یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
دعوای خانوادگی
ماجرای دخالت مرگ‌بار مرد جوان در اختلافات یک زوج
۳ روز قبل / دعوای خانوادگی / قتل
ماجرای دخالت مرگ‌بار مرد جوان در اختلافات یک زوج
متهم گفت: من به خانه ابراهیم مدام رفت‌و‌آمد داشتم تا اینکه شب حادثه خواهرم با من تماس گرفت و گفت ابراهیم و شیما دعوا کرده‌اند و شیما کمک لازم دارد. من هم قبول کردم به کمک بروم. وقتی وارد خانه شدم، با ابراهیم صحبت کردم و به او گفتم با همسرت تندی نکن و مشکلات‌تان را مسالمت‌آمیز حل کنید، اما ابراهیم خیلی عصبانی بود. او با چاقو به سمت شیما حمله کرد. سعی کردم جلویش را بگیریم و او تلاش کرد مرا بزند. من هم یک چاقو برداشتم و برای اینکه از خودم دفاع کنم، ضربه‌ای به مقتول زدم و همان یک ضربه باعث مرگش شد.
‌ نقشه شوم پدر برای کشتن اعضای خانواده
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / دعوای خانوادگی / اعتیاد
‌ نقشه شوم پدر برای کشتن اعضای خانواده
پدر خانواده ای پس از ضربه با پتک به سر دخترش در حالی که موفق نشده بود تا همسرش را به قتل برساند خودکشی کرد.
پاسخ متفاوت یک نماینده به علت توهین‌ها به ظریف در صحن مجلس/دعوای خانوادگی بود /برخی نمایندگان برای بیشتر دیده شدن داد می‌زنند
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / مجلس یازدهم / دولت دوازدهم / محمدجواد ظریف
پاسخ متفاوت یک نماینده به علت توهین‌ها به ظریف در صحن مجلس/دعوای خانوادگی بود /برخی نمایندگان برای بیشتر دیده شدن داد می‌زنند
ایرنا نوشت: نماینده مردم لارستان مسائل پیش آمده میان مجلس و دولت را دعوای خانوادگی توصیف کرد که هدفش رشد و ارتقای کشور است و گفت: انتظارات از مجلس زیاد شده و مردم پیگیر مطالبات خود هستند هر چند بعضی از برخوردها در مجلس مورد تایید نیست.
نماینده مجلس:  بعضی از برخوردها در مجلس مورد تایید نیست
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / مقام معظم رهبری / خنج / مجلس یازدهم / پارلمان / لارستان / محمد جواد ظریف / حسن روحانی
نماینده مجلس: بعضی از برخوردها در مجلس مورد تایید نیست
تهران- ایرنا- نماینده مردم لارستان مسائل پیش آمده میان مجلس و دولت را دعوای خانوادگی توصیف کرد که هدفش رشد و ارتقای کشور است و گفت: انتظارات از مجلس زیاد شده و مردم پیگیر مطالبات خود هستند هر چند بعضی از برخوردها در مجلس مورد تایید نیست.
اسیدپاشی در شیراز/ متهم دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / حادثه / شیراز / اسیدپاشی / نیروی انتظامی فارس
اسیدپاشی در شیراز/ متهم دستگیر شد
شیراز- دعوای خانوادگی در شیراز به اسیدپاشی ختم شد.
یک کشته و 3 زخمی براثر درگیری خانوادگی در شوش
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / حوادث / قتل / شوش
یک کشته و 3 زخمی براثر درگیری خانوادگی در شوش
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش گفت: دعوای خانوادگی باعث کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه نفر در روستای بیت حمدان در بخش فتح المبین شهرستان شوش شد.
موسویان: اگر با ترامپ سازش نکنیم جنگ می‌شود/ عبدی: همسرکشیِ نجفی دعوای خانوادگی بود شلوغش نکنید
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / صادق خرازی / شورای نگهبان / حزب کارگزاران / سردار حاج قاسم سلیمانی / امریکا / همسرکشی / شهرداری تهران / روزنامه اعتماد / مجلس یازدهم / جنگ تحمیلی
موسویان: اگر با ترامپ سازش نکنیم جنگ می‌شود/ عبدی: همسرکشیِ نجفی دعوای خانوادگی بود شلوغش نکنید
«کاسبان ترس» و به عبارتی «کاسبان سایه جنگ» همچنان مشغولند،اما «جنتلمن های پشت میز مذاکره،همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند» و مردم ایران زیر بار مذاکره با قاتلان سردار حاج قاسم سلیمانی نمی‌روند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
عباس عبدی: دیپلمات و کارگردان مشهور در پرونده نجفی چه نقشی داشتند؟
عباس عبدی در بخشی از یادداشتی با عنوان ابعاد پرونده آقای نجفی، ضمن نقد اظهارات نماینده دادسرا در روزنامه اعتماد نوشت:‏ این خیلی عجیب است که این پرونده را به نظم جهانی ربط دهند. چگونه یک موضوع خانوادگی ولو قتل عمد باشد، نظم جهانی را ‏به هم می‌زند؟ شاید منظورشان نظم ایران بوده، به این نیز ربطی ندارد. چه ارتباطی می‌تواند میان نظم اجتماعی و سیاسی ایران و ‏یک دعوای خانوادگی باشد؟ اگر منظورشان تبلیغ رسانه‌های خارجی علیه ایران است، خوب! این را برای خیلی از اتفاقات از جمله ‏تصمیمات کشوری و قضایی نیز انجام می‌دهند و منحصر به این پرونده نیست. اتفاقا آنچه در این پرونده اهمیت پیدا کرد فقط اصل ‏این اتفاق نبود، بلکه مسائل غیرمجرمانه اشز جمله اصل این ازدواج و مشکلات میان آنان بود که حساسیت‌برانگیز شد. ‏
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
اتفاق عجیب بعد از 18 سال در پرونده قتل خانوادگی
حوادث رکنا: مرد میانسال که ۱۸سال قبل برادرش را در دعوای خانوادگی کشته بود دیروز در دادگاه درخواست تقسیط دیه را مطرح کرد .
اختلافات خانوادگی و انتقام در فضای مجازی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸ / پلیس فتا / فضای مجازی / دعوای خانوادگی
اختلافات خانوادگی و انتقام در فضای مجازی
رئیس پلیس فتا پایتخت، از دستگیری مرد جوانی خبر داد که در فضای مجازی از همسرش انتقام می گرفت.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
در افغانستان رخ داد/ حادثه مرگبار در پی شکست بارسا از والنسیا
مردی در ولایت کاپیسا در شمال کابل،‌ در دعوای خانوادگی بر سر نتیجه بازی تیم‌های فوتبال بارسلونا و والنسیای اسپانیا،‌ برادرش را با چاقو کشت.
اشک پشیمانی پس ازقتل برادر
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اخبار حوادث / قتل / استان تهران / تهرانپارس / دادگاه کیفری
اشک پشیمانی پس ازقتل برادر
پسر نوجوان در دعوای خانوادگی و مقابل چشمان مادرش برادر بزرگ ترش را کشت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / دعوای خانوادگی / جراحی زیبایی
زن برای سورپرایز شوهرش، جراحی زیبایی کرد، اما کتک خورد!
سه هفته از عمل زیبایی‌ام گذشت و روی بینی‌ام چسب داشتم و روی صورتم هنوز کبودی بود تا این که شوهرم به خانه بازگشت، امیر وقتی مرا دید ابتدا فکر کرد که من تصادف کرده ام و گفت: چرا درباره تصادف حرفی نزدی که من با لبخند گفتم نمی‌خواستم ناراحتت کنم که در همین لحظه دختر بزرگم از اتاقش بیرون آمد و با خنده گفت که تصادف کجا بود؟! مامان عمل زیبایی کرده است. وقتی صحبت دخترم تمام شد و من با لبخند منتظر خوشحالی شوهرم بودم در چهره اش عصبانیت را دیدم او مرا به باد کتک گرفت به حدی که بینی و فکم شکسته شد و همسایه‌ها به دادم رسیدند وگرنه معلوم نبود چه بلایی سرم بیاید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / دادگستری / علی آباد / شورای حل اختلاف / گلستان
پدرزن قاتل گلستانی در آستانه اعدام بخشیده شد
گرگان - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان علی‌آبادکتول گفت: پدرزنی است که ۸ سال پیش در دعوای خانوادگی دامادش را با تفنگ ساچمه‌ای کشته بود در آستانه حکم اعدام با گذشت اولیای دم بخشیده شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / رهایی از اعدام / بخشش قاتل / زندگی بعد از رهایی از اعدام
گفت‌وگو با دو پسر و یک زن جوان که اعدام نشدند
نمی‌خواستم او را بکشم. پسرعمه‌ام برایم یک الگو بود. آن زمان من ١٧ ساله و پسرعمه‌ام ٢٩ ساله بود؛ مثل برادرم بود. اما آن‌ها با پدرم درگیر شدند و این درگیری به یک دعوای دسته‌جمعی خانوادگی تبدیل شد. وقتی درگیر شدیم، من چاقو دستم بود؛ چاقوی آشپزخانه بود. لحظه‌ای برق کوچه رفت، همه جا تاریک شد، پسرعمه‌ام سمتم آمد و در درگیری متوجه شدم چاقو به قلبش فرو رفته است. هنوز هم که هنوزه باورم نمی‌شود که او را کشته‌ام؛ اصلا فکرش را نمی‌کردم که به او چاقو زده‌ام، در تاریکی نفهمیدم چه شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
درخواست همسر حاکم دبی از بریتانیا برای حمایت از فرزندش در برابر ازدواج اجباری
روز سه‌شنبه همسر حاکم دبی که در پی دعوای شخصی و خانوادگی به لندن گریخته است در جلسه دادگاه حاضر شد، اما خود شیخ محمد در این دادگاه حضور نیافت.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
زن چینی در دعوای خانوادگی گردنبند ۴۰ سانتی‌متری را قورت داد
همشهری آنلاین: زن چینی در عملی عجیب حین یک دعوای خانوادگی اقدام به پاره کردن گردنبند طلای ۱۶ اینچی (۴۰ سانتی متری) خود کرد و آن را قورت داد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
کاهش سهم دعوای خانوادگی در 10 دعوای حقوقی اول کشور
مدیرکل پیشگیری های فرهنگی و اجتماعی معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه گفت: تا قبل از سال 1395 از 10عنوان دعاوی حقوقی اول کشور پنج عنوان متعلق به دعاوی خانواده بود اما اکنون فقط دو عنوان هشتم و نهم از این عناوین ده گانه مربوط به دعاوی خانواده است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۲
دو مامور نیروی انتظامی ایران در مشهد کشته شدند
دو مامور نیروی انتظامی ایران که برای ماجرای دعوای خانوادگی در محل حاضر شده بودند، توسط یک جوان مسلح کشته شدند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
باز آلدرین، فضانورد سابق، از شکایت علیه فرزندانش صرف‌نظر کرد
در آستانه‌ی پنجاهمین سالگرد مأموریت آپولو ۱۱، دعوای خانوادگی بین باز آلدرین و فرزندانش بر سر صلاحیت فضانورد سابق در اداره‌ی امور شخصی خاتمه یافت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •