دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
دعوا خیابانی
محاکمه مردی که چشم جوانی را کور کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دعوا خیابانی
محاکمه مردی که چشم جوانی را کور کرد
دو سال قبل چند شهروند به مأموران پلیس گزارش دادند درگیری منجر به جرحی در بازار تهران اتفاق افتاده است. بلافاصله مأموران پلیس در محل حاضر و متوجه شدند جوانی از ناحیه صورت، مجروح شده است. بلافاصله اورژانس مرد مجروح را به بیمارستان منتقل کرد و تحقیقات آغاز شد. دوستان جوان مجروح به پلیس گفتند شخصی به نام پیمان به دوستشان حمله کرده و او را با چاقو زده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
دستگیری اوباش فضای مجازی
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از دستگیری 2 تن از عاملان انتشار کلیپ و تصاویر رجزخوانی و قدرت‌نمایی در فضای مجازی خبر داد.سردار علی ذوالقدری گفت: در پی رجزخوانی و تهدید در فضای مجازی از سوی تعدادی از اراذل و اوباش منطقه شهرری که با گذاشتن استوری و انتشار فایل‌های صوتی و کلیپ‌های تصویری درصدد کری‌خوانی و ابراز قدرت و دعوت به دعوا و نزاع دسته‌جمعی بودند، بررسی موضوع در دستورکار تیمی از ماموران عملیات پلیس امنیت عمومی قرار گرفت. وی افزود: تحقیقات اولیه نشان از این داشت با قدرت‌نمایی آن‌ها تعدادی از هواخواهان و نوچه‌های این افراد با ذوق‌زدگی به حمایت از این افراد پرداخته به نحوی که سبب ایجاد ناامنی و رعب و وحشت در بین اقشار مردم شده‌اند. این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در رصدهای اطلاعاتی ماموران این …
معاون قوه قضاییه: مردم کم تحمل‌تر و دعوا در جامعه بیشتر شده است
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / قوه قضاییه / نزاع خیابانی / خشونت
معاون قوه قضاییه: مردم کم تحمل‌تر و دعوا در جامعه بیشتر شده است
مهر نوشت: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی و بیکاری متاسفانه آستانه تحمل مردم کاهش یافته و بیشترین جرائم را نزاع، خشونت و درگیری خیابانی تشکیل می دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / علی پروین / باشگاه پرسپولیس
فیلم | علی پروین : تا ۶ صبح در زندان رجایی شهر برای رضایت خواهش کردم، اما رضایت ندادند
علی پروین در کافه خبر روایت تلخی تعریف کرد از تلاش نافرجامش برای گرفتن رضایت از خوانواده یک مقتول . قصه دو جوانی که در یک نیمه شب با هم دعوا کرده بودند و یکی شان دیگری را کشته بود. او می گوید یک سال و نیم تلاش کرد اما نتوانست رضایت خانواده مقتول را بگیرد و حتی شب اعدام تا صبح در زندان رجایی شهر از خانواده مقتول خواهش کرد ولی دل آن مادر در نهایت نرم نشد. این روایت تلخ را شاید خیلی از جوانان باید تا انتها بشنوند و به عاقبت دعواهای ساده خیابانی کمی با دقت تر فکر کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
چه مراحلی باید برای شکایت در زمان نزاع طی شود
عقل سلیم می‌گوید از دعوا و نزاع بپرهیزید اما اگر به طور ناخواسته درگیر یک نزاع خیابانی و یا ضرب و شتم شدید خوب است بدانید که چه مراحلی را باید برای شکایت و گرفتن حق‌تان طی کنید؟
 •  •  •  •  •  •