دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
داروی بیماران خاص
بیماران خاص 
در ازدحام داروخانه‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / بازنشستگی / سرطان / سیستم ایمنی بدن / مشکلات / وزارت بهداشت و درمان
بیماران خاص در ازدحام داروخانه‌ها
در این آشفته بازار کرونا بد نیست مسوولان سری هم به داروخانه‌هایی بزنند که داروی بیماران خاص و افراد مبتلا به سرطان و‌ام اس و دیگر بیماری‌ها را تامین می‌کنند.
پشت پرده کمبود داروهای خاص در بازار / انسولین کمیاب شد / گرفتاری‌های ادامه‌دار مردم
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اقلام دارویی / انسولین / تحریم دارو / تزریق انسولین / دارو / داروی انسولین / داروی بیماران خاص / داروی نایاب / قیمت انسولین / کمبود دارو
پشت پرده کمبود داروهای خاص در بازار / انسولین کمیاب شد / گرفتاری‌های ادامه‌دار مردم
۱۱ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند و بخش مهمی از آنها هر روز به انسولین نیاز دارند. اما گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد انسولین در تهران کمیاب و در برخی شهرها نایاب شده است. نوشته پشت پرده کمبود داروهای خاص در بازار / انسولین کمیاب شد / گرفتاری‌های ادامه‌دار مردم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اولین اثر کمبود ارز بر بازار داروهای خاص/ انسولین کمیاب شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / اقلام دارویی / انسولین / تحریم دارو / تزریق انسولین / دارو / داروی انسولین / داروی بیماران خاص / داروی نایاب / قیمت انسولین / کمبود دارو
اولین اثر کمبود ارز بر بازار داروهای خاص/ انسولین کمیاب شد
۱۱ درصد از جمعیت بالای ۲۵ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند و بخش مهمی از آنها هر روز به انسولین نیاز دارند. اما گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد انسولین در تهران کمیاب و در برخی شهرها نایاب شده است. نوشته اولین اثر کمبود ارز بر بازار داروهای خاص/ انسولین کمیاب شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فعال کردن داروخانه هلال‌احمر، نیازمند مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / زنجان / دارو / همه_باهم_علیه_کرونا / استانی-اجتماعی / هلال‌احمر
فعال کردن داروخانه هلال‌احمر، نیازمند مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: برای تامین داروی بیماران خاص در داروخانه هلال‌احمر زنجان برنامه‌ریزی شده و فعال کردن این داروخانه به مشارکت دانشگاه علوم‌پزشکی استان نیاز دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / سازمان غذا و دارو / داروی بیماران خاص / غلام حسین مهر علیان
داروی بیماران MPS تامین شد
مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از تامین داروی بیماران متابولیک MPS خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
اقدام جدید وزارت بهداشت برای جلوگیری از نشت دارو به بازار سیاه
معاون درمان وزیر بهداشت با اعلام اینکه به‌زودی با راه‌اندازی سامانه داروی بیماران خاص، همه داروهای این بیماران فقط در داروخانه‌های منتخب شهرها توزیع می‌شود، از راه‌اندازی سامانه ویژه سرطان نیز خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
وزیر بهداشت: مشکل دارویی در کشور وجود ندارد
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت : مشکلی برای تامین داروی بیماران خاص و سایر بیماران در کشور وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره تعرفه گمرکی لوازم آرایشی
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 99 از مصوبه این کمیسیون برای تخصیص درآمد حاصل از افزایش تعرفه گمرکی لوازم آرایشی به تأمین داروی بیماران خاص خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / استانی-اجتماعی / کمبود دارو / داروهای بیماران خاص
کمبود داروی بیماران خاص در آذربایجان غربی تحت کنترل است
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: کمبود دارویی بیمارن خاص در استان با جدیت پیگیری می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
تحریم‌ برای تأمین داروهای خاص مشکل ایجاد کرده است | ۹۷ درصد داروها را داخل تولید می‌کنیم
همشهری آنلاین: وزیر بهداشت با بیان اینکه تحریم‌ها برای تأمین داروهای خاص مشکل ایجاد کرده است، گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تا کنون شاهد کمبود داروی بیماران خاص نبوده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
اثرگذاری تحریم‌ها در حوزه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی
وزیر بهداشت با بیان اینکه تحریم‌ها برای تأمین داروهای خاص مشکل ایجاد کرده است گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تاکنون شاهد کمبود داروی بیماران خاص نبوده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶
وزیر بهداشت: سامانه توزیع داروی بیماران خاص در ماه‌های آینده اجرایی می‌شود
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سامانه توزیع داروی بیماران خاص به صورت آزمایشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی اجرایی شده و پس از ارزیابی در ماه‌های آینده در کل کشور اجرا می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / گیاهان دارویی / بهداشت و درمان
تحریم را به فرصت تبدیل کردیم
تهران-ایرنا- رییس نمایشگاه دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) و رییس هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: دشمنان دسترسی بیماران ایرانی به ویژه داروی بیماران خاص را محدود کردند اما ما تهدید را به فرصت تبدیل کردیم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
کمبود اساسی پزشک در کشور نداریم | افزایش تخت‌های بیمارستانی منطقی نیست
همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: سیستمی طراحی می‌شود که داروی بیماران خاص و صعب العلاج درب منزل به بیماران تحویل شود تا مراجعه به مراکز تحویل دارو نداشته باشند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / تخت بیمارستانی / وزارت بهداشت / وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بیماریهای غیرواگیر / بسیج ملی کنترل فشار خون بالا
تحویل داروی بیماران خاص درب منزل/ کمبود اساسی پزشک در کشور نداریم
وزیر بهداشت گفت: سیستمی طراحی می شود که داروی بیماران خاص و صعب العلاج درب منزل به بیماران تحویل شود تا مراجعه به مراکز تحویل دارو نداشته باشند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / بیمه سلامت / سازمان بیمه سلامت ایران
شیوه تایید داروی بیماران خاص بازنشسته و دریافت هزینه از آتیه سازان حافظ
تهران- ایرنا- معاون فنی آتیه سازان حافظ گفت: بیماران خاص به ویژه بازنشستگان به دو صورت می‌توانند داروی خود را تهیه کرده و هزینه آن را از شرکت آتیه سازان حافظ دریافت کنند. یک روش این‌که به داروخانه بیماران خاص در خیابان نجات اللهی یا هلال احمر مراجعه کرده و پیش فاکتور بگیرند یا از داروخانه‌ای که دارو را دارد خرید کرده و سپس فاکتور و نسخه را به شعبه آتیه سازان حافظ ببرند تا هزینه مطابق با تعرفه پرداخت شود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۸
اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق سیل‌زده/ تامین داروی بیماران خاص و صعب‌العلاج
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بسیاری از مناطق در استان‌های درگیر سیل، با خطر آب گرفتگی و وقوع سیل مواجه نیستند، لذا روند ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌های این مناطق طبق روال عادی پیش می‌رود.
۱۳۹۸/۰۱/۱۶
داروی بیماران خاص مناطق سیلزده با تعرفه دولتی ارائه می شود
خرم آباد - ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: داروهای بیماران خاص در مناطق سیلزده با سربرگ نسخه بیمار و تعرفه دولتی به بیماران ارائه می شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
بنیاد کودک برای ارسال کمک به ایران تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است/ دبیرخانه دائمی برای ثبت موارد نقض حقوق‌بشر ناشی از تحریم‌ها ایجاد شود
ایلنا: شرکت‌های دارویی نیز از هرگونه تبادل محصول به شرکت‌های ایرانی اجتناب می‌کنند زیرا در معرض تهدید جدی به دلیل تحریم‌های ثانویه آمریکا هستند. چنین شرایطی موجب مشکلات متعددی چون کمبود داروی بیماران خاص، افزایش قیمت داروهای وارداتی، افزایش واسطه در بازار دارو، عدم ورود محصولات شرکت‌های تراز اول و گرایش شرکت‌های وارد کننده به سمت شرکت‌های تولید کننده کمتر شناخته شده، بازار سیاه دارو و ... می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
قاچاق داروی بیماران خاص به خارج از کشور
همشهری آنلاین: معاون وزیر بهداشت از قاچاق دارو و برخی از ملزومات‌پزشکی به ویژه در حوزه بیماران خاص توسط افراد سودجو خبر داد و گفت:‌ وزارت بهداشت برای مقابله با این موضوع تمهیداتی را در نظر گرفته است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۵
فعالیت ۹۰ مرکز جامع خدمات بیماران خاص/عدم نگرانی بابت تأمین دارو در ایام نوروز
رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت بیان اینکه وزارت بهداشت برای ایام تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی‌ در جهت تهیه دارو برای بیماران خاص انجام داده است،‌گفت: تا اردیبهشت‌ ماه سال آینده نگرانی در زمینه تأمین داروی بیماران خاص نداریم.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
انتقاد فاطمه هاشمی از پولی‌شدن داروی بیماران خاص
رئیس بنیاد بیماری‌های خاص با انتقاد از پولی شدن داروی بیماران خاص نسبت به تحمیل داروهای بی‌کیفیت داخلی به بیماران هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
انتقاد فاطمه هاشمی از پولی‌شدن داروی بیماران خاص/ تحمیل داروهای بی‌کیفیت داخلی به تالاسمی‌ها/ مذاکره با مولوی عبدالحمید برای کاهش آمار مبتلایان به تالاسمی در میان اهل سنت
ایلنا: رئیس بنیاد بیماری‌های خاص با انتقاد از پولی شدن داروی بیماران خاص نسبت به تحمیل داروهای بی‌کیفیت داخلی به بیماران هشدار داد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
داروی بیماران خاص مازندران هم هست و هم نیست!
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مازندران معتقد است کمبودی برای تامین داروی بیماران خاص و سرطانی در این استان به طور کلی وجود ندارد اما واقعی نبودن سهمیه‌بندی‌ها و افزایش جمعیت استان در برخی مواقع سال، کمبود مقطعی ایجاد می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •