجرای پیام‌های نوشتاری ایمنی روی دیواره زیر سکوی حریم ریلی ایستگاه‌های مترو خبر داد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، اهمیت رعایت موارد ایمنی در مترو به خصوص در هنگام سوار و پیاده شدن از قطار، مهم‌ترین مواردی است که مسافران باید به آن توجه کنند. در همین راستا این شرکت با اجرای پیام‌های نوشتاری ایمنی روی دیواره زیر سکوی حریم ریلی ایستگاه‌ها در نظر دارد تا توجه مسافران را در هنگام سوار و پیاده شدن به قطار جلب کرده تا سفر ایمن‌تری داشته باشند. اجرای نمونه کار بر دیواره زیر سکو تاکنون در ایستگاه‌های خط یک؛ سعدی، شهید مفتح، شهدای …
امسال ۶ ایستگاه در خط ۶ مترو تهران افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / شهر تهران / سازمان حمل و نقل و ترافیک / خط شش مترو تهران
امسال ۶ ایستگاه در خط ۶ مترو تهران افتتاح می‌شود
تهران_ ایرنا_ معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: امسال تلاش می کنیم ۶ ایستگاه در خط ۶ مترو تهران افتتاح کنیم.
۲۳۰ دستگاه پله برقی ساخت داخل در مترو تهران نصب می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
۲۳۰ دستگاه پله برقی ساخت داخل در مترو تهران نصب می‌شود
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو از انعقاد قرارداد تامین بیش از ۲۳۰ دستگاه پله برقی ساخت داخل خبر داد که از این تعداد ۱۱۱ دستگاه در خط ۷، ۵۰ دستگاه در خط ۴ و ۷۰ دستگاه در خط شش نصب خواهند شد.
بلوکه شدن ۹۱۰ میلیارد تومان پول مترو در بانک آینده/عدم واریز پول با وجود توافقات اخیر
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / شهرداری تهران / مترو / بانک آینده / اوراق مشارکت
بلوکه شدن ۹۱۰ میلیارد تومان پول مترو در بانک آینده/عدم واریز پول با وجود توافقات اخیر
مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پرداخت ۹۱۰ میلیارد تومان بهای فروش اوراق مشارکت خط شش و هفت مترو توضیحاتی را ارائه کرد.
۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت پایانه مترو آزادگان نیاز است
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سازمان حمل و نقل و ترافیک / خط شش مترو تهران
۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت پایانه مترو آزادگان نیاز است
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از اتمام فاز اول پایانه آزادگان تا سال آینده خبر داد و اعلام کرد: این پروژه در مجموع به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
مترو تهران به برج میلاد و کیانشهر می‌رسد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / خط هفت مترو تهران / خط شش مترو تهران
مترو تهران به برج میلاد و کیانشهر می‌رسد
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: تا اواخر بهمن ماه ایستگاه مترو محله کیانشهر افتتاح می‌شود و همچنین تلاش می کنیم تا اواسط اسفندماه نیز ایستگاه مترو برج میلاد را بهره برداری کنیم.
بدون پول نمی‌توان هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / شورای شهر / تهران / خط شش مترو تهران
بدون پول نمی‌توان هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح کرد
تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم توسعه مترو در پایتخت اعلام کرد: بدون تزریق مالی نمی‌توان هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸
نیاز 700 میلیاردی خط هفت مترو در سال‌جاری
شهرداری تهران قرار است تا پایان سال‌جاری پنج ایستگاه جدید از خط هفت متروی پایتخت را افتتاح کند.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» تکمیل دو خط شش و هفت مترو را شاید بتوان اولویت‌دارترین برنامه‌های حال‌حاضر مدیریت شهری تهران برشمرد؛ کمااینکه در این دوره از مدیریت شهری پروژه‌های حمل‌ونقلی با هدف عرصه‌دهی به خودروسواران از اولویت اجرا خارج شده و پروژه‌های حمل‌ونقل عمومی با اولویت تخصیص منابع به سرعت درحال اجراست.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
خط ۶ مترو تا اردیبهشت به شهر ری می‌رسد
مدیر عامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مسیر خط شش متروی تهران از دولت آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با دستگاه حفاری TBM، حفاری شده است، گفت: خط شش تا اردیبهشت ماه سال آینده به شهر ری می‌رسد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
گزارش تصویری: افتتاح ایستگاه مترو امام حسین(ع)
ایستگاه مترو امام حسین واقع در خط شش شنبه ۶ مهر با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
تهران| یک کیلومتر دیگر از خط شش مترو افتتاح شد
یک کیلومتر از خط شش مترو تهران با حضور شهردار تهران افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / پیروز حناچی / افتتاح طرح / شهرداری تهران / خط شش مترو تهران / محسن هاشمی / شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه
ایستگاه مترو امام حسین(ع) تهران بهره‌برداری شد
تهران- ایرنا- ایستگاه متروی امام حسین(ع) تهران ظهر شنبه (۶ مهر) با حضور پیروز حناچی شهردار، محسن هاشمی رییس شورای شهر، حجت الاسلام سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران و دیگر مدیران شهری افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۳
خدمت‌رسانی ویژه شرکت واحد اتوبوسرانی و مترو تهران در شب‌های قدر
شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در اطلاعیه‌ای نحوه خدمت‌رسانی به شهروندان روزه‌دار در شب‌های قدر را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: «ضمن عرض تسلیت به مناسبت در پیش بودن ایام سوگواری و شهادت مولی الموحدین حضرت علی(ع) و لیالی قدر، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تمهیدات ویژه‌ای را برای سرویس‌رسانی مراسم، برنامه‌ریزی و  اجرا می‌نماید.براین اساس، ناوگان این شرکت، ایاب و ذهاب زائران حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)  و حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) را در شب‌های قدر پوشش خواهد داد. سرویس‌رسانی به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در این شب‏ها، از ساعت 21 و از مترو شهرری به مقصد میدان مدرس شهرری و پس از پایان مراسم نیز از حرم به مقاصد مترو شهرری، میدان خراسان، کهریزک، پایانه خاوران، زمان‏آباد، نازی‏آباد، جاده …
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
استفاده ۴ هزار مسافر از خط 6 مترو با گذشت یک روز از بهره‌برداری
شورای فرهنگی و اطلاع‌رسانی معاونت ترافیك شهرداری تهران با اشاره به استفاده چهار هزار مسافر از خط 6 مترو با گذشت یک روز از بهره‌برداری اعلام کرد: تست دود موفق در خط شش و تایید عملکرد صحیح هواکش میان‌تونلی انجام گرفت.
۱۳۹۸/۰۱/۲۰ / پیروز حناچی / شهردار تهران / محمدباقر قالیباف / ایمنی / افتتاح / خط شش مترو تهران / پروژه‌ی عمرانی / کمربند سبز
خط شش مترو تهران افتتاح شد؛ متروی امید/ صبح دیروز علاوه بر افتتاح سه ایستگاه خط شش متروی تهران دو پروژه‌ی عمرانی دیگر هم افتتاح شد
دیروز سه ایستگاه میدان شهدا، بعثت و دولت آباد در خط شش متروی تهران افتتاح شد. خطی که تاکنون با جنجال زیادی روبه‌رو بوده و طی سال‌های گذشته و زمانی که محمد باقر قالیباف شهردار تهران بود، ایمنی آن با تردید مواجه شد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۹
«حلقه اتصال» شبکه ریلی پایتخت کامل شد
فاز نخست آخرین خط از شبکه فعلی متروی تهران که با هفت خط به طول 265کیلومتر طراحی شده، روز گذشته طی مراسمی با حضور رئیس‌جمهور و شهردار تهران به بهره‌برداری رسید. در این مراسم علاوه بر مراسم افتتاح فاز نخست خط شش مترو به طول 9کیلومتر، دو پروژه دیگر شامل جنگل‌کاری 1250 هکتاری در دامنه جنوبی البرز و 324 واحد از پروژه‌ای موسوم به بهاران تحت عنوان مسکن امید به‌صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره‌برداری قرار گرفت. پیش از افتتاح روز گذشته و نیز بهره‌برداری از قطعه دوم خط هفت مترو در آخرین روزهای اسفندماه، مجموع طول ریل مسافری شبکه متروی تهران 200 کیلومتر بود که 67 کیلومتر از آن برون‌شهری است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
افتتاح خط ۶مترو تهران با حضور روحانی +عکس
رئیس جمهور خط شش مترو تهران را از طولانی ترین خطوط مترو منطقه و از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مترو تحولی مثبت برای حمل و نقل، مصرف کم انرژی و حفظ…
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
روحانی: سیل صدای رسای طبیعت بود/ یکی از پیام های زلزله و سیل، اصلاح و تغییر بافت های فرسوده شهری است
شفقنا- رییس جمهور خط شش مترو تهران را از طولانی ترین خطوط مترو منطقه و از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مترو تحولی مثبت برای حمل و نقل، مصرف کم انرژی و حفظ محیط زیست تهران است. حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در مراسم افتتاح طرح های شهری شهرداری تهران، با تاکید بر اینکه تهران […]
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
بهره‌برداری از 15 کیلومتر خط 6 مترو تا پایان سال
ایلنا: مدیرعامل متروی تهران با بیان اینکه در بخش تهویه و سینالینگ خط شش مترو از توان تولید داخل استفاده شده است از بهره‌برداری از 15 کیلومتر خط شش مترو تا پایان سال…
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
روحانی: خط ۶، طولانی‌ترین خط مترو منطقه است/ سرمایه‌گذاری در مترو بیشتر از بعد کمی، باید کیفی شود
رئیس جمهور خط شش مترو تهران را از طولانی ترین خطوط مترو منطقه و از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مترو تحولی مثبت برای حمل و نقل، مصرف کم انرژی و حفظ محیط زیست تهران است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
انتقاد روحانی از صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه: این کار معامله جان مردم با پول کثیف است!
رئیس جمهور خط شش مترو تهران را از طولانی ترین خطوط مترو منطقه و از افتخارات جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مترو تحولی مثبت برای حمل و نقل، مصرف کم انرژی و حفظ محیط زیست تهران است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
باید ایمنی خط ۶ مترو کتباً اعلام شود/ از هفت هواکش فقط یکی نصب شده است
عضو شورای شهر تهران درخصوص ایرادات خط ۶ متروی تهران گفت: دوستان می‌گویند ایرادات خط شش مترو باعث ایجاد مشکل نمی‌شود ما هم گفتیم ایمنی خط باید به صورت کتبی اعلام شود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
پایان طراحی 4 خط جدید مترو در تهران
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از طراحی 4 خط جدید برای مترو خبر داد و گفت: با پایان خط شش و هفت مترو راه‌اندازی خطوط جدید در دستور کار قرار می‌گیرد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
آشنایی با خط ۶ مترو
همشهری‌آنلاین: خط شش مترو تهران یکی از خطوط درون‌شهری با ۳۱ ایستگاه و ۳۱ کیلومتر طول است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •